Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
70 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 70 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 42]

Sevi

Sevi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stav2007 έγραψε:ΝΑΙ ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΠΟΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ ΕΙΝΑΙ?
SEVI[b]ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑΚΙΑ.ΕΣΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΑ ΚΕΠ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ?Η ΕΣΥ ΗΛΙΑΝΑ?
Εγω δεν ειπα για τα χαρτια αλλα ευτυχως που μου τα θυμισατε....η ληξιαρχικη πραξη γαμου θα την παρω σε 2 λεπτα απο τον Δημο!!!
Ευχαριστουμε Σταυρουλα μου!!!

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
fennnia έγραψε:ΕΜΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ ,ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ.


Το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης δεν το ήξερα. Ωραία να το φροντίσω να το εχω και αυτό.

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stav2007 έγραψε:ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ......ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ?ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΗΞ.ΓΑΜΟΥ.ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ?ΔΗΛΑΔΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ?
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ,(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ) ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΑΝ ΑΠΟΡΙΠΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑRIEL BEBE.ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΕ ΣΚΟΝΗ Η ΣΕ ΥΡΓΟ?ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΜΑΛΛΑΚΤΙΚΟ Η ΟΧΙ?ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΝΕΣ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ?ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ

Έλα Σταυρούλα μου! Καλημέρα!
Ξέρω ότι πρέπει να πάρουμε μαζί μας και εκείνο το χαρτί που είχαμε υπογράψει ότι τα παιδιά μας π.χ. θα πάρουν το επίθετο του άντρα μας! Ας μας πουν και οι άλλες κοπέλες!!!
Εγώ νομίζω ότι καλύτερα θα είναι σε υγρό το απορρυπαντικό και μαλλακτικό δεν θα βάλω! Στην αρχή μωρέ έχουν πολύ ευαίσθητο δερματάκι...!!!

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΧΕΛΩΝΑΚΙ ΦΩΤΑΚΙ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ Very Happy ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!! ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΛΛΑΕΙ....
ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ!!!!
ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ...ΩΡΑΙΟ ΣΧΕΔΙΟ Wink
ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ Κ ΤΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΚΙΚΟ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!! Ε ΡΕ ΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ Κ ΜΑΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ Κ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Razz Razz Razz Razz
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΚΕΠ ΓΙΑ ΤΗ ΧΑΡΤΟΥΡΑ.
ΑΠ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ.
ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΠΗΡΑ ΣΕ ΥΓΡΟ. ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΑ Κ ΣΙΔΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΝΩ ΣΤΟ ΠΕΡΣΙΛ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΟ ΠΕΡΣΙΛ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ.
ΠΑΝΕΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΛΙΜΠΕΡΟ ΝΟ 2 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ. Κ ΕΧΩ Κ ΤΗΣ BABYLINO ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΝΟ 1. ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΤΗ ΣΤΕΙΛΑΝΕ.
ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝΕ Κ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ-ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΠΑΝΕΣ.

ΡΕ ΑΓΑΠΗ-ΔΩΡΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ?ΚΟΛΛΑΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ....ΚΑΙ ΕΣΥ ARIEL ΠΗΡΕΣ?ΔΗΛΑΛΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΥΓΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΚΟΝΗ?ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΕΙΡΟΜΕΝΑ Η ΟΧΙ?

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="stav2007"]
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΚΙ ]

ΡΕ ΑΓΑΠΗ-ΔΩΡΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ?ΚΟΛΛΑΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ....ΚΑΙ ΕΣΥ ARIEL ΠΗΡΕΣ?ΔΗΛΑΛΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΥΓΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΚΟΝΗ?ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΕΙΡΟΜΕΝΑ Η ΟΧΙ?


ΝΑΙ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΜΟΥ!!! ΔΩΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ(ΘΕΟΥ ΔΩΡΟ) Razz Razz Razz Razz Razz
ΑRIEL BABY ΠΗΡΑ ΥΓΡΟ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΟΤΙ ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΚΟΝΗ ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ. ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΓΩ Rolling Eyes
ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΔΕ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΦΡΑΤΑ Κ ΜΥΡΩΔΑΤΑ.
ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ.
ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ Κ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!! ΘΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΕΚΕΙ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ.

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ.
ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ Κ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!! ΘΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΕΚΕΙ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ.

εαν θυμάμαι καλά για την βαφτιση θελουν τη ληξιαρχική πράξη γεννησης του παιδιού, που σου την δίνουν απο το ληξιαρχειο μεσα στο μαιευτηριο.

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bouba έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ.
ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ Κ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!! ΘΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΕΚΕΙ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ.

εαν θυμάμαι καλά για την βαφτιση θελουν τη ληξιαρχική πράξη γεννησης του παιδιού, που σου την δίνουν απο το ληξιαρχειο μεσα στο μαιευτηριο.

ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟΤΕ ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ Κ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΠΥΛΑΙΑ. ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ Κ ΕΣΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΣ!!!!
ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΑΣ ΤΟ ΔΩΣΑΝΕ ΤΟΤΕ Κ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ???
ΙΣΩΣ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΜΕΡΟΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ???



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΑΓΑΠΗ@ στις Τετ Αυγ 17, 2011 10:03 am, 1 φορά

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στα περισσότερα ιδιωτικά εδω εχει ληξιαρχειο μεσα στα μαιευτήρια. Για ΙΑΣΩ & ΜΗΤΕΡΑ ειμαι σιγουρη. Και το θυμαμαι οτι μας εδωσαν εκεινη την μερα 3-4 αντιγραφα ληξιαρχικής πραξης γεννησης και στο ενα εβαλαν σφραγιδα ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ!

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="ΑΓΑΠΗ@"]
stav2007 έγραψε:
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΚΙ ]

ΡΕ ΑΓΑΠΗ-ΔΩΡΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ?ΚΟΛΛΑΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ....ΚΑΙ ΕΣΥ ARIEL ΠΗΡΕΣ?ΔΗΛΑΛΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΥΓΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΚΟΝΗ?ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΕΙΡΟΜΕΝΑ Η ΟΧΙ?


ΝΑΙ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΜΟΥ!!! ΔΩΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ(ΘΕΟΥ ΔΩΡΟ) Razz Razz Razz Razz Razz
ΑRIEL BABY ΠΗΡΑ ΥΓΡΟ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΟΤΙ ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΚΟΝΗ ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ. ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΓΩ Rolling Eyes
ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΔΕ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΦΡΑΤΑ Κ ΜΥΡΩΔΑΤΑ.
ΤΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ.
ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ Κ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!! ΘΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΕΚΕΙ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝ.

ΔΩΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ....ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΠΑΜΕ ARIEL BABY ΣΕ ΥΓΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΚΟΝΗ ΟΥΤΕ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΑ ΠΑΛΙ ΥΓΡΟ ΕΤΣΙ?ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ?ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΥΣ 40?ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ.ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ Η ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ?

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!! Smile ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΑ!!!!!!!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΙ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΕΓΩ 12 Crying or Very sad ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΕΤΕ ΨΩΝΙΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ.

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ;
ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΑΛΙ Cool

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tzef έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!! Smile ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΑ!!!!!!!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΙ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΕΓΩ 12 Crying or Very sad ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΕΤΕ ΨΩΝΙΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ.

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ;
ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΑΛΙ Cool

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΟΛΕΣ.ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΙΛΑΚΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 10.ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzef έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!! Smile ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΑ!!!!!!!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΙ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΕΓΩ 12 Crying or Very sad ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΕΤΕ ΨΩΝΙΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ.

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ;
ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΑΛΙ Cool

Έλα Tzef μου! Καλησπέρα κοπέλα μου και καλώς μας ήρθες!!!!!! Πριν 2 εβδομάδες που μετρήθηκα είχα πάρει 9.100 κιλά! Τώρα θα δείξει! Αύριο έχω γιατρό! Αλλά αυτές τις μέρες έφαγα αρκετά χαζά... πιτσούλες, σαντουιτσάκια... παγωτάκια! Θα δείξει αύριο αλλά δεν με απασχολεί κιόλας...!!! Σιγά...!!! Τι έμεινε...??? Ούτε 2 μηνάκια!!! Χαίρομαι που περάσατε όμορφα!!! Φιλάκια κουκλίτσα!!!!

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω κοριτσια μετα απο 3 αγορια που εχουν παρει ονομα παππουδων και ενα που του δωσαμε ενοσ θειου που μασ αφησε την μερα που γεννηθηκε ο μικρος στην κορη θα δοδω τα 2 ονομα! (μαρια τησ μαμα μου)που με βοηθησε παρα πολυ και με βοηθαει ακομα και τησ πεθερασ μου οι οποια ειναι ενασ αγιος ανθρωπος.....μαρια σταματινα και θα την φωναζουμε ΜΑΡΙΤΙΝΑ

AntoniaA.

AntoniaA.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσάρες καλήσπέρα!!!

tzef καλώς ήρθες. Γεμίσατε μπαταρίες??? Ζήλεύω....

Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ και σχεδόν τελειώσαμε με την 1η φάση εγγράφων που θα χρειαστώ για τα επιδόματα και τις άδειες. Νομίζω ότι με άλλες 2 φορές θα βγάλουμε άκρη. Ευτυχώς εκεί που είχε μεγάλη σειρά (στις δαπάνες για να βγάλω λογαριασμο), μου παραχωρήσαν προτεραιότητα λόγω εγκυμοσύνης Wink Wink

Κορίτσια όταν πήγαμε στις κλινικές για να δούμε που θα καταλήξουμε μας έδωσαν και λίστα με το τι χαρτιά θα χρειαστούμε (ληξιαρχική πράξη κλπ κλπ..).
Μας είπαν όμως να μην πάμε πολύ νωρίς στο ΚΕΠ να τα βγάλουμε γιατί θα πρέπει να είναι σε κοντινή ημερομηνία από τον τοκετο. Οπότε για ρωτήστε το και αυτό γιατί αν τα θέλουν να έχουν εκδοθεί π.χ. 1 μήνα πριν το τοκετό τότε μήπως μας ξαναστείλουν ξανά για καινούρια?

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bouki έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΧΤΕΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΕΛΙΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΑΜΕ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΥΚΑ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ2ΚΙΛΑ ΚΑΙ 12 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΕΙ ΤΟΝ ΦΑΓΑΜΕ ΤΟΝ ΓΑΙΔΑΡΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΕΙΝΑΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 654316


σαν την δικια μου ειναι και το μωρακι σου εμεισ ειμασταν και ποιο κατω 1975 στησ 34 βδομαδες!!! τωρα μπηκα στην 36 και ειναι 2390 ειναι μικρουλα....αλλα δεν πειραζει 2 βδομαδες μου μενουν ο γιατροσ υπολογιζει να φτασει 2600....και μετα μου δινει 200 γραμμαρια κατω 200 γραμαρια πανω...εγω θα γεννησω στησ 38 βδμ λογο τριων καισαρικων που εχω στο ιστορικο μου...ολα καλα θα πανε μην ανυσηχεισ τοσο για το βαροσ του!!! θα παρει μετα μαζεμενα!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΤΕ.ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΙΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ,ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΣΥΓΚΑΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η Sudocrem.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΧΡΙΑΣΤΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ(ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ)ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΕΡΜΙΚΙΤΙΔΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ.

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AntoniaA. έγραψε:Κοριτσάρες καλήσπέρα!!!

tzef καλώς ήρθες. Γεμίσατε μπαταρίες??? Ζήλεύω....

Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ και σχεδόν τελειώσαμε με την 1η φάση εγγράφων που θα χρειαστώ για τα επιδόματα και τις άδειες. Νομίζω ότι με άλλες 2 φορές θα βγάλουμε άκρη. Ευτυχώς εκεί που είχε μεγάλη σειρά (στις δαπάνες για να βγάλω λογαριασμο), μου παραχωρήσαν προτεραιότητα λόγω εγκυμοσύνης Wink Wink

Κορίτσια όταν πήγαμε στις κλινικές για να δούμε που θα καταλήξουμε μας έδωσαν και λίστα με το τι χαρτιά θα χρειαστούμε (ληξιαρχική πράξη κλπ κλπ..).
Μας είπαν όμως να μην πάμε πολύ νωρίς στο ΚΕΠ να τα βγάλουμε γιατί θα πρέπει να είναι σε κοντινή ημερομηνία από τον τοκετο. Οπότε για ρωτήστε το και αυτό γιατί αν τα θέλουν να έχουν εκδοθεί π.χ. 1 μήνα πριν το τοκετό τότε μήπως μας ξαναστείλουν ξανά για καινούρια?

Kαλημέρα Αντωνία μου!
Αφού έβγαλες άκρη πάλι καλά...!!!
Τι χαρτιά σου είπαν ότι χρειάζεται για την κλινική?
Δεν μας τα γράφεις αναλυτικά?
Φιλάκια κούκλα!

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despoinaki έγραψε:
stav2007 έγραψε:ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ......ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ?ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΗΞ.ΓΑΜΟΥ.ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ?ΔΗΛΑΔΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ?
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ,(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ) ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΑΝ ΑΠΟΡΙΠΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑRIEL BEBE.ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΕ ΣΚΟΝΗ Η ΣΕ ΥΡΓΟ?ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΜΑΛΛΑΚΤΙΚΟ Η ΟΧΙ?ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΝΕΣ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ?ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ

Έλα Σταυρούλα μου! Καλημέρα!
Ξέρω ότι πρέπει να πάρουμε μαζί μας και εκείνο το χαρτί που είχαμε υπογράψει ότι τα παιδιά μας π.χ. θα πάρουν το επίθετο του άντρα μας! Ας μας πουν και οι άλλες κοπέλες!!!
Εγώ νομίζω ότι καλύτερα θα είναι σε υγρό το απορρυπαντικό και μαλλακτικό δεν θα βάλω! Στην αρχή μωρέ έχουν πολύ ευαίσθητο δερματάκι...!!!

οχι δεν χρειαζεται αυτο το χαρτο που λεει οτι τα παιδια θα εχουν το επωνυμο του αντα σασ! μονο πιστοποιητικο γαμου η οικογενιακη κατασταση.....εγω πηγα μια το ενα μια το αλλο δεν ειχαν προβλημα και στην εξοδο θα σασ δωσουν ληξιαρχηκη πραξη γεννησεισ του παιδιου!

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stav2007 έγραψε:ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΤΕ.ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΙΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ,ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΣΥΓΚΑΜΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η Sudocrem.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΧΡΙΑΣΤΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ(ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ)ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΕΡΜΙΚΙΤΙΔΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ.

εγω θα γεννησω στο λητο σε 15 μερες!!! τωρα δεν ξερω αν θα πρεπει η μικρη μου να μπει θερμοκητιδα ελπιζω πωσ οχι...... Mad Mad

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
TZEF καλως όρισες κοπέλα μου. Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα και να ανακοινώνουμε γέννες!
Λοιπόν τωρα μπηκα και ειδα στο νοσοκομειο που θα γεννησω τι δικαιολογητικά θελει. Εχει δίκιο η Κατερίνα, ή ληξιαρχική πράξη γάμου ή πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.(σημείωση: και στα δυο γραφει ποιο θα είναι το επιθετο των παιδιων) Και επίσης έχει δίκιο η Αντωνία δεν θέλει πολύ παλιο. Θελει να ειναι σχετικά πρόσφατο.
Κατερίνα πολύ ωραίο το Μαριτίνα!!

AntoniaA.

AntoniaA.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Από την κλινική μου ζητήσαν από χαρτιά:
α) Ληξιαρχική Πράξη Γάμου.
β) Ταυτότητες (τη δικιά μου και του άντρα μου) τις κανονικές και ένα αντίγραφο επικυρωμένο από ΚΕΠ.
Τώρα τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να έχουν βγει περίπου 3 εβδομάδες πριν την ημέρα του τοκετού.

Επίσης να κρατάω μαζί μου και τις τελευταίες εξετάσεις αίματος και ούρων.

Όποτε εγώ θα τα αφήσω να τα βγάλω αρχές Οκτωβρίου.

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσάκια μου επιστρέψαμε κι εμειιις! Αχ λιγώνομαι να τη βλέπω! Ημασταν πολύ δραστήριες με το κεφαλάκι μας να έχει πάρει θέση προς τα κάτω! Και ζυγίζουμε 1640 γρ. Βάλτε μας και μας στα μινιόν κοριτσάκια! Αλλά φυσιολογικά μας είπε ο γιατρός! Ευτυχώς στον 7ο δεν πήρα ούτε 1 κιλάκι οπότε έχω παραμείνει στα +6. Όλα καλά! Τώρα με το καλό στις 12/9 θα μας ξαναδεί και μετά κάθε εβδομάδα μας είπε! Το doppler το κάναμε εκεί και μας είπε ότι δεν χρειάζεται κάτι πιο εξειδικευμένο! Αυτάααα!

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
AntoniaA. έγραψε:Από την κλινική μου ζητήσαν από χαρτιά:
α) Ληξιαρχική Πράξη Γάμου.
β) Ταυτότητες (τη δικιά μου και του άντρα μου) τις κανονικές και ένα αντίγραφο επικυρωμένο από ΚΕΠ.
Τώρα τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να έχουν βγει περίπου 3 εβδομάδες πριν την ημέρα του τοκετού.

Επίσης να κρατάω μαζί μου και τις τελευταίες εξετάσεις αίματος και ούρων.

Όποτε εγώ θα τα αφήσω να τα βγάλω αρχές Οκτωβρίου.

α ναι και τισ ταυτοτητες το ξεχασα!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 30 215994



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kathrinkaterina στις Τετ Αυγ 17, 2011 4:29 am, 1 φορά

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δείτε τι έχω βρει να γράφει κάποια κοπέλα για τα χαρτιά που χρειάζονται :"1. Φ/Α ταυτοτήτων και των δύο [μπορείς άμα θες να τις επικυρώσεις σε ένα ΚΕΠ για να μην σου ζητήσουν ΣΙΓΟΥΡΑ τις ίδιες]
2. Ληξιαρχική πράξη γάμου
3. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης [αν είσαστε και οι δύο από τον ίδιο Δήμο, δίνετε ένα. Αν είσαστε από διαφορετικό, θα πρέπει να δώσετε δύο.]
4. Πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων [Είτε κάνατε πολιτικό, είτε κάνατε απευθείας θρησκευτικό, θα πρέπει να σας το έχουν δώσει από τον Δήμο. Δεν έχει σημασία το χρώμα [ροζάκι, μπλεδάκι, κτλ.)] (αυτό πια δεν το ζητάνε τα μαιευτήρια απ’ ό,τι έχω καταλάβει)
5. Έντυπο-χαρτί (Δήλωση Γεννήσεως) με στοιχεία των γονιών, από το Νοσοκομείο – Κλινική [αυτό το παίρνεις μετά τη γέννα ]

Όλα τα παραπάνω θα κατατεθούν στον Δήμο (δημοτολόγιο) που υπάγεται το Νοσοκομείο ή η Κλινική που θα γεννήσεις. Μπορούν να κατατεθούν την επομένη της γέννας. Έχετε διορία δέκα (10) μέρες. Μετά; ... Πρόστιμο!

Για τα μετέπειτα (επίδομα τοκετού, βιβλιάριο νοσηλείας, ΕΟΒ, κτλ.) εξαρτάται από το που δουλεύει ο καθένας σας. Το μόνο σίγουρο που πρέπει να κάνει ο άντρας σου αφού πάρει την Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης στα χέρια του, είναι να την παραδώσει σε ένα ΚΕΠ και μαζί με κάτι υπεύθυνες δηλώσεις που θα του συμπληρώσει η/ο υπάλληλος του ΚΕΠ, να τα στείλει στο Δημοτολόγιο που ανήκει για να πάρει (μετά από μία μέρα - εξαρτάται από τον Δήμο) το νέο Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης όπου φαίνεται το νέο μέλος. Αυτό θα σας χρειαστεί ΣΙΓΟΥΡΑ σε κάποιες από τις παραπάνω ενέργειες."

kathrinkaterina


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
HLIANA έγραψε:Δείτε τι έχω βρει να γράφει κάποια κοπέλα για τα χαρτιά που χρειάζονται :"1. Φ/Α ταυτοτήτων και των δύο [μπορείς άμα θες να τις επικυρώσεις σε ένα ΚΕΠ για να μην σου ζητήσουν ΣΙΓΟΥΡΑ τις ίδιες]
2. Ληξιαρχική πράξη γάμου
3. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης [αν είσαστε και οι δύο από τον ίδιο Δήμο, δίνετε ένα. Αν είσαστε από διαφορετικό, θα πρέπει να δώσετε δύο.]
4. Πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων [Είτε κάνατε πολιτικό, είτε κάνατε απευθείας θρησκευτικό, θα πρέπει να σας το έχουν δώσει από τον Δήμο. Δεν έχει σημασία το χρώμα [ροζάκι, μπλεδάκι, κτλ.)] (αυτό πια δεν το ζητάνε τα μαιευτήρια απ’ ό,τι έχω καταλάβει)
5. Έντυπο-χαρτί (Δήλωση Γεννήσεως) με στοιχεία των γονιών, από το Νοσοκομείο – Κλινική [αυτό το παίρνεις μετά τη γέννα ]

Όλα τα παραπάνω θα κατατεθούν στον Δήμο (δημοτολόγιο) που υπάγεται το Νοσοκομείο ή η Κλινική που θα γεννήσεις. Μπορούν να κατατεθούν την επομένη της γέννας. Έχετε διορία δέκα (10) μέρες. Μετά; ... Πρόστιμο!

Για τα μετέπειτα (επίδομα τοκετού, βιβλιάριο νοσηλείας, ΕΟΒ, κτλ.) εξαρτάται από το που δουλεύει ο καθένας σας. Το μόνο σίγουρο που πρέπει να κάνει ο άντρας σου αφού πάρει την Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης στα χέρια του, είναι να την παραδώσει σε ένα ΚΕΠ και μαζί με κάτι υπεύθυνες δηλώσεις που θα του συμπληρώσει η/ο υπάλληλος του ΚΕΠ, να τα στείλει στο Δημοτολόγιο που ανήκει για να πάρει (μετά από μία μέρα - εξαρτάται από τον Δήμο) το νέο Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης όπου φαίνεται το νέο μέλος. Αυτό θα σας χρειαστεί ΣΙΓΟΥΡΑ σε κάποιες από τις παραπάνω ενέργειες."

εμενα δεν μου ζητηαν ολα αυτα....μονο πιστοποιητικο και ταυτοτητες!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις