Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
304 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 304 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ανηθικος μαιευτηρας Empty ανηθικος μαιευτηρας Κυρ Ιαν 29, 2012 12:15 pm

stasinopoulou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια γιεα σας,σας ευχομαι ενα καλο τοκετο .Ειμαι στην 36 εβδομαδα..Η εγκυμοσυνη μου απο την αρχη ειναι καλη χωρις να εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα ..Θελω να παραθεσω την ανηθικη αντιεπαγγελματικη γελοια συμπεριφορα του μεχρι προχθες γιατρου που ειχα στη Κερκυρα οπου και μενω...Με τον αντρα μου για λογους ασφαλειας ειχαμε αποφασισει να γεννησω στα Ιωαννινα κατι που ειπαμε στο γιατρο μας ΠΟΛΥΜΕΝΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ,εκεινος βεβαια οταν το ακουσε οτι θα παμε ιωαννινα στο πανεπιστιμιακο αρχικα σκεφτηκε τα 1500 ευρω που θα χασει και για να μας αποτρεψει κατηγορουσε το πανεπιστιμιακο οτι δεν κανουν καλα τη δουλεια τους εκει ,δεν ραβουν καλα με αποτελεσμα να αφηνουν σημαδια και χιλιες μαμακιες ..Εμεις ξεραμε οτι το επιπεδο ασφαλειας εκει ειναι διαφορετικο απο την κερκυρα και αυτο το ειναι λογικο γιατι εκει γεννιουνται 2000 παιδια το χρονο ,ειναι λογικο γιατι οποιο περιστατικο κατα τη γεννα παρουσιασει επιπλοκη στην κερκυρα και στην ευρυτερη δυτικη ελλαδα παει επειγοντος στο Πανεπιστιμικο..Εμεις εκει παμε απο τον πεμπτο μηνα ,βρηκαμε τον γιατρο ,μιλησαμε μαζι του,συζητησαμε ολα καλα..Στα ιωαννινα θα πηγαιναμε 30 ιανουαριου για να μας κανει ο γιατρος εκει ενα no stress να μας δωσει ημερομηνια τοκετου και να παμε και τρεις τεσσερις μερες πρωτα..........Λοιπον ,προχθες παρασκευη 27 ιανουαριου παμε στο γιατρο στη κερκυρα ΠΟΛΥΜΕΝΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ για νας μας κανει ενα nostress και αυτος ...Ισως πιστεψε οτι μας ειχε πεισει με τα επιχειρηματα του που ειχε προβαλει για το πανεπιστιμιακο ωστε να να μην παμε εκει για να γεννησω...Λοιπον κανουμε το nosterss και μας λεει οτι ολα ειναι καλα και μας λεει οτι 15 φεβρουαριου το αργοτερο θα εχεις γεννηση απο την ΠΗΤ που ειναι στις 28 ..Του λεμε οτι την δευτερα εχουμε ραντευου στο πανεπιστημιακο με τον γιατρο μας εκει τον κυριο πλαχουρα ,του ειχαμε πει και τον προηγουμε νο μηνα οτι μας βλεπει ο κυριος πλαχουρας στα ιωαννινα...Οταν λοιπον βλεπει πως δεν θα βαλει στην τσεπη του τα 1500 τοτε λεει για να σε εξετασω και με το χερι..βαζει το χερι του και λεει .. Το παιδι ειναι πολυ χαμηλα τρεια -τεσσερα δαχτυλα πριν την εξοδο και πρεπει να πας αμεσως στην κλινικη να σε δει και η μαια,την παιρνει και τηλεφωνο και της λεει .Σου στελνω μια που εχει πονακια και τις επομενες ωρες θα γεννησει..Πηγαινετε ερχομαι και εγω,αντε να σας ζησει..Ο αντρας μου απολυτα ψυχραιμος ,του λεει συγνωμη πριν δεν ειπες οτι μεχρι 15 /2 θα γεννησει? Το nostress δεν μας δειχνει διαστολη στη μητρα,οι παλμοι της καρδια ειναι φυσιολογικοι οπως και οι κινησεις του παιδιου..Πως κρινεις γιατρε οτι σε τρεις ωρες γενναει η γυναικα μου?? Ειναι χαμηλα το παιδι πηγαινετε γρηγορα και ερχομαι..Εγω η χαζη ανχωθηκα τοσο που καθε λογικη που ηξερα μεχρι πιο πριν για τα σημαδια τοκετου κτλ χαθηκε ,με ειχε πλημυρισει το ανχος μου ..Ο αντρας μου με κοιταζε και μου ελεγε μην ανχωνεσε δε προκειτε να γενησεις ουτε σε πεντε ωρες ουτε και στις επομενες πεντε μερες,το λεει για να μας παρει στην κλινικη ωστε να μας βαλει στην ιδεα οτι γεννας απο ωρα σε ωρα ,να σε ανχωσει ακομα περισσοτερο ωστε αν ειχες την ιδεα ακομη για να παμε στα ιωαννινα να την ξεχασουμε ,αφου απο ωρα σε ωρα γεννας...Μπα εγω,δε καταλαβαινα τον αντρα μου παρα μονο το γιατρο ..Φτανουμε στην κλινικη μας περιμενε η μαια στην πορτα με βαζει στο κρεβατι και ξεκιναει να μου κανει ενα nostress , ο αντρας μου καχυποπτος την ρωτησε για ποιο λογο, πριν απο λιγο καναμε no stress και ηταν φυσιολογικο τι αλλαζει τοσο για να κανει αλλο ενα τωρα?? εκεινη απαντησε πως πρεπει να δουμε μια εικονα ε?Πως θα γινοταν επρεπε να καθυστερησει μεχρι να ερθει και ο γιατρος..Νατος ο μαμακας ηρθε !! ( απο εδω και περα ο αντρας μου πηρα τον λογο και απο μενα) Ανοιγει την πορτα , ερχετε διπλα μου και ρωταει την μαια τι βλεπεις?? αυτη βαζει το γαντι για να βαλει χερι..Ο αντρας μου να ελενχει καθε κινηση και των δυο...Για ποιο λογο να βαλει χερι η μαια οταν πριν απο λιγο το εκανες εσυ γιατρε?? λειει ο αντρας μου..Πρεπει να δω τον τραχηλο..ξεκιναει λοιπον με χερι η μαια και αρχιζω να ποναω να μου προκαλει ενα πονο,οχι σημαδι οτι γανναω...Ο αντρας μου την χτυπαει στη πλατη και αυτη σταματαει...Την ρωταει , γενναει η γυναικα μου? γιατι ο γιατρος ειπε οτι στις επομενες 5 ωρες θα γενησει,οχι δε σου ειπα λεει ο γιατρος οτι στις επομενες ωρες κτλ κτλ ..την ξαναρωταω και λεει οτι οχι δεν εχει σημαδια ,μπορει να σε παει και 40 ωρες μπορει και περισσοτερο,οταν θα νοιωσεις μια πιεση λιγο χαμηλα ισως και λιγο αιμα ,ρυθμικα πονακια κτλ κτλ κτλ ( τα σημαδια που ξερουμε,αλλα εγω ξεχασα ξαφνικα) τοτε θα εχεις το χρονο να ετοιμαστεις και να ερθεις ..Ειχε καταλαβει η μαια πως δεν ειχε ανχωθει ο αντρας μου και δεν μπορουσε να μας πει και εκεινη οτι ο γιατρος...Το αποτελεσμα φευγουμε και παμε Ιωαννινα στο γιατρο μας ο οποιος γελωντας μας ειπε οτι μπορει και να παρεις και ολο το μηνα..Δεν εχεις σημαδια δεν εχεις διαστολη μητρας κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ...Τι θα εκανε ο ΠΟΛΥΜΕΝΑΚΟΣ ο γιατρος που ειχα μεχρι προχθες στη κερκυρα?? Θα με εστελνε στο σπιτι για να ηρεμησω οπως και μου ειπε,θα με ειχε στο τηλεφωνο για να φανει οτι με προσεχει κιολας και σε πεντε τουλαχιστον μερες θα μου εκανε ενα υπερηχο και θα μου ελεγε οτι πρεπει το παιδι να το βγαλω με καισαρικη για τους λογους που θα τον εξυπηρετουσαν...θΕΛΕΤΕ να μην γινοταν ολα αυτα και να περνουσε ενας ακομη μηνας χωρις να ειχα γεννησει ? Τοτε ο ανθρωπος δεν ξερει την δουλεια του,δε μπορει να σου λεει οτι σε πεντε ωρες γεννας...Προσπαθησε να προκαλεσει τον τοκετο και θα το εκανε αν δεν ηταν ο αντρας μου,ολα αυτα για να μην χασει τα 1500ευρω..Γιατι να προκαλεσεις ενα τοκετο την στιγμη που δεν υπαρχει λογος και να μην αφησει το παιδι να αναπτυχθει ακομη 20 μερες στο φυσικο του περιβαλλον??Ενας αναξιος επαγγελματιας...Οταν τον πηρε ο αντρας μου τηλεφωνο φευγοντας εμεις απο την κλινικη για να του πει ετοιμασε τα χαρτια-ιστορικο της γυναικας μου γιατι φευγω ιωαννινα ,απαντησε θα προλαβεις να πας??Στελνοντας ενα ξαδελφο μου στο ιατρειο του για να παρει τα χαρτια της γυναικας μου,μου ειπε οτι ειχε κατεβασει κατι μουτρα ο γιατρος μεχρι το πατωμα.....Εκλαιγε τα 1500 που εχασε και δεν σκεφτηκε το ανχος τον πονο και την αγωνια που μου προκαλεσε....Μηπως φιλες μου θελετε να με βοηθησετε στο οτι δεν καταλαβα καλα ολα αυτα,εγω σιγουρα δε καταλαβα μονο ο αντρας μου.Μηπως λαθος τον κατακρινω? Μηπως λαθος θα κανω να τον σχολιαζω?Τετοιοι κομπογιανιτες υπαρχουν γυρω μας και πρεπει να τα συζηταμε αυτα και να λεμε το ονομα τους ΠΟΛΥΜΕΝΑΚΟΣ το ονομα του γιατρου ,οχι ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ.. Εγω το ανεφερα για να μην βρεθει καμια κερκυραια στην δικη μου θεση...Σας φιλω και σας ευχομαι καλη λευτερια

2ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Κυρ Ιαν 29, 2012 12:45 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα κανεις και τα λες!!

έστω και μια κοπέλα να γλιτωσει θα είναι καλά!!...
..και μετά σου λεει γιατί εχουμε τόσες καισαρικές στην Ελλάδα ?! ..και να εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας ...

καμία εμπιστοσύνη δεν χρειάζεται..

μπράβο που δεν φοβηθηκες και τα ειπες ετσι και με ονοματα κιόλας!

και με το καλό η γέννα!!με ένα πόνο!!
(δεν εχεις γεννησει ε>)

3ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Κυρ Ιαν 29, 2012 1:18 pm

????????


Επισκέπτης
κατα τη γνωμη μου καλα εκανες και τα ειπες!και παρα πολυ καλα μαλιστα....μονο η ψυχολογια σου που κλωνιθηκε φτανει....δεν ντραπηκε να σε κανει τετοιο πραγμα?την υγεια σου κ την υγεια του παιδιου που κουβαλας μεσα σου δεν την σκεφτηκε?αν ειναι δυνατον!!ευχομαι απο δω και περα να πανε ολα καλα....καλη λευτερια σου ευχομαι Very Happy

4ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Κυρ Ιαν 29, 2012 3:08 pm

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχω κουραστει και εχω αηδιασει να μαθαινω σθνεχως οτι υπαρχουν ανθρωποι που προσπαθουν παση θυσια να εμπορευτουν τη λαχταρα την αγαπη μας την αγωνια μας για να φερουμε ενα παιδακι στον κοσμο....ντροπη του.
με το καλο κοριτσι μου και με γερο παιδακι στην αγκαλια σου

5ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Κυρ Ιαν 29, 2012 3:17 pm

ioannageo

ioannageo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δυστυχώς ο ιατρικός χώρος είναι πολύ βρόμικος. Βόθρος να το πω. Ξέρω από πρώτο χέρι.

http://www.beboulino.gr

6ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Κυρ Ιαν 29, 2012 11:05 pm

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα ετσι κανουν...και εγω να πω τιν δικη μου εμπειρια με τον γυναικολογο μου,φυσικα δεν προκειτε να παω στιν δευτερη εγκυμοσυνη μου!πριν γεννησω ολα πηγεναν καλα,ετσι νομιζω απο τιν στιγμη που απο τον 6 μηνα δεν με ενημερωσε οτι εχω διπλη περιτυλιξη στο μωρο...και ετσι ουτε αγχος ουτε φοβος ,φτανω στον 9 μηνα και παω για τιν κανονικη επισκεψη μου...και μου λεει γελοντας..ακομα δεν γενησες?μπενω μεσα με εξεταζει και λεει στον αντρα μου λοιπον τα πραματα δεν πανε καλα,το μωρο ειναι περιτυλιγμενο και πρεπει αυριο να μπει μεσα,για καισαρικη μην παθει κατι το μωρο,μα του λεω πως?εγω δεν ηξερα τιποτα μα δες μου λεει στα χαρτια σου?διπλη περιτυλιξη υπαρχει απο τον 6 μηνα,του λεω γιατι δεν με ενημερωσες?εεεεε για ναμην σε αγχωσο .και τωρα που μου λες οτι αυριο πρεπι να μπω ετσι ξαφνικα για καισαρικη δεν με αγχωνεις?οτι το μωρο δεν εχει εντονουν παλμους και πρεπει επειγοντος αυριο για καισαρικη,φοβηθηκα φυσικα απο τον 6 μηνα δεν ξερω τιποτα,μπηκα τιν επομενη μερα γεννησα με καισαρικη,ολα καλα!αλλα λεω εγω απο τον 6 μηνα δεν ηταν επικυνδινο?στον 9 μηνα εγινε και κατευθειαν με βαζει για καισαρικη?μαλλον ηθελε να τα αρπαξει ο καραγκιοζις,εχουμε καταντησει ολα στιν ζωη να τα βλεπουμε με το χρημα.καλα κανετε,και μπραβω σας

7ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Κυρ Ιαν 29, 2012 11:40 pm

athanasia 2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bou-boukitsa έγραψε:καλα κανεις και τα λες!!

έστω και μια κοπέλα να γλιτωσει θα είναι καλά!!...
..και μετά σου λεει γιατί εχουμε τόσες καισαρικές στην Ελλάδα ?! ..και να εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας ...

καμία εμπιστοσύνη δεν χρειάζεται..

μπράβο που δεν φοβηθηκες και τα ειπες ετσι και με ονοματα κιόλας!

και με το καλό η γέννα!!με ένα πόνο!!
(δεν εχεις γεννησει ε>)
το ονομα του Τρικαλινου γιατρου που πεθανε την κοπελα 32 ετων,πριν 2 ημερες σε ιδιωτικη κλινικη απο ακατασχετη αιμοραγια δεν το ξερει καμια σας? εμενα τα παιδια μου ειναι πλεον μεγαλα αλλα παντα εχω μια ευαισθησια προς τις νεες μανουλες οπου κιαν βρισκονται στην Ελλαδα.Αν μαθετε ποιος ηταν μνα το πειτε παρακαλω ,να γλυτωσει κανενα κοριτσακι

8ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Δευ Ιαν 30, 2012 12:17 am

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μα τι λες βρε κοριτσακι μου;;;
αν ειναι δυνατον;;;;!!!!!
φανταζομαι τι περασες!!! πραγματικα μπραβο σου που το λες!
ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ!!!!!!!
εισαι τυχερη που εχεις ενα τοσο καλο συζηγο.. μπραβο του που δεν σε αφησε ετσι κ εψαχνε καθε λεπτομερια!!
εμεις εκεινες τις ωρες δεν εχουμε μυαλο να σκεφτουμε τιποτα σωστο..
το πανεπιστημιακο των Ιωννινων;;;;;;
αν ειναι καλο;;;;
μα τι λεμε τωρα;; μπορω να πω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα νοσοκομεια της Ελλαδας για να μην πω το καλυτερο!
πηγε να σε κανει να γεννησεις με το ζορι βρε ψυχουλα μου..
τι περασες,εκει που επρεπε να εισαι ηρεμη κ να απολαμβανεις τις ωρες με το μωρακι σου στην κοιλιτσα σου πριν το περεις αγκαλια σε υποχρεωσε να περασεις ολο αυτο;
μην το αφησεις ετσι το θεμα με αυτον τον "γιατρο"!!!
αν κ ποτε δεν θα παραδεχτει κανενας γιατρος οτι εχει κανει λαθος!!
στο λεω εκ πειρας κ απο πρωτο χερι!
εχω κ εγω ενα "λαθος" ιατρικο που παραμενει κ τρομοκρατει την καθε μου μερα..
σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ νατα ξεχασεις συντομα ολα αυτα!!!!!!
(κ εμεις παρομοια εχουμε με το νοσοκομειο,αν τυχει κατι πρεπει να ταξιδεψουμε)

9ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Δευ Ιαν 30, 2012 1:39 am

xrisi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalimera kopela m,dn iparxei auto p s kane autos o anideos!!!gia na parei ta leftakia t..dn iparxoun merikoi giatroi!!eutixws p apofasisa na mn gennisw mitilini!!!o giatros m allakse eisitiria k perimene 15wres na gennisw!!!enw tha mporouse na m kanei kaisariki o anthrwpos...t vgazw to kapelo gia tn epaggelmatismo t..euxomai na sinexistoun ola kala stn egkimosini s,k me to kalo na rthei to mwraki s!!

10ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Τετ Φεβ 01, 2012 9:26 am

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
egw tongynaikologo moy ton exw 1 xrono. eixame mia atyxi stigmi prin 1 xrono.prin 1 xrono sileytika me piolenefritida kai eimoyn egkyos alla den to xsera. me ekan xilies dyo exsetaseis sto nosokomeio kai otan bgika apo to nosokomeio argise na moy erthei periodos. tote eixa ton gynaikologo tis aderfis moy allos axristos. exsetias toy egine oti egine. mathenoyme me ton antra moy oti eimai egkyos kai xanoyme tin gi katw apo ta podia mas. giati sto nosokomeio me ekanan kai pielografia poy einai aktinografies stin koilia kai stin oyrodoxo kysti.afoy gyrisame posoys gynaikologoys katalixsame se ayton giati einai kai sto ippokrateio. kanw ektrwsi kai to kalokairi menw egkyos.ennoeite piga se ayton ton gynaikologo poy exw twra giti mas fstirixse poly. kai twra poy eimai 7 mina kyisis ton eipame oti thekw na gennisw sto nosokomeio kai oxi stin kliniki logo oikonomikon dyskolion kai mas zitise 800eyro gia na me xsegennisi sto nosokomeio. kai i symperifora toy alaxse amesws apenanti mas. mia fora den eniotha kala kai ton pira til na toy to pw kai me eipe tha me parei pisw aytos alla den me peire pote tilefwno.kai ola aytagiati thelw na gennisw sto nosokomeio

11ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Τετ Φεβ 01, 2012 10:01 am

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι να πω βρε κοπελα μου..τουλαχιστον ο αντρας σου ειχε την ψυχραιμια κ φερθηκε οπως εκρινε αυτος οτι ειναι σωστο για σενα κ το μωρακι σας.
προσπαθησε να το ξεχασεις κ ν απολαυσεις τις τελυταιες μερες της εγκυμοσυνης σου.
καλο ειναι να τους αναφερουμε αυτους τους γιατρους που φερονται αντιεπαγγελματικα,αν κ εγω θα φοβομουν γιατι μπορει μετα να σε κατηγορησουν για συκοφαντικη δυσφημιση..δεν ξερω,μπορει κ να λεω βλακειες!
οπως κ να εχει,το πιο σωστο ειναι να κανετε αυτο που ηδη αποφασισατε..δλδ να γεννησεις στα γιαννενα,απ οτι εχω ακουσει το νοσοκομειο ειναι καταπληκτικο.
με το καλοοοο..ολα θα πανε τελειαSmile

12ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Τετ Φεβ 01, 2012 11:18 am

September

September
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πραγματικά κάθε φορά που ακούω τέτοια πράγματα τρελαίνομαι! Δεν το χωράει το μυαλό μου ότι τόσο ευαίσθητες καταστάσεις (όπως μία έγκυο και το μωρό της) δεν το σέβεται κανείς. Κάθε φορά θα σοκάρομαι, όσο κι αν ξέρω ότι οι γιατροί στην πλειοψηφία τους είναι τέτοιοι. Μπράβο σου που το ανέφερες και έγραψες και το όνομά του, σίγουρα θα βοηθήσεις πολλές κοπέλες.

13ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Τετ Φεβ 01, 2012 2:52 pm

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
its a boy έγραψε:egw tongynaikologo moy ton exw 1 xrono. eixame mia atyxi stigmi prin 1 xrono.prin 1 xrono sileytika me piolenefritida kai eimoyn egkyos alla den to xsera. me ekan xilies dyo exsetaseis sto nosokomeio kai otan bgika apo to nosokomeio argise na moy erthei periodos. tote eixa ton gynaikologo tis aderfis moy allos axristos. exsetias toy egine oti egine. mathenoyme me ton antra moy oti eimai egkyos kai xanoyme tin gi katw apo ta podia mas. giati sto nosokomeio me ekanan kai pielografia poy einai aktinografies stin koilia kai stin oyrodoxo kysti.afoy gyrisame posoys gynaikologoys katalixsame se ayton giati einai kai sto ippokrateio. kanw ektrwsi kai to kalokairi menw egkyos.ennoeite piga se ayton ton gynaikologo poy exw twra giti mas fstirixse poly. kai twra poy eimai 7 mina kyisis ton eipame oti thekw na gennisw sto nosokomeio kai oxi stin kliniki logo oikonomikon dyskolion kai mas zitise 800eyro gia na me xsegennisi sto nosokomeio. kai i symperifora toy alaxse amesws apenanti mas. mia fora den eniotha kala kai ton pira til na toy to pw kai me eipe tha me parei pisw aytos alla den me peire pote tilefwno.kai ola aytagiati thelw na gennisw sto nosokomeio

άλλο ζώο απο κει. να τον αλλάξεις όσο είναι καιρός και να βρεις κάποιον άλλο. και στην τελική εαν γεννήσεις σε δημόσιο ούτε τα 800€ δικαιούται. το έκανε έτσι μια γνωστή μου. της ζήτησε 1500€ και πήρε.......

14ανηθικος μαιευτηρας Empty to agoraki moy na gennithi kala Πεμ Φεβ 02, 2012 12:45 am

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
na alaxsw gynaikologo twra? 2 mines emeinan mexri na gennisw.an eimoyna ston 4 i 5 mina kyisis sigoyra tha ton alaza alla twra....? den xserw se dyo evdomades mpainw ston 8 mina.ektos aftoy xserei olo to istoriko moy.exw idi mia avlwsi pisw moy dystixws, exw thema kai me oyrolimoxseis.giayto to skeftomaste me ton antra moy diaforetika den tha xsanapeigename se ayton. kai emeis me ton antra ayto leme pantws.afoy einai sto dimosio giati zitaei lefta? pleirwnete apo to kratos thelei kai fakelaki? kai stis epoxes poy zoyme?

15ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Πεμ Φεβ 02, 2012 1:19 am

misspigi

misspigi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσαρα οχι μονο αλλαζεις γιατρο ΤΩΡΑ αλλα και εκεινη την ωρα του τοκετου αμα θελεις. εξαλλου οποιος γιατρος σε αναλαβει θα σου παρει απο την αρχη αναλυτικο ιστορικο. οκ επαθες πυελονεφριτιδα και εκανες και 1 εκτρωση. δεν ειναι ομως η κατασταση τοσο επιβαρυμενη. ειμαι μαια και εχω δει να αλλαζουν γιατρο κοπελες με αθλια υγεια και επιφοβες κυησεις. ακομη και με τον εφημερευοντα μπορεις να γεννησεις. καποτε το εκαναν μονο αλλοδαπες. τωρα οι πιο πολλες ειναι Ελληνιδες.

http://pigikalimeriblogspot.com

16ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Πεμ Φεβ 02, 2012 1:37 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δυστυχως σε ολους τους κλαδους υπαρχουν ανευθυνοι "επαγγελματιες".. ποσο στον χωρο της ιατρικης, που εχει γινει δυστυχως εμποριο!!!!! Mad Mad Mad

με το καλο κουκλα μου να γεννησεις το μωρακι σου, κι ολα να πανε καλα!!!!

17ανηθικος μαιευτηρας Empty Απ: ανηθικος μαιευτηρας Πεμ Φεβ 02, 2012 2:30 am

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eyxaristw poly koritsia gia tis eyxes sas kai gia tis symvoyles sas na eiste kala kai na xereste ta mwrakia sas

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις