Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
35 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 35 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

voulh


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Sad Γεια σας κορίτσια. Εδώ και περίπου τρεις εβδομάδες είμαστε με τον αρραβωνιαστικό μου μέσα στην ένταση. Συχνοι καυγάδες και τέτοια. Εγώ είμαι φοιτήτρια και αυτός μένει στο χωριό του (1,5 ώρα από την Θεσσαλονίκη) οπότε εγώ μπορώ να τον δώ μόνο ένα Σαββατοκύριακο. Αυτός ασχολείται με το κυνήγι και τα Σαββατοκύριακα ανεβαίνει στο βουνό. Δεν πάει συνέχεια και ούτε μένει το βράδυ πολύ σπάνια να μείνει. Αν δεν ανέβει στο βουνό έχει δουλειά όλη την ημέρα οπότε εγώ τον βλέπω με το ζόρι μία φορα στις 2 μέρες που είμαι εκεί. Ως ένα σημείο ξέρω ότι φταίει και το γεγονός ότι δεν έχουμε μείνει ολομόναχοι από τότε που αρραβωνιαστήκαμε δηλαδή 6 σχεδόν μήνες. Είμαστε συνήθως ή στο δικό μου σπίτι ή στο δικό του και πάντα με αδέρφια γονείς και τέτοια οπότε ποτέ δεν μένουμε μόνοι και πιστεύω ότι φταίει κατά πολύ και αυτό. Πέρα από αυτό άρχισε να μου κάνει παράπονα πρόσφατα ότι έχω γίνει απότομα και αυτός άρχισε να βάζει στο μυαλό του ότι ίσως έχω βρει άλλον και τέτοια. Εγώ νιώθω απλά ότι δεν λαμβάνει υπόψη του την άποψή μου. Σε ό, τι΄λέω πάντα εγώ είμαι λάθος και αυτός σωστός με βάση αυτόν. Για παράδειγμα τον Δεκέμβρη θα παντρέψει ένα φιλικό μας ζευγάρι και δεν έχει ασχοληθεί και ούτε θέλει να ασχοληθεί καθόλου με το θέμα και ότι ας ασχοληθεί η μητέρα του αφού αυτή τα ξέρει και αυτός δεν ξέρει. Εγώ του λέω πως δεν είναι δυνατόν να τα φορτώνει στην μαμά του εφόσον αυτόε θα τους παντρέψει και είναι δικός του φίλος. Ναι σίγουρα θα τον βοηθήσει αλλά όχι να τα κάνει και όλα αυτή. Αποφάσισα να το συζητήσω και εγώ με την νύφη και μου είπε κάποια πράγματα και όταν πήγα να του τα μεταφέρω μου είπε ότι δεν με ενδιαφέρει και εγώ δεν ξέρω από αυτά. Του λέω ποιους έχει σκοπό να καλέσει και μου λέει κάλα θα το συζητήσω τώρα εγώ αυτό μαζί σου? Γιατί μπορεί να τους παντρέψει και να είμαστε αρραβωνιασμένοι αλλά νομίζω ότι εφόσον θα έχω κανονικά το ρόλο της κουμπάρας στο γάμο δικαιούμαι να καλέσω και εγώ κάποιους δικούς μου (έτσι το βλέπω εγώ). Βέβαια δεν του το είπα γιατί ένιωσα εκείνη την στιγμή ότι δεν με υπολόγιζε και τόσο. Γενικότερα είναι πολύ υπεύθυνος άνθρωπος αλλά είναι και πολύ ξεροκέφαλος και νομίζει ότι μόνο αύτός έχει δίκιο. Έχω προσπαθήσει να το συζητήσω μαζί του ότι πιστεύω ότι δεν με ακούει αλλά δεν καταλαβαίνει επιμένει στο ότι εγώ κάνω λάθος. Τώρα προσπαθώ να μην δημιουργώ εντάσεις μεταξύ μας και να δίνω τόπο στην οργή σε κάποια πράγματα αλλά δεν μπορώ είμαι να σκάσω. Το ξέρω σας κούρασα και ίσως σας μπέρδεψα αλλά είμαι και εγώ αναστατωμένη...

monokerina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
voulh έγραψε:Sad Γεια σας κορίτσια. Εδώ και περίπου τρεις εβδομάδες είμαστε με τον αρραβωνιαστικό μου μέσα στην ένταση. Συχνοι καυγάδες και τέτοια. Εγώ είμαι φοιτήτρια και αυτός μένει στο χωριό του (1,5 ώρα από την Θεσσαλονίκη) οπότε εγώ μπορώ να τον δώ μόνο ένα Σαββατοκύριακο. Αυτός ασχολείται με το κυνήγι και τα Σαββατοκύριακα ανεβαίνει στο βουνό. Δεν πάει συνέχεια και ούτε μένει το βράδυ πολύ σπάνια να μείνει. Αν δεν ανέβει στο βουνό έχει δουλειά όλη την ημέρα οπότε εγώ τον βλέπω με το ζόρι μία φορα στις 2 μέρες που είμαι εκεί. Ως ένα σημείο ξέρω ότι φταίει και το γεγονός ότι δεν έχουμε μείνει ολομόναχοι από τότε που αρραβωνιαστήκαμε δηλαδή 6 σχεδόν μήνες. Είμαστε συνήθως ή στο δικό μου σπίτι ή στο δικό του και πάντα με αδέρφια γονείς και τέτοια οπότε ποτέ δεν μένουμε μόνοι και πιστεύω ότι φταίει κατά πολύ και αυτό. Πέρα από αυτό άρχισε να μου κάνει παράπονα πρόσφατα ότι έχω γίνει απότομα και αυτός άρχισε να βάζει στο μυαλό του ότι ίσως έχω βρει άλλον και τέτοια. Εγώ νιώθω απλά ότι δεν λαμβάνει υπόψη του την άποψή μου. Σε ό, τι΄λέω πάντα εγώ είμαι λάθος και αυτός σωστός με βάση αυτόν. Για παράδειγμα τον Δεκέμβρη θα παντρέψει ένα φιλικό μας ζευγάρι και δεν έχει ασχοληθεί και ούτε θέλει να ασχοληθεί καθόλου με το θέμα και ότι ας ασχοληθεί η μητέρα του αφού αυτή τα ξέρει και αυτός δεν ξέρει. Εγώ του λέω πως δεν είναι δυνατόν να τα φορτώνει στην μαμά του εφόσον αυτόε θα τους παντρέψει και είναι δικός του φίλος. Ναι σίγουρα θα τον βοηθήσει αλλά όχι να τα κάνει και όλα αυτή. Αποφάσισα να το συζητήσω και εγώ με την νύφη και μου είπε κάποια πράγματα και όταν πήγα να του τα μεταφέρω μου είπε ότι δεν με ενδιαφέρει και εγώ δεν ξέρω από αυτά. Του λέω ποιους έχει σκοπό να καλέσει και μου λέει κάλα θα το συζητήσω τώρα εγώ αυτό μαζί σου? Γιατί μπορεί να τους παντρέψει και να είμαστε αρραβωνιασμένοι αλλά νομίζω ότι εφόσον θα έχω κανονικά το ρόλο της κουμπάρας στο γάμο δικαιούμαι να καλέσω και εγώ κάποιους δικούς μου (έτσι το βλέπω εγώ). Βέβαια δεν του το είπα γιατί ένιωσα εκείνη την στιγμή ότι δεν με υπολόγιζε και τόσο. Γενικότερα είναι πολύ υπεύθυνος άνθρωπος αλλά είναι και πολύ ξεροκέφαλος και νομίζει ότι μόνο αύτός έχει δίκιο. Έχω προσπαθήσει να το συζητήσω μαζί του ότι πιστεύω ότι δεν με ακούει αλλά δεν καταλαβαίνει επιμένει στο ότι εγώ κάνω λάθος. Τώρα προσπαθώ να μην δημιουργώ εντάσεις μεταξύ μας και να δίνω τόπο στην οργή σε κάποια πράγματα αλλά δεν μπορώ είμαι να σκάσω. Το ξέρω σας κούρασα και ίσως σας μπέρδεψα αλλά είμαι και εγώ αναστατωμένη...
γεια σου και σε σένα,
διάβασα το κατεβατό αυτό που εχω να σου πω είναι ότι αν έχετε τέτοια προβλήματα από αραβωνιασμενοι φαντάσου τι προκειται να συμβεί όταν θα παντρευτειτε αν θα παντρευτείτε.Θα πρέπει να αλλάξει τελείως αλλιώς το μονο σιγουρο είναι ότι κάποια στιμγή θα χωρίσετε και για να μην μπείτε σε αυτή τη διαδικασία καλύτερα να σκεφτείτε σοβαρά αυτό που υποτίθεται ότι θέλετε να κάνετε πριν το κάνετε,νέα είσαι ακόμα δεν σε πηρανε και τα χρόνια θα βρεις πολλούς στο μέλλον και εκεινος το ίδιο αλλά σίγουρα οχι καλύτερη από σένα γιατι ποιά θα ανέχεται τέτοια συμπεριφορά; Εγώ θα σου έλεγα να συζητήσετε σοβαρά και να του πεις τα θέλω σου και να σου πει και αυτός τα δικά του αν και είμαι σίγουρη ότι δεν έχετε μέλλον μαζί.Αν ήμουν στη θέση σου θα συζητούσα σοβαρά μαζί του και αν δεεεεεεν θα του ελεγα να χωριζαμε την ίδια στιγμη για να τον δοκιμάσω τι θα έκανε σε πρώτη φάση και σε δεύτερη αν δεν πάλι ,τότε γεια χαραντάν και τα σκυλιά δεμένα.

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είσαι σίγουρη πως ταιριάζεις με αυτό τον άνθρωπο;

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σου κορίτσι.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι νομίζω να τρίξεις λίγο τα δόντια. Δηλαδή να αρχίσεις κι εσύ να είσαι λίγο "αδιάφορη και ξεροκέφαλη". Ειλικρινά, δεν είμαι της σχολής του "πληρώνω με το ίδιο νόμισμα" αλλά στην προκειμένη περιπτωση δε νομίζω πως θα καταλάβει ο καλός σου με κάποιον άλλον τρόπο.
Το να χωρίσεις το θεωρώ ακραίο, και δε νομίζω ότι χωρίζουν οι άνθρωποι από τη μία μέρα στην άλλη.
Από αυτά που μου λες εγώ έβγαλα τα εξής συμπεράσματα:
1) είναι μεγαλύτερός σου και θέλει να νοιώθει ότι σε ελέγχει
2) είναι στο χωριό ενώ εσύ έφυγες για σπουδές και αυτό μπορεί να τον γεμισε ανασφάλειες (που είναι τι κάνει κτλ) . Όμως εάν δεν υπάρχει εμπιστοσύνη, τότε τα πράγματα μόνο χειρότερα μπορουν αν πάνε.
3) επειδή ακριβώς δε σου έχει εμπιστοσύνη, για να μη βασανίζεται έχει επιλέξει το δρόμο της αδιαφορίας. (όταν είσαι κι εσύ στο χωρίο) ίσως για να σου δείξει ότι έχει κι αυτός ενδιαφέροντα και ζωή???? δεν ξέρω


Κάνε τον να σου ζητήσει αυτός το λόγο.
και μη φοβάσαι να αντιδράσεις γιατί παίζει επιθετικά. Πρέπει να βρείτε τις ισορροπίες σας ώστε να είστε και οι δύο ευτυχισμένοι και ήρεμοι.

monokerina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
JELLYFISH έγραψε:γεια σου κορίτσι.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι νομίζω να τρίξεις λίγο τα δόντια. Δηλαδή να αρχίσεις κι εσύ να είσαι λίγο "αδιάφορη και ξεροκέφαλη". Ειλικρινά, δεν είμαι της σχολής του "πληρώνω με το ίδιο νόμισμα" αλλά στην προκειμένη περιπτωση δε νομίζω πως θα καταλάβει ο καλός σου με κάποιον άλλον τρόπο.
Το να χωρίσεις το θεωρώ ακραίο, και δε νομίζω ότι χωρίζουν οι άνθρωποι από τη μία μέρα στην άλλη.
Από αυτά που μου λες εγώ έβγαλα τα εξής συμπεράσματα:
1) είναι μεγαλύτερός σου και θέλει να νοιώθει ότι σε ελέγχει
2) είναι στο χωριό ενώ εσύ έφυγες για σπουδές και αυτό μπορεί να τον γεμισε ανασφάλειες (που είναι τι κάνει κτλ) . Όμως εάν δεν υπάρχει εμπιστοσύνη, τότε τα πράγματα μόνο χειρότερα μπορουν αν πάνε.
3) επειδή ακριβώς δε σου έχει εμπιστοσύνη, για να μη βασανίζεται έχει επιλέξει το δρόμο της αδιαφορίας. (όταν είσαι κι εσύ στο χωρίο) ίσως για να σου δείξει ότι έχει κι αυτός ενδιαφέροντα και ζωή???? δεν ξέρω


Κάνε τον να σου ζητήσει αυτός το λόγο.
και μη φοβάσαι να αντιδράσεις γιατί παίζει επιθετικά. Πρέπει να βρείτε τις ισορροπίες σας ώστε να είστε και οι δύο ευτυχισμένοι και ήρεμοι.
να κάθεται δηλαδη να ανέχεται έναν που δεν καταλαβαίνει και που συνεχώς της πρήζει το συκώτι και στη πρίζα συνέχεια επειδή ειναι μεγάλος και επειδη πάει για κυνήγι για να χτυπάει γλάροπαπιες ,τσίχλες και τσαλαπετινούς για να μην χωρισει επειδή είναι ακραίο ε όχι σιγά το ακραίοβέβαια στ μικρή κοινωνία ενός χωριού δεν ξερω τι παιζει αλλά μπορεί και να φοβάται μη τη χτυπήσει και με τη καραμπίνα αυτός το τύπος αλλά όχι και να μη χωρισει γιατί είναι ακραιο και τι θα πει όλο το χωριό μετά;

monokerina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ωραίες οι υποδείξεις αυτές αλλά αφορούν άλλο πληθυσμό και όχι μια φοιτήτρια που ο αραβωνιαστικός πάει για να κυνηγήσει μπεκάτσες ,δεν θέλει ούτε έρωτα να κάνει με την μέλλουσα γυναίκα του, ειναι κολημμένος με τους συγγενείς του στο χωριό και γενικώς τις φέρεται με αδιαφορία,φαντάσου τι θα κάνει άμα παντρευτούνε ή άμα κάνουν και κανένα παιδάκι.Ξύλο θα τρώει η κοπέλα.Χώρισε όσο είναι καιρός κοπέλα μου,δεν υπάρχουν συμφοιτητές σου η θέλεις να πάρεις μεγάλο και φθασμένο άντρα;Δεν πιστέυω στα μάτια μου με αυτά που διαβάζω άκου λέει ότι να χωρίσει είναι ακραίο με τέτοιες προϋποθέσεις; Εμ γι αυτο χωρίζετε οι περισσότερες μετά το γάμο και μετά κλαίτε με μαύρο δάκρυ ότι είχατε πάρει λα΄θος απόφαση.Αυτές τις αποφάσεις τις παίρνουν από πριν και το μυαλό σκέφτεται πριν προχωρήσει στο κρεβάτι ή στο γάμο.
Τις ισορροπίες jellyfish δεν τις ψάχνουνε μετά τη γνωριμία ή πριν το γάμο αλλά υποτίθεται ότι τις έχουν βρει σαν άτομα και σαν ζευγάρι από πολύ πριν γνωριστούν.Μετά τις ταυτίζουν και μετά προχωρούν σε γάμο ή λένε γειά χαρά,τόσο απλά είναι τα θεματάκια.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την monokerina στις Τετ Οκτ 23, 2013 9:58 pm, 1 φορά

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καημενούλη μου παραληρείς!
ούτε κενα δεν προλαβαίνεις να βάλεις στις λέξεις!!
δε θα ήθελα να είμαι μες στο κεφάλι φίλε μου.
σσσσσ έλα το , ηρέμησε, δεν είναι τιποτα !!

Βρήκες καινούργιο τρόπο να μας τραβήξεις την προσοχή αλλά δε θα σου περάσει. Μπορεί να σε διασκεδάζουμε και να γεμίζουμε τις κενές σου ώρες, αλλά πιστεψέ με, δεν καταφέρνεις να μας εκνευρίσεις.
χαίρομαι που είμαι σ αυτό το φόρουμ και που ρωτάω και απαντάω ό, τι θελω ελεύθερα και θα συνεχίσω να το κάνω. Και χαίρομαι που, πίσω από την ανωνυμία του, ο καθένας βγάζει ό, τι ξερατο ή ομορφιά έχει μέσα στην ψυχή του.
Είναι αληθινό.

monokerina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
JELLYFISH έγραψε:καημενούλη μου παραληρείς!
ούτε κενα δεν προλαβαίνεις να βάλεις στις λέξεις!!
δε θα ήθελα να είμαι μες στο κεφάλι φίλε μου.
σσσσσ έλα το , ηρέμησε, δεν είναι τιποτα !!

Βρήκες καινούργιο τρόπο να μας τραβήξεις την προσοχή αλλά δε θα σου περάσει. Μπορεί να σε διασκεδάζουμε και να γεμίζουμε τις κενές σου ώρες, αλλά πιστεψέ με, δεν καταφέρνεις να μας εκνευρίσεις.
χαίρομαι που είμαι σ αυτό το φόρουμ και που ρωτάω και απαντάω ό, τι θελω ελεύθερα και θα συνεχίσω να το κάνω. Και χαίρομαι που, πίσω από την ανωνυμία του, ο καθένας βγάζει ό, τι ξερατο ή ομορφιά έχει μέσα στην ψυχή του.
Είναι αληθινό.

απάντησε σε αυτό που έγραψα και άσε και εσυ τις ανοησίες. το ξερατόή την ομορφιά τη βγάζεις και εσύ κοπέλα μου αλλά από μυαλό δεν διαθέτει το μαγαζί αν και 29 ετών.δεν έχετε τι να πείτε και λέτε τις ίδιες βλακείες από εχθές και εσύ ανώνυμη είσαι όπως και εγώ και το τι μπορεί να κουβαλάει και το δικό σου κενό κεφάλι ούτε εγω το ξερω αλλά όχι και ξερατό η γνώμη μου γιατί δεν με ξέρεις και να μιλάς καλυτερα σε παρακαλώ γιατί παραγνωριστήκαμε και δεν το έπιασα αυτό με τις κενές ώρες.Οι δικές μου είναι κενές και οι δικές σου όχι; Εσύ τι κανεις εδώ μου λες; Ότι κάνουμε όλες,άρα κατηγορείς κάποια όταν εσύ η ίδια κάνεις τα ίδια μόνο που δεν τα βλέπεις.΄Σε παρακαλώ κράτα την άποψη σου αλλά κριτική θα κάνουμε και αν σαρεσει.

monokerina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και δεν έχω καταλάβει να μου γράφετe ότι σε πρώτο ενικό και σε αρσενικό γένος.μαθετε και γραμματική γιατί έχετε κενά.Υπάρχει το αρσενικό,θηλυκό και ουδέτερο γένος στη γραμματική και όσο για τις λεξεις ή τον τονισμό γράφω από ένα υπολογιστή 20 ετών στη δουλειά μου και γρήγορα μάλιστα.Ακου εκεί που μας λες και τι θα πούμε.εσύ έχεις την άποψη σου,κάτσε και κάνε αυτά που λες και μην χωρίζεις ποτέ ακομα και αν με τον αντρούλη σου αν δεν ταιριάζετε.η κοπέλα είναι ξεκάθαρη στο τι έγραψε και όπως πιστεύεις ότι πρέπει να μην χωρίσουν εγώ πιστεύω οτι πρέπει να χωρίσουν άμεσα αν δε σαρέσει τι να κάνουμε τώρα ;

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ πάλι διαφωνώ με τις ευκαιρίες που λένε τα κορίτσια. Δηλαδή βρισκόσαστε μόνο μια φορά την εβδομάδα? Και αυτό από επιλογή του από ότι κατάλαβα. Αυτό και μόνο δείχνει ξεκάθαρα το τι συμβαίνει νομίζω.

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
απλά είμαι της άποψης ότι πριν χωρίσει κανείς, θα πρέπει να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια. Όχι με το να ανέχεται μια κατάσταση, αλλά με το να προσπαθήσει να την αλλάξει.
Και, εφ όσων δεν υπάρχει διαθεση, και ο "κόμπος δε λύνεται", τότε ναι, να κόβεται.

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
JELLYFISH έγραψε: Και χαίρομαι που, πίσω από την ανωνυμία του, ο καθένας βγάζει ό, τι ξερατο ή ομορφιά έχει μέσα στην ψυχή του.
Είναι αληθινό.

Ακριβώς αυτό.

monokerina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
margdimitra έγραψε:
JELLYFISH έγραψε: Και χαίρομαι που, πίσω από την ανωνυμία του, ο καθένας βγάζει ό, τι ξερατο ή ομορφιά έχει μέσα στην ψυχή του.
Είναι αληθινό.

Ακριβώς αυτό.
......που ισχύει για όλες.Ακριβως αυτό !

monokerina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
JELLYFISH έγραψε:απλά είμαι της άποψης ότι πριν χωρίσει κανείς, θα πρέπει να εξαντλήσει όλα τα περιθώρια. Όχι με το να ανέχεται μια κατάσταση, αλλά με το να προσπαθήσει να την αλλάξει.
Και, εφ όσων δεν υπάρχει διαθεση, και ο "κόμπος δε λύνεται", τότε ναι, να κόβεται.
και εγώ τι της είπα της κοπέλας ,κάτι διαφορετικό ; Μου επιτέθηκες άνευ λόγου και ουσίας αλλά έτσιι όπως το έγραψε μάλλον δεν το έχουν και το μόνο που πρέπει να γίνει μετά από συζητηση όπως το έγραψα στο αρχικό σχόλιο και που είμαι σίγουρη ότι δεν πρόκειται να τα βρουν,καλυτερα να χωρισουν.δε καταλαβαίνω το κόλλημα στο ότι δεν πρέπει να χωρίσουν γιατί είναι ακραίο κατάλαβες και με συγχωρείς αν σου μίλησα απότομα αλλά ήσουν πολύ επιθετική απέναντι μου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις