Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
43 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 43 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
IreneM έγραψε:Εγώ ξεκίνησα με το πρώτο και είπα δεν θα μάθω τι θα κάνω καλά να είναι και ότι να ναι. Μέχρι να γεννήσω όλοι μου έλεγα κορίτσι θα κάνεις σίγουρα. Και εγώ απαντούσα το θέλω πολύ το κορίτσι είναι επιθυμία μια ζωής αλλά αγορι θα κάνω. (το είχα προαισθηση). Κάνουμε το πρωτο προς τιμή του άντρα μου είναι γιος βγήκε το όνομα του πεθερού και ολοι ήταν χαρούμενοι.
Πάμε στο δεύτερο, έκει έλεγα θέλω να μάθω τι θα κάνω θα καταφέρω να κάνω το κορίτσι που τόσο ήθελα (θέλω να βγάλω το όνομα του πατέρα μου. Πάμε στην Α επιπέδου μου λένε αγόρι. Δεν πειράζει λέω καλά να είναι και ότι να είναι στον τρίτο. Είχαμε και κάποιο πρόβλημα με το όνομα. Δεν είχαμε όνομα να βγάλουμε το μωρό έτσι βγάλαμε τον παππού μου.
Έρχεται και το τρίτο. Μόλις έμεινα εγγυος ο άντρας μου έλεγε: Εγώ κορίτσι έκανα. Φτάνουμε στον γιατρό και μας λέει αγόρι. Χάθηκε ο κόσμος κάτω απο τα πόδια του άντρα μου. Εγώ πάλι είπα δεν πειράζει φτάνει που είναι καλά. Η μητέρα μου έκανε μια αβδομάδα να μας μιλήσει. Εμένα ειλικρινά δεν με πείραξε καθόλου. Το πήρα απόφαση ότι όσο και να ήθελα ρόζ στο σπίτι μου δεν θα έβλεπα. Και πάλι έλεγα αυτό ήθελε ο θεός αυτό μου έδωσε.
Όταν το πήρα αποφαση και δέκτηκα το γεγονός ότι κοριτσάκι στο σπίτι μας δεν μπαίνει ούτε και σε κατοικίδιο να έρχεται καταλάθος και η τέταρτη εγγυμοσύνη.

εκεί ήμουν σίγουρι ότι αγόρι θα είναι πάλι. Ελέγα στον άντρα μου φαντάστου τέσσερα αγόρια τι θα γίνουμε στο σπίτι. Πάμε στην Α επιπέδου μας λέει η γιατρός μάλλον κορίτσι. Εκέι η χαρα που κάναμε ήταν απερίγραπτή αλλά πάλι δεν το λέγαμε γιατί θέλαμε να σιγουρευτούμε και μετα μήπως και απογοητευτούμε στην Β επιπέδου. Πάμε στην Β επιπέδου εκεί μας είπε σίγουρα κορίτσάκι.

Την επόμενη πήγα να αγοράσω τα πρώτα ρόζ. Και εγώ και ο άντρας μου πετούσαμε απο χαρα. Ξέρετε ακόμη αγοράζω τα ρόζ και δεν είμαι σίγουρι ότι κάνω καλά δεν έμαθα τι είναι τα φορεματάκια, τα κοτσιδάκια κ.λ.π. Όλή η οικογένεια περιμένει την μπουμπου μου επιτέλους τα κατάφερα.

Οποιος γνωστός με δεί και καταλάβει ότι είμαι έγγυος η ερώτηση είναι:
Τουλάχιστο τα κατάφερες και είναι κορίτσι;
και εγώ απαντώ:
Επιτέλους τα κατάφερα

ΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ! ΕΤΣΙ ΚΑΠΩΣ ΤΑ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΝΟΜΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΜΟΥ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑΙ ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΩ ΤΑ ΡΟΖ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΩΣ....ΑΧΑΧΑΧ! ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ?????ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑΤΙ Μ ΕΧΟΥΝ ΤΣΑΝΤΙΣΕΙ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ!!!!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ortikaki έγραψε:αχ τι να πω εμενα που στο χωριο μου εχουν κανει τα νευρα τσαταλια??? τις προαλλες μια γιαγια εδω στο χωριο με συναντησε στο δρομο και μου λεει
να σου ζησει ο μπεμπης
μπεμπα ειναι λεω
ααααα λεει δε πειραζει και τα παιδια με σημαδι καλα ειναι!!!
και το αλλο το ωραιο που μου ειπε ενας παππους
καλα παλι δε τα καταφερατε????
εχει χαζεψει ο κοσμος εγω αυτο εχω να πω μονο.εχω 2 πανεμορφες και υγιεστατες κορες που δε θα τις αλλα ζα με κανενα και τπτ στο κοσμο.
Shocked Shocked Shocked

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όταν ήμουν έγκυος στις μικρές μου, με βλέπει μία γριούλα και με ρώτησε τι κρατάω..Τις λέω κι εγώ και η γριούλα, "ε, καλά είναι κι αυτά"....Τα νεύρα μου τσατάλια...
Μία άλλη φορά, μετά που γέννησα και ήμουν στα πεθερικά μου, έρχεται κάποιος γνωστός τους και μου λέει με ειρωνεία "Εμένα ο γιος μου θα κάνει γιο"..Στο τσακ ήμουν να του πω καμιά κακία αλλά κρατήθηκα γιατί σεβάστηκα τα πεθερικά μου.Από τότε ούτε να τον δω το μισογύνη δε θέλω...Αμάν πια..Τι έχουν τα κοριτσάκια?

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που προτιμούν το ένα ή το άλλο φύλλο! Μα είναι δυνατόν?

Όλοι μα όλοι μα όλοι μου λένε να σου ζήσει ο γιος επειδή το κοριτσάκι μου δεν έχει μαλλιά! Τι φούξια παντελόνι και μπλούζα με στρας, τι φούστα, τι αθλητικά με φούξια λεπτομέρεια, τίποτα δεν τους πτοεί!!
Και φυσικά όταν απαντάω πως είναι κορίτσι, μου λένε, δεν πειράζει στο επόμενο Rolling Eyes Rolling Eyes

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chicken έγραψε:Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που προτιμούν το ένα ή το άλλο φύλλο! Μα είναι δυνατόν?

Όλοι μα όλοι μα όλοι μου λένε να σου ζήσει ο γιος επειδή το κοριτσάκι μου δεν έχει μαλλιά! Τι φούξια παντελόνι και μπλούζα με στρας, τι φούστα, τι αθλητικά με φούξια λεπτομέρεια, τίποτα δεν τους πτοεί!!
Και φυσικά όταν απαντάω πως είναι κορίτσι, μου λένε, δεν πειράζει στο επόμενο Rolling Eyes Rolling Eyes

Αυτό το έχω πάθει.Στο καρότσι τα μικρά με φορεματάκια και μου είπαν να μου ζήσουν τα αγόρια μου.... Mad

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
didumomama έγραψε:
chicken έγραψε:Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που προτιμούν το ένα ή το άλλο φύλλο! Μα είναι δυνατόν?

Όλοι μα όλοι μα όλοι μου λένε να σου ζήσει ο γιος επειδή το κοριτσάκι μου δεν έχει μαλλιά! Τι φούξια παντελόνι και μπλούζα με στρας, τι φούστα, τι αθλητικά με φούξια λεπτομέρεια, τίποτα δεν τους πτοεί!!
Και φυσικά όταν απαντάω πως είναι κορίτσι, μου λένε, δεν πειράζει στο επόμενο Rolling Eyes Rolling Eyes


Αυτό το έχω πάθει.Στο καρότσι τα μικρά με φορεματάκια και μου είπαν να μου ζήσουν τα αγόρια μου.... Mad

Μα δεν είναι εκνευριστικό?
Έτσι μου ρχετε να τους δώσω μια μπουνιά στα μούτρα & να αρχίσω να τρέχω ΓΕΡΟ ΝΑ 'ΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ - Σελίδα 3 4872 ΓΕΡΟ ΝΑ 'ΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ - Σελίδα 3 4872

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chicken έγραψε:
didumomama έγραψε:
chicken έγραψε:Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που προτιμούν το ένα ή το άλλο φύλλο! Μα είναι δυνατόν?

Όλοι μα όλοι μα όλοι μου λένε να σου ζήσει ο γιος επειδή το κοριτσάκι μου δεν έχει μαλλιά! Τι φούξια παντελόνι και μπλούζα με στρας, τι φούστα, τι αθλητικά με φούξια λεπτομέρεια, τίποτα δεν τους πτοεί!!
Και φυσικά όταν απαντάω πως είναι κορίτσι, μου λένε, δεν πειράζει στο επόμενο Rolling Eyes Rolling Eyes

Μα δεν είναι εκνευριστικό?
Έτσι μου ρχετε να τους δώσω μια μπουνιά στα μούτρα & να αρχίσω να τρέχω ΓΕΡΟ ΝΑ 'ΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ - Σελίδα 3 4872 ΓΕΡΟ ΝΑ 'ΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ - Σελίδα 3 4872

Αυτό το έχω πάθει.Στο καρότσι τα μικρά με φορεματάκια και μου είπαν να μου ζήσουν τα αγόρια μου.... Mad

Συμφωνώ απόλυτα.Λες και τα κορίτσια έχουν κάτι...Αυτοί μάνες δεν έχουν?Αδερφές?Άστο καλό τους πια....Για πολλές μπάτσες είναι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις