Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

????????


Επισκέπτης
xaxaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

korina26

korina26
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kala ekanes koukla mou kai ego etsi tha kano oute papoutsia plimena xeria kai enoeite pos tha akoumpao kati pano tous prin paroun to moro agalia, to na to profilaseis apo asthenies einai pio simantiko apo to na pismosei i pethera i opios dipote allos an theloun na mi ksanarthoun, kai emena genise mia fili mou proora kai to moro itan se thermokitida arketes meres mono oi gonis to evlepan kai mas leei i pethera mou pou itan fili tis giagias thimomeni einai dinaton na min afinoun tin giagia na dei to moro kai na mpenoun mono oi goneis? na trelenese diladi.

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ όταν γέννησα τα παιδάκια μου η πεθερά μου έφερνε στο νοσοκομείο την εφτά χρονών κόρη της για να δει τα μωρά και φυσικά η μικρή έπιανε τα μωρά και τα φιλούσε στα μούτρα Mad Mad Mad
Τελικά μου φαίνεται ότι όλες τα ίδια κάνουνε είτε από ηλιθιότητα είτε από ανευθυνότητα! Εσύ θέσε τους όρους σου και σε όποιον αρέσει!! Να σου ζήσει Smile !

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsipita έχεις τόσο μικρή κουνιάδα;;; Μάλλον και πολύ νέα πεθερά ε;

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bell έγραψε:tsipita έχεις τόσο μικρή κουνιάδα;;; Μάλλον και πολύ νέα πεθερά ε;
Ναι η πεθερά μου είναι νέα σε ηλικία και έχει τέσσερα παιδιά! Αυτό είναι το στερνοπούλι της!!

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ε ρε αυτές οι πεθερές!!!! Γέλασα πάλι!!! Τώρα δεν προλαβαίνω να σου πω για τη δικιά μου, αλλά θα σου πω μόνο ότι πολύ καλά κάνεις!!
1ον το παιδί δεν είνια αξιοθέατο προς τέρψιν των οφθαλμών και το μόνο άνθρωπο, που έχει ανάγκη είνια η μάνα του και μόνο αυτή, για να το θηλασει, να το κοιμήσει, να το φροντίσει, να το πάρει αγκαλιά!! Όλοι οι υπόλοιποι είναι απλά παρείσακτοι!!
2ον Αν θέλει να βοηθάει η κάλή σου πεθερούλα, να της πηγαίνει ο σύζυγος το βουνό με τα ασιδέρωτα(αν κι εγώ ούτε αυτό την άφηνα να κάνει, γιατί τη σιχαινόμουν!) ή να σου φέρνει την κατσαρόλα με το ζεστό φαγάκι, που θα έχει μαγειρέψει αυτή!!!
3ον βάλε τον παιδίατρό σου να πει ξεκάθαρα ότι απαγορεύονται το 1ο 3μηνο οι επισκέψεις(πιάσ'τον κρυφά από το σύζυγο ;-) εγώ έτσι έκανα, χεχε!)
Να σου ζήσει το μπεμπέ και να το προσέχεις!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω δεν καταλαβα κατι η πεθερα σου θελει να ερχετε μαζι με τ αλλο εγγονακι πανω να δει το δικο σου η αφου εχει κρατησει το αλλο οταν φυγει να ερθει λιγο να το δει?αμα ειναι το δευτερο δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα γιατι να μην ερθει?

Κουκλίτσα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
βιολετα3 έγραψε:εγω δεν καταλαβα κατι η πεθερα σου θελει να ερχετε μαζι με τ αλλο εγγονακι πανω να δει το δικο σου η αφου εχει κρατησει το αλλο οταν φυγει να ερθει λιγο να το δει?αμα ειναι το δευτερο δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα γιατι να μην ερθει?

Kαι τα 2.. Το πρόβλημα είναι ότι της τα φέρουν κ αρρωστα κ θα θέλει να έρθει όντας φορέας μικροβίων/ιώσεων, όπως στην εγκυμοσυνη που τα ειχε με πυρετο κ δε μου το ελεγε κ μια φορα κρυωσα, ευτυχως χωρις πυρετο, αλλα ειχα παθει σοκ μην παθει τιποτα το μωρο... Την εχω παρει απο φοβο λοιπον γιατι ειναι μουλαρα... Και το χειρότερο είναι ότι αν πω οκ, τότε θα μου τα ανεβαζει κ αυτα σιγουρα-μου το ειχε πει απο πριν γεννησω!!! Επισης της ζητησε βοηθεια ο δικος μου για 1η φορα κ μας εγραψε κ τα εχω παρει-δε θελω ουτε να τη βλεπω...

Κορίτσια δε καταλαβαινει, βαρεθηκα να ακουω για οοοολες τις αλλες που δεν εχουν προβλημα... Λες κ γνωριζει καμια με προωρο παιδι!!! Κ δεν ειμαι γενικα υπερβολικη, πχ δε τους λεω να βαλουν ντετολ, μονο να πλυνουν χερια, ουτε μασκα κτλ... Φανταστειτε ποσο τη φοβαμαι αυτην για να μη τη θελω σπιτι... Εχει να δει το παιδι απο τα Χριστουγεννα η μουλαρα... Shocked

Κ σιγα μη καταδεχτω να της ζητησω να σιδερωσει κ να λεει μετα γυρω γυρω οτι τη θυμομαστε μονο οταν θελουμε κατι... Τα εχω παιξει,αλλα δε μασαω!!! Very Happy

pitsirika


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bell έγραψε:
arco iris έγραψε:καπου το εχουν εθιμο για να μη ματιαζεται λεει το μωρο μου το διηγηθηκαν και εφριξα........


Mad Mad
Ξέρω και γω ένα έθιμο! ρίχνεις μπουκέτα και ψεκάζεις με χλωρίνη που έχεις ανακατέψει μαζί με βιτριόλι και υδροχλωρικό οξυ, στα μάτια (όχι στο στόμα) όποιον φτὐνει το μωρὀ.

Έτσι το μάτι δεν πιάνει κανέναν μέσα στο σπίτι! Σίγουρα πράγματα!

Very Happy Very Happy Very Happy


respect!!! xaxxaxaxaa

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κουκλίτσα έγραψε:Καλησπέρα γλυκές μου!
Ήθελα τη γνώμη σας για κάτι... Αρχικά να πω ότι με τη πεθερούλα μου μένω στην ίδια πολυκατοικία.. όσες το βιώνεται, καταλαβαίνεται πόσο υπέροχα περνάω... Αλλά δε θα επεκταθώ παραπάνω, απλά θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα περιστατικό γιατί εγώ νομίζω ότι έχω δίκιο αλλά βλέπω ότι ο άντρας μου συμπεριφέρεται σαν η μαμά του να είναι σωστή μαζί μας...
Να ξεκινήσω από το ότι έχει 2 εγγόνια από τον άλλο γιο (9 και 4 ετών) τα οποία πρακτικά μεγάλωσε... Εγώ γέννησα πριν λίγους μήνες ψιλοπρόωρα (στις 36 εβδομάδες) και ο παιδίατρος μας είπε να προσέχουμε με τις επισκέψεις για τις ιώσεις. Έτσι αποφασίσαμε με τον άντρα μου ότι δε θα αφήνουμε κανέναν να έρθει και ειδικά μικρά παιδιά, ειδικά ακούγοντας από άλλους ότι πολλοί έρχονται επίσκεψη ακόμα και με πυρετό!!! Η πεθερά μου γενικώς είναι μουλάρα.. Της φέρνουν τα εγγόνια με πυρετό και δε μας ειδοποιεί ποτέ, με αποτέλεσμα να αρρωσταίνουμε και εμείς.. Και δε με ένοιαζε μέχρι τη στιγμή που έμεινα έγκυος και μου έκανε πάλι τα ίδια, δε με ειδοποιούσε. Δεν της είπα κάτι γιατί πλέον ξέρω ότι στου κουφού την πόρτα.... Όταν γέννησα λοιπόν της ζητήσαμε μιας που μένουμε στην ίδια πολυκατοικία, να έρχεται να μας βοηθάει με το παιδί στην αρχή (εγώ δεν ήθελα αλλά το δέχτηκα για χατήρι του άντρα μου). Η μόνη προϋπόθεση ήταν να μη κρατάει τα άλλα εγγόνια, γιατί όπως είπα φοβόμαστε τις ιώσεις... Όλα ωραία, έδειξε να το καταλαβαίνει... Γυρίζουμε σπίτι Παρασκευή,αφού το παιδί είχε μείνει και 7 μέρες στην ΜΕΝΝ... Μας περίμενε στο δρόμο και άρχισε να το ξεκουκουλώνει μέσα το κρύο για να το δει. Οκ λέω, η λαχτάρα της θα είναι και δε μίλησα,απλά πήγα το παιδί στο σπίτι... Το ίδιο απόγευμα έρχεται σπίτι μας και μας ανακοινώνει ότι δε μπορεί να μη κρατάει το άλλο εγγόνι (παρόλο που η συνυφάδα μου έχει τους γονείς της που θα μπορούσαν να τα κρατήσουν για λίγες μέρες, τις ώρες που δεν είναι στο σχολείο). Πάω πάλι α της εξηγήσω και τι μου απαντάει... η ''γιαγιά'' του παιδιού μου.. ''αμα είχες αλλο παιδί τί θα έκανες;''... Ακούτε απάντηση;;; Και της ψελλίζω ''το παιδί είναι πρόωρο και δε γίνεται αυτό που λες'', γιατί έμεινα μ'αυτό που μου είπε. ''Ε,τοτε δε θα έρχομαι'' μας λέει!!!!!!!! Δεν απάντησα τίποτα... Από τότε έχει δει 2 φορές το παιδι, κρατάει τα άλλα με πυρετο κανονικά, δεν μας ειδοποιεί,μια φορά πήγε ο άντρας μου να τη δει και είχε με πυρετό το ένα και θύμωσε -όλως περιέργως- και δε πηγαίνει κ αυτός! Βέβαια τα άλλα εγγόνια δε τα πάει ούτε σε παιδότοπο γιατί φοβάται η μαμά τους μην αρρωστήσουν, και είναι και ολόκληρα γαϊδούρια... Αλλά εκεί μούγκα η πεθερούλα!!!!
Κορίτσια τα έχω πάρει άσχημα... Δέκα χρόνια κάνει βλακείες και την αγνοώ... Αλλά αυτό που έκανε με το παιδί μου δε μπορώ να το συγχωρέσω... Δε θέλω ούτε να την ακούσω στο τηλέφωνο, που παίρνει το γιο για να μας το παίξει καλή γιαγιά... Την σιχαίνομαι πλέον... Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655 Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655 Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655

Το μόνο κακό ήταν ότι άρχισε τη κλαψούρα και με έπρηξε ο άντρας μου να την αφήνουμε να έρχεται να δει το μωρό και ας έχει τα άλλα, αλλά το έκοψα και ας σκοτώθηκα μαζί του 2-3 φορές... Σιγά μη ρισκάρω την υγεία του μικρού για να βολέψει αυτή τον άλλο της το γιο... Μια φορά τη χρειάστηκα και μας έγραψε, αλλά τόσα χρόνια όταν ήθελε κάτι, ο άντρας μου έτρεχε, γιατί ο άλλος δε προλάβαινε ποτέ... Ας μας ξαναζητήσει κάτι όμως, μια σκατούλα θα πάρει!!!

Τα έχω πάρει άσχημα και δεν ήξερα που να τα πω... Κάθεται τώρα και κλαίγεται και γύρω γύρω για το πόσο κακιά είμαι που δε την αφήνω να έρθει, ότι μας γύρισε την πλάτη όταν την χρειαστήκαμε δε το λέει όμως πουθενά...
Βρε κορίτσια, είμαι υπερβολική;;; Μα να μου πει ''τί θα έκανες αν είχες άλλο παιδί;'' ενώ το παιδί το είχαμε 1 εβδομάδα ΜΕΝΝ και ήταν επικίνδυνο να αρρωστήσει;; Είναι γιαγιά αυτή;;;;


Έχεις δίκιο να μη θες να έρχεται η πεθερά σου γιατί το δικό σου είναι πολύ μωρό και πρόωρο. Οπότε λογικό είναι να θες να το προστατέψεις από τις ιώσεις, και δυστυχώς κυκλοφορούν αρκετές αυτόν τον καιρό.
Όμως προσωπικά εμένα με ενόχλησε αυτό που έγραψες για τα άλλα παιδάκια, ότι είναι ολόκληρα γαϊδούρια. Σκέψου ότι αύριο μπορεί κάποιος να λέει το δικό σου παιδί γαϊδούρι και δε νομίζω να σου αρέσει κάτι τέτοιο. Ούτε νομίζω ότι φταίνε σε τίποτα τα άλλα παιδιά.

Κουκλίτσα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
giorgina έγραψε:
Κουκλίτσα έγραψε:Καλησπέρα γλυκές μου!
Ήθελα τη γνώμη σας για κάτι... Αρχικά να πω ότι με τη πεθερούλα μου μένω στην ίδια πολυκατοικία.. όσες το βιώνεται, καταλαβαίνεται πόσο υπέροχα περνάω... Αλλά δε θα επεκταθώ παραπάνω, απλά θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα περιστατικό γιατί εγώ νομίζω ότι έχω δίκιο αλλά βλέπω ότι ο άντρας μου συμπεριφέρεται σαν η μαμά του να είναι σωστή μαζί μας...
Να ξεκινήσω από το ότι έχει 2 εγγόνια από τον άλλο γιο (9 και 4 ετών) τα οποία πρακτικά μεγάλωσε... Εγώ γέννησα πριν λίγους μήνες ψιλοπρόωρα (στις 36 εβδομάδες) και ο παιδίατρος μας είπε να προσέχουμε με τις επισκέψεις για τις ιώσεις. Έτσι αποφασίσαμε με τον άντρα μου ότι δε θα αφήνουμε κανέναν να έρθει και ειδικά μικρά παιδιά, ειδικά ακούγοντας από άλλους ότι πολλοί έρχονται επίσκεψη ακόμα και με πυρετό!!! Η πεθερά μου γενικώς είναι μουλάρα.. Της φέρνουν τα εγγόνια με πυρετό και δε μας ειδοποιεί ποτέ, με αποτέλεσμα να αρρωσταίνουμε και εμείς.. Και δε με ένοιαζε μέχρι τη στιγμή που έμεινα έγκυος και μου έκανε πάλι τα ίδια, δε με ειδοποιούσε. Δεν της είπα κάτι γιατί πλέον ξέρω ότι στου κουφού την πόρτα.... Όταν γέννησα λοιπόν της ζητήσαμε μιας που μένουμε στην ίδια πολυκατοικία, να έρχεται να μας βοηθάει με το παιδί στην αρχή (εγώ δεν ήθελα αλλά το δέχτηκα για χατήρι του άντρα μου). Η μόνη προϋπόθεση ήταν να μη κρατάει τα άλλα εγγόνια, γιατί όπως είπα φοβόμαστε τις ιώσεις... Όλα ωραία, έδειξε να το καταλαβαίνει... Γυρίζουμε σπίτι Παρασκευή,αφού το παιδί είχε μείνει και 7 μέρες στην ΜΕΝΝ... Μας περίμενε στο δρόμο και άρχισε να το ξεκουκουλώνει μέσα το κρύο για να το δει. Οκ λέω, η λαχτάρα της θα είναι και δε μίλησα,απλά πήγα το παιδί στο σπίτι... Το ίδιο απόγευμα έρχεται σπίτι μας και μας ανακοινώνει ότι δε μπορεί να μη κρατάει το άλλο εγγόνι (παρόλο που η συνυφάδα μου έχει τους γονείς της που θα μπορούσαν να τα κρατήσουν για λίγες μέρες, τις ώρες που δεν είναι στο σχολείο). Πάω πάλι α της εξηγήσω και τι μου απαντάει... η ''γιαγιά'' του παιδιού μου.. ''αμα είχες αλλο παιδί τί θα έκανες;''... Ακούτε απάντηση;;; Και της ψελλίζω ''το παιδί είναι πρόωρο και δε γίνεται αυτό που λες'', γιατί έμεινα μ'αυτό που μου είπε. ''Ε,τοτε δε θα έρχομαι'' μας λέει!!!!!!!! Δεν απάντησα τίποτα... Από τότε έχει δει 2 φορές το παιδι, κρατάει τα άλλα με πυρετο κανονικά, δεν μας ειδοποιεί,μια φορά πήγε ο άντρας μου να τη δει και είχε με πυρετό το ένα και θύμωσε -όλως περιέργως- και δε πηγαίνει κ αυτός! Βέβαια τα άλλα εγγόνια δε τα πάει ούτε σε παιδότοπο γιατί φοβάται η μαμά τους μην αρρωστήσουν, και είναι και ολόκληρα γαϊδούρια... Αλλά εκεί μούγκα η πεθερούλα!!!!
Κορίτσια τα έχω πάρει άσχημα... Δέκα χρόνια κάνει βλακείες και την αγνοώ... Αλλά αυτό που έκανε με το παιδί μου δε μπορώ να το συγχωρέσω... Δε θέλω ούτε να την ακούσω στο τηλέφωνο, που παίρνει το γιο για να μας το παίξει καλή γιαγιά... Την σιχαίνομαι πλέον... Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655 Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655 Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655

Το μόνο κακό ήταν ότι άρχισε τη κλαψούρα και με έπρηξε ο άντρας μου να την αφήνουμε να έρχεται να δει το μωρό και ας έχει τα άλλα, αλλά το έκοψα και ας σκοτώθηκα μαζί του 2-3 φορές... Σιγά μη ρισκάρω την υγεία του μικρού για να βολέψει αυτή τον άλλο της το γιο... Μια φορά τη χρειάστηκα και μας έγραψε, αλλά τόσα χρόνια όταν ήθελε κάτι, ο άντρας μου έτρεχε, γιατί ο άλλος δε προλάβαινε ποτέ... Ας μας ξαναζητήσει κάτι όμως, μια σκατούλα θα πάρει!!!

Τα έχω πάρει άσχημα και δεν ήξερα που να τα πω... Κάθεται τώρα και κλαίγεται και γύρω γύρω για το πόσο κακιά είμαι που δε την αφήνω να έρθει, ότι μας γύρισε την πλάτη όταν την χρειαστήκαμε δε το λέει όμως πουθενά...
Βρε κορίτσια, είμαι υπερβολική;;; Μα να μου πει ''τί θα έκανες αν είχες άλλο παιδί;'' ενώ το παιδί το είχαμε 1 εβδομάδα ΜΕΝΝ και ήταν επικίνδυνο να αρρωστήσει;; Είναι γιαγιά αυτή;;;;


Έχεις δίκιο να μη θες να έρχεται η πεθερά σου γιατί το δικό σου είναι πολύ μωρό και πρόωρο. Οπότε λογικό είναι να θες να το προστατέψεις από τις ιώσεις, και δυστυχώς κυκλοφορούν αρκετές αυτόν τον καιρό.
Όμως προσωπικά εμένα με ενόχλησε αυτό που έγραψες για τα άλλα παιδάκια, ότι είναι ολόκληρα γαϊδούρια. Σκέψου ότι αύριο μπορεί κάποιος να λέει το δικό σου παιδί γαϊδούρι και δε νομίζω να σου αρέσει κάτι τέτοιο. Ούτε νομίζω ότι φταίνε σε τίποτα τα άλλα παιδιά.

Δε το ειπα με κακια σε καμια περιπτωση, ισα ισα που τα λατρευω τα μικρα και θα ηθελα να ερχονται στο μωρό, αμα ήξερα ότι θα τα έφερναν χωρίς να είναι άρρωστα... Ηθελα να τονίσω ότι είναι πολύ μεγάλα σε ηλικία και τα προσέχει, ενω το δικό μου που είναι μωράκι το έχει στο γράψιμο και με λεει υποχόνδρια... Ειλικρινα σαν έκφραση το είπα, άλλωστε και για μένα λέω πολλές φορές ότι έχω γίνει ολόκληρη γαϊδούρα Very Happy . Και όταν μεγαλώσει και το δικό μου, έτσι θα λέω Laughing !! Δε νομίζω ότι είπα κάτι κακό και δε ξέρω γιατί το πήρες έτσι στραβά Sad !!!

Κορίτσια, αυτο με το φτυσιμο άλλο θέμα... Όποτε δει το μωρό αρχίζει τα φτου φτου ( Shocked με σάλιο , όχι αστεία) και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι Twisted Evil ...

Γενικά έτσι όπως τα έκανε με ενοχλεί ό,τι και αν κάνει...

Ματίνα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε καταλαβαίνω απόλυτα...
Τελικά όλες οι πεθερές ίδιες είναι!

Δεν είσαι υπερβολική. Καλύτερα να μαλώσετε και να είναι καλά το μωρό, παρά να γυροφέρνει με αυτό το χαρακτήρα και τα μυαλά.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ ποσο σας καταλαβαινω ολες! εγω αυτο το προβλημα δεν το ειχα απο την πεθερα μου, της εκοβε σε αυτο το θεμα τουλαχιστον, αλλα απο την κουνιαδα μου! αφου απο ενα σημειο και μετα νομιζα οτι το εκανε πειτηδες για να με μπριζωνει. ερχοταν σπιτι και τις περισσοτερες φορες απροειδοποιητα, εφερνε και τα μικρα της τα οποια "ειχαν λιγο βηχαλακι" (ετσι ελεγε) κι εγω με το λεχουδι κι ολη την μερα με το βυζι εξω (σορυ κιολας) λογω θηλασμου. εγω αναποδες. αφου της εξηγησα με καλο με λιγοτερο καλο, με ειρωνικο και εντονο τροπο οτι αυτο που κανει δεν θελω να το κανει, μου χτυπαει το κουδουνι μια φορα (εγω 2 εγκεφαλικα κ το βυζι εξω) παω στο θυροτηλεφωνο και της λεω "μανταμ δεν σου ανοιγω για τους λογους που ηδη σου εχω εξηγησει.κι επισης δεν θυμαμαι να σε καλεσα???"
χοντρο θα μου πειτε, αλλα μια το γραψιμο που εσκεμμενα μου εκανε ,μια οι ορμονες, δεν ηθελα και πολυ. απο τοτε με φοβηθηκε το ματι τους. σιχτιρι συγχηστηξα που τα θυμηθηκα.

και για να απαντησω στην κοπελα, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙς! κ βαλε κ λιγο φρενο και στον αντρα σου. εχουν κι αυτοι μεριδιο ευθυνης. και για τον δικο μου το λεω που δεν τους το ξεκοβουν.

σορυ για το σεντονι, αλλα το ευχαριστηθηκα! Mad

sofia-petroyla

sofia-petroyla
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Προφυλαξε το παιδακι σου οσο μπορεις...μη μασας. εμενα γεννηθηκε στην 35 εβδομαδα κ εμεινε στην εντατικη 1 μηνα... οταν την πηραμε σπιτι αφηναμε μονο τους γονοις να ερθουν με το που εμπεναν πλενοταν βαζαν αντισηπτικο κ μονο την κοιτουσαν

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα συμφωνήσω και εγώ με τις υπόλοιπες συμφορουμίτισες. Να κοιτάξεις το παιδί σου και για την πεθερά σου ξίδι. Κανονικά ο άντρας σου θα έπρεπε να της έχει κόψει τον αέρα από την αρχή. Αλλά δεν πειράζει ανέλαβε εσύ. Η ιδέα του παιδιάτρου που έδωσε μια κοπέλα παραπάνω είναι δοκιμασμένη και επιτυχημένη. Wink

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχεις δικιο ο,τι και να κανεις γιατι εσυ εισαι η μαμα του μωρου κι εσυ αποφασιζεις πως θα το μεγαλωσεις.
Αν θες τη δικη μου αποψη, πιστευω οτι οι κακες σχεσεις με τις πεθερες μας, μας κανουν να γινομαστε λιγο..υπερβολικες οταν γεννηθουν τα μωρακια μας.
Αν μπεις στη θεση της, θα δεις οτι δεν εινι ουτε για εκεινη ευκολο να διαλεξει αναμεσα στα 3 της εγγονια. Οπως ειπες, της ειπατε οτι θα χρειαστητε την βοηθεια της, με τον ορο να μην ερχεται σε επαφη με τα αλλα της εγγονια. Ξερεις..πιστευω οτι αυτο ειναι τρομερα δυσκολο για μια γιαγια.
Κι εγω οταν γεννησα, η μαμα μου κρατουσε το παιδι της αδερφης μου κι ουτε λεπτο δεε σκεφτηκα να της πω να σταματησει να το κρατα για να με βοηθα. Και προσωπικα θα μου φαινοταν ασχημο να ερθει μια μερα και να μου πει..ξερεις.. γεννησε η αδερφη σου επομενως δε μπορω να σε βοηθω αλλο με τα παιδια..κανε οτι νομιζεις.
Μηπως και εκεινοι δουλευουν και θα δημιουργουσε προβλημα το να μην καρατα η πεθερα σου τα εγγονια της?
Δε ξερω βρε κοριτσια. Δικιο εχει η κοπελα γιατι ειναι πολυ μωρακι το μωρακι και καλα θα κανει να το προστατεψει απο ο,τι μπορει. Αλλα να σας πω την αληθεια, εγω που ειμαι τελειως απ εξω βρισκω δικιο και στην αλλη πλευρα.
Να σου ζησει το ζουζουνι σου!

????????


Επισκέπτης
εμενα με βοηθαει να ρωταω τον εαυτο μου σε πολλα θεματα με την πεθερα αν στη μαμα μου θα εκανα το ιδιο- βεβαια βρισκω οτι στη μαμα μου φερομαι πολυ πιο αυταρχικα απ οτι στην πεθερα - σε σχεση με τα παιδια μιλαω........

αλλα και πολλα πραγματα με τον καιρο καλμαρουν μεσα μας, στην αρχη ολες ειμαστε υπερπροστατευτικες, φοβομαστε για τα μπεμπακια μας, περνωντας ο καιρος χαλαρωνεις

καποτε θυμαμαι δωσαν στο μωρο μου σοκολατα και ειχα γινει τουρκος

τωρα το θυμαμαι και λεω τι υπερβολικη που ημουν........

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοπελα μου και να σου ζησει το μωρακι σου.Εσυ εισαι η μαμα εσυ θα εισαι(μαζι με τον αντρα σου φυσκα) πως θα μεγαλωσετε το παιδι σας. ομως συμφωνω με τις 2 κοπελες παραπανω,αρχικα το θεωρω λαθος που ζητησατε βοηθεια αφου ξερετε οτι εχει μια συμπεριφορα. ετσι και αλλιως σε τι να βοηθησει ενα μωρακι εχεις λογικα αυτη τη στιγμη δεν θα δουλευεις οποτε δεν την εχεις αμεση αναγκη. δευτερον δεν γινεται να σταματησει να προσεχει το αλλο παιδακι γιατι και εκεινοι οι γονεις εχουν κανει το προγραμμα τους.τριτον εχει δικιο που ειπε οτι αν ειχες δευτερο τι θα εκανες!!!!Ομως ειναι λαθος σε αυτο που λεει γιατι δεν ειναι αναγκη απο τη στιγμη που τωρα δεν εχεις με το ζορι να αρρωστησεις το δικο σου. εδω εμεις που εχουμε δευτερο λεμε πως να γινει να ,μην ερθουν σε επαφη οχι να ειναι και άλλα. εμενα οταν μου αρωωστησε ο γιος μου οταν ηταν 10 μερων η μικρη τον πηγα στη μαμα μου και μετα απο μερικες μερες οταν ξανααρρωστησε που ηταν πιο σοβαρα και η μαμα μου φοβοταν να το εχουν με τοσο υψηλο πυρετο το μωρο το ειχα στην κρεβατοκαμαρα και εμεπεινα μονο να το θυλασω και φυσικα αλλαζα ρουχα το ειχα δηλαδη σε καραντινα!!!αρα ειναι καλυτερο αυτα να τα εξηγησει ο αντρας σου(αφου μιλησεις εσυ πρωτα με το παιδιατρο και του πεις τι γινεται και μετα αυτος θα του μιλησει αναλογα και ο δικος σου θα λογικευτει)αν θελει η πεθερα σου ας ερχεται οταν δεν εχει το παιδι στο σπιτι. δεν ειναι θεμα αν ειναι αρρωστο η όχι απο τη στιγμη που παει σχολειο αυτο μεταφερει μικροβια. εγω στο γιο μου δεν αφηνα να ερθει κανεις και φυσικα τα ανηψια μου τα οποια καναν σαν τρελα και τους το εδειχνα απο το παραθυρο. ομως το βρισκω λαθος που ενω ξερετε την κατασταση ζητησατε τη βοηθεια της!!!

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α ρε τελικα ολες την ιδαι μαλακια κουβαλανε...εμενα τα πεθερικα τους 3 πρωτους μηνες οποτε ερχονταν τους ελεγα να πλυνουν τα χερια με DETOL στο μπανιο και καθε φορα απανταγαν τα επλυνα καλα απο το σπιτι Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655 Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655 περιτο να εξηγησω την ιδια κουβεντα ξανα κ ξανα καθε φορα ωσπου μια μερα τα πηρε ο αντρας μου και τους λεει-με το που θα ερχεστε βγαζετε παπουτσια κ πατε ενας ενας στο μπανιο να πλυνει τα χερια του αλλιως να μην ξαναπατησετε το ποδι σας.μονο τοτε συμορφωθηκαν οσον αφορα το πλυσιμο των χεριων γιατι κατα τ'άλλα...
κ εχει φαγωθει η πεθερα μου κ με νευριαζει Mad επειδη η μικρη πιπιλαει το δαχτυλο της συχνα ηθελενα της δωσει ΜΕΛΙ στην πιπιλα!!!!!ΑΥΤΗΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ????????της εξηγησα γιατι απαγορευεται το μελι σε παιδια κατω του 1 ετους(το βρηκα στο ιντερνετ και μου τα επιβεβαιωσε κ η παιδιατρος)με πολυ ηρεμο τροπο καταλαβαινοντας πως δεν γνωριζει,και μου απαντα <ναι σιγα εγω πως μεγαλωσα τα παιδια μου>(οταν το ακουω αυτο μου σηκωνεται η τριχα καγκελο)τις ξαναεξηγω πως αλλαζουν οι καιροι και το αφηνουμε εκει το θεμα.περναει λοιπον λιγος καιρος η μικρη το δαχτυλο στο στομα και τηνακουω να λεει αχ αυτη η μανα σου να μην με αφηνει να σου δωσω λιγο μελακι Rolling Eyes Shocked Shocked Shocked Shocked καλα της λεω τι λεγαμε την προηγουμενη φορα?
αχ μου απανταει δεν θυμαμαι δεν σε πολυπροσεχα......... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked νομιζω οτι ειχα 25 πιεση εκεινη την στιγμη ηθελα να την βρισω να της κατεβασω οτι καντηλι υπαρχη στη γη..δεν μπορω το θυμαμαι κ συγχηζομαι.
αυτα για να καταλαβεις οτι καμια πεθερα,καμια μαμα και καμια αλλη γενικοτερα,δεν ξερει ΠΟΤΕ καλυτερα απο εσενα την ιδια και δεν θα νοιαστει περισσοτερο για το δικο σου παιδι απο ΕΣΕΝΑ και μονο ΕΣΕΝΑ!!!
ΟΥΦΦΦΦΦ ΤΑ ΕΙΠΑ Κ ΞΕΘΥΜΑΝΑ

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ισμηνη έγραψε:α ρε τελικα ολες την ιδαι μαλακια κουβαλανε...εμενα τα πεθερικα τους 3 πρωτους μηνες οποτε ερχονταν τους ελεγα να πλυνουν τα χερια με DETOL στο μπανιο και καθε φορα απανταγαν τα επλυνα καλα απο το σπιτι Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655 Τελικά ποιά έχει δίκιο; Εγώ ή η πεθερούλα μου;;; - Σελίδα 2 654655 περιτο να εξηγησω την ιδια κουβεντα ξανα κ ξανα καθε φορα ωσπου μια μερα τα πηρε ο αντρας μου και τους λεει-με το που θα ερχεστε βγαζετε παπουτσια κ πατε ενας ενας στο μπανιο να πλυνει τα χερια του αλλιως να μην ξαναπατησετε το ποδι σας.μονο τοτε συμορφωθηκαν οσον αφορα το πλυσιμο των χεριων γιατι κατα τ'άλλα...
κ εχει φαγωθει η πεθερα μου κ με νευριαζει Mad επειδη η μικρη πιπιλαει το δαχτυλο της συχνα ηθελενα της δωσει ΜΕΛΙ στην πιπιλα!!!!!ΑΥΤΗΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ????????της εξηγησα γιατι απαγορευεται το μελι σε παιδια κατω του 1 ετους(το βρηκα στο ιντερνετ και μου τα επιβεβαιωσε κ η παιδιατρος)με πολυ ηρεμο τροπο καταλαβαινοντας πως δεν γνωριζει,και μου απαντα <ναι σιγα εγω πως μεγαλωσα τα παιδια μου>(οταν το ακουω αυτο μου σηκωνεται η τριχα καγκελο)τις ξαναεξηγω πως αλλαζουν οι καιροι και το αφηνουμε εκει το θεμα.περναει λοιπον λιγος καιρος η μικρη το δαχτυλο στο στομα και τηνακουω να λεει αχ αυτη η μανα σου να μην με αφηνει να σου δωσω λιγο μελακι Rolling Eyes Shocked Shocked Shocked Shocked καλα της λεω τι λεγαμε την προηγουμενη φορα?
αχ μου απανταει δεν θυμαμαι δεν σε πολυπροσεχα......... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked νομιζω οτι ειχα 25 πιεση εκεινη την στιγμη ηθελα να την βρισω να της κατεβασω οτι καντηλι υπαρχη στη γη..δεν μπορω το θυμαμαι κ συγχηζομαι.
αυτα για να καταλαβεις οτι καμια πεθερα,καμια μαμα και καμια αλλη γενικοτερα,δεν ξερει ΠΟΤΕ καλυτερα απο εσενα την ιδια και δεν θα νοιαστει περισσοτερο για το δικο σου παιδι απο ΕΣΕΝΑ και μονο ΕΣΕΝΑ!!!
ΟΥΦΦΦΦΦ ΤΑ ΕΙΠΑ Κ ΞΕΘΥΜΑΝΑ
αυτο το μελι...πολυ πονεμενη υποθεση!!!ολες οι παλιες τα ιδια.περσι πεθανε ενα μωρο απο αλλαντιαση(το μικροβιο της οποιας μπορει να βρισκεται στο μελι).μου το ειπε η παιδιατρος μου.επισης ενας φιλος οδοντιατρος ειπε οτι πολλες μαμαδες παλια εβαζαν μελι στη πιπιλα οταν εβγαιναν τα δοντια κ καλα για να γλυκανει το πονο με αποτελεσμα τα παιδια να αποκτουν κακης ποιοτητας δοντια κ μαυρα....
εμενα παλι η δικια μου εχει μια εμμονη με το φαγητο.εδω με το ζορι τρωει 3-4 κουταλιες απο τις κρεμες κ επιμενει να του δωσει κανονικο φαγητο(ειναι 6μιση μηνων το μωρο μου).

yelwtaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αγαπητες μου φιλες ,
μολις εγινα μαμα για την ακριβεια πριν απο 24 ημερες και το προβλημα μου ειναι αυτο που εχετε κι εσεις κι ακουει στο ονομα η μανουλα του συζυγου!Το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι οριακα για καταθλιψη και δεν ξερω τελικα και αν εχω και δικιο.Εγω υποτιθεται οτι εχω την καλυτερη πεθερα του κοσμου...αυτη που σε σκεφτεται παντα σε γεμιζει δωρα σ αγαπαει σου κανει ολα τα χατηρια τρεχει για σενα...τι να πω ολα τα καλα που φανταζεστε.Το θεμα ειναι οτι εγω μολις γεννησα κοριτσάκι και η πεθερα μου εχει 2 γιους και ειχε πάντα την ελπίδα της κορης.Οσο ήμουν εγκυος λοιπον ακουγα τ απιστευτα...αυτο το παιδι θα μου επιτρέψετε να το μεγαλωσω εγω....θα βγαλετε τ ονομα μου ακριβως κι οχι του αγίου....και διαφορα τετοια κουλα. Στην αρχη τα επαιρνα για αστειο δεν το συζητω ελεγα ισα ισα που αγαπαει πολυ το παιδι και τι το καλυτερο.
Απ την ωρα που γεννηθηκε η μικρη ομως μου εχει μπει στο μυαλο οτι θελει να μου πάρει το παιδι....οχι κυριολεκτικα -εννοω θα κανει στη μικρη οτι θελει κι εγω θα ειμαι η κακια μαμα.Απο τωρα λεω οχι πολλες αγκαλιες κι εκεινη ερχεται σπίτι καθε απογευμα7-9 ουτε μια μερα να μην ησυχασουμε και τον πρωτο καιρο κρατουσε το μωρο 2 ωρες αγκαλια συνεχεια δηλαδη ή την πλησιαζε στα 20 εκατοστα γιατι της ειπαμε οτι το μωρο δεν βλέπει.
Να πω και το καλυτερο...επιδη ειπα οχι γι αυτο αρχισε τις σπόντες του στυλ..η μαμα ειναι κερβερος... δεν την παιρνω γιατι η μαμα δεν το επιτρεπει....στην βαφτιση θα κανουμε αυτο εκει με τοσο κοσμο και αλλα πολλα...Ο αντρας μου θα το πω ευγενικα....με γράφει στα τετοια του.Και οποτε λειπω δεν χανει ευκαιρια να κανει αυτο που δεν θελω....Ειμαι πολυ στεναχωρημενη γιατι δεν ξερω μπορει και να την αδικω αυτη τη στιγμη ομως νιωθω οτι θελω να παρω το παιδι και να φυγω απ το σπίτι!!!!!!Θελω οπωσδηποτε τη συμβουλη σας!!! Rolling Eyes

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΚΙΟ?ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ?Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΔΟΣ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΡΥΣΗ ΤΟΜΗ.ΝΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΑΓΑΠΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΘΡΕΨΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ:ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΥ ΖΗΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΣΑΚΩΝΕΣΤΕ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΩΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΩΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΜΕ ΛΙΓΗ ΚΑΛΗ ΘΕΛΗΣΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΤΕ!

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
yelwtaki έγραψε:Αγαπητες μου φιλες ,
μολις εγινα μαμα για την ακριβεια πριν απο 24 ημερες και το προβλημα μου ειναι αυτο που εχετε κι εσεις κι ακουει στο ονομα η μανουλα του συζυγου!Το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι οριακα για καταθλιψη και δεν ξερω τελικα και αν εχω και δικιο.Εγω υποτιθεται οτι εχω την καλυτερη πεθερα του κοσμου...αυτη που σε σκεφτεται παντα σε γεμιζει δωρα σ αγαπαει σου κανει ολα τα χατηρια τρεχει για σενα...τι να πω ολα τα καλα που φανταζεστε.Το θεμα ειναι οτι εγω μολις γεννησα κοριτσάκι και η πεθερα μου εχει 2 γιους και ειχε πάντα την ελπίδα της κορης.Οσο ήμουν εγκυος λοιπον ακουγα τ απιστευτα...αυτο το παιδι θα μου επιτρέψετε να το μεγαλωσω εγω....θα βγαλετε τ ονομα μου ακριβως κι οχι του αγίου....και διαφορα τετοια κουλα. Στην αρχη τα επαιρνα για αστειο δεν το συζητω ελεγα ισα ισα που αγαπαει πολυ το παιδι και τι το καλυτερο.
Απ την ωρα που γεννηθηκε η μικρη ομως μου εχει μπει στο μυαλο οτι θελει να μου πάρει το παιδι....οχι κυριολεκτικα -εννοω θα κανει στη μικρη οτι θελει κι εγω θα ειμαι η κακια μαμα.Απο τωρα λεω οχι πολλες αγκαλιες κι εκεινη ερχεται σπίτι καθε απογευμα7-9 ουτε μια μερα να μην ησυχασουμε και τον πρωτο καιρο κρατουσε το μωρο 2 ωρες αγκαλια συνεχεια δηλαδη ή την πλησιαζε στα 20 εκατοστα γιατι της ειπαμε οτι το μωρο δεν βλέπει.
Να πω και το καλυτερο...επιδη ειπα οχι γι αυτο αρχισε τις σπόντες του στυλ..η μαμα ειναι κερβερος... δεν την παιρνω γιατι η μαμα δεν το επιτρεπει....στην βαφτιση θα κανουμε αυτο εκει με τοσο κοσμο και αλλα πολλα...Ο αντρας μου θα το πω ευγενικα....με γράφει στα τετοια του.Και οποτε λειπω δεν χανει ευκαιρια να κανει αυτο που δεν θελω....Ειμαι πολυ στεναχωρημενη γιατι δεν ξερω μπορει και να την αδικω αυτη τη στιγμη ομως νιωθω οτι θελω να παρω το παιδι και να φυγω απ το σπίτι!!!!!!Θελω οπωσδηποτε τη συμβουλη σας!!! Rolling Eyes
kalispera kopela mou na xerese tin mpempoula sou!!!!katarxas vatheies anapnoes...loipon..eipes poio pano oti o antras sou se grafei sta tetoia tou..gia OLA ayta pou grafeis edo tou ta exeis pei???kathisate na milisete na tous peis pos aisthanese???ase tin pethera apekso stin arxi k pes tou pos aisthanese esu?

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
simfono me ayta pou lene ta koritsia..h akthe mana exei tous DIKOUS THS kanones oson afora sto megaloma ton paidion ths...k prepei oloi na ton sevastoun...k ego tha sou elega mia mera na katseis na tin piaseis k na tin miliseis apolutos eilikrina!!!!gia oti se enoxlei oti sou tin spaei ta panta..giati ayta mazevontai mazevontai k tha kaneis kana gero mpam mia mera...k ayth einai mia xazo giagia me tin eggoni tis k esu omos eisai h mana tis..k tous kanones tous vazete esy k o antras sou!!!krima einai na ftaneis se tetoio shmeio!!! Sad Sad Sad

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σου και από μένα yelwtaki!
Δεν μπορώ να βγάλω κι εγώ συμπέρασμα η πεθερά σου το κάνει αυτό από κακία ή από τη χαρά της για το νέο μέλος της οικογένειας?
Αυτό που πιστεύω αν και δεν είμαι ακόμη μαμά είναι πως πρέπει να ξεκαθαρίσεις σε όλους πως το θέμα της διαπαιδαγώγησης το παιδιού είναι δίκο σου και του άντρα σου.
Αλλά πια γιαγιά δεν κακομαθαίνει το εγγόνι της? Και φυσικά μετά η μαμά είναι κέρβερος. Εκεί που πιστεύω πως πρέπει να ρίξεις το βάρος σου είναι να πάρεις τον άντρα σου με το μέρος σου και όλα τα άλλα θα στρώσουν. Μη στεναχωριέσαι άδικα
Good Luck!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις