Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoekopa έγραψε:Ρωτησα τον αντρα μου για το τι μπορεις να του κανεις. Κάνεις καταγγελια στον προισταμενο του/διευυθυντη του και ειναι αναγκασμενοι να περασουν τον εν λογω κυριο απο ΕΔΕ, κατι που το τρεμουν οι δημοσιοι υπαληλοι γιατι τους ξεψαχνίζει αυτους και ολο το τμημα. Αν θες μπορεις να φερεις και την αστυνομια και να του κανεις κατευθειαν μηνυση και να τον μπουζουριασουν επι τοπου, (υπαρχει βεβαια και η περιπτωση να σου κανει και αυτος μηνυση)!! και φυσικα θα κανεις και καταγγελια στον ιατρικο συλλογο. Αυτα, ελπιζω να σε βοηθησα!!!


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ....(αν και τώρα το είδα Crying or Very sad )

Τα έκανα ολα εκτός απο την καταγγελία στην αστυνομία, διότι ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ να ξοδεψω και λεφτά για χάρη του Mad Mad Mad

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λυπαμαι πολυ που τα διαβαζω αυτα. Θα επρεπε ανθρωποι που ασχολουνται με ενα τοσο ευαισθητο θεμα οπως οι γυναικες σε κατασταση κυησεως να εχουν ευαισθησια και υπευθυνοτητα! Τελος πάντων επι του θέματος εχω να πω τα εξης:
H καταγγελια στην αστυνομια, θα διαβιβαζοταν ουτως η αλλως στην Εισαγγελια Πρωτοδικων Θεσ/κης, οπου θα σε καλουσαν για μαρτυρα, εφοσον θα ξεκινουσε προκαταρκτικη εξεταση και θα υπειχε θεση μηνυσης προφανως για παραβαση καθηκοντος. Εκει θα αξιολογουσαν τα αποδεικτικα στοιχεια (μαρτυρες, έγγραφα). Δε θεωρω πιθανο να τον συλλαμβαναν εκτος αν ο αστυνομος ειχε υπερβαλλοντα ζηλο και ενεργουσε στα πλαισια του αυτοφωρου. Δε νομιζω πως θα κρατειτο ομως, εφοσον δεν επρόκειτο για καποιο εγκλημα που συνηθιζεται η κρατηση (οπως πχ η ενδοικογενειακη βια η η παθητκη δωροδοκια, εφοσον τον επιαναν με προσημειωμενα χαρτονομισματα), ακομα δε και αν γινοταν αυτο, θα ζητουσε το 3 ημερο για την απολογια του και θα επαιρνε την αναβολη. Πιθανο βεβαια να σου εκανε κι εκεινος μηνυση για ψευδη καταμηνυση, σε αυτη ομως την περιπτωση εφοσον του ασκουσαν ποινικη διωξη για παραβαση καθηκοντος (δηλ στο περας της προκαρκτικης εξετασης) θα ειχε η διαδικασια αναστολη ως το τελος της διωξης (δηλαδη μεχρι να εκδοθει αμετακλητη αποφαση για την παραβαση καθηκοντος). Προσωπικα θεωρω τις καταγγελιες στον ιατρικο συλλογο και το νοσοκομειο επαρκεις, αφου το πορισμα της ΕΔΕ εαν καταληξει σε υπαρξη ποινικης ευθυνης ουτως η αλλως θα διαβιβαστει στην Εισαγγελια. Εαν ωστοσο, θελεις και εχεις τη διαθεση να το 'προχωρησεις' σε ποινικο επιπεδο, θα σου ελεγα να κανεις μια βολτα στην Εισαγγελια, να δεις τον Εισαγγελεα ακροασεων και να υποβαλεις παραπονα μεσω του αστυνομικου τμηματος (καλυτερα να εχεις και αντιγραφο της γνωματευσης οτι εισαι στον... 6ο μηνα). Η αστυνομια θα τον καλεσει στη διευθυνση του νοσοκομειου (αυτη τη δ/νση να δωσεις γιατι θα σε ρωτησουν για να βρουν το οικειο Α.Τ) και θα του κανει συστασεις και εσυ δε θα πληρωσεις κανενα παραβολο μηνυσης.
Φιλια

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τουτουνάκι μου γλυκόοοοο

είχα ξεχάσει οτι έχω εσένα για "νομικές συμβουλές" Wink

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση φάτσα μου....
φιλάκιαααα

elena1983


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θα ήθελα να μας ενημερώσεις τι έγινε με το καθίκι.
Εγώ είχα την ατυχία να μιλήσω μαζί του τηλεφωνικά με τη μεσολάβηση κοινού γνωστού για επαγγελματικό θέμα και με αντιμετώπισε σαν σκουλήκι. Έκλαιγα στο τηλέφωνο. Ο λόγος; Απλά μέσω του κοινού γνωστού ήθελα να κάνω πρακτική στο Παπαγεωργίου και μου απάντησε ότι είμαι πολύ μεγάλη για να μπω στο χώρο (στα 26 μου) και οι θέσεις δεν προορίζονται για άλλους εκτός από τα παιδιά τους, οπότε ό,τι και να κάνω δεν θα μου κάνουν τη χάρη. Άσχετο λοιπόν με ιατρικό θέμα αλλά σχετικό με το ποιόν του ανθρώπου.
Επειδή λοιπόν θύμωσα πολύ με αυτά που μου είπε, έψαξα στο google και βρήκα: Παλαιότερα ήταν στο Ιπποκράτειο και είχε καταδικαστεί για θάνατο μωρού κατά τη γέννα. Επίσης βρήκα δημοσιεύσεις για το γνωστικό του αντικείμενο: Εκτρώσεις στην εφηβική ηλικία. Ασχολίαστο!

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elena1983 έγραψε:Θα ήθελα να μας ενημερώσεις τι έγινε με το καθίκι.
Εγώ είχα την ατυχία να μιλήσω μαζί του τηλεφωνικά με τη μεσολάβηση κοινού γνωστού για επαγγελματικό θέμα και με αντιμετώπισε σαν σκουλήκι. Έκλαιγα στο τηλέφωνο. Ο λόγος; Απλά μέσω του κοινού γνωστού ήθελα να κάνω πρακτική στο Παπαγεωργίου και μου απάντησε ότι είμαι πολύ μεγάλη για να μπω στο χώρο (στα 26 μου) και οι θέσεις δεν προορίζονται για άλλους εκτός από τα παιδιά τους, οπότε ό,τι και να κάνω δεν θα μου κάνουν τη χάρη. Άσχετο λοιπόν με ιατρικό θέμα αλλά σχετικό με το ποιόν του ανθρώπου.
Επειδή λοιπόν θύμωσα πολύ με αυτά που μου είπε, έψαξα στο google και βρήκα: Παλαιότερα ήταν στο Ιπποκράτειο και είχε καταδικαστεί για θάνατο μωρού κατά τη γέννα. Επίσης βρήκα δημοσιεύσεις για το γνωστικό του αντικείμενο: Εκτρώσεις στην εφηβική ηλικία. Ασχολίαστο!

ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.........ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ!!!! - Σελίδα 2 966307

31ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.........ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ!!!! - Σελίδα 2 Empty ανατριχιαστικά ντοκουμεντα Πεμ Ιουλ 12, 2012 8:01 am

www.pharmakeio-online.gr


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αντιγράφω από το ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ


Gia anqrwpoktonia kai swmatikh blabh apo ameleia parapempetai na dikastei sto trimeles plhmmeleiodikeio Qessalonikhs, maieythras - giatros, ston opoio epirriptoyn eyqynes gia to qanato neogennhtoy. Symfwna me to boyleyma toy symboylioy plhmmeleiodikwn, o maieythras Diamanths Kellartzhs, katoikos Panoramatos Qessalonikhs, sta mesa toy 1994, anelabe ep' amoibh thn iatrikh parakoloyqhsh ths egkyoy X.Z - T., enw stis 20 Maioy 1995 thn eishgage se efhmereyon nosokomeio ths polhs kai thn topoqethse oro gia thn proklhsh texnhtwn ponwn gia ton toketo. Para to gegonos oti ekeinh thn hmera h epitokos eixe ypostei rhjh embryakwn ymenwn, o giatros th diabebaiwse oti qa gennoyse meta apo tesseris meres kai anti na thn ypobalei sth diadikasia toketoy, estw kai me th meqodo ths kaisarikhs tomhs, edwse entolh na noshleytei se qalamo toy nosokomeioy, symfwna me osa anaferontai sto boyleyma. H egkyos, metaferqhke se idiwtikh klinikh ths Qessalonikhs, alla tis epomenes meres arxise na paroysiazei ychlo pyreto kai oi giatroi diegnwsan oti eixe ypostei endomhtria loimwjh. O giatros kathgoreitai oti parola ayta, synexize na dinei thlefwnikes entoles gia xrhsh antibiotikwn farmakwn, enw feretai akoma oti sth diarkeia toy toketoy, me kaisarikh tomh, den frontise na ejasfalisei egkaira thn paroysia anaisqhsiologoy. Telika, symfwna me to boyleyma, h loimwjh metadoqhke kai sto paidi to opoio peqane stis 26 Maioy, dyo meres meta th gennhsh toy. O qanatos toy apodoqhke se syggenh pneymonopaqeia. O gynaikologos parapempetai na dikastei sto trimeles plhmmeleiodikeio se hmeromhnia poy qa prosdioristei.

Κρέμασμα...

Άννα

dorela

dorela
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Shocked

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα του είχα φάει τα λαρυγγια μιλάμε....

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ενα εχω να πω ο χριστος κ η μανα του! κ ο αντρας μου που ειναι διπλα μου τωρα κ διαβαζε λεει ρε μπας κ ειναι κτηνιατρος??????

natassa-st-pr

natassa-st-pr
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
www.pharmakeio-online.gr έγραψε:Αντιγράφω από το ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ


Gia anqrwpoktonia kai swmatikh blabh apo ameleia parapempetai na dikastei sto trimeles plhmmeleiodikeio Qessalonikhs, maieythras - giatros, ston opoio epirriptoyn eyqynes gia to qanato neogennhtoy. Symfwna me to boyleyma toy symboylioy plhmmeleiodikwn, o maieythras Diamanths Kellartzhs, katoikos Panoramatos Qessalonikhs, sta mesa toy 1994, anelabe ep' amoibh thn iatrikh parakoloyqhsh ths egkyoy X.Z - T., enw stis 20 Maioy 1995 thn eishgage se efhmereyon nosokomeio ths polhs kai thn topoqethse oro gia thn proklhsh texnhtwn ponwn gia ton toketo. Para to gegonos oti ekeinh thn hmera h epitokos eixe ypostei rhjh embryakwn ymenwn, o giatros th diabebaiwse oti qa gennoyse meta apo tesseris meres kai anti na thn ypobalei sth diadikasia toketoy, estw kai me th meqodo ths kaisarikhs tomhs, edwse entolh na noshleytei se qalamo toy nosokomeioy, symfwna me osa anaferontai sto boyleyma. H egkyos, metaferqhke se idiwtikh klinikh ths Qessalonikhs, alla tis epomenes meres arxise na paroysiazei ychlo pyreto kai oi giatroi diegnwsan oti eixe ypostei endomhtria loimwjh. O giatros kathgoreitai oti parola ayta, synexize na dinei thlefwnikes entoles gia xrhsh antibiotikwn farmakwn, enw feretai akoma oti sth diarkeia toy toketoy, me kaisarikh tomh, den frontise na ejasfalisei egkaira thn paroysia anaisqhsiologoy. Telika, symfwna me to boyleyma, h loimwjh metadoqhke kai sto paidi to opoio peqane stis 26 Maioy, dyo meres meta th gennhsh toy. O qanatos toy apodoqhke se syggenh pneymonopaqeia. O gynaikologos parapempetai na dikastei sto trimeles plhmmeleiodikeio se hmeromhnia poy qa prosdioristei.

Κρέμασμα...

Άννα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ΡΕΜΑΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!

36ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.........ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ!!!! - Σελίδα 2 Empty ζωα!! Πεμ Ιουλ 12, 2012 3:16 pm

athina73


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μας κοιτανε μονο για τα χρηματα αυτοι θα πρεπε κατευθειαν θανατικη ποινη, αλλα που να βρεις το δικιο σου!

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ενα ξέρω..ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ δεν τον ξαναείδα.....μου ειπαν οτι λειπει στο εξωτερικό...

Απο τον Ιατρικό σύλλογο, μου είπαν οτι έκαναν οτι καλύτερο γινόνταν....

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ....

ΤΟ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ ΨΥΧΑΚΙΑΣ...ήταν ολοφάνερο....επρεπε πολλές πριν απο μένα και μετά ίσως να ΤΟΝ ΚΡΑΞΟΥΝ γραπτώς και με βούλα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις