Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
31 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 31 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τρι Φεβ 07, 2012 12:55 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΩ ΣΗΜΕΡΑ. ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 12 ΜΗΝΩΝ. ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ. ΟΙ ΛΟΓΟΙ? ΔΙΑΦΟΡΟΙ. ΠΡΩΤΟΝ ΕΠΑΘΑ HPV ΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕ ΤΥΠΟ ΙΟΥ 16. ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΚΩΝΟΕΙΔΗ ΕΚΤΟΜΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΑΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΚΑΠΟΥ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΘΑ ΦΑΕΙ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΗΚΩΘΕΙ??? ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ. ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΧΑΠΑΚΩΘΩ ΜΕ ΟΡΜΟΝΕΣ. ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΘΑ ΘΗΛΑΖΩ. ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ . ΤΡΙΤΟΝ, ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ. ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ 10-12 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΩΣ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΜΟΛΙΣ 1?ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ ΤΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΠΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΡΕΜΑ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ ΚΛΠ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ. ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΤΗΘΟΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ. ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΝΟΗΣΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΤΑ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΦΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΠΙΕΙ ΓΑΛΑ. ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 7 ΜΙΣΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΙΣ 5 ΜΕ 60 ΓΡ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΗΠΙΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΛΑΜΜΑΤΑ. ΣΤΙΣ 5 ΞΑΝΑΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΜΟΥΤΖΩΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΤΑΙΣΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ (ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΦΟΥ ΔΝ ΕΧΩ ΕΙΚΟΝΟΤΗΛΕΦΩΝΟ) ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑΙΣΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ. ΜΕΤΑ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗΣ ΕΠΕΣΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 8. ΑΦΟΥ ΠΑΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΓΙΑ ΣΤΗΘΟΣ. ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΩ. ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΤΣΙ ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΚΟΝΗ. ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΗΠΙΕ ΑΠΟ ΤΑ 60 ΓΡ ΤΑ 10. ΜΕΤΑ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΟΥΤΕ ΘΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΕΤΣΙ. ΕΦΑΓΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΤΟΥ , ΞΕΓΕΛΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΗΠΙΕ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΝΕΡΟ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΓΑΛΑ. ΣΕ ΣΥΝΟΛΟ 40 ΓΡ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΣΑΝΙΣΩ ΕΤΣΙ. ΛΑΧΤΑΡΑΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΩ ΜΑΜΑΔΟΓΑΛΑΤΑΚΙ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΓΙΑΤΙ ΦΕΡΟΜΑΙ ΕΤΣΙ? ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ?

2ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τρι Φεβ 07, 2012 1:09 pm

????????


Επισκέπτης
Γλυκια μου,δεν εισαι καθολου κακια μαμα....προσπαθησε να μην σκεφτεσαι ετσι...αφου εχεις να κανεις μια επεμβαση και θες και μια δευτερη εγκυμοσυνη και το μωρακι σου μεγαλωσε πλεον,πρεπει καποια στιγγμη να αποθηλασεις..εσυ απ οτι καταλαβαινω του εχεις δωσει πολυ αγαπη και φροντιδα και τωρα που εισαι στη διαδικασια αποθηλασμου ολο αυτο σε πνιγει.Ομως σκεψου και το αλλο,οτι πολλες μανουλες οπως και εγω δεν μπορεσαμε να θηλασουμε τα παιδια μας οπως θα θελαμε..και μανουλες που δεν μπορεσαν να θηλασουν καθολου..οποτε μην στεναχωριεσαι.αφου μιλησες και με γιατρους αυτοι ξερουν πιο ειναι το καλυτερο για σενα και το μωρο.προσπαθησε να αποθηλασεις χωρις τυψεις....μια χαρα μανουλα εισαι...καλη συνεχεια στο εργο σου.. Very Happy

3ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τρι Φεβ 07, 2012 1:17 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KTM ΤΙ ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗ ΦΩΤΟ? ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ. ΓΕΡΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ. ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΗΛΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΕΤΟΣ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ . ΠΕΡΑΣΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥ ΠΟΝΟΥ ΑΠΟ ΡΑΓΑΔΕΣ. ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΘΕΩΡΩ ΤΥΧΕΡΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΚΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ Ή ΔΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ. ΚΛΑΙΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΣΗΚΩΝΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

4ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τρι Φεβ 07, 2012 1:25 pm

????????


Επισκέπτης
Σε ευχαριστω πολυ....αυτο ειναι το αγγελουδι μου...προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη...ειναι δυσκολο οταν κλαινε σε καταλαβαινω αλλα και εσυ πρεπει να κοιταξεις τον εαυτο σου γιατι αν δεν εισαι εσυ καλα ποιος θα κοιταει το μωρο σου??να εχεις θετικη ενεργεια και θα τα καταφερεις...καθε αρχη και δυσκολη δεν λενε?σιγα σιγα θα μαθει οτι απο το στηθος δεν εχει γαλα..ολα θα πανε καλα...

5ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τρι Φεβ 07, 2012 1:26 pm

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μηπως αν το εκανες εναλλαξ?? ενα γευμα δικο σου ενα ξενο ,ετσι και ο μικρος θα ηξερε πως μπορει να σε εχει οποτε θελει και θα χορταινε .Εγω θυμαμαι το εκανα αναγκαστικα αυτο ,γιατι το γαλα μου δεν ηταν περιεκτικο και τα παιδια μου δεν χορταιναν .Σιγα σιγα βεβαια προτιμησαν το ξενο ,αλλα κι απο μενα κατι πηραν. Λιγο και καλο .Απο το τιποτα!!

6ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τρι Φεβ 07, 2012 1:35 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νανάκι να το κάνω εναλλάξ αλλά δεν έχω πλεον πολλα γέυματα με γαλα. ενα πριν κοιμηθει ενα οταν ξυπνησει και ενα αντε 2 τα ξημερωματα. Σημερα πηρα τετοια στενοχωρια που τωρα σκεφτομαι αν τυχον ξυπνησει τα ξημερωματα και δεν θελει μπουκαλι να δωσω αναγκαστικα στηθος. το λυπαμαι το μωρουλι μου. και εχει κατι δακρυα στα ματακια του... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

7ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τρι Φεβ 07, 2012 1:44 pm

Νανακι

Νανακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλη μου πρεπει να το κανεις ,εχεις μπροστα την εγχειρηση και πιθανον να μη σου επιτρεψει μετα να θηλασεις ,ασχετα βεβαια που κι εσυ θελεις να κανεις την σπερματεγχυση .Σου ειπε ομως οτι πρεπει να περιμενεις 5-6 μηνες για να γινει αυτο .Μηπως σου δωσει καποια θεραπεια και δεν επιτρεπεται να θηλασεις?? Αρχισε λοιπον σιγα σιγα τον αποθηλασμο και ολα θα γινουν .Η εγχειρηση βεβαια προηγειται .ΥΓΕΙΑ πανω απ"ολα

8ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τρι Φεβ 07, 2012 11:40 pm

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenidek έγραψε:Νανάκι να το κάνω εναλλάξ αλλά δεν έχω πλεον πολλα γέυματα με γαλα. ενα πριν κοιμηθει ενα οταν ξυπνησει και ενα αντε 2 τα ξημερωματα. Σημερα πηρα τετοια στενοχωρια που τωρα σκεφτομαι αν τυχον ξυπνησει τα ξημερωματα και δεν θελει μπουκαλι να δωσω αναγκαστικα στηθος. το λυπαμαι το μωρουλι μου. και εχει κατι δακρυα στα ματακια του... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Το ξέρω είναι δύσκολο αλλά μη στενοχωριέσαι, 1 χρόνο που θήλασε είναι πάρα πολύ καλό, είναι κάτι που πρέπει να γίνει για τη δικιά σου υγεία, προτείνω τα ξημερώματα που ξυπνάει να του δίνεις για λίγο ακόμα αλλά όχι μέσα στη μέρα, ο αδερφός μου όταν του έκοψε η μαμά μου το θηλάσμο έκανε να 1 μήνα να πιάσει το μπιμπερό.
Μην ανησυχείς έτσι κ αλλιώς τρώει πολλά φαγητά τώρα, παίρνει ασβεστιό από άλλες τροφές και η κρεμούλα που του δίνεις οκ είναι δεν χρειάζεται να πίνει γάλα, πρόσφατα πέρασε μια φάση η μικρή μου και δεν ήθελε γάλα και της έφτιαχνα μακαρονάκια με τυρί και έτρωγε το βράδυ και το πρωί δημητριακά.

9ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τετ Φεβ 08, 2012 3:31 am

MissMonkey


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλή μου μανούλα, γνώμη μου είναι να μην κόψεις το μητρικό γάλα μαχαίρι. Θήλασε για παράδειγμα μόνο το βράδυ πριν κοιμηθεί και σιγά σιγά το γάλα σου από τη στιγμή που δεν υπάρχει ζήτηση θα κοπεί από μόνο του. Ο μικρός σου θα καταλάβει οτι το στήθος σου δεν έχει γάλα και θα το πάρει απόφαση οτι πρέπει να πιει το ξένο. Κατά τη διάρκεια της ημέρας μίλησε του οτι τώρα που μεγάλωσε πρέπει να πίνει γαλατάκι από το μπιμπερό κλπ. Επίσης αν έχει ήδη χρονίσει γιατί δεν του δίνεις γάλα φρέσκο, αγελαδινό ή κατσικίσιο? Μπορεί να του αρέσει περισότερο. Και βγάλε από το μυαλό σου τις σκέψεις περί κακιάς μάνας. Φυσικά και δεν είσαι!!! Μεγάλωσες το παιδάκι σου εδώ και ένα χρόνο, καιρός είναι να κοιτάξεις και λίγο τον εαυτό σου και να κάνεις την απαραίτητη επέμβαση για το καλό όλων σας!! Αν είσαι εσύ καλά θα είναι και όλη σου η οικογένεια καλά!

10ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τετ Φεβ 08, 2012 3:56 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλή μου δεν υπάρχει καννένας λόγος να αισθάνεσαι πως δεν είσαι καλή μαμά. Θηλάζεις εδώ και ένα χρόνο το μωρό σου με όλες τις δυσκολίες που γράφεις και αυτες που δε γράφεις αλλά ξέρουμε όσες θηλάζουμε. Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο να βλέπεις το παιδάκι σου να κλαίει και εσύ να του λες όχι, αλλά δεν το κάνεις επειδή έτσι σου τη βάρεσε. Έχεις πολύ σημαντικό λόγο να του αρνηθείς το θηλασμό. Πονάει η ψυχή σου να το βλέπεις να κλαίει αλλά με λίγη βοήθεια από το σύζυγό σου ίσως να έκανε τα πράγματα πιο εύκολα. Δηλαδή να του δίνει εκείνος το γάλα για να μη βλέπει εσένα και αναζητά το στήθος σου. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν είσαι κακη μαμά. Αδικείς τον εαυτό σου έτσι. Καλή επιτυχία

11ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τετ Φεβ 08, 2012 5:55 am

KAD


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ.ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ.ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΕΓΩ ΠΕΡΥΣΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΧΟΛΗΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΥΛΑΣΟ .ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΠΙΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΞΕΝΟ.ΠΡΟΣΠΘΗΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΠΕΡΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΕΣΩΣΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΕΝΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΘΥΛΗ ΕΙΧΕ ΚΟΥΤΑΛΙ.ΟΠΟΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕ ΘΥΛΗ ΑΛΛΑ ΚΟΥΤΑΛΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΔΕΝ ΕΠΙΝΑ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕ.ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ-ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΓΩ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΒΑΖΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΚΝΕ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΔΕΙΛΑ ΔΕΙΛΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

12ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τετ Φεβ 08, 2012 6:34 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε κοπελα μου νηστικο τοσες ωρες??
Αφου πρεπει αν κανεις επεμβαση μην το καθυστερεις. Σημασια εχει να εχει μαμα το παιδι...το θηλασες 1 χρονο,μια χαρα! Μην κοβεις τις προσπαθειες αφου ξεκινησες αποθηλασμο.
Ευχομαι να αποθηλασετε συντομα,να κανεις την επεμβαση και να ειναι ολα καλα.Κ αλλη φορα ζητα διευκρινηση απο τον παιδιατρο Razz

13ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τετ Φεβ 08, 2012 6:46 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν είσαι κακιά καθόλου, τι λες? Το παιδί ου χρειάζεται μια γερή μαμά να το μεγαλώσει. Απλά το μωρό σου είναι μικρό και ο θηλασμός δεν κόβεται σε μια μέρα. Πρέπει να κάνεις υπομονή λίγο καιρό, στο είπα και στο άλλο θέμα και να το πας πιο αργά, αυτή είναι η γνώμη μου. Όχι πως δε θα έχεις γκρίνιες, αλλά το μωρό σου δεν ξέρει γιατί δεν το αφήνεις ξαφνικά να θηλάσει, γι'αυτό πρέπει να το πας λάου λάου. Αν είναι πολύ επείγον το χειρουργείο βέβαια δεν έχεις επιλογές, αλλά από ό,τι κατάλαβα θα γίνει σε μερικές εβδομάδες, οπότε υπάρχουν περιθώρια. Άλλωστε, αφού θα λείπες για πολλές μερες αναγκαστικά θα μάθει χωρίς στήθος.
Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά!

14ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Τετ Φεβ 08, 2012 7:03 am

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγώ νομίζω πως αν έχεις την επιλογή του να γίνει σε δύο τρείς εβδομάδες η επέμβαση να το μειώσεις σιγά σιγά το γάλα απο το μικράκι σου. (μείωση ενός γεύματος την εβδομάδα)
Αν πάλι δεν υπάρχει αυτή η επιλογή, ρωτήστε τον παιδίατρο μήμπως να αλλάξετε το ξένο γάλα που του δίνεις. Πολλοί συμφωνούν στο να πίνει το μωρό ακόμα και φρέσκο γάλα μετά τον χρόνο. Ίσως δεν του αρέσει καθόλου το συγκεκριμένο ξένο γάλα και γιαυτό υπάρχουν αυτές οι αντιδράσεις..
Κατα τα άλλα, μια χαρά μανούλα είσαι και μια χαρά τα έχεις καταφέρει μέχρι στιγμής & ακόμα καλύτερα θα τα καταφέρεις απο δώ και πέρα Very Happy

15ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Πεμ Φεβ 09, 2012 2:06 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΑΣ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΝΑ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΟΛΕΣ. ΝΑΙ Η ΤΡΕΛΗ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΝΗΣΤΙΚΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ.ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΝΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ . ΜΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ. ΒΑΡΑΓΑ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ. ΓΑΛΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΚΑΙ ΕΒΑΠΟΡΕ ΚΑΙ ΦΡΕΣΚΟ ΚΑΙ ΜΑΜΑΔΙΣΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΚΟΝΗ ΕΝΑ ΣΩΡΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ 2 ΓΙΑΤΙ 3 ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ , ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΑΛΙ ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ. Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΑΖΩ ΣΚΟΝΗ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ. ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΑΝΑ ΜΕΖΟΥΡΑ ΓΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΗ ΓΕΥΣΗ. ΤΟ ΕΚΑΝΑ. ΤΟΝ ΞΕΓΕΛΑΣΑ ΓΙΑ 3 ΡΟΥΦΙΞΙΕΣ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ.΄ΤΕΛΙΚΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΡΥΒΩ ΓΑΛΑ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΣΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΣΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΛΠ ΕΤΣΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙΑΣΒΕΣΤΙΟ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΑΤΕΝΤΑ. ΑΡΑΙΩΣΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΔΡΟΣΕΡΟ. ΠΧ 30 ΓΡ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΒΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΚΟΝΗ ΓΑΛΑ ΚΑΙ 30 ΓΡ ΝΕΡΑΚΙ ΔΡΟΣΕΡΟ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ. ΤΟ ΗΠΙΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!! ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΧΟΡΟΠΗΔΟΥΣΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΕ 1 ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΗΠΙΕ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ, ΑΦΟΥ ΘΗΛΑΖΑ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ, ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΟΤΑΝ, ΚΡΑΤΗΣΑ ΜΟΝΑΧΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ. ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΕΡΙΔΑ ΓΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΘΗΛΗ ΕΧΕΙ ΚΟΥΤΑΛΙ?????????? ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ? ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΣΤΟ LETOSHOP.GR ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ

16ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Πεμ Φεβ 09, 2012 3:26 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πρόσεξε με το γάλα στο φαγητό γιατι εμποδίζει την απορρόφηση του σιδήρου.
Τυράκι δε σου τρώει? Γιαούρτι?

17ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Πεμ Φεβ 09, 2012 3:47 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΟΒΑΡΑ? ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ. ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΙΣΟ. ΤΟΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΕ ΓΑΛΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΜΕ ΓΑΛΑ Ή ΓΑΛΑ ΜΕ ΨΩΜΙ. ΤΥΡΑΚΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ. ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΜΩΡΟ?

18ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Πεμ Φεβ 09, 2012 4:07 am

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenidek έγραψε:ΣΟΒΑΡΑ? ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ. ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΙΣΟ. ΤΟΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΜΕ ΓΑΛΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΜΕ ΓΑΛΑ Ή ΓΑΛΑ ΜΕ ΨΩΜΙ. ΤΥΡΑΚΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ. ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΜΩΡΟ?


ναι βρε πως δεν επιτρεπεται,απο το χρονο και μετα(εγω ξεκινησα νωριτερα) τρωνε απ' ολα,απλα προσεχουμε το αλατι.

19ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Πεμ Φεβ 09, 2012 4:21 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
E NA TOY ΔΩΣΩ ΤΟΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΩΓΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΑΣ

20ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Πεμ Φεβ 09, 2012 4:41 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ νωρίτερα έδωσα τυρί, νομίζω στον 8ο μήνα

21ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Πεμ Φεβ 09, 2012 4:42 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν δεν είναι δικο σας καλύτερα παστεριωμένο θα έλεγα και το καλυτερο να μην είναι πολύ αλμυρο...
Πάντως τα κίτρινα έχουν πιο πολύ ασβέστιο.

22ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Empty Απ: ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΑ ΜΑΜΑ Πεμ Φεβ 09, 2012 5:12 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΟ ΑΛΜΥΡΟ ΚΑΝΟΝΙΖΕΤΑΙ. ΤΟ ΞΑΛΜΥΡΙΖΕΙΣ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ Ή ΜΕΡΙΚΕΣ ΩΡΕΣ. ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΤΕΡΙΩΜΕΝΟ ΘΑ ΣΕ ΓΕΛΑΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις