Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
410 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 410 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Πεμ Φεβ 23, 2012 11:32 pm, 1 φορά

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ! Εμενα ευτυχως/δυστυχως δε μαγειρευει...κάνει λιγα πραγματα στην κουζινα με τα παρακατω καταστροφικα αποτελεσματα:
- στιβει χυμο για το πρωινο του --> παντου πορτοκαλι σταγονες πανω στον πάγκο που κολλάνε!
- βραζει μακαρονια/ρυζι --> το λασπη ειναι λιγο σαν λεξη να περιγραψει αυτο το πραγμα που βγαινει απο το σουρωτηρι!
-φτιαχνει τοστ --> ψιχουλα και κολλημενα τυρια απο την τοστιερα μεχρι και το πατωμα!
- κοβει σαλατα --> παντου σπορακια απο ντοματα, φλουδες αγγουρι, μαρουλι!!
- φτιαχνει καφε --> μα καλο ποσο να πιτσιλαει ενας εσπρέσσο; καθε φορα το ιδιο απορω...
Ευτυχως του αρεσει το πλυσιμο πιατων... (μονο πιατα, ποτηρια, οι κατσαρολες και τα ταψια απλα δεν παρχουν στο οπτικο του πεδιο!).

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΧΑΧΑΧΑΧ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΟΥΝ!!!ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΡΩΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ(ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ)ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΨΗΣΤΙΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕΤΕΣ ΤΗΓΑΝΗΤΕΣ!ΜΕΤΑ Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΒΟΜΠΑ!!!!ΕΤΣΙ ΠΛΕΟΝ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΓΕΙΡΕΥΕΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΚΑΘΑΡΙΖΩ!ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΝ ΕΜΠΟΔΙΖΩ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ Embarassed ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΣΑΝ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ.

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna85 έγραψε:Αχ! Εμενα ευτυχως/δυστυχως δε μαγειρευει...κάνει λιγα πραγματα στην κουζινα με τα παρακατω καταστροφικα αποτελεσματα:
- στιβει χυμο για το πρωινο του --> παντου πορτοκαλι σταγονες πανω στον πάγκο που κολλάνε!
- βραζει μακαρονια/ρυζι --> το λασπη ειναι λιγο σαν λεξη να περιγραψει αυτο το πραγμα που βγαινει απο το σουρωτηρι!
-φτιαχνει τοστ --> ψιχουλα και κολλημενα τυρια απο την τοστιερα μεχρι και το πατωμα!
- κοβει σαλατα --> παντου σπορακια απο ντοματα, φλουδες αγγουρι, μαρουλι!!
- φτιαχνει καφε --> μα καλο ποσο να πιτσιλαει ενας εσπρέσσο; καθε φορα το ιδιο απορω...
Ευτυχως του αρεσει το πλυσιμο πιατων... (μονο πιατα, ποτηρια, οι κατσαρολες και τα ταψια απλα δεν παρχουν στο οπτικο του πεδιο!).

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΠΛΕΝΕΙ ΤΑ ΠΙΑΤΑ!!!ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ!ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΤΟΥ ΤΟΣΤ ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΤΑ ΝΕΥΤΡΑ Embarassed

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπάρχει ενα παρομοιο θέμα με τις παραξενες/ενοχλητικές συνηθειες των αντρων μας

http://forum.eimaimama.gr/t3046-topic?highlight=%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B5%CF%82

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την χρυσαφακι στις Πεμ Φεβ 23, 2012 11:33 pm, 1 φορά

????????


Επισκέπτης
εμενα παιδια σπανια να μπει στην κουζινα οχι πως ειναι κανα κολλημενος και το παιζει βαρυς απλα οταν τον δω στην κουζινα του λεω φυγε θα τα κανω εγω!ειναι καλυτερα να κουραστω και να τα κανω μονη μου παρα να μπλεχτει στα ποδια μου κ να τα βρωμησει ολα...δεν θα ξεχασω ενα βραδυ ειχαμε κοσμο κ θα ψηναμε....μου λεει αστα τα κρεατα θα τα μαριναρω εγω....τον αφηνω που λες να το κανει και παω μετα τι να δω?παντου ριγανη αλατια....τα οποια εφτασαν καταλαθως μεχρι το χαλι....εμενα αλλο με νευριαζει κοριτσια οταν στρωσω τραπεζι να φαμε εντελως συμπτωματικα στην δικη του την μερια τρωει και το πατωμα μαζι μας...... ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΝΤΡΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ!!! 679259 παντου ψυχουλα και αυτο μου σπαει τα νευρα γιατι ολη την ωρα ειμαι μ ενα σκουπακι στο χερι..κ ολη την ωρα ειμαστε ετσι ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΝΤΡΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ!!! 186566 χιχι

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χρυσαφακι έγραψε:αυτο λεω βρε κοριτσια!!!!!!
κ μετα;;;; που κανουν οτι δεν εγινε κ τιποτα;;;;;;
σιγα μωρε!! 2 ψιχουλα πεσανε! πως κανεις ετσι;
θα κοψει το ψωμι κ θα γεμισει ολο το τραπεζι,το πατωμα....
ειναι μερικες φορες τοσο εκνευριστικο αλλα συχρονως ειναι κ για γελια....

Νενα δεν το ειχα προσεξει.. Embarassed
Καλα, δεν πειραζει, ειναι παλιο. Ασε που τωρα ειδα οτι το εχω ανοιξει εγω.. Ο,τι να΄ναι ειμαι! tongue tongue
Απο παραξενιες άλλο τίποτα..

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω οτι ολοι οι αντρες ειναι το ιδιο!!!!και ο δικος μου ετσι.....ερχεται μαγειρευει και πολυ νοστιμα μαλιστα και φευγοντας αφηνει πισω χαος!!!!!!
οποτε πλεον μπαινει σπανια στην κουζινα και απο πισω παω και εγω για καθαρισμα!!!!

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμενα ο δικος μου τρελενεται για ψισημο...
η καημενη η ψιστερια αν ειχε φωνη θα μας εβριζε!
δεν το συζητω, αν ειχε ποδια θα ειχε εξεφανηστει!
βαρεθηκα να την πλενω..
κοντευει να σκουριασει Razz Razz
το θεωρει ως επισημο γευμα!
ολο κρεας κρεας κρεας! στουμπωσα

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμένα κάνει ΟΛΕΣ τις δουλειές εκτός απο σιδέρωμα και ξεσκόνισμα. ειδικά το μαγείρεμα τον ξεκουράζει. και είναι και πολύ καλός μάγειρας...αλλά αυτό το χάος μετά...
αυγά να φιάξουν χαλάνε 8 κατσαρολικά.αλλά χαλάλι του. προσφέρει τρομερά για...άντρας
οπότε πλένω εγώ το χαμό χωρίς παράπονα!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα ο δικος μου δεν μαγειρευει αλλά κάνει υποδειξεις.
"Μη βαλεις πολλή ριγανη, θα πικρισει"
"Μην το αλατισεις τωρα, αλατισε το στο τελος"
"Βάλε και λιγη κανελλα στη σαλτσα, το γλυκαινει"
"Μπορει να μην μαγειρευω, αλλά ειμαι γνωστης της μαγειρικης"

Ωρες ωρες μου ερχεται να τον περιλάβω με την κουταλα. Ειδικα οταν μου λεει "οι καλοι σεφ ειναι αντρες".. Οι καλοι σεφ, του λέω, εχουν πιασει και μια κουταλα, τουλάχιστον μια φορα στη ζωη τους..
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Nena"]Εμενα ο δικος μου δεν μαγειρευει αλλά κάνει υποδειξεις.
"Μη βαλεις πολλή ριγανη, θα πικρισει"
"Μην το αλατισεις τωρα, αλατισε το στο τελος"
"Βάλε και λιγη κανελλα στη σαλτσα, το γλυκαινει"
"Μπορει να μην μαγειρευω, αλλά ειμαι γνωστης της μαγειρικης"


αχ κ μενα ωρες ωρες κ καμια φορα οταν τρωμε και του αρεσει πολυ το φαγητο μου λεει:το εκανες ετσι οπως σου ειπα εγω??? ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΝΤΡΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ!!! 215994 Shocked

https://www.facebook.com/myrodeve

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Εμενα ο δικος μου δεν μαγειρευει αλλά κάνει υποδειξεις.
"Μη βαλεις πολλή ριγανη, θα πικρισει"
"Μην το αλατισεις τωρα, αλατισε το στο τελος"
"Βάλε και λιγη κανελλα στη σαλτσα, το γλυκαινει"
"Μπορει να μην μαγειρευω, αλλά ειμαι γνωστης της μαγειρικης"

Ωρες ωρες μου ερχεται να τον περιλάβω με την κουταλα. Ειδικα οταν μου λεει "οι καλοι σεφ ειναι αντρες".. Οι καλοι σεφ, του λέω, εχουν πιασει και μια κουταλα, τουλάχιστον μια φορα στη ζωη τους..
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
να κανουνε παρεα οι αντρες μας νενα.ο δικος περνιεται το λιγοτερο για σκαρμουτσος,λαζαρου,λουκακος,ολοι μαζι.εγω ειμαι καλυτερος απο αυτους λεει.

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νενα, Τουρτιτσα, ετσι ειναι κ εμενα, "μην βαλεις αυτο, μην βαλεις εκεινο"
λες κ μπαινουμε πρωτη φορα στην κουζινα!
ποτε δεν θα καταλαβω γιατι χαλανε 10 πιατα σε καθε γευμα!
εμενα θελει αλλο πιατο για τα μακαρονια αλλο για τον κιμα!
κατα τα αλλα αυτο λεγεται μακαροναδα!
ειμαστε 2,5 ατομα εδω μεσα κ δεν προλαβαινω να πλενω πιατα κ να βαζω πλυντηρια!
ασε που πρεπει καθε φορα που ειναι να βαλω πλυντηριο ρουχων πρεπει να παιζω "κρυμενο θυσαυρο"!!!!
γυριζω μεσα στο σπιτι να δω που εχει αφησει ο κανακαρης μου τα σημαδια του!
ποσο δυσκολο να ειναι να βαλεις τα βρωμηκα σου ρουχα στο καλαθι; ή εστω στο μπανιο;
κ αν τα βαλει στο μπανιο παντα διπλα απο το καλαθι ή κατω ή πανω!
ΜΕΣΑ ΠΟΤΕ!!!!!!!!! Mad Mad Mad Mad Mad
καμια φορα μου λεει "αυτο δεν μου το επλυνες;"
"οχι" του λεω "που το ειχες", "εδω"!!!!!
μου λεει!
το εδω ειναι: ή πισω απο την πορτα, ή μεσα στην ντουλαπα του πεταμενο κατω, ή σε κανα καναπε, ή κατω απο το κρεβατι....
μια φορα τα αφησα! λεω δεν μπορει! θα μαζευτουνε βουνο κ θα τα παει στο μπανιο!
ναι καλα!!! τιποτα! αστα λεει! θα περνω καινουργια μολις τελειωσουν Mad Mad Mad!!!
εμενα δεν κανει ΚΑΜΙΑ δουλεια μεσα στο σπιτι!
εισαι πολυ τυχερη Μανουλα Μ+Δ!!!!!

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ. ΟΤΑΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΕΓΩ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΕΙ. ΣΥΝΗΘΩΣ ΛΕΕΙ: ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΡΚΕΤΟ ΛΑΔΙ! ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΔΕ ΘΑ ΠΕΙ ΟΧΙ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ. ΣΤΙΣ ΣΑΛΤΣΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΣΙΓΑΡΙΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑ , ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΛΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟ MULTI. ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΧΝΙΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΩΜΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ. ΠΧ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑ - ΚΑΒΓΑΔΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΧΘΕΣ ΕΨΗΣΕ ΨΑΡΙΑ ΣΤΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ ΑΛΛΑ: ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟΧΥΤΗ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΛΕΠΙΑ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΣΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΨΗΣΕΙ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΥΤΟΣ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΟΥΖΙΝΑ ΘΑ ΒΡΩ. ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΣΦΑΞΕΙ ΚΟΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΦΤΕΡΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙ ΜΙΛΑΩ ΚΙΟΛΑΣ? ΤΟ ΟΤΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΨΗΣΕΙ 2 ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΘΑ ΛΕΡΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΠΗΡΟΥΝΙΑ- 20ΑΡΙΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ- 30ΑΡΙΑ ΠΙΑΤΑ ΚΛΠ ΔΕΝ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΩ ΥΠ' ΟΨΙΝ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΘΑ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ. ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΝΤΡΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ!!! 911307 ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΝΤΡΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ!!! 911307 ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΝΤΡΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ!!! 911307 ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΝΤΡΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ!!! 911307

mikraki

mikraki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ο δικός μου, η μοναδική φορά που μπαίνει στην κουζίνα είναι για να με ρωτήσει: "τι γλυκό θα φτιάξεις σήμερα?"
και φεύγει....

18Ψηφοφορία ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΨΑ;;;;; Τετ Φεβ 01, 2012 12:45 am

χρυσαφακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenikal oxi elenika!
μαλλον ειναι διαφορετικο ε;
η κοπελα με τα 3 προφυλ ειναι η elenica!!!
οχι elenical!! μαλλον εκανα λαθος;;;
μην παρω κ την κοπελα στο λαιμο αδικα!!!!!!!!
ενα Λ ηταν το μπερδεμα!!
συγνωμη ελενικαΛ!!! Crying or Very sad Crying or Very sad
απλα διαβαζα το αλλο θεμα με την ελενικΑ κ προφανως τα μπερδεψα!! Embarassed Embarassed

NantiaN

NantiaN
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mikraki έγραψε:Ο δικός μου, η μοναδική φορά που μπαίνει στην κουζίνα είναι για να με ρωτήσει: "τι γλυκό θα φτιάξεις σήμερα?"
και φεύγει....
χαχαχαχα καλα απο το να σου τα κανει ολα χαλια ισως ειναι καλυτερο!!
Εμενα παλι την αφηνει καλυτερα απο οτι την βρηκε!!!Ευτυχως ειναι καθαρος νοικοκυρης και υπεροχος μαγεριας!!!!Χαιρομαι να τρωω απ τα χερακια του αν και δε το επιδιωκω να μη κουραζεται...Ομως τρεχει να τα προλαβει ολα μη κουραστω .......

https://facebook.com/nantia.naturally

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα ο δικος μου δν μπαινει στην κουζινα παρα μονο για να φαει,η να πιει.
Για να μαγειρεψει εχει μπει 7μιση χρονια τωρα,3 φορες,μια που ειχα πιασει δουλεια κ του αφησα ακριβης οδηγιες για να μαγειρεψει,κι τα εκανε επιτυχως,την 2ρη παλι εκανε φαγητο,αλλα πιο ευκολο πατατες με αυγα,κι την τριτη εκανε κεικ σοκολατας κι το πετυχε.Νομιζω θα ηταν καλος,αν ασχολουταν.

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koritsia emena o antars moy oxi aplws mageireyei afierwnei. kanei kati fagita na gleifeis kai tin katsarola. kalytera kai apo emena mageireyei. otan arxisame na sizoyme prin 8 xronia doyleya kai egw tote apokleistiki nosokoma se dimosio nosokomeio. gyranw kai toy lew. koita agapi moy.egw kathe mera mageireyw,plenw, siderwnw, katharizw kai doyleyw sto nosokomeio. ta savvatokyriaka,argies, adeies,diakopes tha mageireyeis esy dexese? dexome eipe. kai apo tote etsi to exoyme. na deite glyka poy kanei. ton prwto xrono pantremenoi poy eimastan kananme trapezi stoys goneis moy, stin aderfi moy kai ton antar tis kai stoys koymparoys.ekane kati fagita me anoixto to stoma emeina oloi.afoy nomizan ta parageilame apo keterigk.opote ftiaxnei kokkinisto oloi gleifoyn mexri kai tin katsarola

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαγειρευει και παντα τα σαββατοκυριακα. τωρα πηγε 11.30 και περιμενουμε την πιτσα να βγει απτον φουρνο- αργα θα φαμε σημερα.
γενικα οι περισσοτεροι που εχουν κανει φοιτητες μπαινουν με μεγαλυτερη ευκολια στην κουζινα.
εμενα ομως εχει και ενα χουι...καθε μερα μου βαζει βαθμολογια- με αριστα το 10 παιρνω παντα μαξιμουμ 8 για να καλυτερευω (λεει) χαχαχα.το νουμερο! Razz

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukida kai emena to kanei kamia fora me leei. simera to petyxes to fagito simera etsi kai etsi soy vazw me arista to 10 tha soy valw 7 leme twra.poles fores antagwnizomaste stin koyzina.alla sta ospria me paradexete kai otan ftiaxnw pswmi. me leei sta ospria den se poianei kaneis ki sto pswmi.mia fora eixame malwsei kai gia na moy fygoyn ta neyra peiga kai zimwsa pswmi. meta moy eirthe mia idea. anti gia pswmi den kanw pitsa? kai to zymari poytha ginota pswmi to ekana pitsa .milame egeine mia pitsa thayma.afoy fagame olo to tapsi.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω τα κανω ωραια τα οσπρια- μου ειχε μεινει αχτι γιατι 1η φορα που του ειχα μαγειρεψε ιηταν φακες- και ειχαν γινει χαλια- δεν ηξερα που να κρυφτω- κα ιμου το κοπανουσε χρόοοοοονια ολοκληρα!! τις τελειοποίησα ομως οπως κα ιολα τα όσπρια. το μονο που δεν μπορει καθολου ειναι τα ρεβυθια- (τα οποια εγω λατρευω)- ολο στραγάλια τα αποκαλει και παντα μου λεει
'Αυτα σερβίρονται με ουσίσκυ απο διπλα?'
χαχαχα

Επισης το ζυμαρι για πιτσα το εχουμε παλεψει πολυ μεχρι να το βρούμε!! τωρα πια γινεται πάντα οπως μας αρεσει.

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koukida emena eytyxws ola ta trwei den exw provlima. o kaimenos tha faei kai fagito poy den to exw petyxi poli kala.to kalo me mena einai oti mporei na min petyxw kapoio fagito alla pote den exw kapsi fagito stin zwi moy.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις