Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Αρχίσαμε κρέμες! Empty Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 4:31 am

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια καλησπέρα!!! Αρχίσαμε από σήμερα φρουτόκρεμα και βανίλια ρυζάλευρο. Η μικρή μου τρώει λίγες μικρές κουταλίτσες και μετά το βγάζει. Συμπληρώνουμε με γάλα γιατί κλαίει και πεινάει. Δεν θέλω να την αφήνω να υποφέρει και δεν θέλω και να τη ζορίσω να φάει γιατί ακόμα τώρα μαθαίνει να τρώει και μου φαίνεται φυσιολογικό αυτό που κάνει. Επίσης κι ο παιδίατρος το ίδιο μου είπε. Εσάς τα παιδάκια σας πως τα πήγαν στην αρχή; Αρχίσαμε κρέμες! 654316

2Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 8:28 am

siaki85

siaki85
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα!! Κι εμενα η μικρη μου πριν 1 εβδομαδα ξεκινησε ρυζαλευρο. Τις πρωτες ημερες ετρωγε 2-3 κουταλιες κι αυτες τις μισες τις εβγαζε. Χθες φαγαμε το πρωτο ολοκληρωμενο γευμα μας, περιπου 20 κουταλιες! Εγινε λιγο χαλια αλλα το απολαμβανει πλεον!!! Εγω τις εδινα κ λιγο νερακι για να τη βοηθησει να το καταπιει, οχι πολυ, γυρω στα 15ml ηπιε στο γευμα.

3Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 9:00 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
basoptol έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα!!! Αρχίσαμε από σήμερα φρουτόκρεμα και βανίλια ρυζάλευρο. Η μικρή μου τρώει λίγες μικρές κουταλίτσες και μετά το βγάζει. Συμπληρώνουμε με γάλα γιατί κλαίει και πεινάει. Δεν θέλω να την αφήνω να υποφέρει και δεν θέλω και να τη ζορίσω να φάει γιατί ακόμα τώρα μαθαίνει να τρώει και μου φαίνεται φυσιολογικό αυτό που κάνει. Επίσης κι ο παιδίατρος το ίδιο μου είπε. Εσάς τα παιδάκια σας πως τα πήγαν στην αρχή; Αρχίσαμε κρέμες! 654316

Εμείς δεν αρχίσαμε ακόμα αλλά από ο,τι διαβάζω έτσι πρέπει να κάνεις. (τι να κάνω, το χω ρίξει στο διάβασμα η δόλια μάνα)

4Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 9:06 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλη αρχη!!!!!εγω εδεινα γαλα μεχρι κ την 3η μερα γιατι ετρωγε λιγη ποσοτητα κρεμας(καθε μερα αυξαναμε την ποσοτητα)απο την 4η μερα κ πανω ετρωγε οση ηθελε οποτε δεν χρειαζοταν συμπληρωμα!!!!

νερακι εδεινα μονο το απογευμα στην βανιλια κ αυτο δεν επινε πολυ...!!!δεν του αρεσε η γευση!!!!
στα φρουτα δεν εχω δωσει ποτε...ειναι χυμωδης απο μονα τους!!!

καλη αρχη κ παλι κ καλα μαμ!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

5Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 9:41 am

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλή αρχή!!! Εγώ ξέρω πως συμπληρώνουμε με γάλα μέχρι να φτάσει να χορταίνει το παιδί με τη στερεά (λέμε τώρα) τροφή. Και λίγο νεράκι ενδιάμεσα και στο τέλος του γεύματος (δυο-τρεις γουλίτσες) τα βοηθάει!

6Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:08 am

siaki85

siaki85
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εννοειται στην αρχη επινε δινουμε γαλα μεχρι να χορτασει. Η δικια μου τωρα δεν χρεαιζεται. Οσο για το νερο λιγο για να ξεδιψασει. Βετακι με την φρουτοκρεμα δε δινεις καθολου νερο? Με τη χορτοσουπα?

7Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:10 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οσες φορες εδωσα στα φρουτα δεν ηπιε...στο φαγητο δινω..οσο για το γαλα συμπληρωμα εννοω οτι απο την 4η μερα μας ειπε η παιδιατρος οτι μπορει να φαει οσο θελει αρα αν φαει 15-20κουτ δεν χρειαζεται συμπληρωμα..ειναι υπερβολικο μετα....!!!

8Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:18 am

MamaTheodora


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια, το απογευμα τι δινετε?

Εμεις την Φαριν Λακτε την βαρεθηκαμε ηδη και την φτυνουμε!!

Help....

9Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:19 am

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έτσι είναι! Δίνεις λίγο νεράκι και αν θέλει θα πιει. Εμένα και στα φρούτα και στη χορτόσουπα συνήθως θέλει να πιει λίγο νερό, 2-3 φορές σε κάθε γεύμα.

10Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:19 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετρωγε βανιλια μεχρι 6μηνων τωρα τρωει ακομα την φαριν...λες να την βαρεθει κ εμενα?? Rolling Eyes Rolling Eyes

πολυ καιρο την τρωει εσενα??

11Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:22 am

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MamaTheodora έγραψε:Κοριτσια, το απογευμα τι δινετε?

Εμεις την Φαριν Λακτε την βαρεθηκαμε ηδη και την φτυνουμε!!

Help....

Εμείς το απόγευμα πίνουμε γάλα! Δεν τρώμε κρέμα γιατί τα έχουμε τα κιλάκια μας και χορταίνουμε με το γαλατάκι της μανούλας. Δεν ξέρω, αν ρωτήσεις τον παιδίατρο και δώσεις άλλου είδους κρέμα (π.χ. μπισκοτόκρεμα) ή βάλεις λίγο φρούτο (π.χ. μπανάνα που είναι γλυκειά); Μπορεί να λέω και βλακείες, δεν ξέρω γιατί στον δικό μου δεν δίνω καθόλου κρέμα.

12Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:23 am

MamaTheodora


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μια βδομαδα εφαγε φαριν.

Σημερα της πηρα γιαουρτακια και Μπισκοτοκρεμα (μιλησα με γιατρο).

Αυριο θα εχω νεοτερα...

13Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:24 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλη επιτυχια!!!!


εμεις γιαουρτακι δεν εχουμε φαει ακομα... ειναι απαραιτητο αραγε??Rolling Eyes Rolling Eyes

14Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:30 am

MamaTheodora


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω Βετακι!!

Σημερα εφαγε βεβαια Φαριν με τον μπαμπα της ομως...και δεν ημουν εκει να δω πως την εφαγε!!

Χαμος θα εγινε... Αρχίσαμε κρέμες! 215994

Για ρωτα τον γιατρο σου για γιαουρτακι.

Εσενα την τρωει ευχαριστα την φαριν?

15Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:34 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MamaTheodora έγραψε:Ευχαριστω Βετακι!!

Σημερα εφαγε βεβαια Φαριν με τον μπαμπα της ομως...και δεν ημουν εκει να δω πως την εφαγε!!

Χαμος θα εγινε... Αρχίσαμε κρέμες! 215994

Για ρωτα τον γιατρο σου για γιαουρτακι.

Εσενα την τρωει ευχαριστα την φαριν?


αν το σπιτι ειναι στην θεση του ολα καλα!!!

εμεις ειμαστε παμφαγα!!!την τρωει ευχαριστα!!!αλλα ευχαριστα τρωει τα παντα!!μονο στα φρουτα ειχαμε ενα θεμα 10ημερων!!!!

16Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Τετ Φεβ 20, 2013 10:55 am

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Άντε να δούμε γιατί απογοητεύτηκα μάλλον εύκολα. Άλλα καταπίνει άλλα βγάζει ούτε και ξέρω πόσο καταπίνει. Τέλος πάντων θα δούμε πως θα πάει. Από ότι κατάλαβα όμως τη βανίλια ρυζάλευρο που την τρώμε το απόγευμα την τρώει πιο ευχάριστα από ότι τη φρουτόκρεμα. Δίνω φρέσκα φρούτα και όχι σκόνη. Εσάς τρώνε ευχάριστα τα φρούτα;

17Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Πεμ Φεβ 21, 2013 2:39 am

mama_maria krhth


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΜΕΡΕΣ..ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΔΕ ΤΑ ΗΘΕΛΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΕΤΡΩΓΕ 4-5 ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΕΣ..ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΛΑΕΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ...ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΑΛΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΜΕ 4-5 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕ...ΜΕ ΤΗ ΚΡΕΜΑ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ-ΒΑΝΙΛΙΑ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ,ΤΗΣ ΤΗ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΠΙΝΕΙ ΝΕΡΟ,ΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ-ΒΑΝΙΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΩ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΣΙΡΑΕΙ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ..ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ..

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΝΕΙ???

18Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Πεμ Φεβ 21, 2013 2:47 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρακι τι κανετε??μην σε ανχωνει που δεν πινει...εμενα μου ειπε η παιδιατρος οτι αν θελησει θα πιει...αλλωστε πινει γαλα οποτε δεν "ξεμενει"απο νερο!!!

ενα κολπο που τον εκανε να πιει λιγο παραπανω(20-30μλ δλδ)ηταν οτι του το εκανα ισα ισα χλιαρο..οχι ζεστο...

μωρε ειναι παραξενη η γευση που δεν εχει Laughing Laughing κ ειναι κ παγωμενο οποτε δεν τους ερχεται!!!!

19Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Πεμ Φεβ 21, 2013 3:10 am

mama_maria krhth


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="vetaki..!"]μαρακι τι κανετε??μην σε ανχωνει που δεν πινει...εμενα μου ειπε η παιδιατρος οτι αν θελησει θα πιει...αλλωστε πινει γαλα οποτε δεν "ξεμενει"απο νερο!!!

ενα κολπο που τον εκανε να πιει λιγο παραπανω(20-30μλ δλδ)ηταν οτι του το εκανα ισα ισα χλιαρο..οχι ζεστο...

μωρε ειναι παραξενη η γευση που δεν εχει Laughing Laughing κ ειναι κ παγωμενο οποτε δεν τους ερχεται!!!![/qu

ΒΕΤΟΥΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!ΕΣΕΙΣ???

ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΠΙΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!

ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΠΕΡΓΙΑΣ..ΘΑ ΕΡΘΩ ΔΕΥΤΕΡΑ!

20Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Πεμ Φεβ 21, 2013 3:15 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ααα μαλιστα!!!
δοκιμασε να το ζεστανεις λιγο μπας πιει..στην βανιλια περισσοτερο που ειναι γλυκια...

21Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Πεμ Φεβ 21, 2013 4:25 am

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama_maria krhth έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΜΕΡΕΣ..ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΔΕ ΤΑ ΗΘΕΛΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΕΤΡΩΓΕ 4-5 ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΕΣ..ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΛΑΕΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ...ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΑΛΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΜΕ 4-5 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕ...ΜΕ ΤΗ ΚΡΕΜΑ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ-ΒΑΝΙΛΙΑ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ,ΤΗΣ ΤΗ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΠΙΝΕΙ ΝΕΡΟ,ΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ-ΒΑΝΙΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΩ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΣΙΡΑΕΙ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ..ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ..

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΝΕΙ???

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω να της βάλω μια κουταλιά από την κρέμα μέσα μπας και γλυκαθεί και τη φάει αλλά και για να γίνει λίγο πιο πηχτή. Σήμερα δεύτερη μέρα φάγαμε 5 κουταλίτσες με το ζόρι. Α!!! στο μεταξύ μετά τη φρουτόκρεμα μου κάνει διάρροια. ενώ πριν είχε ενεργηθεί κανονικά. τα δικά σας ζουζούνια το έκαναν αυτό; Νερό κι εμένα πίνει λίγο μετά την απογευματινή βανίλια-ρυζάλευρο αλλά χλιαρό της το δίνω κρύο με τίποτα. king

22Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Πεμ Φεβ 21, 2013 4:43 am

mama_maria krhth


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
basoptol έγραψε:
mama_maria krhth έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΜΕΡΕΣ..ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΔΕ ΤΑ ΗΘΕΛΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΕΤΡΩΓΕ 4-5 ΚΟΥΤΑΛΙΤΣΕΣ..ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΛΑΕΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ...ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΑΛΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΜΕ 4-5 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕ...ΜΕ ΤΗ ΚΡΕΜΑ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ-ΒΑΝΙΛΙΑ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ,ΤΗΣ ΤΗ ΔΙΝΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΠΙΝΕΙ ΝΕΡΟ,ΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ-ΒΑΝΙΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΩ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΣΙΡΑΕΙ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ..ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ..

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΝΕΙ???

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω να της βάλω μια κουταλιά από την κρέμα μέσα μπας και γλυκαθεί και τη φάει αλλά και για να γίνει λίγο πιο πηχτή. Σήμερα δεύτερη μέρα φάγαμε 5 κουταλίτσες με το ζόρι. Α!!! στο μεταξύ μετά τη φρουτόκρεμα μου κάνει διάρροια. ενώ πριν είχε ενεργηθεί κανονικά. τα δικά σας ζουζούνια το έκαναν αυτό; Νερό κι εμένα πίνει λίγο μετά την απογευματινή βανίλια-ρυζάλευρο αλλά χλιαρό της το δίνω κρύο με τίποτα. king


ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΡΟΙΑ ΕΜΕΝΑ..
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΕΤΑΙ ΑΥΤΟ??ΜΗΠΩΣ ΤΗ ΠΑΙΡΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?ΓΙΑ ΨΑΞΕ ΤΟ..

23Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Πεμ Φεβ 21, 2013 4:45 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="mama_maria krhth"]
basoptol έγραψε:
mama_maria krhth έγραψε:


ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΡΟΙΑ ΕΜΕΝΑ..
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΕΤΑΙ ΑΥΤΟ??ΜΗΠΩΣ ΤΗ ΠΑΙΡΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?ΓΙΑ ΨΑΞΕ ΤΟ..

εμενα εχει τυχει να μου κανει...οχι τελειως νερο(συγνωμη για την εκφραση)..για μια μερα ομως,την επομενη δεν εκανε...!

24Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Πεμ Φεβ 21, 2013 4:57 am

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συνήθως το πορτοκάλι στη φρουτόκρεμα το κάνει αυτό και το αντίθετο κάνει η μπανάνα. Ρώτα τον παιδίατρο να το μειώσεις ή να το κόψεις κάποιες μέρες.
Όσο για το νερό, κι εγώ ανησυχούσα που δεν έπινε στην αρχή, στην πορεία το θέλησε μόνη της και τώρα ειδικά μετά το μεσημεριανό πίνει αρκετό.

25Αρχίσαμε κρέμες! Empty Απ: Αρχίσαμε κρέμες! Πεμ Φεβ 21, 2013 7:40 am

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="vetaki..!"]
mama_maria krhth έγραψε:
basoptol έγραψε:
mama_maria krhth έγραψε:


ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΡΟΙΑ ΕΜΕΝΑ..
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΕΤΑΙ ΑΥΤΟ??ΜΗΠΩΣ ΤΗ ΠΑΙΡΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?ΓΙΑ ΨΑΞΕ ΤΟ..

εμενα εχει τυχει να μου κανει...οχι τελειως νερο(συγνωμη για την εκφραση)..για μια μερα ομως,την επομενη δεν εκανε...!
Ναι αυτό που λες ούτε κι εμένα νερό εντελώς απλά λίγο πιο νερουλά από ότι συνήθως. και ακόμα δεν τρώμε πορτοκάλι μόνο μήλο αχλάδι μπανάνα. σκέφτομαι μήπως να κόψω το αχλάδι για να δοκιμάσω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις