Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
375 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 375 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΟΞΥΘΥΜΗ..ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ.. ΠΟΛΥ ΦΩΝΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΠΑΤΣΟΥΛΕΣ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΣΕ ΚΑΚΟ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 2 ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΗΡΕΜΗΣΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΤΕ ΗΡΕΜΗ.ΧΤΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ ΦΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΕΝΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΠΑΤΣΕΣ ΤΟΥ ΦΩΝΑΖΑ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΑΓΚΑΛΙΑΖΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΙΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ ΣΥΓΝΩΜΗ.. ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΣΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ! ΞΕΦΥΓΑ ΤΕΛΕΙΩΣ! ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΑΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΟΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΕΤΣΙ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΝΟΙΩΣΑΤΕ???ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ?ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ?? ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..

mairi.g

mairi.g
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καταρχας να χαιρεσε το παιδακι σου κ με το καλο το δευτερο.νομιζω πως για τα νευρα σου ευθυνετε σε ενα μεροσ η εγκυμοσινη κ οι ορμονες αλλα το βασικο ειναι οτι απλα εισαι ανθροποσ κουραζεσε κ ολα αυτα σε φαιρνουν σε μια ενταση.και εγω εχω 2 διδιμουλες 13 μηνων οποτε φανταζεσε τι γινεται εδω μεσα!πολλες φορες εχω φταση στα ορια μου κ ουρλιαζω μετα το μετανιωνω αλλα τι να κανουμε.αλοστε ποιος εχει πει πως η τελεια μανουλα ειναι αυτη που λεει σε ολα ναι κ ποια ειναι ηρεμη συνεχος στην τελικη.εμεις δεν φαγαμε ξυλο δεν ακουσαμε φωνες?ουουουουο ε και τι παθαμε?εχουμε ψυχολογικα?οταν εχεισ μικρα παιδια ολα ειναι στο προγραμα κ ποσο μαλον αν εισαι κ εγυος.χαλαρωσε κ ολα θα φτιαξουν.φιλακια κ με το καλο!

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καταλαβαινω τι εννοεις! μερικες φορες βγαινεις απτα ρουχα σου! αλλα μην το χτυπας μωρε.. δεν το θελει, δεν το κανει επιτηδες...
ξερω οτι αισθανεσαι χαλια αλλα να σου πω μια ωραια λυση;; τι κανω κ γω, θα σου φανει χαζο αλλα προσπαθησε το! δεν χανεις τιποτα! μολις κανει κατι το παιδακι σου, εκει που ειναι να αρχισεις τις φωνες, ΦΥΓΕ! πηγαινε σε αλλο δωμματιο για 2-3 λεπτα! ασε την ζημια οπως ειναι! αδιασε το φαγητο; αστο! φυγεε! εκει θα ειναι η ζημια! θα σε περιμενει να την διορθωσεις! δεν φευγει.. Razz Razz Razz
ακου που σου λεω! μην κανεις τιποτα! απλως πηγαινε σε ενα αλλο δωμματιο κ θα ηρεμεις αυτοματα...
δεν κανει σε κανεναν καλο οι φωνες, ουτε σε σενα, ουτε στο παιδακι σου, ουτε στην νεα ζωουλα σου...
εμενα η κορη μου ειναι 2,5.. το τι κανει ολη μερα.... Mad αστα...
θα ηρεμησει κ αυτο κ εσυ...
αντε κοπελα μου κ με το καλο!!! Very Happy Very Happy Very Happy

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσι μου ευχομαι να εχεις καλη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρο στην αγκαλια.
καταλαβαινω πως νιωθεις. πολλες μανουλες αισθανονατια ετσι ειδικα αυτες που δεν εχουν βοηθεια με τα παιδακια τους και κουραζονται πολυ.ποσο μαλλον εσυ που εισαι και εγκυος.
εγω απο την ημερα που γεννησα ειμαι πτωμα στην κουραση ,δεν προλαβαινω ουτε να πλυθω...μερικες φορες θελω να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο.προσπαθω να εκτονωνω τα νευρα μου αλλου τις περισσοτερες φορες την πληρωνει ο αντρας μου αλλα κανει υπομονη ο καημενος.
δεν θεωρω καλο να μαλωνεις το παιδι και πολυ περισσοτερο να του ριχνεις μπατσακια την ωρα του φαγητου. κανε μια προσπαθεια να το κοντρολαρεις ολο αυτο που σε βαραινει. αυτη την περιοδο ξεχνα ολα τα υπολοιπα σπιτι,δουλειες κλπ. αφιερωσου με υπομονη και χαρα στο αγγελουδι που ηδη εχεις και αυτο που περιμενεις.
ψαξε μεσα σου και θα ξαναβρεις τον εαυτο σου.

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλύτερα να μήν σηκώνεις χέρι!
εάν νιώθεις ότι έφτασες στα όριά σου απλά απομακρύνσου πάρε βαθιές ανάσες σκέψου ότι είναι μωρό, το μωρό σου, κι επέστρεψε με χάδια και φιλιά...
ας κάνει και το δικό του δε χάθηκε ο κόσμος!
ηρέμησε όμως
σε ένα βιβλίο που διάβαζα έλεγε:
"εάν χτυπήσετε το βρέφος είτε χρειάζεστε λίγο διάλλειμα και να ασχοληθεί κάποιος άλλος λίγες ώρες με το μωρό είτε χρειάζεστε τη βοήθεια κάποιου ειδικού!"

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ε, δεν νομιζω να χρειαζεται ειδικο, απλως ειναι πολυ φορτωμενη..
δεν ειμαι του "ξυλου"...!
καταλαβαινω οτι χανεις την ψυχραιμια σου αλλα δεν ειναι λυση..
σκεψου οτι ποναει επειδη εσυ τον χτυπησες.. ειναι κριμα μωρε..
το ξερω οτι δεν το θελεις αλλα τι φταιει κ αυτο...;;
ειμαι σιγουρη οτι λες κ συ εσυ οτι λεμε ολοι οι γονεις (θελω να πειστευω) "αν σε πειραξει ποτε κανεις στη ζωη σου θα τον σκοτωσω"
σκεψου λοιπον να κανεις εσυ αυτο που δεν θελεις να κανουν οι ξενοι στο παιδι σου..
μην στεναχωριεσαι κοπελα μου.. ξερω οτι τα βλεπεις ολα βουνο, αλλα θα στρωσουν τα πραγματα! κ γω μολις πηγε 2 ψιλοηρεμησα..
οχι σε θεμα νευρων αλλα σε θεμα οτι ημουν πτωμα απο δουλειες κ τετοια..
δεν εχω νευρα γενικοτερα, ειδικα στο παιδακι μου.. εχω οπως ολοι δηλαδη..
αν εχεις καποιον να σε βοηθησει καλο θα ηταν λιγη παρεα... Wink

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΟΞΥΘΥΜΗ..ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ.. ΠΟΛΥ ΦΩΝΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΠΑΤΣΟΥΛΕΣ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΣΕ ΚΑΚΟ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 2 ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΗΡΕΜΗΣΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΤΕ ΗΡΕΜΗ.ΧΤΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ ΦΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΕΝΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΠΑΤΣΕΣ ΤΟΥ ΦΩΝΑΖΑ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΑΓΚΑΛΙΑΖΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΙΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ ΣΥΓΝΩΜΗ.. ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΣΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ! ΞΕΦΥΓΑ ΤΕΛΕΙΩΣ! ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΑΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΟΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΕΤΣΙ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΝΟΙΩΣΑΤΕ???ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ?ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ?? ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..


ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΡΑΝΙΑ ...ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΑΛΤΑΡΕΙ...ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΣΠΑΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ,ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ...ΟΤΑΝ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΗ ΠΕΡΝΕ ΒΑΘΙΕΣ ΑΝΑΣΕΣ ΕΙΣΠΝΟΗ ΕΚΠΝΟΗ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ!!!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εισαι καλη μανα γιατι ασχολεισαι με τα παιδια σου.Κακη θα ησουν αν ησουν αδιαφορη.
Και εγω εχω 2 παιδια , χωρις βοηθεια και πολλες φορες φτανω στα ορια μου και ναι ο γιος μου εχει φαει μπατσες. Μεχρι και η μικρη που ειναι σχεδον 9 μηνων τα εχει ακουσει, και με κοιταγε και γελαγε.
Αυτο που εχω να σου πω ειναι να προσπαθησεις να μην χτυπας τον μικρο γιατι τωρα που εισαι εγκυος , μη παθεις καμια ζημια.Και αργοτερα αφου θα εχεις μαθει να κοντρολαρεις τον εαυτο σου ( εγω ακομη το προσπαθω)ισως και να μην τον χτυπας.
Και η μαμα μου φωναζε και μας χτυπουσε αλλα ουτε ψυχολογικα εχω και την θεωρω την καλυτερη μανα του κοσμου γιατι ηταν παντα εκει για μας.Διπλα μας , δεν εφυγε ποτε.Οπως ακριβως εισαι και εσυ , κοριτσι μου

????????


Επισκέπτης
μην στεναχωριεσαι καλη μου...ολες ξεφευγουμε καμια φορα...και εσυ ενα παραπανω που εισαι και εγκυος....μια χαρα μανουλα εισαι και πολυ ευαισθητουλα απ οτι καταλαβα....μην στεναχωριεσαι κ εγω καμια φορα τα νευρα μου δεν ειναι καλα και ξεσπαω οπου βρω και μετα στεναχωριεμαι...μην βασανιζεις το μυαλο σου με βλακειες και προσπαθησε να εισαι ηρεμη..γιατι κ το μωρακι που κουβαλας μεσα σου καταλαβαινει την ψυχολογια σου και σε νιωθει και αναστατωνεται κι αυτο...ολα θα πανε καλα να μην στεναχωριεσαι και ευχομαι καλη λευτερια! ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ?ΓΙΑΤΙ ΑΚΥΡΩΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ... 215994

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Apla xalarwse iremise pare mia duo varies anases...To paidi einai paidi astone na kanei tis pallaritses t...
K esu to kserw niwtheis xalia wmos fantasou na to ksana kaneis k sto telos na t kaneis zimia...
Oxi agapi m ta mwra einai mwra k panta tha einai mwra...
Ena patsoui mono k ws ekei...
Otan se neuriazei FWNAKSE DUNATA gine austiri vale ton timwria na katalavei...
Sygnwmi an fenome kakia wmos egw exw 2 mwrakia sxedwn 4 k 3 k eimai k egkuws pali...wmos den kanw parapano pragmata...
Nai tha me akoueis na fwnazw dunata ap tin kourasei m...wmos oxi k etsi sto paidi...skeftou poso pwnese an pwneses ki esu i idia p ekanes etsi sto paidi...

K pali sygnwmi an s fenwme kakia...

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χρυσαφακι έγραψε:ε, δεν νομιζω να χρειαζεται ειδικο, απλως ειναι πολυ φορτωμενη..
δεν ειμαι του "ξυλου"...!
καταλαβαινω οτι χανεις την ψυχραιμια σου αλλα δεν ειναι λυση..
σκεψου οτι ποναει επειδη εσυ τον χτυπησες.. ειναι κριμα μωρε..
το ξερω οτι δεν το θελεις αλλα τι φταιει κ αυτο...;;
ειμαι σιγουρη οτι λες κ συ εσυ οτι λεμε ολοι οι γονεις (θελω να πειστευω) "αν σε πειραξει ποτε κανεις στη ζωη σου θα τον σκοτωσω"
σκεψου λοιπον να κανεις εσυ αυτο που δεν θελεις να κανουν οι ξενοι στο παιδι σου..
μην στεναχωριεσαι κοπελα μου.. ξερω οτι τα βλεπεις ολα βουνο, αλλα θα στρωσουν τα πραγματα! κ γω μολις πηγε 2 ψιλοηρεμησα..
οχι σε θεμα νευρων αλλα σε θεμα οτι ημουν πτωμα απο δουλειες κ τετοια..
δεν εχω νευρα γενικοτερα, ειδικα στο παιδακι μου.. εχω οπως ολοι δηλαδη..
αν εχεις καποιον να σε βοηθησει καλο θα ηταν λιγη παρεα... Wink
δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο αυτο ειναι ακριβως που πρεπει να κανεις...
φιλια πολλα κ πολυ μα πολυ υπομονη
ειναι μπεμπακι ακομα μην στενοχωριεστε κ οι 2 αδικα...

skilef

skilef
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
new2eenmommy έγραψε:καλύτερα να μήν σηκώνεις χέρι!
εάν νιώθεις ότι έφτασες στα όριά σου απλά απομακρύνσου πάρε βαθιές ανάσες σκέψου ότι είναι μωρό, το μωρό σου, κι επέστρεψε με χάδια και φιλιά...
ας κάνει και το δικό του δε χάθηκε ο κόσμος!
ηρέμησε όμως
σε ένα βιβλίο που διάβαζα έλεγε:
"εάν χτυπήσετε το βρέφος είτε χρειάζεστε λίγο διάλλειμα και να ασχοληθεί κάποιος άλλος λίγες ώρες με το μωρό είτε χρειάζεστε τη βοήθεια κάποιου ειδικού!"



kai egw etsi pusteuw! kalitera apomakrinsou kai kane kati allo.oloi mas ftanoume sta oria alla ama sukwneis xeri meta einai duskwlo na stamatiseis kai mporeis na ton traumatiseis meta.sou euxomai na genniseis ena gero mwraki aki kouragio!

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μην βαζεις στον εαυτο σου τυψεις...ο καθενας μπορει να βγει εκτος οριων απλα το μονο που θελω να σου πω ειναι να μην το χτυπας..αυτο δεν ηταν λογος να το χτυπησεις...εχει να σου κανει μεγαλωνοντας....!!!!!!ειναι κριμα το μικρακι...με το καλο και το μωρακι σου... ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ?ΓΙΑΤΙ ΑΚΥΡΩΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ... 417472 ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ?ΓΙΑΤΙ ΑΚΥΡΩΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ... 417472

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρανια καταρχην με το καλο το δευτερο παιδακι σου.
Να πω αρχικα οτι δεν συμφωνω με την αποψη" και εμεις που φαγαμε ξυλο τι παθαμε;"........
Τα παιδια ...ειναι παιδια....μας παιδευουν !το λεει και η λεξη. Το πιο ευκολο ειναι να ξεσπαμε πανω τους στις δυσκολες στιγμες. Το δυσκολο ειναι να προσπαθησουμε να κρατησουμε την ψυχραιμια μας. Δεν ειναι ολα ροδινα συμφωνω....αλλα και το ξυλο δεν ειναι η λυση. θεωρω οτι κριτηριο πρεπει να ειναι "οτι δεν θελουμε να μας κανουν δεν το κανουμε"Θελεις να σε χτυπανε; Θελεις να μην σε σεβονται;...ε τοτε δεν το κανεις. Τα αποτελεσματα του ξυλου..θα φανουν στην εφηβεια. Προς το παρον τα παιδια μονο δεχονται. Ειναι σαν λευκο χαρτι. Οτι δωσεις θα παρεις. Αν δωσεις αγαπη και υπομονη αυτο θα παρεις. Αν δωσεις ξυλο και φωνες....αυτο θα παρεις. Η επιλογη ειναι στα χερια τουκαθε γονιου. Εχει να κανει βεβαια και η νοημοσυνη,το επιπεδοτης καθε οικογενειας και η παιδεια του καθενος. Για ονομα του θεου....μην χτυπατε τα παιδια σας.ο σεβασμος ειναι πανω απ ολα. Μια φιλικη συμβουλη απο μια μαμα και επαγγελματια που βλεπει καθημερινα ιστοριες με οικογενειες και παιδια σε δυσκολες καταστασεις........

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΧ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΕΙΝΑΙ 2 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ..ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ.ΕΙΧΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ Η ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΣΑΛΤΕΡΝΩ!!!!ΑΧ ΘΕΕ ΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΡΕ ΓΜΤ ΤΟΝ ΛΕΙΠΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΖΗΛΕΥΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΝ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ... ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΥΨΕΙΣ!ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ ΗΜΟΥΝ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΝΑΙ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.

matou


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Οι γονείς που χτυπούν τα παιδιά τους είχαν φάει και αυτοί ξύλο , όταν ήταν παιδιά.Σκέψου το! Μην βγάζεις τα δικά σου απωθημένα στο παιδί.Πάρε συμβουλές από επαγγελματίες ειδικούς.Εν ανάγκη κλείσε και ραντεβού. Εγώ πήρα βοήθεια και έχω αλλάξει πολύ στο θέμα ανατροφής των παιδιών μου.Και ναι, έχω γίνει καλύτερη μαμά σε πολλά θέματα.

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗ μου.......ΟΛΕΣ μας το έχουμε πάθει και μάλιστα παραπάνω απο μια φορά Wink

Στο μόνο που δεν συμφωνώ κι εγώ...είναι το ξύλο....οι φωνές δυστυχώς....αναπόφεκτες
Αν και να πω την αλήθεια...νομίζω οτι αυτό που πειράζει περισσότερο τα παιδιά είναι οι φωνές παρά το ξύλο...

Επειδή ομως...τις φωνες δεν μπορούμε πάντα να τις συγκρατήσουμε.......εχω να προτείνω το εξής για "ξεσπασμα" διότι κι εσύ ανθρωπος είσαι...

ΜΠΟΥΝΙΤΣΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ Wink Wink

Εχω κοντέψει να σπάσω χέρι λεμε.......αλλά πέρα απο μια ξυλιά στον κώλο στον μεγάλο μου...ξύλο δεν έδωσα με αυτό το τρόπο ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ?ΓΙΑΤΙ ΑΚΥΡΩΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ... 328109

ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ...να αντεχουμε και να είμαστε οσο καλύτερες μανούλες γίνεται.....

Με το καλό το δεύτερο νινάκι σου...κι εκεί να δεις ΚΟΥΡΑΓΙΟ που θέλει....
Πάντως και μόνο ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Wink Wink Wink Wink

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
new2eenmommy έγραψε:καλύτερα να μήν σηκώνεις χέρι!
εάν νιώθεις ότι έφτασες στα όριά σου απλά απομακρύνσου πάρε βαθιές ανάσες σκέψου ότι είναι μωρό, το μωρό σου, κι επέστρεψε με χάδια και φιλιά...
ας κάνει και το δικό του δε χάθηκε ο κόσμος!
ηρέμησε όμως
σε ένα βιβλίο που διάβαζα έλεγε:
"εάν χτυπήσετε το βρέφος είτε χρειάζεστε λίγο διάλλειμα και να ασχοληθεί κάποιος άλλος λίγες ώρες με το μωρό είτε χρειάζεστε τη βοήθεια κάποιου ειδικού!"


συμφωνώ μαζί σου!
εγώ όταν με φτάνει στα οριά μου την αφήνω στο δωματιό της και πηγαίνω στο μπάνιο για λίγο. ρίχνω λίγο νερό στο προσωπό μου,καμια φορά κλαίω από τα νεύρα μου, μετράω μέχρι το 100 κτλ. ότι πιάσει εκείνη τη στιγμή για να ηρεμήσω λίγο.
μέχρι στιγμής έχει αποδώσει αυτή η τακτική.

athinage

athinage
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλή μανούλα είσαι... απλά πιστεύω οτι δε πρέπει να ακυρώνουμε έτσι τους εαυτούς μας, με την πρώτη στραβή. Πάνω απόλα είμαστε άνθρωποι με συναισθήματα, αισθήματα, νεύρα, κτλ... Είναι απόλυτα φυσιολογικό μια άσχημη συμπεριφορά να μας εκνευρίσει, ακόμα κ αν είναι απο τα παιδιά μας. Στην ουσία αυτά παίζουν κ εμείς τα πέρνουμε. Δε φταίνε όμως ούτε αυτά αλλά ούτε κ εμείς. Μην ακυρώνεις τον εαυτό σου, γτ έτσι γίνεσαι πολύ χειρότερα κ δε πρέπει γτ έχεις μέσα σου κ μια άλλη καρδούλα. Κάνε αυτό που λένε τα κορίτσια, φύγε, ηρέμησε και όλα καλά θα πάνε!!!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΟΞΥΘΥΜΗ..ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ.. ΠΟΛΥ ΦΩΝΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΠΑΤΣΟΥΛΕΣ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΣΕ ΚΑΚΟ.[/b]ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ 2 ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΗΡΕΜΗΣΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΤΕ ΗΡΕΜΗ.ΧΤΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ ΦΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΕΝΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ [b]ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΠΑΤΣΕΣ ΤΟΥ ΦΩΝΑΖΑ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΑΓΚΑΛΙΑΖΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΙΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ ΣΥΓΝΩΜΗ.. ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΣΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ! ΞΕΦΥΓΑ ΤΕΛΕΙΩΣ! ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΑΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΟΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΕΤΣΙ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΝΟΙΩΣΑΤΕ???ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ?ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ?? ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..

Δεν θα σου πω κάτι γιατί θα νιώσεις χειρότερα.......

xara

xara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και που να γεννησεις..εκει να δεις νευρα κ κουραση..
Ουτε εγω εχω ακουμπισει χερι στα παιδια, κανω αυτο που λενε οι περισσοτερες, αλλαζω χωρο για λιγο κ παιρνω βαθια ανασα.Παιδια ηθελα, ειναι στο προγραμμα ολα αυτα.
Εσυ κοιτα να ζητησεις βοηθεια απο καποιον να σου κραταει το παιδι λιγες ωρες για να ξεκουραστεις.Καλο θα κανει κ σ αυτο αλλα κ σε εσενα.

mikraki

mikraki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΖΗΛΕΥΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΝ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ... ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΤΥΨΕΙΣ!ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ ΗΜΟΥΝ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΝΑΙ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ
Το μωρό μου φαίνεται πως επιζητάει την προσοχή σου έστω και αν ξέρει ότι θα φάει ξύλο!!!δε θα πάθει τίποτα αν μείνει 3 μέρες στη γιαγιά...
RANIAASIKIDOY έγραψε:ΟΣΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ
Με αυτό θα πάθει όμως...
Άλλαξε γραμμή πλεύσεως..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γλυκεια μου, μήπως να ζητησεις βοηθεια απο κάποιον για το παιδί? Να σε βοηθάει κάποιος στις δουλειες του σπιτιου, στο μεγάλωμα του παιδιου, να κρατησει λιγο το παιδι για να μπορεσεις να ξελαμπικάρεις?

Αν ηταν μονο αυτη η μια φάση, θα σου έλεγα να μην το ψάχνεις, όλες εχουμε ξεφυγει μια φορά, άντε δυο φορές. Αλλά επειδη όπως εγραψες του δινεις και καμια μπατσουλα πού και πού, μηπως τελικά ειναι πολύ εύκολο το βήμα απο τη μια "ανωδυνη" (?) μπατσουλα, στο να σοβαρέψουν τα πράγματα περισσοτερο? Μηπως θα έπρεπε να κοψεις αυτες τις μπατσουλες?

Το ξύλο γενικα ειναι σαν ναρκωτικο - αν ξεσπας με μια μπατσουλα τωρα και εισαι οκ, σε λιγο θα θες να δωσεις 2 μπατσες για να ξεσπασεις, μετα 3, μετα 10, και μετα πραγματικά θα ηρεμεις μόνο αν εχεις σπάσει τον άλλον στο ξύλο.

Παραθέτω ενα αντιστοιχο θέμα -στο οποίο και έγινε σφαγη, προειδοποιώ- που αφορά το ξύλο στα παιδια, και τις διάφορες απόψεις που συζητηθηκαν.

http://forum.eimaimama.gr/t9022-topic?highlight=%CE%BE%CF%85%CE%BB%CE%BF

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις