Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα ψαχνουμε να βαφτισουμε ενα παιδακι Ελληνακι.φετος η του χρονου.οποια μανουλα ενδιαφερεται ας στειλει προσωπικο μηνυμα παρακαλω.σας ευχαριστω πολυ.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν το παιδάκι δεν είναι Ελληνάκι άλλα οι γονείς του θέλουν να βαφτιστεί Χριστιανός Ορθόδοξος?

Silvia11

Silvia11
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Συγγνωμη ρε κοπελα μου : θες να βαφτίσεις μωρακι κ μπαινεις σε φορουμ για να βρεις;;;; Συγγενεις - φίλους δεν εχετε εσυ και ο άντρας σου;; Σαν αγγελια που ζητανε σκύλο μου ακουγεται! Ελεος πια!!τι αλλο θα διαβασω εδω μεσα!

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Silvia αν ανατρεξεις σε παλαιοτερο post υπαρχει και κοπελα που ζηταει καποιον/καποια να της βαπτισει το παιδακι της. Συμφωνω πολυ μαζι σου αλλα πρεπει να αναγνωρισουμε και το γεγονος οτι διανυουμε πολυ περιεργες εποχες.

Silvia11

Silvia11
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Τι να πω! Εμενα κ το ενα κ το αλλο πολυ περιεργα μου ακουγονται!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μήπως συνέβη κάτι στους ανθρωπους και έχουν κάνει τάμα; Λέω εγω...

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Παιδιά, μην το κοροϊδεύετε, γιατί συμβαίνουν πολλά...
Υπάρχουν περιπτώσεις που οι γονείς έχουν στενό κύκλο γνωριμιών και δε βρίσκουν νονό - νονά για το παιδί τους, γιατί πολλοί δεν αναλαμβάνουν λόγω οικονομικής δυσχέρειας...

8ΨΑΧΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ Empty ΓΕΙΑ ΣΑΣ Δευ Απρ 01, 2013 9:32 am

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Οχι κανενας δεν εχει παιδακι αβαφτιστο στους στενουσ μας ολα ειναι πανω απο 20 ετων.και δεν ειναι σαν αγγελια για σκυλους...αλλα ακομα και αν ετσι ακουγεται δεν με ενοχλει καθολου φτανει να τα καταφερουμε να βαφτισουμε ενα παιδακι γιατι οντωσ το εχουμε για καλο μου το ειπε ο πνευματικοσ μου,και απο την αλλη γιατι να μην το κανω??εναι το ποιο ομορφο μυστηριο.οσο για την εθνικοτητα του παιδιου εγω δεν εχω απολυτωσ θεμα αλλα ο αντρας μου και αυτο λογο υπηρεσιας του.πηγα στην Μητροπολη τιποτα...πηγα στους πολυτεκνους τιποτα..στους απορους τιποτα στο ορφανοτροφειο που εχει 2 αβαφτιστα ειναι λεει δοσμενα,τωρα θα παω και σε εφημεριδα....και ναι θα βαλω κι εκει αγγελια γιατι πολυ απλα ειναι ΚΑΛΟ!!!!!!!

Ilektra28


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Συμφωνω με silvia! Μου φαινεται πολυ περιεργο και μενα! Το να θες ναβαφτισεις το καταλαβαινω απολυτα κ εγω θα ηθελα πολυ! Οχι όμως ενα παιδακι εντελως μα εντελως ξενο!
Εχουμε ξεφυγει εντελως ομως!

mpoumpoukaki222


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εντύπωση μου κάνει που δεν βρίσκεις γιατι συνήθως συμβαίνει να μην βρίσκουν νονό.κι εγω δεν βρίσκω αλλά δεν θα βάλω ποτέ έναν αγνωστο να μου βαφτίσει το μωρό.προτιμώ να πληρώσω εγώ τα έξοδα και να βάλω έναν δικό μου.

dada9

dada9
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
φανταζομαι οτι θα γνωριστουν πρωτα με τους γονεις και μετα θα κανουν τη βαφτιση.
Εκτος αν θελουν μονο να βαφτιοσυν εκεινη τη στιγμη, χωρις επαφες για το παιδι μετα.
Αλλα αυτο δεν ειναι ΚΑΛΟ.

Μπορειτε νε ρωτησετε στις εκκλησιες να σας εχουν στα υπ οψην, αν καπιος γονιος ζηταει νονο.

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα. Εμένα δεν μου φαίνεται άσχημο υπάρχουν γονείς που δεν έχουν κάποιον να τους βαφτίσει το παιδάκι τους. Γιατι τέτοια κριτική στην κοπέλα. Να βαφτίσει θέλει ένα παιδάκι. Απλά η γνώμη είναι να γνωριστείτε πρώτα Δημητρούλα με τους γονεις.

13ΨΑΧΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ Empty ΓΕΙΑ ΣΑΣ Τρι Απρ 02, 2013 10:11 am

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Eυχαριστω πολυ Κατια και βεβαια ρε παιδια θελουμε να γνωριστουμε πρωτα εννοειται.μου εχουν προτεινει στην Σαμοθρακη,και στην Κρητη και στην Ροδο αλλα εμεις θελουμε να το βλεπουμε.και αν νομιζετε πως εμεις εχουμε ξεφυγει που ψαχνουμε να βαφτισουμε παιδακι ακομα και απο ζευγαρακι που δεν θα το γνωριζουμε χρονια ...τι να πω αν ειναι κακο αυτο!!!!οπως ειπα και ποιο πανω εχω παει και στην Μητροπολη και εκανε εκφωνηση ο Μητροπολιτης ΔΕΝ με εβγαλε και τρελη...καθε αλλο μου εδωσε και συνχαρητηρια.αλλα παλι ειπαμε η γνωμη του καθενος ειναι σεβαστη!!αλλα αυτο δεν συμαινει πως αν ειναι αντιθετη απο την δικη μας ειναι και λαθος!!

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα καλα τα βαζετε με την κοπελα που θελει να κανει κατι τοσο καλο στις μερες μας? Μπραβο σας κοπελα μου! Και καλα εκανες και ανεβασες αυτο το θεμα εδω και να το βαλεις και οπου αλλου μπορεις! Και σε ομαδες στο facebook! Τοσες οικογενειες με πολλα παιδακια υπαρχουν που δεν βρικσουν νονο - α για το παιδι τους... γιατι λογο της εποχης που ζουμε πλεον οι ανθρωποι δυσκολευοντε να αναλαβουν ενα τοσο μεγαλο εξοδο. Αλλωστε δεν ειναι μονο τα εξοδα της βαφτισης... ειναι τα εξοδα του Πασχα... το γενθλιων ... των Χριστουγεννων... της γιορτης... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ. Και παλι μπραβο σας και μην ακουτε κανεναν. Θα βρεθει σιγουρα παιδακι.

16ΨΑΧΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ Empty ΓΕΙΑ ΣΑΣ Τρι Απρ 02, 2013 12:59 pm

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σας ευχαριστω οσους απαντατε αλες μου δινουν πολλη δυναμη και αλλες μου την περνουν αλλα δεν πειραζει ,αυτη ειναι η εποχη μας,ετσι ακριβως.στο φβ δυστηχως δεν εχω σελιδα δεν εχω χρονο να μπαινω.οποια κοπελιτσα θελει να βαλει ανακοινωση δινω την αδεια μου.θα χερομουν πολυ αν εστω και απο κει βρουμε κατι.αλλιως οντως θα παω στα παιδακια που τα αφηνουν στα οικονισματα δεν ειαι κακο...αλλα ποιος ξερει απο ποιο μερος θα ειναι εν θα ειναι κοντα μας δηλαδη.θελουμε να ειμαστε διπλα του οσο μας το επιτρεπουν οι γονεις του.

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δημητρούλα κοιτα το θέμα που σου έστειλε η darsel. Και εγώ ένα έχω να σου πώ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ που πήρατε με τον άντρα σου.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να προτείνω μια ιδέα ;
ο πνευματικός σου ή ο παπάς της ενορίας σου θα γνωρίζει σίγουρα κάποια οικογένεια που έχουν μωρό και ψάχνουν να το βαφτίσει κάποιος. Ακόμα μπορείς να ψάξεις με τους παραπάνω φτωχές οικογένειες που δεν μπορούν να βαφτίσουν το παιδάκι τους, ακόμα και με ανθρώπους που πάνε για σίτιση μπορείς να ρωτήσεις. Το μόνο που με στεναχώρησε πάντως είναι οτι ζητάς να είναι Ελληνάκι.... όλα τα παιδιά του κόσμου είναι το ίδιο.

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πράγματι όλα τα παιδια του κόσμου είναι ίδια και δεν φταίνε σε τίποτα αλλά δεν είναι και όλοι οι γονείς το ίδιο.

20ΨΑΧΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ Empty ΓΕΙΑ ΣΑΣ Τετ Απρ 03, 2013 10:03 am

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κορισια μου πηγα παντου .πηγααα.αλλα τιποτα.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katiag26 έγραψε:Πράγματι όλα τα παιδια του κόσμου είναι ίδια και δεν φταίνε σε τίποτα αλλά δεν είναι και όλοι οι γονείς το ίδιο.

ούτε και όλοι οι νονοί με αυτή την λογική είναι το ίδιο.

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ψαξε μεσω του Συλογου Προστασιας Αγεννητου παιδιου η Αγκαλια.
Μπορεις να πει γτ σου ειπε κατι τετοιο ο πνευματικος σου; δειχνει ενδιαφερον

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ έγραψε:Οχι κανενας δεν εχει παιδακι αβαφτιστο στους στενουσ μας ολα ειναι πανω απο 20 ετων.και δεν ειναι σαν αγγελια για σκυλους...αλλα ακομα και αν ετσι ακουγεται δεν με ενοχλει καθολου φτανει να τα καταφερουμε να βαφτισουμε ενα παιδακι γιατι οντωσ το εχουμε για καλο μου το ειπε ο πνευματικοσ μου,και απο την αλλη γιατι να μην το κανω??εναι το ποιο ομορφο μυστηριο.οσο για την εθνικοτητα του παιδιου εγω δεν εχω απολυτωσ θεμα αλλα ο αντρας μου και αυτο λογο υπηρεσιας του.πηγα στην Μητροπολη τιποτα...πηγα στους πολυτεκνους τιποτα..στους απορους τιποτα στο ορφανοτροφειο που εχει 2 αβαφτιστα ειναι λεει δοσμενα,τωρα θα παω και σε εφημεριδα....και ναι θα βαλω κι εκει αγγελια γιατι πολυ απλα ειναι ΚΑΛΟ!!!!!!!

23ΨΑΧΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ Empty ΒΑΠΤΙΣΗ Σαβ Απρ 06, 2013 1:00 am

ajt1968


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΓΙΑ ΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ,
ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΒΑΠΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΝΟΝΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

24ΨΑΧΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ Empty καλησπερα Σαβ Απρ 06, 2013 10:45 am

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ajt1968 έγραψε:ΓΙΑ ΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ,
ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΒΑΠΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΝΟΝΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑ σε περιμεναμε...σου στελνω το νουμερο μου οποτε θες παρε με περιμενω τηλεφωνο.σε ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση.

ajt1968


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
You haven't reached the post limit for sending private messages.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις