Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Αρνηση για βοηθεια Empty Αρνηση για βοηθεια Πεμ Ιουλ 24, 2014 11:24 am

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια θελω τις συμβουλες σας.Εχω ζοριστει με το παιδι.Θελω βοηθεια.Θελω και λιγο χρονο για μενα.Ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες και μενω μονη μου στο σπιτι.Του ζητησα να βρουμε μια γυναικα να με βοηθαει και μου λεει οχι.Θα σε βοηθησει η μανα μου.Δεν θελει να μπλεξουμε με ξενες γυναικες.Η πεθερα μου δειχνει διαθεσιμη αλλα δεν φροντιζει καλα το παιδι και αυτο ο αντρας μου δεν το βλεπει.Εκεινη καθεται,βλεπει τηλεοραση,ξεχναει να το ταισει κτλ.
Τι μπορω να κανω μπας και τον μεταπεισω; Η προοπτικη της δευτερης γιαγιας δεν υφισταται καθως ζει στην επαρχια.
Ευχαριστω

2Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Πεμ Ιουλ 24, 2014 11:31 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lilitsi έγραψε:Κοριτσια θελω τις συμβουλες σας.Εχω ζοριστει με το παιδι.Θελω βοηθεια.Θελω και λιγο χρονο για μενα.Ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες και μενω μονη μου στο σπιτι.Του ζητησα να βρουμε μια γυναικα να με βοηθαει και μου λεει οχι.Θα σε βοηθησει η μανα μου.Δεν θελει να μπλεξουμε με ξενες γυναικες.Η πεθερα μου δειχνει διαθεσιμη αλλα δεν φροντιζει καλα το παιδι και αυτο ο αντρας μου δεν το βλεπει.Εκεινη καθεται,βλεπει τηλεοραση,ξεχναει να το ταισει κτλ.
Τι μπορω να κανω μπας και τον μεταπεισω; Η προοπτικη της δευτερης γιαγιας δεν υφισταται καθως ζει στην επαρχια.
Ευχαριστω

Αν αντέχει το πορτοφόλι σας για γυναίκα, κάτσε συζήτησε το θέμα με τον άντρα σου και προσπάθησε να του πεις πως έχουν τα πράγματα,ίσως να μην τα ξέρει.
Αν δεν αντέχει το πορτοφόλι σας, υποχώρησε και δέξου τη ....μαμά του ως έσχατη λύση.

3Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Πεμ Ιουλ 24, 2014 11:46 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lilitsi έγραψε:Κοριτσια θελω τις συμβουλες σας.Εχω ζοριστει με το παιδι.Θελω βοηθεια.Θελω και λιγο χρονο για μενα.Ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες και μενω μονη μου στο σπιτι.Του ζητησα να βρουμε μια γυναικα να με βοηθαει και μου λεει οχι.Θα σε βοηθησει η μανα μου.Δεν θελει να μπλεξουμε με ξενες γυναικες.Η πεθερα μου δειχνει διαθεσιμη αλλα δεν φροντιζει καλα το παιδι και αυτο ο αντρας μου δεν το βλεπει.Εκεινη καθεται,βλεπει τηλεοραση,ξεχναει να το ταισει κτλ.
Τι μπορω να κανω μπας και τον μεταπεισω; Η προοπτικη της δευτερης γιαγιας δεν υφισταται καθως ζει στην επαρχια.
Ευχαριστω


ειμαι της αποψεις οτι κανενας δν φροντιζει καλυτερα απο εμας τ παδια μας αν κ εχεις δικιο στο οτι ξεχναει να τ ταεισει αλλα αν τ προσεχει γενικοτερα ταισετο κ αφησετο να στο κρατηση κ εγω μονοι με τ μικρο αλλοι μερα ειμαι αν κ εχω τη μαμα μου αλλα δν θελω γιατι τν καλομαθενει εγω εχω βρει καποιους τροπους για να μου περισεβη λιγος χρονς γιατι δν προσπαθης να του ξεπλεξης 2 λεπτα κ να κανεις κατι που θες

4Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Πεμ Ιουλ 24, 2014 12:49 pm

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συμφωνω πτι κανεις δεν φροντιζει καλυτερα τα παιδια απο εμας.Θελω να την κραταει τηβκορη μου ηωπεθερα μου αλλα και εκεινη δεν μπορει.Γιαυτο και της παρεχει ελλιπης φροντιδα.Η μονη λυση ειναι η γυναικα,μετα απο πολλα γεγονοτα,κατεληξα σε αυτη τη λυση.(εχουμε απομακρυνει με τον αντρα μου,τδακωνομαστε,δεν δυζηταμε πια κα).Οικονομικο θα δεν τιθεται για δυο φορες την εβδομαδα.

5Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Πεμ Ιουλ 24, 2014 12:56 pm

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μηπος θα ηταν καλυτερα να προσπαθησης να ερθετε ποιο κοντα κ μετα να δεις που θα τ καταλαβη μονος του ποσο ειναι τ μωρακι σου ?

6Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Πεμ Ιουλ 24, 2014 10:52 pm

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΙ εμένα στην αρχή έτσι έλεγε ο άντρας μου. (Σημειωτέον ότι η πεθερά μου είναι 75 ετών, οπότε και λόγω ηλικίας ούτε αντοχές είχε!) Αφήσαμε την μπέμπα ένα απόγευμα και λέρωσε την πάνα της. Η πεθερά μου δεν μπορούσε να την πλύνει και την έκανε μόνο με μαντιλάκια. Το βλέπει ο άντρας μου ότι το μωρό ήταν βρώμικο, δεν το είχε καθαρίσει τελείως. Φτιάχνει το γάλα. Βαριέται να μετρήσει καλά το νερό, το βάζει στο περίπου .
Τότε επέμεινα, και το δέχτηκε ο άντρας μου.
Λίγο μεγάλωσε και έκλαιγε μαζί της, δεν ήθελε να είναι μόνη της.
Και τώρα πια, έρχονται μια φορά τη βδομάδα επίσκεψη, παίζουν κλπ αλλά ενας γονιός θα είναι παρών, στο σπίτι.

Επίσης, μπορείς να πεις ότι η γιαγιά είναι για παιχνίδι, για χατίρια κλπ και όχι για "νταντά" και μετά δε θα έχουν καλή σχέση!!! Αυτό μπορεί να πιάσει πιο εύκολα στον άντρα σου!!

7Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Παρ Ιουλ 25, 2014 9:29 am

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kerasoula μου προσπαθω και εγω και εκεινος να ερθουμε κοντα.Απλα δεν υπαρχει χρονος και ηωκουταση ειναι τεραστια.
Angel νομιζω οτι το καλυτερο ειναι αυτο που εκανες και εσυ.Θαωπροσπαθησω λιγο και με αυτον τον τροπο να δω αν θα πιασει..

8Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Παρ Ιουλ 25, 2014 11:05 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lilitsi έγραψε:Κοριτσια θελω τις συμβουλες σας.Εχω ζοριστει με το παιδι.Θελω βοηθεια.Θελω και λιγο χρονο για μενα.Ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες και μενω μονη μου στο σπιτι.Του ζητησα να βρουμε μια γυναικα να με βοηθαει και μου λεει οχι.Θα σε βοηθησει η μανα μου.Δεν θελει να μπλεξουμε με ξενες γυναικες.Η πεθερα μου δειχνει διαθεσιμη αλλα δεν φροντιζει καλα το παιδι και αυτο ο αντρας μου δεν το βλεπει.Εκεινη καθεται,βλεπει τηλεοραση,ξεχναει να το ταισει κτλ.
Τι μπορω να κανω μπας και τον μεταπεισω; Η προοπτικη της δευτερης γιαγιας δεν υφισταται καθως ζει στην επαρχια.
Ευχαριστω
Δεν δουλευεις σωστα? και θες γυναικα να σε βοηθαει. Οκ ας πουμε οτι το καταλαβαινω. Αν ερθει η πεθερα ξεχναει να το ταισει ?Και εσυ τι θα κανεις? Σηκω να το ταισεις εσυ. Δικο σου παιδι ειναι ,εσυ το εκανες ανελαβε και τις ευθυνες σου. Αλλο πραγμα η βοηθεια κουκλα μου και αλλο η παραδουλευτρα και εσυ κυρα στον καναπε και το τηλεφωνο. Ηθελα να ηξερα τι τα κανετε αφου δεν μπορειτε να αντεπεξελθετε. Μας λες εισαι μονη σου και ο αντρα σου δουλευει πολλες ωρες. Συγνωμη που θα σε προσγειωσω αλλα το 90% των οικογενειων που δουλευει ο ενας καπως ετσι ειναι. Θα μου πεις 2 φορε την εβδομαδα ειναι. Εμ αγαπη μου δεν ηξερες οτι το παιδακι δεν ειναι μερικης απασχολησης. Να σημειωσω οτι δεν εχω θεμα στην βοηθεια φυσικα αλλα αυτο που περιεγραψες και μαλιστα με ενα μονο παιδι εμενα μου φαινεται λιγο καλοπερασακιας.

9Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Δευ Ιουλ 28, 2014 5:02 am

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lilitsi έγραψε:Kerasoula μου προσπαθω και εγω και εκεινος να ερθουμε κοντα.Απλα δεν υπαρχει χρονος και ηωκουταση ειναι τεραστια.
Angel νομιζω οτι το καλυτερο ειναι αυτο που εκανες και εσυ.Θαωπροσπαθησω λιγο και με αυτον τον τροπο να δω αν θα πιασει..

εισαι λαθος αν δν ερθεις κοντα mε τον αντρα σου οπως εισασταν πριν δν καφερνεις τιποτα σκεψου οτι η ζωη mε ενα mωρο αλαζει κ για τους 2 κ ειδεικα η αντρες τρελονατε κ δν ξερουν τ τους φταιη κ σκεψου οτι δουλευει ολη mερα για σενα κ τ παιδι να εχετε οτι θελετε κ οταν ερχετε σπιτι εσυ τον τρελενεις οτι δν mπορεις να κρατησης τν mωρο τ περιmενεις να σου πει ? κ η εντε εχει δικιο τ θες την γυναικα ? ολες mονες mας τ mεγαλονουmε δν εισαι η mονη ουτε εγω εχω εmπιστοσηνη στην πεθερα m αλλα προχτες που πηγα για mπανιο εβαλα τον mικρο για υπνο κ της τον αφησα να τον προσεχει κ οταν ξυπνησε mε πηρε τηλ οπως της ειπα κ mεχρι να παο σπιτι επαιζε mε τον mικρο το εντυσε του αλαξε πανα δν ειναι κατι παραλογο που δν mπορεις να κανεις κ εσυ

10Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Τετ Ιουλ 30, 2014 6:48 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσι μου δεν εισαι η μονη και εμενα δουλευει πολλες ωρες ο αντρας μου και είμαι μονη μου με ένα παιδι στο δημοτικο ένα μικρο 2.5 χρονων και ένα μωρακι λιγων εβδομάδων στην κοιλια μου βοηθεια εχω μια φορα την εβδομαδα να βγουμε λιγο ετσι ειμστε οι περισσοτερες μην τα παιζεις με ένα παιδι βαλε πρόγραμμα και να δεις που όλα θα γινουν σαν την μαμα κανενας δεν προσεχει τα παιδακια μας οσο για το θεμα με τον αντρα σου δεν νομιζω ότι φταιει το παιδι βρειτε χρονο όταν κοιμαται η μικρη σου και αφιερώστε χρονο ο ενας στον αλλον αν από τωρα που εχεις ένα παιδακι δεν μπορεις πως θα κανεις και άλλο και μην ξεχνας τα παιδια μεγαλωνουν γρηγορα και φευγουν μετα να δεις πως θα αναπολεις τις στιγμες που τα ειχες στο σπιτι μαζι

11Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Τετ Ιουλ 30, 2014 8:22 am

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αν δεν εργάζεσαι δεν εχεις θεμα απλα οργάνωσε ενα πρόγραμμα στο παιδακι ωστε να κανεις και συ καμια δουλεια.Και γω μια φορα την μαμα μου την εβδομαδα εχω και αυτο γιατι ειμαι εγκυος ο μικρος δεν παει παιδικο παντα του εχω ενα προγραμμα ασχολιων των βαζω να ζωγραφισει στην κουζινα ενω μαγειρευω ωστε να τον επιβλεπω κανα παιδικο οταν κνω τιποτα αλλο στο σπιτι παντα οπου ειναι το παιδι εχω οπτικη γωνια λιγο τα παιχνιδια ολα κυλάνε καλα μην απελπίζεσαι. Ειναι το πρώτο σου παιδακι? υπομονη και οργανωση θελει

12Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Πεμ Σεπ 04, 2014 9:22 am

Panaila


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κι εγω μονη μου το μεγαλώνω οπότε θα σου πρότεινα να προγραμματισεις τις δουλειές σου( εγω τον βάζω στο καρότσι και τον εχω μαζι μου σε όλο το σπίτι) αν έχεις σπίτι καθαρο και φαγητο, ταιζεις το μωρο το αφήνεις στη γιαγιά για μια ωριτσα έστω κι εσυ μπορείς να ασχοληθείς με τον εαυτό σου. Εγω εχω βρει τη χαρα μου βάζοντας ενα πάπλωμα στο πάτωμα, παίζει κοντα μου κι εγω κανω κατι για εμένα χωρις να εχω τον φόβο μην πέσει/κλαψει! Εγω ξυπναω πολυ νωρις και κανω τις δουλειές που δεν μπορω με το μωρο. Οργάνωση χρειάζεται.

13Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Πεμ Σεπ 04, 2014 10:39 am

Chris_E

Chris_E
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
souzan έγραψε:και μην ξεχνας τα παιδια μεγαλωνουν γρηγορα και φευγουν μετα να δεις πως θα αναπολεις τις στιγμες που τα ειχες στο σπιτι μαζι  

zenaki έγραψε:του εχω ενα προγραμμα ασχολιων των βαζω να ζωγραφισει στην κουζινα ενω μαγειρευω ωστε να τον επιβλεπω κανα παιδικο οταν κνω τιποτα αλλο στο σπιτι παντα οπου ειναι το παιδι εχω οπτικη γωνια λιγο τα παιχνιδια ολα κυλάνε καλα μην απελπίζεσαι. Ειναι το πρώτο σου παιδακι? υπομονη και οργανωση θελει

Panaila έγραψε:Κι εγω μονη μου το μεγαλώνω οπότε θα σου πρότεινα να προγραμματισεις τις δουλειές σου( εγω τον βάζω στο καρότσι και τον εχω μαζι μου σε όλο το σπίτι) αν έχεις σπίτι καθαρο και φαγητο, ταιζεις το μωρο το αφήνεις στη γιαγιά για μια ωριτσα έστω κι εσυ μπορείς να ασχοληθείς με τον εαυτό σου. Εγω εχω βρει τη χαρα μου βάζοντας ενα πάπλωμα στο πάτωμα, παίζει κοντα μου κι εγω κανω κατι για εμένα  χωρις να εχω τον φόβο μην πέσει/κλαψει! Εγω ξυπναω πολυ νωρις και κανω τις δουλειές που δεν μπορω με το μωρο. Οργάνωση χρειάζεται.

Πολύ καλά αυτά τα tips από Panaila και zenaki. Όχι ότι είναι κάτι δύσκολο να σκεφτείς για να διευκολύνεις τη ζωή σου αλλά μια γυναίκα στο πρώτο της παιδάκι καμιά φορά πελαγώνει χωρίς λόγο και είναι καλό να υπάρχουν κάποιες βασικές ιδέες για να βάλει μια τάξη στο μυαλό της πρώτα απ'όλα.
Και πολύ σημαντικό αυτό που είπε και η souzan που έχω κάνει quote πιο πάνω. Αυτό να σκεφτόμαστε κορίτσια και να εκτιμάμε τις στιγμές που περνάμε με τα παιδάκια μας.
Και ας μην κατηγορούμε την κάθε μαμά για το πως αισθάνεται. Όταν είναι το πρώτο παιδάκι οι γυναίκες καμιά φορά παραλύουν όσο και να έχουν προετοιμαστεί ψυχολογικά. Άσε που κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά στις καταστάσεις και παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο, ξέρετε τι εννοώ, για να μην αναλύω τώρα.
Και εγώ ανησυχώ μήπως μου συμβεί κάτι ανάλογο αν και προετοιμάζομαι από τώρα και ξέρω πόσο κουραστικό μπορεί να γίνεται τις περισσότερες φορές για όλες μας. Υπομονή στις νέες μαμάδες (μαζί και σε μένα σε λίγους μήνες με το καλό) μέχρι να συνηθίσουμε στην καινούργια κατάσταση η οποία κατάσταση πάνω απ'όλα είναι ένα δώρο που σου πάει τη ζωή από level 1 σε level 25!
Να είναι καλά και υγιή τα παιδάκια μας κι ας είμαστε όλη μέρα με μάυρους κύκλους και σαν ζόμπι.
Laughing

14Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Πεμ Σεπ 04, 2014 1:33 pm

Panaila


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Chris ολα να πανε καλα εύχομαι!
Εγω ειμαι η τελευταια που θα κατηγορήσει. Ειμαι ολομοναχη και με ορμονες που χορεύουν τσαμικο απο τη στιγμη που έμεινα έγκυος! Καλα θα ηταν η κοπελα να μας πει κατι παραπανω. Τι τη δυσκολεύει. Οι δουλειές; Γκρίνιαζει το μωρο; Δεν τα προλαβαίνει; Ηλικία μωρου;μήπως της δώσουμε καποια ιδέα και τη βοηθήσουμε.π.χ. Ξέρω πως το παιδι μου οταν ξυπνήσει αν τον κρατησω πολυ ωρα αγκαλια μετα γκρίνιαζει ολη την ημερα γιατι θελει συνεχεια αγκαλιές. Οπότε κρατάω τις αγκαλιές για λιγο αργοτερα που εχω κανει τις δουλειές μου.
Το σημαντικο ειναι να καταλάβει ο αντρας της ποσο απαιτητικός ειναι ο νέος της ρόλος. Αν μπορει Ας κρατήσει εκείνος το μωρο καποιες ωρες.

15Αρνηση για βοηθεια Empty Απ: Αρνηση για βοηθεια Πεμ Σεπ 04, 2014 1:35 pm

Panaila


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ισως και η Πεθερα να χρειάζεται καποια βοήθεια να τα θυμηθεί ολα απο την αρχη εκτος αν ειναι θεμα χαρακτήρα και οχι άγνοιας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις