Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Πεμ Ιουλ 01, 2010 4:27 am

rena_m


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
oneirena έγραψε:κορίτσια ετοιμάζομαι να πλύνω -για πρώτη φορά - τα ρουχαλάκια, πετσετάκια και δε συμμαζεύεται του μπέμπη και έχω την εξής απορία. Το υγρό proderm το βάζεις μέσα στον κάδο του πλυντηρίου ή στη θήκη για το απορρυπαντικό??? Επίσης θα βάλω τα 30 ml που λέει για πλυντήριο 6 κιλών- τα ρούχα είναι καινούργια. καλά κάνω???? απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 517142 απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 517142 απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 517142

kalispera ki apo mena
egina prosfata mama 31/5
i paidiatros mou eipe na vazw kanonika to proderm aporipantiko alla oxi malaktiko akoma meta ton 6o mina gia na min dimiourgithei kamia alergia i kati tetoio den to xreiazontai ta rouxa tou

27απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Πεμ Ιουλ 01, 2010 6:47 am

tarzanaki

tarzanaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
οντως τα ρουχαλακια των μωρων μας ποσο πια χρειαζονται το μαλακτικο? και εγω εβαζα απο νεογεννητο και δεν ειδα καμια διαφορα τωρα που δεν βαζω εδω και ενα μηνα.
τι βρωμιες να εχει πια? αφηστε που δεν ειδα καμια διαφορα με το μαλακτικο σαν αρωμα στα ρουχα.
ουτως η αλλως, τα προιοντα για πλυσιμο ρουχων μωρου ειναι (θελω να πιστευω) τοσο απαλα και αγνα που δεν αφηνουν καμια φοβερη μυρωδια.
τολμω να πω οτι κανω και καποια μικρη οικονομια μη χρησιμοποιοντας μαλακτικο. οχι οτι θα με σωσει αλλα κατι ειναι. αφου κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται.. απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 536304

28απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:00 am

mamabasilikis

mamabasilikis
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αντε καλη ξεκουραση τωρα κοριτσάκι !!
Μην το παρακάνεις και εσυ, κ αυριο μέρα ειναι....( μιλάω και εγώ που με περιμενει το όρος...σίδερο)...
παντως εγω μαλακτικο δεν χρησιμοποιουσα στην αρχη, επλενα τα ρουχα της μικρης με Αρκαδι, ειναι το πιο αθωο, το μονο κακο ειναι οτι οντως δεν διαλυεται καλα στη θηκη του απορρυπαντικου, οι λεκεδες απο φρουτα (αργοτερα) δεν βγηκαν ποτε...μια φιλη μου το εβαζε κατευθειαν μεσα στον καδο του πλυντηριου, ελεγε οτι ηταν καλυτερα ετσι...
καποια στιγμη αλλαξα, πηρα το persil baby, ακομα αυτο χρησιμοποιω και μια χαρα καθαρα και μυρωδατα ρουχαλακια ειχε η κουκλαρα μου ! ( ενταξει για λιγο, μετά ξανάπλενε η μανουλα..)

υγ. το στεγνωτήριο βρε κορίτσια σωζει απ το σιδέρωμα λετε? πολυ ακουω να παιζει τωρα τελευταια κ ηθελε η μανουλα μου να μοθ παρει και της ειπα οχι...με το φοβο οτι θα ειναι ογκωδες και δεν εχουμε χωρο στο μπανιο...εχει καμια σας να μου πει γνωμη?

29απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:08 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamabasilikis έγραψε:Αντε καλη ξεκουραση τωρα κοριτσάκι !!
Μην το παρακάνεις και εσυ, κ αυριο μέρα ειναι....( μιλάω και εγώ που με περιμενει το όρος...σίδερο)...
παντως εγω μαλακτικο δεν χρησιμοποιουσα στην αρχη, επλενα τα ρουχα της μικρης με Αρκαδι, ειναι το πιο αθωο, το μονο κακο ειναι οτι οντως δεν διαλυεται καλα στη θηκη του απορρυπαντικου, οι λεκεδες απο φρουτα (αργοτερα) δεν βγηκαν ποτε...μια φιλη μου το εβαζε κατευθειαν μεσα στον καδο του πλυντηριου, ελεγε οτι ηταν καλυτερα ετσι...
καποια στιγμη αλλαξα, πηρα το persil baby, ακομα αυτο χρησιμοποιω και μια χαρα καθαρα και μυρωδατα ρουχαλακια ειχε η κουκλαρα μου ! ( ενταξει για λιγο, μετά ξανάπλενε η μανουλα..)

υγ. το στεγνωτήριο βρε κορίτσια σωζει απ το σιδέρωμα λετε? πολυ ακουω να παιζει τωρα τελευταια κ ηθελε η μανουλα μου να μοθ παρει και της ειπα οχι...με το φοβο οτι θα ειναι ογκωδες και δεν εχουμε χωρο στο μπανιο...εχει καμια σας να μου πει γνωμη?
σε εμενα βοηθαει οτι γλιτωνω χρονο απο το σιδερω δεν χρειαζεται να τα παταω τοσο πολυ . Δεν ειναι οτι γλιτωνω το σιδερω τελειως. Σε καποια ομως ρουχα μου τα βγαζει αψογα και τα βαζω κατευθειαν στην ντουλαπα.

30απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Ιουλ 09, 2010 12:43 pm

euaggelia83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
egw apo thn arxh xrhsimopoiw to proderm se skonh kai malaktiko...
myrizoun teleia kai ta mwrakia mou den pa8an tpt apo alergies...
to sidero omws me skotwnei...twra gia aurio to meshmeri an koimountai kai oi dyo exw ena 2wro kapsimo 8ermidwn...

31απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Ιουλ 09, 2010 3:54 pm

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγω αυτο χρησιμοποιω..αλλα εχω δοκιμασει και το αρκαδι,το persil..τωρα θα δοκιμασω το baby planet..σιγουρα θα ειναι πιο αθωο απο τα υπολοιπα και μυριζει απιστευτα!!

32απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Ιουλ 09, 2010 8:37 pm

Irene S


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κι εγώ το προδέρμ χρησιμοποιώ. Αυτό που θα πρέπει να προσέχουμε ακόμα και εμείς οι ενήλικες είναι το απορρυπαντικό σε σκόνη. Μια αλλεργιολόγος είχε πει στην αδερφή μου ότι τα απορρυπαντικά σε σκόνη είναι υπαίτια για πολλές αλλεργίες στο αναπνευστικό ακόμα και στους ενήλικες, πόσο μάλλον στα παιδιά, λόγω ότι πολλές φορές μένει η σκόνη στα ρούχα ενώ το υγρό διαλύεται καλύτερα. Μην πανικοβληθεί καμία, κι εμείς τόσα χρόνια που έπλενε η μητέρα μου με σκόνη τίποτα δεν πάθαμε, απλά πλέον πλένουμε με υγρό απορρυπαντικό για πρόληψη. Και μέχρι να τελειώσει η σκόνη μπορείτε να τη διαλύετε με νερό και να την ρίχνετε στην ειδική θήκη.

33απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Ιουλ 09, 2010 9:21 pm

hookie

hookie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamabasilikis έγραψε:Αντε καλη ξεκουραση τωρα κοριτσάκι !!
Μην το παρακάνεις και εσυ, κ αυριο μέρα ειναι....( μιλάω και εγώ που με περιμενει το όρος...σίδερο)...
παντως εγω μαλακτικο δεν χρησιμοποιουσα στην αρχη, επλενα τα ρουχα της μικρης με Αρκαδι, ειναι το πιο αθωο, το μονο κακο ειναι οτι οντως δεν διαλυεται καλα στη θηκη του απορρυπαντικου, οι λεκεδες απο φρουτα (αργοτερα) δεν βγηκαν ποτε...μια φιλη μου το εβαζε κατευθειαν μεσα στον καδο του πλυντηριου, ελεγε οτι ηταν καλυτερα ετσι...
καποια στιγμη αλλαξα, πηρα το persil baby, ακομα αυτο χρησιμοποιω και μια χαρα καθαρα και μυρωδατα ρουχαλακια ειχε η κουκλαρα μου ! ( ενταξει για λιγο, μετά ξανάπλενε η μανουλα..)

υγ. το στεγνωτήριο βρε κορίτσια σωζει απ το σιδέρωμα λετε? πολυ ακουω να παιζει τωρα τελευταια κ ηθελε η μανουλα μου να μοθ παρει και της ειπα οχι...με το φοβο οτι θα ειναι ογκωδες και δεν εχουμε χωρο στο μπανιο...εχει καμια σας να μου πει γνωμη?

Καλημέρα!Δεν ξέρω για τα μωρουδιακά γιατι ακόμη δε το έχω χρησιμοποιησει σ'αυτά.Σ'οτι αφορά όμως τα δικά μας ειναι σωτηριο.Και μοσχομυρίζουν-πολύ πιο εντονα-κι δεν τσαλακώνουν τόσο.Ορισμένα δε θέλουν καθόλου σίδερο!!!!
Βέβαια με καλό καιρό δεν αξίζει να το βάλεις-καίει πολύ και ειναι κρίμα!
Τότε αναγκαστικά.... απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 517142

34απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Σαβ Ιουλ 10, 2010 12:35 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγορασα και αρκαδι και προδερμ για να συγκρινω ,πλυ καλα και τα δυο αλλα το αρκαδι οντως δεν διαλυεται ,πως θα το διαλυσω με νερο σε μπουκαλι ποθ ειπε μια φιλη?
ποση αναλογια βαζει?
για να μην παει χαμενο γιαυτο..

35απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Σαβ Ιουλ 10, 2010 12:38 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:αγορασα και αρκαδι και προδερμ για να συγκρινω ,πλυ καλα και τα δυο αλλα το αρκαδι οντως δεν διαλυεται ,πως θα το διαλυσω με νερο σε μπουκαλι ποθ ειπε μια φιλη?
ποση αναλογια βαζει?
για να μην παει χαμενο γιαυτο..

αν σου πω ότι εγώ 4 χρόνια τώρα το αρκάδι το έχω ακόμα μέσα στο ντουλάπι στο μπάνιο αχρησιμοποίητο! δεν μπορώ να το διαλύσω με τίποτα! και με νερό να το βάλω, αν δεν το τρίψω με τα χέρια δεν γίνεται τίποτα! ας μας πει όποια μανούλα ξέρει γιατί όντως πάει χαμένο!

36απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Ιουλ 23, 2010 12:54 am

Kate


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ, κοριτσάκια, χρησιμοποιώ προδερμ υγρο και μαλακτικό, από την αρχή. Μια χαρά είναι ο σκιουράκος, ούτε αλλεργίες, ούτε τίποτα.

http://skiouromanoula.blogspot.com

37απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Αυγ 20, 2010 1:05 am

Katerinawow!

Katerinawow!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
5 μηνεσ επλινα με Proderm.Xωρισ μαλακτικο γιατι προτων,δεν χρειαζεται γενικα αυτο το προιον,δευτερων,γιατι και απο μονο του μπορει να προκαλεσει αλλεργια,και ιδικα αν εχει και μυροδια-για'μενα το κανει ακομη ποιο επικιδηνο.Ουτε για μασ χρησιμοποιω καποιο μαλακτικο-δεν θελω παραπανισια χιμικα στην ζωη μου,η οποια ειναι γεματη ηδη με χημικα.
Προσφατα αλλαξα το Προδερμ στο Persil baby-μου αρεσει ποιο πολυ.Δοκημασα και το Baby planet-poly χαλια-και το περιμενα βασικα,επειδη ηταν σε δειγμα σ'ενα περιοδικο και εγω το ανοιξα στο αεροδρομιο να διαβασω ενω περιμενα την ξαδερφη μου. Μια ωρα κρατουσα το περιοδικο και το Baby planet και η μυροδια η οποια προερχοταν απο αυτο δεν ηταν καθολου απολαυστικη και 'παιδικη'.
Ενω στο βιβλιο 'Τι να περιμενεισ το πρωτο χρονο του μωρου' του Eisenberg,Murkoff,Hathaway γραφουν οτι για τα μωρα δεν χρειαζεται διαφορετικο απορρυπαντικο απο εμασ και απλα ειναι business.
Eγω κατεληξα σε Persil baby και θα το εχω μεχρι να κλισει ο γιοσ μου το πρωτο χρονο και μετα θα εχω τησ ECOVER.

38απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Αυγ 20, 2010 1:20 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Katerinawow! έγραψε:
Ενω στο βιβλιο 'Τι να περιμενεισ το πρωτο χρονο του μωρου' του Eisenberg,Murkoff,Hathaway γραφουν οτι για τα μωρα δεν χρειαζεται διαφορετικο απορρυπαντικο απο εμασ και απλα ειναι business.

Κι εγώ νομίζω ότι μάλλον δεν παίζει ρόλο, αρκεί να ξεβγάζεται καλά ό,τι κι αν χρησιμοποιούμε, παρ'όλα αυτά της πλένω με υγρό Προδέρμ και από 3 μηνών βάζω μαλακτικό μόνο στα σεντονάκια και πετσετάκια της για να σιδερώνονται λιγο πιο γρήγορα, στα ρουχακια της δε βάζω. Δεν ξέρω πότε θα τα βάζω με κανονικό απορρυπαντικό, ακομα νιώθω ανασφάλεια να το κάνω, κι ας πιστεύω κατά βάθος ότι δε χρειάζεται.
Όσον αφορά τα δικά μας ρούχα, δε βάζω ποτέ σκόνη γιατι έχω την αίσθηση ότι σκληραίνει πετσέτες, σεντόνια κτλ. και σίγουρα αφήνει υπολείμματα. Λένε ότι η σκόνη καθαρίζει καλύτερα, πάντως εμένα με υγρό και στους 40 βαθμούς συνήθως μια χαρά καθαρίζουνε όλα!

Ένα στεγνωτήριο θα το ήθελα κι εγώ πολύ! Καίει βέβαια πολύ ρεύμα απ'ό,τι ξέρω.

39απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Αυγ 20, 2010 1:37 am

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Koritsia egw pou menw germania epsaksa kai apla den yparxoun eidika aporypantika gia rouxa mwrou!einai ola gia ta leuta apla ekmetaleuontai tis anysixies mas!i paidiatros otan tis eipa gia eidiko aporypantiko gelase!mou eipe mono na apofeugw to malaktiko ta mwroudiaka rouxa den xreiazetai na myrizoun omorfa afou ta mwrakia mas exoun tin dikia tous thespesia myrwdia!skefteite to ligo kai min petate ta leutakia sas!pros Theou den krinw kamia!apla na kserete oti stin ypoloipi eurwpi oi mamades xreisimopoioun ta kanonika aporypantika kai ta mwrakia tous den pathainoun tipota!

40απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Αυγ 20, 2010 1:42 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΒΑΖΑ ΠΡΟΔΕΡΜ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΠΡΟΔΕΡΜ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ 2,5 ΕΤΩΝ.ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ 7 ΜΗΝΕΣ , ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΒΑΖΩ ΠΡΟΔΕΡΜ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΣΑΝ ΟΥΦΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΔΕΡΜ.ΕΤΣΙ ΔΕΙΛΑ- ΔΕΙΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΗ ΠΛΥΣΗ, ΜΕ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΞΕΒΓΑΛΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

41απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Αυγ 20, 2010 1:49 am

Katerinawow!

Katerinawow!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
katerinaki84 έγραψε:Koritsia egw pou menw germania epsaksa kai apla den yparxoun eidika aporypantika gia rouxa mwrou!einai ola gia ta leuta apla ekmetaleuontai tis anysixies mas!i paidiatros otan tis eipa gia eidiko aporypantiko gelase!mou eipe mono na apofeugw to malaktiko ta mwroudiaka rouxa den xreiazetai na myrizoun omorfa afou ta mwrakia mas exoun tin dikia tous thespesia myrwdia!skefteite to ligo kai min petate ta leutakia sas!pros Theou den krinw kamia!apla na kserete oti stin ypoloipi eurwpi oi mamades xreisimopoioun ta kanonika aporypantika kai ta mwrakia tous den pathainoun tipota!

Δηλαδη δεν γνωριζεισ καμια μαμα να εχει καποιο παιδικο απορρυπαντικο?
Λεσ και εγω να χρησιμοποιω ενα απλο απορρυπαντικο αφου τελιωσει το κουτακι Persil?
Γενικα εχω παρατιρησει οτι στην Ελλαδα ειταιεισ βγαζουν τρελα λεφτα στα παιδικα προιοντα γιατι χρησιμοιουν την αγαπη των γονειων στο παιδι τουσ και απο την αλλη δινοντασ μιζεσ στουσ παιδιατρουσ (στουσ οποιουσ μερικεσ μαμαδεσ εμπιστευονται τυφλα) και κλινικεσ να συμβουλεβουν καποια γαλατα και τλπ.

42απορρυπαντικό proderm - Σελίδα 2 Empty Απ: απορρυπαντικό proderm Παρ Αυγ 20, 2010 2:08 am

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Katerinawow! έγραψε:
katerinaki84 έγραψε:Koritsia egw pou menw germania epsaksa kai apla den yparxoun eidika aporypantika gia rouxa mwrou!einai ola gia ta leuta apla ekmetaleuontai tis anysixies mas!i paidiatros otan tis eipa gia eidiko aporypantiko gelase!mou eipe mono na apofeugw to malaktiko ta mwroudiaka rouxa den xreiazetai na myrizoun omorfa afou ta mwrakia mas exoun tin dikia tous thespesia myrwdia!skefteite to ligo kai min petate ta leutakia sas!pros Theou den krinw kamia!apla na kserete oti stin ypoloipi eurwpi oi mamades xreisimopoioun ta kanonika aporypantika kai ta mwrakia tous den pathainoun tipota!

Δηλαδη δεν γνωριζεισ καμια μαμα να εχει καποιο παιδικο απορρυπαντικο?
Λεσ και εγω να χρησιμοποιω ενα απλο απορρυπαντικο αφου τελιωσει το κουτακι Persil?
Γενικα εχω παρατιρησει οτι στην Ελλαδα ειταιεισ βγαζουν τρελα λεφτα στα παιδικα προιοντα γιατι χρησιμοιουν την αγαπη των γονειων στο παιδι τουσ και απο την αλλη δινοντασ μιζεσ στουσ παιδιατρουσ (στουσ οποιουσ μερικεσ μαμαδεσ εμπιστευονται τυφλα) και κλινικεσ να συμβουλεβουν καποια γαλατα και τλπ.

sobara den xreisimopoei kamia tetoia aporypantiko ontws etsi stin ellada giati den yparxei i prostasia tou katanalwti!kai oi paidiatroi den epitrepetai kanonika na milane gia markes!edw den proteinoun pote tipota sou lene pare kati tetoio pou na exei auto kai to tade mesa.alla to aporypantiko einai treli apatewnia!egw xreisopoiw apo tin arxi kanoniko kai simeiwnw oti to paidaki mou gennithike me problima kai itan kai entatiki kai omws apo to nosokomeio mou eipan oti tha ta plenw kanonika ta rouxa apla ox malaktiko!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις