Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

εριφυλακι

εριφυλακι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μακαρι ο αυτος να ειναι ο μηνας μας το ευχομαι σε ολες τις κοπελες

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλοριζικο το νέο θεματακι κορίτσια! Wink

http://nopixristos@hotmail.com

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα!!!!!καλοριζικο το νεο μας θεματακι!!!ευχομαι ο περιβοητος σεπτεμβριος να μας χαρισει ενα κ δυο κ τρια μη σου πω σπορακια στη κοιλιτσα μας!!αντε ξυπνατερεεεεεε!!!!! Smile

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, αδιαθετησα εχθες, Λιλυ βάλε με για τις 27/9. Εριφυλη τελικά δεν ησουν εγγυος;

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια δεν αντέχω άλλο. τον Ιούλιο έκανα σαλπιγγογραφία όλα καλά έδειξε η εξέταση. Λέμε θα πάμε διακοπές να χαλαρώσουμε και με τη βοήθεια της εξέτασης ίσως είμαστε τυχεροί! Του δώσαμε και κατάλαβε και ειδικα τις γόνιμες μέρες. Σημειωση προσπαθούμε 2 χρόνια τώρα. Πριν από 2 μέρες αδιαθέτησα. Ήταν μεγάλη η απογοήτευση, ήμουν σίγουρη πως τα είχαμε καταφέρει. Δεν έχω διάθεση για τίποτα, δεν θέλω να μιλαω σε κανέναν, νιώθω κουρασμένη, είναι τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό.

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jannete έγραψε:Κορίτσια δεν αντέχω άλλο. τον Ιούλιο έκανα σαλπιγγογραφία όλα καλά έδειξε η εξέταση. Λέμε θα πάμε διακοπές να χαλαρώσουμε και με τη βοήθεια της εξέτασης ίσως είμαστε τυχεροί! Του δώσαμε και κατάλαβε και ειδικα τις γόνιμες μέρες. Σημειωση προσπαθούμε 2 χρόνια τώρα. Πριν από 2 μέρες αδιαθέτησα. Ήταν μεγάλη η απογοήτευση, ήμουν σίγουρη πως τα είχαμε καταφέρει. Δεν έχω διάθεση για τίποτα, δεν θέλω να μιλαω σε κανέναν, νιώθω κουρασμένη, είναι τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό.
Κοριτσι μου σε καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσαι...ειναι ψυχοφθορο αλλοι να εχουν την εγκυμοσυνη στο τσεπακι τους και εμεις να προσπαθουμε και να προσπαθουμε.......
εγω σκεφτομαι να δοκιμασω την σπερματεγχυση....
εσυ εχεις σκεφτει να κανεις κατι παραπανω ή τυχον εχεις κανει ηδη;

εριφυλακι

εριφυλακι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσιαααα.... τιτινο το εχασα το μωρο και ξεκινησα θεραπια με ενεσεις.... σε 18 μερες θα ξερω.... ειμαι πολυ αισιοδοξη πως ολα θα πανε καλα.... κοριτσαρες μην απογοητευεσται ο θεος εχει και για μας τα σχεδια του.... οτι γινετε μπορει να ειναι για καλο.... ειδικα με αυτο που εγω περασα καταλαβα πολλα πραγματα τιποτα δεν ειναι τυχαιο.....

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jannete έγραψε:Κορίτσια δεν αντέχω άλλο. τον Ιούλιο έκανα σαλπιγγογραφία όλα καλά έδειξε η εξέταση. Λέμε θα πάμε διακοπές να χαλαρώσουμε και με τη βοήθεια της εξέτασης ίσως είμαστε τυχεροί! Του δώσαμε και κατάλαβε και ειδικα τις γόνιμες μέρες. Σημειωση προσπαθούμε 2 χρόνια τώρα. Πριν από 2 μέρες αδιαθέτησα. Ήταν μεγάλη η απογοήτευση, ήμουν σίγουρη πως τα είχαμε καταφέρει. Δεν έχω διάθεση για τίποτα, δεν θέλω να μιλαω σε κανέναν, νιώθω κουρασμένη, είναι τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό.


Κοριτσακι μου πιστεψε με ολες εδω σε καταλαβαινουμε..κ εγω ετσι νιωθω..απογοητευμενη κ κουρασμενη κ δν προσπαθω τοσο καιρο οσο εσεις..χρειςζεται υπομονη κ επιμονη ..κ αφου εχετε κανει ολες τις εξετασεις κ ειστε καλα ειναι θεμα χρονου να πιασεις το σπορακι σου..

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
despoinaki σκέφτομαι άλλες μεθόδους, θέλω να το προσπαθήσω φυσιολογικά. Μου είπε ο γιατρός αν σε κανα εξάμηνο δεν... να σκεφτούμε για σπερματέγχυση αλλά είναι κάτι που για να είμαι ειλικρινής δεν το θέλω. Ουτε και εξωσωματική. Αν είναι να έρθει θέλω να έρθει φυσιολογικά, και τη στιγμή που δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα υγείας δεν θέλω. Ξέρω πολλές κοπέλες που έκαναν και δεν πέτυχε. Έχει την ίδια πιθανότητα με φυσιολογικά. Ετσι μου έχουν πει. Δεν ξέρω ρε κορίτσια. Ισως κι αυτό που λέει το ερυφυλάκι. Ο Θεός έχει τα δικά του σχέδια... δεν θέλω να παρεμβαίνω...

Liontarina29

Liontarina29
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
γεια σας κοριτσια!!!!
πολλη εργασια αυτο το διαστημα απο ολες τις αποψεις!!! να περνατε ολες οσο πιο ομορφα μπορειτε και ολα θα πανε καλα!!!! καλη δυναμη !!!

vasoula1

vasoula1
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?Jannete μου είμαστε στην ίδια ακριβώς θέση..Και μεις είμαστε στην προσπάθεια περίπου 18 μήνες.Κάναμε και οι 2 εξετάσεις όλες φυσιολογικές.Τον απρίλιο έκανα σαλπιγγογραφία όλα καλά..Ελπίζω σε ένα θαυματάκι

εριφυλακι

εριφυλακι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πανω απο ολα πιστευω οτι ειναι θεμα αγχους..... εγω αν και οχι 100% το εχω αποβαλει.... σταματησα και απο την δουλεια μου και τωρα ειμαι πιο ηρεμη απο ποτε.... δεν αγχονομαι καθολου και πιστευω οτι παιζει σημαντικο ρολο... εσυ που δεν εχεις και κανενα προβλημα πιστευω αυτη ειναι η λυση τερμα το αγχος εγω εχω πολυκυστικες και δυσκολευομαι ακομα περισσοτερο... απλα προσπαθω να μην απογοητευομαι και να μην αγχωνομαι....

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια..εγω αδιαθετω σιγα σιγα ...ξεκινησαν τα καφε..αντε ενας ακομα μηνας χαμενος...ξενερα δν το συζητω..αυτα!!!

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εριφυλακι έγραψε:πανω απο ολα πιστευω οτι ειναι θεμα αγχους..... εγω αν και οχι 100% το εχω αποβαλει.... σταματησα και απο την δουλεια μου και τωρα ειμαι πιο ηρεμη απο ποτε.... δεν αγχονομαι καθολου και πιστευω οτι παιζει σημαντικο ρολο... εσυ που δεν εχεις και κανενα προβλημα πιστευω αυτη ειναι η  λυση τερμα το αγχος εγω εχω πολυκυστικες και δυσκολευομαι ακομα περισσοτερο... απλα προσπαθω να μην απογοητευομαι και να μην αγχωνομαι....
;Έχεις απόλυτο δίκιο κορίτσι μου, όμως κάθε αποτυχημένος μήνας προσθέτει περισσότερο άγχος. Είναι και η ηλικία... Τι να πω... Ας το στείλει ο Θεός όποτε νομίζει ότι είναι σωστό. Ξέρω πολλές περιπτώσεις χωρίς παθολογικά προβληματα και δυσκολεύονται να συλλάβουν. Υπάρχει κάποια βιταμίνη για το ζευγάρι χωρίς συνταγή γιατρού που ίσως βοηθήσει; Γνωρίζετε κάτι;

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jannete καλημερα..οσον αφορα τις βιταμινες που ρωτας εγω συμβουλευτηκα τον γιατρο μου κ μου εδωσε να παιρνω filicine και βιταμινη ε.ηταν ομως καθαρα απο τον γιατρο δν τις πηρα μονη μου..καλο θα ειναι να ρωτησεις τον γιατρο σου κ ια σου πει με απολυτη σιγουρια τι να παρεις..

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jannete απο βιταμινες κυκλοφορουν και οι pregnacare conception..και ειναι για οσες προσπαθουν για παιδι.Μην νομιζεις ομως οτι κανουν και θαυματα....εχουν γυρω στα 17 ευρω

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despoinaki123 έγραψε:Jannete απο βιταμινες κυκλοφορουν και οι pregnacare conception..και ειναι για οσες προσπαθουν για παιδι.Μην νομιζεις ομως οτι κανουν και θαυματα....εχουν γυρω στα 17 ευρω

Δεδποινακι μου καλημερα.τις επαιρνα κ εγω αυτες τις βιταμινες κ τις αντιστοιχες αντρικες ο αντρας μου..ειναι καλες σου δινουν ολες τις βιταμινες που χρειαζεται ο οργανισμος ..ειναι λιγο ακριβουτσικες αλλα εμενα ο γιατρος μου μου ειπε μονο filicine..εσυ παιρνεις καμια βιταμινη τωρα?

εριφυλακι

εριφυλακι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσια και εγω εχω ακουσει για το φιλικο οξυ οτι ειναι καλο... ποσο καιρο το περνεις???

εριφυλακι

εριφυλακι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
janete σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εριφυλακι έγραψε:καλημερα κοριτσια και εγω εχω ακουσει για το φιλικο οξυ οτι ειναι καλο... ποσο καιρο το περνεις???
http://forum.eimaimama.gr/t9031-topic

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου γλυκια μου Ελευθερια...
Τις πηρα αυτες για ενα τριμηνο περιπου και καλο ειναι ο οργανισμος να "ξεκουραζεται" οποτε δεν παιρνω κατι αλλο τωρα....
και που πηρα τι καταλαβα...;

MariaGeorge

MariaGeorge
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;

να ρωτησω εχει σκληρυνει ο τραχυλος μου πολυ 2 μερες γνωριζει καμια απο εσας τι μπορει να ειναι η αν σας εχει συμβει;

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εριφυλακι έγραψε:καλημερα κοριτσια και εγω εχω ακουσει για το φιλικο οξυ οτι ειναι καλο... ποσο καιρο το περνεις???

Εγω τις παιρνω δυο μηνες τις filicine κ μου ειπε ο γυναικολογος οτι θα τις συνεχισω κ κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης..
Οπως ειπα κ πριν ομως καλο θα ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου πριν παρεις κατι..

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despoinaki123 έγραψε:Γεια σου γλυκια μου Ελευθερια...
Τις πηρα αυτες για ενα τριμηνο περιπου και καλο ειναι ο οργανισμος να "ξεκουραζεται" οποτε δεν παιρνω κατι αλλο τωρα....
και που πηρα τι καταλαβα...;

Αχ δεσποινακι μου κ εγω τι καταλαβα???ασε τρελη απογοητευση κ σημερα αδιαθετησα μια μερα πιο νωρις με καφε βεβαια δν μου εχει ερθει κανονικα οπως καθε μηνα..δν μπορω να καταλαβω...εεπαφη ειχαμε την ημερα της ωορρηξιας κ πριν κ μετα...τι αλλο θελει πια???

εριφυλακι

εριφυλακι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εννοειτε δεν περνω τιποτα απο μονη μου... απλα ρωτησα.... ρε κορισια να σας ρωτησω κατι εμενα ο γιατρος μου δεν γραφει ουτε φολικο οξυ ουτε βιταμινες ουτε σιδιρο ουτε τιποτα αν δεν κλεισεις το πρωτο τριμηνο.... δηλαδη απο τον 4ο αρχιζει και γραφει φαρμακα... για πειτε μου την γνωμη σας επι του θεματος.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις