Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
38 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 38 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια μου
Επειτα απο ακαρπες προσπαθειες 8 μηνων καναμε τις απαραιτητες εξετασεις.Ο συντροφος μου ειχε μετριο σπερμα με χαμηλη κινητικοτητα και ξεκινησε θεραπεια με proviron και intelecta για 2 μιση μηνες,,,,ειμαστε ακομα στον πρωτο.Στις δικες μου ορμονολογικες βρεθηκε χαμηλη οιστραδιολη τη 7η κ 10η μερα (73) και ο γιατρος μου ζητησε να παρω στο νεο κυκλο κλομιφαινη για 2 μηνες και αν δεν πετυχει σπερματεγχυση.Εγω νιωθω παντα την ωορηξια μου αλλα μαλλον κατι δεν γινεται με τη σωστη ποιοτητα....αλλο προβλημα δεν υπαρχει fsh ,lh καλη.Μονο το ορμονικο,χωρις να εχω πολυκυστικες ωοθηκες ομως κ πριν 17 χρ θυμαμαι πως ειχα κανει θεραπεια με gynofen γιατι ειχα ηπια υπερανδρογαναιμια.Αλλα ο κυκλος απο τοτε ειχε φτιαξει.Στο παρελθον ειχα μια βιοχημικη κυηση με τον πρωην συντροφο μου,
Εχω παρει ελπιδα μεγαλη με τα χαπια αυτα κ επειδη ειμαι στα ορια
(39 χρ,) εχω τρομερο αγχος...εχετε παρομοια εμπειρια με αυτα τα χαπια?? εχω πιθανοτητες αυτους τους 2 μηνες???

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ στον 2ο μήνα με κλομιφαίνη έπιασα το μωρό μου. Εγώ δεν είχα ωορρηξία λόγω πολυκυστικών και ο σύζυγος μέτριο σπέρμα αλλά πήραμε 3 μήνες πολυβιταμίνες....

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση να σου ζησει το μωρακι σου,,,μου δωσες ελπιδα και δυναμη!!! Smile 

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
karamela έγραψε:σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση να σου ζησει το μωρακι σου,,,μου δωσες ελπιδα και δυναμη!!! Smile 


καλη επιτυχια καραμελα μου!! το εχω περασει κ εγω αυτο...να μην εχεις αγχος καθολου!! ολα καλα να σου πανε

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
υπαρχουν αλλες κοπελες που ειχαν παρομοια εμπειρια???? επιτυχια η αποτυχια? απο παρενεργειες πως ηταν???

summertime

summertime
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ είχα πάρει για 4 μήνες χωρίς αποτέλεσμα... Ήμουν όμως σε μια πολύ δύσκολη φάση, με προβλήματα υγείας στην οικογένεια και καθόλου ήρεμη κ ανέμελη.

Εύχομαι να έχεις αίσια έκβαση, πολλές κοπέλες τα έχουν καταφέρει!

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ki egw epairna gia peripoy 5 mhnes!ekana kai 2 kai 3 waria alla sylhpsh den egine!an kai twra mallon tha ksana ksekinhsw gia na aykshsw tis pithanothtes!giati ayton ton mhna pali den ekana worhksia,enw toys prohgoymenoys 5 mhnes ola phgainan kala!kalh epityxia soy eyxomai!

http://nopixristos@hotmail.com

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω πηρα 2 χαπακια τη μερα,ενα πρωι ενα βραδυ.Παρενεργειες δεν ειχα τπτ,μονο ωρες ωρες ενιωθα σαν να καιγεται ο εγκεφαλος,χιχι.Εκανα μονο 1 ωαριο κ τις 2 φορες αλλα στο 2ο μηνα πιασαμε το μωρο μας.
Πηρα σερπαφαρ,οχι κλομιφαινη,ειναι το ιδιο σκευασμα απλα πιο light

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλη επιτυχια,,σ οσα κοριτσια προσπαθουν και συγχαρητηρια σ οσες τα καταφεραν.εγω εχω αρνητικη εμπειρια απο τα gynofen πηρα κιλα τοτε ειχα πολλα νευρα, παντως για το θεμα παιδι θα παρω οτι μου ζητησει ο γιατρος...μακαρι να χει αποτελεσμα γιατι εμενα με πιεζει κ ο χρονος,,,,κ εχω αγχωθει πολυ.

sofakiz

sofakiz
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
karamela έγραψε:καλη επιτυχια,,σ οσα κοριτσια προσπαθουν και συγχαρητηρια σ οσες τα καταφεραν.εγω εχω  αρνητικη εμπειρια απο τα gynofen πηρα κιλα τοτε  ειχα  πολλα νευρα, παντως  για το θεμα παιδι θα παρω οτι μου ζητησει ο γιατρος...μακαρι να χει αποτελεσμα γιατι εμενα με πιεζει κ ο χρονος,,,,κ εχω αγχωθει πολυ.
kalispera..kai egw kopela mou ston prwto mina therapeias me klomifen emeina egkyos.....asxetos ana den katalikse kala...!!!!alla me ton prwto mina poy ta pira logo polykistikwn ta kataferame....to apotelesma den itan vevaia ayto poy thelame (palindromi kyhsh) alla emeina omws egkyos enw prospathoysame 1 xrono xwris kamia epityxia....

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πηρα 4 μηνες Σεπαφαρ και 4 Κλομιφεν. Δεν εμεινα εγκυος. Εγω βεβαια εχω αλλο θεμα απο εσενα οποτε μην με παιρνεις για παραδειγμα. Εχω ειμουνα μικρη (25) αλλα ειχα απιστευτα υψηλη LH. Ολες οι αλλες καλες. Τελικα εμεινα εγκυος μετα απο 20 κυκλους, με ενεσιμα. Και εμας μετριο σπερμα αλλα εκεινος δεν εκανε τιποτα για αυτο.

Απο παρενεργειες, ηταν λιγακι σαν να περνας την εμμηνοπαυση. Μια να σκας, μιας να παγωνεις. Εκει στο στηθος κατω απο τον λαιμο, κατακοκκινη εκεινη περιοχη. ΝΕΥΡΑ... αυτα θυμαμαι εντονα!
Σου ευχομαι καθε επιτυχια!!!
Φιλια!

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
...ποσο ομορφο ειναι να διαβαζει κανεις για τα μωρακια που ηρθαν μετα απο προσπαθεια και ....ποση ελπιδα δινετε σ εμας που ελπίζουμε.....

Tintail


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καραμελα μου ειναι δυσκολος δρομος, δεν στο κρυβω. Το αποτελεσμα ομως... αχ το αποτελεσμα, θα σε δικαιωσει!!
Την στιγμη που το κρατας για πρωτη φορα, τα ξεχνας ΟΛΑ. Εκεινη η τρυπα στην καρδια, κλεινει, σαν ενα κομματι παζλ που ταιριαζει τελεια.
Ειναι μακρυς ο δρομος, η Ιθακη μακρια, αλλα τοσο μα τοσο ωραια!

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Tintail μου ......μοιαζει σαν ονειρο να ζησω αυτη τη στιγμη...σιγουρα αξιζει καθε θυσια.....την αλλη βδομαδα ξεκινω τα χαπια ...μακαριιιιιι..........ας βαλει ο θεος το χερι Του!!!

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα σε ολες τις κοπελες,Ενω ανυπομωνω να αδιαθετησω και να παρω τα χαπια κλομιφαινης ..εχω καθυστερηση,,,γκρρρρρρρ....
Με οιστραδιολη 73 τη 10η μερα αποκλειεται περιπτωση κυησης ετσι δεν ειναι????? δεν θα κανεις ωορηξια ειπε ο γιατρος μου,,,,ανησυχω παραολ αυτα και περισσοτερο επειδη εχω παρει και χαπια για τους μυκητες που απαγορευονται.Τοσους μηνες σταθεροτατο κυκλο ειχα τωρα χαλασε???

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα! αδιαθετησα στις 30 μερες τελικα.. πηρα τα χαπια κλομιφαινης..ειμαι στη 12η μερα και η ωορηξια δεν λεει να φανει.Εκανα το τεστ ωορηξιας αλλα τιποτα ουτε η θερμοκρασια μου εχει ανεβει.Η κλομιφαινη κανει μεγαλυτερους κυκλους γνωριζετε??? και δεν ξερω τι να κανω ,,,εχω πονους εντονους και στις δυο ωοθηκες ,,να ξεκινησω επαφες μερα παρα μερα  η να περιμενω να δειξει το τεστ????? εχω αγχωθει μην κατι παει στραβα κ χασω τις μερες.θα θελα τη γνωμη σας ιδιαιτερα οσες κοπελες παλεψαν μ αυτα τα χαπια...Να περιμενω?? να ξεκινησω ....?? ευχαριστω εκ των προτερων!!!

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερααα..μπορει να μην ειχα το επιθυμητο αποτελεσμα με τα χαπια αλλα ναι εννοειται ξεκινα τις προσπαθειες!!!!ελπιδα συλληψης με κλομιφαινη 215994 ελπιδα συλληψης με κλομιφαινη 215994 να μην σου πω κ καθε μερα..εγω παντως καταφερα να μεινω εγγυος απο μονη μου ενω ειχα κανει 4 κυκλους με χαπια και μια αποτυχημενη σπερματεγχυση... κ τα καταφερα κανοντας ζουζουνιες καθε μερα...οποτε κανεεεεεεεεεεεεε..... εχεις πολυκιστηκες και δεν κανεις οωρηξια;;

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευχαριστω matinaki για τη αμεση απαντηση σου! επειδη εχουμε σπερμα με μετρια κινητικοτητα ειπε ο γιατρος μερα παρα μερα και 2-3 μερες αποχη πριν την ωορηξια...αντε ομως να ξερω ποτε θα γινει...Πολυκυστικες δεν εχω ,,στα εικοσι παρουσια ηπια αθξηση προγεστερονης κ πηρα θεραπεια εκτοτε εφτιαξε ο κυκλος...Τωρα βρηκαμε χαμηλη οιστραδιολη στις ορμονικες και μου δωσε κλομιφαινη,,,,προσπαθουσαμε 1 χρονο χωρις αποτελεσμα.

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αυξηση τεστοστερονης οχι προγεστερονης

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
karamela έγραψε:αυξηση τεστοστερονης οχι προγεστερονης

δε ξερω απο αυτο..δε μπορω να βοηθησω!!! παντως να σκεφτεσαι θετικα!! το μετριο σπερμα δεν ειναι δα και τοσο μεγαλο προβλημα!!!!! θα τα κΑΤαφερετε!!!!!!!!!!!!!ελπιδα συλληψης με κλομιφαινη 215994 ελπιδα συλληψης με κλομιφαινη 215994 να με ενημερωσεις για το αποτελεσμα των χαπιων....καλη επιτυχια

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σ ευχαριστω πλυ κοριτσι μου! ο γιατρος πιστευει που σ αυτο το μηνα με τα χαπια,,,μακαρι!!!

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα!στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τα καταφερα απο τον πρωτο κυκλο κλομιφαινης!βεβαια δε προλαβαμε να κανουμε εξετασεις για σπερμα κλπ γιατι εμεινα εγκυος αμεσως. το προβλημα μας ηταν οτι λογω μικροπολυκυστικων ωοθηκων δεν εκανα ωορρηξια.αφαντη η περιοδος για 3-5 μηνες!μετα τη γεννα δεν ειδα καμια διαφορα.παλι δεν εχω περιοδο αν δε παρω χαπια.Τωρα προσπαθουμε για δευτερο μωρακι και ξεκινησα κλομιφαινη παλι πριν 2 μηνες.ειχα μεγαλη καθυστερηση ομως αυτη τη φορα δεν ηταν εγκυμοσυνη)Παρ'ολο που πηρα τα χαπια,δεν εκανα ωορρηξια και ετσι δημιουργηθηκε μια μεγαλη κυστη Sad θα περιμενω 2 μηνες υπο παρακολουθηση και μετα ξαναξεκιναω με το καλο.Μια φιλη μου εμεινε επισης εγκυος με κλομιφαινη τον 6ο μηνα προσπαθειων,ενω προσπαθουσαν χρονια!

karamela

karamela
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια.Καλα χριστουγεννα σε ολες.Οι δυο κυκλοι με κλομιφαινη δεν εφεραν το επιθυμητο αποτελεσμα δυστυχως,Ο γιατρος ειπε πως εχω ακομα μια ελπιδα για συλληψη αυτο το μηνα χωρις χαπια και μετα ξεκιναμε σπερματεγχυση αλλα με ενεσεις.Νιωθω απογοητευση ,φοβαμαι για τα φαρμακα ηδη εχω καπως φουσκωσει και φοβαμαι πως τελικα δεν θα τα καταφερω,,θα θελα να μαι πιο αισιοδοξη αλλα δεν γινεται.Εχετε θετικη εμπειρια απο σπερματεγχυση? υπαρχει ελπιδα στην πρωτη φορα?????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις