Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:Δεν είναι πολλά, αρχίζουμε:
1. κλαίω με το παραμικρό
2. είμαι λίγο εως πολύ αφηρημένη
3. πίνω από το ποτήρι του άντρα μου,δεν παίρνω δικό μου. αλλά και να πάρω πάλι από το δικό του θα πιω!(έξαλλος ΄γινεται)4. ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩβάζω πολύ πιπέρι το φαγητό μου
5. λέω τα ίδια πράγματα 10 φορές γιατί το έχω ξεχάσει ότι τα έχω ξαναπει(αφηρημένη)
6. είμαι κι όλιγον τι ατσούμπαλη, σκουντουφλάω όπου βρω
7. αν κι 1,58 καταφέρνω και εκτοπίζω τον 'αλλον στο κρεβάτι και του παίρνω και την κουβέρτα
8. παραμιλάω στον ύπνο μου.
δεν είναι πολλά, ο άλλος έχει περισσότερα!!!!!!!!
ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΧΑΧΑ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ifi+mpempe

ifi+mpempe
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
θα σας πω αυτα που εκνευριζουν τον αντρα μου γιατι εμενα φυσιολογικα μου φαινονται...
-το μαξιλαρι μου ειναι δικο μου αν το παρει θα το παρω πισω χωρις να τον ξυπνησω καν...
-δεν θελω να πλενει τα χερια του στην κουζινα...
-οταν κλαιω και κλαιω συχνα δεν θελω να με παιρνει αγκαλια...
-αν το παπλωμα ειναι απο τη λαθος μερια δεν μπορω να κοιμηθω...και πολλα αλλα...

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arkoudaki έγραψε:Δεν είναι πολλά, αρχίζουμε:
1. κλαίω με το παραμικρό
2. είμαι λίγο εως πολύ αφηρημένη
3. πίνω από το ποτήρι του άντρα μου,δεν παίρνω δικό μου. αλλά και να πάρω πάλι από το δικό του θα πιω!(έξαλλος ΄γινεται)
4. βάζω πολύ πιπέρι το φαγητό μου
5. λέω τα ίδια πράγματα 10 φορές γιατί το έχω ξεχάσει ότι τα έχω ξαναπει(αφηρημένη)
6. είμαι κι όλιγον τι ατσούμπαλη, σκουντουφλάω όπου βρω
7. αν κι 1,58 καταφέρνω και εκτοπίζω τον 'αλλον στο κρεβάτι και του παίρνω και την κουβέρτα
8. παραμιλάω στον ύπνο μου.
δεν είναι πολλά, ο άλλος έχει περισσότερα!!!!!!!!


χαχαχα!και λίγα έγραψες!!απο το ποτήρι του άντρα της πίνω κ γώ(είναι αδερφός μου)ο καημένος βγάζει καπνούς από τα αυτιά!!
Επίσης κάτι που κάνει το arkoudaki είναι να διορθώνει συνεχώς τα γραμματηκά και ορθογραφίκα λαθη που κάνεις έλεος!
Να πω και κάτι δικό μου ε?
1) Είμαι πάρα πολύ ακατάσττη(αν και προσπαθώ να βελτιωθώ),μπορώ να δημιουργήσω χάος σε ένα μόνο λεπτό, αφού όταν γράφατε στο άλλο θέμα για τους άντρες σας,αναρωτιώμουν αν έχω λάθος φύλο τελικά!
2) Είμαι ειρωνική και κοροιδέυω,μπορώ να σου σπάσω τα νεύρα άνετα!
3) Παρόλη την ακαταστασία, μου αρέσει να απλώνω τα ρούχα με τη σειρά και με συγκεκριμένο τρόπο,όταν μου τα απλώσει άλλος τους αλλάζω θέση και τα βάζω όπως θέλω και κάθε Κυριακή σιδερώνω τα ρούχα μου και τα ρούχα της μικρης για να είναι συγιρισμένα κάθε πρωί, διχασμένη προσωπικότητα!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παιρνω τα εξης απο Mamavino( σε ευχαριστω πολυ.Σαν να με καθρεφτιζεις ενα πραγμα)

1o δεν μπορω να ακουω να μασανε και να ρουφανε το φαγητο.Εχω μαλωσει με πολυ κοσμο.

2ο δεν μπορω να ακουω να βηχουν ή να ρουφαν την μυτη τους.

3ο δεν μπορω να ακουω να ροχαλιζουν.Ριχνω κλοτσια στο καλαμι κατ ευθειαν.


ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

Ειμαι ειρωνικη (προσπαθω να το μετριασω)


αν νευριασω δεν συγκρατουμαι με τιποτα,θελω να τα σπασω ολα.

Και θελω οταν πρεπει να γινει κατι να γινει ΧΤΕΣ.






mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ksapphire έγραψε:Παιρνω τα εξης απο Mamavino( σε ευχαριστω πολυ.Σαν να με καθρεφτιζεις ενα πραγμα)

1o δεν μπορω να ακουω να μασανε και να ρουφανε το φαγητο.Εχω μαλωσει με πολυ κοσμο.

2ο δεν μπορω να ακουω να βηχουν ή να ρουφαν την μυτη τους.

3ο δεν μπορω να ακουω να ροχαλιζουν.Ριχνω κλοτσια στο καλαμι κατ ευθειαν.

ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

Ειμαι ειρωνικη (προσπαθω να το μετριασω)


αν νευριασω δεν συγκρατουμαι με τιποτα,θελω να τα σπασω ολα.

Και θελω οταν πρεπει να γινει κατι να γινει ΧΤΕΣ.







επιτελουυυυυυυυυυυυυς!ανθρωπεεεεεεεεεεεε μου...οχι τιποτα αλλο ,με λενε ιδιοτροπη και να παω να το κοιταξωωωω Very Happy Very Happy Very Happy

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον

Φωναζω με το παραμικρο ξαφνικα για οτιδηποτε

Νευριαζω με το παραμικρο ξαφνικα για οτιδηποτε.

Μιλαω πολυ,αν με πιασει το μπλα μπλα μου παναγια μου μεχρι κ γω η ιδια κουραζομαι

Κανω παρατηρηση στον αντρα μου για τα δικα του πεταμενα,ενω μολις μπουμε στο σπιτι κ γω αραδιαζω στον καναπε μπουφαν-τσαντα-μποτες,μεχρι να παρω μια ανασα κ να παω μεσα.

Γκρινιαζω για οτι θελω μεχρι να το πετυχω.

Βουταω το ψωμι του αντρα μου στο τραπεζι,κι κανω την ανηξερη(αν το διαβασει θα με κραζει καθε μερα)

Τι αλλο...

Αυτα για οτι μενοχλει εμενα στον εαυτο μου,κι θα θυμηθω κιαλλα...
Αλλο φυσικα το τι μενοχλει στους αλλους που κανουν οπως ροχαλητα κτλ κτλ κτλ...

mikraki

mikraki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ksapphire έγραψε:

2ο δεν μπορω να ακουω να βηχουν

Shocked

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:
ksapphire έγραψε:Παιρνω τα εξης απο Mamavino( σε ευχαριστω πολυ.Σαν να με καθρεφτιζεις ενα πραγμα)

1o δεν μπορω να ακουω να μασανε και να ρουφανε το φαγητο.Εχω μαλωσει με πολυ κοσμο.

2ο δεν μπορω να ακουω να βηχουν ή να ρουφαν την μυτη τους.

3ο δεν μπορω να ακουω να ροχαλιζουν.Ριχνω κλοτσια στο καλαμι κατ ευθειαν.

ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

Ειμαι ειρωνικη (προσπαθω να το μετριασω)


αν νευριασω δεν συγκρατουμαι με τιποτα,θελω να τα σπασω ολα.

Και θελω οταν πρεπει να γινει κατι να γινει ΧΤΕΣ.







επιτελουυυυυυυυυυυυυς!ανθρωπεεεεεεεεεεεε μου...οχι τιποτα αλλο ,με λενε ιδιοτροπη και να παω να το κοιταξωωωω Very Happy Very Happy Very Happy

Είσαι τρελλά ιδιότροπη Βιβίκο. Να το κοιτάξεις κατάματα μπας και δούμε μια άσπρη μέρα. Razz Razz Razz Razz

Λοιπόν, εγώ δεν έχω κανένα κουσούρι/ παραξενιά. 2-3 συνήθειες έχω που εύκολα μπορούν να χαρακτηριστούν χαριτωμένες. Για του λόγου του αληθές, αναλύω:

1. Έχω πάντα δίκιο. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει κανείς άλλος πιο σωστό τρόπο απο εμένα. Αν παρελπίδα έχει πιο σωστά επιχειρήματα, θα συμφωνήσω πως η δική του άποψη είναι πιο κοντά στην γενική αλήθεια αλλά ποτέ ποτέ ποτέ πως η δική μου γνώμη ήταν λάθος.

2. Θέλω να έχω πάντα την τελευταία κουβέντα. Δεν ξέρω τι σκατά σήριαλ βραζιλιάνικο γίνεται στο κεφάλι μου σε κάθε τσακωμό και δεν υπάρχει περίπτωση να μη πω την τελευταία πρόταση. Έστω φράση, έστω ήχο αποδοκιμασίας. Δεν υπάρχει περίπτωση σας λέω!!!

3. Λέει ο άντρας μου οτι ροχαλίζω όταν κοιμάμαι, αλλά δεν τον πιστεύω & μάλλον θα τον χωρίσω.

4. Δεν παίρνω γυναίκα για το σπιτι γιατί σιχαίνομαι. 2 φορές αναγκάστηκα να πάρω καθότι εγκυμονούσα και λεχώνα και την έβαλα να μου κάνει παράθυρα παντζούρια & πόρτες μόνο. (ε, καλά δεν είναι και λίγα, μεροκάματο έφαγε, αλλά anyway)

5. Όταν νευριάζω χάνω τον έλεγχο, πραγματικά όμως. Συνδυάστε το τώρα και με το ότι έχω πάντα δίκιο.. 2 περιστατικά μπορεί να τα επιβεβαιώσει και η Βιβή που ηταν μπροστά. Στο ένα την έδιωξα κυριολεκτικά απο το γραφείο μου γιατί με νευρίασε και στο άλλο κατέβηκα απο το αμάξι που ήμασταν γιατί νευρίασα πολύ.

6. Δεν με νοιάζει τίποτα και λέω την αλήθεια μου σε όποιον με ρωτήσει. Δεν υπάρχει περίπτωση να με ρωτήσεις κάτι και να σου πω ψέμματα. Μπορεί να μην σου πω όλη την αλήθεια, αλλά ψέμματα ποτέ γιατί ξεχνάω εύκολα.

7. Αμα κάτσω να φάω μπορεί να φάω και εσένα που διαβάζεις αν σου προσθέσω λιγο αλάτι

8. Δεν ξέρω τι θέλω να γίνω όταν θα μεγαλώσω

9. Απαυτώνω κάθε συζήτηση. Κλαμμένη να ρθει η άλλη να μου πει τον πόνο της, μια μαλακία να γελάσει θα την πώ....

10. Δεν υπάρχει περίπτωση να σε πάρω τηλέφωνο εκτός και αν γιορτάζεις ή έχεις γενέθλια ή γέννησες ή έστω κάτι πολύ σημαντικό σου συνέβη. Βαριέμαι τα τηλέφωνα τόσο πολύ, μα τόσο πολύ που πολλές φορές τα κλείνω.

Αυτά. Ε καλά δεν είναι 2-3 αλλά όσα και να είναι, είναι αξιολάτρευτα! Ε καλά μπορεί να ξεχνάω και καμμιά ντουζίνα, αλλά who is counting? Razz Razz Razz Razz

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
mamavivo έγραψε:
ksapphire έγραψε:Παιρνω τα εξης απο Mamavino( σε ευχαριστω πολυ.Σαν να με καθρεφτιζεις ενα πραγμα)

1o δεν μπορω να ακουω να μασανε και να ρουφανε το φαγητο.Εχω μαλωσει με πολυ κοσμο.

2ο δεν μπορω να ακουω να βηχουν ή να ρουφαν την μυτη τους.

3ο δεν μπορω να ακουω να ροχαλιζουν.Ριχνω κλοτσια στο καλαμι κατ ευθειαν.

ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

Ειμαι ειρωνικη (προσπαθω να το μετριασω)


αν νευριασω δεν συγκρατουμαι με τιποτα,θελω να τα σπασω ολα.

Και θελω οταν πρεπει να γινει κατι να γινει ΧΤΕΣ.







επιτελουυυυυυυυυυυυυς!ανθρωπεεεεεεεεεεεε μου...οχι τιποτα αλλο ,με λενε ιδιοτροπη και να παω να το κοιταξωωωω Very Happy Very Happy Very Happy

Είσαι τρελλά ιδιότροπη Βιβίκο. Να το κοιτάξεις κατάματα μπας και δούμε μια άσπρη μέρα. Razz Razz Razz Razz

Λοιπόν, εγώ δεν έχω κανένα κουσούρι/ παραξενιά. 2-3 συνήθειες έχω που εύκολα μπορούν να χαρακτηριστούν χαριτωμένες. Για του λόγου του αληθές, αναλύω:

1. Έχω πάντα δίκιο. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει κανείς άλλος πιο σωστό τρόπο απο εμένα. Αν παρελπίδα έχει πιο σωστά επιχειρήματα, θα συμφωνήσω πως η δική του άποψη είναι πιο κοντά στην γενική αλήθεια αλλά ποτέ ποτέ ποτέ πως η δική μου γνώμη ήταν λάθος.

2. Θέλω να έχω πάντα την τελευταία κουβέντα. Δεν ξέρω τι σκατά σήριαλ βραζιλιάνικο γίνεται στο κεφάλι μου σε κάθε τσακωμό και δεν υπάρχει περίπτωση να μη πω την τελευταία πρόταση. Έστω φράση, έστω ήχο αποδοκιμασίας. Δεν υπάρχει περίπτωση σας λέω!!!

3. Λέει ο άντρας μου οτι ροχαλίζω όταν κοιμάμαι, αλλά δεν τον πιστεύω & μάλλον θα τον χωρίσω.

4. Δεν παίρνω γυναίκα για το σπιτι γιατί σιχαίνομαι. 2 φορές αναγκάστηκα να πάρω καθότι εγκυμονούσα και λεχώνα και την έβαλα να μου κάνει παράθυρα παντζούρια & πόρτες μόνο. (ε, καλά δεν είναι και λίγα, μεροκάματο έφαγε, αλλά anyway)

5. Όταν νευριάζω χάνω τον έλεγχο, πραγματικά όμως. Συνδυάστε το τώρα και με το ότι έχω πάντα δίκιο.. 2 περιστατικά μπορεί να τα επιβεβαιώσει και η Βιβή που ηταν μπροστά. Στο ένα την έδιωξα κυριολεκτικά απο το γραφείο μου γιατί με νευρίασε και στο άλλο κατέβηκα απο το αμάξι που ήμασταν γιατί νευρίασα πολύ.

6. Δεν με νοιάζει τίποτα και λέω την αλήθεια μου σε όποιον με ρωτήσει. Δεν υπάρχει περίπτωση να με ρωτήσεις κάτι και να σου πω ψέμματα. Μπορεί να μην σου πω όλη την αλήθεια, αλλά ψέμματα ποτέ γιατί ξεχνάω εύκολα.

7. Αμα κάτσω να φάω μπορεί να φάω και εσένα που διαβάζεις αν σου προσθέσω λιγο αλάτι

8. Δεν ξέρω τι θέλω να γίνω όταν θα μεγαλώσω

9. Απαυτώνω κάθε συζήτηση. Κλαμμένη να ρθει η άλλη να μου πει τον πόνο της, μια μαλακία να γελάσει θα την πώ....

10. Δεν υπάρχει περίπτωση να σε πάρω τηλέφωνο εκτός και αν γιορτάζεις ή έχεις γενέθλια ή γέννησες ή έστω κάτι πολύ σημαντικό σου συνέβη. Βαριέμαι τα τηλέφωνα τόσο πολύ, μα τόσο πολύ που πολλές φορές τα κλείνω.

Αυτά. Ε καλά δεν είναι 2-3 αλλά όσα και να είναι, είναι αξιολάτρευτα! Ε καλά μπορεί να ξεχνάω και καμμιά ντουζίνα, αλλά who is counting? Razz Razz Razz Razz

Γι αυτο αγαπω το ιντερνετ! Γραφω ενα μεηλ,ενα μηνυμα στο fb κατι ..αλλα τηλεφωνο δεν θελω! Και λογω αυτης της ιδιοτριοπιας ειναι μουτρωμενος ο αδερφος μου μαζι μου,γιατι δεν απαντουσα στις κλησεις του και δεν επαιρνα πισω...για κατι μηνες Cool

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω πάλι δεν υπάρχει περιπτωση να πάρω τηλέφωνο κανεναν. Εβερ. Όσοι εχουν δεχτει τηλεφωνημά μου σε σημαντική στιγμή της ζωής τους να θεωρουν τους εαυτους τους τυχερους. Και οσοι εχουν πάρει τηλεφωνημα μου σε εντελως άσχετη στιμη της ζωή τουε ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα.
Text messages, emails, facebook. Αν δεν μπορω να επικοινωνησω μαζι σου με έναν απο τους ανω τροπους, πιθανοτατα δεν θα ξανακουσεις απο μένα....

stardust

stardust
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:
stardust έγραψε:Βασικα πανω κατω ολες μοιαζουμεLaughing

1ον:ειμαι γρινιαρα αλλα επειδη δεν μου αρεσει λεω πως ειμαι παραπονιαρα

2ον:θελω το μαξιλαρι μου μονο για μενα και αν τυχει να το παρει ο αντρας μου παω και του το περνω δεινωντας του φυσικα το δικο του.

3ον:εχω πολλα νευρα και πολλες φορες χωρις λογο αλλα φυσικα δεν το παραδεχομιαSmile

4ον:μου την δεινει οταν καποιος δεν ειναι τυπικος πανω σε κατι που θα πει πως θα κανει

5ον:ειμαι τελειομανης και θελω το σπιτι μου στην τριχα πραγμα το οποιο δεν γινεται διοτι εχω εναν αντρα μαθημενω διαφορετικα

6ον:μουρμουραω καθε φορα που θα δω κατι που δεν μου αρεσει και μπορει να το ξαναχτυπησω και μετα απο ενα μηνα αλλα και μετα απο χρονο

7ον:δυστυχως δεν ξεχναω πραγματα που με χουν πειραξει στο πολυ παραλθον και τα φερνω στο προσκηνιο με αποτελεσμα καβγαδες και γω μαρθα βουρτσηLaughing

8ον:μιλαω ακαταπαυσταααααααααααααααααααααααααααWink

και αλλα που δεν μου ρχονται τωρα[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
να τα εκατοστησεις κοπελιτσα ...χιλιοχρονη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

σε ευχαρηστω παρα μα παρα πολυ[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Εγω πάλι δεν υπάρχει περιπτωση να πάρω τηλέφωνο κανεναν. Εβερ. Όσοι εχουν δεχτει τηλεφωνημά μου σε σημαντική στιγμή της ζωής τους να θεωρουν τους εαυτους τους τυχερους. Και οσοι εχουν πάρει τηλεφωνημα μου σε εντελως άσχετη στιμη της ζωή τουε ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα.
Text messages, emails, facebook. Αν δεν μπορω να επικοινωνησω μαζι σου με έναν απο τους ανω τροπους, πιθανοτατα δεν θα ξανακουσεις απο μένα....

κι εγω το ιδιο!! ειμαι τσακωμενη με το τηλεφωνο!!

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια δεν σας πειράζει να τυπώσω την σελίδα και να την δείχνω σε όποιον μου την λέει που δεν τον παίρνω τηλέφωνο ε? Θα την εμπλουτίσω λίγο να μοιάζει βγαλμένη απο περιοδικό με ειδική και πιπεράτη θεματολογία, διότι αυτά είναι μόνο έγκυρα στις μέρες μας & βουαλά!

Θα σκίσουμε! Cool

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτό με το τηλέφωνο το έχω κ γω, ή δε θα το ακούω ή θα είναι κλειστό από μπαταρία

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γίνομαι πολύ στριμμένη αν τύχει να έρθει κάποιος απρόσκλητος, στο σπίτι μου χωρίς πρώτα να ειδοποιήσει. Δε μπορώ να υποκριθώ και να είμαι ευγενική.

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα ειμαι ειληκρινεις και καθολου επιεικης ειμαι αυστηρη με τον εαυτο μου για να προσπαθησω να γινομαι καλυτερη μεσα απο αυτες τις παραξενιες ξεκιναω

ειμαι ισχυρογνωμων ακομα και αν δεν ξερω κατι σιγουρα επιμενω πως αυτο που λεω ειναι το σωστο

γινομαι συχνα "διακοπτης" σε μια συζητηση παντα μα παντα αν δεν διακοψω καποιον για να πεταξω την αποψη μου θα σκασω

γκρινιαζω συνεχεια για απλα καθημερινα πραγματα γιατι δεν πεταξες τα σκουπιδια γιατι το μπουφαν σου δεν ειναι κρεμασμενο στην θεση του τη δουλεια εχει στην καρεκλα της τραπεζαριας ???

ορισμενες φορες γινομαι ειρωνικη τυπου "μμμ τη μας λες" με κλασσικη σταση σωματος με το χερι στην μεση συνοδευομενη απο την αναλογη γκριματσα σε σημειο που θα θελες να μου ριξεις αναποδη

οταν λεω θελω να κοιμηθω θελω πληρη ΥΣΗΧΙΑ και πληρης ΣΚΟΤΑΔΙ η παραμικρη ακτινα φωτος και το παραμικρο κιχ θα με κανουν να ξυπνησω με πολλα νευρα

δεν μπορω να ακουω καποιον να βριζει συνεχεια δηλαδη αν στις 10 λεξεις η 9 ειναι "ρε μ@λ@κ@" εκνευριζομαι σε σημειο να μην θελω παρτιδες με το συγκεκριμενο ατομο

μου την δινει αφανταστα οταν ερχοντε σπιτι ατομα που δεν εχουν μπει καν στην διαδικασια να βαλουν το χερι τους στο τηλ και να ενημερωσουν ενω εγω μπορει να θελω να φυγω, να κοιμηθω, να μεινω μονη μου με τον αντρα μου κλπ κλπ κλπ

αν θυμηθω κ αλλα θα σας τα γραψω









naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειμαι πολυ νευρικια !!

θελω αυτο που λεω να γινετε πολλες φορες δεν γινετε και μετα η αλλοι μου λενε δικαιο εχεις!

θελω να καθομαι σε συγκεκριμενη θεση στο τραπεζι

παντα κοιμαται απο τη δεξια μερια του κρεβατιου και σχεδων τοσο ακρη που απορω πως δεν εχω πεσει ακομα!!

δεν φοραω ποτε καλτσες οταν κοιμαμαι ακομα και αν κρυωνω!!!

δεν κοιμαται ποτε στα σκοτινα θελω παντα ενα φωτακι!!

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
naysika έγραψε:ειμαι πολυ νευρικια !!

θελω αυτο που λεω να γινετε πολλες φορες δεν γινετε και μετα η αλλοι μου λενε δικαιο εχεις!

θελω να καθομαι σε συγκεκριμενη θεση στο τραπεζι

παντα κοιμαται απο τη δεξια μερια του κρεβατιου και σχεδων τοσο ακρη που απορω πως δεν εχω πεσει ακομα!!

δεν φοραω ποτε καλτσες οταν κοιμαμαι ακομα και αν κρυωνω!!!

δεν κοιμαται ποτε στα σκοτινα θελω παντα ενα φωτακι!!

απορω γιατι εχω γραψει δεν κοιμαται!!!χαχαχχαχ μαλλον πρεπει να σκεφτομουν τον αντρα μου!!!δεν εξηγητε αλλιως!!!

rinamar

rinamar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπόν..

1.τα πρωινά είμαι η μις ξινίδου λεμονίδου.. μη μου πολυμιλάς και ειδικά αν έχω ξυπνήσει πολύ νωρίς

2.συνέεεεχεια έχω αποψη για το ποιό δρόμο πρέπει να ακολουθήσουμε οταν πάμε κάπου και συνήθως χανόμαστε..

3.είμαι πολύ βιαστική στις κινήσεις μου και συνέχεια σπάω, χαλάω, ξηλώνω μπρίζες και τρέχει ο αντρούλος να μαστορεύει...

4.είμαι αγύριστο κεφάλι και επιμένω στην άποψή μου.. οταν πέσω πάνω σε άνθρωπο που είναι και αυτός αγύριστο κεφάλι με εκνευρίζει [!!!]

5.αποφεύγω να βρίζω.. ο άντρας μου μου έχει πεί οτι καλύτερα να τον είχα βρίσει παρά να πετάξω 1 ατάκα 10 μεγατόνων...

6.οταν κοιμάμαι μόνη μου για μεσημέρι θέλω η πόρτα του δωματίου να είναι κλειστή και όταν κοιμόμασστε για βράδυ τη θέλω ανοιχτή και τις πόρτες απο τις ντουλάπες κλειστές

7.δεν θέλω κανείς ποτε και για κανένα λόγο να πειράξει τον αφαλό μου

8.είμαι τραγικά ανυπόμονη

..8 ε; να τα αφήσω;

μμμμ...αν θυμηθώ κι άλλα θα τα γράψω!

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπόν άλλα δύο!
1. Δεν μπορώ να ανεχτώ την μυρωδιά του καλοριφέρ στο αυτοκίνητο. Με τίποτα όμως, με πιάνει αναγούλα Shocked Shocked

2. Δεν μπορώ να κάθεσαι δίπλα μου, να ακουμπάω ωραία ωραία στον καναπέ, να μου μιλάς και να χτυπάς το χέρι σου στον καναπέ και να με τραντάζεις. Ο άντρας μου το κάνει πολύ συχνά αυτό και μου έρχετε να του δώσω μία να του φύγουν και τα τέσσερα σφραγίσματα που έχει Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εκνευρίζομαι πολύ εύκολα!
Υπάρχουν στιγμές που δεν σηκώνω τα τηλέφωνα, ειδικά αν δω ότι είναι τα πεθερικά μου ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ - Σελίδα 2 654655
Αν είμαι στον υπολογιστή και αρχίσει ο άντρας μου να μου μιλάει, τα νεύρα μου χτυπάνε κόκκινο. (μα καλά και αυτός εκείνη την στιγμή βρίσκει για να μου μιλήσει;;;;Wink ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ - Σελίδα 2 4872

Τώρα που το καλοσκέφτομαι, δεν έχω ενοχλητικές συνήθειες, οι άλλοι έχουν!!! Α, είμαι και μετριόφρων ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ - Σελίδα 2 966307

47ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ - Σελίδα 2 Empty http://forum.eimaimama.gr/t10417-topic Πεμ Φεβ 09, 2012 8:16 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...
ΑΣ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...
1)ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΗ Κ ΑΠΟΤΟΜΗ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ
2)ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ
3)ΟΜΙΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥΥ
ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕΙ,ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΩ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΔΙΚΗΘΩ,ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΚΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ <<ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ>> ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ...Κ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΤΑΠΙΕΖΟΜΑΙ ΣΦΥΓΚΟΜΑΙ Κ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΟΙΗΘΩ,ΘΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΘΩ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
rinamar έγραψε:Λοιπόν..

1.τα πρωινά είμαι η μις ξινίδου λεμονίδου.. μη μου πολυμιλάς και ειδικά αν έχω ξυπνήσει πολύ νωρίς


2.συνέεεεχεια έχω αποψη για το ποιό δρόμο πρέπει να ακολουθήσουμε οταν πάμε κάπου και συνήθως χανόμαστε..

3.είμαι πολύ βιαστική στις κινήσεις μου και συνέχεια σπάω, χαλάω, ξηλώνω μπρίζες και τρέχει ο αντρούλος να μαστορεύει...

4.είμαι αγύριστο κεφάλι και επιμένω στην άποψή μου.. οταν πέσω πάνω σε άνθρωπο που είναι και αυτός αγύριστο κεφάλι με εκνευρίζει [!!!]

5.αποφεύγω να βρίζω.. ο άντρας μου μου έχει πεί οτι καλύτερα να τον είχα βρίσει παρά να πετάξω 1 ατάκα 10 μεγατόνων...

6.οταν κοιμάμαι μόνη μου για μεσημέρι θέλω η πόρτα του δωματίου να είναι κλειστή και όταν κοιμόμασστε για βράδυ τη θέλω ανοιχτή και τις πόρτες απο τις ντουλάπες κλειστές

7.δεν θέλω κανείς ποτε και για κανένα λόγο να πειράξει τον αφαλό μου

8.είμαι τραγικά ανυπόμονη

..8 ε; να τα αφήσω;

μμμμ...αν θυμηθώ κι άλλα θα τα γράψω!
ΕΔΩ ΛΕΣ Κ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ...ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΙΔΙΑ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις