Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
75 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

katerinaida


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
einai lathos auto koritsiaa??apo tn imera pou exasa to moro mou einai edono mesa mou oti tha xana gino amesa mama kai tha einai ola kala..apo tn alli fovame mipos na me di psixologos ? dn xero ti mou ginete to moraki auto to pw=erimena pos kai pos afou to exasa stn 12 evdomada esthanome oti tha mino amesa egios kai tha pane ola kala...einai fisiologiko ?osesto exete perasi as mou dosete mia apadisi parakalo pl eimai se apognosi... Sad

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerinaida καλησπέρα!Τα χριστουγεννα απέβαλλα 7 εβδομάδων και εγινε απόξεση! Ο γιατρός μου ειπε πως η μητρα μου θα επανέλθει παλι σε 2 μηνες και μεχρι τοτε δεμ πρεπει να μεινω εγκυος! Εσενα ποσο καιρο σου ειπε να περιμένεις; Πότε το εχασες; Σε καταλαβαινω πάντως...Ειναι τοσα και διαφορετικα τα συναισθηματα που βιώνω καθημερινα που αναρωτιεμαι θα επρεπε να λαβω ψυχολογική στήριξη περα απο το κοντινο μου περιβάλλον και απο εναν ειδικό. Αλλα μετα το ξανασκεφτομαι...μιλάω με τα κοριτσια στο forum και απλά περιμενω τον καιρο να περασει!!!!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ που έκανα απόξεση μετά από παλίνδρομη κύηση άρχισα προσπάθειες για νέο μπεμπέ μετά από 3 περιόδους αν θυμάμαι καλά! Έτσι μου είχε πει η γιατρός μου!
Εσένα τι σου είπε?
Χρειάστηκαν άλλοι 2 μήνες και τσουπ ήρθε το κοριτσάκι μου!
Όλα καλά θα πάνε! Αυτό να σκέφτεσαι!
Και να ξέρεις πως μετά από μια απόξεση είναι ευκολότερο να μείνεις έγκυος!
Το σημαντικό είναι ότι έμεινες μια φορά έγκυος... οπότε θα ξαναμείνεις!
Να σκέφτεσαι θετικά και γρήγορα θα έρθει ένα νέο σποράκι στην κοιλίτσα σου που αυτή τη φορά θα το κρατήσεις στην ώρα του στην αγκαλίτσα σου!

katerinaida


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
gioanna mou se efkaristo pl gia tn apadisi,dn exo pai akoma ston giatro prin 8 meres vgika apo to xirourgio opote einai apla dika mou logia kai to pos niotho egw,exo idi ena koritsaki 10 xronon kai eimai 27 apla to nini auto to perimename oli pos kai pos eki pou petagame mas kopikan ta podia opote katalavenis,apogoitepsa tn kori mou tn adra mou,kai egw parameno psixologika xalia ..Sad apla dn xero niotho vathia mesa mou oti sidoma tha boreso na kratiso sta xeria mou ena nini....malon

katerinaida


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
despinaki mou nase kala na xerese tn korakla sou se efkaristo pl gia ta kala sou logia... Smile

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerinaida έγραψε:despinaki mou nase kala na xerese tn korakla sou se efkaristo pl gia ta kala sou logia... Smile

Να'σαι καλά κοπέλα μου!
Και εσύ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και συντομα θα κρατησεις ενα μωρακι στα χερια σου! Wink Δεν τους απογοητευσες γιατι δεν ηταν δικο σου λάθος, δεν μπορεις εσυ να τα βαλεις με τη φυση...Ισως ηταν καλυτερα ετσι γιατι για να αποβαλλεις σημαινει πως κατι δεν πήγαινε καλά!Ειναι πολύ προσφατο ακομα γι'αυτο το νοιωθεις τοσο εντονα! Δε λεω πως με τον καιρο περνά ο πονος αλλά μαλακώνει!!!Να πας στο γιατρο να σου δωσει οδηγιες. Παιρνεις αντιβίωση;Κι εγω νοιωθω πως θα ξαναμεινω εγκυος συντομα αλλα περιμενω γιατι αν μεινω τωρα δε θα αντεξω και δευτερη αποβολή!!!

katerinaida


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
pff pos se katalaveno vre gioanna Sad oles telika to idio niothoume,efkome kai se esena grigora me ena sporaki stin kilitsa sou kai sidoma stin agalia sou...Smile

katerinaida


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
dn perno tpt gioanna teliosa ta klasika xapakia gia 4 meres kai tpt allo,to thema einai pos an tixon dn paris profilaxis ti bori na pathis?? bori na sinvi to idio an tixon dn exi perasi o xronos??

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η μητρα μας δεν ειναι ακομα ετοιμη να φιλοξενήσει μια νέα ζωούλα και υπάρχει πιθανοτητα να αποβάλλουμε αλλά και να κανουμε κακο στον εαυτό μας που προσπαθει να αναρρώσει! Μια νεα αποβολή ειναι ψυχοφθόρα και θα μας παει αλλους 2 μηνες πίσω!!! Μετα την αποβολή οταν τελειωσε τα αιμα εκανα καλλιέργειες που μου ειπε ο γιατρός και τωρα ακολουθω αγωγη για να απαλλαγω απο μικροβιο που μου βρηκαν. Να κανεις κι εσυ μετα απο συζητηση με τον γιατρο σου βεβαια!!!

Tina_1982


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μην αγχώνεσαι και μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου. Μια φίλη μου είχε παλλίνδρομη κύηση και έκανε απόξεση και μετά από 2-3 μήνες έμεινε έγκυος ξανά και τώρα έχει ένα αγοράκι 5 χρόνων και πριν 2 μήνες έφερε στον κόσμο τον δεύτερο γιο της.

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μην σε στεναχωρει αυτο! και εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη το εχασα και μετα αποξεση στις 40 ημερες εμεινα ξανα εγκυος και τωρα το παλικαρι μου ειναι 13 ετων.οταν θα εστανθεις εσυ καλα τοτε ξεκινησε παλι τις προσπαθειες!!

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το ιδανικό είναι να περάσουν 6 μηνες!!

????????


Επισκέπτης
καλη μου εγω πιστευω οτι οταν αισθανεσαι εσυ καλα μπορεις ξανα να ρχισεις τις προσπαθειες σου για ενα μωρακι.μην στεναχωριεσαι και μενα μια φιλη μου μετα απο μια παλλιδρομη εγκυμοσυνη εκανε αμεσα προσπαθεια και εμεινε ευκολα εγκυος οποτε να μην στεναχωριεσαι να σαι ηρεμη και η ψυχολογια σου να ναι στα υψη της...καλη επιτυχια και ευχομαι τα νεα να ακουστουν γρηγορα..... meta apo mia palindromi einai lathos na prospathis xana amesa???voithia plizzzzz,,:( 654316

katerinaida


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ax re koritsia efkaristo exo vali ta klamata apo tn sinbarastasi pou mou dinete na iste OLESSSSSSS KALAAAAAAAA...<3 efkome o theos na sas dini aploxera oti esis epithimite...Smile

katerinaida


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
gioanna mou dn exo pai akoma ston giatro,giati dn tn embistevome pleon stin egimosini mou mou ixe klisi radevou otan eklisa 12 evdomadon fadasou kai einai pasignostos,oute xapakia eperna oute tpt kaname to proto iperixografima kai idame auto pou idame...opote psaxno alon gia na do ti ginete..Sad

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerinaida έγραψε:gioanna mou dn exo pai akoma ston giatro,giati dn tn embistevome pleon stin egimosini mou mou ixe klisi radevou otan eklisa 12 evdomadon fadasou kai einai pasignostos,oute xapakia eperna oute tpt kaname to proto iperixografima kai idame auto pou idame...opote psaxno alon gia na do ti ginete..Sad

Στις 12 εβδομάδες σου έκλεισε πρώτη φορά ραντεβού?
Μα είναι δυνατόν?
Και δεν του είχες πει τίποτα? Δεν σου φάνηκε αργά?
Κοίτα να βρεις κανέναν άλλο κοπέλα μου!! Και την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!

katerinaida


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
despinaki mou nai mou fanike periergo alla elega tha ola tha pane kala,thimomoun oti me tn kori mou eperna kati xapakia alla dn thimomoun ti exoun perasi kai 10 xronia..Razz o giatros pizi sta radevou opote me ixe kai grameni,dn pisteva oti tha patho kati tetio oute akousta to ixa..telos padon mialo gia tn epomeni fora an iparxi vevea...Sad

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerinaida έγραψε:despinaki mou nai mou fanike periergo alla elega tha ola tha pane kala,thimomoun oti me tn kori mou eperna kati xapakia alla dn thimomoun ti exoun perasi kai 10 xronia..Razz o giatros pizi sta radevou opote me ixe kai grameni,dn pisteva oti tha patho kati tetio oute akousta to ixa..telos padon mialo gia tn epomeni fora an iparxi vevea...Sad

Και βέβαια θα υπάρξει επόμενη φορά!
Δεν θέλω να ακούω τέτοια...!!
Με το που θα βάλετε μπρος... σε 2-3 μηνάκια θα έχεις ξανά σποράκι στην κοιλίτσα! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!

katerinaida


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
makari despinaki nase kala kopelara mou...Smile

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμένα μου είχε δώσει κάτι χάπια(cyclacur κάπως έτσι λέγονται) για 3 μήνες κ μου είπε να περιμάνω 6 μήνες, οπότε κ έκανα τις δίδυμες!! Μετά τις δίδυμες πάλι πέρασα τη γνωστή-θλιβερή ιστορία με την απόξεση κλπ. και περίμενα 6 μήνες και τσουπ! έκανα τη μπισκοτίνα!!! Νομίζω ότι είναι καλύτερα να περιμένεις..... θα ανταμοιφθείς!! Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακι μου σε καταλαβαινω..... Πριν ενα χρονο απεβαλα και εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης και ημουν χαμενη..... Τωρα πια ειμαι 7 μηνων εγκυος και περιμενω το αντρακι μου. Μην αισθανεσαι οτι απογοητευσες κανεναν. Η φυση το αποφασισεοχι εσυ. Το επαγγελμα μου ειναι ειδικη παιδαγωγος και πιστεψε με εχω δει πολλα..... Για να τερματισει η κυηση (και η δικη μου) καποιος λογος θα υπηρχε..... Για μενα μην ξεκινησεις αμεσως προσπαθειες.περιμενε 2-3 μηνες να επανελθει το ενδομητριο σου,να παρει το σωστο "παχος" για να μπορεσει να φιλοξενησει τη νεα ζωουλα. Πρεπει να δωσουμε στο νεο εμβρυακι ολα τα απαραιτητα στοιχεια για να τα καταφερει! Το μωρακι πρεπει να σκεφτομαστε! Καλο θα ηταν μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημα εσυ και ο αντρας σου να επανελθετε συναισθηματικα για μια καινουργια αρχη!και θα πανε ολα καλα! Στο λεω εγω που μετα την αποβολη ενιωθα οτι το ειχα χασει απο τη στεναχωρια μου! Δωσε χρονο...και θα εχεις το μωρακι σου ειναι δεδομενο!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerinaida να αλλαξεις γιατρό φυσικά και αν μας πεις σε ποια πολη μενεις θα σου προτεινουμε καποιον!!!!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν αισθανεσαι ετοιμη και εχει πει το οκ ο γιατρος σου καν'το.Εγω απο τον Αυγουστο ακομα δεν εχω συνελθει και παρολο που μου ειπε ο γιατρος μου μετα το τριμηνο οτι μπορω να προσπαθησω παλι δεν το σκεφτομαι προς το παρον,τωρα στο μελλον δεν ξερω νομιζω ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος να επουλωσει πληγες εικονες και σκεψεις.Με το καλο παντως αν το αποφασισεις και ολα να σου πανε τελεια αυτη τη φορα!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα κι από μένα!
κι εγώ συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια.
είδυστυχώς την ίδια εμπειρίαμ πολύ πρόσφατα, ακριβώς μια εβδομάδα πριν τα Χριστούγεννα. Έχασα το μωράκι μου στη 10η εβδομάδα και έκανα απόξεση. Είναι τραυματική εμπειρία και μόνο εμείς που το έχουμε ζήσει μπορούμε να καταλάβουμε πόσο πονάει!!εννοείται ότι δεν έχω συνέλθει ακόμη, κλαίω πάρα πολύ εύκολα ενώ πριν ήμουν πολύ δυνατή..ο γιατρός μου είπε ότι 3 μήνες μετά την απόξεση επιτρέπεται ξανά.είναι μεγάλο λάθος να ξεκινήσεις κατευθείαν προσπάθειες και πόσο μάλλον που η εγκυμοσύνη σου ήταν πολύ προχωρημένη!σήμερα έχω το πρώτο ραντεβού μου στο γιατρό μετά από αυτη την τραυματική εμπειρία και αφού αδιαθέτησα για πρώτη φορά..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις