Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 1:58 am

agapisofia

agapisofia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas koritsa!
eimai nea sto klamp!
gennisa me kesariki kai ego!
gnorizei kapoia pote mporoume na kanoume ligi gumnastiki ektos apo to perpatima pou tora me to kruo den bgenoume kai kathe mera ekso!prepei na xaso kila alla thulazo apoklistika koiolas!
Very Happy

2pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 2:12 am

????????


Επισκέπτης
καλημερα κ σε σενα κοριτσαρα!!και εγω ειμαι μια της καισαρικης......στο ιδιο κλαμπ!!εγω σ ολη την εγκυμοσυνη πηρα 11 κιλα....οταν γεννησα τα κιλα εφυγαν απο μονα τους....η βλακεια ειναι οτι η κοιλια σε μενα δεν εφυγε....εχω κοιλιτσα...τωρα το μονο που κανω ειναι να προσεχω το βραδυνο γλυκα δεν τρωω και τα αναψυκτικα που επισης δεν ειμαι fun....αλλα το βραδυνο γευμα το εκοψα....κατα τις 8-9 τρωω ενα μηλο...
ενα μηλο την ημερα το γιατρο τον κανει περα!!!χιχι με το μηλο στουμπωνω και δεν θελω φαι....και ετσι ειδα διαφορα!!ποτε γεννησες εσυ?

3pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 2:21 am

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
KTM,εισαι τυχερη που στουμπωνεις με το μηλο...εμενα μου φερνει πεινα σαν να εχω πιει κατι χωνευτικο...και να μην πεινω αμα φαω μηλο -και αλλα φρουτα αλλα ειδικα με το μηλο-πεινω μετα!!!!

4pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 2:26 am

????????


Επισκέπτης
στουμπωνω!!γιατι πχ αν φαω ενα γιαουρτι πειναω αν φαω ενα τοστ πειναω αν ενα αλλο φρουτο εκτος απο μηλο πειναω...ενω με το τρωω το μηλο μου καθεται στο στομαχι και δεν θελω να φαω τιποτα αλλλο......την κοιλια που εχω δεν μου λες πως θα φυγει?δεν εχω υπερβολικη αλλα το καλοκαιρι ερχεται κ θελω να μαι fitness!ξερεις κανα κολπο να μ πεις να την εξαφανισω?

5pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 2:28 am

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στον εαυτο μου εχω παρατηρησει οτι χανω βαρος με δυο τροπους:α)κινηση (στην κοιλια πολυ καλο που εκανε το ποδηλατο,μιση ωριτσα το καλοκαιρι καθε μερα ηταν τελεια!) και β)να μην τρωω το βραδυ ή αν φαω κατι ελαφρυ και υγιεινο γιατι συνηθως με πιανει να θελω τοστ και πιτσες καθε βραδυ.

6pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 2:31 am

????????


Επισκέπτης
αχ αυτες οι πιτσες...τι ατιμες που ειναι!μ αρεσουν τρελλεινομαι...να σ πω εγω στο σπιτι εχω διαδρομο αλλα η κοιλια δεν φευγει με το διαδρομο...τουλαχιστον σε μενα...ενω τα μπουτια μου ειναι αδυνατα πεταγετε λιγη κοιλιτσα ετσι για να κανει αισθητη την παρουσια της....λες να μεινω ετσι?η ειναι νωρις ακομη?το μωρο ειναι στον 9 μηνα...ποτε θα την χασω?αλλα να πω την αληθεια ζωνη δεν φορεσα και πολυ...

7pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 2:31 am

agapisofia

agapisofia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
euxaristo gia tin sumbouli!
tha prospathiso na to kano alla thelo sinexeia na troo kati gluko kai o gunaikologos mou mou eipe oti mporei na einai apo ton thulasmo!gennisa 1/10/2011 mporei na einai kai noris na xaso baros!!

8pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 3:19 am

mahimit

mahimit
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα. εγω γεννησα 3/10/2011.ειχα παρει 22 κιλα.μολις εφυγα απο το μαιευτηριο ειχα χασει τα 10.σε ενα μηνα αλλα 3.και απο τοτε μου κολλησαν τα 9 κιλα και δεν λενε να εξαφανιστουν.εχω κοιλιτσα λες και ειμαι 5 μηνων εγκυος.ζωνη δεν φορεσα.λογω καισαρικης δεν γυμναστηκα.ολοι λενε οτι ειναι νωρις.θα δειξει...

9pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 4:54 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes .



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Παρ Μάης 25, 2012 10:21 am, 1 φορά

10pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 4:55 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Παρ Μάης 25, 2012 10:21 am, 1 φορά

11pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 5:03 am

mahimit

mahimit
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν μου κανουνε τα ρουχα μου 5 κιλακια θελω να χασω οπωσδηποτε!εχει και κρυο να βγαινουμε λιγο με το μωρο καμια βολτα για περπατημα..

12pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 6:14 am

ifi+mpempe

ifi+mpempe
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι εγω με καισαρικη γεννησα στις 31/10/2011 ειχα παρει 12 κιλα μεχρι τον 7 μετα ειχα διαβητη κυησης και εχασα 5 κιλα οταν βγεικα απο το νοσοκομειο μετα τη γεννα μου ειχαν μεινει 3 κιλα και σε τρεις μερες τα εχασα απο τη στενοχωρια μου που η μπεμπα ηταν ακομη στο νοσοκομειο η κοιλια ακομη εδω ειναι ομως...

13pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 6:29 am

mahimit

mahimit
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και μαλλον θα μας μεινειγια μερικους μηνες ακομα.τουλαχιστον ανταμοιβομαστε με το πιο γλυκο χαμογελο των μωρων μας!!!αυτο παντως που δεν επανερχεται με τιποτα ειναι ο ομφαλος μου.σαν πηγαδι ειναι..

14pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 6:35 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rolling Eyes



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Παρ Μάης 25, 2012 10:24 am, 1 φορά

15pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 6:37 am

ifi+mpempe

ifi+mpempe
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mahimit λες να μεινει ετσι; εγω προς το τελος της εγκυμοσυνης νομιζα οτι θα ανοιξει τοσο πολυ ειχε τεντωθει...

16pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 7:08 am

agapisofia

agapisofia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
na ksekiniso alla apo pote mporo na kano kiliakous?
giati den imoun kai poli iremi apo tin arxei tis gennas!
11 imeron mpika se neo diamerisma kai efteiaksa moni mou spiti pou einai 87tm2!!!epipla.sideroma.kouzina k.a. i mana mou den mporouse na erthei kai imoun moni mou o antras mou epiase 12ori douleia tin imera pou gennisa !!!
meta apo posous mines mporo na kano koiliakous xoreis na exo fovo gia tin tomi???

17pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 8:15 am

mahimit

mahimit
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μετα τους 3 μηνες πεφτουν τα ραμματα τα εσωτερικα και κλεινει η τομη.οποτε κοριτσια ξεκιναμε ολες κοιλιακους!!!ifi+mpempe ευχομαι να μην μεινει ετσι.ευτυχως το καλοκαιρι αργει.εχουμε χρονο να επανελθουμε.

18pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 8:25 am

ifi+mpempe

ifi+mpempe
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα και ετσι να μεινει την κοιλια μου δεν θελω να τη δειχνω γιατι εχω και αλλες τομες απο αλλα δυο χειρουργεια εκτος της καισαρικης

19pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 8:47 am

mahimit

mahimit
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εγω εχω κανει ακομα ενα χειρουργειο εκτος καισαρικης αλλα με ανοιξανε παλι τωρα στο ιδιο σημειο.ασε που ειναι και χαμηλα δεν φαινεται.εσενα γιατι δεν σε ανοιξανε στην ιδια τομη?

20pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 8:49 am

ifi+mpempe

ifi+mpempe
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μπεικα εκτακτα και δεν προλαβαινε ο γιατρος γιατι ειχαν πεσει πολυ οι παλμοι της μπεμπας

21pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 9:12 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
agapisofia έγραψε:geia sas koritsa!
eimai nea sto klamp!
gennisa me kesariki kai ego!
gnorizei kapoia pote mporoume na kanoume ligi gumnastiki ektos apo to perpatima pou tora me to kruo den bgenoume kai kathe mera ekso!prepei na xaso kila alla thulazo apoklistika koiolas!
Very Happy

βασικα μετα τις 40 μερες μπορεις σιγα σιγα. δε ρωτησες τον γιατρο? τωρα αν θηλαζεις ομως δε ξερω.. εγω αρχισα παιχνιδια με τον μικρο. τον σηκωνω απο δω αποκει κανουμε το αεροπλανακι και τον κανω πανω κατω με τα ποδια μου. εκεινος ξεκαρδιζεται καιγω γυμναζομαι. αλλα εγω σιγα κοβω τον θηλασμο οποτε οκ

22pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 9:19 am

mahimit

mahimit
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσακι να μην σε νοιαζει τοτε κανενα σημαδι να εισαι χαρουμενη που ειναι καλα το μωρακι σου. Very Happy Very Happy Very Happy

23pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 12:16 pm

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Koρίτσια υπομονή!Όταν θα περπατήσουν τα μωράκια σας θα τα κυνηγάτπόε παντού και τότε να δεις για πότε φεύγουν και τα κιλά και η κοιλιά!Άσε που δε θα μπορεις να φάς και με την ησυχία σου,οπότε καταλαβένετε.Α!και βασική προϋθεση να μη κατεβάζετε τον άμπακα σόλο αυτό το διάστημα.Και η γυμναστική βέβαια δε βλάπτει αλλά και η βόλτα με το καρότσι ειδικά σε ανηφόρες καλή είναι.Καλή επιτυχία Very Happy

http://shineon-n-on.blogspot.com

24pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 12:36 pm

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγω με καισαρικη γεννησα πριν 11 μηνες,και ακομα με ρωτανε μηπως ειμαι εγκυος Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil συνολικα πηρα 15 κιλα,την ημερα που βγηκα με το μωρο ημουν μειον δεκα,οταν εφτασε το μωρο 2 μηνων τα ειχα χασει ολα,και μετα απο κανενα μηνα ειχαμε ενα θανατο στην οικογενεια και αρχισε να μου μειωνεται το γαλα(θηλαζα αποκλειστικα) και στεναχωριομουν και αρχισα να τρωω σαν την γουρουνα μπας και δεν μου κοβοταν,δωστου μακαροναι και μακαρονια!!!!(μου ειχαν πει οτι κατεβαζουν γαλα)οπως και να χει τωρα ειμαι +5 κιλα..........τ ι θα κανω δεν ξερω....πως θα βγω το καλοκαιρι παραλια δεν ξερω...τωρα καμμια βδομαδα εχω αρχισει διαδρομο μπας και σουλουπωθω λιγακι...!! pos xanoume ta kila meta tin kesariki! 215994

25pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Empty Απ: pos xanoume ta kila meta tin kesariki! Δευ Ιαν 30, 2012 1:16 pm

Martha*

Martha*
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια καλησπερα!εγω γεννησα 11/8.πηρα 19 κιλα και μου εχουν μεινει 5.τα χανω τα παιρνω.δεν μπορω να κανω διαιτα με τιποτα.θελω να χασω κι αλλα εκτος απο αυτα.αλλα δεν μπορω να κοψω τα γλυκα.ολο λεω θα ξεκινισω αερομπικ και διαδρομο αλλα ειμαι τοσο κουρασμενη απο τη δουλεια,τη μπεμπα και το σπιτι που αν μου μνεινει 1 ωριτσα προτιμω να καθησω στον καναπε μου.απ΄την αλλη δεν θελω να βγω το καλοκαιρι στη παραλια Crying or Very sad Crying or Very sad .ευτυχως κοιλια δεν εχω μεγαλη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις