Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
43 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 43 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα,
ειμαστε 6 μηνων και εχουμε αρχισει την φρουτοκρεμα (αχλαδι,μηλο,πορτοκαλι,μπανανα) την 1η εβδομαδα την ετρωγε καπως και την 2η καθολου.η γιατρος επιμενει να προσπαθω. εχω δοκιμασει συνδιασμους φρουτων χωρις αποτελεσμα και δεν ξερω τι να κανω. εβαλα κι 1 μπισκοτο μιραντα.ειχαμε μια μικρη βελτιωσει αλλα μετα παλι δεν ετρωγε.
τωρα ειμαστε στο σταδιο της πρωτης χορτοσουπας (καροτο πατατα) λιγο καλυτερα απο τα φρουτα αλλα δεν ολοκληρωνει το γευμα.καταλαβαινω οτι θελει να συνεχισει μονο το θηλασμο.
σκεφτομαι να προχωρησω συντομα στο κοτοπουλο και στο μοσχαρι για να δω αν θα φαει και αυτα.
μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας παρακαλω?

AngelMommy

AngelMommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σου!
Εγω παιδακια δεν έχω ακομα αλλα περιμένω! Ομως ειναι η δουλειά μου (βρεφονηπιοκομος) κ έχω και πολλα μωρά στο περίγυρο αυτη την εποχή, στην ίδια φάση!
Πατατουλα κ καρότο ειναι καλα να τα εδινες πρωτα γιατι ειναι πιο ουδέτερα σα γεύση (πριν το φρούτο)κ με λίγο λαδάκι παντα για το σίδηρο.
Περίμενε πρώτα αν θα φάει αυτά που της δίνεις ως τώρα κ ξεκινά μετά με το κρεατακι θα έλεγα εγώ.
Ισως την ενοχλεί η υφή του φαγητού γιατί η διαφορά με το γάλα ειναι πολυ μεγάλη, αλλα πρέπει να "ζοριστει" λιγάκι μέχρι να μάθει,κ εσύ μαζί!!
Το κρέας παλι δίνει άλλη υφή στο φαΐ κ αν δε μάθει πρώτα να "μασάει" τα μαλακά δε νομίζω να φάει κ το κρέας.

anna4


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπέρα, Και εγώ αντιμετώπισα πρόβλημα με την εισαγωγή τρωφών και ειδικά με τη φρουτόκρεμα. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να βράσω τα φρούτα. Ελάχιστα για να μην χάσουν τισ βιταμίνες. Αυτό το έκανα γιατί το γάλα του το έπινε χλιαρό κ δεν του άρεσε τα φρούτα να είναι σε θερμοκρασία δωματίου. Δοκιμασέ το σε μένα έπιασε. Οσο για τα άλλα ξεκίνησα πατάτα καρότο αλλα την πρωτη φορά του έδωσα 1 κουτάλια και του έδωσα αμέσως γάλα, την δεύτερη φορά 2 κουταλίες και μετά γάλα και συνεχίσαμε έτσι μεχρί να φτάσουμε τα 200γρ. (Αυτό μας το είπε να το κάνουμε έτσι ο παιδιατρός μας)Μας πήρε καιρό αλλά μετά το κρεάς το δέχτηκε ποιο εύκολα.

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χαχαχαχα!!!και που εισαι ακομα!!κοιτα κι εμενα η μικρη μου ηταν πολυ δυσκολη με τα φαγητα!!απλα θελουν τον χρονο τουσ και να συνηθισουν τις καινουριεσ γευσεισ...φαντασου οτι εμενα την φρουτοκρεμα την ετρωγε ολη μολισ εγινα 11 μηνων...πιο πριν παντα με το ζορι και μιση!οπως και το κρεασ και το κοτοπουλο και ολα δεν τα εφαγε ποτε αλεσμενα σε κρεμα...μονο κομματακια οταν φυσικα μπορουσε να μασησει λιγο λιγο....μεχρι τοτε ολα με το ζορι κι απο λιγο.Θελει υπομονη και επιμονη και θα στρωσει! Very Happy  !οσο για τα φρουτα οσο πιο ωριμα για να ειναι και γλυκα και να κατεβαινουν πιο ευκολα.συνιθως τα γλυκα τουσ αρεσουν περισσοτερο.Με τον καιρο θα το δεισ οτι θα τρωει παραπανω.Απλα οταν δεν τρωει ασ πουμε τα φρουτα η την κρεμα μετα δινει συμπληρωμα γαλα για να μην μενει νυστικο το μωρο σου και γκρινιαζει.Κι αμα εν το πινει μετα απο λιγο θα το πιει.Ηδικια μου ετσι εκανε!καλη επιτυχια και υπομονη!!!

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
θα τα εφαρμόσω!Σήμερα έφαγε αρκετό μεσημεριανό επειδή είχα προσθέσει το κολοκύθι και έφαγε αρκετό.  Very Happy 
Όπως μου είπατε θα της δίνω και γάλα ενδιάμεσα του φρούτου κι του γεύματος και δεν θα ακούσω την παιδίατρος που μου είπε το αντίθετο.ελπίζω να τα καταφέρω.
μετά από όλα αυτά εχουμέ και δυσκοιλιότητα παρόλο που την θυλάζω.μας βοήθησε λίγο 1 μέρα το χαμομήλι αλλά πάλι τα ίδια σήμερα...χαχαχα

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ευχαριστώ πολύ με το καλό να κρατήσεις στην αγγαλιά σου και το δικό σου μωράκι.


AngelMommy έγραψε:Γεια σου!
Εγω παιδακια δεν έχω ακομα αλλα περιμένω! Ομως ειναι η δουλειά μου (βρεφονηπιοκομος) κ έχω και πολλα μωρά στο περίγυρο αυτη την εποχή, στην ίδια φάση!
Πατατουλα κ καρότο ειναι καλα να τα εδινες πρωτα γιατι ειναι πιο ουδέτερα σα γεύση (πριν το φρούτο)κ με λίγο λαδάκι παντα για το σίδηρο.
Περίμενε πρώτα αν θα φάει αυτά που της δίνεις ως τώρα κ ξεκινά μετά με το κρεατακι θα έλεγα εγώ.
Ισως την ενοχλεί η υφή του φαγητού γιατί η διαφορά με το γάλα ειναι πολυ μεγάλη, αλλα πρέπει να "ζοριστει" λιγάκι μέχρι να μάθει,κ εσύ μαζί!!
Το κρέας παλι δίνει άλλη υφή στο φαΐ κ αν δε μάθει πρώτα να "μασάει" τα μαλακά δε νομίζω να φάει κ το κρέας.

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ελπιζω να βοηθησαμε!η παιδιατρος μαλλον φανταζομαι οτι σου ειπε ναμην δινεισ γαλα ενδιαμεσα για να μπορεσει να φαει το επομενο γευμα!εμενα η δικια μου μου ειχε πει (και βασικα το εκανα πριν μου το πει γιατι το μωρο πεινουσε απλα δεν ηθελε να φαει τα φρουτα )οτι ασ φαει οσα φρουτα θελει και καπακι δωσε γαλατακι για ναμην ειναι νυστικο το μωρο και γκρινιαζει κι αμα γκρινιαζει δεν θα ειναι ηρεμο να φαει αργοτερα ετσι κι αλλιως.συνεχισε ετσι και να δεισ που θα τα συνιθισει.μπορει να σου παρει και μηνεσ αλλα θα τα φαει .αλλα μωρα συνηθιζουν στο μηνα αλλα στο τριμηνο!!! Very Happy Very Happy Very Happy 

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δε θέλω να υποτιμήσω καμια από τις κοπέλες που σου έχουν απαντήσει, αλλά δε θεωρώ κανέναν καταλληλότερο από τον/τη γιατρό σου και πιστεύω ότι θα έπρεπε να ακούσεις τις οδηγίες του. Πάντως μη σε πιάνει άγχος. Τα παιδάκια έχουν τους δικούς τους χρόνους. Εσύ κάνεις ότι μπορείς και σιγά σιγά θα τα φάει. Δεν υπάρχει περίπτωση...

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σας ευχαριστώ πολύ ολές σας.
Τα τρώε λίγο όλα και γάλα μαζί.
Ακούσα οτί τα παιδιά που θυλάζουν δύσκολα μπαίνουν σε πρόγραμμα.Αφού δεν θα πάω ακόμα στην δουλειά μου θα συνεχίσω το θυλασμο. Embarassed 

Burbulifrenia

Burbulifrenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμείς ξεκινήσαμε φρουτοκρεμα(μηλο-αχλαδι-μπανανα) 5 μηνων. Την πρωτη μερα εφαγε 5-6 κουταλιτσες και την απο την πεμπτη αρχησε να τρωει ολο το πιατο. Ρυζαλευρο ξεκινησαμε μετα απο 9 μερες το απογευμα και το τρωει καλα θα ελεγα(αν σκεφτεις οτι ειναι ανοστο χωρις ζαχαρι). Γενικα νομιζω οτι ξεκινησαμε πολυ νωρις. Και εγω της δινω γαλα μολις την ταισω(συν το οτι ποναει το στηθος μου αν δεν αδειασει διοτι θυλαζουμε καθε 3ωρο ακομα Ξεκινημα  στερεων τρωφων με δυσκολια! 585182  ). Μονο μετα την κρεμα δεν της δινω γιατι βγαζω με το θυλαστρο.Αυτο που βλεπω ειναι οτι το καθε παιδακι ειναι εντελος διαφορετικο και τα σταδια αναπτυξης το ιδιο!!! Χωρις αγχος σιγα σιγα ολα θα γινουν και μετα θα κρυβεις το φαγακι  Smile 
Η ωρα του φαγητου πιστευω πως πρεπει να ειναι διασκεδαστικη..εξερευνητηκη. Wink 

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Έχουμε ξεκινήσει εδώ και 1 μήνα... δεν τα θέλει με τίποτα.σήμερα 20ml με το ζόρι της έδωσα.ευτυχώς που της δίνω γάλα διαφορετικά θα πεινούσε. Και εγώ κάθε 3 ωρες της δίνω μέρα και νύχτα.Όσο για το ρυζάλευρο είμαι αρνητική κα δεν θέλω να της δώσω.ευτυχώς ούτε και η παιδίατρος θέλει.  Cool 

grdapag


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια,
εμενα ο μικρος μου ειναι στον 10ο και απο την αρχη που ξεκινησαμε ηταν δυσκολος..
μην απογοητευεσσαι θελει προσπαθεια επιμονη και γερα νευρα...!!
εμενα μπορει να ετρωγε διπλασια ποσοστητα καποις μερες και μετα να μην ανοιγε ουτε το στομα του...!! ολα τα βρεφακια πιστευω οτι το κανουν αυτο ή εστω τα πιο πολλα...περνανε και αυτα τις φασεις τους!!! θελει να του αποσπας την προσοχη και να ξεχνιεται με διαφορα παιχνιδακια αντικειμενα κτλ κτλ και να ανοιγει το στοματακι του. εμενα του αρεσε πολυ το αβοκαντο και ακομα του το βαζω στην φρουτοκρεμα γιατι ειναι και πολυ υγιεινο..!! επισις σε πολλα μωρα οπωσ και στον δικο μου αρεσουν τα φρουτα εαν ειναι αρκετα ωριμα..!!σιγα σιγα θα την βρεις την χρηση τομη μην σε τρομαζει και μην σε αγχωνει (οπωσ εκανα εγω δυστυχως)... το γαλα εξαλου ειναι πολυ θρεπτικο μεχρι και ενος ετους !!!!

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tinkerbell10 έγραψε:Δε θέλω να υποτιμήσω καμια από τις κοπέλες που σου έχουν απαντήσει, αλλά δε θεωρώ κανέναν καταλληλότερο από τον/τη γιατρό σου και πιστεύω ότι θα έπρεπε να ακούσεις τις οδηγίες του. Πάντως μη σε πιάνει άγχος. Τα παιδάκια έχουν τους δικούς τους χρόνους. Εσύ κάνεις ότι μπορείς και σιγά σιγά θα τα φάει. Δεν υπάρχει περίπτωση...

πως μπορει ομως βρε tinkerbell να φαει και μεσημεριανο αμα φαει και γαλα πιο πριν?εγω γι ατο ειπε στο καπακι ν ατο δωσει κι αμα περασει ωρα και δεν πιει καθολο γαλατακι γιατι μπορει απλα να εχει τσατιστει τοτε ασ παει εννοειτε στο μεσημεριανο αλλα αμα φαει στις 11 μιση φροτοκρεμα και στισ δωδεκα ενα μποκαλι γαλα μετα πως θα φαει ασ πουμε στη μια ολ το φαγητο θα τσιμπολογαει ολη μερα απο λιγο.η καθε μαμα ξερει το παιδακι τησ και κανει προγραμμα και καμια φορα και η παιδιατρος δεν εχει παντα δικιο.μαζι πανε μαμα και γιατρος, ποτε ο ενασ μονος! Smile 

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitra al έγραψε:
Tinkerbell10 έγραψε:Δε θέλω να υποτιμήσω καμια από τις κοπέλες που σου έχουν απαντήσει, αλλά δε θεωρώ κανέναν καταλληλότερο από τον/τη γιατρό σου και πιστεύω ότι θα έπρεπε να ακούσεις τις οδηγίες του. Πάντως μη σε πιάνει άγχος. Τα παιδάκια έχουν τους δικούς τους χρόνους. Εσύ κάνεις ότι μπορείς και σιγά σιγά θα τα φάει. Δεν υπάρχει περίπτωση...

πως μπορει ομως βρε  tinkerbell να φαει και μεσημεριανο αμα φαει και γαλα πιο πριν?εγω γι ατο ειπε στο καπακι ν ατο δωσει κι αμα περασει ωρα και δεν πιει καθολο γαλατακι γιατι μπορει απλα να εχει τσατιστει τοτε ασ παει εννοειτε στο μεσημεριανο αλλα αμα φαει στις 11 μιση φροτοκρεμα και στισ δωδεκα ενα μποκαλι γαλα μετα πως θα φαει ασ πουμε στη μια ολ το φαγητο θα τσιμπολογαει ολη μερα απο λιγο.η καθε μαμα ξερει το παιδακι τησ και κανει προγραμμα και καμια φορα και η παιδιατρος δεν εχει παντα δικιο.μαζι πανε μαμα και γιατρος, ποτε ο ενασ μονος! Smile 

Αν δε δώσεις γαλατάκι και τη βγάλει με όση φρουτόκρεμα φάει; Δε θα πεινάει το μεσημέρι για να φάει καλύτερα;

tsifaki

tsifaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κάνε και μια ερώτηση στην παιδίατρο σου να σου πει τη γνώμη της!
Αλλά άμα δε φάει τα λαχανικά που είναι πιο αραιή η υφή τους ίσως δυσκολευτεί στο κρεατάκι!
ΥΠΟΜΟΝΗ!! Ξεκινημα  στερεων τρωφων με δυσκολια! 654316

http://www.mariett-art.com

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τώρα είμαστε 14 μηνών .έχουμε συνηθίσει το φαγητο.τα τρώμε όλα σχεδόν αλλά κάθε τι καινούριο στην αρχή δυσκολευόμαστε.
αν δεν το τρώμε το συνδιάζουμε μαζί με το μεσημεριανό κι το τρώμε περισσότερο ευχάριστα.
όπως όλα τα παιδάκια μας αρεσουν τα "κουρέλα" κι αυτά τα ρώμε χωρις 2 σκέψη. Very Happy
τρώμε και αρκετό ψωμί με το μεσημεριάνο.
μας είπε όμως η παιδίατρο στους 18 μήνες θα φάει οτί τρώμε εμείς. συνήθως στους 12 έχω ακούσει. ποια είναι η γνώμη σας?
βεβαια τις δοκιμάζω διάφορα αλλά με μέτρο.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα το παιδι μου ειναι 11 μηνων και δεν τρωει ΤΙΠΟΤΑ....ουτε αλεσμενα ουτε κανονικο φαγητο..απο 10 μηνων μου ειπε να της δινω απ τα δικα μας φαγητα αλλα ουτε αυτα τα θελει...επειδη εχουμε μεγαλο θεμα με το φαγητο ισως γι αυτο μου ειπε τοσο νωρις να της δινω απ τα δικα μας μπας κ φαει κατι...ομως ΟΧΙ...
κυριολεκτικα ζει με γαλα,ρυζαλευρο βανιλια η φαριν λακτε(με το ζορι κι αυτα)και με φρουτοκρεμα σκονη(επισης με το ζορι)...
εχω δοκιμασει τα παντα!!!
ξεχασα να πω οτι μου ειπε η παιδιατρος οχι μελι,ψαρι.,οσπρια,θαλλασινα κ ξηρους καρπους μεχρι 12 μηνων...

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
kikimam και μένα κάπως έτσι ήταν και ήθελα μόνο να θηλάζει. τα φαγητά όμως της άρεσαν περισσότερα από όλα.
τα φρούτα τα ξεκίνησε να τα τρώει στούς 10 μήνες όταν πήγα δουλεία. γιατί δεν με έβλεπε στο σπίτι. Μερικά Σαββατοκύριακα έχουμε θέμα που είμαι σπίτι.κρέμες και ριζάλευρο δεν μας αρεσουν. ευτύχως όμως δεν ήθελα ούτε εγώ ουτε η γιατρός.
μην ανυσήχεις και μένα ως τους 10 μήνες ζούσε μόνο με το γάλα μου.υπάρχουν φορές που το εφαρμόζει ακομά. Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις