Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
481 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 481 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Πεμ Ιαν 26, 2012 2:46 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannoua3 έγραψε:Tiang m les???

Dest diavases poso ypsos exw egw??? Shocked Shocked Shocked

Τώρα πήγα και το είδα.
Το θέμα είναι να παίρνει ύψος. Αν ο μικρός ψηλώνει τότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Οι γιατροί ανησυχούν αν μέσα σε κάποιο συγκεκριμένο διάστημα το παιδί δεν ψηλώσει καθόλου.
Και μια που συγκρίνουμε, της κουμπάρας μου το παιδί, ενώ και αυτή και ο άντρας της είναι πιο ψηλοί από εμένα και τον άντρα μου ο μικρός τους, συνομήλικος με τον δικό μου είναι περίπου μισό κεφάλι πιο κοντός. Ο παιδίατρος της δεν ανησυχεί διότι παρακολουθεί το παιδί και βλέπει ότι ψηλώνει. Όχι όσο ψηλώνει ο δικός μου αλλά έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης.
Πιστεύω ότι δε θα έπρεπε να ανησυχείς.

27Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Πεμ Ιαν 26, 2012 2:52 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nai kali m etsi lew k egw...
Ftanei na psilonoun pou k pou...
K eilikrina agapi m den me niazei an minoune kontoi... K oi kontoi exoune alli xari lene... Cool Cool Cool

28Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Πεμ Ιαν 26, 2012 3:46 am

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΚΑΛΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!!!!!

29Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Πεμ Ιαν 26, 2012 4:15 am

????????


Επισκέπτης
καθε παιδι εχει τη δικη του αναπτυξη κοριτσαρες.....ακουστε να γελασετε.....ο μεγαλος μου ειναι τεσσεραμιση, 1.10 και 18 κιλα.....και ο μικρος, δυο χρονια μικροτερος ακριβως, ειναι 97, και 17 κιλα.....το διαννοειστε??? ιδια ρουχα φορανε.......γι αυτο σας λεω, μη σκατε, οτι ειναι να γινει θα γινει.....εχω κατι ξαδερφια κοντουληδες που βγαλανε κατι παιδια με ριχνουν ενα κεφαλι, δεν παιζει ρολο......κι εγω 1.70 ειμαι απο 12 χρονων!!!!!!! τοτε με λεγανε ψηλη, αλλα δεν ξαναψηλωσα απο τοτε......και η πεθερα με βρηκε και ΚΟΝΤΗ!!!!!! χαχαχα φιλια

τζοανουα, αλλαξε γιατρο πουλι μου δεν τα λεει καλα αυτος ματια μου....

30Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 6:45 am

babou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Υπάρχουν και τα "άλματα ανάπτυξης". Η δικιά μου, 28 μηνών, μέχρι το Σεπτέμβριο του 2010 έπαιρνε 1/2/3 ποντάκια το τρίμηνο και γύρω στα 300-500 γραμμάρια. Ξαφνικά πάρε 11 πόντους μέσα σ' ένα εξάμηνο και 3 κιλά. Τώρα είναι 1μ. και 17 κιλά. Τους τελευταίους 3 μήνες φρενάρησε πάλι και πήρε 1,5 πόντο. Έχει πράγματι να κάνει με τους ρυθμούς του κάθε παιδιού.

31Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 7:34 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
joannoua3 έγραψε:Tinag m Ton paidiatro m to gnwrizw 4 xronia tora k den tha thela na paw allou g deuteri gnwmi...
Apla egw tha t pw oxi k kanei...
Otan mas eipen na pame g chek up ston othalmiatro k se odontiatro pigame mia xara...K ta mwra den xreiastikane tpt...
Wmos g auto me tis ormones den thelw kan na paw... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

παντως επειδη ξερω παιδακι που κανει καθε μερα αυξητική ενεση,...δεν ειναι κατι τραγικο...

αυτο το καταλαβαν οταν ηταν 1 χρονου..δεν νξερω πως..νομιζω ψηλωνε ελαχιστα...
οι γονεις κοντοι ..δηλ 1.52 η μαμα και 1.65 ο μπαμπας...θα μπορουσαν να νομιζουν πως ειναι κληρονομικο ...αλλα δεν ηταν..

δεν σημαίνει πως με την αυξητικη ορμονη θα γινουν γιγαντες...απλα θα καταφερουν να φτασουν σε οτι ειναι γεννετικα προκαθορισμενο...

δεν ξερω εσενα γιατι στι ειπε..δεν μου φαινονται τοσο κοντα τα παιδακια σου...

αλλα αν εχει δει κατι , καλυτερα να το κοιταξεις...

32Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Κυρ Απρ 08, 2012 9:37 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Euxaristw bou boukitsa m na se kala kali m... Very Happy

33Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Δευ Απρ 23, 2012 1:17 am

elsan


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
joannoua3 έγραψε:Vre koritsia mia xara einai ta dika sas...
Min anxwneste... Very Happy Smile Very Happy

Diavaste ta dika mas:

Kwnstantinos 4 etwn ton marti exei ypsos 93,5 k einai 13 kila...
Eleana 3 ton maio exei ypsos 88,5 k einai 11 kila... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Egw wmos exw ypsos 1,49 k o antras m 1,68 eimaste oloi kontoi.......

joannoua3 έγραψε:Pite m tin gnwmi sas k tha sas pw tin gnwmi t paidiatrou sto ti mas eipen...
K psilo fwvithika...
Prwti fora akouw kati tetio...

joannoua3 έγραψε:Euxaristw poli Tinag m...

Apla alloi m exoun pei na ta parw na doume ti exei na pei k autos o giatros...

Egw lew OXI afou to exoume stin oikogeneia na eimaste KONTOI...



Τί να πώ κι εγώ !2,5 ετ΄΄ων . 11 κιλά και 84 εκ. Μην ακούω λοιπόν παλαβά του τύπου 3 ετών 1 μέτρο μήπως είναι κοντός? Δηλαδή τα δικά μας τα παιδάκια τι πρέπει να κάνουν ? Καμπύλες δεν έχει το ιβλιάριό σου συμπαθεστάτη κατα τα άλλα μανούλα?
Κι εμένα μου είπε γοια εξετάσεις ο γιατρός και θα τίς κάνω . Θα κάνω ότι χρειαστεί το παιδί . Και αυξητική αν μου πουν οι γιατροί ότι πρέπει να πάρει θα του δώσω . ¨οχι όμως γιατί έχω εγώ την τρέλα να είναι ο γιος μου το πρώτο μπόι αλλά μ'ονο αν του λείπεικαι δεν τηη παράγει ο οργανισμός για να αναπτυχθεί φυσιολογικά. Σημειωτέον κι εγώ και ο άντρας μου 1,65.
Το μόνο που με νοιάζει είναι η υγεία. Μόνο αυτό. Ψηλά , κοντά, χοντρά , αδύνατα όλα τα παιδάκια είναι παιδάκια μας. Τώρα οι μαμάδες που θέλουν να καυχιούνται για τα ψηλά παιδιά τους καλά κάνουν και καυχιούνται

34Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Δευ Απρ 23, 2012 1:23 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elsan έγραψε:
joannoua3 έγραψε:Vre koritsia mia xara einai ta dika sas...
Min anxwneste... Very Happy Smile Very Happy

Diavaste ta dika mas:

Kwnstantinos 4 etwn ton marti exei ypsos 93,5 k einai 13 kila...
Eleana 3 ton maio exei ypsos 88,5 k einai 11 kila... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Egw wmos exw ypsos 1,49 k o antras m 1,68 eimaste oloi kontoi.......

joannoua3 έγραψε:Pite m tin gnwmi sas k tha sas pw tin gnwmi t paidiatrou sto ti mas eipen...
K psilo fwvithika...
Prwti fora akouw kati tetio...

joannoua3 έγραψε:Euxaristw poli Tinag m...

Apla alloi m exoun pei na ta parw na doume ti exei na pei k autos o giatros...

Egw lew OXI afou to exoume stin oikogeneia na eimaste KONTOI...



Τί να πώ κι εγώ !2,5 ετ΄΄ων . 11 κιλά και 84 εκ. Μην ακούω λοιπόν παλαβά του τύπου 3 ετών 1 μέτρο μήπως είναι κοντός? Δηλαδή τα δικά μας τα παιδάκια τι πρέπει να κάνουν ? Καμπύλες δεν έχει το ιβλιάριό σου συμπαθεστάτη κατα τα άλλα μανούλα?
Κι εμένα μου είπε γοια εξετάσεις ο γιατρός και θα τίς κάνω . Θα κάνω ότι χρειαστεί το παιδί . Και αυξητική αν μου πουν οι γιατροί ότι πρέπει να πάρει θα του δώσω . ¨οχι όμως γιατί έχω εγώ την τρέλα να είναι ο γιος μου το πρώτο μπόι αλλά μ'ονο αν του λείπεικαι δεν τηη παράγει ο οργανισμός για να αναπτυχθεί φυσιολογικά. Σημειωτέον κι εγώ και ο άντρας μου 1,65.
Το μόνο που με νοιάζει είναι η υγεία. Μόνο αυτό. Ψηλά , κοντά, χοντρά , αδύνατα όλα τα παιδάκια είναι παιδάκια μας. Τώρα οι μαμάδες που θέλουν να καυχιούνται για τα ψηλά παιδιά τους καλά κάνουν και καυχιούνται

Sugnwmi se mena les na min lew palava???
I katalava lathos???

K mena to mono p me niazei einai i ugeia ton paidiwn m...
Ki as einai kontoi...
Konti eimai ki egw...

Xwris pareksigisei to lew...

35Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Δευ Απρ 23, 2012 1:52 am

DDK

DDK
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
stella7778 έγραψε:καθε παιδι εχει τη δικη του αναπτυξη κοριτσαρες.....ακουστε να γελασετε.....ο μεγαλος μου ειναι τεσσεραμιση, 1.10 και 18 κιλα.....και ο μικρος, δυο χρονια μικροτερος ακριβως, ειναι 97, και 17 κιλα.....το διαννοειστε??? ιδια ρουχα φορανε.......γι αυτο σας λεω, μη σκατε, οτι ειναι να γινει θα γινει.....εχω κατι ξαδερφια κοντουληδες που βγαλανε κατι παιδια με ριχνουν ενα κεφαλι, δεν παιζει ρολο......κι εγω 1.70 ειμαι απο 12 χρονων!!!!!!! τοτε με λεγανε ψηλη, αλλα δεν ξαναψηλωσα απο τοτε......και η πεθερα με βρηκε και ΚΟΝΤΗ!!!!!! χαχαχα φιλια

τζοανουα, αλλαξε γιατρο πουλι μου δεν τα λεει καλα αυτος ματια μου....

ΧΑΧΑΧΑ

ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ 1,70 ΑΠΟ ΤΑ 12 ΟΛΟΙ ΛΕΓΑΝΕ ΕΙΣΑΙ ΨΗΛΗ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΚΟΝΤΗ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1,22 5ΧΡΟΝΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ 25 ΚΙΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΨΗΛΩΣΕΙ ΑΛΛΟ

36Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Δευ Απρ 23, 2012 2:08 am

elsan


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
joannoua3 έγραψε:
elsan έγραψε:
joannoua3 έγραψε:Vre koritsia mia xara einai ta dika sas...
Min anxwneste... Very Happy Smile Very Happy

Diavaste ta dika mas:

Kwnstantinos 4 etwn ton marti exei ypsos 93,5 k einai 13 kila...
Eleana 3 ton maio exei ypsos 88,5 k einai 11 kila... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Egw wmos exw ypsos 1,49 k o antras m 1,68 eimaste oloi kontoi.......

joannoua3 έγραψε:Pite m tin gnwmi sas k tha sas pw tin gnwmi t paidiatrou sto ti mas eipen...
K psilo fwvithika...
Prwti fora akouw kati tetio...

joannoua3 έγραψε:Euxaristw poli Tinag m...

Apla alloi m exoun pei na ta parw na doume ti exei na pei k autos o giatros...

Egw lew OXI afou to exoume stin oikogeneia na eimaste KONTOI...



Τί να πώ κι εγώ !2,5 ετ΄΄ων . 11 κιλά και 84 εκ. Μην ακούω λοιπόν παλαβά του τύπου 3 ετών 1 μέτρο μήπως είναι κοντός? Δηλαδή τα δικά μας τα παιδάκια τι πρέπει να κάνουν ? Καμπύλες δεν έχει το ιβλιάριό σου συμπαθεστάτη κατα τα άλλα μανούλα?
Κι εμένα μου είπε γοια εξετάσεις ο γιατρός και θα τίς κάνω . Θα κάνω ότι χρειαστεί το παιδί . Και αυξητική αν μου πουν οι γιατροί ότι πρέπει να πάρει θα του δώσω . ¨οχι όμως γιατί έχω εγώ την τρέλα να είναι ο γιος μου το πρώτο μπόι αλλά μ'ονο αν του λείπεικαι δεν τηη παράγει ο οργανισμός για να αναπτυχθεί φυσιολογικά. Σημειωτέον κι εγώ και ο άντρας μου 1,65.
Το μόνο που με νοιάζει είναι η υγεία. Μόνο αυτό. Ψηλά , κοντά, χοντρά , αδύνατα όλα τα παιδάκια είναι παιδάκια μας. Τώρα οι μαμάδες που θέλουν να καυχιούνται για τα ψηλά παιδιά τους καλά κάνουν και καυχιούνται

Sugnwmi se mena les na min lew palava???
I katalava lathos???

K mena to mono p me niazei einai i ugeia ton paidiwn m...
Ki as einai kontoi...
Konti eimai ki egw...

Xwris pareksigisei to lew...

Εννοείται πως ΔΕΝ λέω για σένα. Μιλάω για τις αγαπητές μανούλες που παρόλο που έχουν τις καμπύλες ανάπτυξης στο βιβλιάριο του παιδιού τους επείδή ο παιδίατρπος τους είπε πως το παιδάκι τους περνάει στο ύψος ΜΟΝΟ το 70 τοις εκατό των παιδιών και όχι το 99 τοις εκατό ψάχνουν την επιβεβαίωση στο φόρουμ ότι έχουν ψηλάπαιδιά. Και τα βλέπουμε εμείς- εγώ πχ που το παιδί μου έχει πέσει κάτω από τις καμπύλες και ...Σε σένα αγαπητή φίλη όμως απάντησα για να δεις πως δεν είσαι η μόνη.
Φιλικά elsan

37Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Δευ Απρ 23, 2012 2:12 am

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ok tora katalava na se kala agapi m... Very Happy Very Happy Very Happy

38Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Δευ Απρ 23, 2012 10:31 am

denas3


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 13ΚΙΛΑ 88ΕΚΑ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 22ΜΗΝΩΝ.ΕΧΕΙ ΓΕΝΗΘΗ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ 3855 52 ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΤΕΒΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ Smile

39Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Τρι Απρ 24, 2012 4:23 am

babou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κανείς δεν ξέρει αν ένα κοντό παιδί θα παραμείνει μια ζωή κοντό ή αν ένα ψηλό παιδί θα καταλήξει να είναι και ψηλός ενήλικας. Στα κορίτσια παίζει ρόλο το πότε θα έρθει η περίοδος γιατί δυστυχώς φρενάρει την ανάπτυξη. Στο δημοτικό ήμουν η πιο ψηλή στην τάξη, μου ήρθε περίοδος στα 11 κι έτσι έφτασα μέχρι το 1,65. Ξέρω διδυμούλες που ήταν μικροσκοπικές σαν μωρά και σαν νηπιάκια και τώρα είναι γυναικάρες...

40Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Τρι Απρ 24, 2012 4:31 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
babou έγραψε:Κανείς δεν ξέρει αν ένα κοντό παιδί θα παραμείνει μια ζωή κοντό ή αν ένα ψηλό παιδί θα καταλήξει να είναι και ψηλός ενήλικας. Στα κορίτσια παίζει ρόλο το πότε θα έρθει η περίοδος γιατί δυστυχώς φρενάρει την ανάπτυξη. Στο δημοτικό ήμουν η πιο ψηλή στην τάξη, μου ήρθε περίοδος στα 11 κι έτσι έφτασα μέχρι το 1,65. Ξέρω διδυμούλες που ήταν μικροσκοπικές σαν μωρά και σαν νηπιάκια και τώρα είναι γυναικάρες...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΑ 14 ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ 1,57 ΚΑΙ ΣΤΑ 18 ΗΜΟΥΝ 1,66 ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΟΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 18 ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΦΙΛΟΣ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΣ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ Η ΑΣΚΗΣΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΤΟΝ ΦΑΣΟΥΛΑ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΥΨΟΣ ! Razz Razz

41Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Τρι Απρ 24, 2012 5:51 am

babou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μακάρι να είναι έτσι. Η παιδίατρος μου το είχε πει αυτό για την περιοδο.

42Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Κυρ Ιουλ 08, 2012 11:33 pm

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
babou έγραψε:Μακάρι να είναι έτσι. Η παιδίατρος μου το είχε πει αυτό για την περιοδο.

Αυτο νομιζω δεν ισχυει με την περιοδο, εγω στ 12 ημουν 1,65 που μου ηρθε και τωρα ειμαι 1.76!

43Σημαντικό! Απ: ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ !!!!!! Πεμ Αυγ 09, 2012 4:13 am

denas3


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
na po kai egw...avto einai to ponemeno mou thema...emeis eimastai 26minon kai 92-3ispos apo kilaaaa 13.500 isos kai ligo parapano..televtea metrithikame prin apo 2mines 92ipsos-13,300kila...nomizo einai parapano kilakia alla ti na kano den ksero...troi to paidi kai poli kala tha elega,apofevgo kathe eidos vlakies alla kai pali einai ligaki parapano...oute ego oute o mpampas eimastai xontri....me to kairo vlepoume pos tha ginoume Very Happy Very Happy Very Happy na sas zisoun ta paidakia Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις