Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
90 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 90 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Ψηφοφορία ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! Πεμ Νοε 22, 2012 2:33 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια!!θελω την βοηθεια σας!!την δευτερα γιορταζει ο καλος μου κ λεω να κανω μιλφειγ!!!δεν εχω ξανακανει...εριξα μια ματια στο ιντερνετ κ βρηκα αυτο... http://www.sintagespareas.gr/sintages/milfeig3a-to-aythentiko.html
το εχει κανει καμια σας??
ή εχετε κανει καποια συνταγη που να βγαινει σιγουρα???το σαββατο θελω να το κανω γιατι θα κανουμε την γιορτη την κυριακη!!!!!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου κ από εμένα ! Εγώ παίρνω τις έτοιμες κρέμες για μιλφειγ κ τα σφολιατίνια κ το φτιάχνω ! Γρήγορο κ νόστιμο! Κάτι περίπλοκο δεν έχω κάνει!!

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ έχω κάνει αυτή τη συνταγή http://www.sintagespareas.gr/sintages/spitiko-milfeig.html!! Είναι πολύ εύκολο και γίνεται πεντανόστιμο!!

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα και απο μενα. εχω κανει μιλφειγ και βγηκε σουπερ τοτε. για σφολιατα πηρα τη γνωστη κατεψυγμενη, την ανοιξα ελαφρως εκοψα στο μεγεθος που ηθελα τα κομματια και την τρυπησα με το πιρουνι αρκετα για να μην παραφουσκωσει στο ψησιμο. εννοειται οτι τα χρησιμποιησα αφου κρυωσαν καλα. για την κρεμα εκανα μια του παρλιαρου. αν ακολουθησεις τα βηματα που λεει και την κανεις την κρεμα του ειναι σουπερ και ελαφρια. αν θελεις συνταγη να ψαξω το βραδυ που θα παω σπιτι

nikitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το μιλφει είναι το αγαπημένο μασ γλυκό. Το κάνω συνέχεια. Έχω δοκιμάσει ποοολες συνταγες αλλά έχω καταλήξει σε μια. Κάνω την κρεμα μόνη μου. Αν θες πες μου να σου πω συνταγή.

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nikitsa έγραψε:Το μιλφει είναι το αγαπημένο μασ γλυκό. Το κάνω συνέχεια. Έχω δοκιμάσει ποοολες συνταγες αλλά έχω καταλήξει σε μια. Κάνω την κρεμα μόνη μου. Αν θες πες μου να σου πω συνταγή.



ναι θελω αφου ειναι σιγουρη συνταγη θελω!!!!με εσωσες!!!μονο σε ενημερωνω οτι ειμαι ασχετη απο γλύκα..μονο κεικ κανω!!!!

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω πολυ πολυυυυ ολες για τις απαντησεις!!!!!! ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472

VASO*


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια!εγω πλεον για λογουσ ταχυτητασ κανω τισ ετοιμεσ κρεμεσ με τα σφολιατινια, αλλα αν το κάνεισ απο την προηγουμενη μερα προσεξε το λιγο γιατι οτι σφολιατα κ αν βαλεις θα "μουλιασει" λιγο κ δεν θα'ναι πολυ τραγανη!
καλη επιτυχια!!! ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
VASO* έγραψε:καλησπερα κοριτσια!εγω πλεον για λογουσ ταχυτητασ κανω τισ ετοιμεσ κρεμεσ με τα σφολιατινια, αλλα αν το κάνεισ απο την προηγουμενη μερα προσεξε το λιγο γιατι οτι σφολιατα κ αν βαλεις θα "μουλιασει" λιγο κ δεν θα'ναι πολυ τραγανη!
καλη επιτυχια!!! ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472

δλδ τι να προσεξω???? confused confused

VASO*


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω ειχα ετοιμασει κρεμα κ σφολιατα απο την προηγουμενη κ τα "συναρμολογησα" την ιδια μερα!!η σφολιατα ηταν τραγανη!
αχ, δεν θελω να σε μπερδεψω, sory!
τελειο θα γινει, ο αντρας σου θα σε λατρεψει!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
VASO* έγραψε:εγω ειχα ετοιμασει κρεμα κ σφολιατα απο την προηγουμενη κ τα "συναρμολογησα" την ιδια μερα!!η σφολιατα ηταν τραγανη!
αχ, δεν θελω να σε μπερδεψω, sory!
τελειο θα γινει, ο αντρας σου θα σε λατρεψει!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

xxaxaxa!!!k egv exv diavasei pws tin epomeni mera einai pio kaloalla den kserw an prepei na ginoyn apo tin proigoymeni i an apla to ftiakseis k tin epomeni mera epeidi exei desei pio kala trwgete pio kala!!!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν το κάνεις το
πρωί θα είναι μια χαρά το απόγευμα τραγανό. Την άλλη μέρα συμφωνώ ότι η σφολιάτα
είναι μαλακή. Και για σαντιγί εγώ χτυπώ κρέμα γάλακτος με άχνη ζάχαρη(για κάθε
100 ml κρέμα γάλακτος 10 γραμμάρια άχνη.)


Καλή επυτιχία.

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nikitsa έγραψε:Το μιλφει είναι το αγαπημένο μασ γλυκό. Το κάνω συνέχεια. Έχω δοκιμάσει ποοολες συνταγες αλλά έχω καταλήξει σε μια. Κάνω την κρεμα μόνη μου. Αν θες πες μου να σου πω συνταγή.

καλησπερααα!!!!
σου εχω στειλει π.μ...!!!!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maryz-iraklio kritis έγραψε:Γεια σου κ από εμένα ! Εγώ παίρνω τις έτοιμες κρέμες για μιλφειγ κ τα σφολιατίνια κ το φτιάχνω ! Γρήγορο κ νόστιμο! Κάτι περίπλοκο δεν έχω κάνει!!
καλημέρα κι απο μένα!κι εγώ κάτι αντίστοιχο με την maryz-iraklio kritis κάνω.φαντάζομαι παίρνεις τις κρεμες ζαχαροπλαστικης βανίλια της γιώτης,σαντιγή garni και σφολιατίνια bonomi.βγαινει πάντα τέλειο γιατί δεν μπορείς να κάνεις λάθος απλά ακολουθείς τις οδηγίες που γράφουν τα κουτάκια πάνω για την κρε΄μα και την σαντιγη.πάρα πολύ εύκολοοο!αν θες στείλε μου πμ να σου πω πως το κάνεις.καλή επιτυχία!

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
foteini35 έγραψε:
maryz-iraklio kritis έγραψε:Γεια σου κ από εμένα ! Εγώ παίρνω τις έτοιμες κρέμες για μιλφειγ κ τα σφολιατίνια κ το φτιάχνω ! Γρήγορο κ νόστιμο! Κάτι περίπλοκο δεν έχω κάνει!!
καλημέρα κι απο μένα!κι εγώ κάτι αντίστοιχο με την maryz-iraklio kritis κάνω.φαντάζομαι παίρνεις τις κρεμες ζαχαροπλαστικης βανίλια της γιώτης,σαντιγή garni και σφολιατίνια bonomi.βγαινει πάντα τέλειο γιατί δεν μπορείς να κάνεις λάθος απλά ακολουθείς τις οδηγίες που γράφουν τα κουτάκια πάνω για την κρε΄μα και την σαντιγη.πάρα πολύ εύκολοοο!αν θες στείλε μου πμ να σου πω πως το κάνεις.καλή επιτυχία!

καλημέρα!! Μια φίλη μου τα φτιάχνει έτσι ακριβώς! Εγώ παίρνω τη κρέμα για μιλφειγ Γιώτης κ για σαντιγύ βάζω ή μορφατ φυτική ή φτιάχνω με κρέμα γάλακτος κ άχνη!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου κ απο εμενα,εγω φτιαχνω το μιλφειγ της Αργυρως κ ειναι θεικο ειδικα η κρεμα ειναι ολα τα λεφτα!!
καλη επιτυχια σε οποια συνταγη αποφασισεις τελικα να κανεις!!

http://www.argiro.gr/recipes/%CE%BC%CE%B9%CE%BB%CF%86%CE%AD%CE%B9%CE%B3-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CF%86%CF%81%CE%AC%CF%84%CE%B7-%CE%BA%CF%81%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%BB%CE%B9%CE%B1


foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maryz-iraklio kritis έγραψε:
foteini35 έγραψε:
maryz-iraklio kritis έγραψε:Γεια σου κ από εμένα ! Εγώ παίρνω τις έτοιμες κρέμες για μιλφειγ κ τα σφολιατίνια κ το φτιάχνω ! Γρήγορο κ νόστιμο! Κάτι περίπλοκο δεν έχω κάνει!!
καλημέρα κι απο μένα!κι εγώ κάτι αντίστοιχο με την maryz-iraklio kritis κάνω.φαντάζομαι παίρνεις τις κρεμες ζαχαροπλαστικης βανίλια της γιώτης,σαντιγή garni και σφολιατίνια bonomi.βγαινει πάντα τέλειο γιατί δεν μπορείς να κάνεις λάθος απλά ακολουθείς τις οδηγίες που γράφουν τα κουτάκια πάνω για την κρε΄μα και την σαντιγη.πάρα πολύ εύκολοοο!αν θες στείλε μου πμ να σου πω πως το κάνεις.καλή επιτυχία!

καλημέρα!! Μια φίλη μου τα φτιάχνει έτσι ακριβώς! Εγώ παίρνω τη κρέμα για μιλφειγ Γιώτης κ για σαντιγύ βάζω ή μορφατ φυτική ή φτιάχνω με κρέμα γάλακτος κ άχνη!
καλημέρα αν το φτιάξεις με την βανίλια θα σου αρέσει πολύ περισσοτερο!ειναι κλασεις ανώτερο με την βανίλια.κάντο και θα με θυμηθείς!

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μου!!!!φωτεινη μου!!!!!εγινε τελειοοοο!!!δεν εμεινε ουτε ψιχουλο απο τα σφολιατακια!!ακομα κ γιαγιαδες παππουδες που δεν τρωνε το καταβροχθησαν!!!!!
ο πεθερος θελει κι αλλο!!!χιχιχιι!!!
τωρα θα το κανω πιο συχνα..παιχνιδακι ηταν!!!
σας ευχαριστω ολες σας πολυ πολυ!!!!!!!!!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα vetaki!χαίρομαι που σας άρεσε!θα το φτιάχνεις συνέχεια απο δω και πέρα να είσαι σίγουρη!φιλιά

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 215994 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 215994 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 215994 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 215994 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472 ~~ΜΙΛΦΕΙΓ~~ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ....!!!! 417472

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
foteini35 έγραψε:καλησπέρα vetaki!χαίρομαι που σας άρεσε!θα το φτιάχνεις συνέχεια απο δω και πέρα να είσαι σίγουρη!φιλιά


Γεια σου κοριτσακι! Να χαιρεσε το μωρακι σου! Δεν γίνεται να βαλεις εδω την συνταγή να την δουμε ολοι; Αλλιως αν δεν σου κανει κόπος στειλε μου την με πμ... Αλλα καλυτερα εδω γιατι σιγουρα κι'αλλα κορίτσια μπορει να ενδιαφέρονται ... Ευχαριστω!!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα !η συνταγη εχει:
3 πακετα σφολιατίνια bonomi (αυτα με την ζαχαρη οχι με το γλάσο)
2 κρέμες ζαχαροπλαστικής γιωτης ΒΑΝΙΛΙΑ(προσοχή οχι αυτην που λεει μιλφειγ,αυτη πουλεει βανιλια)
1 κουτι garni σαντιγη (που εχει 2 σακουλακια μεσα)
ζαχαρη αχνη

βαζεις σε ενα ταψάκι(εγώ παίρνω του σανιτας για να μην πλένω χαχα)μια στρωση σφολιατίνια.φτιάχνεις την κρέμα όπως λένε οι οδηγίες και την στρώνεις απο πάνω.χωρίζεις σφολιατίνια με ε΄να μαχαίρι στηνμεση κατα μήκος και τα βάζεις πανω απο την κρέμα.χτυπάς την σαντιγή όπως οι οδηγίες της και την απλώνεις πάνω απο τα σφολιάτινια.τέλος τρίβεις όσα σφολιατίνια εμειναν με τα χέρια τα ριχνεις πάνω απο την σαντιγή και πασπαλιζεις παντου με άχνη.το βάζεις ψυγειο και τελος.περίπου κανα 20 λεπτο θα σου παρει να το φτιάξεις.καλή επιτυχια σε όποια το φτιάξει!οτι θελετε στείλτε μου πμ

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
foteini35 έγραψε:καλησπερα !η συνταγη εχει:
3 πακετα σφολιατίνια bonomi (αυτα με την ζαχαρη οχι με το γλάσο)
2 κρέμες ζαχαροπλαστικής γιωτης ΒΑΝΙΛΙΑ(προσοχή οχι αυτην που λεει μιλφειγ,αυτη πουλεει βανιλια)
1 κουτι garni σαντιγη (που εχει 2 σακουλακια μεσα)
ζαχαρη αχνη

βαζεις σε ενα ταψάκι(εγώ παίρνω του σανιτας για να μην πλένω χαχα)μια στρωση σφολιατίνια.φτιάχνεις την κρέμα όπως λένε οι οδηγίες και την στρώνεις απο πάνω.χωρίζεις σφολιατίνια με ε΄να μαχαίρι στηνμεση κατα μήκος και τα βάζεις πανω απο την κρέμα.χτυπάς την σαντιγή όπως οι οδηγίες της και την απλώνεις πάνω απο τα σφολιάτινια.τέλος τρίβεις όσα σφολιατίνια εμειναν με τα χέρια τα ριχνεις πάνω απο την σαντιγή και πασπαλιζεις παντου με άχνη.το βάζεις ψυγειο και τελος.περίπου κανα 20 λεπτο θα σου παρει να το φτιάξεις.καλή επιτυχια σε όποια το φτιάξει!οτι θελετε στείλτε μου πμ


Φενεται πολυ ωραια!!!! Ευχαριστούμε!!!

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vetaki τη συνταγή που είχες βρεί στην αρχή απο της συνταγές της παρέας την έχω φτιάξει εγώ και μου φάνηκε αρκετά καλή. η συνταγή που σου είπε η Φωτεινή όμως είναι πανευκολη κι απο το σχόλιό σου με βάζεις σε πειρασμό να τη φτιάξω κι εγώ (αφού τελειώσω με τη διαιτα!!!)

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
reg reg έγραψε:
foteini35 έγραψε:καλησπερα !η συνταγη εχει:
3 πακετα σφολιατίνια bonomi (αυτα με την ζαχαρη οχι με το γλάσο)
2 κρέμες ζαχαροπλαστικής γιωτης ΒΑΝΙΛΙΑ(προσοχή οχι αυτην που λεει μιλφειγ,αυτη πουλεει βανιλια)
1 κουτι garni σαντιγη (που εχει 2 σακουλακια μεσα)
ζαχαρη αχνη

βαζεις σε ενα ταψάκι(εγώ παίρνω του σανιτας για να μην πλένω χαχα)μια στρωση σφολιατίνια.φτιάχνεις την κρέμα όπως λένε οι οδηγίες και την στρώνεις απο πάνω.χωρίζεις σφολιατίνια με ε΄να μαχαίρι στηνμεση κατα μήκος και τα βάζεις πανω απο την κρέμα.χτυπάς την σαντιγή όπως οι οδηγίες της και την απλώνεις πάνω απο τα σφολιάτινια.τέλος τρίβεις όσα σφολιατίνια εμειναν με τα χέρια τα ριχνεις πάνω απο την σαντιγή και πασπαλιζεις παντου με άχνη.το βάζεις ψυγειο και τελος.περίπου κανα 20 λεπτο θα σου παρει να το φτιάξεις.καλή επιτυχια σε όποια το φτιάξει!οτι θελετε στείλτε μου πμ


Φενεται πολυ ωραια!!!! Ευχαριστούμε!!!

χρειαζεσαι κ 1,5λιτρο περιπου γαλα!!!!


maria maroui έγραψε:vetaki τη συνταγή που είχες βρεί στην αρχή απο της συνταγές της παρέας την έχω φτιάξει εγώ και μου φάνηκε αρκετά καλή. η συνταγή που σου είπε η Φωτεινή όμως είναι πανευκολη κι απο το σχόλιό σου με βάζεις σε πειρασμό να τη φτιάξω κι εγώ (αφού τελειώσω με τη διαιτα!!!)

κ εμενα δεν μου φανηκε δυσκολη αλλα ειχα λιγο χρονο γιατι επρεπε να ετοιμασω το γλυκο,το μωρο κ να φυγουμε χωριο οποτε η συνταγη της φωτεινης με εσωσε!!!
χθες πηγα στα πεθερικα κ λεει ο πεθερος:-μα καλα τοσο ωραιο γλυκο κ μας το εφτιαξες πρωτη φορα στα 5 χρονια???να σου δωσω λεφτα να ξαναφτιαξεις!!!!
(περιτο να σου πω οτι σκασαμε στα γελια με την πεθερα για τα λεφτα!!!)
ειναι οντως πολυυυ ωραιο κ πολυ ευκολο!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις