Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έβαζα κι εγώ ελαιόλαδο και είναι πολύ καλό, αλλά αφήνει λίπος. Αυτό που ανακάλυψα τώρα και το βάζω και στο πρόσωπο και στο σώμα (ιδιαίτερα σε σημεία που ξεραίνονται) είναι λάδι καρύδας. Το βρίσκω σε βιολογικά μαγαζιά μέσα σε βάζο (χρησιμοποιείται και στην μαγειρική) και κρατάει πολύ καιρό. Το λάδι αυτό κάνει και για δερματοπάθειες και το καλό του είναι ότι δεν μένει αυτή η λιπαρότητα μετά. Είναι τέλειο, εμένα ξεραίνεται η μύτη μου στο πλάι και κάνει καλή δουλειά (αρκεί να μην το αμελώ για πάνω από 3 μέρες, οπότε και ξαναξεραίνεται). Μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε και για ντεμακιγιάζ ματιών. Το δέρμα σας θα γίνει απίστευτο και ο καλός σας θα σας ρωτάει τί βάλατε και μυρίζετε τόσο όμορφα, θα με θυμηθείτε!

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΠΑΛΑΙΑ,ΤΟ 1990 ΜΙΑ ΠΡΩΗΝ ΜΟΥ, ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΤΙ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ ΟΤΑΝ ΞΕΠΛΥΘΗΚΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΛΥΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΤΡΑΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ.
ΑΣΕ , ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ !

ΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ,ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ.

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μα για τί στο έβαλε, για peeling??! Γιατί να το ξεπλύνεις?

Edit: Shocked Συγνώμη, πρώην? Με άντρα μιλάω; Πλάκα με κάνεις! Laughing



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miaki στις Παρ Ιαν 18, 2013 8:08 am, 1 φορά

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Miaki έγραψε:Έβαζα κι εγώ ελαιόλαδο και είναι πολύ καλό, αλλά αφήνει λίπος. Αυτό που ανακάλυψα τώρα και το βάζω και στο πρόσωπο και στο σώμα (ιδιαίτερα σε σημεία που ξεραίνονται) είναι λάδι καρύδας. Το βρίσκω σε βιολογικά μαγαζιά μέσα σε βάζο (χρησιμοποιείται και στην μαγειρική) και κρατάει πολύ καιρό. Το λάδι αυτό κάνει και για δερματοπάθειες και το καλό του είναι ότι δεν μένει αυτή η λιπαρότητα μετά. Είναι τέλειο, εμένα ξεραίνεται η μύτη μου στο πλάι και κάνει καλή δουλειά (αρκεί να μην το αμελώ για πάνω από 3 μέρες, οπότε και ξαναξεραίνεται). Μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε και για ντεμακιγιάζ ματιών. Το δέρμα σας θα γίνει απίστευτο και ο καλός σας θα σας ρωτάει τί βάλατε και μυρίζετε τόσο όμορφα, θα με θυμηθείτε!
Miaki καλησπέρα. Θέλεις να μου πεις μερικές λεπτομέρειες για το πώς χρησιμοποιείς το λάδι καρύδας; Θέλω να πω, το χρησιμοποιείς αποκλειστικά ως ντεμακιγιάζ ή καθαρίζεις πρώτα το πρόσωπό σου και ύστερα απλώνεις και το αφήνεις για λίγο; Ή το αφήνεις σαν κρέμα προσώπου; Κι επίσης, αν δεν είναι διαφήμιση, μήπως ξέρεις αν μπορούμε να το βρούμε κάπου συγκεκριμένα στην Αθήνα; Έχω πολύ λίγο χρόνο και δεν προλαβαίνω να ψάξω πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα! Εγώ το βάζω στο σώμα αφού κάνω μπάνιο. Και στο πρόσωπο, ναι, αφού το πλύνω, το βάζω σαν κρέμα. Σαν ντεμακιγιάζ μια φορά το χρησιμοποίησα όπως χρησιμοποιούμε το ντεμακιγιάζ. Βαμβακάκι κλπ. Έκανε δουλεία! Κι εγώ από αλλού το άκουσα και το δοκίμασα. Τώρα αν χρησιμοποιείς αδιάβροχη μάσκαρα και προϊόντα που βγαίνουν πιο δύσκολα, δεν ξέρω τί θα κάνει.

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Miaki έγραψε:Μα για τί στο έβαλε, για peeling??! Γιατί να το ξεπλύνεις?

Edit: Shocked Συγνώμη, πρώην? Με άντρα μιλάω; Πλάκα με κάνεις! Laughing


ΜΕ ΑΝΤΡΑ -ΑΝΤΡΑ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΚΙΤΑΝΓΚΑ

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ (ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ) ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ,ΤΟ 1990 ΜΙΛΑΜΕ .

Η ΤΟΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΕΓΛΩ ΔΕΝ ΤΗ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΝΤΑΡΑ.
ΑΣΤΑ,ΦΕΥΓΩ ΓΙΑΤΙ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕΤΑ.

ΦΙΛΙΑ

ΑΝΤΩΝΗ ΜΕ ΛΕΝΕ

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Miaki έγραψε:Καλησπέρα! Εγώ το βάζω στο σώμα αφού κάνω μπάνιο. Και στο πρόσωπο, ναι, αφού το πλύνω, το βάζω σαν κρέμα. Σαν ντεμακιγιάζ μια φορά το χρησιμοποίησα όπως χρησιμοποιούμε το ντεμακιγιάζ. Βαμβακάκι κλπ. Έκανε δουλεία! Κι εγώ από αλλού το άκουσα και το δοκίμασα. Τώρα αν χρησιμοποιείς αδιάβροχη μάσκαρα και προϊόντα που βγαίνουν πιο δύσκολα, δεν ξέρω τί θα κάνει.
Α ωραία, σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση! Να μη σε βάζω σε μπελά, δε σε ξαναρωτάω για το πού θα το βρω, θα το γκουγκλίσω και κάπου θα βρω ένα μαγαζί κοντά μου! Να είσαι καλά Very Happy

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α σόρυ, το ξέχασα ότι με ρώτησες κι άλλο. Εγώ το βρήκα σε μαγαζί με βιολογικά. Καλύτερα κι έτσι, αν είναι να το βάλεις στο πρόσωπο. Αν μένεις Αθήνα να σου στείλω ένα πμ για το που το βρήκα (παρόλο που αν μένεις Αθήνα είναι εύκολο να βρεις βιολογικά μαγαζιά) και ίσως βρω και το τηλέφωνο για να ρωτήσεις αν έχουν την ημέρα που θα πας, να μην τρέχεις.

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna_41 έγραψε:
Miaki έγραψε:Μα για τί στο έβαλε, για peeling??! Γιατί να το ξεπλύνεις?

Edit: Shocked Συγνώμη, πρώην? Με άντρα μιλάω; Πλάκα με κάνεις! Laughing


ΜΕ ΑΝΤΡΑ -ΑΝΤΡΑ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΚΙΤΑΝΓΚΑ

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ (ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ) ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ,ΤΟ 1990 ΜΙΛΑΜΕ .

Η ΤΟΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΕΓΛΩ ΔΕΝ ΤΗ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΝΤΑΡΑ.
ΑΣΤΑ,ΦΕΥΓΩ ΓΙΑΤΙ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕΤΑ.

ΦΙΛΙΑ

ΑΝΤΩΝΗ ΜΕ ΛΕΝΕ

Βρε δεν είπα ότι δεν είσαι άντρας Laughing χαχαχα με έκανες και γέλασα. Νόμιζα όμως ότι το έστειλες για πλάκα, για πείραγμα.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Miaki έγραψε:Α σόρυ, το ξέχασα ότι με ρώτησες κι άλλο. Εγώ το βρήκα σε μαγαζί με βιολογικά. Καλύτερα κι έτσι, αν είναι να το βάλεις στο πρόσωπο. Αν μένεις Αθήνα να σου στείλω ένα πμ για το που το βρήκα (παρόλο που αν μένεις Αθήνα είναι εύκολο να βρεις βιολογικά μαγαζιά) και ίσως βρω και το τηλέφωνο για να ρωτήσεις αν έχουν την ημέρα που θα πας, να μην τρέχεις.
Όχι κορίτσι μου, σε ευχαριστώ, ήδη με βοήθησες πολύ. Θα βρω σίγουρα, μην σε απασχολώ άλλο. Ήδη η ιδέα σου ήταν πολύ καλή, καιρό ψάχνω να βρω κάτι τέτοιο για το πρόσωπο, οι κρέμες του εμπορίου δεν με εμπνέουν και πολύ, οι περισσότερες μου κάνουν κάπως ... μπλιαχ στην υφή

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τί να με απασχολήσεις! Όποτε θέλεις εδώ είμαι, δεν μου είναι δύσκολο Smile

Ναι κι εγώ δεν είμαι πολύ ήσυχη με τις κρέμες του εμπορίου. Γιατί ό,τι βαζουμε στο δέρμα μας περνάει στον οργανισμό μας, δε μένει στην επιφάνεια.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miaki στις Παρ Ιαν 18, 2013 8:33 am, 1 φορά

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α να σου πω μόνο ότι έχει μια ιδιαιτερότητα για να μην σε τρομάξει. Το χειμώνα με το κρύο πήζει και γίνεται στερεο (κ ασπρίζει). Δε σε ανησυχεί, το ξύνεις με ένα κουταλάκι, έτσι κι αλλιώς δε χρειάζεται μεγάλη ποσότητα για το πρόσωπο. Το καλοκαίρι μοιάζει με διάφανο λάδι. Είναι φυσιολογικό, μη νομίζεις ότι είναι χαλασμένο.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Miaki έγραψε:Α να σου πω μόνο ότι έχει μια ιδιαιτερότητα για να μην σε τρομάξει. Το χειμώνα με το κρύο πήζει και γίνεται στερεο (κ ασπρίζει). Δε σε ανησυχεί, το ξύνεις με ένα κουταλάκι, έτσι κι αλλιώς δε χρειάζεται μεγάλη ποσότητα για το πρόσωπο. Το καλοκαίρι μοιάζει με διάφανο λάδι. Είναι φυσιολογικό, μη νομίζεις ότι είναι χαλασμένο.
Λογικό μου ακούγεται, και πολλά άλλα φυσικά υλικά συμπεριφέρονται με αυτό τον τρόπο στις διαφορετικές καιρικές συνθήκες. Εγώ φοβάμαι μήπως το χειμώνα το βλέπω έτσι πηχτό και μυρωδάτο και αντί για το πρόσωπο καταλήγει στο στομάχι μου Embarassed

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τί εννοείς, σκέτο? Shocked Laughing
Να σου πω, μπαίνει στο φαγητό (εγώ δεν το προτιμώ λόγω γεύσης, ίσως κι εγώ να μην το παντρεύω καλά με τα άλλα υλικά) και δεν ξέρω τί θερμίδες έχει -θα έχει! Αλλά δε νομίζω να σου κάνει κέφι να το φας.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πλάκα κάνω καλέ Wink Αν και ποτέ δεν ξέρεις Very Happy

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξέρω γω, επείδη τρώγεται... Razz

Ώρες ώρες δεν τα πιάνω και με την πρώτη Laughing

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaPap έγραψε:Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ φυσικό πίλινγκ... λέτε να βοηθά και στα μαύρα στίγματα, αυτά που είναι στη μυτούλα μας; αχ!!! που δεν βγαίνουν με τίποτα! μόνο να τα σπάσεις μόνη σου ένα, ένα...  Mad
http://bodykatastasi.blogspot.gr/search/label/%CE%9C%CE%AC%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%82%20%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%8E%CF%80%CE%BF%CF%85 Smile

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ο συζυγος εφημερευει, οπότε ευκαιρια αποψε κια κουρα ομορφιας!!θα δοκιμασω κ το πιλινγκ κ τη μασκα, μπας κ αναζωογονηθώ λιγακι!!

Γ_

Γ_
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
inka έγραψε:ο συζυγος εφημερευει, οπότε ευκαιρια αποψε κια κουρα ομορφιας!!θα δοκιμασω κ το πιλινγκ κ τη μασκα, μπας κ αναζωογονηθώ λιγακι!!
Έκανα κι 'γω ένα πιλινγκ προσώπου πριν κανένα μισάωρο και νιώθω άλλος άνθρωπος!!!! Και λίγο πριν πέσω για ύπνο,θα κάνω και μάσκα μαλλιών με ελαιόλαδο!!! PEELING ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟ!!!!!! - Σελίδα 2 328109 

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια
για οσες εχετε λιπαρο δερμα στο προσωπο ειναι πολυ καλο το γαλα μαγνησιας

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα σας!
το ελαιόλαδο, όπως μου είπε η κομμώτριά μου, είναι βαρύ για τα μαλλιά. το καλύτερο, τόσο για το δέρμα τρου προσώπου όσο και για τα μαλλιά είναι το αμυγδαλελαιο.
μπορείτε να το βρείτε στα φαρμακεία, έχει η apivita με 10 ευρώ αλλά υπαρχει και χύμα πολύ πιο φτηνό!!
peeling στο σώμα κι εγώ ελαιόλαδο με ζάχαρη και λίγο λεμόνι για τις δυχρωμίες κάνω!! είναι καταπληκτικό!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την JELLYFISH στις Σαβ Οκτ 05, 2013 3:34 am, 1 φορά

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι βαρυ αλλα ειναι το καλυτερο τοσο για το δερμα οσο και για τα μαλλια,

εγω κανω μια μασκα με ελαιολαδο, δαφνελαιο και δενδρολιβανο για τα μαλλια και βαζω στο προσωπο πριν κοιμηθω με ενα βαμβακι ταμποναριστα λιγο ελαιολαδο

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια πολυ καλη καθαριστική φυσική μάσκα και με συσφικτική δράση για λιπαρά και μεικτά δερματα είναι : ενα κουταλακι γάλα, 1 κουταλακι χυμό λεμονιού, 1 κουταλακι σόδα. Ειναι εντελως νερουλό μόλις όπως το απλώσεις δημιουργεί ενα πολυ ελαφρύ'' φιλμ'' που ''τραβαει΄΄.
και αλλη μια : 2 κουταλιες γάλα και μια γεμ΄τη βρώμη.Απλωνεις πρωτα στο προσωπο μια λιπαρή κρέμα (κεραλοιφή ή κααποια αλλη νυκτός) και απο πανω περνας την μασκα. Εχει απιστευτο αποτελεσμα αλλα μην σε δει ανθρωπος.Laughing Laughing 
και η καλυτερη συσφικτική λεκιθίνη που εχεις χτυπησει με λιγο νερο. πολύ ελαφρυ στρωμα κατα προτιμηση με ξύλινη σπατουλα για να περνει τα ΄΄περισσευματα΄΄

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελαιόλαδο συστήνουν και παιδοδερματολογοι για τη νινιδα

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια σήμερα το προσωπάκι μου συναγωνίζεται σε απαλότητα το πωπουδάκι της μπεμπάρας μου!

έκανα peeling με ζάχαρη και λεμόνι και μετα πέρασα τις μάσκες που πρότεινε η ede, τις δυο πρώτες!!πολύ καλές!! θα το βάλω στο πρόγραμμα, μια φορά την εβδομάδα!!
PEELING ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟ!!!!!! - Σελίδα 2 328109 PEELING ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟ!!!!!! - Σελίδα 2 328109 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις