Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

????????


Επισκέπτης
ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ!!!

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Ενημέρωσα το πρωί τη νηπιαγωγό για το περιστατικό και της ζήτησα να ενημερώσει τους γονείς του αγοριού. Της τόνισα ότι αν υπάρξει επόμενη φορά θα απευθυνθω απευθείας στην πρωτοβάθμια και σε σχολικό σύμβουλο. Αυτή αντί να με ηρεμήσει με είπε κ υπερπροστατευτική μητέρα! Δεν την κατηγόρησα για το περιστατικό παρόλο που ήταν παρούσα στην αίθουσα και δεν κατάλαβε τίποτα.

Το μεσημέρι που πήγα να πάρω τη μικρή η νηπιαγωγός άλλαξε στάση,μου είπε ότι ενημέρωσε τους γονείς κ ότι το αγόράκι πάει σε ειδικό γιατί έχει προβλήματα επιθετικότητας. Μάλιστα μου είπε ότι φταίει που δεν κατάλαβε τι έγινε και γενικά ότι προσπαθεί να λύσει τις διαφορές των παιδιών μέσα στην τάξη.

Βέβαια κορίτσια ποτέ δεν θα μιλούσα στους γονείς του αγοριού.Είναι ζήτημα που απαιτεί ειδικούς χειρισμούς κ θα ζητούσα από το σύμβουλο να το πράξει.

Ελπίζω μόνο να μην επαναληφθεί το γεγονός...

????????


Επισκέπτης
χτες ειχαμε το πρωτο μας συμβουλιο

η δασκαλα μου ειπε οτι ειναι πολυ καλος, αν και ζωηρος, και παντα πρωτος σε προθυμια να κανει εργασιες και οτι του λεει

κουκουβα- κουκουβα !!!!!!!!!!!!!

παντως εφριξα με καποιους γονεις, να ζητανε κουζινα και η καθαριστρια να ζεσταινει τα φαγητα του ολοημερου (!!!!!!) να μη θελουν να δωσουν απο 10 ευρω για υλη να κανουν φασαρια για το αν καποιο παιδακι ειχε κρουασαν και το δικο τους ζηλεψε.........μεχρι και λιστα με τα φαγητα ζητησαν δλδ να μας λενε εκεινοι τι θα πηγαινουμε, εν μεσω κρισης το θεωρω απολυτως παραλογο να πρεπει να μου λενε τι να μαγειρεψω, εξαλλου ολα τα παιδια δεν τρωνε απ ολα, και επιτελους δεν πανε εκει για να φανε αλλα για να μαθουν να συμπεριφερονται στο τραπεζι.........οι καημενες οι δασκαλες απολογητικες ηταν σχεδον

και μιλαμε για σχολειο 3ετιας, πεντακαθαρο, περιποιημενο, οχι σαν κατι αποθηκες

MARIA TR

MARIA TR
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο στο παιδάκι σου!!! Μεγάλη χαρά για τη μάνα!!!!

Εμείς πάντως έχουμε πρόγραμμα φαγητού στο σχολείο, αλλά όχι πολύ συγκεκριμένο, λαδερά, ζυμαρικά, οσπρια και 2 μέρες κρέας ή κοτοπουλο ή ψάρι με ότι θέλουμε. Για να μην ζηλεύουν τα παιδάκια. Πρωινό όμως ότι θέλουμε.

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερααααα κοριτσια,
ο γιος μου γεννηθηκε 10/9/2007 και πηγαινουμε βεβαια κι εμεις νηπιαγωγειο. Η δασκαλα μας ειναι πολυ ευχαριστημενη, ειναι ησυχος, προθυμος για οποιαδηποτε εργασια και φυσικα θελει να πηγαινει καθημερινα (διοτι στον παιδικο σταθμο δεν θελαμε και καθε μερα, ετσι για αλλαγη μερικες φορες την εβδομαδα χαχαχα)!!!
Μας ζητησαν κι εμας χαρτι κουζινας, αντισσυπτικα μαντηλακια για τα χερια τους και χαρτομαντηλα αυτοκινητου αλλα δεν πληρωσαμε κατι αλλο, να φανταστειτε ακομα δεν μας εχουν δωσει την λιστα με τα σχολικα!!!
Οσο για το φαγητο τους (δεν τον εγραψα ολοημερο διοτι μου φανηκαν πολλες οι ωρες εως τις 3:45 και αφου δεν δουλευω δεν βρισκω το λογο)μας ειπαν σπιτικα γλυκα, φρουτα σαντουιτσ κλπ οχι σοκολατοειδη - εκτος και αν πια το παιδι δεν τρωει τιποτα αλλο- οχι ομως για να μην ζηλευουν τα υπολοιπα παιδακια αλλα καθαρα γιατι δεν ειναι υγιεινα!!!

Αυατ τα λιγα απο μενα σημερα!!! Αρκετα σας ζαλισα...

http://www.savetheplanet.gr

gioma


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμεις αν και γραμμενοι σε ανυπαρκτο ολοημερο.Σχολανε 12.15 η μοναδικη δασκαλα κανει πολυ καλη δουλεια.Συγκρινοντας με αλλα νηπιαγωγεια φιλων ειμαι ενθουσιασμενη. Οχι μονο εγω αλλα και ο γιος μου που ξυπναει ευχαριστα για να παει σχολειο. Βεβαια τα υλικα που πηραμε ηταν τα περισσοτερα απο ολους. Απο το jumbo και οχι βιβλιοπωλειο 55ευρω + 15ευρω απο τα προαιρετικα παιχνιδια + χαρτια,ρολλα πανακια ειδικο σκευος για φαγητο κλπ.Το θεμα ειναι οτι ημουν πολυ καχυποπτη γιατι τοσα λεφτα τετοιες εποχες πχ 500γρ τεμπερα,36 μαρκαδορους χαρτια,χαρτονια,νερομπογες κηρομπογιες πινελα παλετα και πολλα πολλα αλλα, ομως βλεπω καθε μερα καινουρια κατασκευη,την προηγουμενη βδομαδα εμαθαν με κεφαλαια το ονομα τους, χθες εκαναν σε χαρτονια δακτυλομπογιες,σημερα κατασκευη με πλαστελινη των γραμματων του ονοματος τους. Ο γιος μου ειχε μια μερα γενεθλια και του εκαναν δωρο ενα βιβλιο που εδεσαν επι τοπου με ζωγραφιες ολων των παιδιων. Ελπιζω ολες οι νηπιαγωγοι να εχουν το κεφι το δικο της μπραβο...

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
chrisg έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!

Η κορούλα μου γεννήθηκε 22/08/2007 και ξεκίνησε νηπιαγωγείο δημόσιο και όχι ολοήμερο.

Έχω πρόβλημα και θέλω τις γνώμες σας.

Χθες το κοριτσάκι μου το πήρε ο μπαμπάς από το νηπιαγωγείο και ήρθε σπίτι με κλάματα.

Την ρωτούσε τι έχει κ εκείνη έλεγε ότι στεναχωριέται που άφησε τις φίλες της...ψέματα.

Σε μένα λοιπόν είπε ότι ένα αγοράκι λίγο πριν σχολάσουν χωρις λόγο την χτύπησε με το χέρι του δυνατά στη κοιλιά της κ ότι πόναγε αρκετά.


Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;
Θα το αναφέρατε μόνο στη νηπιαγωγό;

Ποια θα περιμένατε να είναι η αντίδραση της νηπιαγωγού;


Βοηθείστε με γιατί πριν από λίγο μίλησα με την νηπιαγωγό και κατέληξα να έχω πιο πολλά νεύρα από ότι είχα πριν....

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα

58ΝΗΠΙΑΚΙΑ 2012-13    --ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ ΤΟ 2007!!!!!! - Σελίδα 3 Empty ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ!!! Παρ Οκτ 05, 2012 2:47 pm

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΘΕΜΑ... Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΜΙΚΡΑ ΝΗΠΕΙΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ,ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΜΩΒ ΜΠΛΟΥΖΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΝ ΔΕ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ,ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΕ ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΑΠΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΤΙ,ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ-ΜΩΒ-ΧΤΥΠΑΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΚΑΙ ΓΛΥΚΟΜΙΛΗΤΟΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΛΕΕΙ Η ΚΥΡΙΑ..ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΕΙΞΕ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΑΥΤΗ ΕΛΕΙΠΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΜΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ- ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ-ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΩΡΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΖΗΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ>????ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ!!ΔΗΛ ΑΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕ????? Shocked Shocked Shocked ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΡΩΣΩ..ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ...ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΟΛΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ!!! Mad

????????


Επισκέπτης
καλα μας κουφανε η κυρια

παλι καλα που δε σου ειπε θα του αλλαξω μπλουζα να μπερδευονται ποιος τους χτυπησε

αν συνεχιστει να κανετε παραπονα τη διευθυνση

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΑΕΙ ΝΗΠΙΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ. ΜΑΜΑΜΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΣΑΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΑΣΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΣΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ .ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΤΕ !!ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ 1 ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΔΑΓΚΩΝΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΟΥΣΕ .ΜΟΛΙΣ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΝΑΚΙ ΕΓΙΝΕ !

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα σε ολες τις μανουλες. Εμενα η δικια μου εχει λατρεψει το νηπειο, την δασκαλα και τους συμμαθητες της. Περναει τελεια. Καναμε και μεις την πρωτη μας συναντηση. Ολα καλα. Μας εδωσαν και τη λιστα. Τη νηπιαγωγο την εχω λατρεψει και εγω και ολες οι μαμαδες. Μακαρι να εχουν ολες την ορεξη και το μερακι της.

????????


Επισκέπτης
ΕΡΩΤΗΣΗ

ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΥΞΗ ΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ???

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arco iris έγραψε:ΕΡΩΤΗΣΗ

ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΥΞΗ ΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ???

ιδεα δεν εχω. μηπως να ρωτουσες τη νηπιαγωγο?

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arco iris έγραψε:ΕΡΩΤΗΣΗ

ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΥΞΗ ΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ???
AGAPH MOY METAJY SAS OI MAMADES KANONIZETE POIES UELOYN NA EINAI STO SYLLOGO,KAI MAZEUETE ESEIS TA LEFTA KAI GENIKA OTI XREIAZETAI TO NHPEIGOGEIO TO ANALAMBANETAI MAZI ME TIS DASKALES KAI THN DIEUTHINSH

????????


Επισκέπτης
οκ ευχαριστω

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamamia12 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΘΕΜΑ... Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΜΙΚΡΑ ΝΗΠΕΙΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ,ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΜΩΒ ΜΠΛΟΥΖΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΝ ΔΕ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ,ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΕ ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΑΠΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΗΡΘΕ ΜΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΤΙ,ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ-ΜΩΒ-ΧΤΥΠΑΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΚΑΙ ΓΛΥΚΟΜΙΛΗΤΟΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΛΕΕΙ Η ΚΥΡΙΑ..ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΕΙΞΕ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΑΥΤΗ ΕΛΕΙΠΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΜΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ- ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ-ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΩΡΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΖΗΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ>????ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ!!ΔΗΛ ΑΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕ????? Shocked Shocked Shocked ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΡΩΣΩ..ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ...ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΟΛΟ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ!!! Mad

Πιστεύω ότι η συμπεριφορά και της νηπιαγωγού αλλά κ της μητέρας του παιδιού είναι απαράδεκτη.

Επειδή κ εγώ είμαι εκπαιδευτικός τέτοια γεγονότα τα θεωρώ απαράδεκτα.
Δεν είναι λογικό επειδή το παιδί σου είναι ησύχο να το έχει βάλει στο μάτι το άλλο παιδί!Δηλαδή πρέπει να αλλάξει ο γιος σου για να το αφήσει ήσυχο το άλλο παιδι;

Επειδή και εγώ αντιμετώπισα παρόμοιο θέμα στο νηπιαγωγείο με την μικρή μου, ανέφερα στην νηπιαγωγό ότι αν συνεχιστεί η κατάσταση θα απευθυνθώ σε σχολικό σύμβουλο της πρωτοβάθμιας.

Αρχικά η νηπιαγωγός έλεγε παρόμοιες βλακείες με αυτές που σου είπε κ η δική σου νηπιαγωγός. Μετά από συζήτηση που είχαμε ξανά ένα μεσημέρι, έχει αλλάξει στάση.

Προσωπική μου άποψη: μην αφήσεις να διαιωνίζεται μια τέτοια κατάσταση.Μπορεί να δημιουργηθεί θέμα στο δικό σου παιδί τελικά.Ίσως είμαι υπερβολική αλλά καλύτερα να ξαναμιλήσεις με την νηπιαγωγό.

????????


Επισκέπτης
Παιδια κι εγω εχω ενα θεμα με ενα παιδακι

οχι οτι ο δικος μου ειναι λουλουδι αλλα ξερω πολυ καλα τι κανει και ποιες ειναι οι αταξιες του και ποιες ειναι που εφερε απο το νηπιαγωγειο μανι μανι

του εχουμε μαθει εδω και δυο χρονια οτι δε ρευομαστε ποτε και αν μας ξεφυγει ζηταμε αμεσως συγνωμη

το ιδιο και οταν αεριζεται

το παιδι 5 χρονια δεν εκανε ποτε τιποτα τετοιο κι αν εκανε ζητουσε αμεσως συγνωμη

εχει μια βδομαδα, "μαμα ο ταδε σημερα ρευοταν συνεχεια και δε μπορουσαμε να φαμε γιατι ολοι γελουσαμε" και η κυρια τον εβαλε στην αποθηκη

ε τι το θελε

καθε μερα η ιδια δουλεια

ρευεται, αεριζεται και χαχαχα και βρομαει και τι βρομαει και κατι λεξεις, του μιλαω με γραφει, λεει κατι και αν δεν ακουσω αμεσως βγαζει γλωσσα, προχτες πεταξε και μια πολυ χοντρη βρισια

τι θα γινει για καλο παμε σχολειο? εμενα δεν εκανε τετοιες βλακειες το παιδι μου

το ειπα στη νηπιαγωγο και στη μαμα προχτες εριξα μια μπηχτη στυλ "α δικος σας ειναι ο .....?" φυσικα εσπευσα να πω οτι μαζι με τον δικο μου ειναι ζωηρα για να μην νιωσει ασχημα και η κοπελα ποιος ξερει και ο δικος της απο που τα τσιμπησε ολα τα καλα μπορει να μη φταιει η γυναικα

το θεμα ειναι οτι το παιδι κολλησε ενα σωρο βλακειες και ειμαι μες τα νευρα!!!!!!

μαρακι77

μαρακι77
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
συμφωνω.αν ειναι δυνατον επειδη ειναι ησυχο το παιδακι σου να επιτρεπει ενα αλλο παιδι να το χτυπαει.τι θα πει να κανεις υπομονη;τι αλλο πρεπει να γινει για να κανει κατι.ειμαι της γνωμης να ξαναμιλησεις στη νηπειαγωγο.εγω εχω τον αντωνη γεννημενο 21-2-2007.τρλενετε για το νηπιαγωγιο.μαλιστα την τριτη θα παμε την πρωτη εκπεδευτικη εκδρομη στον αγιο δημητριο την εκκλησια και στα καστρα θεσσαλονικης.

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ...ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΝΕ ΛΕΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΑΧΤΙ Crying or Very sad
ΠΟΝΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑΜΑ ΑΤΟΣ Ο ΜΩΒ ΜΕ ΧΤΥΠΗΘΕ Sad ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΕΣΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ?/ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΜΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕ ΧΤΥΠΑΩ Very Happy ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΤΟ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ!!ΑΧ!!

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γιατι το ξεχασαμε το θεματακι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις