Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
546 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 546 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 41]

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Την αυχενικη την κανατε κολπικα; Και επιτοπου σας ειπαν τα αποτελεσματα;;

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι η αυχενική γίνεται με υπέρηχο στη κοιλιά και επιτόπου σου λένε αν έχει ρινικό οστό και τοσ σωστές μετρήσεις για αυχένα και μετά την ίδια μέρα τα έκανα έγω κάνεις και την Papp-a εξέταση αίματος που σου λένε γενετικές ανωμαλίεσ και εκεί οι οποίες βγήκαν το απόγευμα την ίδια μέρα που τις έκανα!!!!

dwraki

dwraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια1Ειμαι η Δωρα,23 χρονων και περιμενω το πρωτο μου παιδακι με ΠΗΤ 12/10.Εχω πολυ ανχος και θελω να μοιραζομαι μαζι σας που νομιζω πως εχουμε τις ιδιες αγωνιες.

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Δώρα! Με το καλό! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 16 215994

Είμαστε πολύ κοντά γιατί και εμένα 11/10 μου βγάζουν ΠΗΤ...
Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.creativebeez.gr

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!!!Δεν είδαμε το φύλο!!!Στις 30/4 έχουμε πάλι ραντεβού και τότε θα το δούμε!!!Εμένα ο γιατρός μου μου είπε αν έρθουμε σε επαφή να μην γίνεται βαθιά η διείσδυση και να χρησιμοποιούμε πάντα προφυλακτικό!!Συζητήσαμε και είπαμε με τον άντρα μου να το αφήσουμε καλύτερα γιατί ούτως η άλλως δεν θα το ευχαριστηθούμε!!!Οπότε εγώ το έχω κόψει!!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα μου ειπε επαφες σε συγκεκριμενες στασεις και οταν το ρωτησα για προφυλαξεις μου απαντησε: τι προφυλαξεις?ολα μεσα! τωρα τι να πω?

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:εμενα μου ειπε επαφες σε συγκεκριμενες στασεις και οταν το ρωτησα για προφυλαξεις μου απαντησε: τι προφυλαξεις?ολα μεσα! τωρα τι να πω?

Δεν ξέρω!Εμένα μου είπε σε καμία περίπτωση δεν κάνει να πέσει σπέρμα μέσα γιατί το σπέρμα έχει μία ουσία που ξεκινάει τις συσπάσεις!!Τώρα τί να σου πώ;Ο κάθε γιατρός έχει την δική του άποψη!Απλά πιστεύω πως είναι καλύτερα να αποφεύγουμε το σεξ κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης!!!Δική μου άποψη...

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Deb έγραψε:
sofouli έγραψε:εμενα μου ειπε επαφες σε συγκεκριμενες στασεις και οταν το ρωτησα για προφυλαξεις μου απαντησε: τι προφυλαξεις?ολα μεσα! τωρα τι να πω?

Δεν ξέρω!Εμένα μου είπε σε καμία περίπτωση δεν κάνει να πέσει σπέρμα μέσα γιατί το σπέρμα έχει μία ουσία που ξεκινάει τις συσπάσεις!!Τώρα τί να σου πώ;Ο κάθε γιατρός έχει την δική του άποψη!Απλά πιστεύω πως είναι καλύτερα να αποφεύγουμε το σεξ κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης!!!Δική μου άποψη...

εμενα μου ειπε οτι ειναι χειροτερο να θελεις και να μη κανεις.οι συσπασεις που κανουμε κατα τον οργασμο μου ειπε δεν επηρεαζουνε το μωρο.εμεις δε καναμε γιατι φοβαται ο αντρας μου αλλα η κουμπαρα μου κανανε ως το τελος!

Deb

Deb
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:
Deb έγραψε:
sofouli έγραψε:εμενα μου ειπε επαφες σε συγκεκριμενες στασεις και οταν το ρωτησα για προφυλαξεις μου απαντησε: τι προφυλαξεις?ολα μεσα! τωρα τι να πω?

Δεν ξέρω!Εμένα μου είπε σε καμία περίπτωση δεν κάνει να πέσει σπέρμα μέσα γιατί το σπέρμα έχει μία ουσία που ξεκινάει τις συσπάσεις!!Τώρα τί να σου πώ;Ο κάθε γιατρός έχει την δική του άποψη!Απλά πιστεύω πως είναι καλύτερα να αποφεύγουμε το σεξ κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης!!!Δική μου άποψη...

εμενα μου ειπε οτι ειναι χειροτερο να θελεις και να μη κανεις.οι συσπασεις που κανουμε κατα τον οργασμο μου ειπε δεν επηρεαζουνε το μωρο.εμεις δε καναμε γιατι φοβαται ο αντρας μου αλλα η κουμπαρα μου κανανε ως το τελος!

Δεν λέω για την σύσπαση της μήτρας κατά τον οργασμό!!!Για το σπέρμα μιλάω!Φυσικά είναι δική σου απόφαση αυτή!Εγώ διάλεξα να μην το κάνω για να έχω 100% το κεφάλι μου ήσυχο!!!

dwraki

dwraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια!Κι εμενα μου εχει πει αφοβα αλλα με προσοχη.Εχω ακουσει κι οτι κανει καλο στην γεννα ειδικα τους τελευταιους μηνες

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λενε οτι κανει καλο γιατι μαλακωνει και ο τραχηλος!

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σου δωρα καλός ήρθες. εμένα μου είπε οτι επιτρέπετε η επαφή απο την αρχή μέχρι το τέλος χωρίς προφύλαξη, εκτός και αν έχεις πρόβλημα δεν επιτρέπεται όπως αποκόλληση χτύπα ξύλο. εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη μέχρι τον 4 μηνα δεν ειχα επαφή μετα κανονικά μέχρι των 9. οταν γέννησα υπέφερα βέβαια δεν ειχε μαλακώσει καθόλου ο τράχηλος, που λένε οτι βοηθάει

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γενικα κοριτσια νομιζω οτι δε παλευεται σχεδον ενας χρονος χωρις σεξ!!! Αφηστε που νομιζω οτι τωρα ειναι ακομα καλυτερο... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξερω αν ειναι καλύτερο λογο του ανχους που εχει η καθε κοπελα μην συμβεί τίποτα. το σίγουρο ειναι οτι ενα χρόνο δεν παλεύετε με τίποτα ιδικά για τον αντρα. και αφου λεει ο γιατρός οτι δεν υπάρχει πρόβλημα κάνετε άνετα γιατι να μην έρχεσαι κοντά με το σύντροφο σου

Fotitsa

Fotitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος!!!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν καμία απο εσας γνωρίζει το γυναικολόγο κ. Δημήτρη Τριανταφυλλίδη (ΙΑΣΩ), να μου πείτε την γνώμη σας.
Ευχαριστώ πολύ!

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας, κορίτσια!!
Διαβάζω ότι λέτε για το σεξ... Very Happy Επιτρέπεται το σεξ ελέυθερα κατά την εγκυμοσύνη εκτός και αν έχεις κάποιο πρόβλημα. Μάλιστα προς το τέλος λένε ότι απαιτείται, γιατί το σπέρμα βοηθάει πολύ... Very Happy

maria_82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πάντως κορίτσια εμένα μου είπε από την πρώτη στιγμή ο γιατρός ότι επιτρέπεται αλλά πάντα με ήπιες κινήσεις...

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα μου ειπε εξ'αρχης αλλα με προσοχη και μου υπεδειξε και στασεις!λεει οτι ο οργασμος χαλαρωνει και το μωρο.

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμάς μας το απαγόρευσε λόγω του παρελθόντος.
Γενικά αποφεύγεται η εκσπερμάτιση στον κόλπο λόγω των προσταγλαδινών που περιέχει το σπέρμα οι οποίες δημιουργούν συσπάσεις στη μήτρα άρα και περίπτωση αποκόλλησης.
Γι αυτο τον λόγω επιβάλλεται στο τέλος της εγκυμοσύνης, για να δημιουργηθούν συσπάσεις και να ξεκινήσει ο τοκετός

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια
Τι κάνετε;Εγώ δουλείτσα Very Happy !!!
Διάβασα το προηγούμενο θέμα σχετικά με τισ επαφές και να ρωτήσω κάτι?Εγώ αγχώνομαι ακόμη είνια και το πρώτο μου βέβαια παιδάκι..αλλά ακόμη αγχώνομαι...βέβαια θα δω τη γιατρό μου αρχές Απρλίου οπότε θα τη ξαναρωτήσω διότι μου το είχε απαγορέψει στην αρχή στο τρίμηνο (χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα).ΝΑ ρωτήσω και κάτι άλλο ζωάκια έχετε μέσα στο σπίτι??Εγώ έχω 2 γατούλες...έχω ρωτήσει τα σχετικά και τη γυναικολόγο και το κτηνίατρο και βεβαία οι γάτες μου είναι πεντακάθαρες...οπότε τις έχω παρεούλα και από ότι με καθησύχασε η γυναικολόγος θα παραμείνουμε παρέα και με το μωρό!!!

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
vgog65 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια
Τι κάνετε;Εγώ δουλείτσα Very Happy !!!
Διάβασα το προηγούμενο θέμα σχετικά με τισ επαφές και να ρωτήσω κάτι?Εγώ αγχώνομαι ακόμη είνια και το πρώτο μου βέβαια παιδάκι..αλλά ακόμη αγχώνομαι...βέβαια θα δω τη γιατρό μου αρχές Απρλίου οπότε θα τη ξαναρωτήσω διότι μου το είχε απαγορέψει στην αρχή στο τρίμηνο (χωρίς να έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα).ΝΑ ρωτήσω και κάτι άλλο ζωάκια έχετε μέσα στο σπίτι??Εγώ έχω 2 γατούλες...έχω ρωτήσει τα σχετικά και τη γυναικολόγο και το κτηνίατρο και βεβαία οι γάτες μου είναι πεντακάθαρες...οπότε τις έχω παρεούλα και από ότι με καθησύχασε η γυναικολόγος θα παραμείνουμε παρέα και με το μωρό!!!


Εγω ειχα μια γατουλα αγκυρας η οποια εμενε στο μπαλκονι.. Δεν εμπαινε ποτε στο σπιτι γιατι ολα τα επιπλα ειναι καινουρια κ δεν ηθελα να γινει ζημια! Οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να τη χαρισω σε εναν γειτονα της μαμας μου.. Κ μονο στην ιδεα φοβομουν, ο αντρας μου που ειναι κ παθολογος ηταν εντελως καθετος κ οι γονεις μου! Κ φυσικα γατα κ μωρο στο σπιτι δε κανει με τιποτα. Δε στενοχωρηθηκα καθολου ομως που την εδωσα γιατι το μονο που με νοιαζει ειναι το
μωρακι...

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα στην ομαδουλα μας.Σημερα εχω ραντεβου για αυχενικη στις 16:00 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 16 534787 και περιμενω πως και πως να περασει η ωρα.Αντε να εχουμε και εμεις καλα αποτελεσματα.

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Panik11 έγραψε:Καλησπερα στην ομαδουλα μας.Σημερα εχω ραντεβου για αυχενικη στις 16:00 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 16 534787 και περιμενω πως και πως να περασει η ωρα.Αντε να εχουμε και εμεις καλα αποτελεσματα.


καλή επιτυχία. περιμένουμε μήνυμα σου.

Kat3rina

Kat3rina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα και από μένα σε όλες!!
Για εμένα η ΠΗΤ είναι στις 5/10 και αύριο πάμε για αυχενική.
Όπως καταλαβαίνετε,το άγχος είναι στο φουλ,δυστυχώς το ίδιο και οι καούρες και η ναυτία..
Η εγκυμοσύνη μου ξεκίνησε λίγο στραβά,με καφέ αιματάκι και πόνους περιόδου (μεχρι κ τώρα),όμως φτάσαμε αισίως στην 12η βδομάδα και αρχίσαμε σιγά σιγά να το ανακοινωνουμε και στους κοντινούς μας ανθρώπους.
Εύχομαι σε όλες μας μια τέλεια εγκυμοσύνη και καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν να δουν/ακούσουν τα μπεμπέ τους!! Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012!!! - Σελίδα 16 875502

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλή επιτυχία πάνικ περιμενουμε νεακια!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις