Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
191 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 191 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το ηξερε πως εαν συνεβαινε ποτε κατι τετοιο δεν θα εκανα εκτρωση,ποσο μαλλον τωρα που δεν αντεχω αλλες απωλειες στη ζωη μου,αλλα σημερα ηρθανε τελος παντων κατι θειες μου και με αρχισαν ποτε θα παντρευτεις κτλ....τη θα κανεις μονη σου ποτε θα κανεις παιδια?περνανε τα χρονια... Laughing μου ηρθε να τους το πω αλλα λεω δεν εχουνε βενζινη και τα ασθενοφορα.....!για φαντασου τη θα γινει μολις τομαθουνε ολοι! και πες οτι δεν σε νοιαζει ο κοσμος,οταν γεννηθει και μεγαλωσει με το καλο τη του λες?δεν ξερω ποιος ειναι?

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σου κ απο μενα δημητρα..
αυτο που περνας ειναι πολυ πολυ δυσκολο κ ο,τι κ αν σου λεμε εμεις,στη θεση σου δεν μπορουμε να ερθουμε.εννοω οτι,μπορει ο καθενας να λεει,ξεχασε τον,προσπαθησε μονη σου,διεγραψε απ τη ζωη σου αυτον κ χεσε κ τις αντιδρασεις του κοσμου..στα λογια ολα ευκολα ειναι.
δυστυχως ομως κ εγω μια απ τα ιδια θα σου πω..
αυτα που τωρα σου φαινονται βουνο,καποια στιγμη θα καταφερεις να τ αντιμετωπισεις ενα ενα κ θα εισαι πολυ περηφανη για τον εαυτο σου κ το παιδακι σου πολυ περηφανο για τη μαμα του.
εγω θα σου ελεγα να προσπαθησεις να τα βαλεις ενα ενα κατω κ οχι ολα μαζι.δλδ,κανε μια ακομη συζητηση μ αυτον κ μιλησε ξανα για τις προθεσεις του.μιλα κ με συγγενεις κ πες πως εχεις παρει αυτη την αποφαση κ πως ο αλλος εχει κανει πισω,δε φταις εσυ,ουτε ονειρο σου ειναι να μεγαλωνεις ενα παιδι μονη σου.εξαλλου οι γονεις σου,μετα απ αυτο που ετυχε με τον αδερφουλη σου,σιγουρα θα ειναι κοντα σου κ θα λατρεψουν αυτο το μωρο.
τελος,οοοοοσο δυσκολο κ να ειναι,προσπαθησε να μην χαλιεσαι για εναν τετοιο ανθρωπο.καποια στιγμη θα εισαι με καποιον που θα σε λατρευει,θα τον συγκρινεις με τον τωρινο κ θα λες καλα που γλυτωσα!
μεσα μου βεβαια,ευχομαι να δει ποσο λαθος εχει κανει αυτος ο ανθρωπος κ να μπορεσετε να κανετε μια ομορφη οικογενεια.αφου ησασταν τοσα χρονια μαζι κ σε δυσκολες στιγμες ηταν κοντα σου,λογικα υπαρχει αγαπη κ απ τη μερια του.
ευχομαι να πανε ολα καλα..
να ξερεις οτι εισαι πολυ πιο δυνατη απ οσο νομιζειςSmile

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μυρτω έγραψε:γεια σου κ απο μενα δημητρα..
αυτο που περνας ειναι πολυ πολυ δυσκολο κ ο,τι κ αν σου λεμε εμεις,στη θεση σου δεν μπορουμε να ερθουμε.εννοω οτι,μπορει ο καθενας να λεει,ξεχασε τον,προσπαθησε μονη σου,διεγραψε απ τη ζωη σου αυτον κ χεσε κ τις αντιδρασεις του κοσμου..στα λογια ολα ευκολα ειναι.
δυστυχως ομως κ εγω μια απ τα ιδια θα σου πω..
αυτα που τωρα σου φαινονται βουνο,καποια στιγμη θα καταφερεις να τ αντιμετωπισεις ενα ενα κ θα εισαι πολυ περηφανη για τον εαυτο σου κ το παιδακι σου πολυ περηφανο για τη μαμα του.
εγω θα σου ελεγα να προσπαθησεις να τα βαλεις ενα ενα κατω κ οχι ολα μαζι.δλδ,κανε μια ακομη συζητηση μ αυτον κ μιλησε ξανα για τις προθεσεις του.μιλα κ με συγγενεις κ πες πως εχεις παρει αυτη την αποφαση κ πως ο αλλος εχει κανει πισω,δε φταις εσυ,ουτε ονειρο σου ειναι να μεγαλωνεις ενα παιδι μονη σου.εξαλλου οι γονεις σου,μετα απ αυτο που ετυχε με τον αδερφουλη σου,σιγουρα θα ειναι κοντα σου κ θα λατρεψουν αυτο το μωρο.
τελος,οοοοοσο δυσκολο κ να ειναι,προσπαθησε να μην χαλιεσαι για εναν τετοιο ανθρωπο.καποια στιγμη θα εισαι με καποιον που θα σε λατρευει,θα τον συγκρινεις με τον τωρινο κ θα λες καλα που γλυτωσα!
μεσα μου βεβαια,ευχομαι να δει ποσο λαθος εχει κανει αυτος ο ανθρωπος κ να μπορεσετε να κανετε μια ομορφη οικογενεια.αφου ησασταν τοσα χρονια μαζι κ σε δυσκολες στιγμες ηταν κοντα σου,λογικα υπαρχει αγαπη κ απ τη μερια του.
ευχομαι να πανε ολα καλα..
να ξερεις οτι εισαι πολυ πιο δυνατη απ οσο νομιζειςSmile

προχθες εκανα προσπαθεια να του μιλησω αλλα ειναι τοσο μ...ς που ειχε την εντυπωση οτι αυτος θα με πεισει να μην το κρατησω γιατι το υπολογισε κιολας οτι μπορω ακομα....και το μονο που καταφερα ητανε να χασω την υπομονη μου!και βρηκε και τη χειροτερη δικαιολογια συν τον αλλον οτι ειναι νωρις!!!(γιατι ειναι μπεμπης!)οτι πενθο και δεν ειναι η καταλληλη στιγμη μιας ποθ νοιαστηκε....για το πως νιωθω.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα Δήμητρα. Είπες πριν ότι ο σύντροφος σου έχει χωρίσει προ εικοσαετίας, σωστά;

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mhtsaina έγραψε:Καλησπέρα Δήμητρα. Είπες πριν ότι ο σύντροφος σου έχει χωρίσει προ εικοσαετίας, σωστά;
πολυ σωστα! αλλα τα κοριτσια ειναι εκτος γαμου....απο αλλη γυναικα εαν αυτο ενοεις

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταρχάς συλλυπητήρια για τον αδελφό σου.
Να του πεις του κυρίου ότι δεν είναι νωρίς, ίσα ίσα είναι μια όμορφη συγκυρία που ήρθε το παιδάκι μετά από αυτό που σας έτυχε κι ότι οι γονείς σου θα βρουν κι ένα ενδιαφέρον να ανανεωθούν. Όλα τα ξέρει. Να ξέρεις κοπέλα μου, το θεωρώ τόσο όμορφο τώρα που ήρθε το παιδάκι σου, σα σημάδι! Πιστεύω ότι όταν ερχόμαστε στον κόσμο διαλλέγουμε που θα πάμε κι ότι η ψυχούλα που ήρθε σε διάλλεξε για μητέρα για τους δικούς της λόγους. Αν είναι νωρίς για τον κύριο μπορεί να περιμένει μέχρι τα 80, αλλά για μένα είναι η στιγμή που διάλλεξε η ψυχούλα σου και κάπου εδώ τελειώνουν οι δικαιολογίες του.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miaki στις Πεμ Σεπ 20, 2012 1:06 pm, 1 φορά

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ήταν δηλαδή λιγο άστατος στα προσωπικά του από παλιά, έτσι; Δεν είναι και πολύ καλό σημάδι για μια σχέση αυτό κορίτσι μου! Γνώμη μου είναι ότι θα είσαι πολύ καλύτερα χωρίς αυτόν! Σε είχε γνωρίσει στις κόρες του; Ήθελε να ξέρει ο κόσμος κι οι δικοί του ότι είστε μαζί; Σου είχε δώσει δείγματα ότι το βλέπει σοβαρά;

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το εχω ξαναπει εαν μου ειχε δωσει τετοια δειγματα θα ημουνα μαζι του?το γνωριζαν ολοι οτι ηματσε μαζι και οχι δεν γνωρισα τις κορες του αλλα και αυτες το γνωριζαν...αλλα τωρα που ασχοληθηκα με το θεμα ειδα οτι δεν ειμαι η πρωτη....
και ναι τον αγαπουσα πολυ και δεν με ενοιαζε τη ειχε κανει στο παρελθον,με ενδιεφερε το πως ειναι μαζι μου.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σου εύχομαι καλή τύχη σε ο,τι αποφασίσεις να κάνεις, είτε διεκδικήσεις αναγνώριση δικαστικά είτε το αποφασίσει μόνος του να κάνει το σωστό. Αυτό που προέχει είναι να προσεχεις την υγεία σου, ψυχικά και σωματικά. Έχεις ιστορικό με σπασμένη σπονδυλική στήλη, θα πρέπει να σιγουρευτεις ότι θα σε παρακολουθεί ειδικός σε όλη τη διάρκεια της κύησης. Να σου πάνε όλα καλά από δω και πέρα! Very Happy

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι να πω...μαλλον δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω.Ασχολιαστος ο τυπος.Κοιτα να μην εκνευριζεσαι για να μην προκαλεσεις προβληματα στο μωρακι σου.Σε χρειαζεται ηρεμη κ χαρουμενη.Ολα θα πανε καλα θα δεις.Με τον καιρο θα ειναι μια αναμνηση που δε θα ποναει πια.Οσο για το τι θα πεις στο παιδι...Εννοειται την αληθεια!Οτι ο μπαμπας του δεν το ηθελε!Προσοχη ομως στον τροπο που θα το πεις κ σε ποια ηλικια...Κ οι συγγενεις...μετα το εγκεφαλικο φανταζομαι θα παρουν το μερος σου.Οσοι τουλαχιστον σε νοιαζονται πραγματικα.Ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια που μεγαλωνει μονη ενα παιδι.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

ΔΗΜΗΤΡΑ26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
doritaki έγραψε:τι να πω...μαλλον δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω.Ασχολιαστος ο τυπος.Κοιτα να μην εκνευριζεσαι για να μην προκαλεσεις προβληματα στο μωρακι σου.Σε χρειαζεται ηρεμη κ χαρουμενη.Ολα θα πανε καλα θα δεις.Με τον καιρο θα ειναι μια αναμνηση που δε θα ποναει πια.Οσο για το τι θα πεις στο παιδι...Εννοειται την αληθεια!Οτι ο μπαμπας του δεν το ηθελε!Προσοχη ομως στον τροπο που θα το πεις κ σε ποια ηλικια...Κ οι συγγενεις...μετα το εγκεφαλικο φανταζομαι θα παρουν το μερος σου.Οσοι τουλαχιστον σε νοιαζονται πραγματικα.Ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια που μεγαλωνει μονη ενα παιδι.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!
πουλακι μου το μονο σιγουρο ειναι τα εγκεφαλικα!αλλα αημερα εκλεισα για τη δευτερα την αυχενικη διαφανεια και δεν περνανε οι ωρες με τιποτα...ποσο μαλλον οι μερες....θα σκασω απο το αγχος και απο την αγωνια!

litsaki92

litsaki92
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kopela mou to mono sigouro einai oti autos tha metaniosei kai oxi esu... kati tetoies stigmes ektimaw auto pou exv dipla mou... meta apo 2 mhnes sxesh apo aproseksia emeina egkuos kai eimoun apla "kapsoura" me enan 22 xronon o poios me stirikse pantreutikame kai eimaste 3 xronia twra mazi kai eimaste kala....kai uparxoun upotithete orimoi antres pou psaxnoun thn eukolh lush....
gia emena ...dikh mou gnwmh...ekanes to kalitero pou tha mporouses..kai pisteuw san manoula tha kaneis akoma kalhtera pragmata gia to aggelaki sou...aksizeis polla pou mallon autos den mporei na sta dosei...!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις