Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
135 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 135 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 11:49 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θεωρώ ότι η επιλογή του ονόματος βαραίνει ΜΟΝΟ τους γονείς και κανέναν άλλον! Βέβαια επειδή έχω άριστες σχέσεις με γονείς και πεθερικά, ήθελα να βγάλω ένα όνομα από εκείνους. Δεν είχα όμως πίεση από πουθενά και αν είχα, θα επέλεγα άσχετο όνομα. Πιστεύω απλά ότι είναι δίκαιο αν το 1ο βγει από τη μία πλευρά το 2ο να βγεί από την άλλη. Αν λοιπόν έβγαινε το πρώτο στο όνομα της μητέρας σου και αντιδρούσε η πεθερά σου με αυτόν τον τρόπο τι θα γινόταν; Αν σε κατηγορούσε ότι κάνεις τον γιο της ότι θέλεις και ότι τον έχεις απομακρύνει από εκείνους πως θα φαινόταν; Προσπάθησε να της εξηγήσεις αυτό, ότι το πρώτο παιδί από κάποιον πρέπει να πάρει και το δεύτερο θα πάρει από τον άλλον. Εξήγησέ της ότι η αγάπη σου για εκείνη είναι δεδομένη και για αυτό δεν ανησυχείς ενώ αν αντιδρούσε η πεθερά σου θα σε πλήγωνε πολύ γιατί θα ήταν άδικες κατηγορίες προς εσένα.

27Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 1:11 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια!
Δεν νομιζω να καταλαβει και πολλα. Σημερα προσπαθησα να της εξηγησω ολα αυτα που μου λετε αλλα ειναι και το στυλ ανθρωπου που ασπρο της λες οτι ειναι και αυτη επιμενει οτι ειναι μαυρο.
Δεν ξερω πραγματικα...Ειμαι πολυ στεναχωρεμενη και εχω μεγαλο πολεμο. Ελπιζω εγω ποτε να μην φερθω ετσι στο παιδι μου. Παντως αν εβαζα το ονομα της μαμας μου η πεθερα μου δεν θα ελεγε τιποτα. Οχι οτι ειναι αγια. Απλα ουτως ή αλλως δεν μιλαει και δεν ανακατευεται σε τιποτα.
Εγω του αντρα μου την καρδια εκανα γιατι θεωρω οτι ειναι ο ανθρωπος μου κι αυτος που αγαπησα και αποφασισα να κανω οικογενεια μαζι του.
Σημειωτεον η μαμα μου δεν εχει κρατησει ποτε τη μικρη για να παω εστω για εναν καφε τους τελευταιους 9 μηνες σιγουρα.... Εχω να βγω μονη με τον αντρα μου απο τον Οκτωβρη. Στην πεθερα μου η μικρη δεν καθεται γιατι δεν εχει συνηθισει το περιβαλλον και με το που φευγω απο το σαλονι κλαιει. Οποτε πιο καλα οι 3 μας οπου παμε.

28Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 1:21 pm

KLEOPATRA

KLEOPATRA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ πολυ ασχημα πραγματα αυτα...ευτυχως εγω(προς το παρον τουλαχιστον δεν εχω προβλημα)το αγορακι μου θα ονομαστει μανωλης και αυτο το ειχα πει εκ των προτερων γτ ηξερα οτι ηταν επιθυμια του αντρα μου...εραψα μαλιστα και ενα μαξιλαρακι με το ονομα του για να μην μιλησει κανεις... Mad
Αν το δευτερο ειναι αγορακι θα το βγαλω γιαννη το ονομα του μπαμπα μου που μου αρεσει επισης...εχω προβλημα με το αν θα ειναι κοριτσακι αλλα οχι απο τους αλλους...απο εμενα.την παθερα μου την λενε αγαπη και την μαμα μου αθηνα και μου αρεσουν πολυ και τα δυο...αλλα ας ερθει εκεινη η ωρα και βλεπουμε...παντως ξερω πολλα παραδειγματα που ειχαν προβλημα και ειναι παρα πολυ ασχημο Rolling Eyes

29Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 1:27 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε αφρο τι περασες και εσυ και νομιζα οτι εγω εχω μονο θεμα, τεσπα
αννα εγω δεν πιστευω οτι την πειραξε τοσο το ονομα, οπως ειπες θα την βγαλει η αλλη κορη, πληγωθηκε γιατι το πηρε οτι σε βοηθαει κουραζεται και δεν το εκτιμησες, στο δικο της το μυαλο ετσι της εχει κατσει, γιαυτο συνεχιζει και μουρμουραει τοσο καιρο

30Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 1:37 pm

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Aπλα ειναι θεμα δοσοληψιας δηλαδη? Θα σου κοιταξω το παιδι χωρις γκρινια αν εχει το ονομα μου? Χριστε μου μου φαινεται γελοιο...
Ας μην γινω ετσι...

31Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 1:41 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι αννα μου δεν εννοουσα αυτο, απλα οτι δεν αναγνωριζεις την προσφορα της, ετσι το εχει παρει ειναι σαν να λεει, εγω γινομαι χωμα τους αγαπω το προσεχω το παιδι τους εξυπηρετω και καμια αναγνωριση, εχω αχαριστη κορη, καταλαβες, οχι τοσο για το ονομα αλλα για την πραξη της, και αμα δεν παει και τον αντρα σου ενας λογος παραπανω χαχαχα

32Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 3:23 pm

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πω πω αυτα ειναι χαζομαρες...... την υγεια σας να εχετε ολοι να εισαστε καλα κ αγαπημενοι και το παιδι ας εχει το ονομα του γειτονα..

33Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 3:43 pm

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καταλαβαίνω πώς νιώθεις γιατί εμένα η δική μου η μάνα φέρεται 10000 φορές πιο παράλογα από τη δική σου.
για να καταλάβεις, επειδή πλέον έχουμε αρχίσει να ορίζουμε τις ζωές μας και να πέρνουμε οι ίδιοι αποφάσεις για την οικογένεια μας, μας έχει κακολογήσει σε όλη την πόλη και τώρα από ότι κατάλαβα ουσιαστικά μας λέει να της αδειάσουμε τη γωνιά(μας φιλοξενούσε σε ένα από τα σπίτια της)
και σε εμάς η μάνα μου έθεσε το ζήτημα της παράδοσης, παραδόξως έβαζε φιτιλιές στην πεθερά γιατί δε βγάζουμε τη μικρή μαρία όπως εκείνη(μας απογοήτευσε όταν ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου, πίεζε για την εύκολη λύση εμμέσως-αποφασίσαμε τότε ότι δεν παίζει-τώρα την αγαπάω τρελά).η πεθερά λογική γυναίκα λέει ότι ξέρω ότι οι παραδόσεις σήμερα λίγα έχουν να πουν και δε θα κάνω αυτά που με στεναχώρεσαν εμένα νέα σε εσας.
εξάλλου τι νόημα έχει να χαλάμε τις καρδιές μας.
οπως καταλαβαίνετε το όνομα της μάνας μου εκτός του ότι είναι άθλιο δεν παίζει ούτε στη βάφτιση δε θα την καλέσουμε.
οπότε θα τη βαφτίσουμε ελπίδα-χριστίνα που σημαίνει κάτι για μας.
όσο για εσένα καλή μου, ή συζήτησε το μαζί της και πες της ότι είναι άδικο αυτό που κάνει και σε κανει να νιώθεις άσχημα ή ξεκαθάρισε της ότι αυτό είναι και άμα έχει πρόβλημα να το λύσει γιατί το όνομα δεν αλλάζει και ότι το όνομα το επιλέγει το ζευγάρι αφού το παιδί "ανήκει" σε εσάς και δεν είναι ούτε δικό της ούτε κανενός άλλου για να εκφέρει αποψη!σιχτίρ Laughing

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

34Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 8:27 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lena έγραψε:πω πω αυτα ειναι χαζομαρες...... την υγεια σας να εχετε ολοι να εισαστε καλα κ αγαπημενοι και το παιδι ας εχει το ονομα του γειτονα..
Το όνομα του γείτονα ας το έχει... το DNA του γείτονα να μην έχει!!! (Πλάκα κάνω εννοείται...)

35Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Παρ Ιουν 25, 2010 10:57 pm

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν βγαλετε ενα ουδετερο ονομα παλι πιστευεις θα υπαρχει θεμα?
ισως αυτη ειναι μια μεση λυση

36Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Σαβ Ιουν 26, 2010 1:10 am

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια..
Το όνομα θα έπρεπε να είναι καθαρά απόφαση των γονιών,ιδίως όταν αφορά κοριτσάκι...
Κ εμένα με "ανάγκασαν" κατα κάποιο τρόπο να βάλω το όνομα της πεθεράς μου,καταστενοχωρήθηκα,θύμωσα,μάλωσα,αλλα τελικά δυστυχώς δε μπόρεσα να το αποφύγω..Αλλα βρήκα ένα υποκοριστικό που μου αρέσει κ συνήλθα!Βέβαια η πεθερά μου δεν έχει πει ποτέ το μωρό μου με το όνομά της(δε φτάνει που τη βαφτίσαμε έτσι,ήθελε να τη φωνάζουμε κ όπως αυτή!!!! Mad )Αλλα η μαμά μου δεν ειχε κανένα απολύτως πρόβλημα,έχει τρελή αδυναμία στην Ολίνα μας,το μόνο που την νοιάζει είναι να είμαστε καλά!

37Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Σαβ Ιουν 26, 2010 2:29 am

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:καταλαβαίνω πώς νιώθεις γιατί εμένα η δική μου η μάνα φέρεται 10000 φορές πιο παράλογα από τη δική σου.
για να καταλάβεις, επειδή πλέον έχουμε αρχίσει να ορίζουμε τις ζωές μας και να πέρνουμε οι ίδιοι αποφάσεις για την οικογένεια μας, μας έχει κακολογήσει σε όλη την πόλη και τώρα από ότι κατάλαβα ουσιαστικά μας λέει να της αδειάσουμε τη γωνιά(μας φιλοξενούσε σε ένα από τα σπίτια της)
και σε εμάς η μάνα μου έθεσε το ζήτημα της παράδοσης, παραδόξως έβαζε φιτιλιές στην πεθερά γιατί δε βγάζουμε τη μικρή μαρία όπως εκείνη(μας απογοήτευσε όταν ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου, πίεζε για την εύκολη λύση εμμέσως-αποφασίσαμε τότε ότι δεν παίζει-τώρα την αγαπάω τρελά).η πεθερά λογική γυναίκα λέει ότι ξέρω ότι οι παραδόσεις σήμερα λίγα έχουν να πουν και δε θα κάνω αυτά που με στεναχώρεσαν εμένα νέα σε εσας.
εξάλλου τι νόημα έχει να χαλάμε τις καρδιές μας.
οπως καταλαβαίνετε το όνομα της μάνας μου εκτός του ότι είναι άθλιο δεν παίζει ούτε στη βάφτιση δε θα την καλέσουμε.
οπότε θα τη βαφτίσουμε ελπίδα-χριστίνα που σημαίνει κάτι για μας.
όσο για εσένα καλή μου, ή συζήτησε το μαζί της και πες της ότι είναι άδικο αυτό που κάνει και σε κανει να νιώθεις άσχημα ή ξεκαθάρισε της ότι αυτό είναι και άμα έχει πρόβλημα να το λύσει γιατί το όνομα δεν αλλάζει και ότι το όνομα το επιλέγει το ζευγάρι αφού το παιδί "ανήκει" σε εσάς και δεν είναι ούτε δικό της ούτε κανενός άλλου για να εκφέρει αποψη!σιχτίρ Laughing


Σε ευχαριστω πολυ! Απο ο,τι βλεπω ειπες την μαγικη φραση "μας φιλοξενουσε σε ενα απο τα σπιτι της" Και εμεις μενουμε στο παλιο πατρικο μου και ειναι ενα σπιτι 180 τμ με επιπλα και ακριβη κουζινα και γενικα τα βρηκα ολα ετοιμα. Δεν της ζητησα τιποτα. Ειχαν προκαθορισει τη διαμονη μου εκει οι γονεις μου. Η καραμελα που μασανε ειναι "κι εμεις που δωσαμε σπιτι ο γαμπρος μας τιποτα δεν εκτιμησε ..." και " γαιδουρι ειναι που βρηκε ετοιμο σπιτι και δεν εκτιμησε τα πεθερικα του..." Αυτα τα ακουω μερα παρα μερα αν οχι καθε μερα. ΜΕ ΤΟ 1ο λαθος του αντρα μου π.χ. να ξεχασει τα κοινοχρηστα φωτα ανοιχτα ή κατι αλλο δεν ξεχνανε να μου υπενθυμισουνε τι ανευθυνος και επιπολαιος ειναι.
Περναω πολλα βασανα και τον αντρα μου τον αγαπαω οσο τιποτα στον κοσμο.
Με κανουν να αισθονομαι υποχειριο και αβουλο πλασμα οι γονεις μου.
Κι ολα αυτα γιατι ειχαν χρηματα και ο αντρας μου δεν ειχε.

38Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Σαβ Ιουν 26, 2010 2:30 am

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iaggelop έγραψε:αν βγαλετε ενα ουδετερο ονομα παλι πιστευεις θα υπαρχει θεμα?
ισως αυτη ειναι μια μεση λυση

Το ονομα εχει μπει ηδη της πεθερας μου. ΑΠλα ακομα το χτυπαει...
Εχει βαφτιστει η κορη μου περυσι τον ΑΥγουστο.

39Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Σαβ Ιουν 26, 2010 2:36 am

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΑΝΤΟΥ ΙΔΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΟ ΚΑΙ ΗΛΙΑΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΤΑΞΕΙ ΟΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΗΛΙΑΝΑ .ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΤΑΞΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ 2 ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ. ΑΓΡΙΟΣ ΚΑΥΓΑΣ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ

40Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Σαβ Ιουν 26, 2010 2:49 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε παιδί μου τι κόλλημα είναι αυτό με τα ονόματα ποτέ δεν το κατάλαβα!
ποιος ο λόγος να πρέπει δηλαδή να βγάζουμε τα ονόματα των γονιών μας και των συγγενών μας γενικότερα, με το ζόρι και να μην βγάζουμε ονόματα που αρέσουν σε μας!
αν ποτέ αποκτήσω εγγόνια, δεν πρόκειται να ζητήσω από τα παιδιά μου να βγάλουν το όνομά μου! δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος! θα ήθελα να βγάλουν όποιο αρέσει σε εκείνους! όπως θα θέλω να κάνω εγώ στο 2ο παιδάκι μου όταν με το καλό θα κάνω!
ο σεβασμός και η εκτίμηση στους γονιούς δεν εκφράζεται έτσι! δηλαδή αν έχει να μιλήσεις μήνες στους γονείς σου ή στα πεθερικά σου, αν τους δώσεις το όνομα σημαίνει ότι τους σέβεσαι? κολλημένα μυαλά!
στο 2ο πάντως αν μου πει κανένας τίποτα για το όνομα θα γίνει χαμός! εγώ θα το κάνω, εγώ θα το βγάλω όπως γουστάρω!
όποιος θέλει να βάλει δικά του ονόματα, να κάνει δικά του παιδιά! άντε γιατί νευρίασα τώρα!!!! Mad Mad

41Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Σαβ Ιουν 26, 2010 3:41 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ θα τη σταυρώσω τη μικρή αν πάει να βγάλει την εγγονή μου κωνσταντίνα-παναγία μου ewwwwwwwwwwww!

αν και είναι άσχετο με το θέμα, ναι κι εγώ τα ίδια τραβάω, ως μάνα δε μπορεί να κράξει εμένα, αν και λέει διάφορα για να με μειώσει, αλλά τον άντρα μου πραγματικά σας το λέω τον μισεί.
έχει ανακατέψει και την πεθερά, θέλει να μας κανει όλους κουλουβάχατα γιατί το έχει πει κιόλας, θέλει να μας χωρίσει(λες κι αυτή περιμένουμε Laughing )

έχω περάσει άπειρες στεναχώριες.
και να πεις ότι είναι και κανά σπίτι θεικό όπως το δικό σου..
όχι στην ίδια πολυκατοικία από το '80, 64 τμ τα μισά χαλασμένα, τα άλλα μισά τα φτιάχνει ο άντρας ως ηλεκτρολόγος(wanna be έστω)
anyway,επειδή αυτό είναι εκτός θέματος αν θες να το μοιραστείς με κάποιον, στείλε μου πμ.

εγώ πάντως με τη δική μου έχω κόψει επαφές.
μάνα που βασανίζει το παιδί της αντί να κάνει τα πάντα για την ευτυχία του, για μένα τουλαχιστον δεν είναι μάνα.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

42Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Σαβ Ιουν 26, 2010 3:49 am

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω μια φορα που ο πεθερος μου μου ειπε την εκπληκτικη ατακα "α στο 1ο δεν ειπα τιποτα για το ονομα αλλα το 2ο θα βγει το ονομα μου για να συνεχιστει" του απαντησα "γιατι την πενικιλινη ή το ΠΑΠ ανακαλυψες να μην χαθει το ονομα?οταν θα κανω παιδι και αν ειναι αγορι θα βαλω του πατερα μου γιατι ΜΟΝΟ αυτος ετρεξε για μας οταν ειχαμε αναγκη". Μοκο ο πεθερουλης!μονο στον αντρα μου ειπε μια φορα οτι αν δεν βαλει το ονομα του σε παιδι του θα παρεξηγηθει και ο αντρουλης μου του απαντησε"αν θες σταματαμε να μιλιομαστε απο τωρα,3δυμα αγορια να κανω μονο που πηγες να το απαιτησεις το ονομα σου δεν μπαινει"Αννα μου αυτο που κανουν οι γονεις σου ειναι απαραδεκτο.Εσυ να κοιτας να σαι καλα με τον ανθρωπο σου και αν δεις και οτι δεν αντεχεις sorry κιολας δωσε και μια μουτζα και καλυτερα στο νοικι με 1κρεβατι ολο και ολο παρα με ψυχολογικο πολεμο καθημερινα!

43Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Σαβ Ιουν 26, 2010 4:54 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama marilenas έγραψε: αν δεις και οτι δεν αντεχεις sorry κιολας δωσε και μια μουτζα και καλυτερα στο νοικι με 1κρεβατι ολο και ολο παρα με ψυχολογικο πολεμο καθημερινα!

Rolling Eyes εγώ αυτό θα κάνω. αν μεγαλώσει το παιδί δε θέλω να συναναστρεφεται με άτομα που φέρονται έτσι λες και ο άλλος είναι χωράφι τους

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

44Γκρινια για το ονομα... - Σελίδα 2 Empty Απ: Γκρινια για το ονομα... Σαβ Ιουν 26, 2010 5:20 am

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε:
mama marilenas έγραψε: αν δεις και οτι δεν αντεχεις sorry κιολας δωσε και μια μουτζα και καλυτερα στο νοικι με 1κρεβατι ολο και ολο παρα με ψυχολογικο πολεμο καθημερινα!

Rolling Eyes εγώ αυτό θα κάνω. αν μεγαλώσει το παιδί δε θέλω να συναναστρεφεται με άτομα που φέρονται έτσι λες και ο άλλος είναι χωράφι τους


Το πιστευω απολυτα αυτο που λες! Απολυτα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις