Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
91 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 91 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 40 ... 44  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 44]

901ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Κυρ Νοε 20, 2011 8:30 am

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefaniandreas έγραψε:ειμαι ακομα στην κλινικη κοιταω το γιο μου και σκεφτομαι τι πεθερα θα γινω αραγε?μετα απο 15 ωρες προκληση και μια δυσκολη πολυ καισαρικη η πεθερα μου(που ορκιζομουν οτι ειναι τελεια)ηρθε μονο την ωρα της καισαρικης και μολις βγηκε το μωρο εφυγε γιατι ηταν κουρασμενη η 55αρα συνταξιουχα

Να σου ζήσει ο μπέμπης, όσο για την πεθερά σου μην σκοτίζεσαι, κουράστηκε φαίνεται η κακομοίρα από το "καθησιό" και πήγε να ξανακαθήσει.

902ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Κυρ Νοε 20, 2011 12:19 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε κοριτσια πανω απο το σπιτι της μανας μου νοικιαζεται ενα υπεροχο διαμερισμα...Και πολυ σκεφτομαι να ερθω να το νοικιασω...αφου ο δικος μου με εχει "κρεμασει" οτσες φορες λεω να τον κρεμασω κι εγω και να κανω του κεφαλιου μου....

903ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Κυρ Νοε 20, 2011 1:08 pm

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
LayElDi έγραψε:Τα νεύρα μας.Τα νεύρα μας.Τα νεύρα μας.
Αναφέρομαι στα νεύρα που έχουμε εγώ και ο άντρας μου!!Κάθε φορά που θα βρεθούμε με την πεθερά μου, κάθε φορά που θα μιλήσουμε στο τηλέφωνο και γενικά κάθε φορά που θα έρθουμε σε επαφή θα μας πει πάνω από 4-5 φορές το εξής: "...και μόλις σε ποιάσουν οι πόνοι, να μας πάρεις τηλέφωνο να πάμε μαζί στο μαιευτήριο γιατί αλλιώς θα στενοχωρεθώ!!"

Ρε κορίττσια μου γλυκά, είμαστε παράλογοι που θέλουμε να το ζήσουμε όλο αυτό με την υσηχία μας και χωρίς άγχος;Δηλαδή, μήπως να δώσουμε και ραντεβού που θα βρεθούμε;
Γιατί πρέπει να πάμε συνοδεία στο μαιευτήριο;Δεν πάμε σε πάρτυ, για να γεννήσουμε θα πάμε.
Δυστυχώς δε μπορεί να καταλάβει, ότι αυτή είναι μια στιγμή μεταξύ του ζευγαριού και ότι οι γονείς θα ειδοποιηθούν όταν θα είμαστε ήδη στο δρόμο ή στο μαιευτήριο!!Δεν υπάρχει λόγος να ξεκινήσουμε όλοι μαζί!Συν της άλλης θα είμαστε και αγχωμένοι!

Υπάρχει κάποια συμβουλή που να μπορέσουμε να της το πούμε όλο αυτό χωρίς να παρεξηγηθεί; (γιατί θα παρεξηγηθεί και θα θιχτεί!!!) Εχτές όλο το βράδυ αυτό συζητάγαμε και έσπασαν τα νεύρα μας ρε κορίτσια.Ώσπου σήμερα δεν κρατήθηκα και μόλις μου το ξαναείπε, της είπα: "Ε, εντάξει, τα έχουμε πει αυτά"
Ήμαρτον πια..Δεν αντέχουμε άλλο.Τα ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ!!!!

Και εμάς έτσι ΟΛΟΙ!
ΜΗΝ τυχόν και δεν τους πάρουμε εγκαίρως τηλέφωνο!
Δεν έχει πει κανείς να τον πάρουμε να πάμε μαζί στο μαιευτήριο, αλλά προχτές στην θεία του άντρα μου έγινε ΠΑΛΙ η ίδια συζήτηση μην τυχόν και αργήσουμε να τους πάρουμε, και γύρισα και είπα στην θεία (μάλλον το άκουσαν όλοι όμως) οτι ΑΝ ήταν στο χέρι μου, θα τους ειδοποιούσα ΟΛΟΥΣ την επόμενη μέρα, να ξεκουραστώ λίγo, να ηρεμήσω και μετά να τους δω. Η πεθερά μου κατέβασε ΜΙΑ μουτσούνααααα!!!!!

904ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Κυρ Νοε 20, 2011 2:53 pm

????????


Επισκέπτης
tatijana έγραψε:Ρε κοριτσια πανω απο το σπιτι της μανας μου νοικιαζεται ενα υπεροχο διαμερισμα...Και πολυ σκεφτομαι να ερθω να το νοικιασω...αφου ο δικος μου με εχει "κρεμασει" οτσες φορες λεω να τον κρεμασω κι εγω και να κανω του κεφαλιου μου....

Μήπως είναι λιγάκι ριψοκίνδυνο όσο αφορά την σχέση σου με τον άντρα σου ρε συ Τατιανάκι;Δε ξέρω..κατανοητό βέβαια το ότι ο άντρας σου κάνει του κεφαλιού του όπως λες σε κάποια πράγματα, αλλά μήπως να το συζητήσετε πρώτα;

pumpkin έγραψε:
Και εμάς έτσι ΟΛΟΙ!
ΜΗΝ τυχόν και δεν τους πάρουμε εγκαίρως τηλέφωνο!
Δεν έχει πει κανείς να τον πάρουμε να πάμε μαζί στο μαιευτήριο, αλλά προχτές στην θεία του άντρα μου έγινε ΠΑΛΙ η ίδια συζήτηση μην τυχόν και αργήσουμε να τους πάρουμε, και γύρισα και είπα στην θεία (μάλλον το άκουσαν όλοι όμως) οτι ΑΝ ήταν στο χέρι μου, θα τους ειδοποιούσα ΟΛΟΥΣ την επόμενη μέρα, να ξεκουραστώ λίγo, να ηρεμήσω και μετά να τους δω. Η πεθερά μου κατέβασε ΜΙΑ μουτσούνααααα!!!!!

Εσάς τουλάχιστον σας λένε για να έρθουν για επίσκεψη!!!Εκεί λες, πάει στο καλό...(Βέβαια, μια φορά να τα λέμε τα πράγματα...μη το σκίζουμε το θεματάκι γιατί καταντάει μαλακία!!!)
Εμείς εδώ πρέπει βλέπεις να πάμε συνοδία!!!Μη τυχόν και φύγουμε χωρίς εκείνους!!Μα δεν καταλαβαίνουν ρε παιδάκι μου, ότι είναι μια στιγμή μεταξύ του ζευγαριού!Γιατί πρέπει να μας φέρνει σε τέτοια δύσκολη θέση;Και κάθε μέρα όμως λέμε το ίδιο πράγμα!!!!Ε, ήμαρτον ρε πούστη μου,Δε πάει άλλο.Εχω που έχω τις φούριες μου και τα αγχη μου και εγώ και ο άντρας μου για την εγκυμοσύνη, δε μπορούμε να έχουμε ΚΑΙ αυτό πάνω από το κεφάλι μας.
Άμα δεν καταλαβαίνει ο άνθρωπος...

905ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Κυρ Νοε 20, 2011 2:57 pm

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τη στιγμή της γέννας θα έπρεπε να τη ζήσετε όπως θέλετε εσείς. Οπότε όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα κάντε αυτό που θέλετε. Όποιος παρεξηγηθεί ας πιει ξίδι!

906ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Κυρ Νοε 20, 2011 2:59 pm

????????


Επισκέπτης
pumpkin έγραψε:
ΜΗΝ τυχόν και δεν τους πάρουμε εγκαίρως τηλέφωνο!
Γιατί; Αν δε τους πάρετε την ώρα που θέλουν εκείνοι θα στενοχωρεθούν ε;Πες ,ναι..θα σας παρουμε τηλ ΠΡΙΝ σπάσουν τα νερά, να πονάμε όλοι μαζί!!!!Τι καλύτερο;

pumpkin έγραψε:
Η πεθερά μου κατέβασε ΜΙΑ μουτσούνααααα!!!!!

Δε πειράζει....από το να κατεβάσεις εσύ που είσαι και σε κατάσταση εκτάκτου...!!ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 679259 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 875502 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 679259 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 875502

907ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Κυρ Νοε 20, 2011 3:03 pm

????????


Επισκέπτης
elena25 έγραψε:Τη στιγμή της γέννας θα έπρεπε να τη ζήσετε όπως θέλετε εσείς. Οπότε όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα κάντε αυτό που θέλετε. Όποιος παρεξηγηθεί ας πιει ξίδι!

Έτσι είναι τα πράγματα!!!Αν είναι δυνατόν δηλαδή...Άσε Έλενά μου, το σκέφτομαι και φουντώνω!!Μα θα σπάσουν τα νερά, θα έχω πόνους ή δεν ξέρω και εγώ τι και μετά τον γυναικολόγο μου,αντί να φύγω με τον άντρα μου για το μαιευτήριο θα κάθομαι και θα παίρνω όλο το σόΪ τηλέφωνο "γεια σας ελάτε κάτω από το σπίτι με τα αμάξια σας να φύγουμε για το μαιευτήριο γιατί γεννάμε;"
ΑΑΑΑΑΑ...τα νεύρα μου!!!

Ρε θα πάορυμε τον πο@λο και θα την κάνουμε με ελαφρά..Θα ειδοποιηθούν όλοι μόλις πάμε μαιευτήριο και αν τους αρέσει.Και οι γονείς του δικού μου αλλά και οι δικοί μου (αν και τους το έχω ήδη πει στους δικούς μου και από κει τουλάχιστον δεν υπάρχουν γκρίνιες!!!!Προς Θεού δηλαδή!!!)

908ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 4:54 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τωρα ειναι στην μαλακω ο δικος μου.Με την αδερφη του...Ειμαι περιεργη να δω τι θα γινει...Θα μιλησουν?Κι αν ναι τι και πως θα μου ερθει?
Οσο για το διαμερισμα,διολου δε με νοιαζει..Μολις γεννησα εκανα οτι ευχαριστουσε εκεινον...Μετα τα χαιρια της καργιας του,επαψα να ασχολουμε με το τι αρεσει στο Νικολακι....Θα ασχολειθω με το τι αρεσει στο Τατιανακι...

909ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 5:03 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπομονή Τατ! Περιμένουμε νέα όταν γυρίσει!

910ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 5:09 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Τωρα ειναι στην μαλακω ο δικος μου.Με την αδερφη του...Ειμαι περιεργη να δω τι θα γινει...Θα μιλησουν?Κι αν ναι τι και πως θα μου ερθει?
Οσο για το διαμερισμα,διολου δε με νοιαζει..Μολις γεννησα εκανα οτι ευχαριστουσε εκεινον...Μετα τα χαιρια της καργιας του,επαψα να ασχολουμε με το τι αρεσει στο Νικολακι....Θα ασχολειθω με το τι αρεσει στο Τατιανακι...

υπομονη κοριτσακι να δεις οταν θα γυρισει.οσο για το διαμερισμα κανε οτι και εγω ...πηγαινε τον να το δει και πες του καλοριζικο μωρο μου!!χωρις να το εχεις κλεισει ετσι για να δεις αντιδραση..

911ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 5:16 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
LayElDi έγραψε:Τα νεύρα μας.Τα νεύρα μας.Τα νεύρα μας.
Αναφέρομαι στα νεύρα που έχουμε εγώ και ο άντρας μου!!Κάθε φορά που θα βρεθούμε με την πεθερά μου, κάθε φορά που θα μιλήσουμε στο τηλέφωνο και γενικά κάθε φορά που θα έρθουμε σε επαφή θα μας πει πάνω από 4-5 φορές το εξής: "...και μόλις σε ποιάσουν οι πόνοι, να μας πάρεις τηλέφωνο να πάμε μαζί στο μαιευτήριο γιατί αλλιώς θα στενοχωρεθώ!!"

Ρε κορίττσια μου γλυκά, είμαστε παράλογοι που θέλουμε να το ζήσουμε όλο αυτό με την υσηχία μας και χωρίς άγχος;Δηλαδή, μήπως να δώσουμε και ραντεβού που θα βρεθούμε;
Γιατί πρέπει να πάμε συνοδεία στο μαιευτήριο;Δεν πάμε σε πάρτυ, για να γεννήσουμε θα πάμε.
Δυστυχώς δε μπορεί να καταλάβει, ότι αυτή είναι μια στιγμή μεταξύ του ζευγαριού και ότι οι γονείς θα ειδοποιηθούν όταν θα είμαστε ήδη στο δρόμο ή στο μαιευτήριο!!Δεν υπάρχει λόγος να ξεκινήσουμε όλοι μαζί!Συν της άλλης θα είμαστε και αγχωμένοι!

Υπάρχει κάποια συμβουλή που να μπορέσουμε να της το πούμε όλο αυτό χωρίς να παρεξηγηθεί; (γιατί θα παρεξηγηθεί και θα θιχτεί!!!) Εχτές όλο το βράδυ αυτό συζητάγαμε και έσπασαν τα νεύρα μας ρε κορίτσια.Ώσπου σήμερα δεν κρατήθηκα και μόλις μου το ξαναείπε, της είπα: "Ε, εντάξει, τα έχουμε πει αυτά"
Ήμαρτον πια..Δεν αντέχουμε άλλο.Τα ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ!!!!

Και εμάς έτσι ΟΛΟΙ!
ΜΗΝ τυχόν και δεν τους πάρουμε εγκαίρως τηλέφωνο!
Δεν έχει πει κανείς να τον πάρουμε να πάμε μαζί στο μαιευτήριο, αλλά προχτές στην θεία του άντρα μου έγινε ΠΑΛΙ η ίδια συζήτηση μην τυχόν και αργήσουμε να τους πάρουμε, και γύρισα και είπα στην θεία (μάλλον το άκουσαν όλοι όμως) οτι ΑΝ ήταν στο χέρι μου, θα τους ειδοποιούσα ΟΛΟΥΣ την επόμενη μέρα, να ξεκουραστώ λίγo, να ηρεμήσω και μετά να τους δω. Η πεθερά μου κατέβασε ΜΙΑ μουτσούνααααα!!!!!


...σε αυτο το θεμα θα ειμαι απολυτη..
μην τυχι=ον και ειδοποιησετε με τους πονους...
πατε ..γεννηστε ..και παρτε μετα να πειτε να σας ζησει το εγγονι..

τι θα πει θα στεναχωρηθούν..??

πες δεν θελαμε να σας αναστατωσουμε ..γιατι δεν ειμασταν σιγουροι αν γενναμε..κλπ..

επιτηδες επιμενουν να μπλεκονται..οχι απο καλο...αλλα για να μην εχει το ζευγαρι προσωπικες στιγμες που το δενει περισσοτερο

912ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 5:41 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
tatijana έγραψε:Τωρα ειναι στην μαλακω ο δικος μου.Με την αδερφη του...Ειμαι περιεργη να δω τι θα γινει...Θα μιλησουν?Κι αν ναι τι και πως θα μου ερθει?
Οσο για το διαμερισμα,διολου δε με νοιαζει..Μολις γεννησα εκανα οτι ευχαριστουσε εκεινον...Μετα τα χαιρια της καργιας του,επαψα να ασχολουμε με το τι αρεσει στο Νικολακι....Θα ασχολειθω με το τι αρεσει στο Τατιανακι...

υπομονη κοριτσακι να δεις οταν θα γυρισει.οσο για το διαμερισμα κανε οτι και εγω ...πηγαινε τον να το δει και πες του καλοριζικο μωρο μου!!χωρις να το εχεις κλεισει ετσι για να δεις αντιδραση..

XAxaxaxax...Βιβη καλο....


913ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 5:45 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
mamavivo έγραψε:
υπομονη κοριτσακι να δεις οταν θα γυρισει.οσο για το διαμερισμα κανε οτι και εγω ...πηγαινε τον να το δει και πες του καλοριζικο μωρο μου!!χωρις να το εχεις κλεισει ετσι για να δεις αντιδραση..


XAxaxaxax...Βιβη καλο....




..όντως καλή ιδέα!

914ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 5:52 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
LayElDi έγραψε:Τα νεύρα μας.Τα νεύρα μας.Τα νεύρα μας.
Αναφέρομαι στα νεύρα που έχουμε εγώ και ο άντρας μου!!Κάθε φορά που θα βρεθούμε με την πεθερά μου, κάθε φορά που θα μιλήσουμε στο τηλέφωνο και γενικά κάθε φορά που θα έρθουμε σε επαφή θα μας πει πάνω από 4-5 φορές το εξής: "...και μόλις σε ποιάσουν οι πόνοι, να μας πάρεις τηλέφωνο να πάμε μαζί στο μαιευτήριο γιατί αλλιώς θα στενοχωρεθώ!!"

Ρε κορίττσια μου γλυκά, είμαστε παράλογοι που θέλουμε να το ζήσουμε όλο αυτό με την υσηχία μας και χωρίς άγχος;Δηλαδή, μήπως να δώσουμε και ραντεβού που θα βρεθούμε;
Γιατί πρέπει να πάμε συνοδεία στο μαιευτήριο;Δεν πάμε σε πάρτυ, για να γεννήσουμε θα πάμε.
Δυστυχώς δε μπορεί να καταλάβει, ότι αυτή είναι μια στιγμή μεταξύ του ζευγαριού και ότι οι γονείς θα ειδοποιηθούν όταν θα είμαστε ήδη στο δρόμο ή στο μαιευτήριο!!Δεν υπάρχει λόγος να ξεκινήσουμε όλοι μαζί!Συν της άλλης θα είμαστε και αγχωμένοι!

Υπάρχει κάποια συμβουλή που να μπορέσουμε να της το πούμε όλο αυτό χωρίς να παρεξηγηθεί; (γιατί θα παρεξηγηθεί και θα θιχτεί!!!) Εχτές όλο το βράδυ αυτό συζητάγαμε και έσπασαν τα νεύρα μας ρε κορίτσια.Ώσπου σήμερα δεν κρατήθηκα και μόλις μου το ξαναείπε, της είπα: "Ε, εντάξει, τα έχουμε πει αυτά"
Ήμαρτον πια..Δεν αντέχουμε άλλο.Τα ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ!!!!

Και εμάς έτσι ΟΛΟΙ!
ΜΗΝ τυχόν και δεν τους πάρουμε εγκαίρως τηλέφωνο!
Δεν έχει πει κανείς να τον πάρουμε να πάμε μαζί στο μαιευτήριο, αλλά προχτές στην θεία του άντρα μου έγινε ΠΑΛΙ η ίδια συζήτηση μην τυχόν και αργήσουμε να τους πάρουμε, και γύρισα και είπα στην θεία (μάλλον το άκουσαν όλοι όμως) οτι ΑΝ ήταν στο χέρι μου, θα τους ειδοποιούσα ΟΛΟΥΣ την επόμενη μέρα, να ξεκουραστώ λίγo, να ηρεμήσω και μετά να τους δω. Η πεθερά μου κατέβασε ΜΙΑ μουτσούνααααα!!!!!

Δεν κατάλαβες...
Εμένα έσκασαν στο μαιευτήριο με τις μουτσουνάρες μέχρι το πάτωμα.
Και η κυρία το έπαιζε ότι και καλά με νοιάζεται πιο πολύ από τη μάνα μου, ζητώντας από το γιατρό να μου κάνει καισαρική, δήθεν για να μην ταλαιπωρούμαι!
Προσφάτως μάλιστα μου "το χτύπησε" ότι η μάνα μου σηκώθηκε κι έφυγε από το μαιευτήριο και δεν έκατσε εκεί στο προσκεφάλι μου! (στην άβολη κρύα καρέκλα της αίθουσας αναμονής εννοούσε) τη στιγμή που ήταν ξύπνια και κοιλοπονούσε μαζί μου από τις 5:30 το πρωί....
Κι αυτό γιατί η δίδυμη αδερφή μου ήταν και αυτή έγκυος στον 7ο μήνα κι έπρεπε να γυρίσουν σπίτι να ξεκουραστούν κάποιες ώρες και να ξανάρθουν....
Το τι άκουσε ο άντρας μου δεν περιγράφεται, πράγματα που δε μου είπε για να μη με στεναχωρήσει την ώρα που γεννούσα...
Αλλά εγώ τον έβλεπα κάθε φορά που ερχόταν απ'έξω πώς ήταν...
Κι όλα αυτά γιατί είχαμε τη μαμά μου μαζί (τυχαίως είχε κοιμηθεί σπίτι μου το βράδυ) ενώ εκείνους τους πήραμε τηλέφωνο ΑΦΟΥ κάναμε την εισαγωγή! ΠΏΣ ΤΟΛΜΗΣΑΜΕ!!!!
(που καλά καλά δεν ξέραμε αν θα με κρατούσαν, μπορεί κ να με έδιωχναν κιόλας...)
Κι όλη την ώρα από τις 8 το πρωί μέχρι τις 2 το ξημέρωμα που βγήκα από το χειρουργείο, δεν αντάλλαξαν ΟΥΤΕ ΜΙΑ κουβέντα με τους γονείς μου.
Καθόντουσαν σε μια γωνίτσα μόνοι τους. Μόνοι τους πήγαν κι έφαγαν το μεσημέρι... Μόνοι τους μουρμούραγαν, μόνοι τους έκοβαν βόλτες...
Τι να λέμε...

Έχεις ακόμα να δεις.... ΥΠΟΜΟΝΗ.
Μόνο αυτό σου εύχομαι, όπως και στις χιλιάδες άλλες εγκυούλες.

915ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 5:53 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:
mamavivo έγραψε:
υπομονη κοριτσακι να δεις οταν θα γυρισει.οσο για το διαμερισμα κανε οτι και εγω ...πηγαινε τον να το δει και πες του καλοριζικο μωρο μου!!χωρις να το εχεις κλεισει ετσι για να δεις αντιδραση..


XAxaxaxax...Βιβη καλο....




..όντως καλή ιδέα!

ετσι εκανα εγω ...και με εξεπληξε ευχαριστα που δεχτηκε...Very Happy

916ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 6:22 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:
mamavivo έγραψε:
υπομονη κοριτσακι να δεις οταν θα γυρισει.οσο για το διαμερισμα κανε οτι και εγω ...πηγαινε τον να το δει και πες του καλοριζικο μωρο μου!!χωρις να το εχεις κλεισει ετσι για να δεις αντιδραση..


XAxaxaxax...Βιβη καλο....



emena δε θελει με καμια περιπτωση να μεινει στην μανα μου κι ο λογος?Γιατι εγω δεν τα παω καλα με την δικια του...Εδω παιδι δε θελει πια...Δεν ειμαι χαζη που ολα τα κανει γιατι η μανα του δε συμφωνει...

Ασε..Σημερα θα γινει της πουτανας το πουταναριο,δεν αντεχω αλλο..


..όντως καλή ιδέα!

ετσι εκανα εγω ...και με εξεπληξε ευχαριστα που δεχτηκε...Very Happy

917ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 6:27 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να εισαι ηρεμη μην χασεις το δικιο σου.και μην προκαταβαλεσε.. βλεποντας και κανοντας ...αλλα ηρεμα..την ηρεμια την ετρομαξαν πολλοι !!! φιλεναδα...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamavivo στις Δευ Νοε 21, 2011 6:28 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : λαθος)

918ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 6:45 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γι αυτό εγώ πήγα και γέννησα μόνη με τον άντρα μου!!!Κανένας άλλος μαζί!!!Πλύση εγκεφάλου έκανα στον αντρούλη μου,μην τυχον και ειδοποιήσει κανέναν μέχρι να γεννήσω11111

919ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 6:54 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:να εισαι ηρεμη μην χασεις το δικιο σου.και μην προκαταβαλεσε.. βλεποντας και κανοντας ...αλλα ηρεμα..την ηρεμια την ετρομαξαν πολλοι !!! φιλεναδα...

Ποση ηρεμια βρε κοριτσακι μου πια?Το νομπελ της δε ξερω κι εγω πια θα μου δωσουν,..

920ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 6:56 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
mamavivo έγραψε:να εισαι ηρεμη μην χασεις το δικιο σου.και μην προκαταβαλεσε.. βλεποντας και κανοντας ...αλλα ηρεμα..την ηρεμια την ετρομαξαν πολλοι !!! φιλεναδα...

Ποση ηρεμια βρε κοριτσακι μου πια?Το νομπελ της δε ξερω κι εγω πια θα μου δωσουν,..

να εισαι ηρεμη να δεις τι θα σου πει ο νικολας και πραττεις εννοω,μην τον παρεις απο τα μουτρα και αρχισει και αμυνετε γιατι ακρη δεν θα βγαλετε...το ξερω οτι σου ειναι πολυ δυσκολο αλλα προσπαθησε λιγο.

921ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 7:00 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
mamavivo έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:
mamavivo έγραψε:
υπομονη κοριτσακι να δεις οταν θα γυρισει.οσο για το διαμερισμα κανε οτι και εγω ...πηγαινε τον να το δει και πες του καλοριζικο μωρο μου!!χωρις να το εχεις κλεισει ετσι για να δεις αντιδραση..


XAxaxaxax...Βιβη καλο....



emena δε θελει με καμια περιπτωση να μεινει στην μανα μου κι ο λογος?Γιατι εγω δεν τα παω καλα με την δικια του...Εδω παιδι δε θελει πια...Δεν ειμαι χαζη που ολα τα κανει γιατι η μανα του δε συμφωνει...

Ασε..Σημερα θα γινει της πουτανας το πουταναριο,δεν αντεχω αλλο..


..όντως καλή ιδέα!

ετσι εκανα εγω ...και με εξεπληξε ευχαριστα που δεχτηκε...Very Happy

οποτε δε χανεις κατι να δοκιμασεις.
αλλα κοψε κινηση τι θα γινει απ την σημερινη συναντιση και μετα

922ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 7:21 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
Κι όλα αυτά γιατί είχαμε τη μαμά μου μαζί (τυχαίως είχε κοιμηθεί σπίτι μου το βράδυ) ενώ εκείνους τους πήραμε τηλέφωνο ΑΦΟΥ κάναμε την εισαγωγή! ΠΏΣ ΤΟΛΜΗΣΑΜΕ!!!!
(που καλά καλά δεν ξέραμε αν θα με κρατούσαν, μπορεί κ να με έδιωχναν κιόλας...)

Κι όλη την ώρα από τις 8 το πρωί μέχρι τις 2 το ξημέρωμα που βγήκα από το χειρουργείο, δεν αντάλλαξαν ΟΥΤΕ ΜΙΑ κουβέντα με τους γονείς μου.
Καθόντουσαν σε μια γωνίτσα μόνοι τους. Μόνοι τους πήγαν κι έφαγαν το μεσημέρι... Μόνοι τους μουρμούραγαν, μόνοι τους έκοβαν βόλτες...
Τι να λέμε...

Έχεις ακόμα να δεις.... ΥΠΟΜΟΝΗ.
Μόνο αυτό σου εύχομαι, όπως και στις χιλιάδες άλλες εγκυούλες.


xaxa ρε τζιζ...'όλες τα ίδια τελικά..
..και έμενα σηκώθηκε και ήρθε στο μαιευτήριο μόλις το έμαθε....απίστευτες βρε παιδιά μου..!

αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ..ΠΟΣΟ ΧΑΖΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕς ΜΑς ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ..ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ????

αυτό είναι το καίριο ερώτημα αγαπητές φιλενάδες!!!

923ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 7:26 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Tziz έγραψε:
Κι όλα αυτά γιατί είχαμε τη μαμά μου μαζί (τυχαίως είχε κοιμηθεί σπίτι μου το βράδυ) ενώ εκείνους τους πήραμε τηλέφωνο ΑΦΟΥ κάναμε την εισαγωγή! ΠΏΣ ΤΟΛΜΗΣΑΜΕ!!!!
(που καλά καλά δεν ξέραμε αν θα με κρατούσαν, μπορεί κ να με έδιωχναν κιόλας...)

Κι όλη την ώρα από τις 8 το πρωί μέχρι τις 2 το ξημέρωμα που βγήκα από το χειρουργείο, δεν αντάλλαξαν ΟΥΤΕ ΜΙΑ κουβέντα με τους γονείς μου.
Καθόντουσαν σε μια γωνίτσα μόνοι τους. Μόνοι τους πήγαν κι έφαγαν το μεσημέρι... Μόνοι τους μουρμούραγαν, μόνοι τους έκοβαν βόλτες...
Τι να λέμε...

Έχεις ακόμα να δεις.... ΥΠΟΜΟΝΗ.
Μόνο αυτό σου εύχομαι, όπως και στις χιλιάδες άλλες εγκυούλες.


xaxa ρε τζιζ...'όλες τα ίδια τελικά..
..και έμενα σηκώθηκε και ήρθε στο μαιευτήριο μόλις το έμαθε....απίστευτες βρε παιδιά μου..!

αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ..ΠΟΣΟ ΧΑΖΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕς ΜΑς ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ..ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ????

αυτό είναι το καίριο ερώτημα αγαπητές φιλενάδες!!!

ρε κοριτσια γιατι κανουμε τις ιδιες ερωτησιες παντα?δεν υπαρχουν απαντησεις δε μας γουσταρουν τελος...

924ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 8:41 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πιστευω πως ολο το φορουμ περιμενει με αγωνια το επομενο επεισοδιο της τατιανας!
σαν σειρα πιστευω εγινες χαχαχχαχα

925ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 37 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 8:59 am

kanty


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σου Τατιανα.... ειμαι καινουρια και εχω διαβασει ολλες σου τις ιστοριες και ειδη νιωθω σαν να σε ξερω περιμενω με αγωνια τις εξεληξεις.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 44]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 40 ... 44  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις