Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
45 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 45 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω απορω γιατι θα πρεπει να σωθηκε μονο η κοπελα??νομιζω οτι και ο αντρας της σωθηκε απο την κυρια μιας και αυτη σηκωνε το χερακι!!!οχι επειδη ειμαστε γυναικες να τα βλεπουμε μονοπλευρα!!!

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:εγω απορω γιατι θα πρεπει να σωθηκε μονο η κοπελα??νομιζω οτι και ο αντρας της σωθηκε απο την κυρια μιας και αυτη σηκωνε το χερακι!!!οχι επειδη ειμαστε γυναικες να τα βλεπουμε μονοπλευρα!!!

Πάρε τον έναν και βάρα τον στον άλλο δε λένε Ντεμάκι?
Αννίτα Πάνια ζεύγος ήταν η υπόθεση.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω απορω γιατι θα πρεπει να σωθηκε μονο η κοπελα??νομιζω οτι και ο αντρας της σωθηκε απο την κυρια μιας και αυτη σηκωνε το χερακι!!!οχι επειδη ειμαστε γυναικες να τα βλεπουμε μονοπλευρα!!!

Πάρε τον έναν και βάρα τον στον άλλο δε λένε Ντεμάκι?
Αννίτα Πάνια ζεύγος ήταν η υπόθεση.
ετσι ακριβως!!!

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
melinaki83 έγραψε:Ναι θέλω να σας δώσω πληροφορίες και συγγνώμη που δεν είπα από την αρχή απλά κλαίω πολύ και είμαι ταραγμένη πολύ!!!!
Κατ αρχήν δεν έχω ψυχραιμία., Είχα ξαναγράψει παλαιότερα στο φόρουμ πεθερικά καθώς από εκεί άρχισαν όλα. Ο πεθερός μου δε με ήθελε καθόλου ο άντρας μου είναι γιατρός εγώ είχα περιουσία και τη δουλειά μου παρόλα αυτά δε με θεωρούσε καλή για εκείνον και 5 χρόνια τώρα που είπαμε ότι πάμε σοβαρά με προσέβαλε άσχημα σε κάθε ευκαιρία. Ο άντρα μου έλεγε να μη δίνω σημασία. Το τι έχω ακούσει δε λέγεται τι ότι δεν έχω ψυχή, ότι είμαι άσχημη, ότι δε κάνω για μάνα (ενώ προσπαθούσαμε να τεκνοποιήσουμε και ο άντρας μου είχε θέμα στο σπέρμα), όταν γέννησα έλεγε να βρούμε άλλη μάνα στο παιδί εγώ όλα αυτά τα άκουγα και δε μίλαγα αλλά έκλαιγα μόνη μου,. Μια μέρα που πήγαμε όλοι μαζί στο χωριό του άντρα μου, ο πατέρας του μου είπε ότι όταν γίνει ο γιός του 50 εγώ θαμαι σα σταφίδα χάλια και θα βρει άλλη γυναίκα. Ε δεν άντεξα και του λέω αν βρει άλλη θα βρω και γω και μου λέει αυτός αντε να βρεις να δει και ο γιός μου τη τύχη του. Δε μίλησα αλλά ήμουν χάλια και λέω στον άντρα μου πάμε να φύγουμε και αυτός λέει (ο πεθερός) άστη να φύγει τη μαλακισμένη. Εγώ τα πήρα και άρχισα και εγώ να τον βρίζω και του είπα ότι και ο γιός του τον έχει πει μαλάκα για αυτά που λέει. Τότε μου εξαπέλυσε επίθεση και ο άντρας μου και η πεθερά μου (φυσικά που είχε παραδεχθεί ότι δε θέλει να της πάρω το γιό της) και μου έκοψαν τη καλημέρα οι δικοί του. Εμείς συνεχίσαμε αλλά τα προβλήματα άπειρα. Θέλανε να βλέπουν το παιδί και το παίρνανε χωρίς εμένα ενώ είναι μόνο (1 έτους), το βγάλαμε το όνομα του πεθερού, τα δέχθηκα όλα. Μετά ανακάλυψα οτι ο άντρας μου (που θέλει να πάει Αγγλία) να κάνει εξειδίκευση είχε αλληλογραφία με μια κοπέλα και του κανόνιζε θέση εκεί αλλά του έλεγε να μείνει σπίτι της καθώς εκείνη θα μετακόμιζε και τον έπαιρνε τηλέφωνα. Εκείνος δε μου είχε πει τίποτα για αυτό και μου είπε ότι τη θέση τη βρήκε μέσω αίτησης. Εγώ έπαθα σοκ όταν το βρήκα στο μαιλ του τα παραδέχθηκε όλα και είπε ότι μου το έκρυψε για να μη ζηλέψω. Της έστειλε μήνυμα ότι δε θα πάει Σεπτεμβρη αλλά Γενάρη και έτσι δε θα μείνει σπίτι της/.

Το προσπερνάμε και αυτό αλλά έγινε ομηρικός καβγάς. Οι χειροδικίες έρχονται και από τους δύο δε ξέρω πως το ένα φέρνει το άλλο...είναι ΟΔΥΝΗΡΟ!!! Κάποια άλλη στιγμή και ενώ είχα πάει να ηρεμήσω είδα στο fb μια συνομιλία με τη μάνα του που του έλεγε να σωθεί από εμένα και πως είχε τη χειρότερη τύχη και αυτός αντί να αντιδράσει της έλεγε μη στεναχωριέσαι μανούλα άσε να φύγω Αγγλία και θα δούμε τι θα κάνουμε...και αυτή του έλεγε θα τη βρεις εσύ την άκρη παιδί μου...πληγώθηκα!!Κοιμόταν και τον ξύπνησα οριόμενη φώναζα τον χτύπησα και αυτός το ίδιο μετά της έφαγα πολύ και μου έσπασε τα γυαλιά!!!

Μετά το ξεπεράσαμε και αυτό πήγαμε σε ψυχολόγο κάπως μας βοήθησε...Όμως ήταν να πάει σε μια βάφτιση να βαφτίσει το παιδί του θείου του με τη μάνα του. Εγώ του είπα ότι δεν είναι σωστό να το βαφτίσει με τη μάνα του και να πάει αφού με έχουν διώξει και δε με θέλουν να κάτσει μαζί μου (το ξέρω λάθος μου) Εκείνος μου έπιασε το χέρι και μου είπε ναι αγάπη μου έχεις δίκιο θα στηρίξω την οικογένειά μας. Την επόμενη μέρα όμως πήγε στη μάνα του και άλλαξε γνώμη και μου λέει θα πάω έχω δώσει το λόγο μου. Δεν ήταν για τη βάφτιση αλλά που είδα πόσο τον επηρέασε...Δε ξέρω πήρα ανάποδες...τρελάθηκα του τράβηξα τα μαλλιά την ώρα που οδηγούσε και ήταν το παιδί στο αμάξι (τραγικό λάθος)αυτός με έφτυσε και μου έδωσε χαστούκι και εγώ του είπα ότι θα τον σκοτώσω και τον έπιασα από το λαιμό (Δε θα το έκανα δε ξέρω γιατί έφτασα εκί...)τα διέλυσα όλα. Μου είπε ότι δεν αντέχει άλλο ότι προσπάθησε αλλά δε πάει έτσι ότι στο τέλος θα σκοτωθούμε...μπορεί να έχει δίκιο Εγώ όμως όλα τα είχα άλλιώς στο μυαλό μου..νόμιζα ότι θα τα βρούμε ότι θα εχουμε οικογένεια...φέρθηκα πολύ άσχημα το ξέρω και θα το πληρώσω...ΤΟ ποτάμι δεν έχει πια γυρισμό...
Αλήθεια ήθελα να έχουμε μια όμορφη οικογένεια δε ξέρω πως έχασα τη ψυχραιμία μου τόσο και έφτασα ως εδώ...Crying or Very sad 

Κορίτσια μου εγώ θα σας πώ τι ακριβώς συμβαίνει. Όπως έγραψε και η κοπέλα ο γάμος ξεκίνησε με τις καλύτερες προυποθέσεις. Το πε κι όλας! Ο άντρας γιατρός, κι εκείνη είχε περιουσία. Τι ακριβώς ΔΕΝ καταλαβαίνεται. Κι αυτή η καλοσύνη συνεχίστηκε....Αυτή τον έβριζε, αυτός της έλεγε ψέματα (για το εξωτερικό). Η κοπέλα είπε να μην το αφήσει έτσι κι άρχισε να ψάχνει τα μηνύματά του, κι αυτός όταν το ανακάλυψε είπε να τη δείρει....Κάπου εκεί όμως αποφάσισαν να πάνε σε ειδικό και ενώ όλα πήγαιναν καλύτερα και αποφάσισαν να αφοσιωθούν στη σχέση τους και να ξεχάσουν τους τριγύρω ΠΑΛΙ κάτι έγινε κι άρχισε το ξυλοφόρτωμα...!Τα ξαναβρήκαν όμως και ξαφνικά μέσα στο αυτοκίνητο την κοπέλα την έπιασε υστερία (χωρίς να καταλαβει ΦΥΣΙΚΑ πως) και άρχισαν τα ΙΔΙΑ και χειρότερα. Τυχαία βέβαια βρισκόταν κι ένα παιδί μπροστά (ωχ! ήταν δικό τους). Και κάπου μέσα σε όλα αυτά είχαν κάνει κι ένα παιδί για να ανανεώσουν τη σχέση τους και να τους δώσει λόγο ύπαρξης της σχέσης. Και φυσικά ούτε τώρα η ΚΥΡΙΑ ασχολείται με το παιδί αλλά με το ότι καταστράφηκε ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΓΑΜΟΣ!!!Και μην τολμήσει και μου πεί το αντίθετο γιατί σε όλο το ποστ δεν ανέφερε για παιδί!

ΕΓΏ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΩ? ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΝΑΝ ΕΙΔΙΚΟ ΑΠ' ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΚΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΕΤΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

Και ναι μπορεί να τα λέω λίγο χοντροκομμένα αλλά η κυρία ζήτησε τη γνώμη μας.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ Σ' ΑΡΕΣΕΙ!!!!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πω πω roodie τα πες εξω απο τα δοντια αλλα συμφωνω μαζι σου.Ξερεις τι δεν μπορω να καταλαβω.Ολα τα στραβα ειναι δυνατον να εμφανιζονται μετα το παιδι και μετα το γαμο?Απο την αρχη σημαδια δεν υπαρχουν?Αυτο το παιδακι τι φταιει?Οταν απο την αρχη ειναι στραβα τα [ραγματα ειναι δυνατον μετα να ισιωσουν?Η πιστευουν οτι με το παιδι τα πραγματα θα πανε καλυτερα?Δεν μπορω να το καταλαβω εγω αλλα ας μας απαντησει αν θελει η κοπελα καλυτερα

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tο έχω καταλάβει εγώ και θα στο εξηγήσω αμέσως. Η κατάσταση τις περισσότερες φορές, που ακούς τέτοια σκηνικά, είναι έτσι από πρίν. Κανέις όμως δεν ενδιαφέρεται αφού υπάρχουν ''ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ'' (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ), και αφού πολλές γυναίκες είναι της άποψης πως μετά το γάμο και κάνοντας ένα παιδί ΟΛΑ θα διορθωθούν κατά το δοκούν Wink ! Ε? Τι λές κι εσύ?

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όσο για το παιδί που ρωτάς, είδες να ενδιαφέρεται κανείς? Γιατί αν ενδιαφερόταν κατά τη γνώμη μου, το θέμα του ποστ θα ήταν: ''ΑΣΧΗΜΟΣ ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΙΟΥ''. Στο συγκεκριμένο θέμα η κοπέλα κάνει απλή αναφορά απ' ότι μπορώ να καταλάβω (ας με διορθώσει αν θέλει) στην ύπαρξη του παιδιού...

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
roodie έγραψε:Tο έχω καταλάβει εγώ και θα στο εξηγήσω αμέσως. Η κατάσταση τις περισσότερες φορές, που ακούς τέτοια σκηνικά, είναι έτσι από πρίν. Κανέις όμως δεν ενδιαφέρεται αφού  υπάρχουν ''ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ'' (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ), και αφού πολλές γυναίκες είναι της άποψης πως μετά το γάμο και κάνοντας ένα παιδί ΟΛΑ θα διορθωθούν κατά το δοκούν Wink ! Ε? Τι λές κι εσύ?


Ναι ρε παιδι μου εχει μια βαση αυτο αλλα με το να εθελοτυφλουν δεν κερδιζουν τιποτα.Το παιδακι τι φταει ?Πληρης ανωριμοτητα ειναι αυτο.Παω να τελειωσω το φαι μου κ ερχομαι

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roodie έγραψε:Tο έχω καταλάβει εγώ και θα στο εξηγήσω αμέσως. Η κατάσταση τις περισσότερες φορές, που ακούς τέτοια σκηνικά, είναι έτσι από πρίν. Κανέις όμως δεν ενδιαφέρεται αφού  υπάρχουν ''ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ'' (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ), και αφού πολλές γυναίκες είναι της άποψης πως μετά το γάμο και κάνοντας ένα παιδί ΟΛΑ θα διορθωθούν κατά το δοκούν Wink ! Ε? Τι λές κι εσύ?

 συμφωνώ μαζι σου, ρουντι, η ενταση υποβοσκει και απλα εκτονωνεται!Απλα καποιοι ανθρωποι δεν κανει να παντρευονται (μεταξυ τους) αλλα για καποιο λογο δεν εννοουν να το καταλαβουν!

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και ποιος είπε οτι όλες μας είμαστε ώριμες για να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Έλα μου όμως που έτσι μας μάθανε. Να παντρευτούμε να μην μείνουμε στο ράφι και να βρούμε γιατρό δικηγόρο ή πολιτικό μηχανικό. Και σου λέει η μάνα με την πεθερά μετά. Κάντε παιδί και θα σας το μεγαλώσουμε εμείς. Σίγουρα την έχεις ακούσει την ατάκα...

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
roodie έγραψε:Tο έχω καταλάβει εγώ και θα στο εξηγήσω αμέσως. Η κατάσταση τις περισσότερες φορές, που ακούς τέτοια σκηνικά, είναι έτσι από πρίν. Κανέις όμως δεν ενδιαφέρεται αφού  υπάρχουν ''ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ'' (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ), και αφού πολλές γυναίκες είναι της άποψης πως μετά το γάμο και κάνοντας ένα παιδί ΟΛΑ θα διορθωθούν κατά το δοκούν Wink ! Ε? Τι λές κι εσύ?

 συμφωνώ μαζι σου, ρουντι, η ενταση υποβοσκει και απλα εκτονωνεται!Απλα καποιοι ανθρωποι δεν κανει να παντρευονται (μεταξυ τους) αλλα για καποιο λογο δεν εννοουν να το καταλαβουν!

Ιουλιάνα μου καλημέρα. Κάποιοι άνθρωποι αν δεν έχουν λύσει δικά τους θέματα δεν πρέπει γενικά να παντρεύονται κατ' εμέ. Η κοπέλα παραδέχτηκε πως δύσκολα μπορεί να διαχειριστεί τα νεύρα της.Πιστεύεις λοιπόν πως αν δεν πάει σ' έναν ειδικό να μάθει πως να διαχειρίζεται τον εαυτό της, σε επόμενη σχέση ή γάμο δεν θα κάνει τα ίδια? Εγώ είμαι σίγουρη. Γιατί 9 στις 10 φορές πιστεύω πως δεν μας φταίνε οι άλλοι αλλά ο ίδιος μας ο εαυτός. Ποιος όμως να το καταλάβει και ποιος να το παραδεχτεί?

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roodie έγραψε:Και ποιος είπε οτι όλες μας είμαστε ώριμες για να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Έλα μου όμως που έτσι μας μάθανε. Να παντρευτούμε να μην μείνουμε στο ράφι και να βρούμε γιατρό δικηγόρο ή πολιτικό μηχανικό. Και σου λέει η μάνα με την πεθερά μετά. Κάντε παιδί και θα σας το μεγαλώσουμε εμείς. Σίγουρα την έχεις ακούσει την ατάκα...

χιλιες φορες το εχω ακουσει κανε παιδι εγω ειμαι εδω

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roodie έγραψε:Και ποιος είπε οτι όλες μας είμαστε ώριμες για να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Έλα μου όμως που έτσι μας μάθανε. Να παντρευτούμε να μην μείνουμε στο ράφι και να βρούμε γιατρό δικηγόρο ή πολιτικό μηχανικό. Και σου λέει η μάνα με την πεθερά μετά. Κάντε παιδί και θα σας το μεγαλώσουμε εμείς. Σίγουρα την έχεις ακούσει την ατάκα...

 καλα πολυ κλασικη ατακα αυτη!
νομιζω οτι ο γαμος και το παιδι προυποθετει την απολυτη συνεργασια του ζευγαριου!σιγουρα πριν κανεις το επομενο βημα γνωριζεις απολυτα τι <παιρνεις> και το οτι αλλαξε μετα κτλ δεν τα πιστευω καθολου

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
roodie έγραψε:Και ποιος είπε οτι όλες μας είμαστε ώριμες για να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Έλα μου όμως που έτσι μας μάθανε. Να παντρευτούμε να μην μείνουμε στο ράφι και να βρούμε γιατρό δικηγόρο ή πολιτικό μηχανικό. Και σου λέει η μάνα με την πεθερά μετά. Κάντε παιδί και θα σας το μεγαλώσουμε εμείς. Σίγουρα την έχεις ακούσει την ατάκα...

 καλα πολυ κλασικη ατακα αυτη!
νομιζω οτι ο γαμος και το παιδι προυποθετει την απολυτη συνεργασια του ζευγαριου!σιγουρα πριν κανεις το επομενο βημα γνωριζεις απολυτα τι <παιρνεις> και το οτι αλλαξε μετα κτλ δεν τα πιστευω καθολου

και ομως γινετε.. αφηνετε ο αλλος και βγαζει τον παραματικο του ευατο... δενειι το γαιδαρο και εκει ερχιζουν ολα... τουλαχιστον σε μενα αυτο καταλαβα να συμβενει...

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roodie έγραψε:
iouliana έγραψε:
roodie έγραψε:Tο έχω καταλάβει εγώ και θα στο εξηγήσω αμέσως. Η κατάσταση τις περισσότερες φορές, που ακούς τέτοια σκηνικά, είναι έτσι από πρίν. Κανέις όμως δεν ενδιαφέρεται αφού  υπάρχουν ''ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ'' (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ), και αφού πολλές γυναίκες είναι της άποψης πως μετά το γάμο και κάνοντας ένα παιδί ΟΛΑ θα διορθωθούν κατά το δοκούν Wink ! Ε? Τι λές κι εσύ?

 συμφωνώ μαζι σου, ρουντι, η ενταση υποβοσκει και απλα εκτονωνεται!Απλα καποιοι ανθρωποι δεν κανει να παντρευονται (μεταξυ τους) αλλα για καποιο λογο δεν εννοουν να το καταλαβουν!

Ιουλιάνα μου καλημέρα.  Κάποιοι άνθρωποι αν δεν έχουν λύσει δικά τους θέματα δεν πρέπει γενικά να παντρεύονται κατ' εμέ. Η κοπέλα παραδέχτηκε πως δύσκολα μπορεί να διαχειριστεί τα νεύρα της.Πιστεύεις λοιπόν πως αν δεν πάει σ' έναν ειδικό να μάθει πως να διαχειρίζεται τον εαυτό της, σε επόμενη σχέση ή  γάμο δεν θα κάνει τα ίδια? Εγώ είμαι σίγουρη. Γιατί 9 στις 10 φορές πιστεύω πως δεν μας φταίνε οι άλλοι αλλά ο ίδιος μας ο εαυτός. Ποιος όμως να το καταλάβει και ποιος να το παραδεχτεί?

 αυτο ειναι το μονο σιγουρο και σε συνδυασμο με ενα οχι τοσο <συμβατο > ταιρι μπορει να σου βγει ο χειροτερος εαυτος σου

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nanakaboubou έγραψε:
iouliana έγραψε:
roodie έγραψε:Και ποιος είπε οτι όλες μας είμαστε ώριμες για να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Έλα μου όμως που έτσι μας μάθανε. Να παντρευτούμε να μην μείνουμε στο ράφι και να βρούμε γιατρό δικηγόρο ή πολιτικό μηχανικό. Και σου λέει η μάνα με την πεθερά μετά. Κάντε παιδί και θα σας το μεγαλώσουμε εμείς. Σίγουρα την έχεις ακούσει την ατάκα...

 καλα πολυ κλασικη ατακα αυτη!
νομιζω οτι ο γαμος και το παιδι προυποθετει την απολυτη συνεργασια του ζευγαριου!σιγουρα πριν κανεις το επομενο βημα γνωριζεις απολυτα τι <παιρνεις> και το οτι αλλαξε μετα κτλ δεν τα πιστευω καθολου

και ομως γινετε.. αφηνετε ο αλλος και βγαζει τον παραματικο του ευατο... δενειι το γαιδαρο και εκει ερχιζουν ολα... τουλαχιστον σε μενα αυτο καταλαβα να συμβενει...

 δεν το καταλαβιανω να σου πω την αληθεια, ισως γιατι εγω γνωριζω το αντρα μου απο τοτε που αυτος ηταν 22 και εγω εγω 24 αλλα παντρευτηκαμε στα 29, οποτε εχουμε περασει πολλα μαζι απο πολυ θλιβερες καταστασεις μεχρι πολυ χαρουμενες, 

αλλα εχω μια απορια κρυβεται ο εαυτος μας ???

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έτσι ακριβώς κοπέλα μου. Τα υπόλοιπα τ' ακούω βερεσέ. Μόνη μας τη φτιάχνουμε τη ζωή μας, μόνοι μας την καταστρέφουμε. Και δεν αντέχω και το σενάριο μετά το χωρισμό. Το παίζουν όλες κλαίουσες, ρίχνουν το φταίξιμο σε πεθερές, γκόμενες και κουνιάδες και ο πατέρας δεν φροντίζει να δώσει τα απαραίτητα για το μεγάλωμα του παιδιού. Δηλαδή πάλι τσακώνονται για υλικά αγαθά κι όχι για ουσιαστικά προβλήματα. Σενάριο χιλιοδιαβασμένο, που με κουράζει πια και να το σκέφτομαι....

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
iouliana έγραψε:
roodie έγραψε:Και ποιος είπε οτι όλες μας είμαστε ώριμες για να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Έλα μου όμως που έτσι μας μάθανε. Να παντρευτούμε να μην μείνουμε στο ράφι και να βρούμε γιατρό δικηγόρο ή πολιτικό μηχανικό. Και σου λέει η μάνα με την πεθερά μετά. Κάντε παιδί και θα σας το μεγαλώσουμε εμείς. Σίγουρα την έχεις ακούσει την ατάκα...

 καλα πολυ κλασικη ατακα αυτη!
νομιζω οτι ο γαμος και το παιδι προυποθετει την απολυτη συνεργασια του ζευγαριου!σιγουρα πριν κανεις το επομενο βημα γνωριζεις απολυτα τι <παιρνεις> και το οτι αλλαξε μετα κτλ δεν τα πιστευω καθολου

και ομως γινετε.. αφηνετε ο αλλος και βγαζει τον παραματικο του ευατο... δενειι το γαιδαρο και εκει ερχιζουν ολα... τουλαχιστον σε μενα αυτο καταλαβα να συμβενει...

 δεν το καταλαβιανω να σου πω την αληθεια, ισως γιατι εγω γνωριζω το αντρα μου απο τοτε που αυτος ηταν 22 και εγω εγω 24 αλλα παντρευτηκαμε στα 29, οποτε εχουμε περασει πολλα μαζι απο πολυ θλιβερες καταστασεις μεχρι πολυ χαρουμενες, 

αλλα εχω μια απορια κρυβεται ο εαυτος μας ???

εγω τον γνωρισα κ παντρευτηκαμε σε 3 χρονια μεσα οποτε οτι κ να πω ειναι βερεσε δε ειχαμε περασει τιποτα... ξερειες τι πιστευω οτι ο ανθρωπος συμβιβαζετε κ κανει υπομονη σε μενα δηλαδη ολα αυτα που εχεουν συμβει τωρα που δεν ειχαν συμβει καθολου ουτε μια φορα πριν το γαμο αυτο εκδιλωνει οτι ο ανθρωπος εκανε υπομονη κ ρκρυβε τα ''κουσουρια'' του μεχχρι να γινει σιγουρακι.. βεβαθαβ δεν βγαζω την ουρα μου καταλαβαινω τον ευατο μου κανω πολλα λαθη κ εγω εξαντλητε η υπομονη μου ... κ αυτος το ιδιο λεει για μενα οτι δεν ημουν ετσι.. το ενα φερνει το αλλο ομως η κακια θα φερει κακια κ ουτο καθεξης..

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
iouliana έγραψε:
roodie έγραψε:Και ποιος είπε οτι όλες μας είμαστε ώριμες για να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Έλα μου όμως που έτσι μας μάθανε. Να παντρευτούμε να μην μείνουμε στο ράφι και να βρούμε γιατρό δικηγόρο ή πολιτικό μηχανικό. Και σου λέει η μάνα με την πεθερά μετά. Κάντε παιδί και θα σας το μεγαλώσουμε εμείς. Σίγουρα την έχεις ακούσει την ατάκα...

 καλα πολυ κλασικη ατακα αυτη!
νομιζω οτι ο γαμος και το παιδι προυποθετει την απολυτη συνεργασια του ζευγαριου!σιγουρα πριν κανεις το επομενο βημα γνωριζεις απολυτα τι <παιρνεις> και το οτι αλλαξε μετα κτλ δεν τα πιστευω καθολου

και ομως γινετε.. αφηνετε ο αλλος και βγαζει τον παραματικο του ευατο... δενειι το γαιδαρο και εκει ερχιζουν ολα... τουλαχιστον σε μενα αυτο καταλαβα να συμβενει...

 δεν το καταλαβιανω να σου πω την αληθεια, ισως γιατι εγω γνωριζω το αντρα μου απο τοτε που αυτος ηταν 22 και εγω εγω 24 αλλα παντρευτηκαμε στα 29, οποτε εχουμε περασει πολλα μαζι απο πολυ θλιβερες καταστασεις μεχρι πολυ χαρουμενες, 

αλλα εχω μια απορια κρυβεται ο εαυτος μας ???
και ομως κρυβεται!!θα σου δωσω ενα παραδειγμα!!καναμε παρεα χρονια με ενα παιδι παααρα πολυ καλο (μας εδειχνε)!!λοιπον αποφασθζουμε να τους γνωρισουμε με την αδερφη μου γιατι λεω εδω θα ειναι μια χαρα με τοσο καλο παιδι!στον μηνα πανω την ζηταει και σε 3 μηνες αρραβωνιαζονται.μενει εγκυος η αδερφη μου και αποφασιζουν να μεινουν μαζι και να ξεκινησουν για γαμο!!αυτος τρελαμενος απο την χαρα του τρελα ερωτευμενος.ξεκιναει ομως να βγαζει τον εαυτο του στην επιφανεια!!!μας κατηγορει οοολους πιω απο την πλατη μας,δεν αφηνει την αδερφη μου ουτε στο σπιτι μου να ερθει γιατι την θελει αποκλειστικη,οτι λεφτα ειχε τα εδεινε στην μανα του και η αδερφη μου μονη της πληρωνε οολα τα εξοδα του σπιτιου,και ενα καρο ψαμματα και φαντασιες που ο ιδιος εχει παραδεχτει οτι φανταζεται.συγγεκριμενα ειπε οτι εχει κατι στο μυαλο που θα ηθελε να συμβει και εντελη πιστευει οτι αυτο συμβαινει!π.χ θα ηθελε να του πει η αδερφη μου οτι τον θελει,και φτανει στο σημειο να πιστευει οτι το εχει πει αυτο η αδερφη μου!!για παρανοια μιλαμε!!καθηστεριμενος φουλ!!προλαβαν καναν μεσα σε ολα αυτα και εναν πολιτικο οπου κρατησε 1 εβδομαδα το πολυ!

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ντεμάκι μου για μένα είναι μικρό χρονικό διάστημα οι 3 μήνες για να αρραβωνιαστούν. Και μην βλέπεις έναν άνθρωπο στην παρέα και στο χαβαλέ για να κρίνεις. όλοι καλοί είναι. Όταν κλείνει η πόρτα του σπιτιού κι έρχονται τα προβλήματα αλλάζουμε. Γι αυτό είμαι πολύ υπέρ της συγκατοίκησης. Τους πήρανε τα χρόνια και αρραβωνιαστήκανε τόσο σύντομα? Για μένα τεράστιο λάθος....

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και τρια χρονια δεν ειναι λιγα παντως!απλα πιστευω οτι ο χαρακτηρας μας δεν κρυβεται η συμπεριφορα μας ομως μπορει να αλλαζει
 
σιγουρα συμβιβαζεσαι και εσυ και αυτος, ουτε εγω ειμαι τελεια ουτε ο αντρα μου,  και τωρα ζοριζεστε γιατι βιωνετε μια καινουρια κατασταση και γαμος και παιδι μαζι, αλλα το θεμα ειναι να μη διαιωνιζεται μια δυσαρεστη κατασταση γιατι οι φθορες μετα ειναι ανεπανορθωτες

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
iouliana έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
iouliana έγραψε:
roodie έγραψε:Και ποιος είπε οτι όλες μας είμαστε ώριμες για να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Έλα μου όμως που έτσι μας μάθανε. Να παντρευτούμε να μην μείνουμε στο ράφι και να βρούμε γιατρό δικηγόρο ή πολιτικό μηχανικό. Και σου λέει η μάνα με την πεθερά μετά. Κάντε παιδί και θα σας το μεγαλώσουμε εμείς. Σίγουρα την έχεις ακούσει την ατάκα...

 καλα πολυ κλασικη ατακα αυτη!
νομιζω οτι ο γαμος και το παιδι προυποθετει την απολυτη συνεργασια του ζευγαριου!σιγουρα πριν κανεις το επομενο βημα γνωριζεις απολυτα τι <παιρνεις> και το οτι αλλαξε μετα κτλ δεν τα πιστευω καθολου

και ομως γινετε.. αφηνετε ο αλλος και βγαζει τον παραματικο του ευατο... δενειι το γαιδαρο και εκει ερχιζουν ολα... τουλαχιστον σε μενα αυτο καταλαβα να συμβενει...

 δεν το καταλαβιανω να σου πω την αληθεια, ισως γιατι εγω γνωριζω το αντρα μου απο τοτε που αυτος ηταν 22 και εγω εγω 24 αλλα παντρευτηκαμε στα 29, οποτε εχουμε περασει πολλα μαζι απο πολυ θλιβερες καταστασεις μεχρι πολυ χαρουμενες, 

αλλα εχω μια απορια κρυβεται ο εαυτος μας ???
και ομως κρυβεται!!θα σου δωσω ενα παραδειγμα!!καναμε παρεα χρονια με ενα παιδι παααρα πολυ καλο (μας εδειχνε)!!λοιπον αποφασθζουμε να τους γνωρισουμε με την αδερφη μου γιατι λεω εδω θα ειναι μια χαρα με τοσο καλο παιδι!στον μηνα πανω την ζηταει και σε 3 μηνες αρραβωνιαζονται.μενει εγκυος η αδερφη μου και αποφασιζουν να μεινουν μαζι και να   ξεκινησουν για γαμο!!αυτος τρελαμενος απο την χαρα του τρελα ερωτευμενος.ξεκιναει ομως να βγαζει τον εαυτο του στην επιφανεια!!!μας κατηγορει οοολους πιω απο την πλατη μας,δεν αφηνει την αδερφη μου ουτε στο σπιτι μου να ερθει γιατι την θελει αποκλειστικη,οτι λεφτα ειχε τα εδεινε στην μανα του και η αδερφη μου μονη της πληρωνε οολα τα εξοδα του σπιτιου,και ενα καρο ψαμματα και φαντασιες που ο ιδιος εχει παραδεχτει οτι φανταζεται.συγγεκριμενα ειπε οτι εχει κατι στο μυαλο που θα ηθελε να συμβει και εντελη πιστευει οτι αυτο συμβαινει!π.χ θα ηθελε να του πει η αδερφη μου οτι τον θελει,και φτανει στο σημειο να πιστευει οτι το εχει πει αυτο η αδερφη μου!!για παρανοια μιλαμε!!καθηστεριμενος φουλ!!προλαβαν καναν μεσα σε ολα αυτα και εναν πολιτικο οπου κρατησε 1 εβδομαδα το πολυ!    

 ντεμακ, συγνωμη, αλλα η αδερφη σου φταιει, εσεις ειχατε ενδειξεις οτι προκειται για ενα καλο ατομο για παρεουλα οποτε προτεινατε μια γνωριμια, αλλα σε 3 μηνες τι να γνωρισεις και τι να καταλαβεις

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roodie έγραψε:Ντεμάκι μου για μένα είναι μικρό χρονικό διάστημα οι 3 μήνες για να αρραβωνιαστούν. Και μην βλέπεις έναν άνθρωπο στην παρέα και στο χαβαλέ για να κρίνεις. όλοι καλοί είναι. Όταν κλείνει η πόρτα του σπιτιού κι έρχονται τα προβλήματα αλλάζουμε. Γι αυτό είμαι πολύ υπέρ της συγκατοίκησης. Τους πήρανε τα χρόνια και αρραβωνιαστήκανε τόσο σύντομα? Για μένα τεράστιο λάθος....
δεν το ειπα για καλο οτι αρραβωνιαστικαν και παντρευτικαν αμεσως!!αντιθετως ειναι ενα παραδειγμα κοκο!!απλα λεω πως αλλαξε αυτος ο ανθρωπος μεσα σε πολυ λιγο!!

roodie

roodie
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="nanakaboubou"][quote="iouliana"]
nanakaboubou έγραψε:
εγω τον γνωρισα κ παντρευτηκαμε σε 3 χρονια μεσα οποτε οτι κ να πω ειναι βερεσε δε ειχαμε περασει τιποτα... ξερειες τι πιστευω οτι ο ανθρωπος συμβιβαζετε κ κανει υπομονη σε μενα δηλαδη ολα αυτα που εχεουν συμβει τωρα που δεν ειχαν συμβει καθολου ουτε μια φορα πριν το γαμο αυτο εκδιλωνει οτι ο ανθρωπος εκανε υπομονη κ ρκρυβε τα ''κουσουρια'' του μεχχρι να γινει σιγουρακι.. βεβαθαβ δεν βγαζω την ουρα μου καταλαβαινω τον ευατο μου κανω πολλα λαθη κ εγω εξαντλητε η υπομονη μου ... κ αυτος το ιδιο λεει για μενα οτι δεν ημουν ετσι.. το ενα φερνει το αλλο ομως η κακια θα φερει κακια κ ουτο καθεξης..

Κανείς από τους δύο δεν άλλαξε Νανά μου. Άλλαξανε οι καταστάσεις. Κι εκεί έπρεπε να είσαι πιο διορατική. Στα 19 να έβγαινες με το χαρτζιλίκι της μαμάς βόλτα με το γκομενάκι για καφέ και ποτό. Δεν είχες προβλήματα γιατί φρόντιζαν οι γονείς σου να μην έχεις. Πέρναγες καλά λοιπόν με το γκομενάκι. Αυτή ήταν η έννοια σου. Τώρα όλα τα προβλήματα είναι δικά σου και δικά του και δυστυχώς είσαστε μικροί και δεν είχατε μάθει να τα διαχειρίζεστε.Θα ζοριστείς και θα την βρείς την άκρη σου αν το θές...Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως κάποιος απ' τους δύο σας άλλαξε!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:
iouliana έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
iouliana έγραψε:
roodie έγραψε:Και ποιος είπε οτι όλες μας είμαστε ώριμες για να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια. Έλα μου όμως που έτσι μας μάθανε. Να παντρευτούμε να μην μείνουμε στο ράφι και να βρούμε γιατρό δικηγόρο ή πολιτικό μηχανικό. Και σου λέει η μάνα με την πεθερά μετά. Κάντε παιδί και θα σας το μεγαλώσουμε εμείς. Σίγουρα την έχεις ακούσει την ατάκα...

 καλα πολυ κλασικη ατακα αυτη!
νομιζω οτι ο γαμος και το παιδι προυποθετει την απολυτη συνεργασια του ζευγαριου!σιγουρα πριν κανεις το επομενο βημα γνωριζεις απολυτα τι <παιρνεις> και το οτι αλλαξε μετα κτλ δεν τα πιστευω καθολου

και ομως γινετε.. αφηνετε ο αλλος και βγαζει τον παραματικο του ευατο... δενειι το γαιδαρο και εκει ερχιζουν ολα... τουλαχιστον σε μενα αυτο καταλαβα να συμβενει...

 δεν το καταλαβιανω να σου πω την αληθεια, ισως γιατι εγω γνωριζω το αντρα μου απο τοτε που αυτος ηταν 22 και εγω εγω 24 αλλα παντρευτηκαμε στα 29, οποτε εχουμε περασει πολλα μαζι απο πολυ θλιβερες καταστασεις μεχρι πολυ χαρουμενες, 

αλλα εχω μια απορια κρυβεται ο εαυτος μας ???
και ομως κρυβεται!!θα σου δωσω ενα παραδειγμα!!καναμε παρεα χρονια με ενα παιδι παααρα πολυ καλο (μας εδειχνε)!!λοιπον αποφασθζουμε να τους γνωρισουμε με την αδερφη μου γιατι λεω εδω θα ειναι μια χαρα με τοσο καλο παιδι!στον μηνα πανω την ζηταει και σε 3 μηνες αρραβωνιαζονται.μενει εγκυος η αδερφη μου και αποφασιζουν να μεινουν μαζι και να   ξεκινησουν για γαμο!!αυτος τρελαμενος απο την χαρα του τρελα ερωτευμενος.ξεκιναει ομως να βγαζει τον εαυτο του στην επιφανεια!!!μας κατηγορει οοολους πιω απο την πλατη μας,δεν αφηνει την αδερφη μου ουτε στο σπιτι μου να ερθει γιατι την θελει αποκλειστικη,οτι λεφτα ειχε τα εδεινε στην μανα του και η αδερφη μου μονη της πληρωνε οολα τα εξοδα του σπιτιου,και ενα καρο ψαμματα και φαντασιες που ο ιδιος εχει παραδεχτει οτι φανταζεται.συγγεκριμενα ειπε οτι εχει κατι στο μυαλο που θα ηθελε να συμβει και εντελη πιστευει οτι αυτο συμβαινει!π.χ θα ηθελε να του πει η αδερφη μου οτι τον θελει,και φτανει στο σημειο να πιστευει οτι το εχει πει αυτο η αδερφη μου!!για παρανοια μιλαμε!!καθηστεριμενος φουλ!!προλαβαν καναν μεσα σε ολα αυτα και εναν πολιτικο οπου κρατησε 1 εβδομαδα το πολυ!    

 ντεμακ, συγνωμη, αλλα η αδερφη σου φταιει, εσεις ειχατε ενδειξεις οτι προκειται για ενα καλο ατομο για παρεουλα οποτε προτεινατε μια γνωριμια, αλλα σε 3 μηνες τι να γνωρισεις και τι να καταλαβεις
εγω δεν ειπα ποιος φταιει για τον χωρισμο η για την ανευθινοτητα!!και οχι δεν φταιει μονο η αδερφη μου!!και οι δυο βιαστικαν,εχουν το ιδιο μεριδιο ευθυνης για αυτο!αυτο που εγω ειπα στο σχολιο μου ειναι πως ενας ανθρωπος μπορει να κρυψει τον ευατο του!!αν θες να αναλυσουμε το ποιος φταιει ειναι αλλο θεμα αυτο!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις