Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Πεμ Ιουν 19, 2014 6:50 am

mikrimama

mikrimama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εκει που παμε εμεις 4 χρόνια τωρα ναι κανουν ελευθερο κ δεν εχει τυχει να μας κυνηγησουν συνηθως κυνηγανε σε μια παρα διπλανη παραλια που πανε με τροχοσπιτα εκει που ειμαστε εμεις εχει μονο σκηνες κ δεν έχει τύχει να μας κυνηγησουν εχει πολλες παραλίες γενικα αλλα εμεις παμε στην πρωτη πρωτη κ περναμε πολυ όμορφα !!!

52camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Πεμ Ιουν 19, 2014 9:54 pm

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Irene S έγραψε:
STAUROSZOO έγραψε:δαγκωτό κάμπινγκ.αυτες ειναι διακοπές.το να φύγω απο το διαμέρισμα να πάω σε άλλο διαμέρισμα δεν μου λέει τίποτα

Πόσο δίκιο έχεις!!!!!! Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι! Από τη μία φυλακή στην άλλη!!!

Σχετικό είναι ρε κορίτσια ,αν είναι να κουράζομαι τόσο,προτιμώ το ξενοδοχείο που ναι μεν πληρώνω περισσότερο αλλά τα έχω και όλα έτοιμα γιατί μια φορά που πήγα σε οργανωμένο κάμπινγκ πριν χρόνια, κουράστηκα τόσο πολύ που ούτε θέλω να ακούω για σκηνές,κάμπινγκ,τροχόσπιτα.Τώρα έκλεισε βέβαια εδώ και χρόνια στην Αγία τριάδα.Με παιδιά δεν έχω πάει και ούτε πρόκειται να πάω.Θέλω οργανωμένα πράγματα,κουράζομαι στο σπίτι και στη δουλειά,όχι και να κουράζομαι στις διακοπές.Επίσης για τα παιδιά προτιμώ το εξοχικό μας ή κάποιο οργανωμένο ξενοδοχείο που έχει δράσεις και για τα παιδιά και τα έχεις και όλα έτοιμα,φυσικά το πληρώνεις.Τα κάμπινγκ είναι για συγκεκριμένες ηλικίες και ομάδες πληθυσμού.

53camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Πεμ Ιουν 19, 2014 10:01 pm

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χωρίς βοήθεια στο κάμπινγκ δε αξίζει.Έβλεπα άλλες που είχαν μαζί πεθερές,μαμάδες,αδελφές,φίλες, ε ναι έτσι αξίζει να πάει κανείς αλλά αν τα κάνω όλα μόνη μου σε τι διαφέρει το σπίτι μου από τις διακοπές;

54camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Παρ Ιουν 20, 2014 12:05 am

Manoulaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βασικά εξαρτάται τι τύπος διακοπών αρέσει στον καθένα!! Εγώ για παράδειγμα το βρίσκω λίγο ανιαρό να είμαστε στο ξενοδοχείο όλη μέρα, μ' αρέσει η φύση!! Όντως το κάμπινγκ έχει λίγη κούραση τις πρώτες μέρες μέχρι να μπεις στο κλίμα, μετά όμως χαλαρώνεις και απολαμβάνεις τη φύση!!

Και μην ξεχνάμε ότι στο κάμπινγκ παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και η προετοιμασία που έχεις κάνει, γιατί αν δεν έχεις πάρει τον κατάλληλο εξοπλισμό μπορεί να γίνει όντως εφιάλτης!

55camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Παρ Ιουν 20, 2014 12:20 am

mikrimama

mikrimama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Manoulaki θα συμφωνησω μαζι σου εχεις απολυτι δικιο ειναι το τι αρεσει στον καθενα,τι προτειμαει κ εμενα μαρεσει η φυση!! Κ οπως λες ειναι κ το να εισαο οργανωμενης για τη βροχη κυριως κ τα παντα!! Εμεις καθε χρόνο οργανωμενα πραγματα λιγο την πρωτη δευτερη μερα κουραση μεχρι να τακτοποιησεις κ μετα εισαι κόμπλε!! Απολαμβανεις τη φυση κ τη θάλασσα!! Ετσι ειναι!! Πάντως εγω φέτος θα ειναι η πρωτη φορα που δεν θα εχω βοηθεια απο την πεθερα μου αλλα τα εχω μαθει πλεον κ ελπιζω να μην δυσκολευτω !!

56camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Παρ Ιουν 20, 2014 12:32 am

Manoulaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Άμα έχεις πάρει το κολάι όλα καλά θα πάνε!! Να σε ρωτήσω κάτι μιας και είσαι έμπειρη στο θέμα κάμπινγκ με παιδιά! Επειδή πάντα έχω το άγχος μη μου καούνε, εσύ έχεις σκίαστρο για το χώρο έξω από τη σκηνή ή μόνο κλασική ομπρέλα παραλίας??

57camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Παρ Ιουν 20, 2014 12:44 am

mikrimama

mikrimama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για το χωρο εξω απο τη σκηνη εχουμε τεντα που καθομαστε εκει αλλα εκει ο χωρος ειναι μεσα στα δεντρα οποτε δεν πολυ καθονται τα παιδια εκει ολη μερα στην παραλια γυρνάνεμε καπελακι παντα !! ΑΑφού να φανταστείς ουτε για φαι δεν ερχονται!! Ολη μέρα βολτες!! Εκει που βαζουμε εμεις τις σκηνες μας εχουμε τη θάλασσα στα 10 βηματα μετρημενα!!!

58camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Παρ Ιουν 20, 2014 12:46 am

mikrimama

mikrimama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πραγματικα σου το προτείνω για να ερθεις εκει αν σε βολευει βεβαια δεν ξερω κ απο που εισαι!!  Razz 

59camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Παρ Ιουν 20, 2014 1:14 am

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Manoulaki έγραψε:Βασικά εξαρτάται τι τύπος διακοπών αρέσει στον καθένα!! Εγώ για παράδειγμα το βρίσκω λίγο ανιαρό να είμαστε στο ξενοδοχείο όλη μέρα, μ' αρέσει η φύση!! Όντως το κάμπινγκ έχει λίγη κούραση τις πρώτες μέρες μέχρι να μπεις στο κλίμα, μετά όμως χαλαρώνεις και απολαμβάνεις τη φύση!!

Και μην ξεχνάμε ότι στο κάμπινγκ παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και η προετοιμασία που έχεις κάνει, γιατί αν δεν έχεις πάρει τον κατάλληλο εξοπλισμό μπορεί να γίνει όντως εφιάλτης!


Είναι και αυτό.Χρειάζεσαι ένα σωρό πράγματα που πρέπει να αγοράσεις ,δεν είναι μόνο οι φθηνές διακοπές σαν διακοπές αλλά και τα πράγματα που πρέπει να πάρεις και κοστίζουν.
Εμένα μου αρέσει η φύση αλλά δεν μου αρέσει να κουράζομαι στις διακοπές μου ,τη δούλα τη κάνω όλο το χρόνο ,στις διακοπές πάει πολύ,τα θέλω όλα έτοιμα.Γι αυτό προτιμώ ένα ξενοδοχείο να τα έχουμε όλοι,όλα έτοιμα και όχι να κάθομαι να μαγειρεύω .Ακόμα και στο εξοχικό μας, κουράζομαι. Είναι αυτό που είπες,τι τύπος διακοπών μας ταιριάζει και θέλουμε.

60camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Παρ Ιουν 20, 2014 1:23 am

Manoulaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mikrimama έγραψε:Για το χωρο εξω απο τη σκηνη εχουμε τεντα που καθομαστε εκει αλλα εκει ο χωρος ειναι μεσα στα δεντρα οποτε δεν πολυ καθονται τα παιδια εκει ολη μερα στην παραλια γυρνάνεμε καπελακι παντα !! ΑΑφού να φανταστείς ουτε για φαι δεν ερχονται!! Ολη μέρα βολτες!! Εκει που βαζουμε εμεις τις σκηνες μας εχουμε τη θάλασσα στα 10 βηματα μετρημενα!!!

Αααα το έχετε επιλέξει πολύ καλά το μέρος!!  Smile  Εμείς κουβαλάμε σκίαστρα, ομπρέλες ασ' τα να πάνε! Γι' αυτό φέτος ή θα βρω χώρο που να έχει πολλά δέντρα ή θα πάρω ένα σκίαστρο terra nation που βρήκα που είναι 2 σε 1 ομπρέλα και σκίαστρο μαζί!  Razz 

61camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Παρ Ιουν 20, 2014 8:31 am

mikrimama

mikrimama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Manoulaki ναι αφου ειπαμε τοσα χρονια που παμε ειμαστε οργανωμενοι!! Τα παντα εχουμε!! Εγω προσωπικά αλλο μεροςμε δεντρα κ τη θαλασσα στα ποδια σου δεν ξερω....

62camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Σαβ Ιουν 21, 2014 1:51 pm

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Σύλβια"]
Manoulaki έγραψε:,στις διακοπές πάει πολύ,τα θέλω όλα έτοιμα.....


Συμφωνώ και επαυξάνω!

63camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Σαβ Ιουν 21, 2014 9:57 pm

maeve

maeve
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ με Σύλβια!Εδω ενα 3ημερο πήγα σε ξενοδοχείο και τα 'παιξα πρωτη φορά με το μωρό,πόσο μάλλον σε κάμπινκ.

64camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Σαβ Ιουν 21, 2014 10:52 pm

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maeve έγραψε:Συμφωνώ με Σύλβια!Εδω ενα 3ημερο πήγα σε ξενοδοχείο και τα 'παιξα πρωτη φορά με το μωρό,πόσο μάλλον σε κάμπινκ.

Μας φαντάζεσαι εμάς με τρία ;Αν τα έπαιξες με το ένα φαντάσου λίγο στο περίπου με τα τρία παιδιά ή με άλλες με δύο ή και με τέσσερα.
Αυτές δεν είναι διακοπές αλλά η πόρτα για το νοσοκομείο εκτός αν τα παιδιά είναι μεγάλα οπότε το καταλαβαίνω αλλά να έχεις μικρό παιδί και να πας σε κάμπινγ και να μην έχεις και βοήθεια είναι τραγικό.Όσες λένε ότι πηγαίνουν, η μία έχει τη πεθερά της, η άλλη τη μαμά της ,έχουν βοήθεια δηλαδή ενώ αν πάω σε ένα οργανωμένο ξενοδοχείο και "τα σκάσω" και ας είναι και για πέντε μέρες ή επτά ή δέκα μέρες , θα έχω nursery service,υπάρχουν δράσεις για τα παιδιά,κουκλοθέατρα,παιδαγωγοί και έτσι θα μπορώ και εγώ λίγο με την ησυχία μου να κάνω ένα μπάνιο της προκοπής με τον άντρα μου ή να μιλήσουμε λίγο τρώγοντας ή πίνοντας ένα καφέ που δεν θα μας βγει από τη μύτη αλλιώς για τι διακοπές μιλάμε;
Ακόμα και στο εξοχικό μας αν δεν έχω μαζί βοήθεια με τρία παιδιά δεν είναι διακοπές.

65camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Κυρ Ιουν 22, 2014 3:27 am

μιτατα

μιτατα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σιμφωνω με Συλβια.

66camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Κυρ Ιουν 22, 2014 3:35 am

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Άκου να δεις......αν έχω τη φιλιπινέζα εσώκλειστη ,τη πεθερά ,τη μαμά .τη θεία, την αδελφή , την ξαδέλφη και τη γειτόνισσα να με βοηθούν τότε κάνω και άλλα τρία παιδιά να παίρνουμε και περισσότερο επίδομα τέκνων και πολυτέκνων.Όλες όσες λένε τι καλά περνάνε με τα μωρά στις διακοπές όπου και αν πηγαίνουν ,το λένε εκ του ασφαλούς γιατί έχουν τουλάχιστον μια βοήθεια μαζί τους και άρα όταν το "παίζουν" έξυπνες να θυμούνται ότι υπάρχουν κάποιες που το ξέρουν.

67camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Κυρ Ιουν 22, 2014 11:26 am

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλό Καλοκαίρι και καλές διακοπές σε όσους πάνε.

68camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Κυρ Ιουν 22, 2014 11:29 am

maeve

maeve
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επίσης,καλές διακοπές κ να περάσετε όμορφα! Smile 

69camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Κυρ Ιουν 22, 2014 11:31 am

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maeve έγραψε:Επίσης,καλές διακοπές κ να περάσετε όμορφα! Smile 


Και εσείς κορίτσι μου να είστε καλά.

70camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Δευ Ιουν 23, 2014 12:27 am

Manoulaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εντάξει βρε κορίτσια, αυτά είναι προσωπικές επιλογές και γούστα!! Προσωπικά δεν έχω ούτε Κινέζα ούτε Φιλιπινέζα και εννοείται πως δεν κουβαλάω ούτε τη μάνα μου ούτε την πεθερά μου στο κάμπινγκ! Απλά τα παιδιά μου δεν είναι και μωρά και είναι και αρκετά καλόβολα, οπότε αυτό μας ευχαριστεί! Σε κάποιους άλλους δεν αρέσει καθόλου! Δεκτό! Τα ξενοδοχεία άδεια θα μείνουν στο κάτω κάτω??  Razz 

71camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Τετ Αυγ 13, 2014 12:21 am

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια...κ εγω παιδι που με γονεις εχω κανει μονο καμπινγκ κ αυτο σε τροχοσκηνη...δεν υπηρχαν καλυετρες διακοπες..κλ με τον συντροφο μου κανουμε καμπινγκ..φετος η μικρη μου ειναι 17 μηνων κ ετοιμαζομαστε για καμπινγκ σε οργανωμενο με τα απολυτως απαραιτητα...ακομα θηλαζει τρωει τα παντα κοιμαται παντου καλοβολο κοριτσι...
εγω θα ηθελα απο εσας που κανετε με τα μωρα σας να μου πειτε ποιος ειναι ο απαραιτητος εξοπλισμος...ευχαριστω πολυ..

72camping με μωρό?εχετε πάει? - Σελίδα 3 Empty Απ: camping με μωρό?εχετε πάει? Κυρ Αυγ 17, 2014 11:34 pm

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μόλις εχθές γυρίσαμε από 3ημερο σε κάμπιγκ με τροχόσπιτο όμως.
Με 2 μωρά πέρασα πολύ καλύτερα απ' ότι σε εξοχικό γιατί πήγα χαλαρή και με την λογική ότι θα είναι όλη μέρα στην θάλασσα και δεν θα ασχοληθώ με πολλά πολλά. Υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην με πιάσει υστερία ακόμη κι αν τα δω μές τα χώματα.
Η μεγάλη μου 2,5 και κάτι και η μικρή 13 μηνών.

Η μεγάλη μόλις έμαθε τουαλέτα και η μικρή μόλις περπάτησε. Δεν πήγαν πίσω όπως περίμενα.

Τα παιδιά με τη φύση τα πάνε πολύ καλύτερα απ' ότι νομίζουμε, ηρεμούν πολύ. Τα είχα όλη μέρα στην θάλασσα, στο κάμπιγκ που είμασταν τους άρεσε που έμαθαν τον δρόμο για τις τουαλέτες και τις ντουζιέρες, τους άρεσε που χάζευαν 10 ώρες τα μυρμήγκια και έψαχναν να βρουν τα τζιτζίκια κλπ. Κατά περίεργο τρόπο δεν γκρίνιαζαν και δεν ούρλιαζαν. Δύο παιδιά είναι μεγάλο ζόρι, δεν είναι όπως 1*.
Δεν πήρα παιχνίδια μαζί μου (καλό θα ήταν όμως να πάρω τελικά). Πήρα για την μικρή έτοιμα γεύματα και πολλά φρούτα για όλους. Ούτε πολτοποιητές ούτε τίποτα. Μόνο θερμαντήρα για να τους ζεσταίνω γάλατα και γεύματα. Κατα τα άλλα, ό,τι θα χρειαζόσασταν και μόνοι σας.
Καλές διακοπές!

* Το ότι περάσαμε καπως καλά δεν σημαίνει πως η μαμά ξεκουράζεται. Αυτό που λένε τα κορίτσια πιο πάνω με τα οργανωμένα ξενοδοχεία το έχω προγραμματίσει ήδη για του χρόνου μετά την τεράστια ήτα που φάγαμε στις φετεινές μας διακοπές στη Ζάκυνθο και έχω σκεφτεί ακόμη και για διακοπές μαζί με γιαγιά/παππού γιατί αλλιώς δεν παλεύεται η κατάσταση με 2+ μικρά παιδιά.
Και οι μαμάδες έχουμε ανάγκη για διακοπές αλλά και για λίγες ώρες με τον μπαμπά μόνοι μας. Ετσι είναι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις