Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
56 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 56 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

76"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Παρ Δεκ 07, 2012 9:19 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
toxotina έγραψε:σιγουρα η ελληνικη κοινωνια προσπαθει να το παιξει μοντερνα αλλα στην πραγματικοτητα δεν ειναι καθολου γτ το σεξ παραμενει ενα μεγαλο ταμπου.Οπως και να χει ομως ακομα κ ενα 13χρονο να ρωτησεις τι ειναι το προφυλακτικο κ στο τι χρησιμευει θα ξερει να σ απαντησει.Μη μου πειτε οτι οι εφηβοι δεν εχουν ακουσει ποτε τη λεξη ''προφυλακτικο'' η οτι νομιζουν πως ειναι μπαλονι.Απο τη στιγμη που ξερουν οτι σε προφυλασσει απο τα περισσοτερα ΣΜΝ κ την ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη ολα τ αλλα ειναι απλα δικαιολογιες

Σωστή!!!Το είπα και το ξαναλέω! Εγώ όταν ήμουν 13 χρονών και πως γεννιούνται τα παιδιά ήξερα και τι είναι προφυλακτικό και πως μεταδίδεται το AIDS, χωρίς να είμαι κάτι ιδιαιτερο, αλλά ένα συνηθισμένο παιδί της ηλικίας μου . Και μιλάμε πριν 20 χρόνια όχι τα σημερινά 13χρονα που παίζουν το ιντερνετ στα δάχτυλα και καλιγώνουν ψύλλο...

77"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Παρ Δεκ 07, 2012 5:38 pm

Burbulifrenia

Burbulifrenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια συμφωνω απολυτος οτι δεν υπαρχει καμια πληροφοριση απο πουθενα.
απλα θα πρεπει να προβαλουνε δημοσια αυτο βιντεο!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=F_bDVKPAIeM
!!!!!!!!

78"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Παρ Δεκ 07, 2012 10:00 pm

babymommy2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχω ενα εχω να πω! ολοι ξερουμε να δικαζουμε και να καταδικαζουμε πραγματα και καταστασεις, παντα εκ του ασφαλους! ξερουμε να κρινουμε και να κατακρινουμε πραξεις οταν τις πραττουν αλλοι! κανεις ομως δεν ξερει τι κρυβει ο καθενας στην ψυχη του. και φυσικα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι και δεν αντιμετωπιζουμε ολοι τα προβληματα με τον ιδιο τροπο. καλημερα σας!

79"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Παρ Δεκ 07, 2012 11:44 pm

????????


Επισκέπτης
ΟΠΩΣ δεν εντιμετωπιζουμε και τους ιδιους κινδυνους βεβαια

οσοι ρισκαρουν, κινδυνευουν

80"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Παρ Δεκ 07, 2012 11:49 pm

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
babymommy2 έγραψε:εχω ενα εχω να πω! ολοι ξερουμε να δικαζουμε και να καταδικαζουμε πραγματα και καταστασεις, παντα εκ του ασφαλους! ξερουμε να κρινουμε και να κατακρινουμε πραξεις οταν τις πραττουν αλλοι! κανεις ομως δεν ξερει τι κρυβει ο καθενας στην ψυχη του. και φυσικα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι και δεν αντιμετωπιζουμε ολοι τα προβληματα με τον ιδιο τροπο. καλημερα σας!

Καλημερα σου!
Δεκτο οτι ο καθενας κρυβει πραγματα στην ψυχη του. Αλλα οταν σκοτωσει καποιον παει φυλακη. Και η εκτρωση - πως να το κανουμε, οπως και να το πουμε - ειναι βιαιη αφαιρεση της ζωης. Το εμβρυο εχει καρδια και νευρικο συστημα - μαλιστα το νευρικο συστημα ειναι το πρωτο που αναπτυσσεται...την πρωτη κιολας εβδομαδα!
Γιατι παρουσιαζουν την εκτρωση τοσο κομψα? Αφου ειναι αφαιρεση ανθρωπινης ζωης!
Ξερω να σας πω μια περιπτωση μιας κοπελας που εμεινε εγκυος 15 ετων. Ζουσε στην επαρχια, ο φιλος της στην ηλικια της περιπου δεν ηθελε να αναλαβει καμμια ευθυνη. Οι γονεις της μονο που δεν την σκοτωσαν. Την πηγαν να κανει εκτρωση. Αρνηθηκε μεχρι τελους με ολες τις συνεπειες που θα μπορουσε να εχει..Τελικα γεννησε το παιδι το οποιο και εδωσε σε ενα ζευγαρι το οποιο το μεγαλωσε με ολη του την αγαπη και του προσεφερε τα παντα. Αν ρωτησεις αυτο το παιδι τωρα ζει μια χαρα ευτυχισμενο, με δικη του οικογενεια και χαιρεται που δεν πηρε κανεις την πρωτοβουλια να το στειλει στον σκουπιδοτενεκε..

81"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 12:08 am

????????


Επισκέπτης
αν σκεφτοταν ομως την παρτη της, οτι θα εχανε τη βολη της και τις βολτες της, οτι θα δυσκολευοταν να παντρευτει μετα με ενα μωρο, οτι οι φιλες της θα εκαναν διακοπες στην κολοπετινιτσα κι εκεινη θα σκατοαλλαζε παιδια, θα ελεγε

α παπα να το φερω σ εναν κοσμο που δε θα το αγαπανε????????

τι εγωισμος αληθεια,να υπαρχουν χιλιαδες ανθρωποι που προσπαθουν χρονια για ενα παιδι, που δινουν χιλιαρικα στις εξωσωματικες, που θα το ειχαν σα βασιλια, και να προτιμας να το σκοτωσεις
μονο και μονο γιατι ξερεις οτι οταν το μετανιωσεις δε θα το εχουν αλλοι !!!!!!!!!!!!

82"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 2:14 am

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ARCO μου...το εδωσε για υιοθεσία...οποτε δεν εχασε ουτε βολτες ουτε βολεψη ουτε φιλες...αντε τα εχασε για 9 μηνες....


απλα δεν το σκωτωσε....

83"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 2:16 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
babymommy2 έγραψε:εχω ενα εχω να πω! ολοι ξερουμε να δικαζουμε και να καταδικαζουμε πραγματα και καταστασεις, παντα εκ του ασφαλους! ξερουμε να κρινουμε και να κατακρινουμε πραξεις οταν τις πραττουν αλλοι! κανεις ομως δεν ξερει τι κρυβει ο καθενας στην ψυχη του. και φυσικα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι και δεν αντιμετωπιζουμε ολοι τα προβληματα με τον ιδιο τροπο. καλημερα σας!

Αυτό το κάνεις εσύ. Βγαινεις και καταδικάζεις εκ του ασφαλούς χωρίς να ξέρεις τι έχει ο καθενας στην ψυχή του για να μας 'την πεις' ότι τάχα εσύ είσαι υπεράνω. Ασφαλώς και δεν είμαστε όλοι ίδιοι και λέμε την άποψή μας- τη δική μας άποψη, εσύ, εφόσον διαφωνείς δεν μπήκες καν στον κόπο να πεις τη δική σου αντίθετη άποψη, απλώς κατέκρινες εμάς.Καλημέρα σου!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasiakalou στις Σαβ Δεκ 08, 2012 2:27 am, 1 φορά

84"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 2:21 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλακι έγραψε:
babymommy2 έγραψε:εχω ενα εχω να πω! ολοι ξερουμε να δικαζουμε και να καταδικαζουμε πραγματα και καταστασεις, παντα εκ του ασφαλους! ξερουμε να κρινουμε και να κατακρινουμε πραξεις οταν τις πραττουν αλλοι! κανεις ομως δεν ξερει τι κρυβει ο καθενας στην ψυχη του. και φυσικα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι και δεν αντιμετωπιζουμε ολοι τα προβληματα με τον ιδιο τροπο. καλημερα σας!

Καλημερα σου!
Δεκτο οτι ο καθενας κρυβει πραγματα στην ψυχη του. Αλλα οταν σκοτωσει καποιον παει φυλακη. Και η εκτρωση - πως να το κανουμε, οπως και να το πουμε - ειναι βιαιη αφαιρεση της ζωης. Το εμβρυο εχει καρδια και νευρικο συστημα - μαλιστα το νευρικο συστημα ειναι το πρωτο που αναπτυσσεται...την πρωτη κιολας εβδομαδα!
Γιατι παρουσιαζουν την εκτρωση τοσο κομψα? Αφου ειναι αφαιρεση ανθρωπινης ζωης!
Ξερω να σας πω μια περιπτωση μιας κοπελας που εμεινε εγκυος 15 ετων. Ζουσε στην επαρχια, ο φιλος της στην ηλικια της περιπου δεν ηθελε να αναλαβει καμμια ευθυνη. Οι γονεις της μονο που δεν την σκοτωσαν. Την πηγαν να κανει εκτρωση. Αρνηθηκε μεχρι τελους με ολες τις συνεπειες που θα μπορουσε να εχει..Τελικα γεννησε το παιδι το οποιο και εδωσε σε ενα ζευγαρι το οποιο το μεγαλωσε με ολη του την αγαπη και του προσεφερε τα παντα. Αν ρωτησεις αυτο το παιδι τωρα ζει μια χαρα ευτυχισμενο, με δικη του οικογενεια και χαιρεται που δεν πηρε κανεις την πρωτοβουλια να το στειλει στον σκουπιδοτενεκε..

Πιο πολύ απ' όλα σκέπτομαι τη στάση των γονιών. Αντί να στηρίξουν το παιδί τους, το έκαναν να νοιώθει ακόμα πιο άσχημα. Δύσκολη απόφαση αλλά η κοπέλα βρέθηκε πραγματικά σε πολύ δύσκολη θέση και σε αυτό συνέβαλαν και οι δικοί της άνθρωποι

85"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 2:33 am

????????


Επισκέπτης
Lida R έγραψε:ARCO μου...το εδωσε για υιοθεσία...οποτε δεν εχασε ουτε βολτες ουτε βολεψη ουτε φιλες...αντε τα εχασε για 9 μηνες....


απλα δεν το σκωτωσε....

ΝΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΘΕΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΩΣΕ ΤΗ ΖΩΗ

86"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 2:40 am

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ με την arco και LidaR. Είναι σαφώς πιο υπεύθυνη και δύσκολη πράξη η υιοθεσία. Και ένα επιπλέον επιχείρημα στην άποψη που διαβάσαμε, ότι το παιδί που θα ερχόταν στον κόσμο, θα ήταν οπωσδήποτε δυστυχισμένο, αφού δεν ήρθε από επιλογή αλλά από ατύχημα

87"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 2:54 am

????????


Επισκέπτης
ΓΙΑ ΜΕΝΑ η υιοθεσια εχει το μονο και εξης "κακο" για τη μανα που γενναει και δινει το παιδι της

ειναι επιπονη την καθε μερα που θα περνα

γιατι θα ξερει οτι το παιδι της ζει, μεγαλωνει, κλαιει, γελαει, φωναζει καποια αλλη "μαμα"

και οσο κι αν δεν το θελει εκεινη τη στιγμη, ξερει οτι μια μερα θα το θελει.....μα στα 30, μα στα 40...... και δε θα μπορει να το παρει

οποτε προτιμουν να το εξαφανισουν απο το μελλον τους

88"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 5:43 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω κοριτσια απο την εκμπομπη κρατησα στο μυαλο μου την κοπελα που μου φανηκε αδιαφορη που εκανε εκτρωση για να μην χαλασει της σπουδες της και δυστυχως γνωριζω μια κοπελα που ειχε κανει 2 εκτρωσεις στα 17 και τωρα που κοντευει τα 30 την ειχα ρωτησει αν μετανιωσε και μου ειπε οχι εκανα καλα γιατι θα με ειχε εγκλωβισει ενα παιδι στα 17 ειλικρινα μου προκαλεσε αηδια αυτο που ακουσα απο το στομα της.
Επισης νευριαζω πολυ που οι Ελληνες οπως ειπε και ο Ασκητης οτι ειμαστε ψευτοπουριτανοι και φοραμε μια μασκα αυστηροτητας αλλα απο πισω κανουμε τα χιλια μυρια εχει απολυτο9 δικιο ποσες κοπελες πανε κρυφα και κανουν εκτρωσεις και σεξ με διαφορους συντροφους και οι γονεις λενε αχ εμενα το παιδι ειναι παρθενα ακομα οποτε τι πληροφοριες να δωσουν στα παιδια για το σεξ αφου νομιζουν οι ιδιοι οτι δεν πρεπει .
ο μεγαλος μου ειναι 7 χρονων και του εχω μιλησει ανοιχτα για το πως γινονται τα παιδια και μετα τα 10 να του μιλησουμε με τον αντρα μου για τα περαιτερω του σεξ δηλαδη πως να προφυλασετε

89"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 5:48 am

????????


Επισκέπτης
πωπω........δεκα ε?
ωχ κι εγω αγορια εχω.......
ε ρε που φτασαμε........

90"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 7:16 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φίλη που μπήκες και είπες πως κρίνουμε μαγκιά είναι να λουστείς το λάθος σου (γιατί το 2012 από ανευθυνότητα μένεις έγκυος) να φέρεις στον κόσμο το παιδί καινα το δώσεις για υιοθεσία.

Το πιο έυκολο είναι να δωσεις 500 λέμε ΄τωρα ευρω και να πας να το ρίξεις.

Δεν μιλάω δεν μιλάω τόσες μέρες αλλα΄ΝΤΡΟΠΗ ΠΙΑ επιτρέπεται αυτή η δολοφονία μέχρι τις 24 εβδομάδες και του φίλου μου το παίδακι γεννήθηκε στις 26 και είναι ένας ΚΟΥΚΛΟΣ.

Κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλό μας. Η πιο εγωισιτική πράξη είναι η έκτρωση. Αφαίρεση ζωής είναι. Πως να το κάνουμε έτσι είναι.

91"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 8:08 am

????????


Επισκέπτης
και το χειροτερο.....απο εγωισμο.... γιατι η υιοθεσια ειναι ευλογια.....
θα χαρισεις τη ζωη στο παιδι
θα χαρισεις το χαμογελο σε μια οικογενεια
δε θα ενοχληθεις ποτε ξανα αν δεν το θες---ενταξει αν ερθει το παμε πακετο μετα απο 20 χρονια μην πας αμα δε θες!!!!

αλλα ειπαμε.....να ειναι δικο σου και να το δωσεις??? ειναι καλυτερο να το κομματιασεις!!!!!

92"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 10:16 am

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:ΓΙΑ ΜΕΝΑ η υιοθεσια εχει το μονο και εξης "κακο" για τη μανα που γενναει και δινει το παιδι της

ειναι επιπονη την καθε μερα που θα περνα

γιατι θα ξερει οτι το παιδι της ζει, μεγαλωνει, κλαιει, γελαει, φωναζει καποια αλλη "μαμα"

και οσο κι αν δεν το θελει εκεινη τη στιγμη, ξερει οτι μια μερα θα το θελει.....μα στα 30, μα στα 40...... και δε θα μπορει να το παρει

οποτε προτιμουν να το εξαφανισουν απο το μελλον τους

Arco iris εισαι μεσα στο πνευμα! Αλλα δυστυχως στις περισσοτερες το μυαλο τους δεν παει ουτε καν μεχρι εκει. Το μυαλο τους παει μεχρι τις ναυτιες, οτι θα χαλασει το σωμα τους, οτι θα κλειστουν μεσα, θα αναγκαστουν να αποχωριστουν τις συνηθειες τους και οτι φοβουνται τη γεννα...
Οταν ημουν 20 χρονων ειχα μια φιλη 30. Η οποια ειχε μεινει εγκυος απο καποιον ο οποιος ουτε καν το συζητουσε για το παιδι. Προσπαθουσα να την πεισω να μην κανει εκτρωση, αλλα εκεινη τελικα αποφασισε να την κανει για ολους τους παραπανω λογους συν για να μην τον χασει (την απειλουσε οτι αν κρατησει το μωρο δεν θα τον ξαναδει, ενω αν το "ριξει" θα κανουν αλλα παιδια στο μελλον). Εμενε με τους γονεις και δεν δουλευε βρηκε σαν αλλη δικαιολογια. Την εκανα χρυση να μιλησει στη μανα της. Δεν το εκανε. 3 μηνων της το πηραν το παιδι σε δημοσιο νοσοκομειο, συνειδητοποιειτε το νουμερο? 3 μηνων!!! Μα ειχε αισθησεις!!! Τι να πω..

93"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 12:46 pm

????????


Επισκέπτης
εμενα πολυ δικο μου ατομο κι αγαπημενο
στα 34 παρακαλω

δεν ηταν η καταλληλη στιγμη
ε βεβαια ο τυπος ειχε κι αλλο παιδι..........

και της λεω χεστον, κρατο το μην κανεις καμια βλακεια, μαλλιασε η γλωσσα μου

ηταν η μονη φορα που αρνηθηκα τη βοηθεια μου σε ανθρωπο- δε μπορεσα να παω μαζι.......ηταν αποφασισμενη.....
4.5 μηνων και για "τιμωρια" ο μα----κας ο γιατρος δεν της ειπε το φυλο λεει........

απο τοτε δεν βρηκε κανεναν.....παει 40 βαλε...θα ειχε το παιδακι της τουλαχιστον..

94"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Σαβ Δεκ 08, 2012 1:14 pm

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
είναι απλά εγκληματικό να επιτρέπεται σε τέτοιες εβδομάδες....απλώς έγκλημα...

95"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Κυρ Δεκ 09, 2012 12:16 am

????????


Επισκέπτης
δεν ξερω τι ειδους γιατροι ειναι αυτοι .......

96"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Κυρ Δεκ 09, 2012 4:57 am

tsxitsxi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΠΕΘΑΝΕΙ,ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕΤΑΑΠΟ 9 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΚΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ.ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.
ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ?
Η ΕΚΤΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΟΝΟΣ!

97"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Κυρ Δεκ 09, 2012 6:21 am

????????


Επισκέπτης
παιδια εγω καποτε οταν ημουν εφηβη πιστευα με σθενος οτι η ηλικια του ανθρωπου πρεπει να μετραει απο την ωρα συλληψης
δλδ ελεγα 9 μηνες γιατι να πανε ετσι????? μετα πχ γεννιεται καποιος 7μηνιτικος και ο αλλος κανονικα (την ιδια χρονια) και ειναι πιο μεγαλος ο 7μηνιτικος.......ελεγα διαφορα τετοια......
η ας πουμε αν καποιος ειναι ενα μηνα σε θερμοκοιτιδα (οπως θα ηταν και κλεισμενος στην κοιλια ειναι παλι) αλλα μετραει επειδη γεννηθηκε
ειχα πολλα τετοια στο μυαλο μου
τελικα αν μετρουσαν αυτες οι 40 εβδομαδες ως ζωη θα ηταν πιο δυσκολο για μερικες να κανουν το εγκλημα

98"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Κυρ Δεκ 09, 2012 6:24 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αρκο ιρις ακόμα και στις πχ 20 εβδομάδες έχει χεράκια, ποδαράκια ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καρδούλα....ε δεν αντέχω να λέει μα έπρεπε να ζήσω την ζωή μου!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΟ ΧΑΠΙ!!!!!!!!!!!!!!!

99"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Κυρ Δεκ 09, 2012 6:49 am

????????


Επισκέπτης
τωρα θα ελεγα κατι αλλα επειδη θα πεσουν να με φανε θα πω μονο αυτο και τελειωνω μ αυτο το επιπονο θεμα
επειδη εγω δεν ειμαι κανενας να κρινω λοιπον, οπως πολλες ειπαν,
ευχομαι καλη τυχη οταν ερθει η ωρα να κριθουν!

αυτα απο μενα.......

100"Έκανα έκτρωση" - Σελίδα 4 Empty Απ: "Έκανα έκτρωση" Κυρ Δεκ 09, 2012 9:13 am

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η διακοπη της κυησης σε προχωρημενη εγκυμοσυνη ειναι εγκλημα κα δε μπορω ν πιστεψω οτι υπαρχουν ''γιατροι'' που μπορουν κ την κανουν.Για μενα ειναι απαραδεκτο αλλα γενικοτερα η αμβλωση εφ οσον γινεται μεσα στις αποδεκτες εβδομαδες δε με σοκαρει.Λαθη στη ζωη ολοι κανουμε κ μαθαινουμε απο αυτα,αλλα το λαθος γινεται 1 φορα οχι 2 κ 3.Τοτε κατι δεν παει καλα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις