Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
43 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 43 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και επισης νομιζει οτι ειμαστε μια οικογενεια.....εμεις και αυτοι οι δυο η μητερα και ο πατερας μου δεν υπαρχουν..και εννοειται οτι μοιαζει μονο σε αυτους..

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σας πω και το καλύτερο;

Όταν γέννησα ερχόντουσαν όλη μέρα και καθόντουσαν στο δωμάτιο.Δε λέω,το πρώτο σου εγγόνι είναι οκ.Ούτε να θηλάσω μπορούσα,ούτε να χαρώ το παιδί.Τέλοσπαντων,όμως.

Πήγαιναν-όμως-και έπαιρναν σουβλάκια και έτρωγαν πάνω από το νεογέννητο στην κυριολεξία!!!Έβαλα,φυσικά,τον γιατρό μου και τους την είπε!

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:
nikoleta έγραψε:Νομίζω ότι είναι δικαιολογημένο να θέλουν να κάνουν πράγματα από τη λαχτάρα τους για το μωρό. Από αγάπη το κάνουν.

Είναι μερικές πεθερές που δεν το κάνουν μόνο από αγάπη προς το παιδί αλλά και για να μειώσουν / υποβιβάσουν / αχρηστέψουν κ.ο.κ. τη μητέρα...
Πόσο δίκιο έχεις! Είναι κι αυτό συχνό φαινόμενο, απλά εκεί κρατάς τις αποστάσεις σου και τους αφήνεις να σκάνε!

Dimitra_Elena

Dimitra_Elena
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nikoleta έγραψε:
Dimitra_Elena έγραψε:
Που κοιμόμουν 1 εβδομάδας λεχώνα,και μπήκαν στο υπνοδωμάτιο και πήραν το μωρό;
Θα σκότωνα κόσμο!!!

Dimitra_Elena έγραψε:
Πριν λίγο καιρό τσαντίστηκα και τους πέταξα έξω..Κι από τότε,καθορίζω μόνη μου τί θα κάνω ως μάνα,δε θέλω να μου λέει κανείς.Να δεχτώ προτροπή ή συμβουλή,αλλά απαίτηση τί θα κάνω με το παιδί μου ποτέ.[/b][/font][/color]
Καλά κάνεις εφόσον τα πράγματα είναι υποερβολικά και δεν καταλαβαίνουν και μάλιστα λες ότι ακούς συμβουλές ή προτροπές. Ξέρω ότι πολλές μανάδες περνούν τα πάνδεινα και εγώ στη θέση τους θα έπερνα ανάποδες αλλά και τα παιδιά είναι πιο ισορροπημένα όταν έχουν τους παππούδες κοντά τους (όχι μέσα στο σπίτι τους).

Και βέβαια Νικολέτα μου,κι εγώ έτσι θέλω να μεγαλώνει το παιδί μου...Αλλά ούτε με τσιγάρο στον χώρο του,με αποστείρωση μέχρι τον έκτο μήνα,και γενικά με ότι θεωρώ εγώ καλύτερο για το παιδί μου.Όχι με το τί θεωρεί ο καθένας.

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και ενα αλλο που ειναι για γελια ανοιγε την ντουλαπα και φορουσε τα ρουχα εγκυμοσυνης μου αφου παει γεννησα ..50 χρονων φορεματακια εγκυμοσυνης τι να τα κανω πλεον εγω....

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια έχω τσιτώσει τόσο πολύ με τις ιστορίες σας που πραγματικά αν μου κάνουν τέτοια, θα τους διαολοστείλω όλους! Σκεφτείτε ότι τσίτωσε και το μικρό μέσα μου και φέρνει τούμπες!

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρηκα και εγω θεμα να ανοιξω αλλα αυτο με ποναει να τα ξερεις τζιζ απο τωρα γιατι αλλιως δειχνουν και αλλιως προκειπτουν...ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ..

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ξέρω maria-eva.
Να σκεφτείς, εμείς μένουμε στο ενοίκιο κοντά σχετικά στα πεθερικά μου, αλλά όχι τόσο κοντά για να έρχονται και με τα πόδια!
Λοιπόν, λόγω κάποιων οικονομικών δυσκολιών, ο άντρας μου μου πρότεινε να πάμε να μείνουμε στο σπίτι (έχουν άδειο σπίτι πάνω από το δικό τους το οποίο το προορίζουν για την κόρη (κουνιάδα μου)) για να μην έχουμε ενοίκιο.
Ξέρεις τι του είπα?
"Οι γονείς σου είναι έτσι όπως είναι τώρα που είμαστε μακριά. Σκέψου τι έχουμε να τραβήξουμε αν πάμε κοντά! Καλύτερα σε πιο μικρό σπίτι, σε περιοχή με χαμηλότερα ενοίκια παρά εκεί!"
Τι να μου πει ο έρμος! Το έκανε γαργάρα γιατί ξέρει ότι έχω δίκιο...

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Την Κυριακή μας έλεγε η πεθερά μου για την ανιψιά της (ξαδέρφη του άντρα μου) που γέννησε και πήγαν να δουν το μωράκι ΑΣΑΡΑΝΤΙΣΤΟ ΑΚΟΜΑ!!!! Shocked
Και μας λέει σε μια φάση "Αυτό το μωρό όλο κλαίει (αγοράκι). Μόνο όταν το πήρα εγώ αγκαλιά ηρέμησε!"
Μου 'ρθε να της πω "Να σε προσλάβει η ανιψιά σου για νταντά τότε, μπας και τη γλιτώσει το δικό μου το παιδί!"

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εμενα προσπαθει να βαλει μεσον να παμε πιο κοντα αλλα εγω τησ εκοψα την φορα..ονειρο της ειναι να δουλευω και να κοιταει το παιδι..χιλιες φορες σε παιδικο σταθμο παρολου που ξερω οτι θα ειναι συνεχεια αρρωστη..αφου μου προτειναν να το παρουν απο τωρα και εγω να πηγαινω να το βλεπω Κυριακες..δεν παν καλα οι ανθρωποι..ειναι τοσα που θελω μερες να τα λεω αλλα ξερω οτι φταιω μονο εγω και κανεις αλλος

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:Την Κυριακή μας έλεγε η πεθερά μου για την ανιψιά της (ξαδέρφη του άντρα μου) που γέννησε και πήγαν να δουν το μωράκι ΑΣΑΡΑΝΤΙΣΤΟ ΑΚΟΜΑ!!!! Shocked
Και μας λέει σε μια φάση "Αυτό το μωρό όλο κλαίει (αγοράκι). Μόνο όταν το πήρα εγώ αγκαλιά ηρέμησε!"
Μου 'ρθε να της πω "Να σε προσλάβει η ανιψιά σου για νταντά τότε, μπας και τη γλιτώσει το δικό μου το παιδί!"


ωχ απο τωρα το παιζει η καλυτερη γιαγια του κοσμου...αυτο που εχεις επισκεψεις με το που βγεις απο το νοσοκομειο ελεος πια..λες και δεν θα προλαβουν να το δουν..σε μας ερχοταν αλλα το παιδι δεν το εβλεπε κανεις...

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω καταρχην θα αρχισω απο τα καλα... θα τους πω ενα μεγαλο ευχαριστω διοτι τον κρατανε αρκετες ωρες, ασχολουντε πολυ μαζι του και τον μαθαινουν διαφορα πραγματα πχ τα παλαμακια τα εμαθε απο τη γιαγια! Ξεκουραζομαι και εγω λιγο!

Ομως.... βαρεθηκα να τους λεω δωσε λαχανικα - δινουν ρυζαλευρο, δωσε φρουτο - δινουν λαχανικα, μην του δινεις σωστο το φρουτο το δινουν κτλ κτλ... ξερουν τα παντα εκτως απο εμενα που ειμαι μανα του... δεν ξερω να τον κανω μπανιο δεν ξερω να του παιζω δεν ξερω να τον ταιζω....
Αυτα!!!!!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρήκαν κι αυτοί ένα νόημα στη ζωή τους!
Τι λες? Μια ασχολία, ένα "χόμπυ" λες και τα παιδιά τα δικά μας είναι "κουκλίτσες". Εσύ κακιά μάνα, να πηγαίνεις τις Κυριακές! Όοοοοοοχι να το παίρνεις! Να το βλέπεις! ΕΠΙΣΚΕΠΤΉΡΙΟ!
Λες και είναι αυτοί οι γονείς κι εσύ η γιαγιά!
Μην τα πάρεις προσωπικά. Έχω τσιτώσει και ταυτίζομαι.

Όσο για τις επισκέψεις το έχω πει στον άντρα μου, στο νοσοκομείο να μην έρθει κανείς. Κι αν έρθουν να τους πει ότι κοιμάμαι.
Και οι ξένοι θα έρθουν ΑΦΟΥ σαραντίσει!
Όσο για την πεθερά, θα φροντίσω να έχω τη μαμά μου στο σπίτι εσώκλειστη, για να μην έχει δικαιολογία να έρχεται. Τουλάχιστον με τη μάνα μου μπορώ να "σφαχτώ" άνετα! (αν κάνει κάτι που δε μου αρέσει)

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:Βρήκαν κι αυτοί ένα νόημα στη ζωή τους!
Τι λες? Μια ασχολία, ένα "χόμπυ" λες και τα παιδιά τα δικά μας είναι "κουκλίτσες". Εσύ κακιά μάνα, να πηγαίνεις τις Κυριακές! Όοοοοοοχι να το παίρνεις! Να το βλέπεις! ΕΠΙΣΚΕΠΤΉΡΙΟ!
Λες και είναι αυτοί οι γονείς κι εσύ η γιαγιά!
Μην τα πάρεις προσωπικά. Έχω τσιτώσει και ταυτίζομαι.

Όσο για τις επισκέψεις το έχω πει στον άντρα μου, στο νοσοκομείο να μην έρθει κανείς. Κι αν έρθουν να τους πει ότι κοιμάμαι.
Και οι ξένοι θα έρθουν ΑΦΟΥ σαραντίσει!
Όσο για την πεθερά, θα φροντίσω να έχω τη μαμά μου στο σπίτι εσώκλειστη, για να μην έχει δικαιολογία να έρχεται. Τουλάχιστον με τη μάνα μου μπορώ να "σφαχτώ" άνετα! (αν κάνει κάτι που δε μου αρέσει)


ακριβως αλλοι νομιζουν οτι ειναι γονεις..εγω δεν προλαβα να τα σκεφτω απο πριν.αυτο λεω στον αντρα μου με την μαμα μου μαλωνουμε ανετα και κανενας δεν παρεξηγειται και αυτος τα χωνει στη δικια του ελα ομως που ερχεται και κλαιγεται και μενω μ..... αφου νομιζω οτι εκανα εγω λαθος..ειναι περιπτωσαρα τι να λεμε...

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΤΑ Σ/Κ. ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΤΗΡΙΑ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΗΡΕΜΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna, αν ξαναδιαβάσεις αυτά που γράφεις θα καταλάβεις ότι "τη μικρή σου" είναι αυτή που προσέχεις ΕΣΥ!
Αυτό θέλουμε κι εμείς!
Να προσέχουμε "τα μικρά μας"!
Όταν μεγαλώσουν και ξεπεταχτούν λίγο, ας κάνουν ότι θέλουν!
Κι επειδή κι εγώ στις αγκαλιές, τα φιλιά και με τα παραμύθια των παππούδων μου μεγάλωσα, θα πω ότι φυσικά και μου άρεσε! Φυσικά και μου έκαναν τα χατίρια! Και μου έπαιρναν σοκολάτες και ότι άλλο ήθελα να φάω! Όχι φακές και μπάμιες!
Όμως σε ότι έχει να κάνει με τη ΒΡΕΦΙΚΗ ηλικία (πριν να περπατήσει), επειδή κρατάει ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ, θέλω να έχω την αποκλειστικότητα. Θέλω εγώ να νανουρίζω, ταΐζω, κάνω μπάνιο, νταντεύω, μαθαίνω λεξούλες και τραγουδάκια, παλαμάκια - που είπε κάποια άλλη πριν - τούμπες, χαδάκια και φιλάκια, κτλ κτλ το παιδί μου!

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ..... Respect

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ante as sas ta pw k gw pou ta xw freska apo to mesimeri Mad Mad
loipon otan o andreas egine 6 minwn apofasisame oti eprepe na xekinisw douleia,to mwro tha mene me ti mama mou kratousa idi ena allo koritsaki.
tou mathane para polla pragmata mazi me to mpampa mou!tous euxaristw mesa apo tin kardia mou alla i mana xekinise na tsatizei o andreas giati den einai k apo ta pio usixa paidakia tou kosmou!
simera pou lete katharisame na fame frouta egw tou to dina autos to petouse k sunexistike kapoia stigmi ton malwnw k erxetai i mama mou ela dw antriko mou ti se kanei i mama?mana lew katse kala giati tha ta akouseis k su!!!! ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 2 311356 !!!!!em se neuriazei em ton kalo pianeis????ax emfanizetai k o pappous mou menei se diplano spiti ela na se parw egw (en tw metaxu simera ebrexe)kala re pappou lew brexei prospathw na ton balw se mia taxi k erxesai na ton pareis?e sofia den einai apo zaxari na liwsei mou apantaei to pernw k gw agkalia k pame mes to spiti prepei na ta pire alla ti na kanw??????
skeftika apo septembrio na ton paw se brafonipiako stathmo alla den mas ftanoun ta erma ta lefta ftiaxnoume k to diko mas spiti.....
polla eipa alla ta xa freska simera sorry.....

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω οταν ηταν μικρες η πεθερα μου με επρηζε να μην τους αλεθω και να τους τα δινω ετσι να τρωνε και μαλιστα απο ολα ( ενω ακομα βαζαμε λιγες λιγες τροφες στο προγραμμα για να δουμε τι γινεται με αλλεργιες και δεν ειχαμε καθολου δοντια ) γιατι και αυτη ετσι εκανε . Μετα μου ελεγε οτι πρεπει να τα μωρα να τα καθαρισω απο πανες γιατι αυτη καθαρισε τους γιους της απο 40 ημερων !!!! Μια μερα στις αποκριες τις πηρε και τις εβγαλε στην γειτονια για να τις δειξει στις φιλες της μονο με τις στολες τους χωρις μπουφαν και χωρις να με ρωτησει . Με τον μπαμπα μου εχω το προβλημα οτι λεει ειμαι υπερβολικη και οτι τιποτα δεν κανω σωστα και εχει αποψη για ολα. Με βλεπω στο τελος στο δαφνη . Οσες πιστες προσελθετε να κανουμε και παρεα εκει Razz Razz Razz

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α σωστη εκει θα μας οδηγησουν....και εμενα απο τον απριλιο με πρηζει να την παει εκκλησια φυσικα χωρις εμενα για να την δειχνει αυτο ειναι που με φουντωνει θα μας κανει να μην πηγαινουμε ουτε εκκλησια...τοσες φορες που το ειπε ειδε οτι την γραφω (μπενακης βγενακης πλεον το παιζω) και σταματησε μ'αυτο το θεμα..ως ποτε..

STAUROSZOO

STAUROSZOO
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
απο οταν γεννησα και μετα επειδή εκατσα σπιτι δυο χρονια η πεθερά μου ήταν 3 φορές την βδομάδα σπιτι μου για να δει το μωρο ταχα.σε ολα χωνοταν αλλα δεν της εκανε τη χαρη.δυο χρονια στα μαχαιρια ειμασταν.και ακομα τυπικά μιλάμε.πηγα στη δουλεια για να γλιτώσω απο τα μουτρα της.τώρα ειμαι στο 2ο εγκυος αλλα της τα εχω κοψει τα πολλά πολλά.μια φορά την βδομάδα και αν βολεψει.α όταν πηγα στη δουλεια ερχόταν καθε σαββατο.αν καποιο σαβατο δεν μπορούσα θύμωνε κιολας.τα ειπα με τον αντρα μου γιατι δεν γινοταν αλλο.ειχα ενα σαββατο να κανω τις δουλεις μου και μου ερχόταν απο τις 9 το πρωι και εφευγε μεσημερι μετα το φαι.μεχρι που τισ τα εψαλε ο γιος της και την πηρε γραμμη.και δεν εχω μονο την πεθερά μου,και ομπαμπας μου επισης.τρεις την ώρα χτυπαει τα κουδουνια.πρωι απογευμα.του εχω πει επανελλημενως θα περνεις τηλεφωνο αυτος τον χαβά του.θα προτιμούσα να μενουν ολοι χλμ μακρια και να τους βλεπω οποτε εγω θελω,δεν αντεχω να ειναι ολοι συνεχει σπιτι μου.....

puccarina

puccarina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τους λατρεύω και τους τέσσερις αν και με τρελαίνουν Laughing Θεωρώ τον μικρό πολύ τυχερό που τους έχει όλους όταν εγώ δεν γνώρισα σχεδόν κανένα και έχει μάλιστα και μια προγιαγιά!!!Η αλήθεια είναι πως το παιδί συνέχεια κρυώνει (ακόμα και με 40 βαθμούς) συνέχεια πεινάει (ακόμα και αν έχει φάει τον αγλέωρα...). Με εκνευρίζουν που θέλουν να έχουν λόγο σε όλα και ιδίως η μάμά μου που θεωρεί φυσιολογικό να προσπαθήσω να βγάλω την πάνα σε παιδί 11 μηνών ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 2 679259 αλλά τον υπεραγαπάνε όλοι τους και λιώνουν για την πάρτη του και το προτιμώ (να είμαι ένα βήμα πρίν το Δαφνή απο τις υπερβολές τους...) αρκεί το παιδί μου να μεγαλώνει περιτριγυρισμένο απο αγάπη...Άλλωστε τελικά μέσα στο ρόλο της μαμάς είναι να τσακώνεται με τους παπούδες και τις γιαγιάδες ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ.....ΕΝΑ Μ Ε Γ Α Λ Ο ΘΕΜΑ - Σελίδα 2 328109

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σόρι αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλες τις απαντήσεις που φαντάζομαι πως θα έχουν ενδιαφέρον.

Τρελλαίνομαι να βλέπω την κόρη μου να λιώνει για τη γιαγιά της και το αντίστροφο!!!

Με τη μαμά μου τη μεγαλώνουμε μαζί (εργάζομαι βλέπετε...) Όσο έχει ανάγκη εμένα και τον μπαμπά της το Μαράκι μου, άλλο τόσο έχει και τη γιαγιά της.

Η μικρή της βγάζει το λάδι της μαμά μου αλλά η μαμά μου δε διαμαρτύρεται καθόλου! Δεν την έχω ακούσει μια φορά να πει "ουφ, κουράστηκα!"

Είναι αχώριστες και το ευχαριστιέμαι!
Έτσι μεγάλωσα κι εγώ. Αχώριστη με τη γιαγιά μου την Ιφιγένεια και τώρα που έφυγε από τη ζωή, έχω τόσες γλυκές αναμνήσεις από εκείνη, χάδια, κανακέματα, χατίρια, αγάπη ατελείωτη!!!

Πολλά θα πει η μαμά μου, σε πολλά που αφορούν τη διατροφή και ανατροφή της θα ανακατευτεί, τις περισσότερες φορές θα μαλώσουμε, αλλά όσες φορές και να την έχω ακούσει, δεν έχω χάσει!

Είναι ευλογία που το Μαράκι μου έχει τέτοια γιαγιά, θα πάρει πολλά από τη γιαγιά της τη Μαρία κι εγώ θα είμαι πολύ περήφανη!

Μπορεί να της τα χώνω, μπορεί να τη στολίζω πατόκορφα τη μάνα μου, αλλά δεν παύει να είναι ο πιο καλός και σοφός άνθρωπος πάνω σε αυτό τον πλανήτη (για μένα βέβαια) και είμαι πολύ ευχαριστημένη που βάζει έστω και ένα λιθαράκι στο μεγάλωμα του παιδιού μου (μεταξύ μας κοτρόνες βάζει).

Η πεθερά μου είναι ΑΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, καλή χρυσή, ένα κομμάτι μάλαμα, είμαι η πιο τυχερή νύφη του κόσμου. Δεν μπορεί να βοηθήσει την κατάσταση γιατί εργάζεται σε χωράφια και τις υπόλοιπες ώρες κρατάει τα μωρά της κουνιάδας μου.
Τα ίδια θα σκεφτόμουν και για εκείνη, στο λόγο της τιμής μου!

Αυτά από μένα!!!

ΖΗΤΩ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΕ ΟΣΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙ ΑΝ ΠΟΥΝ!!! Razz Razz Razz

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ifigeneia έγραψε:
ΖΗΤΩ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΕ ΟΣΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙ ΑΝ ΠΟΥΝ!!! Razz Razz Razz
Μπράβο Ifigeneia! Είσαι πολύ τυχερή, έτσι νιώθω κι εγώ που έχω πολύ καλή πεθερά και μαμά. Η μικρή μου τις λατρεύει! Με τη μαμά μου ειδικά που μένει από πάνω έχει τρέλλα. Είναι η βόλτα της... όποτε βαριέται λέει θέλω πάω πάνω γιαγιάκα μου! Όμως πολλά έχουν δει τα ματάκια μου... Χαίρομαι που οι γιαγιάδες είναι έτσι με την εγγονή και καμιά φορά και να πουν κάτι δε δίνω σημασία αλλά δε θα μπορούσα να ανεχτώ την παρέμβαση στη ζωή μου. Ε, όχι και να ανοίγει τη ντουλάπα μου και να παίρνει ρούχα, ή να αλλάζει θέση στα πράγματα στο σπίτι, ή να κάνει του κεφαλιού της με το παιδί! Και το χειρότερο που διάβασα είναι ότι θέλει λέει να έχει το παιδί και να το βλέπει η μάνα την Κυριακή... Δεν κάνει καλύτερα ένα δικό της; Τι το έκανε το παιδί αυτή η μάνα αν είναι να το βλέπει σαν επισκέπτης;;; Εκεί θα έβγαζα νύχια...!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ αυτες οι γιαγιαδες τα κακομαθαινουν!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις