Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
150 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 150 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1περπατουρα on not περπατουρα? Empty περπατουρα on not περπατουρα? Πεμ Ιαν 19, 2012 12:01 am

????????


Επισκέπτης
καλημερα κοριτσια!!πειτε μου καλες μου μανουλες τη γνωμη σας για την περπατουρα γιατι εχω καταμπερδευτει!το μωρο μ ειναι 8 μηνων και αρχισε να βαριεται με τα ιδια κ τα ιδια..του εχω κανει το σπιτι σαν μια παιδικη χαρα εχω στρωσει κατω στο πατωμα και του εχω βαλει σκηνη και πολλα πολλα παιχνιδια του χω παρει το τραπεζι της fisher price παιζει και μετα βαριεται κ θελει αγκαλια τι να κανω?τον βαζω στην περπατουρα αλλα μ λενε οτι δεν κανει!!τι να κανω?πως να τον απασχολω?γιατι δεν γινεται να τον εχω ολη την ωρα στα χερια μου.ευχαριστω...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όταν λες περπατούρα εννοείς τη στράτα;
αυτό που μπαίνει μέσα το παιδί ή αυτό που το σπρώχνει το παιδί;

ioannageo

ioannageo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ktm έγραψε:καλημερα κοριτσια!!πειτε μου καλες μου μανουλες τη γνωμη σας για την περπατουρα γιατι εχω καταμπερδευτει!το μωρο μ ειναι 8 μηνων και αρχισε να βαριεται με τα ιδια κ τα ιδια..του εχω κανει το σπιτι σαν μια παιδικη χαρα εχω στρωσει κατω στο πατωμα και του εχω βαλει σκηνη και πολλα πολλα παιχνιδια του χω παρει το τραπεζι της fisher price παιζει και μετα βαριεται κ θελει αγκαλια τι να κανω?τον βαζω στην περπατουρα αλλα μ λενε οτι δεν κανει!!τι να κανω?πως να τον απασχολω?γιατι δεν γινεται να τον εχω ολη την ωρα στα χερια μου.ευχαριστω...

Το ίδιο πρόβλημα έχουμε.

http://www.beboulino.gr

????????


Επισκέπτης
την στρατα που μπαινει μεσα και περπαταει....εχω κ αυτο που το σπρωχνει αλλα δεν μπορει να στηριχτει ακομη μονος του...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμένα μου είχαν δώσει μία στράτα (αυτό που μπαίνει μέσα) και δεν τη βολεύτηκα καθόλου. δεν τη χρησιμοποίησα καθόλου. είναι και λίγο δύσκολο στο σπίτι μας λόγω διαρρύθμισης
ξέρω πάντως οτι αν τη χρησιμοποίησεις θα πρέπει να προσέχεςι πολύ μην πάει σε σκαλιά και πέσει και οτι μετά από λίγο τα μωράκια συνηθίζουν και πάνε σφαίρα με τη στράτα και δεν τα προλαβαίνεις.
επίσης να μην το αφήνεις πάνω από 20 λεπτά τη φορά. όμως δεν θυμάμαι το λόγο που δεν κάνει πάνω από 20 λεπτά.

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γιατί δεν κάνει?εγώ έχω αυτό που σπρώχενι στο σπίτι και στον παιδικό έχεο τη στράτα και τρελαίνεται, της αρέσει πάρα πολύ. εγώ πάντω έχω καταλάβει ότι παίζουν με τα πάντα εκτός από τα παιχνίδια τους. εγώ την αφήνω στο χαλί και μπουσουλάει, σηκώνεται από τα έπιπλα, και κάνουμε παιχνιδάκια αλλά όχι αγκαλιά γιατί πρέπει να εξερευνά.

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νομίζω οτι δεν κάνει για το ισχίο ή ταπαοδαράκια. σίγουρα πρέπει να προσέχειςγια σκαλιά ή μην πάεικάπου και τραβήξει πχ τραπεζομάντηλο και του έρθει κάτι στο κεφάλι περπατουρα on not περπατουρα? 911307 !

Η παιδίατρος στην αδερφή μου (έχουμε την ίδια) της είχε πει αν δεν έχεις μην αγοράσεις αλλά αν έχεις βάλε την μέσα αλλά για λίγο κάθε φορά. Νομίζω ισχύει το 20λεπτο!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι γνώμες των γιατρών διίστανται πάνω σε αυτό το θέμα.
Άλλοι λένε ότι δεν πειράζει η χρήση της.
Αλλοι λένε ότι κάνει κακό στην σπονδυλική στήλη και στα ποδαράκια του παιδιού.
Άλλοι λένε ότι μαθαίνει να περπατάει στις μύτες.
Άλλοι λένε ότι κάνει κακό στα γεννητικά όργανα.
Πολλά θα ακούσεις για το θέμα στράτα αλλά πιστεύω ότι τον κύριο λόγο θα παίξει η δικιά σου κρίση.
Εγώ την χρησιμοποίησα για μερικούς μήνες,για 10 λεπτά ,όμως,την ημέρα,και δώξα τω Θεώ,μια χαρά είναι ο γιος μου.
Είναι στην κρίση σου!!!!

????????


Επισκέπτης
και μενα μου ειπανε οτι στραβωνει τα ποδια κ τετοια...γι αυτο φοβαμαι κ ζητησα τη γνωμη σας

????????


Επισκέπτης
βρε κοριτσια τι ειναι αυτο οτ παραθυρο με το i poad που εμφανιζεται συνεχως στην οθονη μου?

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ktm έγραψε:και μενα μου ειπανε οτι στραβωνει τα ποδια κ τετοια...γι αυτο φοβαμαι κ ζητησα τη γνωμη σας

Καλά έκανες,αλλά ξέρεις τι γίνεται??Σίγουρα σε αυτό το θέμα υπάρχουν και διαφορετικές γνώμες,άλλες κατά και άλλες υπέρ,που δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθηθείς ή θα μπερδευτείς περισσότερο,απ'αυτές.
Στο μπλογκ της Ολίβιας αν ψάξεις,πάνω σε αυτό το θέμα, γίνεται χαμός από διαφορετικές απόψεις.
Την τελική απόφαση πρέπει να την πάρεις εσύ και αν θέλεις και εμπιστεύεσαι τον παιδίατρό σας να ακούσεις και την δική του άποψη.

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
*



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 3:17 am, 1 φορά

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koritsia egw pisteuw pws kathe morw diaferei...egw evala ton gio m apo 6 minwn stin perpatousa epidi m to eixen pei o gitros mas...Apo 4 minwn arkoudisen o kwnstantinos m k prin xronisei dld 10 k miso minwn perpatisen kanonika monos t...H kori m arkoudisen 8 minwn k 8 minwn evala tin k stin perpatousa meta mwlis egeine enos eton perpatisen...Koritsia kathe mwro diaferei k kathe giatros exei tin gnwsei t...aman deite pws einai gero to mwro sas g perpatousa tote nai valte to mesa an oxi suvouleutite ton giatro sas g kalo k g kako....filakia Razz Razz Razz

ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΗΜ-ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ

ΦΩΤΕΙΝΗ ΔΗΜ-ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοιτα, αλλοι λενε οτι κανει και αλλοι λενε το αντιθετο, επομενως κανε ο,τι νομιζεις εσυ καλυτερο!
Μπορεις να το βαζεις το παιδι με μετρο στην περπατουρα και με σκληρα παπουτσακια για να παταει σταθερα..

http://www.paidikaglentia.blogspot.com

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!
ΜΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ 5 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΣΤΡΑΤΑ ΚΑΙ 8,5 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΕ....ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΔΑ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ.......
ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΗΝ ΠΕΡΠΑΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ???
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 20 ΧΡΟΝΩΝ 1.87 ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!!

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαι μενα μπηκε απο πολυ νωρις εχουμε αυλη και βολευε...φυσικα και θελει προσοχη να μην υπαρχει σκαλι κοντα η καποιο εμποδιο που μπορει να ριξει πανω του,αλλα οτι το απαγορευουν οι γιατροι δεν το ξερα.Ισως στα διαμερισματα να μην ειναι η καλυτερη λυση...οταν ειχαμε ανεβει μια φορα στο πατρικο μου στην Αθηνα,τον βγαζαμε κατω στην πλατεια να ξεδινει λιγο...ειχε πολλη αναγκη να κινειται,αν δεν ειχαμε την περπατουρα,δεν ξερω τι θα καναμε

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω ακουσει οτι πια καταργηθηκε η ιδεα της περπατουρας,αφενος για τα ισχια τους και αφετερου γιατι λενε οτι πιο πολυ καθονται πανω της και δε μαθαινουν τελικα να περπατανε.τωρα βεβαια οι παλιοτεροι πως την χρησιμοποιουσαν κ ηταν κ ευχαριστημενοι δ εξερω.πολλα εχουν αλλαξει με τα χρονια.εμενα το μωρο μου εινα ακομα πολυ μικρο αλλα μαλλον δε θα την χρησιμοποιησω για καποιο λογο δε μου εμπνεει εμπιστοσυνη .θα δω βεβαια κ τι θα μου πει η παιδιατρος,αλλα νομιζω οτι τεμπελιαζουν πανω της κ ισως αργουν να περπατησουν( ; )

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΗΣΤΟΝ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΣΤΡΑΤΑ-ΠΕΡΠΑΤΟΥΡΑ...ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΩΠΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΙΣΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΠΕΔΕΥΕΤΑΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΟ....ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΗ ΜΕΡΑ...ΓΙΑΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΕΝΤΕΛΩΣ....ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΝΑ ΝΤΕΛΑΠΑΡΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.... Sad

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ktm έγραψε: την στρατα που μπαινει μεσα και περπαταει...
εμας βας βολεψε πολυ! και ασχολητε και το μωρο Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις