Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
43 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 43 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ... ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ?

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γέννησαν εκει αρκετες γνωστές μου κι εχουν μεινει ευχαριστημένες απο την κλινικη ... η πιο πρόσφατη ηταν η αδερφη μου επίσης ικανοποιημένη ... απλά είναι λιγο ακριβα

http://www.savetheplanet.gr

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όταν λες μητέρα κρήτης εννοείς είναι το ίδιου ομίλου σαν το μητέρα που έχουμε εδώ αθήνα? Εγώ γέννησα στο μητέρα αθήνα. Το προσωπικό ήταν άψογο δεν έχω παράπονο, καθαρό, τα φαγητά τέλεια γιαμ γιαμ ακόμα τα σκέφτομαι.Το μόνο που μου την έσπαγε είναι ότι ενώ χρυσοπληρώνεις για εξετάσεις, τοκετούς κλπ δεν σου παρέχει παρκιν και δίνεις άλλα τόσα κι εκεί. Άμα είναι καλός ο γιατρός σου μην αγχώνεσαι για μαιευτήρια.

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kallia28 έγραψε:Γέννησαν εκει αρκετες γνωστές μου κι εχουν μεινει ευχαριστημένες απο την κλινικη ... η πιο πρόσφατη ηταν η αδερφη μου επίσης ικανοποιημένη ... απλά είναι λιγο ακριβα

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ... flower
ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ! ΣΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΟΣΟ ΠΗΓΕ?

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
giouli73 έγραψε:Όταν λες μητέρα κρήτης εννοείς είναι το ίδιου ομίλου σαν το μητέρα που έχουμε εδώ αθήνα? Εγώ γέννησα στο μητέρα αθήνα. Το προσωπικό ήταν άψογο δεν έχω παράπονο, καθαρό, τα φαγητά τέλεια γιαμ γιαμ ακόμα τα σκέφτομαι.Το μόνο που μου την έσπαγε είναι ότι ενώ χρυσοπληρώνεις για εξετάσεις, τοκετούς κλπ δεν σου παρέχει παρκιν και δίνεις άλλα τόσα κι εκεί. Άμα είναι καλός ο γιατρός σου μην αγχώνεσαι για μαιευτήρια.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ flower ...
ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ... Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΥΠΟΛΗΨΗ!!!! (ΑΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΠΟΛΥΚΛΙΝΙΚΗ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ)

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημερα Πηνελοπη μου.Και εμενα ο γιατρος μου ηταν στο Μητερα κ καθαρα για οικονομικους λογους θα γεννησω στο ΠΑΓΝΗ.Βρηκα κ ενα πολυ καλο γιατρο εκει κ με παρακολουθει απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη μαζι του!!!Μια ξαδερφη μου που γεννησε τον Μαρτιο στο Μητερα με φυσιολογικο τοκετο (το αναφερω γιατι η καισαρικη κοστιζει πιο πολυ) της κοστισε γυρω στις 3000 ευρω σε τετρακλινο δωματιο!!!Εγω προτιμω αυτα τα χρηματα να τα ξοδεψω στο μωρακι μου!!!!!Αν θελεις να σου δωσω πληροφοριες για τον γιατρο στο ΠΑΓΝΗ η οτιδηποτε αλλο πες μου...Και εγω παλια ελεγα οτι θα γεννουσα σε ιδιωτικο ομως στα νοσοκομεια μας στο Ηρακλειο ειναι πολυ καθαρα κ με καλους γιατρους.Και δεν ειμαστε τωρα για περισσια εξοδα..!!!!!

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="alexia-marinos"]Kαλημερα Πηνελοπη μου.Και εμενα ο γιατρος μου ηταν στο Μητερα κ καθαρα για οικονομικους λογους θα γεννησω στο ΠΑΓΝΗ.Βρηκα κ ενα πολυ καλο γιατρο εκει κ με παρακολουθει απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη μαζι του!!!Μια ξαδερφη μου που γεννησε τον Μαρτιο στο Μητερα με φυσιολογικο τοκετο (το αναφερω γιατι η καισαρικη κοστιζει πιο πολυ) της κοστισε γυρω στις 3000 ευρω σε τετρακλινο δωματιο!!!Εγω προτιμω αυτα τα χρηματα να τα ξοδεψω στο μωρακι μου!!!!!Αν θελεις να σου δωσω πληροφοριες για τον γιατρο στο ΠΑΓΝΗ η οτιδηποτε αλλο πες μου...Και εγω παλια ελεγα οτι θα γεννουσα σε ιδιωτικο ομως στα νοσοκομεια μας στο Ηρακλειο ειναι πολυ καθαρα κ με καλους γιατρους.Και δεν ειμαστε τωρα για περισσια εξοδα..!!!!![/quote
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΛΕΞΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Twisted Evil ...ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ...ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΟΣΟ ΝΑ 'ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΜΟΥ!!! ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΙΜΗ ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ,ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ queen ....ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalimera pinelopi kai ego exo giatro sto pepagni kai ekei tha geniso pote exeis pht?

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="penelope26"]
alexia-marinos έγραψε:Kαλημερα Πηνελοπη μου.Και εμενα ο γιατρος μου ηταν στο Μητερα κ καθαρα για οικονομικους λογους θα γεννησω στο ΠΑΓΝΗ.Βρηκα κ ενα πολυ καλο γιατρο εκει κ με παρακολουθει απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη μαζι του!!!Μια ξαδερφη μου που γεννησε τον Μαρτιο στο Μητερα με φυσιολογικο τοκετο (το αναφερω γιατι η καισαρικη κοστιζει πιο πολυ) της κοστισε γυρω στις 3000 ευρω σε τετρακλινο δωματιο!!!Εγω προτιμω αυτα τα χρηματα να τα ξοδεψω στο μωρακι μου!!!!!Αν θελεις να σου δωσω πληροφοριες για τον γιατρο στο ΠΑΓΝΗ η οτιδηποτε αλλο πες μου...Και εγω παλια ελεγα οτι θα γεννουσα σε ιδιωτικο ομως στα νοσοκομεια μας στο Ηρακλειο ειναι πολυ καθαρα κ με καλους γιατρους.Και δεν ειμαστε τωρα για περισσια εξοδα..!!!!![/quote
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΛΕΞΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Twisted Evil ...ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ...ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΟΣΟ ΝΑ 'ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΜΟΥ!!! ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΙΜΗ ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ,ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ queen ....ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ!!!!
Kαι εμενα ηταν καποτε το ονειρο μου να γεννησω στο μητερα μιας κ ο γιατρος μου με παρακολουθει εκει τα τελευταια 10 χρονια κ ειναι κ εμενα το πρωτο μου παιδακι,ομως το ποσο ειναι αρκετα μεγαλο για τις μερες μας για να το ξοδεψω μεσα σε 3 μερες...κ μετα λεω αν συμβει κατι κ παω για καισαρικη..?Η αν ου μη γεννητω κατι συμβει..?Παλι σε νοσοκομειο θα καταληξω...Δεν θαλω να σε επηρεασω,η αποφαση ειναι φυσικα δικη σου.Ομως κ εγω σαν εσενα σκεφτομουν αλλα οπως σου ειπα κ πριν τα θεωρω κοροιδιστικα λεφτα τελικα.Αν τα νοσοκομεια μας ηταν σε μαυρο χαλι οπως ακουω οτι ειναι στην Αθηνα πχ,ισως κ να πηγαινα σε ιδιωτικο...ομως οχι,τα λεφτα θα τα ξοδεψω για το πριγκηπα μου!!!!!!!

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="fotini2705"]kalimera pinelopi kai ego exo giatro sto pepagni kai ekei tha geniso pote exeis pht?[/quote

ΠΗΤ 13/12... ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ?

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πηνελόπη η αδερφη μου γεννησε με καισαρικη διοτι δεν κατεβαινε η μικρη μας και με καλυτερη τιμη απο το γιατρο (διοτι ηταν γνωστος μας) πλήρωσε 4000€ τα 3000 ήταν της Κλινικης και ηταν και σε 2κλινο - υποτιθεται- διοτι ειναι αυτα τα δικλινα που απο την μια πλευρα δεν εχουν μεσοτοιχια....ουσιαστικα 4κλινο δηλ... κι εγω παντως στο ΠΑΓΝΗ γεννησα και τα 2 παιδια μου και μαλιστα ευτυχως διοτι ειμαι αιμοροφιλικη και δεν το γνωριζα.... επαθα λοιπον αιμοραγια στο πρωτο κι ετσι ακομη κι αν ημουν σε ιδιωτικο πακετο θα με εστελναν στο νοσοκομειο...
Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι πρεπει να κανεις κι εσυ κατι αντιστοιχο ετσι?? πανω απ' ολα πρεπει να εισαι καλα με τον γιατρο σου και να τον εμπιστευεσαι!

http://www.savetheplanet.gr

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!!!
Κοίτα...το ιδιωτικό είναι ... ιδιωτικό όπως και να το κάνουμε. Και εμένα ο γιατρός μου ηταν στο Μητερα αλλα προτιμησα ΠΑΓΝΗ και το προτείνω αφοβα! Από εξυπηρετηση στα μηνιαία ραντεβού, την συμπαρασταση απ'ολο το προσωπικό την ωρα της γεννας και το αβανταζ του 2κλινου για τις μέρες παραμονής εκεί. Ολα ηταν σούπερ! Εγω στο νοσοκομείο ενιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια γιατί αν τυχει κάτι (φτου φτου μακρυα από όλες) εχεις αμμεση ανταπόκριση ενώ με τα ιδιωτικά, χανεις πολύτιμο χρόνο κατά την μεταφορά σε κάποιο νοσοκομείο.

Η απόφαση δική σου, εμείς απλά σου λέμε γνώμες και εμπειρίες!

Με το καλό να γεννησεις κοριτσάκι μου ενα υγιές μωρούλι!!!

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κορίτσια, πολλά δεν είναι 3000€ για τετράκλινο;;;; Στη Θεσσαλονίκη νομίζω είναι λιγότερα για δίκλινο ή τόσα για μονόκλινο.... Δε ρώτησα ακόμη σε κάποια κλινική (γιατί το νοσοκομείο δεν παίζει έτσι κι αλλιώς, ο γιατρός μου δεν είναι σε δημόσιο) αλλά το συζητούσαμε σήμερα με τη μαμά μου...

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maryloo έγραψε:Καλησπέρα!!!
Κοίτα...το ιδιωτικό είναι ... ιδιωτικό όπως και να το κάνουμε. Και εμένα ο γιατρός μου ηταν στο Μητερα αλλα προτιμησα ΠΑΓΝΗ και το προτείνω αφοβα! Από εξυπηρετηση στα μηνιαία ραντεβού, την συμπαρασταση απ'ολο το προσωπικό την ωρα της γεννας και το αβανταζ του 2κλινου για τις μέρες παραμονής εκεί. Ολα ηταν σούπερ! Εγω στο νοσοκομείο ενιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια γιατί αν τυχει κάτι (φτου φτου μακρυα από όλες) εχεις αμμεση ανταπόκριση ενώ με τα ιδιωτικά, χανεις πολύτιμο χρόνο κατά την μεταφορά σε κάποιο νοσοκομείο.

Η απόφαση δική σου, εμείς απλά σου λέμε γνώμες και εμπειρίες!

Με το καλό να γεννησεις κοριτσάκι μου ενα υγιές μωρούλι!!!
Συμφωνω μαζι σου Μαριλου.Και εμενα ειναι στο Μητερα ο γιατρος μου αλλα θα γεννησω στο ΠΑΓΝΗ.Να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!!

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalliopitsa έγραψε:Βρε κορίτσια, πολλά δεν είναι 3000€ για τετράκλινο;;;; Στη Θεσσαλονίκη νομίζω είναι λιγότερα για δίκλινο ή τόσα για μονόκλινο.... Δε ρώτησα ακόμη σε κάποια κλινική (γιατί το νοσοκομείο δεν παίζει έτσι κι αλλιώς, ο γιατρός μου δεν είναι σε δημόσιο) αλλά το συζητούσαμε σήμερα με τη μαμά μου...

Αν είναι λέει... αλλα τι να κανεις που στο Ηρακλειο τα ιδιωτικα μαιευτηρια είναι 2... και οι τιμες ιδιες.... οπότε...

http://www.savetheplanet.gr

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!!
ΚΙ ΕΓΩ ΥΠΟ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΤΟ ΕΧΩ ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΑΚΟΜΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ... ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΤΡΑΒΗ ΣΕ ΠΑΝΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΑΛΛΑ (ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ) ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ.... "Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΜΙΑ ΣΤΡΑΒΗ".... ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ !!!! ΑΜΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ Η ΣΤΡΑΒΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ 'ΣΑΙ.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] .... ΝΑΙ ΜΕΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΗ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΗ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΕΠΙΠΛΟΚΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ .... ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙΣ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ , ΑΝΑΒΕ ΛΑΜΠΑΔΑ ΣΕ ΑΓΙΟ.... ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ!!!! affraid ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΖΥΓΙΣΩ ΟΛΑ....

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

katsougrimaria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα!! Και εγώ στο Μητέρα γέννησα το πρώτο μου παιδάκι πέρισυ τον Ιούλιο και τώρα ετοιμάζομαι και για το 2ο πάλι εκεί αν και δεν έμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη!! Οκ έχεις τρελή περιποίηση, σαν να είσαι στο καλύτερο ξενοδοχείο, όμως 1ον) δεν δίνουν καμία σημασία στον θηλασμό. Δώσανε ξένο γάλα στο μωρό μου χωρίς να με ρωτήσουν και ενώ είχα πει ότι ήθελα να τη θηλάσω, με αποτέλεσμα, επειδή ήταν ένα πολύ λέμαργο παιδάκι και έπινε όλη τη μπουκάλα που της έδιναν, να μελανιάζει και την έστειλαν στο ΠΑΓΝΗ για 2 ημέρες. Κόντεψα να πάθω κατάθλιψη που έφυγε το μωρό απο κοντά μου και μάλιστα χωρίς λόγο, αφού στο ΠΑΓΝΗ που την τάιζαν λίγο-λίγο δεν έπαθε τπτ..
Τώρα αναγκαστικά θα γεννήσω πάλι εκεί γιατί δεν θέλω να αλλάξω το γιατρό μου, όμως αυτή τη φορά θα γίνεται ότι θέλω εγώ. Δεν θα αφήσω ούτε λεπτό το μωρό μου κάτω στο θάλαμο και στα χέρια τους.
Και 2ον) πληρώσαμε 4.600 λόγω καισαρικής και κάποια έξοδα για τη μεταφορά του μωρού στο νοσοκομέιο.
Αυτά! Δεν θέλω να σε απογοητεύω, απλά να είσαι προετοιμασμένη και να απαιτείς αυτα που θέλεις!!

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katsougrimaria έγραψε:Καλημέρα!! Και εγώ στο Μητέρα γέννησα το πρώτο μου παιδάκι πέρισυ τον Ιούλιο και τώρα ετοιμάζομαι και για το 2ο πάλι εκεί αν και δεν έμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη!! Οκ έχεις τρελή περιποίηση, σαν να είσαι στο καλύτερο ξενοδοχείο, όμως 1ον) δεν δίνουν καμία σημασία στον θηλασμό. Δώσανε ξένο γάλα στο μωρό μου χωρίς να με ρωτήσουν και ενώ είχα πει ότι ήθελα να τη θηλάσω, με αποτέλεσμα, επειδή ήταν ένα πολύ λέμαργο παιδάκι και έπινε όλη τη μπουκάλα που της έδιναν, να μελανιάζει και την έστειλαν στο ΠΑΓΝΗ για 2 ημέρες. Κόντεψα να πάθω κατάθλιψη που έφυγε το μωρό απο κοντά μου και μάλιστα χωρίς λόγο, αφού στο ΠΑΓΝΗ που την τάιζαν λίγο-λίγο δεν έπαθε τπτ..
Τώρα αναγκαστικά θα γεννήσω πάλι εκεί γιατί δεν θέλω να αλλάξω το γιατρό μου, όμως αυτή τη φορά θα γίνεται ότι θέλω εγώ. Δεν θα αφήσω ούτε λεπτό το μωρό μου κάτω στο θάλαμο και στα χέρια τους.
Και 2ον) πληρώσαμε 4.600 λόγω καισαρικής και κάποια έξοδα για τη μεταφορά του μωρού στο νοσοκομέιο.
Αυτά! Δεν θέλω να σε απογοητεύω, απλά να είσαι προετοιμασμένη και να απαιτείς αυτα που θέλεις!!

poso eisai se bdomades?kai ego apo irakleio eimia alla tha geniso pagnh

katsougrimaria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fotini2705 έγραψε:
katsougrimaria έγραψε:Καλημέρα!! Και εγώ στο Μητέρα γέννησα το πρώτο μου παιδάκι πέρισυ τον Ιούλιο και τώρα ετοιμάζομαι και για το 2ο πάλι εκεί αν και δεν έμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη!! Οκ έχεις τρελή περιποίηση, σαν να είσαι στο καλύτερο ξενοδοχείο, όμως 1ον) δεν δίνουν καμία σημασία στον θηλασμό. Δώσανε ξένο γάλα στο μωρό μου χωρίς να με ρωτήσουν και ενώ είχα πει ότι ήθελα να τη θηλάσω, με αποτέλεσμα, επειδή ήταν ένα πολύ λέμαργο παιδάκι και έπινε όλη τη μπουκάλα που της έδιναν, να μελανιάζει και την έστειλαν στο ΠΑΓΝΗ για 2 ημέρες. Κόντεψα να πάθω κατάθλιψη που έφυγε το μωρό απο κοντά μου και μάλιστα χωρίς λόγο, αφού στο ΠΑΓΝΗ που την τάιζαν λίγο-λίγο δεν έπαθε τπτ..
Τώρα αναγκαστικά θα γεννήσω πάλι εκεί γιατί δεν θέλω να αλλάξω το γιατρό μου, όμως αυτή τη φορά θα γίνεται ότι θέλω εγώ. Δεν θα αφήσω ούτε λεπτό το μωρό μου κάτω στο θάλαμο και στα χέρια τους.
Και 2ον) πληρώσαμε 4.600 λόγω καισαρικής και κάποια έξοδα για τη μεταφορά του μωρού στο νοσοκομέιο.
Αυτά! Δεν θέλω να σε απογοητεύω, απλά να είσαι προετοιμασμένη και να απαιτείς αυτα που θέλεις!!

poso eisai se bdomades?kai ego apo irakleio eimia alla tha geniso pagnh

Τώρα μπαινω στη 14η

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katsougrimaria έγραψε:
fotini2705 έγραψε:
katsougrimaria έγραψε:Καλημέρα!! Και εγώ στο Μητέρα γέννησα το πρώτο μου παιδάκι πέρισυ τον Ιούλιο και τώρα ετοιμάζομαι και για το 2ο πάλι εκεί αν και δεν έμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη!! Οκ έχεις τρελή περιποίηση, σαν να είσαι στο καλύτερο ξενοδοχείο, όμως 1ον) δεν δίνουν καμία σημασία στον θηλασμό. Δώσανε ξένο γάλα στο μωρό μου χωρίς να με ρωτήσουν και ενώ είχα πει ότι ήθελα να τη θηλάσω, με αποτέλεσμα, επειδή ήταν ένα πολύ λέμαργο παιδάκι και έπινε όλη τη μπουκάλα που της έδιναν, να μελανιάζει και την έστειλαν στο ΠΑΓΝΗ για 2 ημέρες. Κόντεψα να πάθω κατάθλιψη που έφυγε το μωρό απο κοντά μου και μάλιστα χωρίς λόγο, αφού στο ΠΑΓΝΗ που την τάιζαν λίγο-λίγο δεν έπαθε τπτ..
Τώρα αναγκαστικά θα γεννήσω πάλι εκεί γιατί δεν θέλω να αλλάξω το γιατρό μου, όμως αυτή τη φορά θα γίνεται ότι θέλω εγώ. Δεν θα αφήσω ούτε λεπτό το μωρό μου κάτω στο θάλαμο και στα χέρια τους.
Και 2ον) πληρώσαμε 4.600 λόγω καισαρικής και κάποια έξοδα για τη μεταφορά του μωρού στο νοσοκομέιο.
Αυτά! Δεν θέλω να σε απογοητεύω, απλά να είσαι προετοιμασμένη και να απαιτείς αυτα που θέλεις!!

poso eisai se bdomades?kai ego apo irakleio eimia alla tha geniso pagnh

Τώρα μπαινω στη 14η
mpravo kopela me to kalo.ego eimai ligo megaloytsikia ayrio mpaino stin 31 bdomada teliono siga siga.ekanes tin ayxeniki e?

katsougrimaria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη


Τώρα μπαινω στη 14η[/quote]
mpravo kopela me to kalo.ego eimai ligo megaloytsikia ayrio mpaino stin 31 bdomada teliono siga siga.ekanes tin ayxeniki e?
[/quote]

ναι έκανα αυχενική και βγήκε πολυ καλή! Τώρα πήρα στο Μητέρα για να αλλαξω το ραντεβου που μου κλεισανε για το β επιπεδου και μου σπασανε τα νευρα. Μου λεγανε οτι δεν υπαρχουν αλλες ημερομηνιες, και μόλις πηρε τηλ ο αντρας μου και φωναξε λιγο, το αλλαξανε μια χαρα!! Τι να πεις??!!

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katsougrimaria έγραψε:

Τώρα μπαινω στη 14η
mpravo kopela me to kalo.ego eimai ligo megaloytsikia ayrio mpaino stin 31 bdomada teliono siga siga.ekanes tin ayxeniki e?
[/quote]

ναι έκανα αυχενική και βγήκε πολυ καλή! Τώρα πήρα στο Μητέρα για να αλλαξω το ραντεβου που μου κλεισανε για το β επιπεδου και μου σπασανε τα νευρα. Μου λεγανε οτι δεν υπαρχουν αλλες ημερομηνιες, και μόλις πηρε τηλ ο αντρας μου και φωναξε λιγο, το αλλαξανε μια χαρα!! Τι να πεις??!![/quote]

idiotika kai dimosia ta idia asta.na soy po omos afoy den soy aresei sto mitera giati ksanapas ekei kale?

katsougrimaria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη


idiotika kai dimosia ta idia asta.na soy po omos afoy den soy aresei sto mitera giati ksanapas ekei kale?[/quote]


Σωστή η ερώτησή σου. Ξαναπάω στο Μητέρα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου. Αν είχα επιλογή δεν θα πηγαινα. Είναι που έχω γεννησει και με καισαρική, οποτε και η δευτερη γεννα θα ειναι παλι το ιδιο και θελω σιγουρα το γιατρό μου. Νιώθω πολύ ασφάλεια μαζί του.

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katsougrimaria έγραψε:

idiotika kai dimosia ta idia asta.na soy po omos afoy den soy aresei sto mitera giati ksanapas ekei kale?


Σωστή η ερώτησή σου. Ξαναπάω στο Μητέρα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου. Αν είχα επιλογή δεν θα πηγαινα. Είναι που έχω γεννησει και με καισαρική, οποτε και η δευτερη γεννα θα ειναι παλι το ιδιο και θελω σιγουρα το γιατρό μου. Νιώθω πολύ ασφάλεια μαζί του.[/quote]

e tote allazei.kali egkimosini na exeis kopela moy soy eyxomai.filakia polla

katsougrimaria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
e tote allazei.kali egkimosini na exeis kopela moy soy eyxomai.filakia polla[/quote]

Ευχαριστώ πολύ!! Κι εσύ με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις