Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
7 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 7 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια μου ,τι κάνετε?Ειπαμε αυτό το μήνα όχι άγχος.Θετική ενέργεια.Μας την στέλνουν οι εγκυμονούσες μέσα σε αυτό το σάιτ.Έτσι δεν είναι κορίτσια?Larisaia μου έστειλα μήνυμα στο άγιο όρος για την ζώνη της Παναγίας.Αργούν να την στείλουν?Ξέρεις?Να δουμε θα μας βοηθήσει?Κορίτσια είπαμε,υπομονή και επιμονή.Και πιστεύω όλα θα έρθουν καλά.Τι να πω πια.

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jannete μου τι ωραια νεα ειναι αυτα???συγχαρητηρια!!!μα καλα εδειξε μια εβδομαδα πριν το τεστ???απιστευτο!!!!μπραβο σου κοριτσακι μου!!!αντε να παιρνουμε σειρα κ αλλες!!!
τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν???

XIONATH

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κορίτσια !! Διάβασα τα νεα σας jannete συγχαρητήριαααα πολλαα!!!!!εγω τα ίδια!! Πηγα κι εγω στον πνευματικο μου κ προσευχηθηκα ξανά κ ξανα..ο πατερ μου ειπε οτι οταν ο θεος μας στέλνει μια στεναχωρια ειναι γιατι προσπαθει καποιες φορες να μας φερει πιο κοντα Του..γιατι τοτε ειναι που αρχιζουμε κ προσευχομαστε με παθος..πιστη θελει κ ολα θα ερθουν. .το λεω εγω που ακομα κ τωρα νιωθω απογοητευμενη..αλλα μονο η πιστη στο θεο μου δίνει κουράγιο. .κοριτσακια μου εύχομαι σε όλες τα καλύτερα οποτε μπορω θα μπαίνω να μιλάμε! !

larisaia

larisaia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια
χιονατη ετσι πιστευω κ εγω!!!
mammy land σε μενα εφτασε μετα απο 14μερες

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ευχαριστώ larisaia μου.Θα περιμένω.Χιονάτη μου ας ελπίζουμε οτι είναι έτσι όπως στα είπε ο πάτερ γιατί εγώ πριν γίνει οτι έγινε ήμουνα πολύ κοντά στο θεο,μάλιστα τρεις μέρες πριν πάω για τις εξετάσεις ηταν Κυριακή και είχα παει να κοινωνισω για να με βοηθήσει στην γέννα.Όμως μου ήρθε καταιγίδα.Και λογικό είναι να απομακρυνθω λίγο.Απο τοτε πήγα στην εκκλησία το Πάσχα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κορίτσια!
Μου ειχε πει η γιατρος οτι ειναι φυσιολογικα τα πονακια, ποτε δεξια ποτε αριστερα και ποτε και τα δυο μαζι, αρκει να μην ειναι εντονα οπως προανεφερε καποια κοπελα (σορρυ δεν θυμαμαι ονομα) και φυσικα μην δω αιμα. Ελα δεν εμειναν πολυ δυο μερουλες και θα δεις το σπορακι σου!

Πως ειστε οι υπολοιπες;

XIONATH

mamy land αν και δεν ειμαι στην θεση σου καταλαβαινω πως νιωθεις..εγω δεν ξερω γιατι αλλα νιωθω τοσο πολυ απογοητευση που δεν μου εχει ξανατυχει..ηταν μαλλον γιατι λογω σπερματενχυσης ειχαμε πιο πολλες ελπιδες ο αντρας μου ηταν σχεδον σιγουρος και οταν πηγαμε με χαρα και μας ειπαν οτι η χοριακη ειναι αρνητικη μουδιασα...και παλι λεω μπορει να ειναι νωρις και μετα απο λιγο καπακι και η περιοδος..αισθανομαι οτι τραυματιστηκε η ψυχη μου..εγω παντα μετα απο λιγες μερες παντα συνερχομουν και γεμιζα αισιοδοξια για την επομενη..τωρα ακομα μετα απο 10 μερες η ψυχη μου ειναι βαρια..για 2 εβδομαδες (που ηταν ατελειωτες) προσεχα τα παντα να μη σηκωνω βαρη να μη καπνιζω ,μου ειχε πει ο γιατρος να προσεχω κ το εκανα κατα γραμμα..ειχα πονους 10 μερες κ δεν επινα ουτε ντεπον γιατι ειχα την ελπιδα οτι μπορει να εχει πιασει το σπορακι...κ ξαφνικα μαθαινεις πως ολα αυτα δεν ηταν τιποτα.. ειχα γενεθλια προχτες και δεν ειχα διαθεση για τιποτα..οτι κανω κι αν παλευω να συνελθω ειναι για τον αντρα μου..προσπαθω να μη του δειχνω τιποτα..προσπαθω να κανω το τρελο κ το ανεμελο κοριτσακι οπως πριν για να μην τον επιρεασω..και ευτυχως γιατι αυτο μου δινει δυναμη και δεν πεφτω τελειως στα πατωματα..καθε μερα προσευχομαι και λεω στο θεο να μου δωσει δυναμη κ υπομονη..μονο αυτο..πρεπει να βρουμε την υπομονη μας και την αισιοδοξια μας αμεσα!!!!διαβαζω τις ιστοριες των κοριτσιων που μετα απο καιρο μενουν εγκυος και περνω χαρα κ ελπιδα!!κατι ειναι κι αυτο.
ο θεος ειναι μεγαλος κ εχει για ολους!!ισως το καθυστερει για να το εκτιμησουμε παρα πανω.
**συγνωμη για το μεγαλο κειμενο.

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα και απο μένα.Έτσι ακριβως νιώθω και εγώ Χιονάτη.Ετσ ήμουν όταν συνέβει οτι συνέβει πέρυσι το καλοκαίρι λίγο πριν την γιορτή μου τον δεκαπενταύγουστο. Δεν ήθελα να μου μιλάνε όχι να μου πουν και χρόνια πολλά.Είχα πει σε ολους να μην μου τηλεφωνήσουν γα ευχές γιατί δεν γιόρταζαν αλλά είχα πένθος.Φοραγα μαύρα και διάφορα αλλά παρόμοια.Πήγα σε ψυχολόγο για να συνελθω έτσι.Και όπως έχω ξαναπει αν δεν ηταν η κόρη μου πουχρειαζταν την μαμά της ζωντανη όχι κινούμενο πτώμα δεν θα είχα συνέλθει και θα είχα αυτοκτονήσει.Τώρα ειμαι ας πούμε πολύ καλυτερα.Προσπαθούμε και ελπίζουμε.Τίποτα άλλο.Μην το βάζεις κάτω.Θα γίνει.Να είσαι σιγουρη.

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια, επιτελους σαββατο. Σε λθγη ωρα σχολαω κι επιτελους θα ξεκουραστω.
Τι κανετε; Πηγατε κανενα μπανακι;

http://www.pregnology.com/ovulate/24/6/14/10/

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου Κουνελάκι μου.Δεν πήγαμε ακόμα για σπάνιο.Να ζεστάνει λίγο πιο πολύ ο καιρός.Πως είσαι εσύ?Ο άντρας σου καλά?

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σας ευχαριστώ όλες μία μία για την υποστήριξη είναι πολύ σημαντικό για μένα στη φάση αυτή. Φοβάμαι πάρα πολύ. Τα πονάκια που έχω δεν έχουν καμία σχέση με τους πόνους που είχα παλαιότερα με το εξωμήτριο, απλά ενοχλήσεις. Πήγα σήμερα να κάνω χοριακή αλλά ήταν κλειστό το κέντρο που την κάνω οπότε αναγκαστικά θα περιμένω μέχρι Δευτέρα. Ελπίζω να έχουμε 2000-5000 που είναι το φυσιολογικό. Σήμερα αν όλα πηγαίνουν καλά υπολογίζω να είμαι γύρω στα 1500-1800, και θέλω να ρωτήσω όσες γνωρίζουν. Με τέτοια χοριακή αν ήταν εξωμήτριο δεν θα πόναγα; Στην προηγούμενη περιπέτεια μου είχα 970 χοριακή και με τρέχανε με πόνους και κλάματα στο νοσοκομείο. Υπάρχει περίπτωση να είναι εξωμήτριο και να μην πονάει;

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αποκλείεται να μη ποναγε.Θα πεθαίνες στους πόνους.Οποτε μην φοβάσαι.Είναι σίγουρα εγκυμοσύνη και είναι κανονική.Μπράβο σου κούκλα μου.Με το καλο και όλα καλά θα πάνε.Θα δεις.

Jannete

Jannete
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ μακάριιιιιιι!! Θα σας ξαναγράψω την Δευτέρα που θα έχω νεότερα.
Ασχετο αλλά εχω λαλήσει από τη χαρά μου, κάθομαι και μιλάω στην κοιλιά μου, και της λέω... μη κάνεις βόλτες ακούυυυςς να πάς να κάτσεις εκεί που πρέπει για να μεγαλώσεις και να κάνεις τη μαμά και τον μπαμπά ευτυχισμένους!

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mamy μου καλα ειμαι κι εγω και ο αντρουλης μου. Περιμενω την ακατανομαστη μεχρι την Τριτη και ελπιζω βα ερθει στην ωρα της γιατι στις 18 εχω ραντεβου με τον γιατρο και θελω να εχω καθαρισει εντελως.
Jannete μου μην αγχωνεσαι καθολου, ολα θα πανε καλα.

ath

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια!Janette,εγώ είχα πονάκια από την αρχή της εγκυμοσύνης και μου χε πει ο γιατρός ότι ήταν φυσιολογικά, επειδή μεγαλώνει η μήτρα.Όλα θα πάνε φανταστικά, μην αγχώνεσαι.Να ρωτήσω και εγώ κάτι;Έχει πόνο στο στήθος η ωορηξία;σας έχει τύχει;έχω πριν την περίοδο, αλλά αργώ ακόμα.22/5.Δε θυμάμαι ξανά τόσο νωρίς.Όλο και καινούρια πράγματα οι ελεύθερες επαφές!!

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σου ath, εγω δεν εχω πρηξιμο στο στηθος στην ωορρηξια μου.
Βεβαια θα συμφωνισω μαζι σου οτι απο τοτε που ξεκινησαμε τις ελευθερες επαφες συμβαινουν πραγματα που δεν ειχα ξανανοιωσει.
Λες και ξυπναει ο οργανισμος μας.

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έτσι ειναι Κουνελάκι.Ο οργανισμός μας τα έχει παίξει και αυτός .Όμως δεν μας ρίχνει κατ.Είπαμε υπομονή και επιμονή.Ο επόμενων νικά.

larisaia

larisaia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια. Ευχομαι του χρονου τετοια μερα να ειστε ολες μανουλες! Αν μ αξιωσει ο Θεος ας γινω κ εγω γθα 2η φορα. Προλαβαινετε μεχρι τον σεπτεμβρη να εχετε μεινει. Βιαστειτε.σας στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια

mamy land

mamy land
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσια.Larisaia μου να είσαι καλά.Αμήν.Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί.Εύχομαι σε όλες οσες είναι μανουλες χρόνια πολλά να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας.Και σε οσες θα γίνουν μανουλες εύχομαι με το καλό και να ζήσουν αυτή την τόσο σημαντική στιγμη της ζώης τους όσο πιο καλά μπορούνε γιατί είναι πολύ μοναδικό συναισθημα.

κουνελάκι

κουνελάκι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Υπεροχη ημερα για ολες τις μανουλες του κοσμου αλλα και ημερα θλιψης για εμας που εχουμε αδεια αγκαλια.
Χρονια πολλα κοριτσια μου, ο θησαυρος που εχετε ειναι ανεκτιμητος. Να ευχαριστειτε παντα την Παναγια που σας ευλογισε να γινετε μανουλες.

ath

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κορίτσια!!Σήμερα το πρωί, ήμουν στην κουζίνα και 8:05 ακούω μια φωνούλα "Έλα εδώ εσυ" από το μικράκι μου.Πλησιάζω και μου λέει 'Χρόνια πολλά".Ανεκτίμητο!!Χρόνια πολλά σε όλες τις κοπέλες και στις μανούλες μας!!Με το καλό όλες να γιορτάζετε του χρόνου!!

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κοριτσια μου!!!
χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες !!!!!
χρυσα μου γιοτραζουμε κ εμεις σημερα μη το ξεχνας!!!ειμαστε σκυλομανουλες!!!χαχαχα!!!
ευχομαι του χρονου να γιορταζουμε ολες μας!!!

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα σας κορίτσια και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν!Ευχομαι να γιορτάζουμε και εμεις που δεν εχουμε παιδακια του χρονου!!!!!!Εγω εχω βεβαια και 2 αγγελουδάκια στον ουρανο και τα μετραω και αυτά!!!!Νιωθω ηδη μανουλα και ας μην είμαι!Σημερα πηγαμε με τον αντρα μου και στην νονα του να της ευχηθούμε σαν πνευματικη μαμα που είναι μιας και δεν εχει αλλα παιδια,και μου εδωσε φυλλο από το δεντρο που ειχε φυτεψει ο ιδιος ο Αγιος Σαββας από τα Ιεροσόλυμα και λενε ότι είναι πολύ θαυματουργο!Μου ειπε να παρω οδηγιες από τον πνευματικο μου για το ποσες μερες θα κανω νηστεια κλπ!!!!!!!Συγκινηθηκα πολύ κορίτσια!Αν και το παιδι το εχω ταμενο στον Αρχαγγελο Μιχαηλ ευχομαι να μας βοηθησει και ο Αγιος Σαββας!!!!!Επισης εχω ζωνιτσα και από την τιμια ζωνη της παναγιας και από τον Αγιο Ιωαννη τον ρωσο !Γενικα κανω το παν για ένα παιδακι πιστευω και προσευχομαι παρα πολύ και ευχομαι να μας βοηθησουν ολοι οι Αγιοι!!!!!!!!!!!!!Sorry για το κατεβατο!!!!!! Wink

http://nopixristos@hotmail.com

ath

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα Nopitsa!!Κάπου διάβασα πριν λίγο ότι η γυναίκα από τη στιγμή που έχει την επιθυμία και τη λαχτάρα για ένα μωρό, γίνεται αυτομάτως μητέρα.Αλλιώς βέβαια να το έχει και αγκαλιτσα!Μακάρι όλοι οι άγιοι και η Παναγίτσα να σε βοηθήσουν να κάνει το όνειρό σου πραγματικότητα.Πότε περιμένεις;;

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω πολύ!Αργω ακομα περιμενω 28 του μηνος!Αυτή η εβδομαδα που μας ερχεται θα είναι η πιο γονιμη μου,και 15 του μηνος εχω ραντεβού με την γυναικολογο μου,οποτε θα μου πει αν εγινε η ωορηξια μου!

http://nopixristos@hotmail.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Forumgreek.com | © PunBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις