Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
34 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 34 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

angel24:)

angel24:)
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="Chris_E"]
angel24:) έγραψε:γεια σας κοριτσαρες!!!!!
λοιπον εκανα σημερα αυχενικη!το νινι μας ειναι το πιο ομορφο του κοσμου! αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας? - Σελίδα 5 379767   χαχαχαχαχαχαχαχα (ποσο χαζη μπορει να ειναι μια μανα ε????)
τεσπα ολα καλα η αληθεια ειναι οτι ο γιατροσ δεν εκανε πολυ ωρα,με το που εφαγα σοκολατα μπορουσε να δει το σημειο που ηθελε γιατι ζωηρεψε,κ οταν θελαμε να δουμε το φυλο μας εκανε ντροπες κ εβαζε τα χερακια εκει μπροστα Embarassed  με το λιγο που ειδε μας ειπε αγορακι αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας? - Σελίδα 5 386913 ... βεβαια με μεγαλη επιφυλαξη και η εξεταση τελειωσε με ενδοκολπικο αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας? - Σελίδα 5 585182   
αλλα τι να κανεις...κ δεν πηραμε dvd  αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας? - Σελίδα 5 534787 

Συγχαρητήρια!  αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας? - Σελίδα 5 328109 

Πόση ώρα σε εξέτασε, θυμάσαι πάνω κάτω; (ρωτάω λόγω της ανησυχίας που έχω για το θέμα του ξεπετάγματος όπως έγραψα και πιο πάνω)
Ήταν ιδιωτικό κέντρο ή σε δημόσιο νοσοκομείο; Και το κόστος, αν επιτρέπεται;
Εγώ ακόμα δεν έχω βρει ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο και μάλλον σε κάποιο ιδιωτικό κέντρο θα την κάνω, και ενδιαφέρομαι για τιμές.[/quote

40 λεπτα περιπου....ο γιατρος που με παρακολουθει μου την εκανε (ιδιωτης με την πιστοποιηση)80 ευρω μας πηρε και (12 ευρω οι αιματολογικες με ικα)

good luck  αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας? - Σελίδα 5 536304 

strumphita!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="angel24:)"][quote="strumphita!"]
angel24:) έγραψε:

ax ti wraia....agoraki h koritsaki?

Καταρχην , χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με την εξεταση!!!
Δεν πειραζει που δεν ειδατε καθαρα το φυλο!Αν δεν σας ακουει απο τωρα ,φαντασου οταν βγει! αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας? - Σελίδα 5 265569 
Εχω μια μπεμπαρα ,γεννηθηκε 3700 και τωρα ειναι σχεδον 11 κιλα•γι αυτο λεω μπεμπαρα!

angel24:)

angel24:)
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
strumphita! έγραψε:
angel24:) έγραψε:
strumphita! έγραψε:
angel24:) έγραψε:

ax ti wraia....agoraki h koritsaki?

Καταρχην , χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με την εξεταση!!!
Δεν πειραζει που δεν ειδατε καθαρα το φυλο!Αν δεν  σας ακουει απο τωρα ,φαντασου οταν βγει! αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας? - Σελίδα 5 265569 
Εχω μια μπεμπαρα ,γεννηθηκε 3700 και τωρα ειναι σχεδον 11 κιλα•γι αυτο λεω μπεμπαρα!


exeis dikio me to mpempara αυχενικη διαφανεια:ποια η εμπειρια σας? - Σελίδα 5 446177  na sou zhsei!

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια,

Έκανα κι εγώ την αυχενική μου και την papp-a πριν 2 μέρες στην Βιοϊατρική Περιστερίου.
Πολύ χαμηλή ΑΔ: 1,3 και ρινικό οστό εμφανές. Δεν μπόρεσε να μας πει το φύλο αλλά είδαμε το μωράκι μας με τα χεράκια του και τα πατουσάκια του  και χαρήκαμε! Περίπου 20 λεπτά μας κράτησε.
Τα αποτελέσματα της αιματολογικής φαίνονται μια χαρά αλλά θα τα πάω και στο γιατρό μου για πιο αναλυτικές επεξηγήσεις γιατί στην Βιοϊατρική δεν μας είπαν τίποτα, είπαν "είναι όλα μέσα στα χαρτιά".

dvd δεν πήραμε ούτε εμείς και ο γιατρός μόνο που δεν μας έδειρε κιόλας, γιατί μάλλον ήμασταν το μοναδικό του ραντεβού για εκείνη τη μέρα και του χαλάσαμε το ρεπό, πολύ αγενής και μουντρούχος.
Κορίτσια δεν ξέρω αν είμαι υπερβολική αλλά με σύγχυσε πραγματικά αυτός ο γιατρός, αλλά δεν είπα τίποτα.
Τον ρωτάω "κουνιέται το μωράκι;" γιατί δεν μου είχε την οθόνη γυρισμένη να βλέπω πολύ καλά και μου λέει "ε δεν το βλέπεις;" Μετά τον ρωτάει ο σύντροφος μου που είδε το μωράκι να χοροπηδάει  και ανησυχούσε "δεν το ήξερα ότι κουνιούνται τόσο πολύ, είναι φυσιολογικό αυτό;" και απαντάει "ε μωρό είναι δεν θα κουνιέται;" με εκνευρισμένο ύφος. Και να πεις ότι τον ζαλίσαμε με ερωτήσεις; Πραγματικά, επειδή τον είδαμε έτσι απότομο, κάναμε ησυχία για να κάνει τη δουλειά του και καθ'όλη τη διάρκεια της εξέτασης ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑΜΕ. Με ρωτάει μετά αν είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και του απαντάω "Υπήρξε άλλη μια πριν χρόνια αλλά έπρεπε να γίνει διακοπή κύησης. Αυτή είναι η πρώτη που θα συνεχιστεί κανονικά, αν όλα πάνε καλά" Και με ρωτάει "γιατί εσείς οι γυναίκες έχετε τόσο αυτοκαταστροφικές φοβίες;" !!!!  Shocked Shocked Shocked 

Τι να του πρωτοαπαντούσα του γελοίου;
1)Ότι αλοίμονο αν δεν είχαμε ανησυχίες για μια τόσο μεγάλη υπόθεση όπως η εγκυμοσύνη;
2)Ότι δεν ξέρω, δεν είμαι ψυχολόγος, ούτε εσύ είσαι, οπότε κάνε εκεί τη δουλειά σου και άσε τις ερωτήσεις που δεν σε αφορούν.
3)Ότι εφόσον βλέπεις ρε βλήμα ότι αν όχι όλες, οι περισσότερες γυναίκες φοβούνται τότε do the math μόνος σου, δύσκολο είναι να καταλάβεις; Mad 
Τη δουλειά του φαινόταν να την κάνει σωστά, μέτραγε και ξαναμέτραγε το ίδιο πράγμα για να επαληθέυσει, αλλά από συμπεριφορά απαράδεκτος και μας στράβωσε την εμπειρία.


Στο τέλος μου είπαν να κατέβω σε άλλο όροφο για την αιματολογική και μετά από 15 λεπτά που περίμενα και όλοι είχαν φύγει εκτός από μένα, με ρωτάνε "εσείς τι περιμένετε;" Τους απαντάω "την Papp-a" και αλλάξαν 15 χρώματα γιατί η κοπέλα που θα μου έπαιρνε αίμα με ξέχασε και σηκώθηκε κι έφυγε. Την πήραν τηλέφωνο και την προλάβαν εκεί απ'έξω και αυτή ήρθε αλαφιασμένη άρων άρων και μου πήρε αίμα τόσο βιαστικά που δεν πρόλαβα να δω αν τήρησε όλη τη διαδικασία σωστά.

Τέλος πάντων δεν μίλησα, πήγα εκεί να κάνω τη δουλειά μου, όχι να τσακωθώ. Καλοκαίρι είναι, μάλλον με τη ζέστη βαριούνται να δουλέψουν.
Τουλάχιστον ήταν καλά τα αποτελέσματα και αυτό μετράει.

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κρις μου...έπεσες πάνω στη περίπτωση και αγενείς και όλα ήταν αυτοί..σου χαλάσαν μια από τις πιο ωραίες εμπειρίες της εγκυμοσύνης..ευτυχώς που όλα είναι εντάξει κοπέλα μου και είναι οκ το μπεμπε..

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σοφία η μέλλουσα μανούλα έγραψε:Καλησπέρα κρις μου...έπεσες πάνω στη περίπτωση και αγενείς και όλα ήταν αυτοί..σου χαλάσαν μια από τις πιο ωραίες εμπειρίες της εγκυμοσύνης..ευτυχώς που όλα είναι εντάξει κοπέλα μου και είναι οκ το μπεμπε..

Καλησπέρα Σοφάκι μου,

Ε μα, στα δημόσια νοσοκομεία να το καταλάβω, τρέχουν, πνίγονται, δεν πληρώνονται, θα ξεφύγει και καμία αγένεια. Και ούτε εκεί επιτρέπεται. Αλλά σε ιδιωτικό κέντρο που τους πληρώνεις και είναι και τέλος Ιουλίου, που ούτε τρέξιμο δεν έχουν, δεν μπορούν να είναι λίγο πιο περιποιητικοί;
Εν πάσει περιπτώσει, έχω διαβάσει και χειρότερα εδώ μέσα, δεν πειράζει, τα μωράκια μας έχουν σημασία. I love you 

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απαράδεχτη συμπεριφορά κοπέλα μου..όντως άντε ναναι καλά τα μωράκια μας..αλλά στην Β επιπέδου μη πας εκεί..αλήθεια πόσους μήνες έγκυος είσαι?? Εγώ έκανα την αυχενική την προπροηγούμενη βδομάδα είμαι δεκαέξι βδομάδες  Very Happy 

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σοφία η μέλλουσα μανούλα έγραψε:Απαράδεχτη συμπεριφορά κοπέλα μου..όντως άντε ναναι καλά τα μωράκια μας..αλλά στην Β επιπέδου μη πας εκεί..αλήθεια πόσους μήνες έγκυος είσαι?? Εγώ έκανα την αυχενική την προπροηγούμενη βδομάδα είμαι δεκαέξι βδομάδες  Very Happy 

Είμαι 12 εβδομάδων και 3 ημερών. Μου είχαν γράψει ότι πρέπει να την κάνω μέχρι 13 εβδομάδες. Αλλά νομίζω και στις 14 εβδομάδες είναι οκ να την κάνεις, σωστά;

Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Σοφία η μέλλουσα μανούλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όχι νομίζω δεκατρείς είναι το όριο...πιο μετά δε γίνεται..Β επιπέδου τώρα ο μεγάλος υπέρηχος..ανυπομονώ εγώ..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις