Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια και καλη χρονια!! Οπως εχω γραψει και σε αλλα θεματα εγω και ο αντρας μου ειμαστε 28 χρονων και διανυουμε τον ογδοο μηνα ακαρπων προσπαθειων για παιδακι. Να κανω εξετασεις η να περιμενω;; Κι αν ναι, τι εξετασεις χρειαζονται; Που γινινται και ποσο κοστιζουν;;

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συνήθως οι γιατροί δίνουν περιθώριο 1 χρόνο κάτω από 35 ετών.Μην αγχώνεσαι!το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός!βγάλτο για λίγο από το μυαλο σου και θα έρθει!σου ευχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!

λουκουμάκι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα και καλή χρονιά.Το διάστημα που προσπαθείτε δεν είναι μεγάλο για να σε αγχώνει.Οι γιατροί λένε μετά τον χρόνο.Οι εξετάσειs είναι αρκετέs(τιs έχω κάνει για αυτό και μιλάω)και κάποιεs δεν τιs καλύπτουν τα ταμεία.Εμένα μου είχε βάλει για αρχή ορμονολογικέs και μετά σαλπιγγογραφία,ξανά ορμονολογικέs,υπερήχουs και αφού όλεs ήταν εντάξει έκανε ο άντραs μου σπερμοδιάγραμμα απλό.Αλλά προσπαθούσαμε πάνε από χρόνο και ήμασταν 35 και οι 2.Προσπάθησε να ηρεμήσειs,ξέρω είναι δύσκολο άμα το σκέφτεσαι , και αν αγχώνεσαι τόσο πολύ μίλησε με τον γιατρό σου και θα σε κατευθύνει.Σου εύχομαι όλα να σου πάνε όπωs επιθυμείs!!! Wink

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tzeni84 ο καιρός που προσπαθείτε δεν είναι πολύς, μην σε πιάνει το άγχος γιατί δεν κάνει καλό.
Αν νιώθεις πως θέλεις να το ψάξεις κάντο, εγώ είχα ξεκινήσει απο τον 6ο μήνα προσπαθειών οπότε δεν θα σου πω να περιμένεις ένα χρόνο.
Η πρώτη εξέταση που πρέπει να γίνει είναι το σπερμοδιάγραμμα και μετά κάποιες ορμονικές για σένα.

Σου εύχομαι όμως να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα και πολύ σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα Very Happy

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να περιμενεις!να εχεις θετικη ενεργεια κ θα γινει!καλη επιτυχια!!!

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tzeni84 έγραψε:Γεια σας κοριτσια και καλη χρονια!! Οπως εχω γραψει και σε αλλα θεματα εγω και ο αντρας μου ειμαστε 28 χρονων και διανυουμε τον ογδοο μηνα ακαρπων προσπαθειων για παιδακι. Να κανω εξετασεις η να περιμενω;; Κι αν ναι, τι εξετασεις χρειαζονται; Που γινινται και ποσο κοστιζουν;;
καλήμερα και καλή χρόνια να έχεις!!
Εγώ και ο πρώην άντρας μου προσπαθούσαμε πάνω από χρόνο να κάνουμε παιδάκι αλλά τζίφος. Στον 1,5 χρόνο, αγχώθηκα αφόρητα λέω πάει στέρφα είμαι. Τεσπα να μη στα πολυλογώ πήγαμε στο Αλεξάνδρα για εξετάσεις, οι οποίες ήταν λίγο περίεργες. Δηλαδη την μια έπρεπε να την κάνω χ μερες πριν τη περίοδο, την άλλη ψ μέρες μετά... κάτι τέτοια. Δεν τις έκανα ποτέ γιατι πάντα είχα καθυστέρηση 10 - 15 ημερών και πάντα αδιαθετούσα. Κάποια στιγμή μπαϊλτισα και είπα τέλος δε κάνω παιδί, μικρή είμαι (ήμουν 23) και γράφτηκα σε σχολή. Το πρωί δούλευα, το απόγεμα το έπαιζα φοιτήτρια... Που χρόνος να σκεφτώ για μωρα... Σε πληροφορώ μετα από 2 μήνες έμεινα έγκυος!!! Μπαμ κεραμίδα... Άρα κοριτσάκι μου σε συμβουλεύω να μη μπεις σε τέτοιο λούκι ακόμα. Χαλάρωσε και ευχαριστήσου το!!!

Mariza_30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εμείς 6 μήνες προσπαθούμε και το ίδιο ακριβώς σκεφτόμαστε να κάνουμε.
Φίλες μου λένε να περιμένουμε γιατί 6 μήνες είναι λίγο, άλλες φίλες μου λένε πως είναι πιο δύσκολη η ΄συλληψη μετά τα 30 και όταν λένε να το ψάξεις μετά τον χρόνο (που υπάρχουν πολλά χρονικά περιθώρια) εννοούν για πριν τα 30. Όλες οι κοπέλες εδώ μέσα (και τις ευχαριστώ εκ βάθους καρδίας) λένε πως οι 6-8 μήνες (που είμαστε μέσα και οι 2) δεν είναι αρκετός χρόνος να αγχωθούμε και να μπούμε στη διαδικασία εξετάσεων. Σε καταλαβαίνω αλλά ίσως πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο και να μην αγχωνόμαστε τόσο...Και ίσως τελικά πάνε όλα καλά!Τι λες?

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως οταν τον Αυγουστο εκανα παπ και ανεφερα στον γυναικολογο οτι ειμαι στις προσπαθειες για μωρο, ηταν κατηγορηματικος: "δεν χρειαζεται να το συζητησουμε καν, όλα λειτουργουν ρολόι". Έτσι δεν μου ειπε λεπτομερειες. Για πειτε βρε κοριτσια, με την θερμοκρασια τι παιζει;; την μετρουσα καθε πρωι απο την τελευταια μερα της τελευταιας περιοδου και ηταν 36,3. Τωρα ειμαι στις γονιμες (βαση κυκλου ειναι μεχρι αυριο) και το πρωι ηταν 36,8 και πριν λιγο 37,1.

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τελικα πηρα τηλ τον γυναικολογο πριν 2 μερες (που ενιωσα συμπτωματα περιοδου) και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να περιμενω γιατι οι εξετασεις θα με αγχωσουν πιο πολυ. Οτι με παρακολουθει εδω και χρονια και ολα ειναι ρολοι

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ειναι γεγονος οτι οι εξετασεις αγχωνουν, ομως ενας απλος ορμονικος ελεγχος και ενα σπερμοδιαγραμμα ειναι τα πρωτα βασικα και δεν ειναι και τπτ δυσκολο, θα σου ελεγα να κανεις εναν απλο ελεγχο

11Να κανω εξετασεις γονιμοτητας η οχι;; Empty einai noris Σαβ Ιαν 26, 2013 6:42 am

mariathess


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μαριζα γεια σου.εγω ειμαι 37 κ αρχισα τισ εξετασεισ πριν 2 μηνεσσ δλδ πανω στον ενα χρονο.οποτε κανε λιγη υπομονη κοπελα μου κ 8α περασει ο καιροσ

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το άγχος δεν είναι σύμμαχος σου για αυτό χαλάρωσε πέρνα καλά στη σχέση σου και μη σκέφτεσαι καν ότι προσπαθείτε, 1 χρόνος προσπαθειών είναι απόλυτα φυσιολογικός. με το καλό!

Ευούλι

Ευούλι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να κάνεις ό,τι αισθάνεσαι πως θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα...Αν νομίζεις πως θα αγχωθείς μην μπεις στη διαδικασία εξετάσεων. Προσωπικά, οι εξετάσεις με ξε-άγχωσαν γιατί ένιωθα και νιώθω πως ξέρω πλέον τι μου γίνεται...Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα παω κοριτσια! Να ξερω και τι μου γινεται! Περιμενω περιοδο στις 3 φεβρουαριου. λετε να παω αμεσα η να περιμενω να αδιαθετησω πρωτα για να εχω ολο τον μηνα μπροστα μου μετα;; Γιατι το οτι θα αδιαθετησω ειναι σιγουρο... ηδη εχω λιγουριτσες περιοδου

mum.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
θα πας να σου δωσει τι εξετασεις εχεις να κανεις και σε πια μερα πρεπει να γινουν, ετσι μολις αδιαθετησεις βγαζεις προγραμμα, προσοχη καποιες γινονται στην 2η - 3η μερα της περιοδου, αν αδιαθετισεις Σαββατο? οποτε καλο ειναι να ξερεις να εισαι ετοιμη Smile

????????


Επισκέπτης
τζενη μου εγω αυτες τις εξετασεις τις εκανα λιγο πριν τα Χριστουγεννα. Θα σου δωσει κατευθυνση ο γιατρος γιατι αυτη της γονιμοτητας (νομιζω λεγεται προλακτινη) πρεπει να την κανεις συγκεκριμενες μερες μετα την περιοδο καθως κ το σπερμποδιαγραμμα ο αντρας σου θα πρεπει να το κανει εχοντας αποχη απο επαφη 2-4 μερες. Οι εξετασεις γενικα ειναι ακριβες. Εμενα ο γιατρος μου ειπε να τις κανω στο ιασω οπου το κοστος εκει ηταν περιπου στα 600 ευρω (εγω εκανα κ υστεροσαλπιγγογραφια βεβαια, δεν νομιζω εσυ να πρεπει να κανεις). Πηγα στο δικο μου μικροβιολογο κ τις εκανα με πολυ λιγοτερα χρηματα. Περιπου 260, το σπερμοδιαγραμμα κοστισε 120 ευρω. Αν εισαι απο αθηνα κ καπου στα βορεια πες μου να σου στειλω πμ με τα στοιχεια του μικροβιολογου. Εμεις πηγαινουμε χρονια εκει κ ειμαστε ολοι πολυ ευχαριστημενοι. Καλη επιτυχια στα αποτελεσματα σου! Very Happy

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να ακούς το γιατρό σου και το ένστικτό σου! Όλα καλά θα πάνε! Θετική σκέψη!!!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!! μακεδονια ειμαι και η αληθεια ειναι οτι το οικονομικο ειναι ενας λογος που καθυστερησα τις εξετασεις. Ενταξει, στον ογδοο μηνα προσπαθειων δεν νομιζω οτι αργησα και ιδιαιτερα...

????????


Επισκέπτης
να μην αγχωνεσαι κ να ξερεις οτι κ νωρις τις κανεις. 1 με 1μιση χρονο προσπαθειας εντατικης λενε οι γιατροι! εισαι κ μικρουλα ακομα, ολα θα πανε καλα. θα δεις. μην το σκεφτεσαι! ευχαριστησου τον αντρουλη σου κ θα ερθει σιγουρα ο πελαργος Very Happy

stella30

stella30
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τζενη καλημερα.ειμαστε ακριβως στην ιδια κατασταση.Εγω ειμαι λιγο μεγαλυτερη,ειμαι 30 ετων και προσπαθουμε εδω και οχτω μηνες χωρις αποτελεσμα....Βεβαια εγω νομιζω οτι ξερω τι φταιει,εχω μια κυστη εδω και τρια περιπου χρονια την οποια και παρακολουθω....Σκεφτομαι βεβαια να μην περιμενω περισσοτερο και να το ψαξω λιγο περισσοτερο με περαιτερω εξετασεις....τουλαχιστον να αποκλεισω ολα τα αλλα που μπορει να με δυσκολευουν να μεινω εγκυος... σε καταλαβαινω πως νιωθεις....οσο περνανε οι μηνες απογοητευομαι ολο και πιο πολυ.....ειδικα οταν σχεδον ολες οι φιλες μου εμειναν εγκυος με την πρωτη-δευτερη επαφη.... Rolling Eyes

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Στελλα μου τι να πω;;; σε καταλαβαινω απολυτα και με καταλαβαινεις... Αλλά ας εχουμε θετικη σκεψη. τουλαχιστον εσυ ξερεις τι παιζει και δεν νομιζω οτι ειναι και κατι δυσκολο... εγω τωρα θα παω να δω. και η ιστορια εχει και συνεχεια...!!! Τωρα εχω φαγουρα (κολπιτιδα παλι) και ειναι η δευτερη φορα που με επιασε αυτον τον μηνα. οταν με πιανει, εχει και ο αντρας μου ψιλοενοχλησεις. εκλεισα ραντεβου στο γιατρο. παντως στο τεστ παπ τον αυγουστο ολα ηταν πεντακαθαρα.

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στελλα μου σε καταλαβαινω και με καταλαβαινεις απολυτα!! Αλλά νομιζω οτι ολα καλα θα πανε!! εντω μεταξυ, κολλαω συνεχεια κολπιτιδες. Λετε να παιζει καποιο ρολο αυτο;;; κανω ομως καθε χρονο παπ

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσαρες να σας ρωτησω κατι; Τον Μαιο κλεινουμε χρονο προσπαθειων και αν δεν γινει το θαυμα μεχρι τοτε θα παμε για εξετασεις. Επειδη εκ πρωτης οψεως εγω φαινεται οτι δεν εχω προβλημα, εχετε να προτεινετε καποιες βιταμινες (ετσι διαβασα) Που δυναμωνουν το σπερμα; ο βασιλικος πολτος βοηθαει; Και τελος, ποσο κοστιζει ενα σπερμοδιαγραμμα; Παιρνουμε παραπεμπτικο απο ιατρο; Εικαζω οτι ισως εχει θεμα ο αντρας μου λογω χρονιου και εντονου αγχους μετα το θανατο του αδερφου του και σε συνδυασμο με καπνισμα... ισως αυτο να αιζει καποιο ρολο.

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τζενη καλησπερα.εγω εχω αποκτησει παιδακι με εξωσωματικη οποτε οπως καταλαβαινεις τα εχω ψαξει ολα.
λοιπον η βιταμινη που βοηθαει το σπερμα ειναι η Ε.την επαιρνε κι ο δικος μου για 6 μηνες.Ο βασιλικος πολτος βοηθαει αν ξερεις πως να τον παρεις.ο αντρας μου ειχε πολυ χαμηλο αριθμο αλλα ο συνδιασμος αυτων των δυο βοηθησε αρκετα. το καπνισμα σιγουρα περιοριζει τον αριθμο και την κινητικοτητα.
Το σπερμοδιαγραμμα κοστιζει γυρω στα 50 ευρω.
σου ευχομαι καθε επιτυχια κι οτι χρειαστεις εδω ειμαστε. flower

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ευχαριστω κουκλιτσα μου. Λεω να δοκιμασω βασιλικο πολτο, μην παρει χαπια χωρις τη συμβουλη γιατρου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις