Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
45 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 45 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μανουλες σκεφτηκα ν το γραψω γιατι πολλες απο μας χαιρομαστε να θυμομαστε πως φεραμε στον κοσμο τα αγγελουδια μας.Εγω ειχα κλεισει τις 42 εβδομαδες και η μικρη μ δεν ελεγε να βγει.Ετσι ο γιατρος μου με πηρε πεμπτη βραδυ κ μλεει νατασσα ελα να γεννησουμε με τεχνητο τοκετο παω.με το π κανω την εισαγωγη πηγα στο δωματιο να κατσω σπανε τα νερα.ειχαμε πολυ γελιο ο γιατρος μ ελεγε εμενα ηθελε να δει το κοριτσι για να βγει.με ετοιμαζουν με βαζουν στην αιθουσα τοκετου.ειχαν μαζεθτει τ αδερφια μας επεξω τπτ εγω περναει ενα 24 ωρο μια χαρα κ εγω κ τ μωρο κ ειχα πολλα υγρα ακομα περνανε αλλες 8 ωρες μ πιανουν κ οι πονοι αλλα η μικρη μ δεν ελεγε να βγει ολατα χε κανει ο γιατρος μ και μετα απο 2 24 ωρα πηγαμε αναγκαστικα σε καισαρικη.Ειχαμε πολυ πλακα αλλα κ κουραση κ βγηκε τ μπουμπουκι μ κ δεν εχω λογια

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimitrarodos στις Κυρ Μαρ 17, 2013 4:01 pm, 1 φορά

????????


Επισκέπτης
Καλημέρα κορίτσι, να σου ζήση και να είναι πάντα υγιέστατο και καλότυχο.

Η δική μου εμπειρία είναι η εξής
Εκλεισα την 40 εβδομάδα, και μιλάμε στο τηλ. με τον ιατρό μου, ο οποίος μου λέει, να έρθω το απόγευμα στο νοσοκομείο να κάνω εισαγωγή, και το πρωί θα ξεκινήσουμε με πρόκληση.
7.30 μμ, μου βάζουν τον ορό και περίπου σε μισή ώρα ξεκινάνε οι οδύνες μου, στην αρχή υποφερτοί αλλά μετά... ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ!!!!! Razz 5 ώρες ασταμάτητοι πόνοι ανά 15 δεύτερα, και η τσούπρα να μην θέλει να βγει. Η διαστολή μου κόλλησε στα 4, επί 5 ώρες. Τότε ο ιατρός ανακοινώνει στον άντρα μου και λοιπούς συγγενείς, ότι θα το πάρει με Κ.Τ. γιατί κυνδυνεύει το μωρό αλλά και εγώ.
Όταν ήρθε στην αίθουσα να μου το ανακοινώσει και μένα, .... έκλαψα απο την χαρά μου, και τα πόδια του ήθελα να φιλήσω, ναι κορίτσια καλά ακούσατε... για μένα η Κ.Τ. ήταν λύτρωση,
....σε μισή ώρα είδα δίπλα μου το μπιφτεκάκι μου 4 κιλών Very Happy

skouikaki

skouikaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ τι θυμηθηκα τωρα....λοιπον..
ειμαι στην 38η εβδομαδα και λεω στον αντρα μου 20 ιουλιου (τ.Προφητη Ηλια) θα με πιασουν οι πονοι...ερχεται η συγκεκριμενη μερα...πηγα για ψωνια...καθαρισα το σπιτι και ξαπλωσα το μεσημερι...οταν σηκωθηκα πηγα στην τουαλετα και ειδα αρεκτο ροζ...ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑ μιας και ηταν το 1ο....μενω σε χωριο οποπτε λεω ας παρω το γιατρο να τον ενημερωσω...μου ειπε να παω στο κεντρο υγειας γτ μπορει να μην ηταν η ωρα ακομα και δεν ηθελε να με βαλει στο δρομο....δεν ειχαν σπασει τα νερα οποτε με το που με εξετασαν τα εσπασαν κιολας...εμεινα 1 48ωρο με αντιβιωση στο νοσοκομειο και διαστολη 1....την κυριακη το πρωι (22/7) μου εβαλαν ορο..τα ειδα ολα...πολυ πονος αλλα διαστολη 2...ολη μερα πονουσα και εν τω μεταξυ διλα στα αλλα δωματια ειχαν γεβννησει 3 απο το πρωι...
6 το απογευμα τελικα πηγαμε για καισαρικη...μεχρι να με ετοιμασουν 8,25 ηρθε η ζουζουνα μου.....αχ ειλικρινα θα το ξαναπερνουσα με την ιδια σειρα Smile

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καταρχην να σας ζησουν τα μωρακια σαςSmile
εγω κ τις δυο μου γεννες τις θυμαμαι πολυ ομορφα.
κ τις δυο φορες με προκληση,λογω θρομβοφιλιας,στην 38η εβδομαδα,αλλα γεννησα πολυ γρηγορα,κ τις δυο φορες λιγοτερο απο τρεις ωρες.
μεσα στην αιθουσα ηταν ο αντρας μου κ λεγαμε διαφορα αστεια με τις μαιες,δεν πονουσα καθολου εξαιτιας της Αγιας Επισκληριδιου κ ουτε που καταλαβα πως περασε η ωρα.
οταν αρχισα τις εξωθησεις ζητησα απο τον αντρα μου να μην ειναι μεσα στην αιθουσα,δεν ξερω,ηθελα ν ζοριζομαι μονη μου!
το μονο που δεν μου αρεσε ειναι πως εξαιτιας των περιτυλιξεων που ειχαν τα ζουζουνια δεν μου τα εδωσαν αγκαλια..δεν πειραζει ομως,χορτασαμε αγκαλιες απ την ωρα που γυρισαμε σπιτι!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια σας κ να μαστε ολες καλα να τα χαιρομαστε τα ζουζουνια μας

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα στον πρώτο πρώτο υπέρυχο μου δίνει πητ 21/10/2006 .περασαν οι μήνες με φανταστική εγκυμοσύνη ούτε που το θυμόμουν πολλές φορές .
Φτάνω 19/10 ημερα πεμπτη στον γιατρό για την τελευταία εξέταση και μου λέει ειναι ακόμα ψηλά οπότε αν δεν σπάσουν νερά η δεν σε πιάσουν πόνοι μεσα στο σκ Δευτέρα 7 το πρωί ραντεβού .
Παρασκευή λοιπον πρωί αποφάσισα να κάνω λαχανοντολμαδες αφού εφαγα μια κατσαρόλα το βράδυ ένιωθα πόνους έλα που εγω πίστευα οτι είχα πόνους απο το τόσο λαχανο που εφαγα .οποτε λέω του άντρα μου κατα της 2 μωρο πιάνω απ της 9 και όσο παει δυναμώνει .το τέρας ψυχραιμίας έπαθε πανικό αχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχ εγω λοιπον ανενδοτη να πάρω νυχτιατικα τον γιατρο μην τον ανησυχώ με τα πολλα έφυγα για το νοσοκομείο γύρω στις 5 το πρωί παρασκευη ξημερωματα σαββατου 21/10 /2006 . 6 ξεκίνησε ολη η διαδικασία μετα τα γνωστά κλισμα κλπ κλπ .η ολη διαδικασία ήταν μοναδική γέννησα φυσιολογικά παρότι 3 φορές χάσαμε τους παλμουσ του παιδιου και με γύριζαν στο πλάι τρέχοντας με οξυγόνο για να βοηθήσω τον μικρο μου .9 παρα 10 το πρωί γεννήθηκε .μια στιγμή αυτή και του πρώτου υπέρηχου που δεν θα ξεχάσω ποτε στην ζωη μου .

Nafsi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια.Εγω ειχα κλεισει την 38η εβδομαδα.Ξυπναω Κυριακη πρωι και ειμαι με τον πατερα μου σπιτι γιατι ο αντρας μου ελειπε λογω δουλειας.Ο μπαμπας μου ηταν να φυγει κ να γυρισει παλι σε μια ωρα.Και του λεω μην αργησεις γιατι εχω κατι πονακια.(Εν τω μεταξυ πονουσα λες κ ειχα περιοδο).Τελος παντων περναει το μεσημερι το απογευμα σηκωνομαι κανω μπανιο παω για καφε(και ολα αυτα με τους πονους)και λεω στην κουμπαρα μου εγω θα γεννησω σημερα.Ολη νυχτα δεν κοιμηθηκα,την εβγαλα στον καναπε με τους πονους.Το πρωι στις 6 οι πονοι δυναμωσαν κ παω με το μπαμπα μου στο ΙΑΣΩ.Περνω τον αντρα μου κ του λεω ελα γενναω.Φτανω 7.30 στο ΙΑΣΩ με 0 διαστολη και στις 9 γεννησα.Μου ειπε ο γιατρος:Αν ηταν αλλη στη θεση σου θα εφτανε στο ταβανι απο τους πονους,εισαι θηριο.Και χωρις επισκληριδιο γεννησα,μεσα σε μιση ωρα.Την εβγαλα την μπουμπουκα μου την ειδα την φιλησα κ μετα μου κανανε ναρκωση για να με ραψουν.Ηταν ολα τοσο γρηγορα αλλα αξιζε ο πονος για το αγγελουδι μου!!! ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 654316

Teniaa

Teniaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα μοιραστω και εγω την εμπειρια του τοκετου μου!!
37w+2d με πιανουν το απογευμα δυνατοι πονοι που επαναλαμβανονται ανα δεκαλεπτο.. Μετα απο τηλεφωνημα στην γιατρο μου με καθυσηχαζει οτι δεν εχει ερθει ακομη η ωρα μου.. Για πεντε μερες συνεχιστηκαν αυτοι οι πονοι, ερχονταν-εφευγαν.. Στις 38w, στην εβδομαδιαια επισκεψη στην γιατρο μου με ενημερωνει οτι εχω ηδη 2εκ διαστολη και μαλακο τραχηλο! Μενω κοκκαλο! Την προηγουμενη βδομαδα μας ειχε πει πως ηταν πολυυυυυ ψηλα και πως ειχαμε μελλον ακομη καθοτι και πρωτοτοκη. Λογω μειωμενου αμνιακου υγρου προτεινε η γιατρος να μπουμε Κυριακη για προκληση καθως το μωρο ειχε ικανοποιητικο βαρος.(ηταν ημερα Πεμπτη). Παμε στο σπιτι, λιγο αγχωμενη, λιγο προβληματισμενη..αλλα χαρουμενη που σε λιγες μερες θα εχω την μπουμπουκα μου. Ολο το απογευμα συνεχιστηκαν οι πονοι αλλα δεν εδωσα πολυ σημασια, το θεωρησα φυσιολογικο. Μπαινω για μπανιο στις 10 και νιωθω να τρεχει κατι, οχι μεγαλη ποσοτητα.. Παιρνω την γιατρο και μου λεει ξεκινησε σιγα σιγα.. Μεχρι να φτασουμε δυναμωναν λιγο οι πονοι.. Φτανουμε,ακολουθει η γνωστη διαδικασια ορος-κλυσμα και εγω ηδη στα 4εκ .. Ο αντρας μου διπλα απο το πρωτο λεπτο.. Στις 11 μου εκαναν το κλυσμα και στις 2 ειχα φτασει 10εκ .. Μου ειχαν κανει ηδη την επισκληριδιο στα 7εκ και οι πονοι ηταν υποφερτη.. Αφου κατεβηκε αρκετα η μπουμπουκιτσα μου, στις 4.40 με 4 εξωθησεις κρατησα στα χερια μου το αγγελουδακι μου! Πανεμορφη,με γαλανα ματακια και ολοστρογγυλο κεφαλακι! Την θηλασα στις 9 και απο τοτε θηλαζουμε αποκλειστικα! Ειναι το θαυματακι μας και την λατρευουμε.. Ουτε καταλαβα ποτε και πως γεννησα, το αστερακι μ δεν με ταλαιπωρησε καθολου, το ξαναεκανα αλλες 100 φορες! Σε αγαπω πολυ ζωουλα μου! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

le petit prince


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσια να σας ζησουν σε ολες τα μωρακια να ειναι παντα γερα και καλοτυχα.η εμπειρια μου ως εξης.μαθαινουμε το χαρμοσυνο γεγονος 2 μηνες μετα το γαμο μου και δεν το περιμενα γιατι ελεγα οτι επειδη ειμαι 35 θα αργησω να πιασω και αλλα τετοια.... Sad ομως το νινι με διεψευσε.πητ 20-6-2012 ομως μετα απο καποιες γονιδιακες εξετασεις βρηκαν εναν τυπο θρομβοφιλιας ξεκινησα να κανω ενεσεις στην κοιλια στην αρχη φοβομουν να τις κανω δεν ηξερα μετα το ειχα ανετα σου λεω.το γελιο ηταν οτι στην αρχη που μου ειπαν για την ενεση τα ειχα δει ολα με καθησυχασε ο αντρας μου οτι θα μου την κανει εκεινος ελα που μια μερα ζαλιζομουν και τον φωναξα να του δειξω πως την κανω και να μου την κανει την ενεση εκεινος το βραδυ και την ωρα που την δειχνω βλεπω τον αντρα μου ασπρο σαν το πανι με πιεση αστα να πανε..τελοσπαντων τις τελευταιες μερες μιλαγα καθε μερα με τη μαια μου η οποια μου ελεγε οτι και να γινει ναμην αγχωθω γιατι αφου ειμαι πρωτοτοκη θα αργησω ετσι ημουν χαλαρη και δεν ποναγα καθολου.ειχα μια θαυμασια εγκυμοσυνη μεχρι το τελος.ημερα τεταρτη 13-6 2012 αφου ειχα καθαρισει το σπιτι κρεμαγα τις κουρτινες στο δωματιο του πριγκηπα μου ειδα αιμα χαλαρη εγω παιρνω τηλ.τη μαια μου και μου λεει αν εχω πονους της ειπα οχι να μην τα πολυλογω μου ειπε να παω εκανα το μπανιο μου και πηγα με ετοιμασαν μου εσπασαν τα νερα μου εκαναν την επισκληριδιο την μιση δοση ηθελε ο γιατρος για να εχω δυναμη να σπρωξω και ο αντρας μου ηταν μεσα μαζι μου τα τελευταια λεπτα τα ειδε ολα γιατιδεν μου εβαλαν αλλη επισκληριδιο επειδη λεει ημουν ανοχικη στον πονο ακου Shocked ηρθε και αλλη μια μαια και μου χωνει μια αγκωνια αναμεσα στο στηθος για να κατεβασει λεει το μωρο και μου κατεβασε και τα σωθικα affraid affraid εκει τα ειδα αλλα μετα ενα λεπτο σπρωχνω μια τελευταια και ακουω την πιο αγγελικη μελωδια το κλαμμα του γιου μου τον κρατησα αγκαλια και εσβησαν κυριολεκτικα ολα γυρω μου.5 ωρες φυσιολογικος τοκετος....μετα μου τον εφεραν στην ανανηψη και τον θηλασα και ανεβηκα στα ουρανια...απο τοτε εκει πανω ειμαι και εκει εχω σκοπο να μεινω..αυτη ηταν η ιστορια με λιγα λογια και πολλα δακρυα χαρας.αστο καλο οποτε την λεω κλαιω κλαιω...πωπω αυτες οι ορμονες ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 417472 Wink Wink

manoylita

manoylita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ τι μου θυμισατε;;;
στην πρωτη μου κορουλα κλεινω τις 40 βδομαδες και πηγα για ενα nst στο ιασω.δεν με ειχαν πιασει οι πνοι καθολου μεχρι τοτε.το παιδι ηταν εγκαρσια αλλα δεν μας ανησυχουσε καθολου..θα επαιρνε θεση ακομη και την τελευταια στιγμη.οταν μου βαζε το μηχανημα μια νοσοκομα δεν επιανε παλμο με τιποτα αρχισε να ωριεται και να φωναζει.την πεταξε εξω μια αλλη και με γυρισαν στο πλαι οπου οι παλμοι του μωρου μου ηρθαν στα κανονικα τους.περναει το 20λεπτο ερχεται ο γιατρος μου με εξεταζει και μου λεει εχεις πολυ μαλακο τραχηλο κανε πολυ σεξ περπατα και σε 2 μερες θα εχεις γεννησει...με το που το λεει αυτο το μηχανημα δειχνει να κανω συσπασεις και οι παλμοι να πεφτουν κατω απο 75.κατεληξα να την κανω την εξεταση 2 ωρες και αφου ειδαμε οτι σε καθε μικρη συσπαση οι παλμοι επεφταν πηραμε την αποφαση να γεννησω με καισαρικη(να σημειωσω οτι κουνιοταν ασταματητα ολο τον ενατο)τελικα ειχε μπλεχτει στον ομφαλιο λωρο τρεις φορες.οταν την αντικρυσα τι να σας πω πλανταξα στο κλαμα!!!
η δευτερη κορη μου γεννηθηκε και αυτη με καισαρικη...ηταν ισχυακα!!!μα να μην παιρνουν θεση τα μωρα μου!!!!οι δυο ποιο συγκλονιστικες στιγμες της ζωης μου!!!!

lilou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να πω κ εγω την ιστορία μου.....
Μένω σε νησί κ θα πήγαινα αθηνα στην ρεα να γεννησω ο γιατρός μου λέει έλα με καράβι όχι με αεροπλάνο ,το καράβι κάνει 15 ώρες να έρθει αθηνα, μου λέει σε θέλω 24 φεβρου... ημερα παρασκευη Εγω έφυγα 23 στον μήνα μου μπήκα 18 , αρχίζει ο τσακωμος με τον άντρα μου κ τι θα κάνουμε αθηνα το Σαββατοκύριακο να τον πάρεις να του πεις να πάμε Δευτέρα , εγω καθετι του λέω λέγε οτι θες ο γιατρός μου με θελει Παρασκευή , τεσπα φεύγουμε Πέμπτη βράδυ Παρασκευή είμαι στον γιατρο μου με βλέπει κ μου λέει Τετάρτη πρωί έλα να το πάρουμε με καισαρικη επιλογή δική μου η καισαρικη .....Κυριακή βράδυ ξαπλωνω γα ύπνο κ νιώθω να ξεκολλαει κατι , δεν έδωσα σημασία κ ξυμερωματα 4:20 με πιάνουν οι πόνοι σπάνε τα νερά μαζί με αίμα ενώ κοιμομουν κ ευτυχώς το μαιευτήριο ήταν δίπλα 6:50 είχα το μωρακι μου σαν κ σήμερα 28 Φεβρουαρίου η πιο όμορφη στιγμή τις ζωής μου θα εδεινα τα πάνα να γυρνούσα τον χρόνο πίσω να το ξανα ζήσω αυτό ,δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα!ααααα ξέχασα ν πω αν εφευγα Κυριακή κ άκουγα τον άντρα μου θα με έπιαναν οι πόνοι στο καράβι φαντάζεστε θα πάθαινε σοκ......χα χα θα τον έκανα ναυτικό ...... Sorry για το μεγάλο ποστ!

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ!!!!ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ....ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 3΄10 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ.....ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΛΛΕΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΕΓΩ ΝΟΜΑΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ Shocked Razz ..ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΓΙΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ 5 Η ΩΡΑ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΑΙΑ!!!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟΚΕΤΟ ΟΛΑ ΚΥΛΟΥΣΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΣΤΕΙΑΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΓΑ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ Η ΔΙΑΣΤΟΛΗ 7 ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ(ΑΓΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ)ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΕΞΩΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ 9 ΄20 ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΑΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑΣ ΜΟΥ!!!ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΓΕΛΑΩ ΔΥΝΑΤΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ!!!!!ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΒΟΥΡΚΩΜΕΝΟ..ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΟΜΟΡΦΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ!!!!!

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elsa1 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ!!!!ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ....ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 3΄10 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ.....ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΛΛΕΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΕΓΩ ΝΟΜΑΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ Shocked Razz ..ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΓΙΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ 5 Η ΩΡΑ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΑΙΑ!!!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟΚΕΤΟ ΟΛΑ ΚΥΛΟΥΣΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΣΤΕΙΑΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΓΑ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ Η ΔΙΑΣΤΟΛΗ 7 ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ(ΑΓΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ)ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΕΞΩΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ 9 ΄20 ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΑΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑΣ ΜΟΥ!!!ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΓΕΛΑΩ ΔΥΝΑΤΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ!!!!!ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΒΟΥΡΚΩΜΕΝΟ..ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΟΜΟΡΦΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ!!!!!
ΞΕΧΑΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 10/10/2011!!ΗΜΕΡΑ ΔΙΠΛΗΣ ΧΑΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΙΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ!!!! ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 379767

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elsa1 έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ!!!!ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ....ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 3΄10 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ.....ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΛΛΕΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΕΓΩ ΝΟΜΑΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ Shocked Razz ..ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΓΙΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ 5 Η ΩΡΑ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΑΙΑ!!!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟΚΕΤΟ ΟΛΑ ΚΥΛΟΥΣΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΓΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΣΤΕΙΑΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΓΑ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ Η ΔΙΑΣΤΟΛΗ 7 ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ(ΑΓΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ)ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΕΞΩΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ 9 ΄20 ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΑΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑΣ ΜΟΥ!!!ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΓΕΛΑΩ ΔΥΝΑΤΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ!!!!!ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΒΟΥΡΚΩΜΕΝΟ..ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΟΜΟΡΦΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ!!!!!Χαχα γελαω γιατι κ εγω λεω αγιος αυτος π ανακαλυψε τν επισκληριδιο ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 215994

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

chistiana


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αχ ποσο μ αρεσει να τα θυμαμαι! Λοιπον 38+3 στο γιο μου μας λεει ο γιατρος ο μικρος δεν εχει βαλει καθολου βαρος ελατε αυριο πρωι να προκαλεσουμε τοκετο. Αμ δε...3 το πρωι εσπασαν τα νερα κ 9:10 18/05/10 γεννηθηκε ο νικολας μου. Fast forward 2 χρονια εχω παει να παρω το δωρο του νικολα για τα 2α γεννεθλια του και με πιανει ενας περιεργος πονος. Μπα λεω αποκλειεται ειμαι 35+2 εχω καιρο μπροστα μου. Μια ωρα αργοτερα ειμαι στο δρομο με δυλεπτες συσπασεις!!! 9:10 18/05/12 γεννηθηκε η ναταλια μας με επειγουσα καισαρικη καθως ηταν με τα ποδια κατω κ εγω ειχα περιδεση τραχηλου!!

Faith33


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα !!!!!!!!!!!!!!! Cool
Έρχεται η Άνοιξη επιτέλους !!!!!!!!!
Διανύω την τρίτη μου εγκυμοσύνη και ανυπομονώ να γεννήσω το αστέρι μου !!!
Στο πρώτο μου παιδί στην κόρη μου, η γέννα μου ήταν παράδεισος !!!
Πήγα με ραντεβού στο Ιασώ στις 38 εβδομάδες, έκανα επισκληρίδιο και σε 3 ώρες είχα γεννήσει.
Δεν κατάλαβα πόνους τίποτα.
Ήταν μοναδική εμπειρία !!!
Μετά απο 11 μήνες όμως στον γιό μου, τα είδα όλα που λένε !!!
Πήγα πάλι με ραντεβού στο Ιασώ στις 38 εβδομάδες όμως γεννούσα και δεν το γνώριζα.
Έφτασα στο μαιευτήριο με 7 διαστολή και σε 3 ώρες είχα γεννήσει επίσης με πόνους και χωρίς επισκληρίδιο.
Ελπίζω όταν γεννήσω με το καλό τον Σεπτέμβρη, να κάνω επισκληρίδιο.

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ασ πω κι εγω την εμπειρια μου πρωτο μωρο πητ 13/6/ το 9 αλλα δεν ηθελε να βγει μου λεει ο γιατροσ 15 /6 θα ερθεισ για προκληση.αμ δε 3:3ο το βραδυ με πιανουν πονακιαμεχρινα κανω μπανιο να γτασω μαιευτηριο και τα σχετικα ουτε επισκληριδιοσ ουτε τιποτα 7 το πρωι γεννησα στοδευτερο πητ 25/11 του11. τομωρο με το κεγαλι αναποδα ειχα αγχοσ 10/11 με πιανουν το μεσημερι πονακια παω μαιευτηριο κατα τισ 9 τοβραδυ μου κανουν επισκληριδιο και 11/11/11 00:02 γεννηθηηκε καιο δευτεροσ ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 215994 ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 215994 ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 215994 ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 215994 ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 215994 ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 215994 ΠΟΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑς ΑΠ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ? 215994

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια γεια σας. Μολις γραφτηκα στο forum. Εχω 2 κορουλες και περιμενω την τριτη. Η εμπειρεια μου απο τους τοκετους ηταν πολυ καλη. Την πρωτη τη γεννησα σε 3 ωρες χωρις αναισθησια. Την δευτερη σε μιαμιση ωρα επισης χωρις αναισθησια. Και τις δυο φορες πραγματικα το απολαυσα. Μακαρι ολες οι μανουλες να γεννουσαν τοσο ευκολα και να χαιρονται τα μωρα τους.

xaidi

xaidi
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
το μονο που μου εμεινε ηταν οι πονοι των δινων ... στη γεννα δεν πονεσα καθολου... αλλα μολις μου φερανε τη κορουλα μου τα ξεχασα ολα.. ειχα πολυ καλη γεννα στο νοσοκομειο κ χωρις δικο μου γιατρο..

foteinoula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ο γιος μου βγήκε στις 38.4 εβδομαδες. Τσακ μπαμ αν και πρωτότοκη. Μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις η γέννα του. Ηταν νυχτα, ηρεμία στο νοσοκομείο, δεν βιάζονταν να γεννησω οπότε όλα καλά. Στην κόρη μου 38.5 εβδομάδες ηρθε μεσημεράκι στην ζωή, ευτυχώς γρήγορα. Ομως ταλαιπωρήθηκα. χωρίς να ξέρω γιατί και ενώ είχα μια χαρά διαστολή και όλοι έλεγαν θα γεννησω γρήγορα, μου έβαλαν φάρμακο για τους πόνους. Ενώ στο γιο μου γέννησα χωρίς επισκληρίδιο, δεν φοβήθηκα καθόλου και δεν θυμάμαι πόσο πόνεσα, στο κοριτσάκι μου θυμάμαι ότι πόνεσα ΠΟΛΥ. Εφόσον ήξερα από τον γιο μου δεν ζήτησα επισκληρίδιο (δεν με είχαν ενημερώσει ότι θα μου βάλουν πόνους). ευτυχώς που γέννησα πάλι γρήγορα γιατί οι πόνοι αυτή την φορά ήταν πολύ έντονοι. Μετάνιωσα που δεν γέννησα στο σπίτι, όπως ζητούσα του άντρα μου από την αρχή. Σαν να το ήξερα ότι θα μου το "χαλασουν". Επαθα πανικό και όταν αναπολώ την γέννα της μικρή θλίβομαι. Αυτό που κατάλαβα ήταν πως πήγα σε ώρα αιχμης και μου έβαλαν τους πόνους για να πάμε πιο γρήγορα. Twisted Evil

22Ψηφοφορία 25 07 2012 Τετ Μαρ 06, 2013 4:02 am

aek21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ωραιο θεματακι ..λοιπον εγω θα σας πω για τον γιο μου τον μπουμπουκο μου τον γεννησα στις 25 07 2012 στις 35 εβδομαδες και 4 μερες .Ημουν προγραμματισμενη για καισαρικη για τις 9 αυγουστου αλλα η μητρα μου δεν αντεχε αλλο και ειχα συσπασεις απο την 37 εβδομαδα για την ακριβεια ειχα γηραιοτερο πλακουντα οπως μου ειπε ο γιατρος μου με τα πολλα με βαζει στο κρεβατι ακινητη για να προλαβω να μπω στον 9 μηνα αλλα δεν την τριτη με πιανουν συσπασεις 15 λεπτες μετα 10λεπτες συνεχομενες φετγουμε για το μαιευτηριο και το τραγικο εκει σταματησαν...Με βαζουν στο μηχανημα να μετρησουν τις συσπασεις και ξεκινησαν μετα απο μια ωρα και κατι πονοι ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ κατεληξα να γεννησω στις 2 η ωρα ξημερωνοντας τεταρτη ενα μπουμπουκο 2710 που μολις τον ακουμπησαν πανω μου με κατουρησε ο κερατουκλης.... αχ τι ωραια παμε για το επομενο Smile

Silvermist

Silvermist
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλησπέρα, να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας!!!
Η δική μου ιστορία ξεκίνησε 3 μέρες πριν τον Π.Η.Τ. στις 5:20 τα χαράματα, είχαν σπάσει τα νερά αλλά μες στον ύπνο μου είχα πάει 3 φορές τουαλέτα νομίζοντας οτι απλά κατουριέμαι. Πήγα στο μαιευτήριο, με βάλανε σε ένα δωμάτιο ξαπλωμένη και περιμέναμε. Πόνοι με πιάσανε γύρω στις 8-9 το βράδι, διαστολή δεν έκανα, 10 η ώρα με πήρανε στην αίθουσα τοκετού, έκανα επισκληρίδιο γιατί δεν άντεχα άλλο την ταλαιπωρία τόσες ώρες και γέννησα το κοριτσάκι μου στις 1:35.
Τώρα είναι μία μπαλαρίνα εν όψει των αποκριών Very Happy

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η ΚΑΛΥΤΤΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ,ΕΥΚΟΛΑ,ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΧΙΟΥΜΟΡ,ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕ 3 ΖΟΡΙΣΜΑΤΑ...ΦΛΟΥΠ...ΒΓΗΚΕ Η ΤΣΟΥΛΟΥΦΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ.

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χμ!!!!ωραιο θεμα!!!!γεννησα πολυ πολυ ευκολα κ γρηγορα!!!!παροτι πρωτοτοκη,παροτι δεν ειχα κανει μαθηματα ανωδυνου τοκετου!!!!
εσπασαν τα νερα αλλα δεν ειχα πονους οποτε μου εβαλαν τον ορο γυρω στις 19*00..στις 11*55 ερχεται ο γιατρος,με εξεταζει,λεει παμε!!!!γενναμεεεεε....!!!!!(τα χρειαστηκα!!!!!ο αντρας μου με κοιταζε σαν χαμενος....!!!)ηταν κ εκεινος μεσα(αλλα απο την μερια του κεφαλιου μου,δεν ηθελα να βλεπει..!!)

μετα απο 5 σπρωξιματα στις 00*10 ακουσα το κλαμα του μικρου μας κ εβαλα κ εγω τα κλαματα!!!!!!

πανευκολο...!!!δεν το περιμενα ετσι!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις