Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
36 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 36 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι 2.5 και περιμένω το δεύτερο και ελπίζω να μην έχω τα ίδια

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σου το ευχομαι κοπελα μου με ολη μου την καρδια!!!! να το χαιρεσαι το μικρο σου και με το καλο και το δευτερο!!!!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σ'ευχαριστώ πολύ!

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω δ νομιζω ηταν επιλοχειο καταθλιψη αλλα ενα ειδος καταθλιψης ηταν σιγουρα αυτο που περασα τις 20 περιπου πρωτες μερες..
εκλαιγα συνεχως με το παραμικρο ακομη κ γιατι πηγαινε ο αντρας μου για δουλεια ενω κ που ηταν εκει δεν εκανε κατι σε σχεση με το παιδι αλλα ηθελα παρεα..ηθελα εναν ανθρωπονα ειναι απλα ηρεμα μεσα στο σπιτι να χαζοκουβεντιαζουμε οταν η μικρη θηλαζε περιπου στην μια ωρα!!!
αυτη την υποστηριξη περιμενα να εχω απο μια φιλη μου που μεχρι πριν γεννησω τετοια δηγματα υποστηριξης μου εδειχνε,οταν γεννησα ομως κ μετα οποτε ερχοταν με εβλεπε νε κλαιω κ μου ελεγε καλα τι κλαις τωρα ,τι επαθες, πως κανεις ετσι,??κ αλλα τετοιου τυπου οταν της απαντουσα οτι απλα μουβγαινει κ δεν ξερω γιατι μου ελεγε α δεν εισαι καλα να πας σε γιατρο να παρεις φαρμακα εχεις επιλοχειο καταθλιψη,κοψε τον θηλασμο αυτο φταιει δεν σου κανει καλο...δεν ξερω αν καταλαβαινεται τον τροπο ομιλιας της αλλα ηταν πολυ αποτομη.με εκανε να νιωθω ασχημα να νιωθω προβληματικη κ συνειρμικα ελεγα κ αν εχει δικιο κ κανω κακο στο παιδι......???????κ πολλες αλλες τετοιες σκεψεις...
τελικα μιλησα με την κουμπαρα μου κ την αδερφη μου που ειχαν γεννησει περιπου 5 μηνες πριν απο εμενα κ μου ειπαν οτι κ αυτες το πρωτο διαστημα ηταν ετσι κ οταν πηραν αποφαση οτι "θα περασει οταν τα πραγματα βρουν τον ρυθμο τους",καταλαβα οτι ετσι θα γινει..αυτη την φραση μου ειπαν κ οι 2 κ μου αποτυπωθηκε στο μυαλο...
τελικα ειχαν δικιο περιπου στις 40 μερες με 2 μηνες ολα βρηκαν τον ρυθμο τους.......
sorry για το μεγαλο ποστ

jenny.k

jenny.k
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν έχω κάποια εμπειρία να παραθέσω και δεν ξέρω εάν θα βοηθήσω γιατί είμαι πιο μικρή και δεν έχω εμπειρία στο θέμα της μητρότητας.Νομίζω όμως πως λόγω και του αντικειμένου των σπουδών μου έχω να πω κάποια πράγματα.Είναι πολλές οι γυναίκες που παρουσιάζουν καταθλιπτικά συμπτώματα σε αυτή τη φάση και είναι και κατά κάποιο λόγο "φυσικό" αν σκεφτούμε πόσες αλλαγές έχουν γίνει στη ζωή της και πόσα έχει να φροντίσει με την γέννηση του παιδιού της.Σε καμία περίπτωση δεν κρίνεις και δεν "την λες" σε άτομο που παρουσιάζει αυτή τη συμπτωματολογία.Τα άτομα αυτά χρειάζονται σε αρχικό επίπεδο στήριξη από το οικογενειακό τους περιβάλλον.Μην την πιέσεις σε τίποτα,μείνε δίπλα της και στήριξέ την με τον τρόπο που βλέπεις πως έχει ανάγκη.Εάν δεις πως περνούν και οι 40 μέρες και δεν βελτιώνεται καθόλου έστω και με μικρά βήματα θα ήταν καλό νομίζω να απευθυνθείτε σε κάποιον ειδικό προκειμένου να βοηθήσει την κοπέλα να σταθεί στα πόδια της.Αυτά είναι καλό να τα πιάνουμε από αρχικά στάδια γιατί ας μην ξεχνάμε πως υπάρχει και το μωρό και αν δεν είναι καλά η μαμά αυτόματα επηρεάζεται και το μωρό αφού εκείνη είναι που το φροντίζει.Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο και εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα Smile

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
maria.estetista έγραψε:δηλαδη εσυ ρινουλα που το εχεις περασει λες οτι δεν ειναι καλο να της το πω ετσι ξεκαθαρα?
ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΝΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ, ΕΓΩ ΕΨΑΧΝΑ ΠΟΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΠΙΤΙ ΓΑΙΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΠΟΛΥ, ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΜΑΖΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΡΑΣΗ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΙΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ? ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ, ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΕΙΣ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω το επαθα και στις 2 γεννες μου...ενω νομιζα πως στην δευτερη δεν θα το παθω γιατι ηδη μεγαλωσα ενα μωρο κι ομως το ιδιο συναισθημα...εκλαιγα με το παραμικρο...ο αντρας μου δεν μπορουσε να καταλαβει πως αισθανομουν...αλλα πιστευω ακραδαντα πως σε θελει κοντα της ασχετα απ το τι λεει..ετσι εκανα κι εγω...με ρωτουσαν θελεις να ερθουμε για παρεα ή να σε βοηθησουμε σε κατι;;και ελεγα οχι δεν πειραζει...ενω μεσα μου ηθελα καποιον κοντα μου...
οταν καλειγοντας ελεγα στον αντρα μου πως νιωθω...αμεσως σταματουσα να νιωθω ασχημα σαν να μην τρεχει τιποτα...
μπραβο σου παντως γιατι φιλες σαν κι εσενα σπανια υπαρχουν...
πηγαινε να την βοηθησεις...σε λιγες μερες θα της περασει...
πιστεψε με...

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria.estetista έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ Η ΕΠΙΛΟΧΙΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ. ΚΛΑΙΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΕΙ(ΟΥΤΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ... ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ? ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΩ...PLEASE HELP...

Μαρία γειά σου! Εγώ θα έλεγα να είσαι ''δίπλα'' της διακριτικά και να μην την πιέσεις. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιατί στο τέλος άθελά σου μπορεί να γίνεις και πιεστική στα μάτια της. Αν θελήσει να σε δει άσε να σου το πει η ίδια και γενικά άσε να περάσουν και κανά δυο-τρεις μέρες χωρίς να την πάρεις τηλ. Θα συνέλθει και όταν νοιώσει έτοιμη θα σε αποζητήσει. Αυτή τη στιγμή ίσως μόνο η ίδια μπορεί να βοηθήσει τον εαυτό της. Πάντως είναι πολύ συγκινητικό που σε προβληματίζει τόσο η κατάστασή της και πίστεψέ με αυτό θα το ξέρει και η φίλη σου μέσα της.

tzit

tzit
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
maria.estetista έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ Η ΕΠΙΛΟΧΙΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ. ΚΛΑΙΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΕΙ(ΟΥΤΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ... ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ? ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΩ...PLEASE HELP...
Γεια σου κ απο εμένα !οταν λες οτι δεν θελει κανεις να την βοηθησει τι εννοεις??τι βοηθεια της προσφερεται κ δεν θελει??εγω μεχρι να σαραντήσω ημουν μονη!ο αντρας μου στην επαργια αναγκαστικα λογο δουλειας κι εγω σπιτι με την μικρή μονη μου!ενα θα σου πω!μονο μερικων ημερων η κορη μου ηταν που ξυπναγε συνεχεια τα βραδια με κλαματα κ δεν μπορουσα να την κανω καλα,και εκλαιγα μαζι της,...ενα βραδυ το ημερων κοριτσακι μου που υπεραγαπω ,απο τα νευρα μου και την απελπισια μου το ειχα πιασει κ του φωναζα "τιιιι θεεεες πιαααα????"το κρατουσα στον αερα κ το ταρακουναγα!!λες κ θα μου απαντουσε!δεν ξερω αν εισαι μητερα ,αλλα ολες περναμε μια μορφη καταθλιψης μετα την γεννα αλλες σε μεγαλυτερο βαθμο αλλες σε μικροτερο.ουτε εγω ηθελα βοηθεια απο κανεναν,παρα μονο υπεκειψα στο τελος στην κουνιαδα μου ,που ειχε ηδη 1 παιδακι 2 χρονια μεγαλυτερο απο την κορη μου,που της ειχα εμπιστοσυνη επειδη ειχε κ η ιδια προσφατη πειρα ,κ η βοηθεια της ηταν να περνει την μικρη οταν ξυπναγε κ εκλαιγε τα βραδια λιγο εκεινη αγκαλια να την ηρεμισει ...για να ξελαμπικαρω κι εγω.σιγουρα δεν ηθελα να μου χαιδευουν κ τ'αυτια αλλα ουτε κ να υποβαθμιζουν αυτο που ενιωθα εκεινη την στιγμη.ειναι κατι νεο που αντιμετωπιζουμε σου φαινονται ολα βουνο,ειναι η κουραση που εχεις ,ειναι οτι αλλαζουν ολα τα δεδομενα μεχρι τοτε της ζωης σου.στασου διπλα της να δεις που σε μερικες βδομαδες θα ειναι καλυτερα !τονισε της οτι δεν ειναι η μονη που το περναει αυτο,για ολες ειναι δυσκολο τον πρωτο καιρο.τα κλαματα καθε λιγο ειναι κατι που συμβαινει...θα βρει τους ρυθμους της.υπομονη μονο!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτην την φιλη ειχα κι εγω (την επιλοχειο καταθλιψη)
ομως για καλη μου τυχη ειχα και μια κολλητη πραγματικο διαμαντι

στην αρχη ουτε εγω ζητουσα βοηθεια
ηθελα να τα καταφερω μονη μου
ομως δεν τα καταφερα..
ζητησα βοηθεια οταν εφτασα σε οριακο σημειο(πολυ πολυ οριακο)
για να σου δωσω να καταλαβεις εφτασα σε σημειο να μην θελω το ιδιο μου το παιδι!!!
τοσο ασχημα ημουν
τοτε ηταν που την πηρα τηλεφωνο και της ειπα να ερθει να παρει το παιδι και οτι δεν το ηθελα

εκεινη ηρθε αμεσως μας πηρε και τους 2 μαζι στο σπιτι της για ενα μηνα
ασχολιοταν εκεινη με το μωρο και εμενα με αφησε να ηρεμισω και να ξαναβρω τον εαυτο μου
σιγα σιγα με εβαλε να ασχολουμαι με το μωρο ετσι τα ξαναβρηκα μαζι του και δεθηκα

παρολη την καταθλιψη ημουν παντα κοντα στο μωρο μου(σε θεματα γιατρων-φαρμακων-εξετασεων κ.α)μονο που δεν ημουν κοντα του ψυχικα
μολις εκλαιγε εγω τρελαινομουν δεν αντεχα να το ακουω παθαινα κρισεις και ο αντρας μου αργησε να με καταλαβει

εσυ πρεπει να σταθεις διπλα της
αν εχεις το θαρρος πηγαινε μονη σου στο σπιτι της
ενθαρρυνε την οτι τα κανει καλα και ποσο καλα φροντιζει το μωρακι της και οτι δεν ειναι κακο να εχει ανθρωπους διπλα της

αλλο ενα που με βοηθησε εμενα πολυ ηταν τα φορουμ μαμαδων οπου ελεγα ολους μου τους προβληματισμους και εκει ειδα οτι δεν ειμαι μονη

ελπιζω να το ξεπερασει γρηγορα

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπεμπούλης χίλια μπράβο στη φίλη σου!

maria.estetista πώς τα πάει η κοπέλα;

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια καλημερα!λοιπον διαβασα πολυ προσεκτικα οσα μου γραψατε και βλεπω πως πραγματικα η επιλοχιος ειναι σε καθε κοπελα υπο διαφορετικη μορφη. εγω ενω στην αρχη της προηγουμενης εβδομαδας την επαιρνα τηλεφωνο και της εστελνα μηνυματα και δεν μου απαντουσε (στα τηλεφωνα απαντουσε ο αντρας της και ελεγε πως ''δεν μπορει τωρα να σου μιλησει'') απο την πεμπτη δεν την ξαναενοχλησα και με πηρε το σαββατο μονη της και μου ειπε ''συγνωμη που δεν σου εχω απαντησει καθολου αυτες τις μερες αλλα δεν ημουν καθολου καλα'' της ειπα πως ''δεν πειραζει κοριτσακι μου να ξερεις πως εγω οποτε με χρειαστεις ειμαι εδω. δεν θελω να γινομαι κουραστικη.'' μου ειπε πως επαθε μαστιτιδα και ειχε στενοχωρηθει πολυ γιατι της εδωσε ο γιατρος αντιβιωση και η μικρη το ξερναγε το γαλα και πως ειχε μερες να κανει κακα της και ειχε βαλει στο μυαλο της τα χειροτερα. παρολα αυτα και παλι δεν μου ειπε να παω να τη δω και με σκοτωσε.......δεν της ειπα ομως τιποτα εννοειται!και τωρα παλι απο το μηδεν....και παλι δεν ξερω τι να κανω...

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria.estetista έγραψε:κοριτσια καλημερα!λοιπον διαβασα πολυ προσεκτικα οσα μου γραψατε και βλεπω πως πραγματικα η επιλοχιος ειναι σε καθε κοπελα υπο διαφορετικη μορφη. εγω ενω στην αρχη της προηγουμενης εβδομαδας την επαιρνα τηλεφωνο και της εστελνα μηνυματα και δεν μου απαντουσε (στα τηλεφωνα απαντουσε ο αντρας της και ελεγε πως ''δεν μπορει τωρα να σου μιλησει'') απο την πεμπτη δεν την ξαναενοχλησα και με πηρε το σαββατο μονη της και μου ειπε ''συγνωμη που δεν σου εχω απαντησει καθολου αυτες τις μερες αλλα δεν ημουν καθολου καλα'' της ειπα πως ''δεν πειραζει κοριτσακι μου να ξερεις πως εγω οποτε με χρειαστεις ειμαι εδω. δεν θελω να γινομαι κουραστικη.'' μου ειπε πως επαθε μαστιτιδα και ειχε στενοχωρηθει πολυ γιατι της εδωσε ο γιατρος αντιβιωση και η μικρη το ξερναγε το γαλα και πως ειχε μερες να κανει κακα της και ειχε βαλει στο μυαλο της τα χειροτερα. παρολα αυτα και παλι δεν μου ειπε να παω να τη δω και με σκοτωσε.......δεν της ειπα ομως τιποτα εννοειται!και τωρα παλι απο το μηδεν....και παλι δεν ξερω τι να κανω...

Μαρία κατά τη γνώμη μου τίποτα. Αυτό επιλέγει να κάνει και το κάνει. Άφησε να κάνει το κύκλο της η φάση αυτή και μην προβληματίζεσαι τόσο. Wink

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
SOTIANNA έγραψε:
maria.estetista έγραψε:δηλαδη εσυ ρινουλα που το εχεις περασει λες οτι δεν ειναι καλο να της το πω ετσι ξεκαθαρα?
ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΝΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ, ΕΓΩ ΕΨΑΧΝΑ ΠΟΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΠΙΤΙ ΓΑΙΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΠΟΛΥ, ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΜΑΖΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΡΑΣΗ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΙΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ? ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ, ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΕΙΣ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.

δυστυχως sotianna ο αντρας της φιλης μου ειναι ενα πολυ αγχωτικο ατομο και νομιζω πως και αυτος ειναι ενας απο τους λογους που η φιλη μου αγχωνεται.γενικα στη σχεση αυτη η φιλη μου προσπαθει παντα να ειναι η ψυχραιμη για να μην κανει χειροτερα τον αντρα της.αλλα σε αυτη τη περιοδο που διανυει ξερεις οτι ειναι πολυ δυσκολο να φανεις δυνατη και ποσο μαλλον για το καλο του αλλου... σε αυτη τη φαση θα επρεπε να γιανεται το αντιθετο.ο αντρας να προσπαθει να ειναι ψυχραιμος για να βοηθησει τη γυναικα του... αυτο ειναι που με προβληματιζει και περισσοτερο...οτι τα εχει ολα , εχει και το αγχος του αντρα της...

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tzeniko έγραψε:

Μαρία κατά τη γνώμη μου τίποτα. Αυτό επιλέγει να κάνει και το κάνει. Άφησε να κάνει το κύκλο της η φάση αυτή και μην προβληματίζεσαι τόσο. Wink

δεν μπορω να το κανω αυτο ρε συ τζενη.... την αγαπαω πολυ και με σκοτωνει που δεν μπορω να ειμαι διπλα της σε αυτη την πολυ δυσκολη φαση της ζωης της... και ποσο μαλλον στη φαση που θα επρεπε να ειναι η πιο ευτυχισμενη..

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria.estetista έγραψε:
tzeniko έγραψε:

Μαρία κατά τη γνώμη μου τίποτα. Αυτό επιλέγει να κάνει και το κάνει. Άφησε να κάνει το κύκλο της η φάση αυτή και μην προβληματίζεσαι τόσο. Wink

δεν μπορω να το κανω αυτο ρε συ τζενη.... την αγαπαω πολυ και με σκοτωνει που δεν μπορω να ειμαι διπλα της σε αυτη την πολυ δυσκολη φαση της ζωης της... και ποσο μαλλον στη φαση που θα επρεπε να ειναι η πιο ευτυχισμενη..

Maria το ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά δεν φαίνεται να θέλει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή. Άσε το χρόνο να κάνει τη δουλειά του, είναι ο καλυτερος γιατρός!

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tzit έγραψε:
Γεια σου κ απο εμένα !οταν λες οτι δεν θελει κανεις να την βοηθησει τι εννοεις??τι βοηθεια της προσφερεται κ δεν θελει??εγω μεχρι να σαραντήσω ημουν μονη!ο αντρας μου στην επαργια αναγκαστικα λογο δουλειας κι εγω σπιτι με την μικρή μονη μου!ενα θα σου πω!μονο μερικων ημερων η κορη μου ηταν που ξυπναγε συνεχεια τα βραδια με κλαματα κ δεν μπορουσα να την κανω καλα,και εκλαιγα μαζι της,...ενα βραδυ το ημερων κοριτσακι μου που υπεραγαπω ,απο τα νευρα μου και την απελπισια μου το ειχα πιασει κ του φωναζα "τιιιι θεεεες πιαααα????"το κρατουσα στον αερα κ το ταρακουναγα!!λες κ θα μου απαντουσε!δεν ξερω αν εισαι μητερα ,αλλα ολες περναμε μια μορφη καταθλιψης μετα την γεννα αλλες σε μεγαλυτερο βαθμο αλλες σε μικροτερο.ουτε εγω ηθελα βοηθεια απο κανεναν,παρα μονο υπεκειψα στο τελος στην κουνιαδα μου ,που ειχε ηδη 1 παιδακι 2 χρονια μεγαλυτερο απο την κορη μου,που της ειχα εμπιστοσυνη επειδη ειχε κ η ιδια προσφατη πειρα ,κ η βοηθεια της ηταν να περνει την μικρη οταν ξυπναγε κ εκλαιγε τα βραδια λιγο εκεινη αγκαλια να την ηρεμισει ...για να ξελαμπικαρω κι εγω.σιγουρα δεν ηθελα να μου χαιδευουν κ τ'αυτια αλλα ουτε κ να υποβαθμιζουν αυτο που ενιωθα εκεινη την στιγμη.ειναι κατι νεο που αντιμετωπιζουμε σου φαινονται ολα βουνο,ειναι η κουραση που εχεις ,ειναι οτι αλλαζουν ολα τα δεδομενα μεχρι τοτε της ζωης σου.στασου διπλα της να δεις που σε μερικες βδομαδες θα ειναι καλυτερα !τονισε της οτι δεν ειναι η μονη που το περναει αυτο,για ολες ειναι δυσκολο τον πρωτο καιρο.τα κλαματα καθε λιγο ειναι κατι που συμβαινει...θα βρει τους ρυθμους της.υπομονη μονο!!

οταν λεω δεν θελει βοηθεια απο κανενα εννοω οτι οταν της λεω ''να ερθω να σε βοηθησω σε οτι θελεις ή ακομα και απλα να κατσω μαζι σου''. η μαμα της σκεψου μενει σε επαρχιακη πολη και ηρθε οταν γεννησε αλλα εφυγε στις 10 μερες γιατι δεν εκανε τιποτα ουσιαστικα. και για να εφυγε μαλλον κατι θα εγινε αλλα δεν ξερω λεπτομερειες.δεν το εχω συζητησει.

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:αυτην την φιλη ειχα κι εγω (την επιλοχειο καταθλιψη)
ομως για καλη μου τυχη ειχα και μια κολλητη πραγματικο διαμαντι

στην αρχη ουτε εγω ζητουσα βοηθεια
ηθελα να τα καταφερω μονη μου
ομως δεν τα καταφερα..
ζητησα βοηθεια οταν εφτασα σε οριακο σημειο(πολυ πολυ οριακο)
για να σου δωσω να καταλαβεις εφτασα σε σημειο να μην θελω το ιδιο μου το παιδι!!!
τοσο ασχημα ημουν
τοτε ηταν που την πηρα τηλεφωνο και της ειπα να ερθει να παρει το παιδι και οτι δεν το ηθελα

εκεινη ηρθε αμεσως μας πηρε και τους 2 μαζι στο σπιτι της για ενα μηνα
ασχολιοταν εκεινη με το μωρο και εμενα με αφησε να ηρεμισω και να ξαναβρω τον εαυτο μου
σιγα σιγα με εβαλε να ασχολουμαι με το μωρο ετσι τα ξαναβρηκα μαζι του και δεθηκα

παρολη την καταθλιψη ημουν παντα κοντα στο μωρο μου(σε θεματα γιατρων-φαρμακων-εξετασεων κ.α)μονο που δεν ημουν κοντα του ψυχικα
μολις εκλαιγε εγω τρελαινομουν δεν αντεχα να το ακουω παθαινα κρισεις και ο αντρας μου αργησε να με καταλαβει

εσυ πρεπει να σταθεις διπλα της
αν εχεις το θαρρος πηγαινε μονη σου στο σπιτι της
ενθαρρυνε την οτι τα κανει καλα και ποσο καλα φροντιζει το μωρακι της και οτι δεν ειναι κακο να εχει ανθρωπους διπλα της

αλλο ενα που με βοηθησε εμενα πολυ ηταν τα φορουμ μαμαδων οπου ελεγα ολους μου τους προβληματισμους και εκει ειδα οτι δεν ειμαι μονη

ελπιζω να το ξεπερασει γρηγορα

πολυ χαιρομαι που το ξεπερασες κοπελα μου... ειναι απο της πιο δυσκολες περιπτωσεις που εχω ακουσει. να σου ζησει το μωρακι σου και σευχαριστω πολυ που μοιραστηκες την εμπειρια σου μαζι μας.παντως θα της πω κι εγω να μπει στο φορουμ να δει οτι δεν ειναι η μονη που το περναει αυτο μηπως και τη βοηθησει.. να'σαι καλα και παλι να χαιρεσαι το μικρουλι σου!!!!

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tzeniko έγραψε:
Maria το ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά δεν φαίνεται να θέλει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή. Άσε το χρόνο να κάνει τη δουλειά του, είναι ο καλυτερος γιατρός!
εχεις δικο παντως... μακαρι να περασει ο καιρος να νιωσει καλυτερα...

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
maria.estetista έγραψε:
SOTIANNA έγραψε:
maria.estetista έγραψε:δηλαδη εσυ ρινουλα που το εχεις περασει λες οτι δεν ειναι καλο να της το πω ετσι ξεκαθαρα?
ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΝΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ, ΕΓΩ ΕΨΑΧΝΑ ΠΟΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΠΙΤΙ ΓΑΙΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΠΟΛΥ, ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΜΑΖΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΡΑΣΗ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΙΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ? ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ, ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΕΙΣ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.

δυστυχως sotianna ο αντρας της φιλης μου ειναι ενα πολυ αγχωτικο ατομο και νομιζω πως και αυτος ειναι ενας απο τους λογους που η φιλη μου αγχωνεται.γενικα στη σχεση αυτη η φιλη μου προσπαθει παντα να ειναι η ψυχραιμη για να μην κανει χειροτερα τον αντρα της.αλλα σε αυτη τη περιοδο που διανυει ξερεις οτι ειναι πολυ δυσκολο να φανεις δυνατη και ποσο μαλλον για το καλο του αλλου... σε αυτη τη φαση θα επρεπε να γιανεται το αντιθετο.ο αντρας να προσπαθει να ειναι ψυχραιμος για να βοηθησει τη γυναικα του... αυτο ειναι που με προβληματιζει και περισσοτερο...οτι τα εχει ολα , εχει και το αγχος του αντρα της...
ΜΗΠΩΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΕΞΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΡΕΣΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ, ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΣΤΑΘΕΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑΤΗΝ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΧΩΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ.. ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΝΤΑ

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια καλημερα!!! τι κανετε? εχω νεα! χθες με πηρε ο αντρας της φιλης μου και μου ζητησε να παω σημερα το βραδυ να κατσω μαζι της γιατι θελει να παει να δει τον ολυμπιακο. αρα αυριο θα σας εχω εξελιξεις!!!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ελπιζω να εχουμε καλα νεα γιατι να σου πω την αληθεια οσο την αφηνεις την καταθλιψη τοσο μεγαλωνει και οταν ζηταμε βοηθεια ειναι οταν εχουμε φτασει στο απροχωριτο

εμενα κρατησε 8 μηνες και οσον αφορα αυτο που εγραψε μια κοπελα(δεν θυμαμαι ποια) οτι ταρακουνισε το μωρο και του ελεγε τι θες
την καταλαβαινω γιατι κι εγω την ημερα που πηρα την κολλητη μου να ερθει να παρει το παιδι γιατι δεν το ηθελα ημουν μονη,ειχα παθει κριση και θυμαμαι ειχα παει πανω απο την κουνια του και του φωναζα
ενιωσα οτι μπορει να του κανω κακο και πηγα στο δωματιο μου και βαραγα τους τοιχους...

αποτελεσμα το παιδι μου δεν ηρεμουσε ποτε στην αγκαλια μου,δεν μπορουσα να το κανω καλα
ουρλιαζε και χτυπιοταν
και το πιο συμαντικο...εχασα 8 μηνες απο το παιδι μου λογω της καταθλιψης
δεν το χαρικα,δεν με αφησε να νιωσω τα πρωτα συναισθηματα

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια καλημερα!!! σας ευχαριστω για ακομα μια φορα για τη βοηθεια σας!τελικα εκεινη την ημερα που σας ειπα πηγα στη φιλη μου αλλα δεν προλαβαμε να πουμε και πολλα.το μωρο ολη την ωρα εκλαιγε γιατι εχει κολικους και αυτη η καημενουλα προσπαθουσε να την ησυχασει... μου ελεγε απλα αν ηθελε κατι και τη βοηθουσα σε οτι μου ελεγε. στο τελος μονο μου ζητησε συγνωμη που δεν μπορεσαμε να τα πουμε και εγω της ειπα οτι μη λες χαζομαρες ρε συ! εγω και μονο το οτι ημουν εδω ενιωσα υπεροχα! της ειπα οτι ειναι καταπληκτικη μανουλα, πως φερεται πολυ σωστα στο μωρακι της και πως ανυπομονω να ξαναπαω!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπραβο!!!!!

πολυ χαιρομαι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις