Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1βοηθεια ειμαι απελπισμενη! Empty βοηθεια ειμαι απελπισμενη! Παρ Ιαν 20, 2012 9:05 am

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτια αν κ για μενα δεν ειναι καθολου καλη σας παρακαλαω οποια ξερει ας μου πει!Ο μπεμπκος μου ειναι 48 ημερων κ ξεκινησε να εχει πολυ βηχα κ μυξουλες κ ο παιδιατρος για μην μας το γυρισει σε βροχιολιτιδα μας εδωσε αντιβιωση Κλαριπεν κ μασκα!Το προβλημα ομως το μεγαλο ειναι οτι δεν τρωωει καθολου μεσα σε μια ωρα με το ζορι θα φαει 30 γραμμαρια ενω πριν αρωστησει ετρωγε 150 -180 ανα 3 ωρες !!!!!!!!Πραγματικα εχω απελπιστει ο παιδιατρος λλει οτι πρεπει να τρωει τουλαχιστον 90 γραμμαρια ανα 3 ωρες αλλα δεν γινεται με τιποτα γιατι εκτος οτι επειδη ειναι αρωστουλης σχεδον συνεχει κοιμαται αλλα κ επειδη ο καημενος φοβαται να φαει γιατι τον φερνει βηχα !Τι να κανω θα σκασω απο το κακο μου!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγχωμενη μανουλα,προσπαθησε οσο γινεται να ξεαγχωθεις Smile
το μονο σιγουρο ειναι πως ενα τοσο μικρο μωρακι,αν δε θελει να φαει,δεν μπορεις να το ταισεις με το ζορι.
επισης,λογικο ειναι να του εχει κοπει η ορεξη..κ εμεις οταν αρρωσταινουμε λιγοτερο δεν τρωμε;
μηπως εχει πολυ βουλωμενη μυτουλα κ οταν τρωει δεν μπορει ν αναπνευσει;
μηπως πριν το φαι να καθαριζεις τη μυτουλα του μ εκεινο το μαραφατι που ρουφαει τις μυξουλες κ με φυσιολογικο ορο;
τι να πω κ εγω..σιγουρα η γιατρος σας θα ξερει καλυτερα!
περαστικαααα
κ μενα ειχε αρρωστησει το μωρακι μου οταν ηταν τοσο μικρο,ανεβασε πυρετο 38,2+βηχα,κ θυμαμαι πως κοιμοταν πολυυυυ..μαλλον εχουν περισσοτερη αναγκη απο υπνο οταν ειναι αρρωστα!

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σε καταλαβαίνω γιατί πάντα η πρώτη φορά μας φαίνεται τραγική!μην ανησυχείς.όλα αυτά είναιαπόλυτα φυσιολογικά. θα επανέλθει σιγά σιγά.απλά σε έχει φρικάρει ο γιατρός που σου είπε ντε και καλά 90gr κάθε 3 ώρες. το μωρό όμως δεν είναι κομπιούτερ. ηρέμησε και κάνε υπομονή...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Φωτεινουλα και να σου ζησει ο μπεμπακος! καταρχας ηρεμησε... προφανως δεν τρωει επειδη ειναι μπουκωμενος πολυ δεν αισθανεται και καλα δεν θελει και πολυ...το μυστικο ειναι ΠΟΛΥ ΟΡΟΣ...ΣΥΝΕΧΕΙΑ... και οχι ορθιος η ξαπλωτος.. θα τον πιανεις ολοκληρο και θα τον βαζεις στο στηθος να κοιταει ομως προς τα κατω να ειναι σκυφτος και θα του βαζεις 3 συριγγες των 5μλ με πιεση απο το ενα ρουθουνι και αλλες 3 απο το αλλο για να καθαριζει η μυτη.. μου το ειπε μια γιατρος απο τοτε που το κανω αυτο εχω σωθει! καθαριζει αμεσως η μυτουλα..ολα η μυξα τα δημιουργει..γιαυτο σου λεω καντο να σωθεις.. σε συνδυασμο με αντιβιωση και μασκα θα περασει.. περαστικουλια σας!

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fotinoula perastika I love you
exo k ego poli mikro mpempaki k tremo gia ton idio logo.den mou exei arrostisei alla fovame epeidi eine mikroulis k eine evaistitoulia tora.eine k kataxeimono.apo tin stigmi pou sou edose adiviosei grigora tha anarosei k tha arxisei na ksanatroei.pados ksero paidia filon pou eine ligofaga k den trone 90ml.
sou kriose apo kapoion pou eirthe kriomenos spiti i ton evgales ekso k tin arpakse?se rotao giati ego tremo na ton vgalo mi mou kriosei omos i giatros mou leei kindinevei apo epafi me arrosto anthropo k oxi apo mia volta kala dimeno.

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συνέχεια ορό να του βάζεις και να τον θηλάζεις άπειρες ώρες σε όρθια στάση κι όχι ξαπλωτή!! Καλό είναι να κοιμάται και με σηκωμένο κρεβατάκι ή αγκαλίτσα σου... περαστικά σας... ποιός το κόλλησε το μπεμπίνι;;;;; Γκρρρρρρρρ.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eχεις ανοιχτο aircondition στο σπιτι?

????????


Επισκέπτης
γεια σου φωτεινουλα περαστικουλια σας...ειναι δυσκολο να αρρωσταινουν τα μωρα τοσο μικρουλια αλλα κανε υπομονη θα περασει..κ εγω αρρωστο οτν εχω τον δικο μου..απο ιωσεις χαμος γινεται..να του βαζεις μπολικο φυσιολογικο ορο..και να του τραβας τις μυξουλες πριν απο καθε γευμα ισως τρωει καλυτερα..και ρωτα την παιδιατρο σου αν κανει να του κανεις εισπνοες στμου..περαστικουλια σας..φιλακια στο μπεμπε..

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eyxome meta apo toso kairw to mikraki na einai kala kai na einai ola perastika... alla thelw na pw kati pou mou hrthe sto myalo molis diabasa to post... otan ta mikrakia einai mpoukomena kai den mporoun na fane to gala (mias kai einai dyskolo na prospathoun na roufane to gala kai na pernoun kai anasa) den tha mporouse na bohthish mia syragga??? na tou dineis stadiaka goulitses kai ayto apla na katapinei??? den to exw dokimash mias kai h mikrh mou doksa to theo den exei arwsthsh katholou alla thymame oti etsi edine h aderfh mou antibiosh sta mikra tis otan htan arwsta kai isws einai kalh ides.... isws einai omws kai megalh blakia... mia pio emphrh mama isws mporei na mas pei!!!!!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φωτεινουλα είναι πολύ μικρο το μωρακι για αντιβιωση γνώμη μου πάντα!το δικό μου που κοντευει τεσσάρων μηνών και έχει ακριβώς το ίδιο με το παιδάκι σου η παιδιατρος δεν με αφήνει να του δώσω αντιβιωση! το μόνο που του κάνω είναι μάσκα και φυσιολογικό όρο πριν από κάθε γευμα! το είπαν και άλλες κοπελες νομίζω!!και να του τραβας πολλεεεες φορές τις μυξουλες με τον ρινικο αποφρακτηρα!!

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
φωτεινουλα μην αγχωνεσαι και εγω ειχα περασει τα ιδια οταν ηταν 1,5 μηνων και του ειχε δωσει η γιατρος και εμενα αντιβιωση.και εγω ειχα τα μαυρα μου τα χαλια και δε μιλιομουν απο το αγχος μου,αλλα με αυτο δεν βγαζεις τιποτα.αποταν αρχισες την αντιβιωση σε τρια 24ωρα θα δεις μεγαλη διαφορα και οπωσδηποτε καθαριζε του τη μυτη με ορο γιατι ασχετως πως ανακουφιζεται το καημενουλη ειναι και επιφοβο να σου παθει καμια ωτυτιδα.και οσο για το φαι μην σε αγχωνει εινι απολυτως φυσιολογικο να μην εχει ορεξη...περαστικουλια σας...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις