Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
29 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 29 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τατιανα έγραψε:
momirene έγραψε:
τατιανα έγραψε:ευχαριστω πολυ κοριτσια!!
Ναι βαζεις 100ml νερο για αποστειρωση και 50-50νερο λευκο ξυδι για καθαρισμο. Μονο αν πιασει στον πατο αλατα αλλιως οταν πιασει δεν εχει πχ 1 φορα τον μηνα. Λεει κατι τετοια μεσα αλλα ειναι αναλογα με το νερο της περιοχης σας.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Τιποτα βρε σιγα!
παντως κανει αρκετη ωρα η αποστειρωση και μετα θα τα αφηνεις μεσα και θα ανοιγεις το καπακι θα βγαζεις ενα και θα το χρησιμοποιεις. τα υπολοιπα δεν παθαινουν τιποτα απλα ποτε δεν θα τα βγαλεις να τα βαλεις στο ντουλαπι. Επισης πιπιλες αποστειρωνα και τις θηκες μαζι. Μετα τα εβαζα στις θηκες 2-2 και ειχα παντα. Μπουκαλια παιρνει 6 φαρδια ειτε μικρα ειτε μεγαλα δεν ειναι απαραιτητο να ειναι chicco, εγω ειχα Nuk

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Koριτσια να ρωτησω κατι κι γω?
Μου χουνε δωσει εναν αποστειρωτη αγνωστης μαρκας,αλλα ηθελα να ρωτησω μπορω να κανω κ γω το ιδιο με το ξυδι?
Γτ κ μενα δν μου εχουν δωσει τις οδηγιες?
Σκεφτηκα οτι αν δν πετυχει,εφοσον ειναι ηδη παλιος,θα κανω οπως εκανα στην κορη μου που παρολο που ειχα αποστειρωτη κανονικο μεγαλο,τα εβραζα στην κατσαρολα.

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τατιανα έγραψε:
miki2009 έγραψε:Και εγώ αρχικά αυτόν είχα(μου τον φέρανε δώρο)αλλά μια μέρα καπούτ. Σταμάτησε να δουλεύει και πήγα και πήρα ένα φτηνό από τα τζάμπο που και πιο ευρύχωρος ήταν και έκανε μια χαρά την δουλειά του. Βάζεις από κάτω το νερό (δεν θυμάμαι όμως πόσο) από πάνω ανάποδα τα μπουκάλια και στο επάνω δίχτυ τις θηλές.

αυτο εχει και απο κατω διχτυ? γιατι ετσι οπως μου τον εδωσε δεν ειχε τιποτα απο κατω και απο πανω ειχε 2 κοματια και καπακι
(μου το εστειλε η πεθερα μου απο μια ξαδερφη του αντρα μου απο αθηνα οποτε γιαυτο δεν εχω ιδεα πως να τον χρησιμοποιω)

Το ένα κομμάτι μάλλον είναι αυτό που θα βάλεις κάτω κάτω για να βάλεις τα μπουκάλια πάνω

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
its a boy έγραψε: to swlinaki poy exei mesa sto mpimpero to ekopses i to afises opos einai?

γιατι να το κοψεις??? αν το κοψεις τοτε δεν θα κανει χρηση! μαλλον βοηθανε.. αν και γενικα θελει προσοχη και απο μας μωρε πως κραταμε το μπιμπερο... εχω δει μαμα με το καλητερο και καλα μπιμπερο και το κρατουσε χαμηλα... μπουρμπουλιθρες εκανε το γαλα... τι να πεις...

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
momirene έγραψε:
τατιανα έγραψε:
momirene έγραψε:
τατιανα έγραψε:ευχαριστω πολυ κοριτσια!!
Ναι βαζεις 100ml νερο για αποστειρωση και 50-50νερο λευκο ξυδι για καθαρισμο. Μονο αν πιασει στον πατο αλατα αλλιως οταν πιασει δεν εχει πχ 1 φορα τον μηνα. Λεει κατι τετοια μεσα αλλα ειναι αναλογα με το νερο της περιοχης σας.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Τιποτα βρε σιγα!
παντως κανει αρκετη ωρα η αποστειρωση και μετα θα τα αφηνεις μεσα και θα ανοιγεις το καπακι θα βγαζεις ενα και θα το χρησιμοποιεις. τα υπολοιπα δεν παθαινουν τιποτα απλα ποτε δεν θα τα βγαλεις να τα βαλεις στο ντουλαπι. Επισης πιπιλες αποστειρωνα και τις θηκες μαζι. Μετα τα εβαζα στις θηκες 2-2 και ειχα παντα. Μπουκαλια παιρνει 6 φαρδια ειτε μικρα ειτε μεγαλα δεν ειναι απαραιτητο να ειναι chicco, εγω ειχα Nuk
καλημερα και συγνωμη που επεμβαινω,αλλα οσον αφορα την αποστειρωση οκ ο καθαρισμος ετσι γινεται και ειναι κοινος για ολους τουςαποστειρωτες,ομως τα μπουκαλια παυουν να ειναι αποστειρωμενα οταν ανοιξει ο αποστειρωτης.ετσι μου ειπε η παιδιατρος τουλαχιστον.οταν τελειωσει η αποστειρωσει τα βγαζουμε ολα τα συναρμολογουμε καιτατοποθετουμεστο ψυγειο!!! εκει διατηρουνται αποστειρωμενα για ενα 24ωρο περαν του 24ωρου τπτ δεν ειναι αποστειρωμενο..
συγνωμη κ παλι δεν θελω να παρεξηγηθω...φιλια πολλα

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ισμηνη έγραψε:
καλημερα και συγνωμη που επεμβαινω,αλλα οσον αφορα την αποστειρωση οκ ο καθαρισμος ετσι γινεται και ειναι κοινος για ολους τουςαποστειρωτες,ομως τα μπουκαλια παυουν να ειναι αποστειρωμενα οταν ανοιξει ο αποστειρωτης.ετσι μου ειπε η παιδιατρος τουλαχιστον.οταν τελειωσει η αποστειρωσει τα βγαζουμε ολα τα συναρμολογουμε καιτατοποθετουμεστο ψυγειο!!! εκει διατηρουνται αποστειρωμενα για ενα 24ωρο περαν του 24ωρου τπτ δεν ειναι αποστειρωμενο..
συγνωμη κ παλι δεν θελω να παρεξηγηθω...φιλια πολλα

γιατι καλε να παρεξηγηθεις...πολυ χρησιμη η συμβουλη σου.
αποστειρωτης chicco Βοηθεια! - Σελίδα 2 587529

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τατιανα έγραψε:Κοριτσια μου εδωσαν αυτον τον αποστειρωτη
http://3.bp.blogspot.com/_712QZYjLt60/S-AJ5rTQPtI/AAAAAAAAAis/8v56rJojeS0/s1600/Picture+105.png

δεν εχω ομως οδηγιες..αν καποια τον εχει μπορει να μου πει πως τον χρησιμοποιω?και πως τον καθαριζω?
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΞΥΔΙ ΙΣΑ ΝΑ ΚΑΛΥΘΦΕΙ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ Η ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΗ ΚΑΙ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΜΕΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΜΕ ΝΩΠΟ ΠΑΝΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΡΙΧΝΩ ΝΕΡΟ ΠΑΝΤΟΤΕ 100 ΜΛ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΠΛΕΝΕΙΣ
100ΜΛ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΣΙΜΟ ΤΩΝ ΜΠΟΥΚΑΛΙΩΝ

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Elenathens έγραψε:
its a boy έγραψε:supermama kai emena xwrane ta dokimasa.egw exw 2gialina megala,2gialina mikra kai 2 plastika.ta plastika mpainoyn ston aposteirwti? to swlinaki poy exei mesa sto mpimpero to ekopses i to afises opos einai?

Εφη και εγω αυτα πηρα. Εχω ακουσει πολυ καλες συστασεις για τα συγκεκριμενα! Η πραξη θα δειξει. Μειωνουν πολυ τους κολικους λενε. Το μειονεκτημα ειναι οτι θελει φοβερο καθαρισμα , μεσα απο τα σωληνακια και ολα τα μικροεξαρτηματα, αλλα λογικα αξιζει γιατι ουτε το μωρο θα ταλαιπωρηθει πολυ αλλα ουτε και η μαμα με τα πολυωρα ξενυχτια. Εγω ειδα βιντεακια στα youtube στα αγγλικα βεβαια, για το πως να το καθαριζεις και να το χρησιμοποιεις. Θα σε βοηθησει πολυ, ριξε μια ματιά.

Βρε κοριτσια εγω τα πηρα αυτα και τα κατηργησα.Εκτος απο τη βαβουρα του καθαρισματος σκεφτηκα πως αν ειναι να πιανω ολα αυτα τα εξαρτηματα για να τα βαλω στο μπουκαλι αντιο αποστειρωση.Απο τη δουλεια μου γνωριζω οτι απο τη στγμη που ακουμπας κατι αποστειρωμενο με κατι μη αποστειρωμενο οπως τα χερια παυει να θεωρειται αποστειρωμενο.Τι να πω μπορει να σκεφτομαι κ βλακειες...

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τατιανα έγραψε:Κοριτσια μου εδωσαν αυτον τον αποστειρωτη
http://3.bp.blogspot.com/_712QZYjLt60/S-AJ5rTQPtI/AAAAAAAAAis/8v56rJojeS0/s1600/Picture+105.png

δεν εχω ομως οδηγιες..αν καποια τον εχει μπορει να μου πει πως τον χρησιμοποιω?και πως τον καθαριζω?

Κοριτσι μου εγω αυτον εχω, μια χαρα με εχει βολεψει.για να τον καθαρισεις βαζεις ξυδι να καλυψει τον πατο και το αφηνεις μια νυχτα.Μετα το ξεπλενεις με ενα βρεγμενο πανι ή κατω απο τη βρυση (εγω κανω το δευτερο)και βαζεις 100 ml νερο να κανει εναν κυκλο αποστειρωσης αδειος.Ετοιμο για χρηση.Το βιβλιο γραφει να το καθαριζεις μια φορα καθε εφτα μερες χρησης αλλα εγω επειδη εχω δυδιμα κ αποστειρωνω 3 φορες τη μερα τον καθαριζω πιο συχνα, αυτο βεβαια θα το δεις κ μονη σου.Με το καλο το μωρακι σου.

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
twinlotus έγραψε:
τατιανα έγραψε:Κοριτσια μου εδωσαν αυτον τον αποστειρωτη
http://3.bp.blogspot.com/_712QZYjLt60/S-AJ5rTQPtI/AAAAAAAAAis/8v56rJojeS0/s1600/Picture+105.png

δεν εχω ομως οδηγιες..αν καποια τον εχει μπορει να μου πει πως τον χρησιμοποιω?και πως τον καθαριζω?

Κοριτσι μου εγω αυτον εχω, μια χαρα με εχει βολεψει.για να τον καθαρισεις βαζεις ξυδι να καλυψει τον πατο και το αφηνεις μια νυχτα.Μετα το ξεπλενεις με ενα βρεγμενο πανι ή κατω απο τη βρυση (εγω κανω το δευτερο)και βαζεις 100 ml νερο να κανει εναν κυκλο αποστειρωσης αδειος.Ετοιμο για χρηση.Το βιβλιο γραφει να το καθαριζεις μια φορα καθε εφτα μερες χρησης αλλα εγω επειδη εχω δυδιμα κ αποστειρωνω 3 φορες τη μερα τον καθαριζω πιο συχνα, αυτο βεβαια θα το δεις κ μονη σου.Με το καλο το μωρακι σου.

ευχαριστω πολυ!
Να χαιρεσε τα παιδακια σου!!

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια η αποστειρωση ειναι μονο και μονο για να σκοτωθουν τα μικροβια απο το γαλα. αμα ηταν ετσι θα επρεπε να αποστειρωνομασταν και εμεις πριν πιασουμε το μωρο. ειδικα οταν ξεκιναει τα βαζει τα χερια στο στομα δεν υπαρχει αποστειρωση. εγω τα αποστειρωνω πλεννω τα χερια μου τα συναρμολογω και μετα τα βαζω στο ψυγειο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις