Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Κυρ Ιαν 29, 2012 1:35 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΟ. ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ. ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ Η ΟΧΙ. ΞΥΠΝΑΩ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 7 ΚΑΙ ΣΥΜΜΑΖΕΥΩ ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 7 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ, ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΠΑΝΑ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 20 ΛΕΠΤΟ ΜΕΧΡΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΤΥΘΕΙ. ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΥΝ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΝΤΥΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΜΕ. ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΟΣΟ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9 ΦΕΥΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΕΤΑΓΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ. ΣΧΟΛΑΩ ΣΤΙΣ 4 ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΗΛΑΖΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙ. ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΩ ΣΠΙΤΙ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΘΥΜΗΣΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ. ΟΣΗ ΩΡΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΦΑΩ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ (ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ 6 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Η ΩΡΑ). ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΙΖΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8 ΜΕ 8 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ. ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΑΚΙ ΞΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΝΥΣΤΑΖΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ. ΟΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑΝΙ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΣΙΔΕΡΟ ΜΠΑΝΙΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΛΠ. ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 12 ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΞΥΠΝΑΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΙΝΑΣΕ Ή ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ. ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΞΥΠΝΑΩ ΑΠΟ 2-3 ΕΩΣ ΚΑΙ 10 ΦΟΡΕΣ .
ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ!!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΗΤΑΝ: ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΕΣΥ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 24ΩΡΟ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ. Η ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ 2 ΩΡΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΝΩ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ????ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

2ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Κυρ Ιαν 29, 2012 1:53 pm

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κατά τη γνώμη μου ο άντρας σου είναι λάθος. Οι περισσότεροι έχουν την ανόητη αντίληψη ότι οι μανάδες με τα παιδιά πρέπει να είναι αυτοκόλλητοι, ενώ στη δική τους καθημερινότητα δε χρειάζεται να αλλάξει τίποτα. Φυσικά αυτό δεν ισχύει. Μη νιώθεις ενοχές. Όλες οι μανούλες που εργάζονται τις νιώθουν. Είναι άνανδρο από μέρους του άντρα σου να πατάει πάνω στις ενοχές σου για να σου υποδείξει τι να κάνεις.
Ζητώ συγγνώμη για τη σκληρή μου γλώσσα , άλλα αυτή είναι η γνώμη μου.

3ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Κυρ Ιαν 29, 2012 2:02 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΧΙ ΤΙ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗ? ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΛΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΚΑΦΕ, ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΚΛΑΒΑΚΙΑ?

4ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Κυρ Ιαν 29, 2012 11:41 pm

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δυστυχως οι περισσοτεροι αντρες ειναι της αποψης οτι "τα παιδια ειναι της μαμας".. προσπαθησε να του εξηγησεις με ηρεμο τροπο- που σιγουρα το εχεις κανει!!- οτι εχεις κι εσυ καποιες προσωπικες αναγκες. και μην δινεις κ πολυ σημασια στα λεγομενα του κ μαλωνετε ασκοπα, γιατι πολυ απλα δεν καταλαβαινουν.....

5ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Κυρ Ιαν 29, 2012 11:54 pm

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ολοι αντρες ςτσι ειναι ....νομιζουν οτι αν κατσουν αυτοι με το παιδι θα τα κανουν ολα τελεια ...εδω με μια ιωσουλα πεφτουν στο κρεβατι τα καημενουλια και δεν μπορουν να σηκωθουν...που να τρεχουν 24 ωρες ...??? Shocked

6ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 12:25 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν του έλεγες κένς εσυ΄τις δουλειές να παίξω με το παιδί τι θα σου έλεγε?τότε να του λες να μαγειρέψει, να κάνει όλες τις δουλειές που κάνεις εσύ για να έχεις λίγο χρόνο με το παιδί να παίζεις!

7ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 12:40 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΧ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΑΠΑΜΕ !!!

8ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 12:57 am

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι να πεις ειναι η κλασσικη συμπεριφορα ενος αντρα...οταν κανουν κατι για το παιδι ΤΟΥΣ,απλα λενε οτι βοηθανε την μαμα....εννοωντας φυσικα οτι ολες οι δουλειες ειναι δικες μας και αυτοι κανανε καποιο κατορθωμα.....αααααα..... κ πρεπει να πουμε κ ευχαριστω που μας βοηθησανε...τι να πεις αυτο δεν θα αλλαξει ποτε οσο κ να συμμετεχει ο αντρας στις δουλειες (μας)....
κ εγω τσατιζομαι πολλες φορες ποθ ειναι δεδομενο οτι ολες οι δοθλειες ειναι δικες μασ.....βοηθαει καποιες φορες πολυ δεν λεω.....αλλα........... Twisted Evil Twisted Evil

https://www.facebook.com/myrodeve

9ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 1:02 am

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
όταν έπεσα με πυρετό πριν λίγες μέρες στο κρεββάτι, είπε ότι θα αναλάβει τα πάντα (μιας και ήταν Σαββατοκύριακο) για να αναρώσω αλλά και για να μην κολλήσω το μωρό. Τον ρώτησα αν θέλει να φέρουμε την γιαγιά να βοηθήσει και παρεξηγήθηκε ότι τον θεωρώ ανίκανο!!! Δεν χρειάζεται να σας περιγράψω τον πανικό που επικρατούσε!!! ΧΑΟΣ!!! Φυσικά έφαγε σουβλάκια και εγώ μαγείρεψα μόνη μου ένα φιδέ για μένα, τον είχα συνεχεία στο τρέξιμο να δει πως περνάω (όχι ότι έκανε και τίποτα φοβερό) και είχε φρικάρει κανονικά! Το κορυφαίο ήταν όταν "ψόφιος" ήρθε στο κρεβάτι για ύπνο και του θύμισα να βάλει την αποστείρωση. Έχει ακόμη δύναμη και το έπαιξε υπεράνω. Όταν ξαναγύρισε μετά από 5 λεπτα όλο χαρά που τελείωσε του λέω τι κάνεις;;; Πρέπει να περιμένεις να τελειώσει, να κρυώσει, να τα μαζέψεις και να τα βολέψεις σε σακουλάκια στο ψυγείο....Την επόμενη μέρα φωνάξαμε την γιαγιά!!!!!!

10ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 1:39 am

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για αφησε τον 2-3 μερουλες να τη βγαλει με delivery, ασε του και κανα ρουχο απλυτο και ασιδερωτο και οταν ερθει να παραπονεθει πεσ'του πολυ απλα και ηρεμα οτι αφιερωνεσαι στο παιδι σου οπως αυτος ζητησε.Η που θα σκοτωθητε ή που θα καταλαβει.Παντως ειτε ετσι ειτε αλλιως παλι κερδισμενη εισαι, γτ ακομα και στην περιπτωση καβγα τουλαχιστον θα πεις πως νιωθεις.

11ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 3:07 am

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γενικά οι άντρες έχουν την εντύπωση ότι οι γυναίκες τους είναι υπεράνθρωποι!! Έχουν υπερφυσικές ιδιότητες πράγμα που σημαίνει ότι ΜΠΟΡΟΥΝ να τα προλαβαίνουν όλα (σπίτι, δουλειά, παιδιά)και να μην κουράζονται ΠΟΤΕ Shocked !!!
Ας κάνουν μια μέρα ότι ακριβώς κάνουμε κι εμείς σε ένα εικοσιτετράωρο και θα σου πω εγώ αν πέσουν ανάσκελα ή όχι ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... 585182 !!

12ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 4:36 am

mikraki

mikraki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
astero2000 έγραψε:όταν έπεσα με πυρετό πριν λίγες μέρες στο κρεββάτι, είπε ότι θα αναλάβει τα πάντα (μιας και ήταν Σαββατοκύριακο) για να αναρώσω αλλά και για να μην κολλήσω το μωρό. Τον ρώτησα αν θέλει να φέρουμε την γιαγιά να βοηθήσει και παρεξηγήθηκε ότι τον θεωρώ ανίκανο!!! Δεν χρειάζεται να σας περιγράψω τον πανικό που επικρατούσε!!! ΧΑΟΣ!!! Φυσικά έφαγε σουβλάκια και εγώ μαγείρεψα μόνη μου ένα φιδέ για μένα, τον είχα συνεχεία στο τρέξιμο να δει πως περνάω (όχι ότι έκανε και τίποτα φοβερό) και είχε φρικάρει κανονικά! Το κορυφαίο ήταν όταν "ψόφιος" ήρθε στο κρεβάτι για ύπνο και του θύμισα να βάλει την αποστείρωση. Έχει ακόμη δύναμη και το έπαιξε υπεράνω. Όταν ξαναγύρισε μετά από 5 λεπτα όλο χαρά που τελείωσε του λέω τι κάνεις;;; Πρέπει να περιμένεις να τελειώσει, να κρυώσει, να τα μαζέψεις και να τα βολέψεις σε σακουλάκια στο ψυγείο....Την επόμενη μέρα φωνάξαμε την γιαγιά!!!!!!

αχαχαχαχαχα δεν υπάρχεις... Respect Respect Respect
με καλύψατε πλήρως...

13ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 5:12 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω κοριτσια εχω κανει ενα δωρο στον εαυτο μου και θα καταλαβετε που κολλαει με τα παραπανω! Φερνω κοπελα να μου κανει τις βαριες δουλεις στο σπιτι μια φορα την εβδομαδα! Τα υπολοιπα τα φερνω μονη μου βολτα!ειμαι εργαζομενη και ξερω τι σημαινει ελαχιστος χρονος! Δεν υπαρχει περιπτωση να τρελαινομαι στις δουλειες (που δεν τελειωνουν ποτεεεεεεεε)! Προτιμω τις ωρες αυτες να τις δωσω στην οικογενεια μου και στον εαυτο μου και ετσι ειμαι πιο ηρεμη! Βλεπω γυναικες που τρελαινονται με τις δουλειες, τσακωνονται με το συζυγο και τα παιδια και υπαρχει ενταση μεσα στο σπιτι γιατι υπερλειτουργουν. Πρεπει να ειναι και καλες μανες, και συζυγοι και μητερες και εργαζομενες και και και...... Ε μπορεις να εισαι τελειος παντου; Θα πεσεις κατω! Και να στη λενε κιολας! Εεε οχι!

14ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 6:38 am

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν φταίνε αυτοί κορίτσια έτσι τους μάθανε οι μαμάδες τους Sleep Sleep . Για αυτό μαμάδες με αγοράκια τον νου σας .Μην κάνετε και εσείς το ίδιο λάθος . Εκπαιδεύστε τους από τώρα ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... 517142 ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... 99132 ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... 93981

15ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 8:36 am

filina

filina
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ακριβως! Ετσι τους εμαθαν οι μαμαδες τους. Και εγω τα ιδια περναω κοριτσια μου. Δεν δουλευω και εχει να μου την λεει οτι ολη μερα στο σπιτι ειμαι και ξεκουραστη. Αφου μια φορα ετυχε να παω σε μια δουλεια και γυρισα και ηταν το μωρο αταιστο και λερωμενο. Λες και ηταν δυσκολο να το περιποιηθει. Τι να πω... Η μανουλα του φταιει που τον εκανε ετσι. Θα σας πω και το κορυφαιο ποσο καλομαθημενο τον εκανε: δεν ξερει να αποφλοιωσει το μηλο με το μαχαρι!!! Τελειο ε?? ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... 966307

16ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 12:19 pm

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια ξερετε τι πιστευω?οταν οι αντρες μας ειναι ολη μερα στο προγραμμα τους κανονικα,κανονικοτατα ομως, ερχονται απο τη δουλεια και νομιζουν οτι με το να τα βρισκουν ολα τελεια αυτο ειναι και ευκολο.φαγητο μαγειρεμενο,καθαρο σπιτι ενα μωρο ταισμενο καθαρο και αλλαγμενο και νομιζουν οτι ειναι ενα ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΥΜΠΙ και τα κανει ολα...και εχουν το θρασος να σου λενε μεταξυ αστειου και σοβαρου παντα,(γιατι δεν τους παιρνει να το πουν στα σοβαρα!!) ποσο καιρο εχεις να σΦουγγαρισεις,εχει σκονες κατω...!!!!!!!!!!!!!
ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ?!!

17ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 2:16 pm

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenathens έγραψε:Εγω κοριτσια εχω κανει ενα δωρο στον εαυτο μου και θα καταλαβετε που κολλαει με τα παραπανω! Φερνω κοπελα να μου κανει τις βαριες δουλεις στο σπιτι μια φορα την εβδομαδα! Τα υπολοιπα τα φερνω μονη μου βολτα!ειμαι εργαζομενη και ξερω τι σημαινει ελαχιστος χρονος! Δεν υπαρχει περιπτωση να τρελαινομαι στις δουλειες (που δεν τελειωνουν ποτεεεεεεεε)! Προτιμω τις ωρες αυτες να τις δωσω στην οικογενεια μου και στον εαυτο μου και ετσι ειμαι πιο ηρεμη! Βλεπω γυναικες που τρελαινονται με τις δουλειες, τσακωνονται με το συζυγο και τα παιδια και υπαρχει ενταση μεσα στο σπιτι γιατι υπερλειτουργουν. Πρεπει να ειναι και καλες μανες, και συζυγοι και μητερες και εργαζομενες και και και...... Ε μπορεις να εισαι τελειος παντου; Θα πεσεις κατω! Και να στη λενε κιολας! Εεε οχι!


ελενα μ την καλυτερη δουλεια κανεις μακαρι να ειχαμε ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να το κανουμε και εμεις .... Wink

18ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 3:58 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τους έμαθαν οι μαμάδες έτσι επειδή ήταν οι τα καμάρια τους και γιατί έχει επικρατήσει ότι οι άντρες δεν πρέπει να συμβάλλουν στις δουλειές του σπιτιού και στη φροντίδα των παιδιών . Απο την άλλη και εμείς οι γυναίκες του έχουμε κάνει ένα λάθος προσπαθούμε να το παίξουμε ακούραστες ανίκητες ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε όλα καλά και όταν κάποια στιγμή οι δυνάμεις μας πέφτουν τους βλέπεις και διαμαρτύρονται .
Την επόμενη φορά που θα σου πει ότι δεν αφιερώνεις πολύ χρόνο στο παιδί (πόσο είναι απο ότι κατάλαβα μωράκι αφου ακόμα θηλάζεις ) μεγαλώνοντας το παιδάκι θα θέλει περισσότερο επικοινωνία αλλά όχι μόνο από σένα αλλά και από τον μπαμπά του να τον υποχρεώσεις να σε βοηθάει με τις δουλειές έτσι ώστε να μπορείτε να περνάτε χρόνο οι 3σας μαζί χωρίς να γίνεσαι εσύ ερείπιο . Να σας περιγράψω περιστατικό προν κάποια χρόνια . Είχα τη σχολή το κομμωτήριο και το σπίτι κοιμόμουν στις 2 το πρωί και σηκωνόμουν στις 6,30 το πρωί αυτό επί 3 χρόνια και φανταστείτε όλη μέρα στο πόδι όρθια κάποια στιγμή είχα πλύνει τα πιάτα και τα είχα αφήσει να στεγνώσουν στο στραγγιστήρα και μου λέει ο καλός μου :αυτά πρέπει να μπουν στη θέση τους .... Μπράβο του λέω αγάπη μου ξέρεις πως μπαίνουν ε; αυτό που θέλω να πω είναι να μην τους αφήνετε να σας τη λένε καλά έκανες και του την είπες έτσι την επόμενη φορά θα μάθει τα όρια σου και να σου πω δίνε του το παιδί να παίζει πες του έχει ανάγκη το πατρικό πρότυπο Laughing

19ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 11:32 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αααα μάλιστα βλέπω ότι και σεις έχετε τέτοια θέματα. Τελικά οι άντρες είναι όντως από τον Αρη και οι γυναίκες απο την Αφροδίτη. Σήμερα είμαι πιο ήρεμη όμως πρεπει να πω οτι κάποτε τρελαινομουν με τις δουλειές του σπιτιου. Κάθε εβδομάδα "τίναζα " το σπιτι. Τώρα μετά το μωρό δεν μπορώ να τα κάνω αυτα τόσο συχνά. Και ρούχα ασιδέρωτα θα αφήσω και πιάτα πολλές φορες στο νεροχύτη για αργότερα ή την επόμενη μέρα το πρωί. Μακάρι να μπορούσα να πάρω μια γυναίκα για το σπιτι αλλά δεν βγαίνω οικονομικά.Χώρια που μένω σε χωριό και αν δούνε γυναίκα να μου κάνει τις δουλειές θα μου κρεμάσουν κουδουνια. Αυτό που είπε μιά κοπέλα πιο πάνω που έκανε στον άντρα της όταν αυτή αδιαθέτησε μου έφτιαξε τη διάθεση. Αν το κανω εγω ο δικός μου θα τα φτύσει πριν τις 12 το μεσημέρι. Εδώ προχθές ήμουν άρρωστη και είχα και περίοδο και ημουν σε γραφειο σπιτι παιδί μια χαρά, και αυτός με ένα συναχι κρεβατώθηκε και σηκωθηκε μετά απο 3 μέρες!Ωρες ωρες πιστεύω οτι η γυναίκα ειναι φτιαγμένη με μεγαλύτερες αντοχές

20ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Δευ Ιαν 30, 2012 11:51 pm

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella01 έγραψε:Κατά τη γνώμη μου ο άντρας σου είναι λάθος. Οι περισσότεροι έχουν την ανόητη αντίληψη ότι οι μανάδες με τα παιδιά πρέπει να είναι αυτοκόλλητοι, ενώ στη δική τους καθημερινότητα δε χρειάζεται να αλλάξει τίποτα. Φυσικά αυτό δεν ισχύει. Μη νιώθεις ενοχές. Όλες οι μανούλες που εργάζονται τις νιώθουν. Είναι άνανδρο από μέρους του άντρα σου να πατάει πάνω στις ενοχές σου για να σου υποδείξει τι να κάνεις.
Ζητώ συγγνώμη για τη σκληρή μου γλώσσα , άλλα αυτή είναι η γνώμη μου.
καλημερα πολυ σωστα τα λες . τι αλλα να κανει η γυναικα ? εδω δεν προλαβαινει να παει τουαλετα που λενε !!!

http://hawk-girl.blogspot.com/

21ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Τρι Ιαν 31, 2012 12:18 am

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΔΙΚΙΟ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ !! ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΤΑΞΕ ΑΥΤΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΕ !!! ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 7 ΜΙΣΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΣΠΙΤΙ 6 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!!!!

22ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Τρι Ιαν 31, 2012 5:36 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefanakos έγραψε:
markella01 έγραψε:Κατά τη γνώμη μου ο άντρας σου είναι λάθος. Οι περισσότεροι έχουν την ανόητη αντίληψη ότι οι μανάδες με τα παιδιά πρέπει να είναι αυτοκόλλητοι, ενώ στη δική τους καθημερινότητα δε χρειάζεται να αλλάξει τίποτα. Φυσικά αυτό δεν ισχύει. Μη νιώθεις ενοχές. Όλες οι μανούλες που εργάζονται τις νιώθουν. Είναι άνανδρο από μέρους του άντρα σου να πατάει πάνω στις ενοχές σου για να σου υποδείξει τι να κάνεις.
Ζητώ συγγνώμη για τη σκληρή μου γλώσσα , άλλα αυτή είναι η γνώμη μου.
καλημερα πολυ σωστα τα λες . τι αλλα να κανει η γυναικα ? εδω δεν προλαβαινει να παει τουαλετα που λενε !!!

Να χαλαρώσει και να μην κατηγορεί τον εαυτό της για αρχή. Αμα σταματήσει να σταυρώνει τον εαυτό της σκεπτόμενη ότι δεν είναι καλή μάνα ή καλή σύζυγος, τα υπόλοιπα (αυτοπεποίθηση, διεκδικήσεις και ένα καλό μαθηματάκι στο σύζυγο) έρχονται από μόνα τους. Κατά τη γνώμη μου πάντα.

23ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Empty Απ: ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.... Τρι Ιαν 31, 2012 5:47 am

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
manoulita-fraoulita έγραψε:
Elenathens έγραψε:Εγω κοριτσια εχω κανει ενα δωρο στον εαυτο μου και θα καταλαβετε που κολλαει με τα παραπανω! Φερνω κοπελα να μου κανει τις βαριες δουλεις στο σπιτι μια φορα την εβδομαδα! Τα υπολοιπα τα φερνω μονη μου βολτα!ειμαι εργαζομενη και ξερω τι σημαινει ελαχιστος χρονος! Δεν υπαρχει περιπτωση να τρελαινομαι στις δουλειες (που δεν τελειωνουν ποτεεεεεεεε)! Προτιμω τις ωρες αυτες να τις δωσω στην οικογενεια μου και στον εαυτο μου και ετσι ειμαι πιο ηρεμη! Βλεπω γυναικες που τρελαινονται με τις δουλειες, τσακωνονται με το συζυγο και τα παιδια και υπαρχει ενταση μεσα στο σπιτι γιατι υπερλειτουργουν. Πρεπει να ειναι και καλες μανες, και συζυγοι και μητερες και εργαζομενες και και και...... Ε μπορεις να εισαι τελειος παντου; Θα πεσεις κατω! Και να στη λενε κιολας! Εεε οχι!


ελενα μ την καλυτερη δουλεια κανεις μακαρι να ειχαμε ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να το κανουμε και εμεις .... Wink

Ξερεις κατι κοριτσακι μου...δεν το διαπραγματευομαι. 7€/την ωρα δινω στην κοπελα. Πραγματικα τα κοβω απο ρουχα και παπουτσια που παλια θα επαιρνα, αλλα δεν τα λυπαμαι.την φερνω 5 ωρες και τελειωνω. Θεωρω οτι αν δεν ειμαι εγω καλα, θα βγει στον αντρα μου και γενικα θα υπαρχει μια ενταση στο σπιτι. Θυμαμαι τη μητερα μου, που καθε σαββατο ηταν μεσα στην ενταση για τις δουλειες, και πραγματικα ειπα οτι εγω αυτο δεν θα το περασω. Οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε. Οι στιγμες ομως με τον αντρα μας και τα παιδια μας, παιρνουν και δεν γυρνουν. Οσο περισσοτερο τοσο το καλυτερο.
Συμφωνω με τα κοριτσια οτι παιζει ρολο το πως εχουν μεγαλωσει οι αντρες μας με τις μαμαδες τους. Εγω ομως απαιτω να λυθει, και οχι να λουστω εγω τα αποτελεσματα της " ελληνιδας μανας". Οχι θα κατσω να στεναχωριεμαι και να τσακωνομαι! Δεν του τα ειπανε καλα του κυριου! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις