Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
36 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 36 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

blackfield

blackfield
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας. εχω ενα κοριτσακι 5 ετων κ γεννησα τον μπεμπη μου πριν 29 μερες.θηλαζω μεχρι στιγμης αλλα ρε κοριτσια ο μπεμπης μου διαμαρτυρεται συνεχεια,θηλαζει για μια ωρα, κ μετα κλαει απο την πεινα.τον ξαναβαζω τα ιδια.μονο το συμπληρωμα τον ηρεμει κ διχνει γαληνιος κ ηρεμος.επισης οταν αρπαζει το στηθος τον ακουω να καταπινει για κανα λεπτο κ μετα οχι.μηπως βαριεται; τα ιδια εκανε κ η κορη μου κ σταματησα να θηλαζω στο μηνα κ βρηκα την υγεια μου με το ξενο γιατι τη χορταινε. τωρα ομως θελω πολυ να συνεχισω να θηλαζω αλλα δεν τον βλεπω να χορταινει.επισης μια ερωτηση.τι σημαινει οτι εδραιωνεται ο θηλασμος;;; δηλ αν εδραιωθει δεν κοβεται το γαλα;; νομιζω οτι εχοντας το μωρο συνεχεια στο στηθος, ταλαιπωρω το ιδιο που δε χορταινει, την κορη μου που δεν παιζουμε πια, τον αντρα μου,κ μενα την ιδια που ουτε μπανιο δεν μπορω να κανω.οσες φορες κανω μπανιο πινει συμπληρωμα.για βοηθηστε λιγο....

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να σου ζήσει! Στο θηλασμό πρεπει ελευθερα να προσφερεις το στηθος, χωρίς να κοιτάς το ρολοι. Ας θηλαζει για 2 ώρες κα να ξαναζητάει μετά από 10 λεπτά. Η συμπεριφορά των παιδιών σου είναι φυσιολογική, τα περισσότερα αν όχι όλα τα μωρά έτσι κάνουν.
Εδραίωση της γαλουχίας σημαίνει ότι πι η παραγωγή έχει ρυθμιστεί ανάλογα με τη ζήτηση του μωρού. Για να το πετυχουμε θηλαζουμε ελευθερα χωρίς συμπλήρωμα.
Δεν είναι ότι δε χορταίνει, απλά το μητρικό γάλα είναι ευπεπτο και το στομαχάκι πολύ μικρό. Επίσης, πιπιλώντας σου αυξάνει την παραγωγή σου.

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι παραπανω πληροφοριες ειναι πολυ κατατοπιστικες.ο θηλασμος θελει υπομονη.καλο κουραγιο!!!!!!!!!!!
δωσε στηθος κ οχι συμπληρωμα.δε θα το μετανοιωσεις μελλοντικα.

λουκουμάκι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου. Ο θηλασμόs είναι υπέροχη εμπειρία. Κουραστικόs στην αρχή , αλλά μαγικόs. Πρόσφερε το στήθοs σου όποτε το θέλει και για όσο το θέλει.Στην αρχή θα σου φαίνεται κουραστικό ,με τον καιρό όμωs όλα θα ομαλοποιηθούν.Μην απελπίζεσαι και μην τα παρατήσει.Εύχομαι όλα να πάνε καλά.Θα δειs πόσο θα το απολαύσετε και οι 2!!!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θήλασα 2 παιδιά. Το γιο μου ως 18 μηνών -αυτός βέβαια έπαιρνε συμπλήρωμα κάπου-κάπου και την κόρη μου κοντά 6 μήνες τώρα χωρίς καθόλου συμπλήρωμα με εξαίρεση τις πρώτες μέρες που γεννήθηκε και είχε λίγο βάρος και χαμηλή γλυκόζη. Δεν το μετανοιωσα ποτέ, αντίθετα το θεωρω πολύ δυνατή εμπειρία. Θέλω όμως να σου πω, πως ο θηλασμός τις πρώτες μέρες δεν είναι εύκολος. Θέλει πολλή υπομονή και θέληση. Αν ξεκινάς με τη σκέψη 'δίνω ξένο και ξενοιάζω' θα δυσκολευτείς πολύ. Να θυμάσαι πρώτα και πάνω από όλα ένα πράγμα. Αν το θες σίγουρα θα τα καταφέρεις αρκεί να το θέλεις πραγματικά! Καλή επιτυχία εύχομαι

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτά που περιγράφεις είναι φυσιολογικά. Το ότι το μωρό θέλει να είναι συνεχώς στο στήθος δεν σημαίνει ότι δεν χορταίνει. το ότι δείχνει γαλήνιος και ήρεμος μήπως είναι απλά η δική σου ερμηνεία και το μωρό είναι μπουκωμένο από το πολύ φαγητό; το ότι έχεις κάνει την αρχή είναι πολυ σημαντικό, συνέχισε κ μετά από λίγο καιρό θα είναι όλα πιο εύκολα.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ακριβώς το ίδιο που περιγράφει η blackfield περνάω κι εγώ με τον μπέμπη μου που είναι 26 ημερών. Οπως ακριβώς τα λες.

Η παιδίατρος μου είπε αν δεν αντέχω να του αντικαταστήσω ένα γεύμα με συμπλήρωμα 80-90 ml. Οι φίλες εδώ στο forum μου λένε να μην δώσω και να το παλέψω. Εγώ το παλεύω μέρα με τη μέρα. Έχω αγοράσει συμπλήρωμα και κάθε φορά που απελπίζομαι είμαι στο τσακ να του δώσω, θα δείξει πόσο θα αντέξω.
Δε θέλω με τίποτα να κόψω το θηλασμό πάντως, απλά να μπαίναμε σε ένα πιο νορμάλ πρόγραμμα, να μπορώ να κάνω κι εγώ δυο πράγματα παραπάνω απ το να τον έχω συνέχεια κολλημένο στο στήθος μου.

9θηλασμος: ποια ειναι η αληθεια τελικα;;; Empty . Κυρ Δεκ 30, 2012 12:06 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια εγω θα πω το εξης.καντε υπομονη μεχρι να σαραντησουν τα μωρακια σας επειδη τοτε καπως αλλαζουν και αν δειτε οτι δεν την παλευετε αλλο δινετε και συμπληρωμα ειτε ξενο ειτε δικο σας απο θηλαστρο.καλος ο θηλασμος αλλα πιο καλα ειναι να ειναι καλα η μαμα κ οχι εξαντλημενη με σπασμενα νευρα για να ειναι κ καλα το μωρακι.δεν θα τρελαθουμε κιολας.μην στεναχωριεστε κ ολα θα γινουν.

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το προγραμμα σας θα φτιαξει ασε το παιδι να σε κατατοπισει θηλαζε οποτε θελει αυτο πετα τα ρολογια εαν του δωσεις ξενο το εχασες τωρα ειναι η εδραιωση του θηλασμου δηλαδη το παιδι σου φτιαχνει την παραγωγη σου εκτος απο αυτο μπορει να περναει και αλμα αναπτυξης σε ποια βδομαδα ειστε?

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KRISTI 1 έγραψε:κοριτσια εγω θα πω το εξης.καντε υπομονη μεχρι να σαραντησουν τα μωρακια σας επειδη τοτε καπως αλλαζουν και αν δειτε οτι δεν την παλευετε αλλο δινετε και συμπληρωμα ειτε ξενο ειτε δικο σας απο θηλαστρο.καλος ο θηλασμος αλλα πιο καλα ειναι να ειναι καλα η μαμα κ οχι εξαντλημενη με σπασμενα νευρα για να ειναι κ καλα το μωρακι.δεν θα τρελαθουμε κιολας.μην στεναχωριεστε κ ολα θα γινουν.
Διαφωνω... Θα έχεις φάει όλο το λούκι 40 μέρες και πανω που θα φτασεις στην ουρά του γαιδάρου, θα πας να δώσεις ξένο;

12θηλασμος: ποια ειναι η αληθεια τελικα;;; Empty . Κυρ Δεκ 30, 2012 12:43 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι rinoula μου δεν εννοουσα αυτο.εννοουσα οτι αν δεν δουν καποια αλλαγη στο μωρο και συνεχιζουν να μην αντεχουν οι ιδιες οι μανουλες τοτε να δωσουν αν θελουν ξενο χωρις ομως να σταματησουν να θηλαζουν.δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θελει υπομονη στην αρχη αλλα τα μωρα δεν κλαινε μονο απο πεινα, επισης ο θηλασμος δεν ειναι μονο η θρεψη του αλλα και η αναγκη της αγκαλιας σου, μην ξεχνας οτι εννια μηνες ηταν στην αγκαλια σου κ τωρα που γεννηθηκε ειναι φυσιολογικο να θελει να ειναι κουρνιασμενος εκει!
Δεν ειναι στανταρ οι 40 μερες καθε μωρο ειναι διαφορετικο εμεις χρειαστηκαμε πανω απο διμηνο για να αραιωσουν οι θηλασμοι κ να μην θηλαζει με τις ωωωωρες και απο εκει κ περα ειναι το πιο ευκολο πραγμα.
Επισης το ξενο ειναι βαρυ ετσι βαρυστομαχιαζουν τα μωρα κ φαινεται σαν να κοιμουνται ηρεμα κ χορτατα.
Ο θηλασμος ειναι ο φυσικος τροπος που μεγαλωνει ενα μωρο το ξενο ειναι για περιπτωσεις σοβαρες οπου μια μητερα δεν μπορει να θηλασει.
Επισης κοριτσια μην περιμενετε απο ενα νεογεννητο να μπει σε προγραμμα και ντους στα γρηγορα θα κανετε και με τις πυτζαμες αλουστες θα κυκλοφορησετε ετσι ειναι στην αρχη..
Να σου ζησει κανε λιγο υπομονη μην δινεις ξενο κ δεν θα το μετανιωσεις.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κριστι μου όμως αν έχεις φάι το αγγούρι μ μαραθώνιους θηλασμούς για 40 μέρες και έχεις φτάσει ν θηλαζεις αποκλειστικά, είναι κριμα να δώσεις ξένο γάλα γιατί χαλάς τον αποκλειστικό και μτά μειωνεται η παραγωγή σου πάλι... Μπορεί να μη φτάσουν 40 μέρες αλλά να χρειαστούν 50, ή 60, αν δώσεις το συμπλήρωμα τότε ό,τι ΄κανες πάει στο βρόντο.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όπως λεει και η Τατιάνα, μετά ο θηλασμός είναι πολύ εύκολος! Το δύσκολο είναι στην αρχή! ΚΟυράγιο!!!!

16θηλασμος: ποια ειναι η αληθεια τελικα;;; Empty . Κυρ Δεκ 30, 2012 2:00 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι οντως καποια μωρα αλλαζουν καπως αρκετα μετα τις 40 μερες.γιαυτο ειπα ΑΝ αλλαξουν τα μωρακια τους.εγω ειπα οτι ειπα σε περιπτωση που δεν αντεχουν αλλο οι μανουλες να δινουν ενα γευμα συμπληρωμα προκειμενου να σπασουν κ αλλο τα νευρα τους.για να ειναι καλα ψυχολογικα δλ.οπως κ να εχει καλη υπομονη να εχουν ολες οι μανουλες.

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν μια γυναικα κατανοησει οτι αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος σιτισης του παιδιου της και αυτες ειναι η δυσκολιες στην αρχη και εχει την υποστηριξη κ του περιβαλλοντος της και την δικη μας εδω τοτε δεν θα σπασουν τα νευρα της κ μια χαρα θα τα καταφερει!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταρχην τατιάνα τι πανέμορφο μωρό είναι αυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!


επίσης θα συμφωνήσω απόλυτα!!! δεν είπε κανείς πως είναι εύκολο αλλά είναι οτι μα οτι καλύτερο για το παιδί!!! εμένα ξυπναει κάθε 2 ώρες κ μπορεί κ να θηλαζει για μία. είμαι άλουστη κ με πυτζάμες αλλά είναι για καλό!! υπομονή χρειαζεται!!!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:καταρχην τατιάνα τι πανέμορφο μωρό είναι αυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!


επίσης θα συμφωνήσω απόλυτα!!! δεν είπε κανείς πως είναι εύκολο αλλά είναι οτι μα οτι καλύτερο για το παιδί!!! εμένα ξυπναει κάθε 2 ώρες κ μπορεί κ να θηλαζει για μία. είμαι άλουστη κ με πυτζάμες αλλά είναι για καλό!! υπομονή χρειαζεται!!!

Ευχαριστω!
Να σου ζησει κοπελα μου (σε θυμαμαι που ησουν εγκυος απο αλλα ποστ)!!
Ετσι ακριβως λιγο υπομονη...εγω επερνα το λαπτοπ εβλεπα ταινιες η παρλαρα στο φορουμ με το ενα χερι κ η μικρη θηλαζε..κοιμοταν λιγο ξαναθηλαζε..κτλ!
Βεβαια οταν εχεις και αλλο πιτσιρικι ειναι δυσκολα γιαυτο και τον πρωτο καιρο χρειαζεται μπολικη βοηθεια απο γιαγιαδες, συγγενεις τον μπαμπα κτλ!!
καλους θηλασμους!!

danaymylove


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
θα συμφωνισω απολυτα με τις αλλες κοπελες οτι ο θηλασμος κατα τις πρωτες εβδομαδες θελειπολυ υπομονη κυριως απο εσενα...θα βρεθουν πολλοι με αρνητικες αποψεις να "σαμποταρουν" αυτο το υπεροχο πραγμα που κανεις...¨"μηπως δεν χορτενει","μηπως το γαλα σου δε φτανει" και αλλα τετοια κακεντρεχη για μενα σχολια...ο θηλασμος δεν εχει ρολοι..τωρα τι να σου πω,αν το θηλαζεις και βλεπεις οτι δεν εχει χορτασει να του δινεις συμπληρωμα..εσυ ξερεις.παντως αυτο που ηθελα να προσθεσω ειναι οτι,απαξ και δωσεις μπιμπερο ειναι πιο ευκολο για εκεινο συνηθιζει στο ευκολο και για να ταιστει απο το στηθος σου θελει λιγο χρονο παραπανω.γνωμη μου να κοιταξεις για καποιο μπιμπερο προσεγμενο για θηλασμο οπως τα Dr.Browns πχ για να εχεις και εφεδρικο.αξιζει να το παλεψεις!τιποτα καλυτερο κ αγνο απ το δικο σου!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχα σα να με βλέπω. η μπέμπα αριστερά το λαπτοπ δεξιά κ παίζει σειρές φεις κ φόρουμ!!

το πρωί παιζουμε κ τραγούδια κ θηλάζουμε μετά μουσικής!!!

σε ευχαριστώ κ εσύ να την χαίρεσαι

επιστρεφω στην δουλεια γρηγορα ελπι΄ζω να τα καταφερω κ τοτε με τον θηλασμο!!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:χαχα σα να με βλέπω. η μπέμπα αριστερά το λαπτοπ δεξιά κ παίζει σειρές φεις κ φόρουμ!!

το πρωί παιζουμε κ τραγούδια κ θηλάζουμε μετά μουσικής!!!

σε ευχαριστώ κ εσύ να την χαίρεσαι

επιστρεφω στην δουλεια γρηγορα ελπι΄ζω να τα καταφερω κ τοτε με τον θηλασμο!!

Το θηλαστρο ειναι δυσκολη υποθεση αλλα υπαρχουν μανουλες που θηλασαν αποκλειστικα για πολλους μηνες μονο με αυτο!κανε τραπεζα απο νωρις και σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα νοικιάσω νοσοκομειακό και θα ξεκινήσω τράπεζα από μεθαύριο!! σε ευχαριστώ!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλυτερα όχι θηλαστρο πριν τις 40 μέρες γιατι διαταράσσει τις ισορροπιες. Πότε πας δουλεια;

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά που μου το έιπες δεν το ήξερα. Τέλη Ιανουαρίου αν τα καταφέρω αλλιώς 15 Ιανουαρίου!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις