Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 44]

126ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:21 pm

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε θα το χαρεις. Πάρε τη μανούλα σου και την αδερφούλα σου (κι εμένα χαχα) και πήγαινε. Κοίτα να χαρείς και κάτι και χ*σ* τη.

127ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:21 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το άλλο δε σας το είπα...
Όταν της έλεγα για το κουστούμι που βρήκαμε εκείνη μου είπε για το φόρεμά της.
"700 ευρώ κάνει!! Το βρήκαμε μαζί με την τάδε φίλη μου και μου είπε να μην το χάσω! Να το πάρω οπωσδήποτε! Μου κόβει και 10 κιλά!"
Μου ήρθε να της πω "για να δείξεις άνθρωπος εσύ πρέπει να σου κόβει τουλάχιστον 40" αλλά κρατήθηκα....
Λοιπόν η γκιόσα συνεχίζει "τι να κάνω? μάλλον θα το πάρω. Αφού τα έχουμε θα τα δώσουμε! Να πω ότι δεν τα χουμε!"
Ε εκεί φούντωσα! Μου ήρθε να της πω "και τότε γιατί τσιγκουνεύεστε για τις προσκλήσεις και τις μπομπονιέρες?"
Ρε κορίτσια πώς κρατιέμαι και δεν την πλακώνω δεν ξέρω.
Έχει κι αυτά τα μπουλντογκίσια μάγουλα που με (προ)καλούν να τα χαστουκίσω με μανία!
Όσες έρθετε στο γάμο μου και τη γνωρίσετε θα καταλάβετε...
Ή μπορεί και να μην καταλάβετε, γιατί όπως έχω ξαναπεί, στους ξένους δίνει την πιο γλυκειάααααα εντύπωση μέσα στην ευγένεια και το χαμόγελο, μέχρι να σου την πει με την ίδια ευγένεια και να γίνετε κώλος...

128ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:27 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθηνούλα μου το ξέρω...
Ούτε εγώ θα το χαρώ, ούτε η μάνα μου να βλέπει τα μούτρα της.

Η γυναίκα εκτός από αγράμματη είναι και απολίτιστη.
Και η γιαγιά μου δεν έχει πάει σχολείο, αλλά στους ξένους δεν έχει φερθεί ποτέ έτσι. Την έννοια της φιλοξενίας δεν την γνωρίζει αυτή η γυναίκα. Ο Δίας θα την είχε κατακεραυνώσει....

Άκου "γιατί την έφερες μαζί"
Και μετά έλεγε πως την πείραξε που δεν της το είπα - και καλά!
Και της είπα βέβαια πως δεν είναι αυτό που λέει (μπροστά και ο Νίκος φυσικά) και πως αυτό που την έχει πειράξει είναι που για το κουστούμι πήγαμε όλοι μαζί - χωρίς αυτήν.
Κολοκύθια με τη ρίγανη...

Λέτε να πάω για τα παπουτσάκια μόνη μου να βρω την υγειά μου, ή θα οξύνω την κατάσταση?

129ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:31 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προβληματίζομαι και σας πρήζω κι εσάς όμως πραγματικά αυτή τη στιγμή είμαι πολύ μπερδεμένη...

Αν πάω μαζί της το μόνο που θα θέλω θα είναι να τη δείρω...
Ίσως με "αναγκάσει" με τον τρόπο της να αγοράσω κάτι που αργότερα θα το μετανιώσω...

Από την άλλη αν δεν πάω, φοβάμαι πως θα είναι σα να ρίχνω λάδι στη φωτιά, κι εμείς συμφωνήσαμε πως τουλάχιστον μέχρι το γάμο θα προσπαθήσουμε να είμαστε εντάξει....

Δεν ξέρω καθόλου...


Α! Το ΒΡΉΚΑ!!!

ΘΑ ΠΑΩ ΞΥΠΟΛΥΤΗ!!!!

130ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:32 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω, αυτές είναι οι χειρότερες! Μπροστά σου να είναι όλο γλύκα και χαμόγελα και από πίσω να ξέρεις ότι το φτυάρι έχει πάρει φωτιά!

Κάτι τέτοια άτομα όμως με κάνουν να νιώθω καλά με τον εαυτό μου! Γιατί το λέω; Γιατί κάθε φορά που νομίζουν ότι με κοροϊδεύουν εγώ κρατάω το επίπεδό μου με το να μην πέφτω στο δικό τους! Γιατί σε τέτοια άτομα αν απαντήσεις απλά θα τους δώσεις αξία, δεν θα καταλάβουν και θα σε βγάλουν και κακιά στο τέλος!

131ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:33 pm

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κάτσε ρε συ. Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να σκεφτεί και οτι έχεις άδικο αν πας μόνη σου; Και εσύ; Απορώ που το συζητάς ακόμα. Δηλαδή σκέφτεσαι οτι θα είσαι εντάξει με το να πας;

132ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:35 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Προβληματίζομαι και σας πρήζω κι εσάς όμως πραγματικά αυτή τη στιγμή είμαι πολύ μπερδεμένη...

Αν πάω μαζί της το μόνο που θα θέλω θα είναι να τη δείρω...
Ίσως με "αναγκάσει" με τον τρόπο της να αγοράσω κάτι που αργότερα θα το μετανιώσω...

Από την άλλη αν δεν πάω, φοβάμαι πως θα είναι σα να ρίχνω λάδι στη φωτιά, κι εμείς συμφωνήσαμε πως τουλάχιστον μέχρι το γάμο θα προσπαθήσουμε να είμαστε εντάξει....

Δεν ξέρω καθόλου...


Α! Το ΒΡΉΚΑ!!!

ΘΑ ΠΑΩ ΞΥΠΟΛΥΤΗ!!!!


Καταρχήν δε μας πρήζεις καθόλου!

Και κατά δεύτερον, μιλάμε για τον δικό σου γάμο και τη δικιά σου μέρα! Οπότε θα κάνεις αυτό που θα σε κάνει να είσαι εσύ ευτυχισμένη. Αν δε θέλεις να πας μαζί της απλά μην πας! Εφόσον ο άντρας σου κατάλαβε ότι το πρόβλημα το έχει η μάνα του και σε υποστηρίζει, μην το σκέφτεσαι καν! Πήγαινε και πάρε τα καλύτερα παπουτσάκια με όποιον θέλεις εσύ, με όποιον θα σε κάνει χαρούμενη και θα χαρεί με τη χαρά σου!

133ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 2:56 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φυσικά και δε θα είμαι εντάξει με το να πάω...
Έχετε δίκιο...
Αυτό που θέλω είναι πραγματικά να έχω κάποιον που θα χαρεί με τη χαρά μου.
Κι αυτή δεν είναι σίγουρα η πεθερά.
Συν ότι θα πρέπει να υποκρίνομαι για όση ώρα θα είμαι μαζί της.

Αλλά μήπως έτσι το παρατραβάω που λένε το σχοινί?
Γιατι κι ο Νίκος καλός καλός, αλλά μην αρχίσει κι αυτός να παίρνει ανάποδες... Έχει κι αυτός τα όρια του και την υπομονή του. Στο κάτω κάτω μάνα του είναι κι ας είναι και η πιο κακιάστρω στραβή κουτσή περίεργη του κόσμου....

Το άλλο σας το πα?
Γυρνάει και λέει "Μου κόβετε τη χαρά μου! Ήθελα κι εγώ να έρθω για το νυφικό!" (όταν πήγαινα και δοκίμαζα)
"Να πάτε με την κόρη σας!" της λέω
Χαχαχαχαχα πολύ το ευχαριστήθηκα!
"Η Άννα δεν ξέρω αν θα παντρευτεί"
Μου ήρθε να της πω "Και γιαυτό πρέπει να βγάλεις το άχτι σου πάνω μου???"

Ήθελα να τη βάλω κάτω και να την πατάω! Και ο πεθερός μου που μου έκανε το μάγκα και τον νταή σε κάνα δυο σημεία μόλις του ύψωσα λίγο τη φωνή και τον κοίταξα αγριεμένα, την κοτούλα κι αυτός....

134ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 3:12 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τώρα αυτό που λες με τον άντρα σου με προβληματίζει λίγο... Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα στη σχέση σας αν δεν πας με τη μαμά του; Γενικά σε αυτό το θέμα σε υποστηρίζει ή απλά τους τη λέει πού και πού για να σε ευχαριστεί; Θέλω να πω, καταλαβαίνει το λάθος των γονιών του ή απλά δε θέλει να γίνονται φασαρίες;

Η γνώμη μου είναι, αν παίζει να τσακωθείς με τον άντρα σου, μην το ρισκάρεις. Κάνε τα στραβά μάτια, οπλίσου με υπομονή και πήγαινε μαζί της. Μην της κάνεις τη χάρη να σας δημιουργήσει πρόβλημα παραμονές του γάμου σας. Αν όμως σου είναι αδύνατο, συζήτα το μαζί του, εξήγησέ του ήρεμα πώς νιώθεις και δες πώς θα πάει η κουβέντα. Γνώμη μου πάντα!

135ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Αυγ 08, 2011 11:01 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Φυσικά και δε θα είμαι εντάξει με το να πάω...
Έχετε δίκιο...
Αυτό που θέλω είναι πραγματικά να έχω κάποιον που θα χαρεί με τη χαρά μου.
Κι αυτή δεν είναι σίγουρα η πεθερά.
Συν ότι θα πρέπει να υποκρίνομαι για όση ώρα θα είμαι μαζί της.

Αλλά μήπως έτσι το παρατραβάω που λένε το σχοινί?
Γιατι κι ο Νίκος καλός καλός, αλλά μην αρχίσει κι αυτός να παίρνει ανάποδες... Έχει κι αυτός τα όρια του και την υπομονή του. Στο κάτω κάτω μάνα του είναι κι ας είναι και η πιο κακιάστρω στραβή κουτσή περίεργη του κόσμου....

Το άλλο σας το πα?
Γυρνάει και λέει "Μου κόβετε τη χαρά μου! Ήθελα κι εγώ να έρθω για το νυφικό!" (όταν πήγαινα και δοκίμαζα)
"Να πάτε με την κόρη σας!" της λέω
Χαχαχαχαχα πολύ το ευχαριστήθηκα!
"Η Άννα δεν ξέρω αν θα παντρευτεί"
Μου ήρθε να της πω "Και γιαυτό πρέπει να βγάλεις το άχτι σου πάνω μου???"

Ήθελα να τη βάλω κάτω και να την πατάω! Και ο πεθερός μου που μου έκανε το μάγκα και τον νταή σε κάνα δυο σημεία μόλις του ύψωσα λίγο τη φωνή και τον κοίταξα αγριεμένα, την κοτούλα κι αυτός....
μια που ανεφερες και την κορη της βρε πουλακι μου ( γιατι αποτι καταλαβα σουζα τον εχει τον πεθερο) εκεινη δε λεει τιποτα? νεα κοπελα θα ναι λογικα δε βλεπει τη κατασταση? να σου πω παντως τη γνωμη μου... εγω παντρευτηκα περσι και για ψωνια μονη μου πηγαινα... κοιτα να ευχαριστηθεις τη προετοιμασια του γαμου σου, μια φορα γινεται! μη τη παιρνεις πουθενα! δε θανεβασεις εσυ πιεση επειδη θελει να βγαλει ταπωθημενα της!ακους εκει 700 ευρω φορεμα η συμπεθερα! μωρε καντης ενα χουνερι, να συννενοηθεις με το φωτογραφο να μη χαραμισει ουτε μια σταση για εκεινη κ μετα να δεις οταν θα καταλαβει οτι δεν υπαρχει σε καμια φωτο πως θα τη πειραξει!

136ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 12:59 am

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν δεν θέλεις να έχεις κι άλλες γκρίνιες, τότε πήγαινε μαζί της αλλά να έρθει και ο άντρας σου μαζί για να έχεις υποστήριξη και να πάρεις και ότι θέλεις χωρίς να σου επιβάλλει την άποψη της..Μπροστά του θα προσπαθήσει να είναι άνθρωπος μόνο και μόνο για να δείξει πόοοοοσο καλή είναι και έτσι βγαίνεις εσύ κερδισμένη γιατί θα κάνεις το δικό σου.
Όσο για τα παπούτσια θα σε συμβούλευα σαν παθούσα, να μην είναι από σκληρό υλικό γιατί θα υποφέρεις στο γάμο..Ούτε να περπατήσεις δεν μπορείς και θα σε κόβουν.Εμένα ήταν όμορφα δεν λέω, αλλά τα ποδαράκια μου ήταν γεμάτα φουσκαλίτσες στο κέντρο και έβαζα χανζαπλαστ...Ακόμα το θυμάμαι και ξενερώνω.

137ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 1:07 am

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα πάντως αν η πεθερά μου, μου είχε φερθεί με αυτόν τον τρόπο (όχι μόνο σε εμένα δηλαδή, αλλά και στην αδερφή μου) δεν υπήρχε περίπτωση να πήγαινα μαζί της για παπούτσια!
Στην καλύτερη περίπτωση θα πήγαινα μαζί της μόνο αν ερχόταν και ο άντρας μου για να κρατήσει τα προσχήματα η κυρία... ο θεός να την κάνει κυρία...!!! Γνώμη μου τώρα... έτσι???
Στο κάτω κάτω γάμος σας είναι...!!!
Δεν θα σας τον βγάλει αυτή από την μύτη!!!

138ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 1:12 am

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειλικρινά θα ήθελα να δω τα μούτρα της πεθεράς σου στο γάμο. Twisted Evil
Αγγελικούλα επειδή δεν θυμάμαι από παλιότερα ποστ, τι όνομα θα έχει η μικρή σου?

139ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 2:03 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Τώρα αυτό που λες με τον άντρα σου με προβληματίζει λίγο... Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα στη σχέση σας αν δεν πας με τη μαμά του; Γενικά σε αυτό το θέμα σε υποστηρίζει ή απλά τους τη λέει πού και πού για να σε ευχαριστεί; Θέλω να πω, καταλαβαίνει το λάθος των γονιών του ή απλά δε θέλει να γίνονται φασαρίες;

Η γνώμη μου είναι, αν παίζει να τσακωθείς με τον άντρα σου, μην το ρισκάρεις. Κάνε τα στραβά μάτια, οπλίσου με υπομονή και πήγαινε μαζί της. Μην της κάνεις τη χάρη να σας δημιουργήσει πρόβλημα παραμονές του γάμου σας. Αν όμως σου είναι αδύνατο, συζήτα το μαζί του, εξήγησέ του ήρεμα πώς νιώθεις και δες πώς θα πάει η κουβέντα. Γνώμη μου πάντα!

Δε νομίζω πως θα δημιουργηθεί πρόβλημα με τον άντρα μου με την έννοια που το περιγράφεις.
Απλά ίσως στεναχωρεθεί ή ακόμα και να αρχίσει να σκέφτεται πως ευθύνομαι εγώ για την όλη κατάσταση και πως η μαμά του έχει την καλή διάθεση να τα βρούμε ενώ εγώ όχι....
Κατάλαβες?
Και εδώ που τα λέμε δε θα τον αδικήσω.
Ίσως εγώ να είμαι αυτή που -κάποιες φορές- αρπάζομαι με το παραμικρό, αλλά με όσα μου έχει κάνει, δε μπορώ ρε κορίτσια, δε μπορώ! Μου βγαίνει αυθόρμητο!

αγγελικημαρια έγραψε: μια που ανεφερες και την κορη της βρε πουλακι μου ( γιατι αποτι καταλαβα σουζα τον εχει τον πεθερο) εκεινη δε λεει τιποτα? νεα κοπελα θα ναι λογικα δε βλεπει τη κατασταση? να σου πω παντως τη γνωμη μου... εγω παντρευτηκα περσι και για ψωνια μονη μου πηγαινα... κοιτα να ευχαριστηθεις τη προετοιμασια του γαμου σου, μια φορα γινεται! μη τη παιρνεις πουθενα! δε θανεβασεις εσυ πιεση επειδη θελει να βγαλει ταπωθημενα της!ακους εκει 700 ευρω φορεμα η συμπεθερα! μωρε καντης ενα χουνερι, να συννενοηθεις με το φωτογραφο να μη χαραμισει ουτε μια σταση για εκεινη κ μετα να δεις οταν θα καταλαβει οτι δεν υπαρχει σε καμια φωτο πως θα τη πειραξει!

Η κόρη σιγά μην ανακατευτεί...
Ενώ ήταν από πάνω και είμαι σίγουρη ότι άκουσε τις φωνές μας (αφού όλη η γειτονιά μας άκουσε εκείνο το βράδυ) δεν έκανε τίποτα. Ίσως από τακτ...
Είμαι σίγουρη πως τα έμαθε την επόμενη από τη μανούλα της, ή ακόμα και από το Νίκο (μπορεί να τον πήρε τηλέφωνο) αλλά σε μένα προχθές που πήγαμε για μπάνιο, τσιμουδιά!
Εδώ όταν τσακωνόμασταν για το σπίτι (πριν παντρευτούμε) και λέγαμε για την κωλομπανιέρα, μας έλεγε "κάντε υπομονή, μπείτε στο σπίτι και μετά από λίγο καιρό την αλλάζετε την μπανιέρα". Δηλαδή διπλά έξοδα, διπλός κόπος....
Θέλω να σου πω πως ναι μεν καταλαβαίνει πως οι γονείς είναι υπερβολικοί ίσως και άδικοι ή κακότροποι, αλλά τι θα κάνει? Τη νύφη θα υπερασπιστεί???

Ύστερα αυτό με τη φωτό...
Είναι πολύ καλή η ιδέα σου!!
Και ο φωτογράφος είναι και γνωστός...
Λοιπόν μου έχει κάνει το ίδιο το ξέρετε?
Την προηγούμενη βδομάδα μου λέει σου έχω δείξει τις φωτογραφίες της μικρής που έχω τραβήξει?
Και μου φέρνει ένα μικρό άλμπουμ.
Μέσα λοιπόν είχε φωτογραφίες από τα γενέθλια του πεθερού μου στις οποίες ήταν όλοι τους να κρατάνε τη μικρή αλλά πουθενά εγώ!!! - παρότι βγάλαμε και "οικογενειακές"..
Αυτό τι σας λέει???
Θα την κάνω εγώ να χοροπηδάει σαν άλογο! Κάτσε να περάσει ο γάμος και σας λέω εγώ μετά.
Ήταν να μη γίνει η αρχή.
Θέλει να της μιλάμε και στον πληθυντικό η κυρακοκότα...

140ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 2:11 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:
Athin@ έγραψε:
Tziz έγραψε:Να πάω τελικά για τα παπούτσια μαζί της ή όχι?

ΟΧΙΙΙΙΙ!!!
Το να ΜΗΝ πας μαζί της θα την πειράξει πιο πολύ απο το να πάρεις παπούτσια με 500 ευρά! Very Happy

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΣΑ!!!!

οχι να μην πας μαζι της καθολου!

141ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 2:11 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
didumomama έγραψε:Αν δεν θέλεις να έχεις κι άλλες γκρίνιες, τότε πήγαινε μαζί της αλλά να έρθει και ο άντρας σου μαζί για να έχεις υποστήριξη και να πάρεις και ότι θέλεις χωρίς να σου επιβάλλει την άποψη της..Μπροστά του θα προσπαθήσει να είναι άνθρωπος μόνο και μόνο για να δείξει πόοοοοσο καλή είναι και έτσι βγαίνεις εσύ κερδισμένη γιατί θα κάνεις το δικό σου.
Όσο για τα παπούτσια θα σε συμβούλευα σαν παθούσα, να μην είναι από σκληρό υλικό γιατί θα υποφέρεις στο γάμο..Ούτε να περπατήσεις δεν μπορείς και θα σε κόβουν.Εμένα ήταν όμορφα δεν λέω, αλλά τα ποδαράκια μου ήταν γεμάτα φουσκαλίτσες στο κέντρο και έβαζα χανζαπλαστ...Ακόμα το θυμάμαι και ξενερώνω.

Ο άντρας μου δε μπορεί να έρθει γιατί πρώτον δε θέλω να δει ούτε το νυφικό μου ούτε τίποτα που θα φοράω εκείνη τη μέρα (χτένισμα κτλ) και δεύτερον εκ των πραγμάτων δεν μπορεί γιατί δουλεύει 12 ώρες τη μέρα (είναι πωλητής αυτοκινήτων) και επειδή έχουν βγει στην άδεια οι συνάδελφοί του, δεν παίζει να πάρει ρεπό όλο τον Αύγουστο.... Κρατάει τις μέρες του για το Σεπτέμβρη που θα είναι ο γάμος, μπας και πάμε κι εμείς κάνα ταξιδάκι...(που χλωμό το κόβω κι αυτό)

Τα παπούτσια όχι μόνο θα είναι μαλακά, αλλά θα είναι και ΧΑΜΗΛΑ. Σκέφτηκα μέχρι και σανδάλι αλλά μετά λέω "μπαααα".
Είναι και η βάφτιση, θα κρατάω το μωρό άμα κλαίει, έχει φτάσει τώρα και 10 κιλά το στρουμπουλάκι μου, ε σε κάνα μήνα θα είναι 10,5-11 οπότε καταλαβαίνετε... Δεν παίζει ψηλοτάκουνο...

Despoinaki έγραψε:Εμένα πάντως αν η πεθερά μου, μου είχε φερθεί με αυτόν τον τρόπο (όχι μόνο σε εμένα δηλαδή, αλλά και στην αδερφή μου) δεν υπήρχε περίπτωση να πήγαινα μαζί της για παπούτσια!
Στην καλύτερη περίπτωση θα πήγαινα μαζί της μόνο αν ερχόταν και ο άντρας μου για να κρατήσει τα προσχήματα η κυρία... ο θεός να την κάνει κυρία...!!! Γνώμη μου τώρα... έτσι???
Στο κάτω κάτω γάμος σας είναι...!!!
Δεν θα σας τον βγάλει αυτή από την μύτη!!!

Απάντησα παραπάνω...

didumomama έγραψε:Ειλικρινά θα ήθελα να δω τα μούτρα της πεθεράς σου στο γάμο. Twisted Evil
Αγγελικούλα επειδή δεν θυμάμαι από παλιότερα ποστ, τι όνομα θα έχει η μικρή σου?

Το γράφει αυτό το "πράσινο ταμπλό" στην υπογραφή μου. Θεοδώρα. Το όνομα του πεθερού μου.
Γιατί ρωτάς?
Σκέφτεσαι αυτό που σκέφτομαι?
Πως, εμ παίρνει το όνομα τους το παιδί, εμ μου κάνουν και τσαλιμάκια???
Το όνομα το δίνω γιατί μου αρέσει το νόημά του, κι ύστερα γιατί με τον πεθερό δεν έχω και πολλές ιστορίες. Αν όμως ήταν να βγει το όνομα αυτηνής, θα είχαμε γίνει μπίλιες!

142ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 2:46 am

????????


Επισκέπτης
Tziz έγραψε:Φυσικά και δε θα είμαι εντάξει με το να πάω...
Έχετε δίκιο...
Αυτό που θέλω είναι πραγματικά να έχω κάποιον που θα χαρεί με τη χαρά μου.
Κι αυτή δεν είναι σίγουρα η πεθερά.
Συν ότι θα πρέπει να υποκρίνομαι για όση ώρα θα είμαι μαζί της.

Αλλά μήπως έτσι το παρατραβάω που λένε το σχοινί?
Γιατι κι ο Νίκος καλός καλός, αλλά μην αρχίσει κι αυτός να παίρνει ανάποδες... Έχει κι αυτός τα όρια του και την υπομονή του. Στο κάτω κάτω μάνα του είναι κι ας είναι και η πιο κακιάστρω στραβή κουτσή περίεργη του κόσμου....

Το άλλο σας το πα?
Γυρνάει και λέει "Μου κόβετε τη χαρά μου! Ήθελα κι εγώ να έρθω για το νυφικό!" (όταν πήγαινα και δοκίμαζα)
"Να πάτε με την κόρη σας!" της λέω
Χαχαχαχαχα πολύ το ευχαριστήθηκα!
"Η Άννα δεν ξέρω αν θα παντρευτεί"
Μου ήρθε να της πω "Και γιαυτό πρέπει να βγάλεις το άχτι σου πάνω μου???"

Ήθελα να τη βάλω κάτω και να την πατάω! Και ο πεθερός μου που μου έκανε το μάγκα και τον νταή σε κάνα δυο σημεία μόλις του ύψωσα λίγο τη φωνή και τον κοίταξα αγριεμένα, την κοτούλα κι αυτός....

Βρε κοριτσια ξερετε τι σκεφτομαι εγω;;; Μηπως καποιες φορες ειμαστε και εμεις υπερβολικες;;; Θελω να πω, οκ δε δικαιολογω τη συμπεριφορα της προς την αδερφη σου, αλλα μηπως και εκεινη οντως στεναχωρηθηκε που πηρες τους γονεις σου μαζι και οχι και εκεινη;;;Βρε κοριτσια, και εμενα αν παντρευοταν ο γιοκας μου και με αφηναν σε ολα απεξω, θα στεναχωριομουν. Γιατι μη νομιζετε, τις ιδιες γρουσουζιες θα εχουμε και εμεις στη ηλικια τους!!! Γιατι καμια γυναικα δε θα ειναι ανταξια του πριγκιππα μας!!!! Χι χι χι
Μηπως να πας μαζι της για παπουτσια;; Να στα πληρωσει κιολας (οποτε θα εχεις και κερδος!!!), να χαρει και αυτη και ο αντρας σου. Εγω πχ για κουστουμι του αντρα μου πηγαμε μονο οι 2 μας. Αλλα αν επαιρνα τους γονεις μου, θα επαιρνα και την πεθερα μου μαζι και ας μην την παω καθολου.Απλα τοτε ειχε αρρωστο τον πεθερο και δε μπορουσε να φευγει απο το σπιτι, οποτε δε πηρα ουτε τους γονεις μου, για να μη τη στεναχωρησω. Αλλιως θα την επαιρνα μαζι εστω για το κουστουμι και ας μου το εβγαζε ξινο.Και μιλαμε οτι εμεις εχουμε σφαχτει πολυ αγρια, εχει κανει χοντραδες, εχει βαλει λογια στον αντρα μου και μας εχει κανει ανω κατω,απο τοτε που παντρευτηκα μου εχει βγαλει το λαδι... Αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι παιδι τους... Παιδι τους ειναι βρε κοριτσια, μη τους κοβουμε τα παντα και ας μη τα παμε εμεις καλα !!! Χωρια οτι το κανουμε και για τον αντρα μας...
Και ξερετε τι αλλο καταλαβα; Απο τοτε που σταματησα να ασχολουμαι μαζι της με οτι μαλ@@@ια κανει και λεει, ηρεμησα εγω και ο αντρας μου. Σταματησα να γκρινιαζω, σταματησαμε να τσακωνομαστε, σταματησε να τσακωνεται μαζι της και μετα να εχει μια μουρη μεχρι τα ποδια.. Βρηκαμε ηρεμια. Πλεον ασχολουμαι μονο αν κανει πολυυυυ χοντρα πραγματα.Αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη, ακομα καλυτερα, με εχουν αφησει εντελως ησυχη ολοι!!! Προχθες μου ειπε να παω μαζι της να παρουμε φορμακια του μωρου. Οκ,δε τρελαινομαι, αλλα θα το κανω για να χαρει εκεινη και ο αντρας μου. Σιγα, ενα απογευμα θα ειναι,θα περασει!!! Και θα μου μεινουν και τα φορμακια να λεω οτι ειναι δωρο της γιαγιας του.
Μη ξεχνατε, εμεις τους εχουμε σπιτι και τρωμε στη μαπα τα νευρα τους και τις στεναχωριες τους. Η αλλη τους βλεπει ελαχιστα... Δοκιμαστε και αυτο!!!! Για τη δικη σας ηρεμια!! Διπλωματια!!!!

Αλλωστε, για φανταστειτε να ηταν η δικη μας μανα ετσι και να ειχαμε τον αντρα μας να μας ζαλισει συνεχεια με αυτο... Το εχω σκεφτει απειρες φορες, οτι θα ηθελα να κανει και λιγο το χαζο και να μη μου χτυπαει συνεχεια το ποσο ηλιθια μανα εχω, εαν ηταν σαν τη δικη του... Για τους αντρες μας κοριτσια... I love you I love you I love you

143ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 3:24 am

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:
didumomama έγραψε:Αν δεν θέλεις να έχεις κι άλλες γκρίνιες, τότε πήγαινε μαζί της αλλά να έρθει και ο άντρας σου μαζί για να έχεις υποστήριξη και να πάρεις και ότι θέλεις χωρίς να σου επιβάλλει την άποψη της..Μπροστά του θα προσπαθήσει να είναι άνθρωπος μόνο και μόνο για να δείξει πόοοοοσο καλή είναι και έτσι βγαίνεις εσύ κερδισμένη γιατί θα κάνεις το δικό σου.
Όσο για τα παπούτσια θα σε συμβούλευα σαν παθούσα, να μην είναι από σκληρό υλικό γιατί θα υποφέρεις στο γάμο..Ούτε να περπατήσεις δεν μπορείς και θα σε κόβουν.Εμένα ήταν όμορφα δεν λέω, αλλά τα ποδαράκια μου ήταν γεμάτα φουσκαλίτσες στο κέντρο και έβαζα χανζαπλαστ...Ακόμα το θυμάμαι και ξενερώνω.

Ο άντρας μου δε μπορεί να έρθει γιατί πρώτον δε θέλω να δει ούτε το νυφικό μου ούτε τίποτα που θα φοράω εκείνη τη μέρα (χτένισμα κτλ) και δεύτερον εκ των πραγμάτων δεν μπορεί γιατί δουλεύει 12 ώρες τη μέρα (είναι πωλητής αυτοκινήτων) και επειδή έχουν βγει στην άδεια οι συνάδελφοί του, δεν παίζει να πάρει ρεπό όλο τον Αύγουστο.... Κρατάει τις μέρες του για το Σεπτέμβρη που θα είναι ο γάμος, μπας και πάμε κι εμείς κάνα ταξιδάκι...(που χλωμό το κόβω κι αυτό)

Τα παπούτσια όχι μόνο θα είναι μαλακά, αλλά θα είναι και ΧΑΜΗΛΑ. Σκέφτηκα μέχρι και σανδάλι αλλά μετά λέω "μπαααα".
Είναι και η βάφτιση, θα κρατάω το μωρό άμα κλαίει, έχει φτάσει τώρα και 10 κιλά το στρουμπουλάκι μου, ε σε κάνα μήνα θα είναι 10,5-11 οπότε καταλαβαίνετε... Δεν παίζει ψηλοτάκουνο...

Despoinaki έγραψε:Εμένα πάντως αν η πεθερά μου, μου είχε φερθεί με αυτόν τον τρόπο (όχι μόνο σε εμένα δηλαδή, αλλά και στην αδερφή μου) δεν υπήρχε περίπτωση να πήγαινα μαζί της για παπούτσια!
Στην καλύτερη περίπτωση θα πήγαινα μαζί της μόνο αν ερχόταν και ο άντρας μου για να κρατήσει τα προσχήματα η κυρία... ο θεός να την κάνει κυρία...!!! Γνώμη μου τώρα... έτσι???
Στο κάτω κάτω γάμος σας είναι...!!!
Δεν θα σας τον βγάλει αυτή από την μύτη!!!

Απάντησα παραπάνω...

didumomama έγραψε:Ειλικρινά θα ήθελα να δω τα μούτρα της πεθεράς σου στο γάμο. Twisted Evil
Αγγελικούλα επειδή δεν θυμάμαι από παλιότερα ποστ, τι όνομα θα έχει η μικρή σου?

Το γράφει αυτό το "πράσινο ταμπλό" στην υπογραφή μου. Θεοδώρα. Το όνομα του πεθερού μου.
Γιατί ρωτάς?
Σκέφτεσαι αυτό που σκέφτομαι?
Πως, εμ παίρνει το όνομα τους το παιδί, εμ μου κάνουν και τσαλιμάκια???
Το όνομα το δίνω γιατί μου αρέσει το νόημά του, κι ύστερα γιατί με τον πεθερό δεν έχω και πολλές ιστορίες. Αν όμως ήταν να βγει το όνομα αυτηνής, θα είχαμε γίνει μπίλιες!

Νόμιζα πως θα της έδινες το όνομα της γι αυτό και ρώτησα...Μα και πάλι από τη μεριά τους είναι άρα έπρεπε να είναι λίγο πιο ανθρώπινη η συμπεριφορά της..Έλεος πια...
Καλά κάνεις και σκέφτεσαι χαμηλό παπούτσι.Θα είσαι πιο ελεύθερη στις κινήσεις σου και σε όλα...

144ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 4:17 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!


Ύστερα αυτό με τη φωτό...
Είναι πολύ καλή η ιδέα σου!!
Και ο φωτογράφος είναι και γνωστός...
Λοιπόν μου έχει κάνει το ίδιο το ξέρετε?
Την προηγούμενη βδομάδα μου λέει σου έχω δείξει τις φωτογραφίες της μικρής που έχω τραβήξει?
Και μου φέρνει ένα μικρό άλμπουμ.
Μέσα λοιπόν είχε φωτογραφίες από τα γενέθλια του πεθερού μου στις οποίες ήταν όλοι τους να κρατάνε τη μικρή αλλά πουθενά εγώ!!! - παρότι βγάλαμε και "οικογενειακές"..
Αυτό τι σας λέει???
Θα την κάνω εγώ να χοροπηδάει σαν άλογο! Κάτσε να περάσει ο γάμος και σας λέω εγώ μετά.
Ήταν να μη γίνει η αρχή.
Θέλει να της μιλάμε και στον πληθυντικό η κυρακοκότα...[/quote]

να ξερεις απο τωρα οτι στο γαμο θα κανει οτι μπορει για να τραβηξει τα βλεμματα και δε προκειται να σου δωσει καμια σημασια...οχι οτι θα σε πειραξει αλλα να εισαι προετοιμασμενη! η κολλητη μου εχει μια πεθερα που πρεπει να ναι αδερφες ψυχες με τη δικη σου! λες κ ακουω αυτη...εσυ τον αντρα σου κ τα ματια σου! αυτη για καποιο λογο θελει να κανει τη ζωη σου δυσκολη, να δεις που μετα το γαμο μπορει να ηρεμησει. αυτο με τις φωτο να το κανεις, και μαλιστα να βγαλεις μια μεσενα και τον αντρα σου σε μεγαλες διστασεις κορνιζαρισμενη και να πεις στον αντρα σου να της τη παει ...οριστε μανα θα της πει σου κανω ενα δωρο για να τη βαλεις στο σαλονι σου να καμαρωνεις τα παιδια σου, ε θελει δε θελει αφου το λεει ο γιοκας της θα τη βαλει κ θα σε θαυμαζει καθε μερα!!!

145ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 4:25 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δυστυχώς θα μας φτιάξει ψηφιακά άλμπουμ ο φωτογράφος κι έτσι θα πάρουν κι αυτοί ένα....

Όσο για το αν θα θέλει τα βλέμματα πάνω της, το ξέρω καλά...
Το βλέπω μπροστά μου: Να κρατάει αγκαλιά τη μπουμπού μου και να σουλατσέρνει δεξιά κι αριστερά στους καλεσμένους και να καμαρώνει σα γύφτικο σκεπάρνι.
Άλλος παιδί δεν έκανε μόνο η Μαριώ το Γιάννη....

146ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 4:31 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Δυστυχώς θα μας φτιάξει ψηφιακά άλμπουμ ο φωτογράφος κι έτσι θα πάρουν κι αυτοί ένα....

Όσο για το αν θα θέλει τα βλέμματα πάνω της, το ξέρω καλά...
Το βλέπω μπροστά μου: Να κρατάει αγκαλιά τη μπουμπού μου και να σουλατσέρνει δεξιά κι αριστερά στους καλεσμένους και να καμαρώνει σα γύφτικο σκεπάρνι.
Άλλος παιδί δεν έκανε μόνο η Μαριώ το Γιάννη....

Α εμεις την ημέρα της βαπτισης τα είχαμε ξεκόψει αυτα΄. Το παιδί ήταν με τους γονείς και τον νονο. Δεν του φτανει η ταραχη, θα πρεπει να αλλαζει και αγκαλιες απο παππου σε γιαγια; Βεβαια εσεις εχετε και τον γαμο και εκεί δεν ξερω ποιος θα το κραταει. Αλλά σεβασμος στο παιδι. Τοσο κοσμο που θα δει μαζεμενο και θα το βουτηξουν και στο νερο όπως-οπως ένα σοκ θα το παθει. Γι' αυτο οχι πολλα-πολλά. Ουτε φωτογραφίες πολλες με ολα τα σόγια, ουτε ταλαιπωρια. Επειδή δεν θα σεβαστουνε το παιδί στο λέω να εχεις το νου σου που εισαι η μαμα του και σε ενδιαφέρει οχι μονο η σωματική αλλα... και η ψυχική του υγεία.

147ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 4:39 am

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το μωρό να το κρατάει ο νονός καλύτερα και έτσι θα ξέρεις και εσύ με ποιόν είναι.Αυτό με τις φωτογραφίες να το κάνεις χωρίς δεύτερη σκέψη.Εμένα η άλλη με έδιωξε για να βγεί αυτή με τη μικρή και με τον άντρα μου.Το μωρό να κλαίει και αυτή να ποζάρει. Twisted Evil Twisted Evil

http://changedyourlife.blogspot.com/

148ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 5:25 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν σας κανει 2 αλμπουμ το 2ο να το δωσεις στο νονο...αν οχι θα πρεπει να κανεις κ στη μαμα σου ενα! κ με το παιδι θα κοκορευεται και μονη της...κ την αλλη μερα θα λεει οτι τη ματιαξαν!σιγουρο αυτο! τελικα για τα παπουτσια θα πατε μαζι?

149ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 5:58 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συνήθως κάνουν 3 άλμπουμ.
Ένα μεγάλο για μας κι άλλα δυο για τους γονείς.

Τες πα.

Ακόμα το σκέφτομαι.
Αύριο θα πάω για μπάνιο με τους γονείς μου, την αδερφή μου και την ανιψιά μου (πρώτη φορά) γιατί με έχουν πρίξει να δουν τη μικρή να "κολυμπάει".
Να δω πόσο θα λυσσάξει τώρα άμα το μάθει.
Θα μου λέει "εγώ σου έχω πει τόσες φορές να πάμε για μπάνιο και δεν έχεις έρθει!"
Σα να τη βλέπω μπροστά μου και να την ακούω!

150ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 6 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Αυγ 09, 2011 6:14 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω στην θεση σου θα εκανα το εξης θα την επαιρνα τηλεφωνο κι θα της ελεγα,κυρα ταδε χτες χαζευα τις βιτρινες με τη μπεμπα,κι βρηκα κατι πεδιλα ωραια,αλλα δν χρειαζεται ναρθειτε εσεις γτ ουτως η αλλως δν μπορειτε να τα παρετε κανουν τοσα(πες ενα ποσο οτιναναι ανω των 300-400)Πες δν πειραζει δν θα μου κακοφανει που δν μπορειτε να τα παρετε.Αλλα να μην τηναφησεις να βγαλει μιλια,κι πηγαινε σε κανα ακριβο μαγαζι δες κανα πεδιλο ακριβο,κι αμα σ πει οχι θα τ παρω ναχεις να της δειξεις.Ετσι θα της εκανα εγω.
Κι αν σου κανει ιστοριες πες ε ηταν ενα τελευταιο νουμερο κ το κρατησα μεχρι την ταδε μερα οποτε θα παωμονη μ να το παρω,μην σας τρεχω κ σας μεγαλη γυναικα μες την ζεστη να παθετε τπτ.Κ μετα αλλαξε τη συζητηση....Ααχχ να βλεπατε τη μικρη προχτεεεεεεςςςς που ημασταν για μπανιο (με τους γονεις σου αλλα μην το πεις),πως πλατσουριζε,σας εβγαλα φωτο να την δειτε,κι παρε της την φωτο που την κρατανε οι γονεις σου στο νερο!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 44]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις