Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 44]

951ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 3:33 pm

????????


Επισκέπτης
blackrose έγραψε:
2.Ξεγραψε ΕΣΥ την πεθερα απο το μυαλο,την ζωη σου.
3.Δωσε χρονο στον εαυτο σου.Χαλαρωσε κοντα στο γιο σου.ειναι το δωρο σου.
5.Μεινε χωρια του ενα διαστημα.Ετσι θα ηρεμησετε και οι δυο.θα φυγει η πιεση.θα σκεφτειτε καθαρα.θα σεβαστειτε την κατασταση.θα παρετε πιο σωστες αποφασεις.

Πολύ σωστά αυτά που λες.Έτσι είναι τα πράματα.Και κυρίως Τατιάνα μου αυτό που λέει η blackrose και άλλες κοπέλες.Χέσε την πεθερά σου.Σα να μην υπάρχει!Ρε, θα σε κάνει να τρελαθείς δηλαδή;Τρέλανέ την εσύ!Ουστ!μακριά από την ζωή σου έχε την!

952ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 8:02 pm

phoenix


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια λιγες μερες ειχα να γραψω και βλεπω οι πεθερες λυσαξαν.Ρε τις καριολες..

στην κοπελιτσα που γεννησε και δε μιλιοντουσαν να τους χεσει και να ασχοληθει μα το μωρακι της και τον αντρα

τωρα..Τατιανα.μακαρι να μενες κοντα θα πηγαιναμε για ενα μαραθωνιο καφε και θα βλεπες πως δεν εισαι η μονη που ζεις κατι τετοιο...Μου θυμιζει τοσο τη δικη μου ιστορια.....Εμας δεν ειχε αισιο τελος πλεον ειμαι μονη με 2 παιδια ,εχω ενα συντροφο αλλα κ εκει μαλλον το ιδιο εργο θα παιχτει.Τα 2 μου παιδια βλεπουν τον πατερα τους πολυ αραια οι μονοι ανθρωποι που ειμαστε διπλα τους ειμαι εγω και ο πατερας μου. Ερχονται τωρα Χριστουγεννα και το μονο που θελω ειναι να κλειστω καπου και να κλαιω γιατι ξερω πως θα μαι εγω μονη με τα παιδια μου εδω σε ενα σπιτι και γιατι? γιατι ο πρωην αντρας μου εκλεισε την πορτα και μενα και μου πε οτι κ σενα αλλα δεν ξαναγυρισε ποτε...Κι ολα αυτα για τη μαμα. Και νταξ πες εμενα με ειχε για τον π.. τα παιδια του...τοσο πολυ τον πορωσε? κι ομως.......κι εγω δεν ειχα πουτανια ειμαι ντομπρα κ πολυ ευαισθητη τοσα χρονια με το σεις+με το σας τραπεζια εδω καταπινα καταπινα .Μετα τρελη εκδικητικοτητα στα δικαστηρια ειλικρινα ρε συ Τατιανα με μισουσαν...Αμα αγαπας το Νικο δεξου τον ετσι δεν παιζει να αλλαξει την αγαπαει πολυ τη μανα του οπως φαινεται ....ειναι αμαρτια να χωρισετε ρε συ για σας πανω απο ολα το παιδακι ενταξει ειναι μικρο θελει τους γονεις του κτλ αλλα παλι ευτυχισμενο θα ειναι.Αλλα εσυ? μπορεις μακρυα του? Ετσι σκεφτομαι τωρα για τη σχεση που εχω δεν ειμαστε παντρεμενοι αλλα ειναι μια πολυ δυνατη αγαπη ε η μανα του δε με γουσταρει καθολου δηλ σε φαση λιποθυμησα το καλοκαιρι και για κακη μου τυχη ηταν εκει στο εξοχικο και μου πεταγε νερα απο αποσταση λες και ημουν κανενα εντομο.Τι να πεις.....η δε δινεις σημασια ομως αληθινα δε δινεις δε σε τρωει μεσα σου δεν γκρινιαζεις κτλ κτλ και προχωρας η σε τρωει και διαλυεσαι.Στο γαμο παραπονιομουν περιμενα οποτε πηγαινε εκει να με υποστηριζε κτλ κλτ αλλα ματαια ομως ημουν μικρη και εκλαιγα και στενοχωριομουν και ελεγα γιατι γιατι ...τωρα δεν τα κανω.Παει στους γονεις του το αισθημα ειναι σαν να πηγαινει στο περιπτερο ειλικρινα δεν περιμενω τπτ ξερ πως δεν παιζει να με συμπαθησουν ξερω πως ειμαι πια μονη με τα παιδια το χω δεχτει και τελος...ισα ισα δεν εχω και να τραπεζωνω καμια γαιδουρα και κανενα χλιμιτζουρα πεθερο +πεθερα .Ξερω πως οικογενειακες φασεις εδω σπιτι δε θα παιξουν αλλα οταν μεγαλωσουν τα παιδια κ εγω παω δουλεια θα διευρυνθει ο κυκλος και θα περναμε σουπερ γιορτες κτλ με φιλαρακια. Τατιανα μη χαλασεις το σπιτι σου ..πιστευωω πως γουσταρεις ακομα τον αντρα σου ειναι αμαρτια ρε συ...και το μωρακι σου κτλ .Κι εγω με το πρωην οταν ηρθε το μωρο ετσι μου καναν αυτοι διαφορα μετα ειχαμε μια περιοδο ομορφη και καναμε το 2ο ε μολις μπηκα στο Αλεξανδρα του καναν το κεφαλι πετιμεζι.Αυτος φταιει οκ αλλα αυτοι απο πισω εκει μπιρι μπιρι.Ειχα και αλλα θεματα εγω επειδη εχ την καρδια μου ημουν κ η αναπηρη τελοσπαντων....οτι θες παντως να μιλησεις κτλ θα σου στειλω το τελ μου με πμ...πολυ στενοχωρηθηκα γμτ σορρυ για το τεραστιο ποστ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗ ΔΙΝΕΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑΑΑΑ μην αφηνετε να σας στενοχωρουν αυτες τρεφονται απο αυτο γιατι η ζωη τους ειναι αχαρη(Τσιχλα χωρις ζαχαρη που λεει το ασμα)

953ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Δευ Νοε 21, 2011 8:39 pm

kanty


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τατιανα μου καταρχην προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι γιατι και τι μωρο σου καταλαβαινει οταν δεν εισαι εσυ καλα.... αφησε να περασουν λιγες μερες και αν δεν κανει αυτος το πρωτο βημα ( που θα ειναι απαραδεχτο να μην το κανει) πες του να βρεθειτε να μιλησετε ηρεμα και ρωτησε τον γιατι να διαλυσουμε την οικογενεια μας για την μανα σου? Πες του να κανετε μια πεοσπαθεια για το μωρο πανω απ ολλα αυτη τη φορα με τους δικους σου ορους χωρις ομως να του απαγορευσεις να ξαναδει τη μανατου αλλα και να του πεις οτι επειδη εσυ δεν εισαι υποχρεομενη να την ανεχτεις δεν θα υπαρχει για σενα και να μη σου την ξανααναφερει καν.... ισως αμα τα βρητε να ειστε μετα καλυτερα απο ποτε.... εγω οταν τςακωνομαι με τον αντρα μου μετα ειμαστε οπως στην αρχη της σχεση μας ολο γλυκολογα και αγκαλιες. απο αυτα που εχεις γραψει σ εχω συμπαθησει και μου φενεσαι πολυ καλη κοπελα και παρ ολλα αυτα που εχεις τραβηξει εχεις πολυ υπομονη.... να προσεχεις τον εαυτο σου γιατι τωρα εισαι ευαλωτη μην παθεις και τιποτα μια χρονια εγω απο πιεση και στενοχωρια ειχα συνεχεια υμικρανιες με φριχτους πονους και ανεβαζα πιεση μολις ηρεμησα εξαφανιστηκαν ολλα... ευχομαι να πανε ολα καλα... αυτοι χασανε μια καταπλικτικη κοπελα εσυ δεν εχασες τιποτα!!!! ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 417472

954ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 12:51 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tατι μου πολυ στεναχωρηθηκα με αυτο που εγινε.εισασταν και οι δυοπολυ τσιτωμενοι βεβαια και ειπατε λογια πικρα(ο νικ κυριως ).

κατσε καταρχην και ηρεμησε.ο νικ θα γυρισει και θα σου ζητησει συγνωμη πιστευω.αλλα δωσε χρονο στον εαυτο σου να ηρεμησει και να συγκροτηθει.οι εκρηξεις δεν βγαζουν ακρη.δοκιμασε αλλο τροπο αντιμετωπισης.Σκεψου καταρχην το παιδακι σου,το αγγελουδι σου,να μην σε βλεπει στεναχωρημενη.

Μην τον ρωτας για την οικογενεια του ,οταν παει τι ειπανε και τετοια .αδιαφορια.θεσε τα ορια σου σε οτι εχει να κανει με σας.ΑΣΤΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ.νομιζουν οτι κερδισαν?χα γελαστηκαν.Αδιαφορια παντελως ...ελπιζω συντομα ολα να ειναι καλυτερα .στο ευχομαι!!!

955ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 3:43 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τατιανα τώρα το διάβασα και εγώ...

δεν κατάλαβα ακριβώς τι έγινε όμως...ήσασταν στης μαμάς σου...του είπες πως θέλεις να μετακομίσετε εκεί..είπε πως δεν θέλει...μετά έπαιζε στο κινητό και σε ειρωνεύτηκε ..και του είπες να πάει σπίτι??..και σου είπε οκ ως εδώ?/
καλά κατάλαβα??


εγω θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής:

αν δεν διάβαζες όλα αυτά στο φόρουμ..και πως άλλες κοπέλες τους βαζουν ''στην θέση΄΄ τους.....θα αντιδρούσες το ίδιο??

γιατι δεν είναι ολοι οι άντρες ίδιοι...δεν μπορείς να βάλεις όλους τους ανθρώπους να επιλέξουν η συντροφο η γονεις...οσο σκάρτα και αν φερθούν οι γονείς..πάντα θα είναι μάνα του...εσύ θα διέγραφες την μαμά σου??
από την άλλη αν όντως όλα αυτά είναι η τατιάνα...και αν ετσι και αλλιως δεν θέλεις να συμβιβαστείς η να ανεχτεις τη μανα και το ότι πάντα θα υπάρχει και αυτη ...τότε μάλλον δεν έχει νοημα να συνεχίσεις..

παντως θα μιλήσω για μένα και απλά σκέψου το...και εγώ από τοτε που διαβάζω στο φόρουμ εχω μαλωσει περισσότερες φορες με τον άντρα μου...γιατι διαβάζεις πως οι περισσότερες τους βάζουν στη θεση του..τουσ απομακρύνουν απο τις μαναδες τους..καποιοι δεν ξαναμιλανε στους γονείς..κλπ...και λες χαζη ειμαι εγω??
όμως ο καθενας τα καταφέρνει καλύτερα οταν ακολουθήσει το ένστικτο του..και ο καθένας τα καταφέρνει με τον τροπο του..

δεν ειναι σε όλους τοσο ισχυρό το ΄΄κάτω κεφαλι΄΄ ωστε να ακούν μονο την γυναίκα που τους κάθεται να το πω ωμά..

αν το ένστικτο σου σου λέει κάτι άλλο από οτι διαβάζεις εδω καν το...

δεν μπορώ να δεχτώ οτι στα δύσκολα αντέξατε και για μια στιγμή εκνευρισμού ..η για την πεθερά θα το διαλύσετε!! αδιανόητο

το να χωρίζεις ειναι η ευκολη λυση ,,,το να κρατήσεις την οικογενεια ειναι το δύσκολο..(αν γινεται φυσικα ..και εφοσον δεν υπαρχει βια,κακοποίηση κλπ.)

η καλύτερη μου φίλη που χωρισε με 2 παιδιά ..αν και εχει ξαναφιαξει τη ζωη της μου λέει πάντα .πως αν ηξερε θα εβαζε στην άκρη τον εγωισμό της για να κρατήσει τον πρώτο γάμο της..


αυτα..
ελπιζω να βρεις την ακρη ,...

αν και εσυ δεν τα πιστεύεις αυτα..θα προσεύχομαι να γίνει το καλύτερο για εσένα!

956ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 4:08 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:...
παντως θα μιλήσω για μένα και απλά σκέψου το...και εγώ από τοτε που διαβάζω στο φόρουμ εχω μαλωσει περισσότερες φορες με τον άντρα μου...γιατι διαβάζεις πως οι περισσότερες τους βάζουν στη θεση του..τουσ απομακρύνουν απο τις μαναδες τους..καποιοι δεν ξαναμιλανε στους γονείς..κλπ...και λες χαζη ειμαι εγω??
όμως ο καθενας τα καταφέρνει καλύτερα οταν ακολουθήσει το ένστικτο του..και ο καθένας τα καταφέρνει με τον τροπο του..

δεν ειναι σε όλους τοσο ισχυρό το ΄΄κάτω κεφαλι΄΄ ωστε να ακούν μονο την γυναίκα που τους κάθεται να το πω ωμά..

αν το ένστικτο σου σου λέει κάτι άλλο από οτι διαβάζεις εδω καν το...

δεν μπορώ να δεχτώ οτι στα δύσκολα αντέξατε και για μια στιγμή εκνευρισμού ..η για την πεθερά θα το διαλύσετε!! αδιανόητο
.....

Τα διάβασα κι εγώ, κι είπα δε θα απαντήσω. Αλλά με αυτό το ποστ της μπουμπουκίτσας, άλλαξα γνώμη.

Συμφωνώ μαζί της. Μην ακούς/διαβάζεις τι λέει η μία και η άλλη.

Ήθελα να πω το εξής:
Η ιστορία σου και η περιγραφή του άντρα σου, μου θυμίζει πάαρα πολύ τον πρώην μου. Τόσο, που επηρεάστηκα χθες και τον είδα στον ύπνο μου (ξου ξου!)
Η κατάσταση μαζί του είχε ξεπεράσει τη φάση του: "άντε γμσου" και είχε φτάσει στο ξύλο.
Εγώ δεν ήμουν παντρεμένη, δεν είχα παιδί. Ήμουν μόλις 24. Σηκώθηκα κι έφυγα.

Στη δική σου περίπτωση δεν ξέρω ούτε πώς θα εξελιχθεί, ούτε τι πρέπει να κάνεις. Ακόμα κι αν ήξερα, δε θα σου έλεγα. Γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.

Αν θα μπορούσα να κάνω μία υπόθεση/εικασία είναι η εξής:
1)Δίνεις τόπο στην οργή (και στην πεθερά) τα ξαναβρίσκετε και είστε καλά α) για λίγο, μέχρι την επόμενη "έκρηξη" β) για πάντα
2)Χωρίζεις και "ησυχάζεις" (όχι και τόσο ξεκάθαρο, αφού μπορεί να έχεις ντράβαλα για την επιμέλεια του παιδιού, διατροφές κτλ
3)Μένεις στη μαμά σου επ'αόριστον περιμένοντας να του έρθει η επιφοίτηση και να έρθει να σε πάρει πάνω στο άσπρο άλογο (Πήγασο) πετώντας με κατεύθυνση το φεγγάρι, ευτυχισμένοι για πάντα...

957ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 4:12 am

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:τατιανα τώρα το διάβασα και εγώ...

δεν κατάλαβα ακριβώς τι έγινε όμως...ήσασταν στης μαμάς σου...του είπες πως θέλεις να μετακομίσετε εκεί..είπε πως δεν θέλει...μετά έπαιζε στο κινητό και σε ειρωνεύτηκε ..και του είπες να πάει σπίτι??..και σου είπε οκ ως εδώ?/
καλά κατάλαβα??


εγω θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής:

αν δεν διάβαζες όλα αυτά στο φόρουμ..και πως άλλες κοπέλες τους βαζουν ''στην θέση΄΄ τους.....θα αντιδρούσες το ίδιο??

γιατι δεν είναι ολοι οι άντρες ίδιοι...δεν μπορείς να βάλεις όλους τους ανθρώπους να επιλέξουν η συντροφο η γονεις...οσο σκάρτα και αν φερθούν οι γονείς..πάντα θα είναι μάνα του...εσύ θα διέγραφες την μαμά σου??
από την άλλη αν όντως όλα αυτά είναι η τατιάνα...και αν ετσι και αλλιως δεν θέλεις να συμβιβαστείς η να ανεχτεις τη μανα και το ότι πάντα θα υπάρχει και αυτη ...τότε μάλλον δεν έχει νοημα να συνεχίσεις..

παντως θα μιλήσω για μένα και απλά σκέψου το...και εγώ από τοτε που διαβάζω στο φόρουμ εχω μαλωσει περισσότερες φορες με τον άντρα μου...γιατι διαβάζεις πως οι περισσότερες τους βάζουν στη θεση του..τουσ απομακρύνουν απο τις μαναδες τους..καποιοι δεν ξαναμιλανε στους γονείς..κλπ...και λες χαζη ειμαι εγω??
όμως ο καθενας τα καταφέρνει καλύτερα οταν ακολουθήσει το ένστικτο του..και ο καθένας τα καταφέρνει με τον τροπο του..

δεν ειναι σε όλους τοσο ισχυρό το ΄΄κάτω κεφαλι΄΄ ωστε να ακούν μονο την γυναίκα που τους κάθεται να το πω ωμά..

αν το ένστικτο σου σου λέει κάτι άλλο από οτι διαβάζεις εδω καν το...

δεν μπορώ να δεχτώ οτι στα δύσκολα αντέξατε και για μια στιγμή εκνευρισμού ..η για την πεθερά θα το διαλύσετε!! αδιανόητο

το να χωρίζεις ειναι η ευκολη λυση ,,,το να κρατήσεις την οικογενεια ειναι το δύσκολο..(αν γινεται φυσικα ..και εφοσον δεν υπαρχει βια,κακοποίηση κλπ.)

η καλύτερη μου φίλη που χωρισε με 2 παιδιά ..αν και εχει ξαναφιαξει τη ζωη της μου λέει πάντα .πως αν ηξερε θα εβαζε στην άκρη τον εγωισμό της για να κρατήσει τον πρώτο γάμο της..


αυτα..
ελπιζω να βρεις την ακρη ,...

αν και εσυ δεν τα πιστεύεις αυτα..θα προσεύχομαι να γίνει το καλύτερο για εσένα!


Προσυπογράφω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πήρες όλες τις λέξεις μέσα από το στόμα μου!!!!!!!!!Λες και σου τα έγραψα κι εγώ έτσι ακριβώς Τατιάνα!!!!!
Μη διαλύεις το σπίτι σου!!!Μην κάνεις την χάρη σε κανέναν!!!!

958ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 4:27 am

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΟΥ!ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ!ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΛΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ?ΣΕ ΣΥ ΠΟΛΥ ΑΞΙΑ ΔΕΝ ΤΙΝ ΕΔΩΣΕΣ ΑΥΤΗΝ ΤΙΝ ΓΥΝΑΙΚΑ?ΠΟΛΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕΣ.....ΣΤΟ ΝΑ ΤΙΝ ΚΡΑΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΩΡΑ ΤΙΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ.....ΑΥΤΗΝ ΤΙΝ ΣΤΙΓΜΗ ΒΑΖΩ ΤΙΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ?ΟΧΙ ΤΑΤΙΑΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΟΥΣΑ ΤΙΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΕΘΕΡΑΣ!!!ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΕΡΑΤΩΣΕ,ΣΕ ΔΕΡΝΕΙ,ΑΓΝΩΕΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΒΓΕΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ,ΤΡΩΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΕΣΑΣ....Ε ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΡΕ ΤΑΤΙΑΝΑ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΥΘΗΝΩΣ,ΟΛΗ Η ΑΝΤΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΗ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ,ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΠΟΝΑΕΙ ΓΙΑΤΙΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΚΡΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΕ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΑΝΑ...ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΠ ΑΝΤΙΔΡΑ ΕΤΣΙ,ΟΣΟ ΓΙΑ 2 ΝΙΝΙ ΑΣΤΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΡΟΠΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΕΣ ΤΟ,ΣΚΕΨΟΥ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΙΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ?ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ?ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΙΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ?ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΞΕΧΑΣΑ ΤΙΝ ΠΕΘΕΡΑ ΞΕΧΑΣΕ ΤΙΝ ΑΔΕΡΦΗ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΟΤΑΝ ΧΡΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ...ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ,ΙΣΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΒΗΣΑΣΝ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ......ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ ΑΝ ΕΓΡΑΨΑΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΑΞΗΓΕΙΣ,ΚΑΛΟΔΙΑΘΕΤΑ ΤΟ ΕΚΕΝΑ! Very Happy

959ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 7:52 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου ζητησε συγγνωμη..
Θα δειξει...

960ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 7:56 am

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:Μου ζητησε συγγνωμη..
Θα δειξει...

Άντε να τα βρείτε, και εγώ του έχω πει του δικού μου αι γαμήσου στα νεύρα μου πάνω, δεν σημαίνει οτι το εννοούσε κούκλα μου Sad


961ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 10:34 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τατιάνα μου δεν είναι αδιακρισία, ενδιαφέρον είναι κι αν θες απαντάς:
Δηλαδή είσαι στην τρίτη εκδοχή του προηγούμενου ποστ μου, ή απλά είστε "στον πάγο" μέχρι να κόψεις αντιδράσεις?

962ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 11:42 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kanty έγραψε:γεια σου Τατιανα.... ειμαι καινουρια και εχω διαβασει ολλες σου τις ιστοριες και ειδη νιωθω σαν να σε ξερω περιμενω με αγωνια τις εξεληξεις.....

Γεια σου μικρη Καντυ....

bou-boukitsa έγραψε:...
παντως θα μιλήσω για μένα και απλά σκέψου το...και εγώ από τοτε που διαβάζω στο φόρουμ εχω μαλωσει περισσότερες φορες με τον άντρα μου...γιατι διαβάζεις πως οι περισσότερες τους βάζουν στη θεση του..τουσ απομακρύνουν απο τις μαναδες τους..καποιοι δεν ξαναμιλανε στους γονείς..κλπ...και λες χαζη ειμαι εγω??
όμως ο καθενας τα καταφέρνει καλύτερα οταν ακολουθήσει το ένστικτο του..και ο καθένας τα καταφέρνει με τον τροπο του..

δεν ειναι σε όλους τοσο ισχυρό το ΄΄κάτω κεφαλι΄΄ ωστε να ακούν μονο την γυναίκα που τους κάθεται να το πω ωμά..

αν το ένστικτο σου σου λέει κάτι άλλο από οτι διαβάζεις εδω καν το...

δεν μπορώ να δεχτώ οτι στα δύσκολα αντέξατε και για μια στιγμή εκνευρισμού ..η για την πεθερά θα το διαλύσετε!! αδιανόητο
.....

Ναι κι εγω αυτο λεω απο μεσα μου...Οπως και του το ειπα χθες βραδυ που βρεθηκαμε...Ναι,νομιζω οτι πρεπει να παρακαμψω τελειως αυτο το πραγμα,γιατι ειδα οτι αυτη συμπεριφερθηκε σα να μη συνεβει τιποτα κι εγω εγινα τουρμπο...Οποτε θα κανω πλεον σα να μην υπαρχει...Μια τελευταια προσπαθεια?Πεστε το κι ετσι...

Tziz έγραψε:
Τα διάβασα κι εγώ, κι είπα δε θα απαντήσω. Αλλά με αυτό το ποστ της μπουμπουκίτσας, άλλαξα γνώμη.

Συμφωνώ μαζί της. Μην ακούς/διαβάζεις τι λέει η μία και η άλλη.

Ήθελα να πω το εξής:
Η ιστορία σου και η περιγραφή του άντρα σου, μου θυμίζει πάαρα πολύ τον πρώην μου. Τόσο, που επηρεάστηκα χθες και τον είδα στον ύπνο μου (ξου ξου!)
Η κατάσταση μαζί του είχε ξεπεράσει τη φάση του: "άντε γμσου" και είχε φτάσει στο ξύλο.
Εγώ δεν ήμουν παντρεμένη, δεν είχα παιδί. Ήμουν μόλις 24. Σηκώθηκα κι έφυγα.

Στη δική σου περίπτωση δεν ξέρω ούτε πώς θα εξελιχθεί, ούτε τι πρέπει να κάνεις. Ακόμα κι αν ήξερα, δε θα σου έλεγα. Γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.

Αν θα μπορούσα να κάνω μία υπόθεση/εικασία είναι η εξής:
1)Δίνεις τόπο στην οργή (και στην πεθερά) τα ξαναβρίσκετε και είστε καλά α) για λίγο, μέχρι την επόμενη "έκρηξη" β) για πάντα
2)Χωρίζεις και "ησυχάζεις" (όχι και τόσο ξεκάθαρο, αφού μπορεί να έχεις ντράβαλα για την επιμέλεια του παιδιού, διατροφές κτλ
3)Μένεις στη μαμά σου επ'αόριστον περιμένοντας να του έρθει η επιφοίτηση και να έρθει να σε πάρει πάνω στο άσπρο άλογο (Πήγασο) πετώντας με κατεύθυνση το φεγγάρι, ευτυχισμένοι για πάντα...

Tziz έγραψε:Τατιάνα μου δεν είναι αδιακρισία, ενδιαφέρον είναι κι αν θες απαντάς:
Δηλαδή είσαι στην τρίτη εκδοχή του προηγούμενου ποστ μου, ή απλά είστε "στον πάγο" μέχρι να κόψεις αντιδράσεις?

Κοιτα να δεις Αγγελικη μου,Ο Νικολας δεν θα τολμησει να μου σηκωσει ποτε χερι κι αν το κανει αυτο μετα καλυτερα θα πρεπει να εξαφανιστει...Ο αδερφος μου δε θα χαριστει και θα τον σκοτωσει,απλα κι ομορφα...
Ναι,χθες μου ζητησε συγγνωμη,αλλα οταν του ειπα "σηκω φυγε απο δω" τα εχασε και νευριασε πολυ και δε θυμαται να μου ειπε αντε γαμησου.Ναι κι εγω βριζω.Εγω του ειχα πει καποτε.."δε γαμιεστε"...τωρα το θυμηθηκα...Βεβαια αρπαχτηκαμε παλι οταν βρεθηκαμε,αλλα βγαλαμε ακρη στο τελος...Μου ειπε οτι θα μετακομισουμε κι οτι δε μπορει χωρις εμενα..
Μου ειπε το κουλο οτι η μανα του κανει κρα για να κρατησει τον γιο μου 2 μερες και του λεω,σε παρακαλω αυτο το κομματι με τον γιο μας και αυτην δε θα ξανα ανοιχτει,νομιζω οτι στο ειχα πει οταν με εβρισε,οτι εμενα και τον γιο μου ποτε δε θα μας ξαναδει...Και ειμαι απολυτη σε αυτο...Κι τελειωσε εκει...

Ακου εκει κανει κρα...Δλδ αμα εκανε οντως κρα τι θα εκανε???

963ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 12:33 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
kanty έγραψε:γεια σου Τατιανα.... ειμαι καινουρια και εχω διαβασει ολλες σου τις ιστοριες και ειδη νιωθω σαν να σε ξερω περιμενω με αγωνια τις εξεληξεις.....

Γεια σου μικρη Καντυ....

bou-boukitsa έγραψε:...
παντως θα μιλήσω για μένα και απλά σκέψου το...και εγώ από τοτε που διαβάζω στο φόρουμ εχω μαλωσει περισσότερες φορες με τον άντρα μου...γιατι διαβάζεις πως οι περισσότερες τους βάζουν στη θεση του..τουσ απομακρύνουν απο τις μαναδες τους..καποιοι δεν ξαναμιλανε στους γονείς..κλπ...και λες χαζη ειμαι εγω??
όμως ο καθενας τα καταφέρνει καλύτερα οταν ακολουθήσει το ένστικτο του..και ο καθένας τα καταφέρνει με τον τροπο του..

δεν ειναι σε όλους τοσο ισχυρό το ΄΄κάτω κεφαλι΄΄ ωστε να ακούν μονο την γυναίκα που τους κάθεται να το πω ωμά..

αν το ένστικτο σου σου λέει κάτι άλλο από οτι διαβάζεις εδω καν το...

δεν μπορώ να δεχτώ οτι στα δύσκολα αντέξατε και για μια στιγμή εκνευρισμού ..η για την πεθερά θα το διαλύσετε!! αδιανόητο
.....

Ναι κι εγω αυτο λεω απο μεσα μου...Οπως και του το ειπα χθες βραδυ που βρεθηκαμε...Ναι,νομιζω οτι πρεπει να παρακαμψω τελειως αυτο το πραγμα,γιατι ειδα οτι αυτη συμπεριφερθηκε σα να μη συνεβει τιποτα κι εγω εγινα τουρμπο...Οποτε θα κανω πλεον σα να μην υπαρχει...Μια τελευταια προσπαθεια?Πεστε το κι ετσι...

Tziz έγραψε:
Τα διάβασα κι εγώ, κι είπα δε θα απαντήσω. Αλλά με αυτό το ποστ της μπουμπουκίτσας, άλλαξα γνώμη.

Συμφωνώ μαζί της. Μην ακούς/διαβάζεις τι λέει η μία και η άλλη.

Ήθελα να πω το εξής:
Η ιστορία σου και η περιγραφή του άντρα σου, μου θυμίζει πάαρα πολύ τον πρώην μου. Τόσο, που επηρεάστηκα χθες και τον είδα στον ύπνο μου (ξου ξου!)
Η κατάσταση μαζί του είχε ξεπεράσει τη φάση του: "άντε γμσου" και είχε φτάσει στο ξύλο.
Εγώ δεν ήμουν παντρεμένη, δεν είχα παιδί. Ήμουν μόλις 24. Σηκώθηκα κι έφυγα.

Στη δική σου περίπτωση δεν ξέρω ούτε πώς θα εξελιχθεί, ούτε τι πρέπει να κάνεις. Ακόμα κι αν ήξερα, δε θα σου έλεγα. Γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.

Αν θα μπορούσα να κάνω μία υπόθεση/εικασία είναι η εξής:
1)Δίνεις τόπο στην οργή (και στην πεθερά) τα ξαναβρίσκετε και είστε καλά α) για λίγο, μέχρι την επόμενη "έκρηξη" β) για πάντα
2)Χωρίζεις και "ησυχάζεις" (όχι και τόσο ξεκάθαρο, αφού μπορεί να έχεις ντράβαλα για την επιμέλεια του παιδιού, διατροφές κτλ
3)Μένεις στη μαμά σου επ'αόριστον περιμένοντας να του έρθει η επιφοίτηση και να έρθει να σε πάρει πάνω στο άσπρο άλογο (Πήγασο) πετώντας με κατεύθυνση το φεγγάρι, ευτυχισμένοι για πάντα...

Tziz έγραψε:Τατιάνα μου δεν είναι αδιακρισία, ενδιαφέρον είναι κι αν θες απαντάς:
Δηλαδή είσαι στην τρίτη εκδοχή του προηγούμενου ποστ μου, ή απλά είστε "στον πάγο" μέχρι να κόψεις αντιδράσεις?

Κοιτα να δεις Αγγελικη μου,Ο Νικολας δεν θα τολμησει να μου σηκωσει ποτε χερι κι αν το κανει αυτο μετα καλυτερα θα πρεπει να εξαφανιστει...Ο αδερφος μου δε θα χαριστει και θα τον σκοτωσει,απλα κι ομορφα...
Ναι,χθες μου ζητησε συγγνωμη,αλλα οταν του ειπα "σηκω φυγε απο δω" τα εχασε και νευριασε πολυ και δε θυμαται να μου ειπε αντε γαμησου.Ναι κι εγω βριζω.Εγω του ειχα πει καποτε.."δε γαμιεστε"...τωρα το θυμηθηκα...Βεβαια αρπαχτηκαμε παλι οταν βρεθηκαμε,αλλα βγαλαμε ακρη στο τελος...Μου ειπε οτι θα μετακομισουμε κι οτι δε μπορει χωρις εμενα..
Μου ειπε το κουλο οτι η μανα του κανει κρα για να κρατησει τον γιο μου 2 μερες και του λεω,σε παρακαλω αυτο το κομματι με τον γιο μας και αυτην δε θα ξανα ανοιχτει,νομιζω οτι στο ειχα πει οταν με εβρισε,οτι εμενα και τον γιο μου ποτε δε θα μας ξαναδει...Και ειμαι απολυτη σε αυτο...Κι τελειωσε εκει...

Ακου εκει κανει κρα...Δλδ αμα εκανε οντως κρα τι θα εκανε???


αν θελει το παιδι να μαθει να σεβεται την μανα του,κ με το ζορι να το κανει.Κ ας μη σε χωνευει...και να σου ζητησει συγνωμη.
Θα μετακομισετε τελικα? Smile Αυτο καταλαβα!Αντε μακαρι!

964ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 12:39 pm

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να αφήσεις λίγο τα πράγματα να ηρεμήσουν ανάμεσά σας, δεν είναι απαραίτητο να ξανασυζητήσετε για την μάνα του. Εγώ έχω πει στον άντρα μου, αν θέλεις να πηγαίνεις στους γονείς σου, πήγαινε μόνος σου. Ούτε γενικά θα πολυασχοληθώ μαζί τους, ούτε θα τον ρωτήσω τι ειπώθηκε. Δεν με ενδιαφέρει, από την στιγμή που δεν με έχουν βοηθήσει σε τίποτα, δεν πρόκειται να βοηθήσω ούτε εγώ. Να είναι τα παιδάκια μου καλά και εγώ το ίδιο, για να τα μεγαλώσω. Το ίδιο κάνε και εσύ, πιο πολύ για να βρεις την ηρεμία σου.

965ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 12:43 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι θα μετακομισουμε.
Οσο για την μανα του ναι,του ειπα αμα μου ζητησει συγγνωμη σοβαρα ομως κι οχι ετσι απλα τοτε θα κανουμε καποια καινουργια αρχη κι αν φυσικα με σεβεται οπως εγω την σεβαστηκα..Αλλα επειδη κατι τετοιο ΔΕ θα γινει ας μη συνεχισουμε του ειπ γιατι τα θεμελια μας τριζουν ασχημα του ειπα και δε ξερω αν το εχεις καταλαβει....Αν εσυ του λεω γουσταρεις για χαρη της να το διαλυσουμε εμενα ναι θα με πειραξει στην αρχη και θα πικραθω αλλα δε θα βγω εγω η χαμενη,αλλα εσυ που θα μεινεις μονος σου...

966ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 12:47 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giorgina έγραψε:Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να αφήσεις λίγο τα πράγματα να ηρεμήσουν ανάμεσά σας, δεν είναι απαραίτητο να ξανασυζητήσετε για την μάνα του. Εγώ έχω πει στον άντρα μου, αν θέλεις να πηγαίνεις στους γονείς σου, πήγαινε μόνος σου. Ούτε γενικά θα πολυασχοληθώ μαζί τους, ούτε θα τον ρωτήσω τι ειπώθηκε. Δεν με ενδιαφέρει, από την στιγμή που δεν με έχουν βοηθήσει σε τίποτα, δεν πρόκειται να βοηθήσω ούτε εγώ. Να είναι τα παιδάκια μου καλά και εγώ το ίδιο, για να τα μεγαλώσω. Το ίδιο κάνε και εσύ, πιο πολύ για να βρεις την ηρεμία σου.

Ναι αυτο θα κανω γιατι οντως πολυ αξια εδωσα..
Το αστειο ειναι οτι εστειλε πορτοκαλια ρε κοριτσια και σπαθολαδο και φωτακια για το χριστουγεννιατικο δεντρο...Δε παει καλα....

967ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 1:07 pm

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tatijana έγραψε:
giorgina έγραψε:Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να αφήσεις λίγο τα πράγματα να ηρεμήσουν ανάμεσά σας, δεν είναι απαραίτητο να ξανασυζητήσετε για την μάνα του. Εγώ έχω πει στον άντρα μου, αν θέλεις να πηγαίνεις στους γονείς σου, πήγαινε μόνος σου. Ούτε γενικά θα πολυασχοληθώ μαζί τους, ούτε θα τον ρωτήσω τι ειπώθηκε. Δεν με ενδιαφέρει, από την στιγμή που δεν με έχουν βοηθήσει σε τίποτα, δεν πρόκειται να βοηθήσω ούτε εγώ. Να είναι τα παιδάκια μου καλά και εγώ το ίδιο, για να τα μεγαλώσω. Το ίδιο κάνε και εσύ, πιο πολύ για να βρεις την ηρεμία σου.

Ναι αυτο θα κανω γιατι οντως πολυ αξια εδωσα..
Το αστειο ειναι οτι εστειλε πορτοκαλια ρε κοριτσια και σπαθολαδο και φωτακια για το χριστουγεννιατικο δεντρο...Δε παει καλα....


Α! και μένα μου στέλνει διάφορα, φαγητά, πατάτες, φρούτα, όταν βλέπει τα εγγόνια της δίνει και κάποια λεφτά. Εγώ τα παίρνω, υπήρξαν κάποιες φορές που έλεγα στον άντρα μου να τα γυρίσει πίσω, γιατί μου την έδινε που δεν μας είχε ρωτήσει ποτέ να κρατήσει τα παιδιά, με εξαίρεση 2 εβδομαδες ένα καλοκάιρι και μετά μας άφησε ξεκρέμαστους ενώ είχε συμφωνήσει να μας τα κρατήσει. Και η απάντησή της όταν ο άντρας μου την ρώτησε τι θα τα κάνω, ξέρεις ποιά ήταν ΚΟΨΕ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΟΥ, ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. Ούτε την παίρνω τηλέφωνο, ούτε πάω να την επισκεφτώ και όποτε βλεπόμαστε ναι θα την χαιρετήσω και θα είμαι τυπική. Όχι πολλά πολλά και με έχει βολέψει πια αυτή η κατάσταση. Ο άντρας μου ας κάνει ότι νομίζει, γονείς του είναι. Για αυτό κοριτσάκι μου,μην κάθεσαι να σκας τόσο πολύ, άσε που ο ίδιος ο άντρας σου δεν νομίζω ότι θα θέλει να πάει να μείνει με την μάνα του πια, δεν είναι και τόσο εύκολο να γυρνάς πίσω όταν έχεις συνηθίσει σε άλλο τρόπο ζωής.

968ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 1:31 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giorgina έγραψε:
tatijana έγραψε:
giorgina έγραψε:Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να αφήσεις λίγο τα πράγματα να ηρεμήσουν ανάμεσά σας, δεν είναι απαραίτητο να ξανασυζητήσετε για την μάνα του. Εγώ έχω πει στον άντρα μου, αν θέλεις να πηγαίνεις στους γονείς σου, πήγαινε μόνος σου. Ούτε γενικά θα πολυασχοληθώ μαζί τους, ούτε θα τον ρωτήσω τι ειπώθηκε. Δεν με ενδιαφέρει, από την στιγμή που δεν με έχουν βοηθήσει σε τίποτα, δεν πρόκειται να βοηθήσω ούτε εγώ. Να είναι τα παιδάκια μου καλά και εγώ το ίδιο, για να τα μεγαλώσω. Το ίδιο κάνε και εσύ, πιο πολύ για να βρεις την ηρεμία σου.

Ναι αυτο θα κανω γιατι οντως πολυ αξια εδωσα..
Το αστειο ειναι οτι εστειλε πορτοκαλια ρε κοριτσια και σπαθολαδο και φωτακια για το χριστουγεννιατικο δεντρο...Δε παει καλα....


Α! και μένα μου στέλνει διάφορα, φαγητά, πατάτες, φρούτα, όταν βλέπει τα εγγόνια της δίνει και κάποια λεφτά. Εγώ τα παίρνω, υπήρξαν κάποιες φορές που έλεγα στον άντρα μου να τα γυρίσει πίσω, γιατί μου την έδινε που δεν μας είχε ρωτήσει ποτέ να κρατήσει τα παιδιά, με εξαίρεση 2 εβδομαδες ένα καλοκάιρι και μετά μας άφησε ξεκρέμαστους ενώ είχε συμφωνήσει να μας τα κρατήσει. Και η απάντησή της όταν ο άντρας μου την ρώτησε τι θα τα κάνω, ξέρεις ποιά ήταν ΚΟΨΕ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΟΥ, ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. Ούτε την παίρνω τηλέφωνο, ούτε πάω να την επισκεφτώ και όποτε βλεπόμαστε ναι θα την χαιρετήσω και θα είμαι τυπική. Όχι πολλά πολλά και με έχει βολέψει πια αυτή η κατάσταση. Ο άντρας μου ας κάνει ότι νομίζει, γονείς του είναι. Για αυτό κοριτσάκι μου,μην κάθεσαι να σκας τόσο πολύ, άσε που ο ίδιος ο άντρας σου δεν νομίζω ότι θα θέλει να πάει να μείνει με την μάνα του πια, δεν είναι και τόσο εύκολο να γυρνάς πίσω όταν έχεις συνηθίσει σε άλλο τρόπο ζωής.

τα παιδια τα βλεπουν?
δε φοβασαι οτι θα λενε οτι εμεις στελνουμε τοσα και εκεινη ενω τα δεχεται δε μας φερνει τα παιδια?

969ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 1:43 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evvi έγραψε:πιστευω πως ολο το φορουμ περιμενει με αγωνια το επομενο επεισοδιο της τατιανας!
σαν σειρα πιστευω εγινες χαχαχχαχα

Ναι ειδες ειμαι για γελια...Ειμαι εδω για να σας κανω να γελατε..

970ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 1:50 pm

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
evvi έγραψε:πιστευω πως ολο το φορουμ περιμενει με αγωνια το επομενο επεισοδιο της τατιανας!
σαν σειρα πιστευω εγινες χαχαχχαχα

Ναι ειδες ειμαι για γελια...Ειμαι εδω για να σας κανω να γελατε..

προς Θεου δε το πα σοβαρα ουτε πιστευω οτι ειναι για γελια η κατασταση ισα ισα για κλαματα ειναι....

ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες Crying or Very sad ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 40746

971ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τρι Νοε 22, 2011 3:20 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ Τατιάνα θα πω πως δεν είναι ούτε για γέλια ούτε για κλάματα η ιστορία σου.
Είναι μια κλασική οικογενειακή κατάσταση που πολλές έχουμε περάσει, είτε οι ίδιες μας, είτε μέσω κάποιου γνωστού ή συγγενικού προσώπου...
Άλλες ιστορίες έχουν αίσιο τέλος κι άλλες όχι και τόσο.
Σου εύχομαι ατσάλινα νεύρα!
Υπομονή πριν πεις ή κάνεις οτιδήποτε για την πεθερά σου.
Και να δείχνεις στον άντρα σου ότι τον αγαπάς. Έτσι τον "παρακινείς" να στο δείχνει και αυτός.

972ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Νοε 23, 2011 12:41 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

τατιανα μου! ψαξε λιγο σε ολο σου το σοι κ βρες τον πιο στριμμενο στγγενη σου! εμενα για παραδειγμα η αδερφη του μπαμπα μου ειναι πολυ γρουσουζα. (δε μπορει ολοκληρο σοι, εναν αναποδο θα εχετε!) τοσα χρονια εχω συνηθισει πλεον οτι η θεια μου θα σηκωσει φασαριες απ το πουθενα, θα μας κραταει μουτρα κ οταν θελει θα μας ξαναμιλησει. το ιδιο ακριβως κανει κ στα παιδια της.ειναι το ανεκδοτο στο σοι μας. αυτη η γυναικα δε μπορει να ζησει αλλιως. τι να την κανουμε? να την απομωνοσουμε? δε γινεται! μονη της μαλωνει μονη της μονιαζει. ο αντρας της δεν ασχολειται πλεον. κατι αναλογο μου κανει κ η δικια σου...ασ την ! ειδες οτι αυτη κ πραγματα εστειλε κ σαν να μη συμβαινει τιποτα κανει. αυτη τωρα βρηκε κ ασχολειται. κι αν αποφασισεις να κανεις καινουργια αρχη , ισως παλι να σου φερθει ασχημα αλλα να ξερεις οτιι αν λγαριαστειτε η δυο σας μετα θα σε παραδεχτει (μπορει να μη στο πει ποτε) αλλα μεσα της θα χαρει που δε πηρες το παιδι να φυγεις.αυτο το πιστευω. τωρα εγω για αλλη μια φορα καταλαβα ποσο σαγαπαει ο αντρας σου κ πως ΔΕ πρεπει να χωρισεις! αντε κερδισμενη βγηκες, θα μετακομισετε κιολας!κ επιτρεψε μου να σου υπενθυμισω οτι σε καποιες γυναικες η επιλοχεια φαση κραταει πολυ καιρο...αν ησουν σε αλλη φαση θα το περνουσες διαφορετικα, τωρα ολο αυτο που περιεγραφες τοσο καιρο , οτι πνιγεσαι κτλ νομιζω οτι οφειλεται κ σαυτο. οχι οτι σου εκανε λιγα, απλα σε διαφορετικη φαση δε θα σεπαιρνε απο κατω.

973ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Νοε 23, 2011 1:11 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επιλοχια; Πόσο ακόμη ρε κορίτσια θα κρατήσει;;;;;;

974ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Νοε 23, 2011 1:23 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις!μη τα σκεφτεσαι αυτα ομως! τωρα να ανοιξεις θεμα ματακομισης! ποτε θα πατε να το δειτε?

975ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! - Σελίδα 39 Empty Απ: ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ 2!!! Τετ Νοε 23, 2011 1:30 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τατιανα μου εγω θα πω οτι πολυ χαρηκα με τα νεα σου.Very Happy

Καλες γιορτες να εχεις με ηρεμια και αγαπηVery Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 44]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις