Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Παρ Ιαν 18, 2013 10:54 am

mickey10


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σας,
Έχω ένα αγοράκι 6 μηνών κ από βδομάδα ξεκινάμε να βαζουμε κ το μοσχαράκι στη διατροφή μας...
Θα με βοηθήσετε για το τι κομμάτι μοσχάρι πρέπει να ζητήσω..;;
χιλια ευχαριστω!!

Helen M.

Helen M.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mickey10 έγραψε:Καλησπέρα σας,
Έχω ένα αγοράκι 6 μηνών κ από βδομάδα ξεκινάμε να βαζουμε κ το μοσχαράκι στη διατροφή μας...
Θα με βοηθήσετε για το τι κομμάτι μοσχάρι πρέπει να ζητήσω..;;
χιλια ευχαριστω!!

με το καλό!!!Επειδή εχουμε κρεοπωλείο θα ζητήσεις κότσι ή αλλιως ποντικι.Εχει μέσα ζελε και ειναι το ιδανικο για μωράκια Wink

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ποντικι κι εγω επαιρνα!

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Helen M. έγραψε:
mickey10 έγραψε:Καλησπέρα σας,
Έχω ένα αγοράκι 6 μηνών κ από βδομάδα ξεκινάμε να βαζουμε κ το μοσχαράκι στη διατροφή μας...
Θα με βοηθήσετε για το τι κομμάτι μοσχάρι πρέπει να ζητήσω..;;
χιλια ευχαριστω!!

με το καλό!!!Επειδή εχουμε κρεοπωλείο θα ζητήσεις κότσι ή αλλιως ποντικι.Εχει μέσα ζελε και ειναι το ιδανικο για μωράκια Wink

Αυτό ακριβως και εμεις...! Και καλη σας ορεξη !

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε βικούλα μου έτσι όπως το έγραψες το θέμα,στην αρχή νόμιζα ότι είδε κάποιος μοσχαράκι για πρώτη φορά...μετά κατάλαβα !!!!

Shocked Shocked

Very Happy Very Happy

mickey10


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια για την πολυτιμη βοηθεια!!
ας ελπίσουμε με το μοσχαράκι να έχουμε καλύτερη τύχη από ό,τι με τις κρέμες κ τα φρούτα...
να χαίρεστε τις οικογένειές σας!!

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εμεις ποντικι παιρνουμε..αν νομιζεις οτι ειναι δυσκολο το παιδακι σου στο φαγητο βαλτου λιγο κρεας κ περισσοτερα λαχανικα να μην γινει πολυ στιφο κ δεν το φαει!!!
καλη σας επιτυχια !!!! Μοσχαράκι για πρώτη φορά... 215994

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμασ πονικι μασ ειπε.κι εμεισ τωρα θα ξεκινησυμε!να ρωτησω κι εγω κατι.ποση πατατα ποσο καροτο κ ποσο κολοκυθι βαζουμε?και πωσ τα μαγειρευουμαι?

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra al έγραψε:Κι εμασ πονικι μασ ειπε.κι εμεισ τωρα θα ξεκινησυμε!να ρωτησω κι εγω κατι.ποση πατατα ποσο καροτο κ ποσο κολοκυθι βαζουμε?και πωσ τα μαγειρευουμαι?
εγω μισο κιλο μοσχαρι το εκανα 3 με 4 γευματα.και εβαζα μεσα μια πατατα ενα καροτο ενα κολοκυθι μια μελιτζανα τον τραχανα η ρυζακι η κιυσκουσακι.το λαδι το εβαζα μολις εκλεινα το ματι της κουζινας.

10Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τρι Ιουν 18, 2013 11:49 am

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΣΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΑΑΑΑΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΑΛΕΣΜΕΝΟ ΕΠΙΣΗΣ.
ΕΠΙΜΟΝΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΟΣΧΑΡΙ ΜΕ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ (ΔΙΔΥΜΑ ΕΙΝΑΙ) - ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΣΣΑΡΩΝ.
ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ !
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ.

11Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τρι Ιουν 18, 2013 11:57 am

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΩΣΤΑ ....ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΟ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΡΟΤΟ.
ΣΕ ΟΛΑ ΛΙΓΟ (ΕΝΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ ΜΙΚΡΟ,ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΡΟΤΟ ΚΑΙ 1/4 ΜΙΑΣ ΜΕΤΡΙΑΣ ΠΑΤΑΤΑΣ ΣΕ ΚΟΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΧΥΛΟΣ)
ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ,ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΚΡΕΟΠΩΛΗ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΜΟΣΧΑΡΙ ΑΠΑΧΟ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΗ ΝΟΥΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 300 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ .
ΤΑ 600 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΤΩΝ 300 ΓΡΑΜΜΑΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 75 ΜΕ 100 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΜΟΣΧΑΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ.
ΤΑ ΑΛΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑΪΖΟΥΜΕ.

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΕΝΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑΣ,ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ, ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ
ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΑ ΕΙΧΑ ΞΕΔΙΠΛΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΕΨΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΜΗΣΩ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΕ ΒΡΙΖΕΤΕ .....

Very Happy

12Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τρι Ιουν 18, 2013 12:09 pm

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φυσικά ξέχασα να σας πω ότι τα μωρά τρώνε και φρουτόκρεμα εκτός από το γεύμα τους  και πίνουν και γάλα.Complement the weaning diet when baby has moved on to eating solid foods όπως λένε και Αμερική και Μεγάλη Βρετανία !!!
Το γάλα είναι απλά συμπληρωματικό σε αυτή τη φάση και ειδικά για μωρά από 6 μηνών και πάνω δηλαδή στο νούμερο 2 γάλα τους ανεξάρτητα τι είναι αυτό και ποια μάρκα του δίνετε.
Να γνωρίζετε όλες και όλοι ότι τις συνθέσεις στις εταιρίες γάλακτος και ειδικά βρεφικού τις καθορίζει ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας και άρα οι βάσεις των συνθέσεων είναι ίδιες για όλες τις εταιρίες.Κατόπιν οι εταιρίες προσθέτουν κάποια ειδικά χαρακτηριστικά που μετά από άδεια του WHO (World Health Organization)  τα κυκλοφορούν.
Άρα ότι μάρκα και αν πάρετε είναι περίπου σε συστατικά ίδιες ,απλά αλλάζουν στα σημεία και αυτό αφορά και τα AR και τα AC κλπ κλπ.

13Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τρι Ιουν 18, 2013 12:33 pm

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω πολυ!

14Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τρι Ιουν 18, 2013 12:49 pm

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θα σου πω πως τα μαγειρεύουμε.
Λοιπόν ,βάζουμε στη χύτρα ή στον ατμομάγειρα ή στον φούρνο ατμού τα λαχανικά και αυτά γίνονται.Στη μεν χύτρα με το που χτυπάει το ειδικό bip από το 12 ,την βάζουμε στο 8 και αφήνουμε τα λαχανικά γύρω στα 7 λεπτά.Ακριβώς δεν ξέρω να σου πω,η γυναίκα μου ξέρει,αν θέλεις την ρωτάω και τώρα.
Μετά το ίδιο κάνουμε και με το κρέας μόνο που το αφήνουμε γύρω στα 15 λεπτά στη χύτρα.
Μιλάμε για ελάχιστη ποσότητα σε κομματάκια .
Μετά τα αλέθουμε και μετά είναι έτοιμο προς βρώση.

15Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τρι Ιουν 18, 2013 12:50 pm

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τίποτα.

16Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τρι Ιουν 18, 2013 2:42 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω νουα επαιρνα και παιρνω. γιατι ειναι καλο το ζελε στο ποντικι? εμενα με αηδιασε και μονο που το ειδα. και τι ειναι αυτο το ζελε? λιπος?

17Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τρι Ιουν 18, 2013 2:49 pm

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καληνύχτα σε όλες και όλους

18Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τρι Ιουν 18, 2013 2:56 pm

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καληνυχτα

19Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τετ Ιουν 19, 2013 12:17 am

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
BABAS_ANTONIS έγραψε:Θα σου πω πως τα μαγειρεύουμε.
Λοιπόν ,βάζουμε στη χύτρα ή στον ατμομάγειρα ή στον φούρνο ατμού τα λαχανικά και αυτά γίνονται.Στη μεν χύτρα με το που χτυπάει το ειδικό bip από το 12 ,την βάζουμε στο 8 και αφήνουμε τα λαχανικά γύρω στα 7 λεπτά.Ακριβώς δεν ξέρω να σου πω,η γυναίκα μου ξέρει,αν θέλεις την ρωτάω και τώρα.
Μετά το ίδιο κάνουμε και με το κρέας μόνο που το αφήνουμε γύρω στα 15 λεπτά στη χύτρα.
Μιλάμε για ελάχιστη ποσότητα σε κομματάκια .
Μετά τα αλέθουμε και μετά είναι έτοιμο προς βρώση.

εμενα η χυρα μου δεν κανει κανενα μπιπ.μονο φσσσττ...μαλλον αυτο ειναι!ωραια και τα 100 γραμ. κρεασ ποσο ειναι ?ασ πουμε μια μικρη χουφα/?

20Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τετ Ιουν 19, 2013 12:34 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra al έγραψε:
BABAS_ANTONIS έγραψε:Θα σου πω πως τα μαγειρεύουμε.
Λοιπόν ,βάζουμε στη χύτρα ή στον ατμομάγειρα ή στον φούρνο ατμού τα λαχανικά και αυτά γίνονται.Στη μεν χύτρα με το που χτυπάει το ειδικό bip από το 12 ,την βάζουμε στο 8 και αφήνουμε τα λαχανικά γύρω στα 7 λεπτά.Ακριβώς δεν ξέρω να σου πω,η γυναίκα μου ξέρει,αν θέλεις την ρωτάω και τώρα.
Μετά το ίδιο κάνουμε και με το κρέας μόνο που το αφήνουμε γύρω στα 15 λεπτά στη χύτρα.
Μιλάμε για ελάχιστη ποσότητα σε κομματάκια .
Μετά τα αλέθουμε και μετά είναι έτοιμο προς βρώση.

εμενα η χυρα μου δεν κανει κανενα μπιπ.μονο φσσσττ...μαλλον αυτο ειναι!ωραια και τα 100 γραμ. κρεασ ποσο ειναι ?ασ πουμε μια μικρη χουφα/?
εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει μιση παλαμη αν σε βοηθαει αυτο..

21Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τετ Ιουν 19, 2013 1:15 am

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστω και παλι!!αντε να δουμε ...θα ο φαμε??Wink

22Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τετ Ιουν 19, 2013 2:42 am

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demaki88 έγραψε:
dimitra al έγραψε:
BABAS_ANTONIS έγραψε:Θα σου πω πως τα μαγειρεύουμε.
Λοιπόν ,βάζουμε στη χύτρα ή στον ατμομάγειρα ή στον φούρνο ατμού τα λαχανικά και αυτά γίνονται.Στη μεν χύτρα με το που χτυπάει το ειδικό bip από το 12 ,την βάζουμε στο 8 και αφήνουμε τα λαχανικά γύρω στα 7 λεπτά.Ακριβώς δεν ξέρω να σου πω,η γυναίκα μου ξέρει,αν θέλεις την ρωτάω και τώρα.
Μετά το ίδιο κάνουμε και με το κρέας μόνο που το αφήνουμε γύρω στα 15 λεπτά στη χύτρα.
Μιλάμε για ελάχιστη ποσότητα σε κομματάκια .
Μετά τα αλέθουμε και μετά είναι έτοιμο προς βρώση.

εμενα η χυρα μου δεν κανει κανενα μπιπ.μονο φσσσττ...μαλλον αυτο ειναι!ωραια και τα 100 γραμ. κρεασ ποσο ειναι ?ασ πουμε μια μικρη χουφα/?
εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει μιση παλαμη αν σε βοηθαει αυτο..


και ποση ωρα κανει για ξαφρισει ρε παιδια αυτο το κρεασ???

23Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τετ Ιουν 19, 2013 3:01 am

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμάς η χύτρα κάνει μπιπ και μετά κάνει φσσσσ !!

Πάντως αν εξαιρέσεις πως κάνουν οι χύτρες μας , το ίδιο λέμε τελικά !!!

Very Happy

24Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τετ Ιουν 19, 2013 3:04 am

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
BABAS_ANTONIS έγραψε:Εμάς η χύτρα κάνει μπιπ και μετά κάνει φσσσσ !!

Πάντως αν εξαιρέσεις πως κάνουν οι χύτρες μας , το ίδιο λέμε τελικά !!!

Very Happy


Το θέμα είναι να μην κάνουν ΜΠΑΜ καμιά μέρα !!!

25Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Empty Απ: Μοσχαράκι για πρώτη φορά... Τετ Ιουν 19, 2013 7:04 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra al έγραψε:
demaki88 έγραψε:
dimitra al έγραψε:
BABAS_ANTONIS έγραψε:Θα σου πω πως τα μαγειρεύουμε.
Λοιπόν ,βάζουμε στη χύτρα ή στον ατμομάγειρα ή στον φούρνο ατμού τα λαχανικά και αυτά γίνονται.Στη μεν χύτρα με το που χτυπάει το ειδικό bip από το 12 ,την βάζουμε στο 8 και αφήνουμε τα λαχανικά γύρω στα 7 λεπτά.Ακριβώς δεν ξέρω να σου πω,η γυναίκα μου ξέρει,αν θέλεις την ρωτάω και τώρα.
Μετά το ίδιο κάνουμε και με το κρέας μόνο που το αφήνουμε γύρω στα 15 λεπτά στη χύτρα.
Μιλάμε για ελάχιστη ποσότητα σε κομματάκια .
Μετά τα αλέθουμε και μετά είναι έτοιμο προς βρώση.

εμενα η χυρα μου δεν κανει κανενα μπιπ.μονο φσσσττ...μαλλον αυτο ειναι!ωραια και τα 100 γραμ. κρεασ ποσο ειναι ?ασ πουμε μια μικρη χουφα/?
εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει μιση παλαμη αν σε βοηθαει αυτο..


και ποση ωρα κανει για ξαφρισει ρε παιδια αυτο το κρεασ???βρε  συ μλις ξεκιναει να παιρνει βραση αρχιζει να αφριζει,ε θα τα βγαζεις με το κουταλακι και παλι τα ιδια.για κανενα 5 λεπτο θα κρατησει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις