Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
52 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 52 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

????????


Επισκέπτης
Γεια σας κορίτσια μου.Χρειάζομαι την βοήθειά σας και τις γνώσεις σας.
Την προηγούμενη Τρίτη γέννησα και από την πρώτη στιγμή ξεκίνησα να θηλάζω.Είμαι μεγάλη φαν του αποκλειστικού θηλασμού και τελείως αρνητική σε θήλαστρα,μπιμπερό, πιπίλες κλπ!
Εδώ και λίγες μέρες, μετά από κάθε θηλασμό, η δεξιά μου θηλή, γεμίζει με κάτι άσπρες κυψελίτσες σα να έχουν πύον ή γάλα μέσα(δεν ξέρω) και ταυτόχρονα πονάει κι όλας!(Λένε ότι αυτό λέγεται φραγμένοι πόροι...δε ξέρω!!)
Επίσης, εχτές το δεξί μου στήθος είχε πετρώσει τόσο πολύ από κάτω και στο πλάϊ που αν δε φόραγα το σουτιέν θηλασμού δεν μπορούσα ότι όρθια να σηκωθώ γιατί με το βάρος με σκότωνε!!Μίλησα βέβαια με την μαία μου και μου είπε άμεσα να κάνω όσο πιο ζεστές μπορώ κομπρέσες και μασσάζ και να αδειάζω το στήθος!
Σήμερα είμαι κάπως καλύτερα, αλλά ξεκινάει και το αριστερό και το παθαίνει.

Μπορεί να μου πει κάποια κοπελίτσα τι ακριβώ συμβαίνει;Καταρχάς τι είναι υατά τα άσπρα στην θηλή ύστερα από κάθε θηλασμό και τι να κάνω για να μη πετρώσει το γάλα και πάθω καμοιά μαστίτιδα;

Ξέχασα να σας πω ότι έχω πολύ γάλα και η μικρή τρώει πααάρα πολύ καλά.Σε 6 μέρες πήρε τα κιλά της γέννησής της και άλλα 30 γραμμάρια παραπάνω!!!

Βοηθήστε με γιατί έχω αγχωθεί και δεν θέλω να πάθω καμοιά ζημιά και μου κοπεί το γάλα, ή να σταματίσω να θηλάζω!

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
LayElDi έγραψε:Γεια σας κορίτσια μου.Χρειάζομαι την βοήθειά σας και τις γνώσεις σας.
Την προηγούμενη Τρίτη γέννησα και από την πρώτη στιγμή ξεκίνησα να θηλάζω.Είμαι μεγάλη φαν του αποκλειστικού θηλασμού και τελείως αρνητική σε θήλαστρα,μπιμπερό, πιπίλες κλπ!
Εδώ και λίγες μέρες, μετά από κάθε θηλασμό, η δεξιά μου θηλή, γεμίζει με κάτι άσπρες κυψελίτσες σα να έχουν πύον ή γάλα μέσα(δεν ξέρω) και ταυτόχρονα πονάει κι όλας!(Λένε ότι αυτό λέγεται φραγμένοι πόροι...δε ξέρω!!)
Επίσης, εχτές το δεξί μου στήθος είχε πετρώσει τόσο πολύ από κάτω και στο πλάϊ που αν δε φόραγα το σουτιέν θηλασμού δεν μπορούσα ότι όρθια να σηκωθώ γιατί με το βάρος με σκότωνε!!Μίλησα βέβαια με την μαία μου και μου είπε άμεσα να κάνω όσο πιο ζεστές μπορώ κομπρέσες και μασσάζ και να αδειάζω το στήθος!
Σήμερα είμαι κάπως καλύτερα, αλλά ξεκινάει και το αριστερό και το παθαίνει.

Μπορεί να μου πει κάποια κοπελίτσα τι ακριβώ συμβαίνει;Καταρχάς τι είναι υατά τα άσπρα στην θηλή ύστερα από κάθε θηλασμό και τι να κάνω για να μη πετρώσει το γάλα και πάθω καμοιά μαστίτιδα;

Ξέχασα να σας πω ότι έχω πολύ γάλα και η μικρή τρώει πααάρα πολύ καλά.Σε 6 μέρες πήρε τα κιλά της γέννησής της και άλλα 30 γραμμάρια παραπάνω!!!

Βοηθήστε με γιατί έχω αγχωθεί και δεν θέλω να πάθω καμοιά ζημιά και μου κοπεί το γάλα, ή να σταματίσω να θηλάζω!



μην αγχωνεσαι κοπελα μου...φραγμενο πορο ειχα κι εγω για περιπου ενα μηνα κι εσπασε προσφατα(αουτςςςς)...μονο με τον θηλασμο μπορει να σπασει αλλα τουλαχιστον οταν σπασει θα ησυχασεις....οσο για το πρηξιμο αυτα που σου ειπε η μαια σου ζεστο νερακι,μασαζακι και υπομονουλα...στο 40ημερο ολα θα γινουν πιο ευκολα...θα εδραιωθει κ η γαλουχια σου σιγα σιγα κ δεν θα περτωνει το στηθος σου...εμενα περιπου στις 25 με 30 μερες σταματησε να πρηζεται και να ποναει...υπομονη ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε... Φραγμένοι πόροι-Πρησμένο κ' πονεμένο στήθος.*ΣΟΣ* 215994

????????


Επισκέπτης
Σε ευχαριστώ πολύ κοπελίτσα μου για την απάντησή σου.Να σου πω την αλήθεια είμαι πολύ αγχωμένη γιατί θέλω να θηλάσω μέχρι όσο πάει και δεν θέλω να αναγκαστώ να δώσω γάλα ξένο η ακόμα και το δικό μου με μπιμπερό.Ούτε θήλαστρα θέλω ούτε πιπίλες.Και όσο βλέπω μετα από κάθε θηλασμό όλη την θηλή (από κει που βγαίνει γαλατάκι) με κάτασπρες κυψέλες...χαίζομαι πάνω μου!!!Άσε ο πόνος ο αφόρητος!Σιγά σιγά όμως μαθαίνουμε να πιάνουμε σωστά το μεμέ της μανούλας!!!

Σε ευχαριστώ και πάλι παρα πολύ!!

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
LayElDi έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ κοπελίτσα μου για την απάντησή σου.Να σου πω την αλήθεια είμαι πολύ αγχωμένη γιατί θέλω να θηλάσω μέχρι όσο πάει και δεν θέλω να αναγκαστώ να δώσω γάλα ξένο η ακόμα και το δικό μου με μπιμπερό.Ούτε θήλαστρα θέλω ούτε πιπίλες.Και όσο βλέπω μετα από κάθε θηλασμό όλη την θηλή (από κει που βγαίνει γαλατάκι) με κάτασπρες κυψέλες...χαίζομαι πάνω μου!!!Άσε ο πόνος ο αφόρητος!Σιγά σιγά όμως μαθαίνουμε να πιάνουμε σωστά το μεμέ της μανούλας!!!

Σε ευχαριστώ και πάλι παρα πολύ!!



κι εγω συμφωνω μαζι σου κοπελα μου...μονο που εγω απο 45 ημερων και μετα της εδωσα κ πιπιλα γιατι ειχε κανει εμενα πιπιλα....μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα...εγω ξερεις ποσες φορες θηλαζα κι εκλαιγα απο τον πονο με τον φραγμενο πορο πονουσα παρα πολυ ομως δεν το εβαλα κατω ετσι δεν θα το βαλεις κι εσυ...μα οταν βλεπεις αυτα τα υπεροχα στοματακια να ανοιγουν για να πιασουν το μεμε σου γιατι πεινανε,ολα τα αντεχεις....!!! Very Happy

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ επειδή τη μαστίτιδα δεν τη γλίτωσα όταν θήλαζα, θα σου πω ότι εκτός από τις ζεστές κομπρέσες και το μασάζ (πονάει , το ξέρω) θα έπρεπε ίσως να βγάζεις με το χέρι το γάλα που σου περισσεύει ώστε να μην πετρώνει. Εγώ εκεί την πάτησα. Δεν ήμουν αρκετά σχολαστική στην άντληση γιατί πονούσα, η κόρη μου μου είχε ματώσει (σχεδόν κόψει) την αριστερή θηλή και σε 2 ημέρες ανέβασα πυρετό.

Υπομονή πολλή να έχεις σου εύχομαι, μη φοβάσαι, όλα θα πάνε καλά.

????????


Επισκέπτης
spapastamou, αυτά τα ματάκια τα όμορφα αξίζουν πολλούς πόνους!!!Πόνος πολύς αλλά ο πιο γλυκός!!
Μαρκέλα μου, αν και σήμερα είμαι κάπως καλύτερα, βγάζω με το χέρι όσο γαλατάκι μπορώ και καλυτερεύω!!!
Επίσης είδα μια κοκκινίλα κάτω από το δεξί μου στήθος εκεί που πονάω!Να ανυσηχήσω κι άλλο;

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η γνώμη μου είναι να μην ανησυχήσεις, πιστεύω αυτή η κοκκινίλα σου δείχνει ότι σε εκείνο το σημείο υπάρχει πρόβλημα (δλδ αρχή πετρώματος), να σφίξεις τα δόντια και να επιμείνεις ειδικά εκεί αργά και με μαλακές άλλα σταθερές κινήσεις να κάνεις μαλάξεις, οι ζεστές κομπρεσούλες βοηθούν την απόφραξη, κάνε υπομονή, δε φτιάχνει με τη μία άλλα το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει, η αρχή είναι λίγο δύσκολη.

Επίσης φρόντισε στο μασάζ που κάνεις οι κινήσεις να μην είναι συνέχεια επαναλαμβανόμενες προς το ίδιο σημείο, άλλα να αλλάζεις για να βοηθάς τους πόρους να αποφράξουν, όπως ακριβώς συνιστάται να θηλάζεις βάζοντας το μωρό σε διαφορετικές στάσεις ώστε να γίνεται αποσυμφόρηση από παντού.

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταρχην να χαιρεσαι τοπαιδακι σου! παντα γερο και ευτυχισμενο. η λυση ειναι οντως οι κομπρεσες και ζεστα ντους και κατα τη διαρκεια του ντουσ πατα το στηθος σου με το χερι να ξεπετρωσει. πα΄ντως μην εισαι τελειως αρνητικη με το θηλαστρο. αν εχεις νοσοκομειακο που μιμειται το πιπιλιμα του μωρου μπορεις να το βαζεις λιγο να αποσυμφορίζεις το στηθος σου, χωρια που ετσι θα φτιαξεις κ τραπεζα γαλακτος στην καταψυξη σου. εγω με θηλαστρο, αλλα παντα το νοσοκομιακο, καταφερα και θηλασα 8 μηνες. ακομα και στον τεταρτο που ο μικρος μου δεν ηθελε ΚΑΘΟΛΟΥ να θηλασει του εβγαζα με το θηλαστρο επι ενα μηνα και στον πεμπτο που συνεχισε το θηλασμο δεν ειχε μειωθεί καθόλου το γαλα. και σημερα μια μαια - υπευθυνη θηλασμου που ηταν στη σκορδα ελεγε ναμην ειμαστε κατα των θηλαστρων. Βεβαια η καθε μανουλα ξερει καλυτερα για το παιδακι της. απλα τη γνωμη μου λεω! Και να χαιρεσαι το παιδακι σου!! Very Happy

http://stardustwork.blogspot.com

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κάνε όσα σου είπαν τα κορίτσια και κυρίως υπομονή, οι πρώτεςς 40 μέρες είναι οι πιο δύσκολες. Να προσθέσω ότι πρέπει να βάζεις το μωρό στο στήθος όποτε και για όσο θέλει, ακόμα κι αν θήλαζε για μία ώρα πριν 10 λεπτά και τώρα ξαναθέλει. Επίσης, βεβαιώσου ότι πιάνει σΩστά για να πάιρνει όσο περισσότερο γάλα γίνεται. Καλή επιτυχία και να σου ζήσει!

????????


Επισκέπτης
Σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας κοριτσάκια μου!!!Με ξεαγχώσατε όσο να 'ναι!!Κόντευα να φρικάρω!!!
Σας αφείνω προς το παρών για ναπάω να ξυπνήσω την μικρή που κοιμάται 4 ώρες σερί για να κάνουμε μαμ!!!
Τα φιλιά μου και θα επιστρέψω με νέα!! Φραγμένοι πόροι-Πρησμένο κ' πονεμένο στήθος.*ΣΟΣ* 215994

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://www.newsbeast.gr/health/arthro/269312/giati-einai-anagaios-o-thilasmos/

Να κι ένα ωραίο άρθρο για το θηλασμό...

????????


Επισκέπτης
markella01 έγραψε:http://www.newsbeast.gr/health/arthro/269312/giati-einai-anagaios-o-thilasmos/

Να κι ένα ωραίο άρθρο για το θηλασμό...

Ναι, το εία διαβάσει αυτό.Λέι πολύ ωραία πράγματα!!

????????


Επισκέπτης
Αχ κορίτσια μου!!!Πονάω, πονάω, πονάω!!Η αριστερή θηλή κάπως είναι καλά.Η δεξιά όμως...δε παλεύεται καθόλου.Θηλάζω και νοιοώθω λες και θα μου κοπεί η ρόγα!Τσούζει, καίει και πονάει.Υπάρχουν και μερικές φορές βέβαια(λίγες φορές όμως) που ποιάνει την ρόγα τέλεια και πονάω μόνο στην αρχή...αλλά επειδή είναι πολύ λαίμαργη η γλυκιά μου, πέφτει με τα μούτρα και όπως την πιάσει.Συν της άλλης μετά δεν την αφήνει με τίποτα.(κάνω ακόμα και το κόλπο με το δάχτυλο στο στο ματάκι της αλλά μάταια!!!)

Κορίτσια, δε ξέρω τι να κάνω!Πονάω και φοβάμαι μη πάθω τίποτα στο τέλος!!!Α, και κάτι άλλο...και οι δύο θηλές έχουν κάτι γραμμές σα να έχει κοπεί..αλλά δεν έχει ούτε πύον ούτε αίμα!!!
Κορίτσια...βοήθεια!!!

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μήπως λίγο ελαιόλαδο πάνω στις ρόγες σου να τις μαλάκωνε και να τις επούλωνε φυσικά?

????????


Επισκέπτης
markella01 έγραψε:Μήπως λίγο ελαιόλαδο πάνω στις ρόγες σου να τις μαλάκωνε και να τις επούλωνε φυσικά?

Δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου και ούτε μου το είχε αναφέρει κάποιος αυτό.
Θα το δοκιμάσω, αν είναι και ελπίζω να κάνει δουλειά.Εσύ το χεις δοκιμάσει;Σ΄έχει βοηθήσει;

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
LayElDi έγραψε:
markella01 έγραψε:Μήπως λίγο ελαιόλαδο πάνω στις ρόγες σου να τις μαλάκωνε και να τις επούλωνε φυσικά?

Δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου και ούτε μου το είχε αναφέρει κάποιος αυτό.
Θα το δοκιμάσω, αν είναι και ελπίζω να κάνει δουλειά.Εσύ το χεις δοκιμάσει;Σ΄έχει βοηθήσει;

εγώ βάζω ελαιόλαδο στην άκρη της θηλής γιατί μου σκάει και βοηθάει αρκετά. προσοχή όμως, μόνο στην άκρη να βάζεις, η υπόλοιπη περιοχή λιπαίνεται φυσικά από μόνη της. 3-4 φορές τη μέρα, από μισή σταγόνα σε κάθε θηλή είναι υπεραρκετά μου είχε πει η μαία μου και αυτό ακολουθώ.

????????


Επισκέπτης
τελικά δεν άντεξα τον πόνο (είναι και οι φραγμένοι πόροι και πονάω σχεδόν όλη μέρα!) και πήγε ο άντρας μου και μου πήρε την κρέμα lansinoh.Μόλις την έβαλα και μπορώ να πω ότι ήδη ανακουφίστηκα από τον πόνο που ένοιωθα!Τώρα, από δω και πέρα θα δούμε αν θα κάνει δουλειά.Ελπίζω να δουλέψει το καλό που της θέλω γιατί 15 ευρώ είναι αυτά!!!Μη πάνε χαμένα!! Wink

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κούκλα μου πρόσεχε γιατί οι ζεστές κομπρέσες και τα πολύ ζεστά ντουζάκια ναι μεν μαλακώνουν το στήθος, ΑΛΛΑ κατεβάζουν πιο πολύ γάλα.
Αυτό μου το είπε η νονά μου που θήλασε 3 παιδάκια.

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΘΕΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΩ ΔΙΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΔΕΙΑΖΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ, ΑΡΧΙΣΕ ΕΝΑ ΠΡΙΞΙΜΟ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ , ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΙΣΜΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΠΙΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ.ΕΚΑΝΑ ΖΕΣΤΟ ΜΠΝΑΙΟ ΚΑΙ ΕΔΙΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΣΑΓΟΝΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ Υ[ΗΡΧΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια θήλασα μόλις 3μιση μήνες πριν 11 χρόνια άλλα για μένα ήταν πιο δύσκολος ο θηλασμός κι από τη γέννα ακόμα.
Υπομονή και σας εύχομαι καλή δύναμη!

????????


Επισκέπτης
Ναι, αυτό με το ότι κατεβαίνει πιο πολύ γάλα το γνωρίζω!!Το καλό είναι ότι αφού ξέρω ότι για 3 ώρες τουλάχιστον θα κοιμάται η μικρή, πηγαίνω κάθε μια ώρα περίπου και αδειάζω!Επειδή όμως το κάνω με το χέρι γιατί δε τα πολυγουστάρω τα θήλαστρα δε βγάζω και την τρελή ποσότητα...αλλά αυτό που βγάζω είναι ότι πρέπει για να μη πρηστεί το στήθος μου.
Τώρα, με την αλοιφή λανολίνης, βρήκα την υγειά μου κορίτσια!!!Από εχτές το βράδυ βάζω και στο ένα στήθος και στο άλλο και πάω πολύ καλύτερα.!!
Η δεξιά θηλή βέβαια έχει λίγο ακόμα πόνο αλλά ήταν στην χειρότερη θέση σε σχέση με την αριστερή!Τουλάχιστον σταμάτησαν τα κλάματα από τν πόνο!!

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλσπερα.αν και θηλαζω 17 μηνεσ και ποτε δεν ειχα προβλημα τον τελευταιο μηνα 2 φορεσ πρηστηκα στοστηθοσ την πρωτη φοραμε πυρετο κιολασχθεσ 2η φορα χωρισ πυρετο.ο μικροσ θηλαζει κανονικα στρεσαρηστηκα τον τελευταιο καιρο νομιζω απο αυτο ειναι.την προηγουμενη φορα φοβηθηκα ειπα κιολασ θα τονσταματησω απο τον πονο και το πυρετο.σασ εχει τυχει σε τοσο συντομοχρονικο διαστημα.

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο.μια φορα που ειχε πρηστει το στηθος μου ηρθε μια συμβουλος θηλασμου και με κοιταξε.αν εχεις τη δυνατοτητα κανε το κι εσυ μη σου γυρισει ολο αυτο σε μαστιτιδα

mamalou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ειμαι πολυ καλυτερα εσπασε παλι ο ποροσ ολη μερα τον ειχα στο στηθοσ βγηκε πολυ γαλα και μετα το θηλασμο εκανα μασαζ και βγηκεκαιαλλο πηχτο.εδω που μενω υσκολο να ερθει καποιοσ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις