Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
48 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 48 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 40]

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπον,δεν γεναμε συντομα. Δεν μπαινω με προκληση. Ειναι μολις 2800 πηρε 200 γραμμάρια μονο! Και λεω στον αντρα μου, μα εκανα και ατασθαλίες στο φαγητο! Ολα οκ ζωηροτατος ! Την επομενη Δευτέρα παλι ραντεβου. Στις 38w θα παμε ρεα για καρδιοτοκογραφο. Δεν εχει εμπεδωθει και κοιταει στο πλάι. Το χαπι του καρδιολογου ειπε να το αγορασω αλλα αφου δεν με πιανει η δυσφορία αυτη καλύτερα να μην το παρω,αν χρειαστει μονο. Επηρεαζει την καρδια του παιδιου γιατι μπορει να στενεψει νομιζω την βαλβιδα η την αορτη, ειπε. Καλα με το που ακουσα αυτο, δεν συγκράτησα τι στενευει, τα πηρα με τον καρδιολογο! Και τον ρωτησα κιολας!!!!! δεν παιζει ουτε να το αγορασω! Πως ειστε? Γυρισατε σπιτι ? Ενταξει με τα παιδια και το νεο μέλος???

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα! Θα τρεχεις και δεν θα φτανεις λογικα!
Ηθελα να σε ρωτησω κατ αρχην αν βγηκατε χθες και αν σημερα κανατε την εξεταση και πως ειστε.
Στο μαιευτηριο το παιδι το αλλαζες εσυ πανες; χρειαστηκες κατι που δεν το ειχαν; το μαλλι τελικα ποσο πηγε; εκανες τις εξτρα εξετασεις; μπανιο το εκαναν εκεινοι η εσυ; σου ξαναεδειξαν πως; το βραδυ εμενε κανεις μεσα μαζι σου; το επισκεπτηριο ηταν αυστηρο; σε επριξα το ξερω...

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Titino έγραψε:
Στο μαιευτηριο το παιδι το αλλαζες εσυ πανες; χρειαστηκες κατι που δεν το ειχαν; το μαλλι τελικα ποσο πηγε; εκανες τις εξτρα εξετασεις; μπανιο το εκαναν εκεινοι η εσυ; σου ξαναεδειξαν πως; το βραδυ εμενε κανεις μεσα μαζι σου; το επισκεπτηριο ηταν αυστηρο; σε επριξα το ξερω...

Θα σου απαντήσω κι εγώ λόγω πρόσφατης προσωπικής εμπειρίας αλλά και λόγω επαγγέλματος.
Αν είσαι σε ιδιωτικό μαιευτήριο και δεν έχεις επιλέξει rooming-in δεν του αλλάζεις πάνες εσύ, το μωρό στο φέρνουν περίπου κάθε 3ωρο για θηλασμό ή για να το ταΐσεις εσύ, να το δεις κλπ.
Θα πάρεις μαζί σου πανάκια για τις γουλίτσες του, μια κουβερτούλα... τα ρουχαλάκια που θα φοράει είναι της κλινικής.
Για σένα ίσως χρειαστεί κάποια καθαρή πετσέτα αν δεν θες να χρησιμοποιείς αυτές που θα σου δώσουν, επιθέματα θηλασμού και ίσως αφρόλουτρο και σαμπουάν.
Τις έξτρα εξετάσεις αν θες τις κάνεις, βασικά οι περισσότεροι δεν τις κάνουν, το θεωρούν εκμετάλλευση, εγώ δεν τις έκανα πέρυσι.
Μπάνιο το κάνουν οι κοπέλες εκεί, πριν πάρεις εξιτήριο θα σου δείξουν πως θα το κάνεις κι εσύ μόνη σου.
Αν κάνεις ΚΤ μπορεί να μείνει κάποιος μόνο το πρώτο βράδυ μαζί σου αλλά νομίζω στο σαλόνι αν δεν πρόκειται για μονόκλινο δωμάτιο. Κι αυτό γιατί είναι πολύ ενοχλητικό για τις άλλες λεχώνες η παρουσία κι άλλου ατόμου μέσα στα πόδια τους. Εξάλλου, οι μαίες είναι εκεί κάθε στιγμή που θα τις χρειαστείς.
Το επισκεπτήριο κατά κύριο λόγο είναι αυστηρό.

Αν πας σε δημόσιο, τα πράγματα είναι λίγο έως πολύ διαφορετικά από τα παραπάνω.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε ευχαριστώ για την απαντηση, στο Ρεα θα γεννησω και θελω rooming in. Να παρω και πανες μαζι μου; Τι θα συνηστουσες για το λοχεια; Οι απλες σερβιετες υποθετω δεν κανουν ε; Διαβασα και για τα εσωρουχα μιας χρησης, βολευουν αραγε; Θα προσπαθησω φυσιολογικα τωρα το πως θα καταληξει ειναι αλλο θεμα. Ηθελε ο αντρας μου να μεινει μαζι μου το πρωτο βραδυ σιγουρα και αν μπορουσε και τα επομενα.
Αυτα που εχεις γραψει τα εχω παρει εκτος απο την κουβερτουλα.
Σορρυ για το πριξιμο, ειναι το πρωτο μου, και ολο αγχωνομαι...

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Titino έγραψε:Σε ευχαριστώ για την απαντηση, στο Ρεα θα γεννησω και θελω rooming in. Να παρω και πανες μαζι μου; Τι θα συνηστουσες για το λοχεια; Οι απλες σερβιετες υποθετω δεν κανουν ε; Διαβασα και για τα εσωρουχα μιας χρησης, βολευουν αραγε;  Θα προσπαθησω φυσιολογικα τωρα το πως θα καταληξει ειναι αλλο θεμα. Ηθελε ο αντρας μου να μεινει μαζι μου το πρωτο βραδυ σιγουρα και αν μπορουσε και τα επομενα.
Αυτα που εχεις γραψει τα εχω παρει εκτος απο την κουβερτουλα.
Σορρυ για το πριξιμο, ειναι το πρωτο μου, και ολο αγχωνομαι...

Στο Ρέα γέννησα πέρυσι.
Να πάρεις πάνες για το μικρό, ναι, αν πρόκειται για rooming-in.
Είχα πάρει σερβιέτες μαζί μου νύχτας. Τις πρώτες μέρες φορούσα αυτές που μου έδωσαν εκεί και είναι πάααααρα πολλές, μετά έβαλα τις δικές μου για να νιώθω καλύτερα.
Εγώ φόρεσα εσώρουχα μιας χρήσης αλλά δε τα βολεύτηκα και τελικά έβαλα τα δικά μου.
Μόνο γυναίκες επιτρέπουν να μείνουν το πρώτο βράδυ, έστω και το δεύτερο και μόνο σε καισαρική τομή.
Κανονικά στο σαλονάκι, κάποιες πεθερές και μαμάδες έμπαιναν στο δωμάτιο κρυφά όμως.
Εμένα με ενοχλούσε αυτό πολύ γιατί ήθελα να κοιμηθώ την νύχτα και μαμά και κόρη δίπλα είχαν πιάσει ψιθυριστά συζήτηση όλη την νύχτα, είχε ακουμπήσει το κεφάλι της πάνω στο κάτω μέρος του κρεβατιού μου και δε μπορούσα να κουνηθώ και χρησιμοποιούσε την τουαλέτα του δωματίου μας-κάτι που απαγορεύεται, έκανα τον βλάκα αλλά αυτή τη φορά αν ξανασυμβεί θα το αναφέρω στην προϊσταμένη.
Το μωρό στο έχουν στο κουνάκι με κουβερτάκι αλλά εγώ είχα και μια δικιά μου κουβερτούλα από το σπίτι.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α ωραια! καλα που μου ειπες και για τις πανες. Οποτε θα κανω μια ξεχωριστη τσαντα για τον μικρουλι. Να ειναι εκει τα πραγματα του να μην ψαχνομαι. Ευχαριστω για την βοηθεια!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δεν είχα rooming-in, φαντάζομαι θα χρειάζονται οι πάνες, μπορεί όμως και όταν χρειάζεται αλλαγή πάνας να φωνάζεις κάποια κοπέλα. Δεν παίρνω και όρκο!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τίνα πως είσαι? Όλα καλά?

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια!! Τώρα κατάφερα να κάτσω για λίγο μέχρι να έρθει ο γιος μου απο την προπόνηση!! Ευτυχώς κάθεται ο άντρας μου μέχρι αυριο εχει αδεια άλλιως θα είχα τρελαθεί! Παιδιά καμία σχέση τα δυο παιδιά με τα τρία !!! Σοκ !!! Δεν ξερω τι να πρώτο κάνω ειλικρινά!!! Δεν ξερω με ποιον και με το να ασχοληθώ!!! Τρέλα!!! Τιτινο μου πως είσαι;;;; Πως πας ;; Πως νιώθεις;; Λοιπόν εγω δεν ίσα ζητήσει rooming in μου την έφερναν συνέχεια όμως εκτός του επισκεπτηριου! Πολυ μα πολυ αυστηρά το επισκεπτηριου δηλαδή οτι λέει έτσι και ειναι 11 με 1 και 6 με 9. !!! Επιτρέπεται 1 σύνοδος όλη μέρα σε καθε κοπέλα και το βραδυ μαζι μόνο αν έχεις κάνει καισαρικη και να ειναι γυναίκα και οχι άντρας για την νύχτα! Ολη μέρα δεν τους πειράζει. Εγω είχα ζητήσει να μην τις δίνουν ξένο και οταν κλαίει να μου την φέρνουν να την θηλαζω απ οτι κατάλαβα και απ οτι φαινόταν το έκαναν δηλαδη ερχόταν αρκετα πεινασμένη και αρκετές φορές μου την έφερναν και έκλαιγε! Αλλα το τι έκαναν μεσα ο θεός και η ψυχή τους! Φορμακι δεν χρειάστηκε δικό μου εκτός απο την μέρα που φύγαμε. Και rooming να ζητήσεις ανα πάσα στιγμη τις φώναζεις και στον παίρνουν να τον αλλάξουν κτλπ. Τι άλλο με είχες ρωτήσει;; Τα ξέχασα!!! Κατα τ αλλα έμεινα ευχαριστημένη περισσότερο απο οτι το 2013 στην κόρη μου. Εμείς πήγαμε σήμερα παιδιατρο είπε οτι ο ικτερος πλέον υποχωρεί είδε το χρώμα της , α έπεσε και ο αγκαλιά γιατι δεν το αντεχα έτσι όπως ήταν !! Αυτα δόξα τω Θεό !!! Κορίτσια πείτε νέα σας!!! Liliput τι κανείς ;;;;;;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επιτέλους μάθαμε τα νέα σας!!!! Φαντάζομαι την κούραση, ευτυχώς που έχεις και τον άντρα σου και σε βοηθάει! Υποθέτω είναι μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας και να μπείτε σε μια σειρά. Πάντως ηρωίδα ! 3 παιδάκια!
Εμείς αναμένουμε, ελπίζω να το πάρει απόφαση να βγει. Βιαζόμαστε και ανυπομονούμε. ... Ήθελε ο άντρας μου να μείνει το βράδυ. Για να δούμε. Εγώ έκανα ξεχωριστή τσάντα για τον μικρό και πήρα καλου κακού πάνες. Από σερβιέτες τι σε βολεψε; είμαι άσχετη και δεν ξέρω τι και πως. Θηλάζετε αποκλειστικα;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οτι θέλεις να με ρωτάς πρωτη φορά ειναι !!! Σερβίρεται εχουν εκει κάτι τεράστιες και εχουν βρακακια σαν δίχτυ! Στην αρχη φοραγα αυτές τις σερβιετες 2 παρακαλω τόσο αιμα είχα αλλα την τελευταία μέρα είχα πάρει και δικές μου και έβαλα αυτές! Πάνες δεν χρειάζεται τους φοράνε κανονικά εκει τα pampers εσένα δεν σου ζητάνε απολύτως τίποτα όσο μένεις εκει. Τώρα είσαι 36η εβδομαδα ε;;; Μια χαρα είσαι άντε μακάρι να αποφασίσει να βγει γρήγορα! Πάντως φιλενάδα πολυ ξενύχτι το βραδυ απορώ και εγω με τον εαυτό μου πως αντέχω τέτοιο ξενύχτια και στο πόδι όλη μέρα!! Τελικά καλα λένε οτι έχουμε περισσότερες αντοχές απ οτι φανταζόμαστε! Ναι θηλαζω αλλα το βραδυ δίνω 2 γεύματα ξένο γιατι μάλλον δεν χορταινει και κλαίει!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά είμαι Τίνα μου!
Ανυπομονώ να γεννήσω να μπορέσω να πάρω τα πόδια μου... Κι ας ξέρω ότι δε θα προλαβαίνω ούτε να κατουρήσω μετά!
Είμαι στην 37η εβδομάδα και σήμερα έφτιαξα την βαλιτσούλα μου κι εγώ.
Θέλω να φτιάξω και της μπουμπούς για να είναι έτοιμη που θα πάει στην μαμά μου εκείνες τις μέρες.

Που γέννησες εσύ?

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ γέννησαν στο ρεα. Εσύ;; Πω πω σε καταλαβαίνω! Εγω ειναι κομμάτια ασε σήμερα το απόγευμα έφαγε 70 ml ξένο γιατι δεν πρόλαβα να βγάλω τζιτΖι και μετα απο λίγο τα έβγαλε αλλα εμετο γέμισε το φορμακι της! Ασε τρελαθηκα!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα. Αναμονή εμείς. Ουφ ! Πωπω να τύχει τπτ τέτοιο σαν άσχετη δεν θα ξέρω τι να κάνω. .. τινά καλύτερα ειστε; λιλι που θα γεννησεις;

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πέρυσι γέννησα Ρέα, τώρα θα πάω Λητώ ή Ιασώ, είναι και στα δύο ο γιατρός μου. Μου έχει πει να αποφασίσω αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει.

Την μικρή την θήλασα αποκλειστικά και είχε Γοπ, τι ταλαιπωρία κι αυτή. Σε κάθε γεύμα ρουκέτες και να μην προλαβαίνω να αλλάζω ρούχα κι εγώ κι αυτή. Πω πω ...

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω πως σε καταλαβαίνω!! Ειναι πολυ ταλαιπωρία και για το μωρο και για την Μαμα όμως! Μετα ξαναεδινες κι άλλο η οχι; Περιμένεις να περάσει το 3 ωρο; Εγω τώρα σιδερωνω δεν φαινεται η τραπεζαρια απο τα ρούχα! Τι αλλα;;; Και το λητω έχω ακούσει πολυ καλα λόγια. Τιτινο μου υπομονή μεθαύριο μπαίνεις στην 37η!!! Άντε άντε έφτασε η ωρα!!!! Νιώθεις περίεργα πονακια η οχι ακόμα;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα! Νιώθω περίεργα όσο κουράζομαι κανένα τσίμπημα από δω και από κει και καμιά συσπάση. Πρέπει να έχει γυρίσει καλύτερα και να παίρνει θέση γιατί όταν σηκώνομαι πονάω πάρα πολύ,πάω τουαλέτα και είναι καλύτερα ο πόνος αλλά νιώθω σαν σκουριασμενα τα κόκαλα της λεκάνης. Κάνω υπομονή. Σιδερωσα σήμερα, ότι είχα. Είπα να μην αφήνω τπτ γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Έχω δύο πλυντήρια που στεγνωνουν. Ουφ αυτά. Πως είστε εσεις;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εδωσε εμασ γινεται ενασ χαμος!!! Φαντάζεσαι και εγω εγω τώρα τελείωσα το σίδερο! Μιλάμε δεν παίρνω ανάσα! Αλλα δεν με πειράζει την έχω στην αγκαλια μου και αυτο μου φτάνει! Ε σε βλεπω να ετοιμάζεσαι σιγα σιγα! Αντε να παρεισ το αντρακι αου στην αγκαλιτα σου!!!Ποτε έχεις γιατρο;;

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έπαιρνε βάρος κανονικά, έκανα όμως το λαθάκι να την πάω στο Παίδων να την εξετάσουν και την κράτησαν μέσα στην μονάδα για εξετάσεις 5 μέρες. Πήγαινα και θήλαζα μόνο όταν μου επιτρεπόταν δηλ. 3 φορές την ημέρα, τις υπόλοιπες με θήλαστρο, μέχρι που μια το στρες μια αυτή η κατάσταση χάλασε η παραγωγή μου. Γύρισε σπίτι, το πάλεψα αλλά δε τα κατάφερα, μετά με έπιασαν και τα ψυχολογικά μου...

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τώρα έκανα μπάνιο την μεγάλη και έχω λίγο χρόνο μέχρι να ξύπνηση η μπεμπα! Ο γιος μου βλέπει μπαλα με τον Μπαμπα του οπότε μπορω επιτέλους να σας πω για την Τρίτη μου γέννα!!! Λοιπόν πεμπτη βραδυ αρχίζω και δε νιώθω καλα η ωρα ειναι 11 δεν ειναι οτι δεν αντέχω τις συσπασεις αυτές τις είχα πολυ καιρό απλά αρχίζω και νιώθω μπουκωματα πολυ έντονα απο κατω πόνο απο κατω η μπεμπα κουνιοταν ασυνήθιστα πολυ και νόμιζα οτι θα βγει κανένα πόδι και λέω ωπ εδώ είμαστε! Στις 12 παίρνω τον γιατρο και μου λέει πήγαινε ρεα και τα λέμε εκει! Ε ξεκινάμε με τον άντρα μου και την Μαμα μου στα παιδιά κάθισε ο μπαμπας μου και φτάνουμε! Μολις με βάζουν στο nst περνάει λίγη ωρα έρχεται η προϊσταμένη μου λέει καταγράφει συσπασεις αλλα οχι αξίες τοκετού μα πως τις λέω αφου εγω ποναω συνέχεια άρχιζε και τα έπαιρνα!! Μου λέει σε αφήνω άλλη μισή ωρα και αν ειναι το ίδιο ειδοποιω τον γιατρο μην έρχεται τσάμπα!!!! Τι λέω εγω;;; Μην έρχεται τζάμπα;;;; Παρόν μου τηλέφωνο τ ω ρ α!!!! Μέχρι να παει και να έρθει μπαίνει μεσα και χτυπάνε συσπασεις 60 αρες!!! Καρατοκετου οχι αστεία! Ε και εκει πήρε τον γιατρο και τις είπε να με ετοιμάσουν για εισαγωγή! Ε αρχίζουν τα ωραία κλυσμα και ξυρισμα και μετα με πανε στα δωμάτια ωδινων ε μετα απο πολυ λίγο έρχεται ο γιατρός φωνάζουν και τον άντρα μου και καθόμαστε! Μου βάζει ο γιατρός πόνους και μετα απο λίγο αρχίζουν τα καλα! Ε δυναμώνουν οι πόνοι κοιτάει την διαστολη στο 3 ακόμα!! Α ξέχασα να σας πω 2 και μιση μου έβαλε τους πόνους ε μιυ λέει δεν κανουμε ακόμα επισκληρηδιο να νιώσεις 5-6 πόνους γέρους ακόμα να κατέβει το μωρο κι άλλο να ανεβεί και η διαστολη και μετα . Λέω Οκ αντέχω! Α να σας πω επίσης οτι με είχαν τρυπησει για την επισκληρηδιο απλά δεν μου είχαν χορηγήσει την δόση περίμεναν το Οκ του γιατρού!!!!!! Ε εχει παει η ωρα 4 και κάτι και αρχίζω πια και δεν αντέχω τους πόνους!!! Αααα επισκληρηδιο πουθενα!!! Αφαντη!!! Του λέω δεν αντέχω άλλο άρχισα και ψιλοφωναζα απο τους πόνους είχα γίνει μουσκεμα εσταζα!! Ο άντρας μιυ τα είχε δει ολα! Κάποια φάση στις 4 και μιση του λέω δεν μπορω θέλω να σπρώξει νιώθω μπουκωματα! Ως λέει να δώ και κοιτάζει διαστολη 10 τέλεια που λένε!!! Οι παλμόι της μικρής απο 170 είχαν πέσει στους 70 επειδή το μωρο έβγαινε!!!! Έκανα πάλι οξύ τοκετο όπως στην άλλη μου κόρη!!! Του λέω που στο δια.....λο ειναι η επισκληρηδιος;;;; Έρχεται έρχεται μου λέει ψέματα μου έλεγε!! Δεν προλαβαίνουμε ίσα πιυ πήγε και έβαλε τα ρούχα του τοκετού έρχεται η προϊσταμένη και αρχίζουμε και σπρωχνουμε!!!! Καλα τα είδα ολα χώρο επισκληρηδιο!!!!! 5 παρά 10 γεννήθηκε η δεύτερη πριγκίπισσα μου!!!!! Και εκείνη την ωρα που βγήκε έρχεται η αναισθησιολογος να μου βάλει την δόση!!!! Το τι άκουσε ο γιατρός δεν λεγεται!!! Τουλάχιστον δεν ένιωσα το ραψιμο!!! Αυτα κορίτσια!!! Ενα έχω να πω!! Πονεσα πιο πολυ απο τις άλλες 2 φορές λογω επισκληρηδιου!! Αλλα δόξα τω Θεό που είχα γρήγορο τοκετο!! Αγιο είχα!!!! Αλλα να μου πεις αν δεν είχα και τώρα που ήταν Τρίτη φορά ποτε θα είχα;;;;;

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πώς και δεν συμβοθλευτηκες το παιδίατρο σας; εσύ να σκέφτεσαι ότι έκανες αυτό που θεωρούσες σωστό καΚως σε πήρε από κάτω. Πως είσαι τωρα; εσύ έχεις πονακια;
Τίνα ειλικρινά επειδή δεν ξέρω πως είναι οι πόνοι και το γίνεται πριν πιάσουν ελπίζω να είμαι και αυτά που νιώθω. Θέλω να γεννήσω να τον έχω αγκαλιά και δεν με νοιάζει τίποτα άλλο. Άρα είναι καλό το ότι νιώθω έτσι την λεκάνη μου; δευτέρα το μεσημέρι έχω γιατρό.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ τι ωραία! Οπότε να είμαι προετοίμασμενη για την επισκληριδιο. Μου το είπε βέβαια ότι αν θέλω θα κάνουμε .εγώ έλεγα να δοκίμαζα μόνη μου. Ευτυχώς ήταν γρήγορη η γέννα σου και γερό το κοριτσάκι σου!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχώς δεν λες τίποτα!! Εννοείται οτι θα ζητήσεις και εμείς είχαμε πει οτι θα κάναμε απλα στην αρχη είδε οτι ήμουν με διαστολη 3 και σου λέει αυτήν λίγη ακόμα γιατι αν την έκανα απο εκείνους τους πόνους μπορεί να μη. Προχωράμε η διαδικασία! Ε μετα κύλησαν ολα πολυ γρήγορα και τελικά δεν την κάναμε!!! Ναι ειναι καλο που νιώθεις έτσι! Απο εδώ και πέρα οτι πόνο νιώθεις ειναι καλο!!!! Δώσε πόνο!!!! Λιλι σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Έτσι ταλαιπωρήθηκε κ εγω στην άλλη μου κόρη που ήταν μονάδα! Εβγαζε με θηλαστρο και στο τέλος μειώθηκε και μετα τελείωσε αμέσως! Ε οταν γύρισε Σπιτι δεν είχα! Ασε που έκλαιγα συνέχεια ! Αλλα δεν πειράζει γερα να ειναι και ολα τα αλλα γίνονται!!! Και τώρα κορίτσι εκει που κάθομαι κλαίω!! Τι ειναι μου λέει ο άντρας μου;;;; Τίποτα του λέω και δωστου κλάμα!!!!!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια όταν είχα ανάγκη την παιδίατρο μας δεν την έβρισκα στο τηλέφωνο ούτε στο ιατρείο. Μπήκε το παιδάκι μου στη μονάδα και από εκείνη τη στιγμή άλλαξα 4 παιδιάτρους μέχρι να βρω την τωρινή μας.
Να φανταστείτε ακόμα δεν έχει δώσει σημάδι από τότε, είδε τις αναπάντητες και στα τέτοια της.

Εγώ έχω πονάκια πολλά, την Τετάρτη απόγευμα θα πάω στον γιατρό να με δει.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ατιμες ορμόνες ε; ανυπομονώ για την Δευτέρα.
Καλά απαράδεκτη η παιδίατρος! Εσύ έκανες αυτό που θεωρούσες σωστό. Είναι γερό το παιδάκι σου. Αυτό έχει σημασία. Το ποσό θηλάσε κτλ δεν έχει σημασία. Κακώς σε είχε πάρει από κάτω. Καληνύχτα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις