Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
54 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 54 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

1περιδεση τραχηλου Empty περιδεση τραχηλου Κυρ Νοε 25, 2012 7:31 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα σε ολες θελω βοηθεια!εχω γραψει πολλες φορες για τη προσφατη περιπετεια μου θελω ομως να ρωτησω οσες ειχαν αντιστοιχη περιπετεια:εχασα το μωρο στην 23 εβδομαδα απο ανεπαρκεια τραχηλου και πριν ενα χρονο ειχα μια παλλινδρομη. τρεις γιατροι μου ειπαν για περιδεση την επομενη φορα ομωςακουω απο πολλες οτι πρεπει να κανω εξετασεις ειδικες οπως για θρομβοφιλια οι γιατροι ειπαν οτι αποκλειεται να εχω κατι τετοιο αν καποια γνωριζει τα φωτα της παρακαλω!

2περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Νοε 25, 2012 9:59 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κοπέλα μου. Διάβασα την ιστορία σου και πραγματικά λυπήθηκα. Κρίμα για ότι σου συνέβη αλλά είμαι σίγουρη πως θα το ξεπεράσεις σύντομα και όλα πανε καλά. Μια γνωστή μου πριν 15-18 χρόνια περίπου πέρασε τεράστια ταλαιπωρία. Είχε μια κόρη την οποία γένησε εύκολα και προσπαθούσε για δεύτερο μωράκι. Έχασε και αυτη μωρό σε αυτή την εβδομάδα και δυστυχώς όχι μια μόνο φορά. Δεν έφταιγε σε κάτι ούτε αυτή ούτε ο γιατρος στον οποίο πήγαινε. Τελικά άφησε λίγο χρόνο για να χαλαρώσει, άλλαξε γιατρό και ο τελευταίος της έκανε περίδεση τραχήλου και τώρα το αγοράκι της είναι 10 χρονών. Άκου το γιατρό σου εφόσον τον εμπιστεύεσαι και όλα θα πάνε καλά. Τα παραπάνω με τη γνωστή μου δε σου τα λέω για να σε τρομάξω πως μπορεί να ξανασυμβεί, αλλλά για να σου τονίσω πως στην περίπτωσή της η περίδεση της χάρισε ένα υγιέστατο μωρό. Δεν υπήρχε άλλο πρόβλημα παθολογικό, όπως λες για θρομβοφιλία.
Είναι δύσκολη και πολύ ζόρικη η απώλεια αλλά μη μένεις σε αυτή. Ξέσπασε όσο θες αλλά να ξέρεις πως το μωράκι σου θα έρθει σύντομα μόλις νοιώσεις έτοιμη!

3περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Νοε 25, 2012 10:32 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
panta έγραψε:Καλησπέρα κοπέλα μου. Διάβασα την ιστορία σου και πραγματικά λυπήθηκα. Κρίμα για ότι σου συνέβη αλλά είμαι σίγουρη πως θα το ξεπεράσεις σύντομα και όλα πανε καλά. Μια γνωστή μου πριν 15-18 χρόνια περίπου πέρασε τεράστια ταλαιπωρία. Είχε μια κόρη την οποία γένησε εύκολα και προσπαθούσε για δεύτερο μωράκι. Έχασε και αυτη μωρό σε αυτή την εβδομάδα και δυστυχώς όχι μια μόνο φορά. Δεν έφταιγε σε κάτι ούτε αυτή ούτε ο γιατρος στον οποίο πήγαινε. Τελικά άφησε λίγο χρόνο για να χαλαρώσει, άλλαξε γιατρό και ο τελευταίος της έκανε περίδεση τραχήλου και τώρα το αγοράκι της είναι 10 χρονών. Άκου το γιατρό σου εφόσον τον εμπιστεύεσαι και όλα θα πάνε καλά. Τα παραπάνω με τη γνωστή μου δε σου τα λέω για να σε τρομάξω πως μπορεί να ξανασυμβεί, αλλλά για να σου τονίσω πως στην περίπτωσή της η περίδεση της χάρισε ένα υγιέστατο μωρό. Δεν υπήρχε άλλο πρόβλημα παθολογικό, όπως λες για θρομβοφιλία.
Είναι δύσκολη και πολύ ζόρικη η απώλεια αλλά μη μένεις σε αυτή. Ξέσπασε όσο θες αλλά να ξέρεις πως το μωράκι σου θα έρθει σύντομα μόλις νοιώσεις έτοιμη!
σε ευχαριστω για τη συντομη απαντηση!εχω εμπιστοσυνη στο γιατρο και στους 3 απλα με αγχωσανε πολυ καποιοι γνωστοι και μια φιλη οτι μπορει να εχω κατι άλλο οπως θρομβοφιλια και οι 3 επιμενουν πως δεν παιζει κατι τετοιο και πως να τους πω το αντιθετο?

4περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Νοε 25, 2012 10:47 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ στη θέση σου θα άκουγα το γιατρό μου και όχι τον καθένα που μπορεί να λέει τα δικά του. Πόσο μάλλον όταν τρεις γιατροί μου λένε το ιδιο πράγμα.
Έχασα και εγώ ένα μωράκι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, αλλά εντελώς άλλη περίπτωση από τη δική σου. Αν ήταν να ακούω τι λέει ο καθένας, πάει...βρήκα άλλο γιατρό, τον εμπιστεύτηκα και έκλεισα τα αυτιά μου σε όλους τους άλλους. Είχα ανάγκη να εμπιστευτώ κάποιον να μου πει πως ήταν τυχαίο γεγονός. Όλοι οι άλλοι απέξω ήταν περιττοί.
Συγνώμη αν πάω αλλού την κουβέντα, αλλά επειδή ξέρω πως η ψυχολογία είναι το παν σε αυτες τις πςριπτώσεις, σου λέω να ακούσεις τους γιατρούς και να προχωρήσεις. Οι άλλοι θα πουν μια κουβέντα χωρίς να την πολυσκεφτούν αλλά εσένα θα σε "τρώει" μήπως έχουν δίκαιο.

5περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Νοε 25, 2012 11:33 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
panta έγραψε:Εγώ στη θέση σου θα άκουγα το γιατρό μου και όχι τον καθένα που μπορεί να λέει τα δικά του. Πόσο μάλλον όταν τρεις γιατροί μου λένε το ιδιο πράγμα.
Έχασα και εγώ ένα μωράκι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, αλλά εντελώς άλλη περίπτωση από τη δική σου. Αν ήταν να ακούω τι λέει ο καθένας, πάει...βρήκα άλλο γιατρό, τον εμπιστεύτηκα και έκλεισα τα αυτιά μου σε όλους τους άλλους. Είχα ανάγκη να εμπιστευτώ κάποιον να μου πει πως ήταν τυχαίο γεγονός. Όλοι οι άλλοι απέξω ήταν περιττοί.
Συγνώμη αν πάω αλλού την κουβέντα, αλλά επειδή ξέρω πως η ψυχολογία είναι το παν σε αυτες τις πςριπτώσεις, σου λέω να ακούσεις τους γιατρούς και να προχωρήσεις. Οι άλλοι θα πουν μια κουβέντα χωρίς να την πολυσκεφτούν αλλά εσένα θα σε "τρώει" μήπως έχουν δίκαιο.
εχεις δικιο γιαυτο δεν λεω λεπτομερεις για να μην ακουω τι λεει ο καθενας δεν μπορει 3 γιατροι (ο ενας διευθυντης) να λενε μπουρδες

6περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Παρ Απρ 12, 2013 11:34 am

giannoulaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ!ΣΤΙΣ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ.ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 23η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ!!!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΤΟ ΡΑΜΜΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΡΑΜΜΑ?ΑΝΗΣΥΧΩ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΞΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΧΑΛΑΡΑ!ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΩ..ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΜΕ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ...ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ!!!

7περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Παρ Απρ 12, 2013 11:52 pm

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
giannoulaki έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ!ΣΤΙΣ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ.ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 23η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ!!!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΤΟ ΡΑΜΜΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΡΑΜΜΑ?ΑΝΗΣΥΧΩ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΞΑΠΛΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΧΑΛΑΡΑ!ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΩ..ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΜΕ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΝΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ...ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ!!!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΑΣΧΟΥΣΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 14 ΠΡΙΝ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ.ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΞΑΠΛΑ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ.ΕΜΕΝΑ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ.ΑΝΟΙΞΕ ΠΟΛΥ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ?ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΚΑΤΣΕ ΞΑΠΛΑ.ΕΚΑΝΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ?ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ?ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΦΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΑΓΧΩΘΗΚΕ

8περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Απρ 13, 2013 3:35 am

giannoulaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΒΙΝI ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!!ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΟΥΛΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ.ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΚΟΨΕ.ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ 27-28 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟΚΟΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΧΘΕΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ!ΓΕΝΙΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ!ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ.ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΞΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΩΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙ.Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΛΑΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ!ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΓΝΩΣΜΕΝΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ...ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙ!ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΘΑ ΒΓΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΑ ΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΣΧΕΔΟΝ.ΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙ!ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕς ΜΕΡΕΣ.ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΛΕΙΣΤΟΣ?ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΕ Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΩΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ ΚΟΛΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ....

9περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Απρ 13, 2013 3:58 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΤΟ ΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΠΑΕΙ.ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΞΑΠΛΑ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΘΑ ΣΗΚΩΘΩ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΤΛ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΑΣ ΦΤΑΣΟΥΜΕ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΣΤΩ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΙΩΣΙΜΟ.ΕΓΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ 14 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΟΡΘΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΒΑΡΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ

10περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Απρ 13, 2013 5:16 am

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
giannoulaki έγραψε:ΒΙΝI ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!!ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΟΥΛΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ.ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΚΟΨΕ.ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ 27-28 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟΚΟΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΧΘΕΙ ΠΡΟΩΡΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ!ΓΕΝΙΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ!ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ.ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΞΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΩΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙ.Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΛΑΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ!ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΓΝΩΣΜΕΝΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ...ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙ!ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΘΑ ΒΓΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΑ ΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΣΧΕΔΟΝ.ΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙ!ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕς ΜΕΡΕΣ.ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΛΕΙΣΤΟΣ?ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΕ Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΩΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ ΚΟΛΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ....
καλησπέρα
εγω εχω κανει 2 φορες περιδεση με 2 διαφορετικους γιατρους.
ο πρωτος μου εκανε μια περιδεση σαν τα μουτρα του τα χαλια .εγω ξαπλα και ο τραχηλος 6μιση μηνων κόντυνε με αποτέλεσμα να εχω κινδυνο γέννας.δοξα τον θεο ομως με υπομονη ηρεμια και πολυ ξαπλα πηρα και 10 μερες απο τον 9ο.
ο δευτερος ο γιατρος εκανε περιδεση (σιροντκαρ για την ακριβεια) η οποια ειναι και πιο περιπλοκη να γινει.Ο ανθρωπος ομως οταν τον ρωτησα αν υπαρχει περιπτωση να ανοιξει σαν την πρωτη ξερεις τι απαντησε?πως ειναι δυνατον ψυχη μου να ανοιξει το ράμμα?κινδυνος να σπασουνε τα νερα ασχετα αν υπαρχει περιδεση η οχι μπορει να γινει για αυτο και δινουν τοκολυτικα χαπια για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο και να μην ταλαιπωρειται ο τραχηλος με τισ συσπάσεις.εσυ ομως σαν συμβουλη θα στο λεγα ειναι να μην πολυμετακινεισαι σκεψου οτι πρεπει να κανεις υπομονη για το σπλαχνο σου.
σου ευχομαι ολα μα ολα να πανε τέλεια περιδεση τραχηλου 536304 περιδεση τραχηλου 536304

11περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Απρ 13, 2013 5:39 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
FANI ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ?ΔΗΛ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ?ΗΣΟΥΝΑ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ?ΤΑ ΤΟΚΟΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΙΤΙ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ?ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΘΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΘΩ

12περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Απρ 13, 2013 11:40 am

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bini έγραψε:FANI ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ?ΔΗΛ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ?ΗΣΟΥΝΑ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ?ΤΑ ΤΟΚΟΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΙΤΙ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ?ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΘΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΘΩ
σε ευχαριστω πολύ και λυπάμαι για αυτο που έζησες.και τις 2 φορες ηταν προγραμματισμενη η περιδεση απλα δεθηκε απο διαφορετικο γιατρο και με άλλη τεχνική την πρωτη για την ακριβεια με τον απλο τροπο mcdonald και την δευτερη με την sirodkar.την πρωτη ημουν πιο ξαπλα την δευτερη και με ενα μωρο 8 μηνων ποσο ξαπλα πια.σηκωνομουνα για φαγητο τουαλετα κουραζομουν πιο πολυ απο την πρωτη που δεν σηκωνομουν ουτε για τουαλετα.παρ ολα αυτα επαιρνα yutopar utrogestan salospir μαγνησιο κτλ και ο τραχηλος ηταν 4 εκατοστα μεχρι τελους.(κολπικη μετρηση).α τα τοκολυτικα τα πηρα οχι γιατι ανοιξε ο τραχηλος αυτο το ηξερα απο την πρωτη στιγμη οτι θα ανοιγε νωρις αλλα εκανα εκτακτο χειρουργειο 11 εβδομαδων γιατι ειχα ενοχληση και ηξερα σιγουρα οτι κοντυνε ο τραχηλος.να με ρωτας οτι μα οτι θες ξερω οτι το αγχος ειναι οτι χειροτερο

13περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Απρ 13, 2013 11:42 am

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλα στην αυχενικη διαφανεια η στην β επιπεδου δεν σου ειδανε τραχηλο?

14περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Απρ 13, 2013 11:49 pm

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
FANIΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ.ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ 2-3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΛΑ ΟΚ.ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ. ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΕΞΑΛΕΙΦΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΣΑΚΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΑΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΣΠΡΩΞΕΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΣΠΑΓΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΚΑΤΣΑ ΞΑΠΛΑ ΑΚΟΥΝΗΤΗ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΑΝ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΥΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΑΙΡΝΩ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΜΠΟΡΕΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΤΟ ΡΑΜΜΑ.ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!

15περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Απρ 14, 2013 11:52 am

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bini έγραψε:FANIΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ.ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ 2-3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΛΑ ΟΚ.ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ. ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΕΞΑΛΕΙΦΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΣΑΚΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΑΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΣΠΡΩΞΕΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΣΠΑΓΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΚΑΤΣΑ ΞΑΠΛΑ ΑΚΟΥΝΗΤΗ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΑΝ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΥΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΑΙΡΝΩ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΜΠΟΡΕΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΤΟ ΡΑΜΜΑ.ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!
αφου προσέχεις και παίρνεις τα φαρμακά σου να ξέρεις πως αν δεν σου κόψει το ράμμα δεν θα γεννήσεις Smile Smile Smile .φυσικα και οτι θες στειλε μου μυνημα

16περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Απρ 27, 2013 12:04 am

melenia*

melenia*
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΣΤΗΝ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΣΤΗΝ 17Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΛΕΠΤΕΝΕΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΟΜΑ.ΕΝΩ ΣΤΗΝ 14Η ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟΣ 4,4 ΕΚ ΣΤΗΝ 17Η ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ 2.7 ΕΚ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ 1,3 ΕΚ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΟΛΙΚΙ ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝ Embarassed ..ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 23Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΚΑΙ ΒΑΣΚΛΟΡ ΚΟΛΠΙΚΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙΓΙΟΥΤΟΠΑΡ ΜΟΥ ΧΟΡΗΓΗΣΑΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΕΠΕΡΝΑΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΒΓΑΙΝΩ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΩ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ.ΑΙΜΑ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΥΓΡΑ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΟΙΦΗ ΠΟΥ ΒΑΖΩ, ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΤΣΟΥΞΗΜΟ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΘΕΙ ΟΜΩΣ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

17περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Απρ 27, 2013 6:01 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου μελενια ολα καλα θα πανε μη φοβασαι!τωρα για το τσουξιμο καλυτερα παρε τον γιατρο καλλιεργεια σου κανει?γιατι υπαρχει το ραμμα και υπαρχει κινδυνος για μολυνση.εγω ευτυχως εχω ακομα φυσιολογικο τραχηλο βεβαια ειναι ακομα νωρις γιατι το προβλημα το ειχα αναμεσα 20-22 εβδομαδα πιθανον.η αλοιφη γιατι ειναι?εμενα μου δινει ουτροτζεσταν μαγνησιο και τα αλλα συμπληρωματα. θα ηθελα να μαθαινω πως τα πας.σου ευχομαι να πανε ολα καλα οπως και θα γινει!

18περιδεση τραχηλου Empty περιδεση τραχηλου Δευ Μάης 13, 2013 3:44 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κκοριτσια! Εχω και εγω διαπιστωμενα απο την αρχη της εγκυμοσυνης ανεπαρεκεια τραχηλου. Εκανα προγραμματισμενη περιδεση στην 15 εβδομαδα. Στη 18η εβδομαδα, μετα απο εντονες συσπασεις εμεινα σε κλινικη για 1 μηνα με ενδοφλεβιο ορο youtopar και ακινησια και τωρα αφου οι συσπασεις μειωθηκαν και η μητρα ειναι πιο ηρεμη ειμαι σπιτι εννοειται ξαπλα!!!! Διανυω τωρα την 25 εβδομαδα περνω τοκολυτικα σε χαπια και ο θεος βοηθος!! Το αγχος ειναι μεγαλο αλλα πιστευω οπως με διαβεβαιωνει και ο γιατρος οτι με ηρεμια και ακινησια ολα θα πανε καλα!! Εχασα και εγω στο παρελθον 2 μωρα λογω ανεπαρκειας τραχηλου στην 22 και 23η εβδομαδα! Οσο αφορα την ασφαλεια της περιδεσης το ραμμα δεν σπαει απο μονο του. Το επικινδυνο ειναι να αρχισουν οι συσπασεις και τοτε κανενα ραμμα δεν σταματαει τον τοκετο!!! Γιαυτο θελει ξαπλα για να μην δεχεται πιεσεις και ερεθιζεται ο τραχηλος και ηρεμια!!!! Καλη τυχη σε ολες μας με γερα και τελειομηνα μωρακια!!!!

19περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Δευ Μάης 13, 2013 11:05 pm

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anni καλημερα!παρολο που δεν θα ηθελα να μαθω οτι ακομα μια κοπελα επαθε οτι εγω τουλαχιστον χαιρομαι που μπορω να μιλησω και εγω με καποια που συμπασχει γιατι αυτο που περασαμε δεν μπορει να το καταλαβει κανεις ποσο μαλλον το δικο σου που το εζησες 2 φορες.αληθεια τη δευτερη φορα δεν εκανες περιδεση?εγω εκανα στην 13 εβδομαδα και ευτυχως μεχρι και χθες παω τελεια ο τραχηλος ειναι πανω απο 4 εκατοστα βεβαια με πολυ ξαπλα!απο φαρμακα και εξετασεις τι κανεις?εγω εκτος απο συμπληρωματα σιδηρο ασβεστιο φυλλικο παιρνω μαγνησιο 3 φορες και ουτροτζεσταν 2 φορες και εκτος απο τις κλασσικες εξετασεις μια φορα το μηνα καλλιεργεια κολπικου.ελπιζω να τα καταφερουμε και αν θες να μου λες πως πας εσυ εισαι και σε μεγαλυτερη εβδομαδα κοντευεις!

20περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Δευ Μάης 13, 2013 11:28 pm

melenia*

melenia*
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα καλημερα.. εχω καιρο να μπω γιατι εμενα στους γονεις μου ενιωθα πιο ασφαλεια εκει . σχετικα με το τσουξημο που ειχα αναφερει τις προαλλες οφειλεται στην αλοιφη που βαζω και ειναι προγεστερονη.. αντι να περνω τα ουτροτζεσταν βαζω τη βασκλορ μου την προτινε ο γιατρος γιατι την θεωρει καλυτερη. ο τραχηλος μου εχει φτασει στα 3 εκατοστα 3 εβδομαδες μετα την περιδεση.μου ειχε δωσει το ελευθερο να βγαινω καμια βολτιτσα για καφε το πασχα ολο και ολο 2 φορεσ ειχα βγει και μια φορα το σαββατο που μας περασε. απο δουλειες δεν κανω τιποτα αντε να βοηθησω τον αντρα μου στο μαγειρεμα οπως χτες που γυρισαμε σπιτι. πονους που και που εχω αλλα πιο πολυ οταν θα με στεναχωρουν η οταν με κλωτσαει ο μπεμπης. απο χτες το βραδυ με εχει ταραξη στις κλωτσιες δεν κοιμηθηκα απο τις 3 τα ξημερωματα μεχρι στις 6 .. με κλωτσαει εσωτερικα προς την κυστη και φοβαμε μην χτυπησει τον τραχηλο.. νιωθω ενοχλησεις σαν τσιμπιες δεξια και αριστερα αλλα οχι συνεχεια. ακομα δεν τον πηρα τηλ γιατι φοβαμαι μην με στειλει στο νοσοκομειο για ορο γιουτοπαρ. αφηστε που εχω πιαστει ολοκληρη απο την ξαπλα με πονανε τα ποδια μου περισοτερο και μερικες φορες η μεση μου. η κοιλια μου μαλακηειναι σημερα μονο με εχει μουδιαση ολοκληρη. τι να κανω να τον παρω τηλεφωνο η να περιμενω μεχρι το μεσημερι μηπως με περασει ο πονος?

21περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τρι Μάης 14, 2013 12:03 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σου μελενια μην αγχωνεσαι καθολου αλλα αν εχεις αμφιβολια παρτον. παντως αν χρεια ζεται νοσοκομειο μη σκεφτεσαι ετσι αρκρι να μην παθεις τιποτα εγω πηγα προχθες γιατι ειχα πυρετο καλυτερα απο το να καθομαι σπιτι και να μην ξερω τι συμβαινει.εγω ειχα ρωτησει το δικο μου γιατι ειχε σκληρυνει για δευτερολεπτα η κοιλια μου και μου ειπε μονο οταν πονα οπως στην περιοδο να ανησυχησω τα αλλα ισως ειναι και το εντερο ή η μητρα που μεγαλωνει βεβαια εμενα δεν μικρυνε καθολου ο τραχηλος ισως γιαυτο βλεπει οτι δεν κανω συσπασεις αν μικρυνει ισως το δει αλλιως.ποσο εισαι τωρα?

22περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τρι Μάης 14, 2013 12:18 am

melenia*

melenia*
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα bini μου , ειμαι στην 25η εβδομαδα τωρα που το ξανασκεφτομαι θα τον παρω και ας παω. φοβαμαι τις συσπασεις και οι πονοι ειναι σαν τις περιοδου. ο μπεμπης εξακολουθει να κλωτσαει χαμηλα παλι και με ποναει ακομα περισοτερο.. θα παρω και ο θεος βοηθος

23περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τρι Μάης 14, 2013 12:37 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειμαστε σε ευασθητη θεση μη φοβασαι ολα θα τα κανουμε για τα μωρακια εδω εγω πηγα για πυρετο καλυτερα να πας τσαμπα και να σε διωξουν στην τελικη αντε ολα καλα θα πανε πες μου νεα οταν γυρισεις θα περιμενω φιλια στο μπεμπακι σου!

24περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τρι Μάης 14, 2013 1:12 am

melenia*

melenia*
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
bini μου πηρα το γιατρο και ειπε να μπω για ενα 4ωρο στο νοσοκομειο για παρακολουθηση.. ερχεται να με παρει ο πατερασ μου . τα ξαναλεμε οταν γυρισω

25περιδεση τραχηλου Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τρι Μάης 14, 2013 1:14 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειδες?καλυτερα ολα καλα θα πανε περιμενω νεα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις