Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν λεω αν, κανοντας μια υστατη προσπαθεια, μπορεσεις για πχ 2-3 εβδομαδες να μην αναφερθεις ξανα στο θεμα αυτο ισως να ηρεμησει , του φυγει η ενταση και καθαρισει το μυαλο του (και το δικο σου) και ισως αλλαξει οπτικη, ειναι δυσκολο το καταλαβανω αλλα δες το σαν ασκηση, περιμενε 2 λεπτα πριν αντιδρασεις σε οσα θα γινονται και οταν θες να ξεσπασεις λεγε τα σε μια φιλη σου η σε μας

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
iouliana έγραψε:αν λεω αν, κανοντας μια υστατη προσπαθεια, μπορεσεις για πχ 2-3 εβδομαδες να μην αναφερθεις ξανα στο θεμα αυτο ισως να ηρεμησει , του φυγει η ενταση και καθαρισει το μυαλο του (και το δικο σου) και ισως αλλαξει οπτικη, ειναι δυσκολο το καταλαβανω αλλα δες το σαν ασκηση, περιμενε 2 λεπτα πριν αντιδρασεις σε οσα θα γινονται και οταν θες να ξεσπασεις λεγε τα σε μια φιλη σου η σε μας

ναι το έχω σκεφτεί να το κάνω και αυτό...μάλλον αυτό θα κάνω και όχι μόνο για εκείνον μα και για μένα γιατί αυτούς τους μήνες έχω αφήσει τη ζωή μου είμαι δουλειά σπίτι μωρό καβγάδες...δε πάει άλλο η κατάσταση με τίποτα!!!Και γω πιστεύω πως πρέπει να περάσει καιρός και να μην αναφέρω καθόλου το θέμα και το έχω προσπαθήσει..Βέβαια όταν το κάνω πολλές φορές που το έχω προσπαθήσει χαλάει γιατί βλέπω εκείνον μερικές φορές κλαίει που δε βλέπει πια τους γονείς του λέει όπως παλιά (πηγαίναμε 2-3 φορές τη βδομάδα) και άλλες φορές μου έχει νεύρα και με κάνει και μένα να αρπάζομαι..πρέπει όμως να το ξεπεράσω και να δείξω ανωτερότητα ίσως έτσι βοηθήσω και εκείνον να προχωρήσει

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melinaki83 έγραψε:όχι δε καπνίζει...ναι έγινε κάτασπρο σα το γάλα έχει το δέρμα μου και στο πρόσωπο είναι ολόιδιο ο μπαμπάς του οπότε δε χρειάστηκε να κάνει και τεστ dna.. Laughing τι να πει κανείς...

ο πεθερός δε θέλει να το βλέπει βασικά λέει ότι του είναι αδιάφορο δεν τον απασχολεί η πεθερά είναι που θέλει να το βλέπει αλλά αρνείται πεισματικά να έρθει σπίτι μας...

Αφού ο άντρας μου λέει ότι δε θέλει να χωρίσουμε μήπως υπάρχει τρόπος να τον πάρω με το μέρος μου??
Συγνωμη αλλα θα μας τρελανει ο γιατρος Razz βρε κοριτσι μου ειπες οιτ εφυγε μαι εβδομαδα δηλαδη προτιμησε να χωρισει παρα να βαλει τον πατερα του στην θεση του. Ενταξει η μανα του.Για τον πατερα που λεει και τις πιο μεγαλες βλακειες τι λεει? Του εχει μιλησει ποτε? Εγω ο μόνος τροπος που βλεπω να τον περνεις με τον μερος σου αν σε αγαπαει εσενα και την οικογενεια σας ειναι να τον στειλεις αλλα να καταλαβει αυτη τη φορα οτι εφτασε ο κομπος στο χτενι και δεν γινεται ετσι. Αν εχει να επιλεξει θα πειλεξει την μανα του και τον πατερα του? Shocked

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melinaki83 έγραψε:
iouliana έγραψε:αν λεω αν, κανοντας μια υστατη προσπαθεια, μπορεσεις για πχ 2-3 εβδομαδες να μην αναφερθεις ξανα στο θεμα αυτο ισως να ηρεμησει , του φυγει η ενταση και καθαρισει το μυαλο του (και το δικο σου) και ισως αλλαξει οπτικη, ειναι δυσκολο το καταλαβανω αλλα δες το σαν ασκηση, περιμενε 2 λεπτα πριν αντιδρασεις σε οσα θα γινονται και οταν θες να ξεσπασεις λεγε τα σε μια φιλη σου η σε μας

ναι το έχω σκεφτεί να το κάνω και αυτό...μάλλον αυτό θα κάνω και όχι μόνο για εκείνον μα και για μένα γιατί αυτούς τους μήνες έχω αφήσει τη ζωή μου είμαι δουλειά σπίτι μωρό καβγάδες...δε πάει άλλο η κατάσταση με τίποτα!!!Και γω πιστεύω πως πρέπει να περάσει καιρός και να μην αναφέρω καθόλου το θέμα και το έχω προσπαθήσει..Βέβαια όταν το κάνω πολλές φορές που το έχω προσπαθήσει χαλάει γιατί βλέπω εκείνον μερικές φορές κλαίει που δε βλέπει πια τους γονείς του λέει όπως παλιά (πηγαίναμε 2-3 φορές τη βδομάδα) και άλλες φορές μου έχει νεύρα και με κάνει και μένα να αρπάζομαι..πρέπει όμως να το ξεπεράσω και να δείξω ανωτερότητα ίσως έτσι βοηθήσω και εκείνον να προχωρήσει
κλαιει γιατι δεν βλεπει την μαμα του και τον μπαμπα του Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Ε καλα ουτε ο γιος μου δεν κλαιει που ειναι 8 Razz Συγνωμη αλλα γελαω Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Το τσαμενο.............

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
melinaki83 έγραψε:
iouliana έγραψε:αν λεω αν, κανοντας μια υστατη προσπαθεια, μπορεσεις για πχ 2-3 εβδομαδες να μην αναφερθεις ξανα στο θεμα αυτο ισως να ηρεμησει , του φυγει η ενταση και καθαρισει το μυαλο του (και το δικο σου) και ισως αλλαξει οπτικη, ειναι δυσκολο το καταλαβανω αλλα δες το σαν ασκηση, περιμενε 2 λεπτα πριν αντιδρασεις σε οσα θα γινονται και οταν θες να ξεσπασεις λεγε τα σε μια φιλη σου η σε μας

ναι το έχω σκεφτεί να το κάνω και αυτό...μάλλον αυτό θα κάνω και όχι μόνο για εκείνον μα και για μένα γιατί αυτούς τους μήνες έχω αφήσει τη ζωή μου είμαι δουλειά σπίτι μωρό καβγάδες...δε πάει άλλο η κατάσταση με τίποτα!!!Και γω πιστεύω πως πρέπει να περάσει καιρός και να μην αναφέρω καθόλου το θέμα και το έχω προσπαθήσει..Βέβαια όταν το κάνω πολλές φορές που το έχω προσπαθήσει χαλάει γιατί βλέπω εκείνον μερικές φορές κλαίει που δε βλέπει πια τους γονείς του λέει όπως παλιά (πηγαίναμε 2-3 φορές τη βδομάδα) και άλλες φορές μου έχει νεύρα και με κάνει και μένα να αρπάζομαι..πρέπει όμως να το ξεπεράσω και να δείξω ανωτερότητα ίσως έτσι βοηθήσω και εκείνον να προχωρήσει
αφου δε θελεις να χωρισεις προφανως κανε μια προσπαθεια να ηρεμησετε κια να ξαναβρειτε τους εαυτους σας πιστευω οτι μακροπροθεσμα θα βγεις κερδισμενη

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μάλιστα τις προάλλες και ενώ είχαμε περάσει μια σχετικά ήρεμη εβδομάδα πήγαμε σινεμά με κάτι φίλους και μου λέει μια κοπέλα από τη παρέα καλά στα βαφτίσια φάνηκε πολύ η κατάστασή σας με τους δικούς του (αυτή η παρέα τα ξέρει από το παρελθόν γιατί κάνουμε χρόνια μαζί τους παρέα και ξέρουν ότι τότε είχαμε χωρίσει εξαιτίας τους). Δε περίμενα λέει όμως να μην έρθει ούτε η αδελφή του μικρή κοπέλα στο γλέντι μετά..και το σχολιάσανε..και αυτός έγινε έξαλλος και μετά που μείναμε μόνοι μας μου επιτέθηκε και μου λέει είσαι κατίνα και δεν έχεις με κάτι άλλο να ασχοληθείς και θάβεις την αδελφή μου.

εγώ όμως δεν είπα τίποτα κακό για την αδελφή του ούτε σε αυτόν ούτε στη κοπέλα απλά γύρισα και της είπα είναι παράξενοι άνθρωποι γενικά και προσπαθώ να μη το παίρνω προσωπικά αυτό που μου κάνουν...και γίναμε πάλι μαλλιά κουβάρια...

Ούφ πολύ κουραστική κατάσταση δε ξέρω...ελπίζω να σταματήσει όλο αυτό και να ηρεμήσουμε πάντως εγώ αυτό θα προσπαθήσω να μη το ξανασυζητήσω μαζί του ίσως και αν πάει εκείνος να μου πει κάτι να τον κόβω μήπως βρούμε την υγειά μας..

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι ede γενικά δυστυχώς δε μπορεί να του αντιμιλήσει του πατέρα του και σε ψυχολόγο που πήγαμε για αυτό το λόγο μας είπε ότι επειδή τον μεγάλωσαν κατά αυτό το τρόπο έχει μάθει να κάνει το δικό του αλλά να τον ακούει χωρίς να του αντιμιλά και να του λέει ναι ναι..του στυλ πετάει ο γάιδαρος πετάει..

μια φορά μάλιστα μπροστά μου του λέει ο πατέρας του αρχίδια χειρουργός είσαι δε τα βλέπω εγώ...και ο δικός μου δε μίλησε δε του είπε τίποτα... Mad

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melinaki83 έγραψε:ναι ede γενικά δυστυχώς δε μπορεί να του αντιμιλήσει του πατέρα του και σε ψυχολόγο που πήγαμε για αυτό το λόγο μας είπε ότι επειδή τον μεγάλωσαν κατά αυτό το τρόπο έχει μάθει να κάνει το δικό του αλλά να τον ακούει χωρίς να του αντιμιλά και να του λέει ναι ναι..του στυλ πετάει ο γάιδαρος πετάει..

μια φορά μάλιστα μπροστά μου του λέει ο πατέρας του αρχίδια χειρουργός είσαι δε τα βλέπω εγώ...και ο δικός μου δε μίλησε δε του είπε τίποτα... Mad
Ωραια σε εσενα τι λεει για τον πατερα του? οτι ετσι πρεπει ν αιεναι ενας πατέρας? καει τα στραβα ματια για την μανα? Δεν καταλαβαινω ρε παιδια ειμαι ηλιθια. Rolling Eyes

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ωχ!καμμια φορα οι τριτοι μας κανουν κακο αθελα τους

πριν παντρευτω και γενικα οταν ημουν πολυ μικροτερη οταν ακουγα για προβληματα με πεθερικα ή με συζυγους κτλ ημουν απολυτη η αντιδραση μου ηταν του στιλ : ε, καλα εγω θα τον εδιωχνα , θα τους εβριζα , θα εκανα αυτο το αλλο, σιγα μη προσπαθουσα κτλ τωρα καταλαβαινω πως τα πραγματα δεν ειναι ποτε ασπρο ή μαυρο και προσπαθω να μην ριχνω λαδι στην φωτια

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:ωχ!καμμια φορα οι τριτοι μας κανουν κακο αθελα τους

πριν παντρευτω και γενικα οταν ημουν πολυ μικροτερη οταν ακουγα για προβληματα με πεθερικα ή με συζυγους κτλ ημουν απολυτη η αντιδραση μου ηταν του στιλ : ε, καλα εγω θα τον εδιωχνα , θα τους εβριζα , θα εκανα αυτο το αλλο, σιγα μη προσπαθουσα κτλ τωρα καταλαβαινω πως τα πραγματα δεν ειναι ποτε ασπρο ή μαυρο και προσπαθω να μην ριχνω λαδι στην φωτια
Εχεις δικιο είμαι εξω απο τον χορο. Αλλα περιγράφει τραγικα περιστατικα. Συγνωμη αν κάνω όμως κακό απλά δεν μπορω να καταλαβω την σταση του αντρα της. Rolling Eyes

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και γω ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι ιουλιάνα. και γώ σε άλλη φάση της ζωής μου και πριν κάνω το παιδί (περασα βέβαια και δυσκολίες μαζί τους και πριν το παιδί) αν μια φίλη μου, μου τα έλεγε αυτά μπορεί να μην της έλεγα χωρισέ τον αλλά θα την προέτρεπα να το κάνει ειδικά αν μου έλεγε ότι αυτός δεν την υποστηρίζει αρκετά. Όμως όντως τα πράγματα δεν είναι ποτέ άσπρο ή μαύρο και γενικά δε μου αρέσει καθόλου το σκεπτικό να γκρεμίσουν άλλοι κάτι που δημιουργήσαμε με κόπους όνειρα και ελπίδες οι δυό μας. Και όχι αναγκαστικά επειδή φέραμε στο κόσμο ένα παιδάκι που δε φταίει σε τίποτα αλλά και επειδή εμείς ήμασταν εκείνοι που κοπιάσαμε για να παντρευτούμε που ξεπεράσαμε τις όποιες δυσκολίες και που φτιάξαμε το σπιτικό μας(έστω και αν δε το χτίσαμε εμείς). Επειδή είμαστε πολλά χρόνια μαζί και έχουμε περάσει από πολλά στάδια και από απόσταση και ξέρω ότι υπάρχει αγάπη (παρόλη την αδυναμία του στο θέμα γονείς του) και επειδή φυσικά φέραμε και αυτό το πλάσμα στο κόσμο που το καλύτερο είναι να έχει κοντά και τους δύο γονείς του ειδικά σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς πιστεύω πως είναι πραγματικά πολύ κρίμα να μας διαλύσουν επειδή κουβαλάνε τέτοια μυαλά...

ede ο άντρας μου λέει όσο μαλάκας και σκατάς και να είναι ο πατέρας μου είναι πατέρας μου και θυσιάστηκε για μένα λέει να σπουδάσω και όλα αυτά...γι αυτό του έχει λέει αδυναμία και δε μπορεί να τον στεναχωρεί και μάλιστα όταν είχε γίνει αυτός ο καβγάς έκλαιγε γιατί λέει ήταν αυτός η αιτία (μέσω εμού) να ακούσει βρισιές σε αυτή την ηλικία ο πατέρας του..

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χωρίς να ειμαι μαντης νομίζω οτι ο μόνος τρόπος να σταματήσεις να τσακωνεσαι με τον άντρα σου ειναι να υιοθέτησεις την δική του παθητική στάση.να συμφωνείς σε ολα και να μην έχεις άποψη για τίποτα.μπορεις να το κανείς;δεν βλέπω τον άντρα σου να αλλάζει στάση αλλιώς άρα απο σένα εξαρτάται αν αντεχεις να σκυβεις συνέχεια το κεφάλι.

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:ωχ!καμμια φορα οι τριτοι μας κανουν κακο αθελα τους

πριν παντρευτω και γενικα οταν ημουν πολυ μικροτερη οταν ακουγα για προβληματα με πεθερικα ή με συζυγους κτλ ημουν απολυτη η αντιδραση μου ηταν του στιλ : ε, καλα εγω θα τον εδιωχνα , θα τους εβριζα , θα εκανα αυτο το αλλο, σιγα μη προσπαθουσα κτλ τωρα καταλαβαινω πως τα πραγματα δεν ειναι ποτε ασπρο ή μαυρο και προσπαθω να μην ριχνω λαδι στην φωτια
Εχεις δικιο είμαι εξω απο τον χορο. Αλλα περιγράφει τραγικα περιστατικα. Συγνωμη αν κάνω όμως κακό απλά δεν μπορω να καταλαβω την σταση του αντρα της. Rolling Eyes

δεν ηταν κατι προσωπικο για σενα για το φιλικο ζευγαρι και για τον εαυτο μου μιλουσα

ουτε εγω καταλαβαινω τη σταση του αντρα της αλλα γνωριζω πως ο τροπος που μεγαλωνουμε διαμορφωνει το χαρακτηρας μας , προφανως εσυ δε θα κακομιλας στα παιδακια σου ουτε θα τα υποτιμας οποτε τα παιδακια σου δεν θα εχουν μια τετοια σχεση μαζι σου αλλα επειδη ο αντρασ της ειναι ετσι , ετσι τον παρελαβε και ετσι θα μεινει αφου δε θελει να χωρισει το μονο που μπορει να κανει ειναι να μαθει νατους χειριζεται

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλε ποτε γεμισατε 4 σελιδες;;;;;; Shocked Shocked Shocked

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και απο αυτα που διαβασα στη συνεχεια για την ολη κατασταση το μονο που εχω να πω εινα ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100 ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 606100

και συμφωνω με την Ede!

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι ο άντρας μου δε πρόκειται να αλλάξει αυτό το έχω πια δεχθεί. έχει έτσι μεγαλώσει και εγώ δε το καταλαβαίνω επειδή μεγάλωσα τελείως διαφορετικά..
Επειδή ακριβώς δε το καταλαβαίνω καθόλου έχουμε έρθει σε ρήξη και επειδή δε δέχομαι να σκύβω το κεφάλι σε ότι βλακεία ακούω (μέχρι πρότινως το έκανα αλλά δεν άντεξα άλλο!!!)

Τώρα από τη στιγμή που δε ξέρω πως να το χειριστώ και τι γίνεται σ αυτές τις περιπτώσεις και σκέφτομαι και ότι είναι κρίμα να χωρίσω (αν και ξέρω ότι πραγματικά ευτυχισμένη δεδομένου των συνθηκών δε θα είμαι) πρέπει να συμβιβαστώ. Γι αυτό και το έθεσα έτσι στο αρχικό μήνυμα αν δηλαδή και πως μπορεί να κρατήσει ένας γάμος από τη στιγμή που δε μιλιέσαι με πεθερικά (γιατί δε πιστεύω ότι θα ξαναμιλήσουμε ποτέ- τουλάχιστο με το πατέρα του) ενώ ο άντρας σου έχει τρέλα με τους γονείς του??

Αφού κλαίει με ''μαύρο''δάκρυ γιατί ήθελε πάντα να είμαστε όλοι μαζί και μερικές φορές μου λέει ότι δε ξέρει αν μπορεί να το αντέξει και εγώ απογοητέυομαι και με πιάνει η ανασφάλεια...
Μια φορά του λέω καλά αυτός με προσέβαλε και με έβριζε τόσα χρόνια και δε μίλαγα εγώ μια φορά αντέδρασα και μίλησα και αυτός μου έκοψε τη καλημέρα. Είναι δίκαιο αυτό του λέω??Όχι μου λέει δεν είναι αλλά είναι δικαιολογημένο για το χαρακτήρα που έχει μου λέει επειδή τον ξέρω έτσι είναι έτσι ήταν λέει πάντα. Αυτός να προσβάλλει και οι άλλοι να σωπαίνουν.... ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 328109

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
όποτε κανε την προσπαθεια σου και ηρεμησε. Το θετικο εινα οτι ναγνωριζει τα λαθη των γονιων του όποτε σιγα σιγα θα τον παρεις με το μερος σου.Εμεισ παντως σου ευχομαστε τα καλυτερα

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μελινακι, κανεις δεν μπορει να σου πει ουτε να χωρησεις, ουτε ομως και να συμβιβαστεις με μια κατασταση που δεν σε ικανοποιει. δεν ξερω εγω τι θα εκανα στη θεση σου γιατι δεν εχω βρεθει.

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι το ξέρω μερικές φορές όσο και αν το σκέφτομαι λέω μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...Τέλος πάντων...

Σας ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε με το πρόβλημά μου να είστε καλά και σε εσάς ευχομαι τα καλύτερα

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
melinaki83 έγραψε:ναι το ξέρω μερικές φορές όσο και αν το σκέφτομαι λέω μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...Τέλος πάντων...

Σας ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε με το πρόβλημά μου να είστε καλά και σε εσάς ευχομαι τα καλύτερα

δεν υπαρχει μπρος γκρεμος και πισω ρεμα στη ζωη!! Αν πεσεις στο γκρεμο θα σκοτωθεις, ενω αν πεσεις στο ρεμα θα κολυμπισεις! Διαλεξε ποιος εινα για σενα ο γκρεμος και ποιο το ρεμα και πραξε αναλογα! Και καλο κολυμπι Wink

sofia 23/12/10

sofia 23/12/10
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
melinaki to dikio sou vouno!
ego ayto pou sou protino kai auto tha ekana einai to eksis
pare mia kola xarti thetika stin mia pleyra kai ta arnitika apo tin alli,an opos les to monadiko provlima ston gamo sas einai ta petherika kai se ola ta ipoloipa o antras sou einai auto pou thes kai xreiazese tote den thelei kai erotima ti tha kaneis ,ego den tha xoriza DEN MPOROUME NA TA EXOUME OLA!
apo kei kai epeita des pos mporeis na diaxiristeis oli ayti tin katastasi esi eisai ayti pou exeis to klidi gia emena o antras sou einai ksekatharos exeis dikio sou leei ego mazi sou eimai alla den mporo na po kouventa ston patera mou!
kai apo tin alli skepsou to antistrofa na eixes enan antra o opoios tha se ipostirize stous dikous tou alla kata ta alla den tha itan o sizigos pou thes oute o pateras pou tha itheles gia to paidi sou,ti na tin kaneis tin ipostiriksi me enan tetoio anthropo etsi den einai?
kaneis den einai aionovios kapoia stigmi tha figei o petheros sou kai tha parei mazi tou kai oli tin katastasi tote tha anasanei o antras sou kai pistepse den tha afisei pote ksana kanenan na sou milisei etsi distixos einai idiomorfi i sxesi me ton patera tou,episis skepsou kai to eksis o xaraktiras tou antra sou einai'o pateras mou thisiastike gia emena kai den mporo na tou miliso etsi'otan tou dinoun kati to ektimaei mexri aidias etsi tha erthei kai i mera pou tha ginei kai me esena ayto giati esi me tin seira sou tha exeis thisiasei tin aksioprepeia sou gia ton antra sou kai opos skeftete gia ton patera tou tha skeftei kai gia esena , an loipon o antras sou to aksizei na thisiaseis tin aksioprepeia sou apenanti ston patera tou kanto!
ayti einai i diki mou gnomi elpizo na se voithisa

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
melinaki83 έγραψε:ναι ο άντρας μου δε πρόκειται να αλλάξει αυτό το έχω πια δεχθεί. έχει έτσι μεγαλώσει και εγώ δε το καταλαβαίνω επειδή μεγάλωσα τελείως διαφορετικά..
Επειδή ακριβώς δε το καταλαβαίνω καθόλου έχουμε έρθει σε ρήξη και επειδή δε δέχομαι να σκύβω το κεφάλι σε ότι βλακεία ακούω (μέχρι πρότινως το έκανα αλλά δεν άντεξα άλλο!!!)

Τώρα από τη στιγμή που δε ξέρω πως να το χειριστώ και τι γίνεται σ αυτές τις περιπτώσεις και σκέφτομαι και ότι είναι κρίμα να χωρίσω (αν και ξέρω ότι πραγματικά ευτυχισμένη δεδομένου των συνθηκών δε θα είμαι) πρέπει να συμβιβαστώ. Γι αυτό και το έθεσα έτσι στο αρχικό μήνυμα αν δηλαδή και πως μπορεί να κρατήσει ένας γάμος από τη στιγμή που δε μιλιέσαι με πεθερικά (γιατί δε πιστεύω ότι θα ξαναμιλήσουμε ποτέ- τουλάχιστο με το πατέρα του) ενώ ο άντρας σου έχει τρέλα με τους γονείς του??

Αφού κλαίει με ''μαύρο''δάκρυ γιατί ήθελε πάντα να είμαστε όλοι μαζί και μερικές φορές μου λέει ότι δε ξέρει αν μπορεί να το αντέξει και εγώ απογοητέυομαι και με πιάνει η ανασφάλεια...
Μια φορά του λέω καλά αυτός με προσέβαλε και με έβριζε τόσα χρόνια και δε μίλαγα εγώ μια φορά αντέδρασα και μίλησα και αυτός μου έκοψε τη καλημέρα. Είναι δίκαιο αυτό του λέω??Όχι μου λέει δεν είναι αλλά είναι δικαιολογημένο για το χαρακτήρα που έχει μου λέει επειδή τον ξέρω έτσι είναι έτσι ήταν λέει πάντα. Αυτός να προσβάλλει και οι άλλοι να σωπαίνουν.... ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ... - Σελίδα 3 328109


σοβαρα μιλας οτι κλαει η ειρωνικα το λες??? γιατι αν ειναι αληθεια 30τοσο χρονον ανδρας ειναι καπως κ για τους γονεις του που κανουν κ μαλακιες ....

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
όχι κυριολεκτικά το λέω γενικά κλαίει και για άλλα θέματα. Το έχει αυτό όταν κάτι συμβαίνει κλαίει με λυγμούς. Δυστυχώς το έχει πάρει από τη μάνα του και αυτή κλαίει με το παραμικρό!!!

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μελινακι μου

αφου θελεις να προσπαθησεις μην εστιαζεις στα ελαττωματα του αντρα σου, εστιασε στα θετικα στοιχεια του χαρακτηρα του

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
melinaki83 έγραψε:όχι κυριολεκτικά το λέω γενικά κλαίει και για άλλα θέματα. Το έχει αυτό όταν κάτι συμβαίνει κλαίει με λυγμούς. Δυστυχώς το έχει πάρει από τη μάνα του και αυτή κλαίει με το παραμικρό!!!

πο ρε κοριτσι μου τι πραματα ειναι αυτα?? καλα ειναι δυνατον αχχ κοριτσι μου ειλικρινα δεν ξερω τι θα εκανα ... κανε υπομονη και αν θες αυτον τον ανδρα  διπλα σου αν αυτος ειναι ο ανδρας ειναι αυτος που θες να γερασεις μαζι τοτε απλα μην δινεις σημασια και μην ξανα μιλησεις ποτε μαζι τους και ποτε με τον ανδρα σου για αυτουσ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις