Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
84 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 84 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο Smile
δεν ηταν προγραμματισμενο,σιγουρα καποια βλακεια θα εκανα με τα αντισυλλυπτικα..μετα το αρχικο σοκ,χαρηκα πολυ,οπως κ ο αντρας μου επισης..αλλαααα
μηπως τα παιδια μου θα ειναι πολυ κοντα ηλικιακα κ θα τα παιξω η γυναικα;εσεις που εχετε μωρακια με μικρη διαφορα ηλικιας πως ηταν στην αρχη τα πραγματα;στην εγκυμοσυνη λογικα δε θα κανει να σηκωνω πολυ πολυ το μωρο,αλλα δε θελω κ να της στερησω τις αγκαλιες..
κ μετα που θα γεννηθει το μωρο θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα;βοηθεια δεν εχω,η μαμα μου ειναι μακρια κ ο αντρας μου δουλευει πολλεεεες ωρες..
αντε να κανω κ τη χοριακη αυριο,να δουμε τι γινεται ακριβως!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με το καλοοοο!!!

Ενα θα σου πω! Αυτην την στιγμη τρεχουν στο σαλονι ο 28 μηνων Κωνσταντινος η 17 μηνων Λυδια και εχω αγκαλια και την 54 ημερων μπεμπουλα μας!!!

Μπορει να κουραστεις λιγο παραπανο αλλα η ευτυχια δεν περιγραφετε!! I love you I love you I love you

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστω πολυυυυ.. Very Happy
πωπω,εσενα ειναι πολυ μικρα ολα!!να τα χαιρεσαι!
σκεφτομαι οτι οταν μεγαλωσουν λιγο,θα παιζουν μαζι κ θα ειναι ωραια..αλλα η αρχη με τα ξενυχτια με τρομαζει λιιιγο!
σκεφτομαι ξανα κ το μαρτυριο των ενεσεων(θρομβοφιλια+ινσουλινες)
κ οτι στην πρωτη εγκυμοσυνη ημουν ξαπλα 3 μηνες λογο αιμορραγιας!αλλα ας ειναι ολα καλα με το καινουριο νινι κ χαλαλι!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!
δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά σίγουρα θα είναι πολύ κουραστικό στην αρχή. σύντομα όμως θα βρεις τους ρυθμούς σου και όλα θα πάνε καλά.
με το καλό και να έχεις μια εύκολη εγκυμοσύνη!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:Με το καλοοοο!!!

Ενα θα σου πω! Αυτην την στιγμη τρεχουν στο σαλονι ο 28 μηνων Κωνσταντινος η 17 μηνων Λυδια και εχω αγκαλια και την 54 ημερων μπεμπουλα μας!!!

Μπορει να κουραστεις λιγο παραπανο αλλα η ευτυχια δεν περιγραφετε!! I love you I love you I love you

Βίβιαν ήθελα τόσο καιρό να σε ρωτήσω και συνέχεια το ξεχνουσα! τελικά την μπεμπα την γεννησες με καισαρικη? γιατί θυμαμαι ότι ηθελες να προσπαθησεις φυσιολογικά!

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστωωωωω Smile
τοσες κ τοσες γυναικες τα καταφερνουν,κατι θα κανω κ εγω,δεν μπορει!
απλως τωρα βγαζει δοντια η μικρη μου,ξυπνει συνεεεχεια το βραδυ κλαιγοντας γοερα κ λεω αμαααν,με ποιο απ τα δυο θα ασχολουμαι τα βραδυα!ηδη κυκλοφορω σα το ζομπι μες στο σπιτι!
βεβαια μεχρι να γεννηθει το μωρο,θα εχουμε τελειωσει με τα δοντια(επλιζω!!)
αφηστε που μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος μ επιασε υπνηλια!χαχα!η δυναμη της αυθυποβολης!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μυρτω έγραψε:εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο Smile
δεν ηταν προγραμματισμενο,σιγουρα καποια βλακεια θα εκανα με τα αντισυλλυπτικα..μετα το αρχικο σοκ,χαρηκα πολυ,οπως κ ο αντρας μου επισης..αλλαααα
μηπως τα παιδια μου θα ειναι πολυ κοντα ηλικιακα κ θα τα παιξω η γυναικα;εσεις που εχετε μωρακια με μικρη διαφορα ηλικιας πως ηταν στην αρχη τα πραγματα;στην εγκυμοσυνη λογικα δε θα κανει να σηκωνω πολυ πολυ το μωρο,αλλα δε θελω κ να της στερησω τις αγκαλιες..
κ μετα που θα γεννηθει το μωρο θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα;βοηθεια δεν εχω,η μαμα μου ειναι μακρια κ ο αντρας μου δουλευει πολλεεεες ωρες..
αντε να κανω κ τη χοριακη αυριο,να δουμε τι γινεται ακριβως!


Με το καλό κοπέλα μου εγώ θέλω να κάνω άλλο ένα παιδάκι πολύ σύντομα και το μικρο μου είναι τεσσάρων μηνών! Είναι δυσκολα φαντάζομαι αλλά είναι και μεγάλη ευτυχία!!!!

kata


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μυρτω έγραψε:εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο Smile
δεν ηταν προγραμματισμενο,σιγουρα καποια βλακεια θα εκανα με τα αντισυλλυπτικα..μετα το αρχικο σοκ,χαρηκα πολυ,οπως κ ο αντρας μου επισης..αλλαααα
μηπως τα παιδια μου θα ειναι πολυ κοντα ηλικιακα κ θα τα παιξω η γυναικα;εσεις που εχετε μωρακια με μικρη διαφορα ηλικιας πως ηταν στην αρχη τα πραγματα;στην εγκυμοσυνη λογικα δε θα κανει να σηκωνω πολυ πολυ το μωρο,αλλα δε θελω κ να της στερησω τις αγκαλιες..
κ μετα που θα γεννηθει το μωρο θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα;βοηθεια δεν εχω,η μαμα μου ειναι μακρια κ ο αντρας μου δουλευει πολλεεεες ωρες..
αντε να κανω κ τη χοριακη αυριο,να δουμε τι γινεται ακριβως!

Εύχομαι όλα να σου πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου! Κι εμένα η μικρή μου ήταν 9 μηνών όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος. Βέβαια δεν μπορώ να πω ότι ήταν έκπληξη γιατί εκείνο το μήνα είχαμε ελεύθερες επαφές νομίζοντας ότι δεν θα μας έρθει αμέσως το μπεμπέ! Στην αρχή ήταν λίγο δύσκολα γιατί έπαθα αποκόλληση επειδή σήκωνα τη μικρή μου και χρειαζόταν κάποιος να είναι μαζί μου όλη μέρα για να την αλλάζει, συν το ότι δεν περπατούσε. Κατά τα άλλα όλα καλά με την εγκυμοσύνη. Τώρα τι θα γίνει με τον ερχομό του δεύτερου δεν το ξέρω, πάντως σίγουρα αν υπάρχει βοήθεια θα είναι όλα πιο εύκολα, τουλάχιστον στην αρχή!

Συγχαρητήρια και πάλι για την εγκυμοσύνη και με το καλό!

marilia_92

marilia_92
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μυρτω έγραψε:εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο Smile
δεν ηταν προγραμματισμενο,σιγουρα καποια βλακεια θα εκανα με τα αντισυλλυπτικα..μετα το αρχικο σοκ,χαρηκα πολυ,οπως κ ο αντρας μου επισης..αλλαααα
μηπως τα παιδια μου θα ειναι πολυ κοντα ηλικιακα κ θα τα παιξω η γυναικα;εσεις που εχετε μωρακια με μικρη διαφορα ηλικιας πως ηταν στην αρχη τα πραγματα;στην εγκυμοσυνη λογικα δε θα κανει να σηκωνω πολυ πολυ το μωρο,αλλα δε θελω κ να της στερησω τις αγκαλιες..
κ μετα που θα γεννηθει το μωρο θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα;βοηθεια δεν εχω,η μαμα μου ειναι μακρια κ ο αντρας μου δουλευει πολλεεεες ωρες..
αντε να κανω κ τη χοριακη αυριο,να δουμε τι γινεται ακριβως!


Μυρτω μου μην φοβασαι.Κι εγω εχω διδυμα 10 μηνων και ειμαι εγκυος στο τριτο μου στην 31η εβδομαδα.Εμεινα κατευθειαν μετα τον σαραντησμο.Ειναι δυσκολα ειδικα στην αρχη θελει πολυ προσοχη.Οτι θα ειναι κοντα στην ηλικια ειναι καλο γιατι θα μεγαλωνουν μαζι.Οι αγκαλιες θα κοπουνε λιγο αλλα πανω απ'ολα το 2ο μωρακι σου τωρα.Θα φροντιζεις το πρωτο αλλα και αυτο που εχεις μεσα στην κοιλιτσα σου...

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω πολυ για τις ευχεςSmile
εκανα κ χοριακη σημερα,4330 μοναδες βγηκε,μια χαραSmile
αχ ετσι να μου δινετε κουραγιο εσεις που εχετε μωρακια με μικρη διαφορα!
ευχαριστω κ παλιιιιι

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 50580 εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 50580 εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 50580 συγχαρητηρια με το καλο μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:Με το καλοοοο!!!

Ενα θα σου πω! Αυτην την στιγμη τρεχουν στο σαλονι ο 28 μηνων Κωνσταντινος η 17 μηνων Λυδια και εχω αγκαλια και την 54 ημερων μπεμπουλα μας!!!

Μπορει να κουραστεις λιγο παραπανο αλλα η ευτυχια δεν περιγραφετε!! I love you I love you I love you
μπραβο βρε βιβιαν και τριτο μωρακι μπραβο να ειναι γερα και σας να σας δινει υπομονη ο θεος.

οσο Μυρτω μου για σενα μην αγχωνεσαι ολα θα ερθουν μονα τους, παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι η δευτερη εγκυμοσυνη δεν θα εχει καμια σχεση με την αλλη ισως γιατι στη δευτερη εισαι πιο χαλαρη.εγω ειχα σχετικα καλη εγκυμοσυνη και εκανα τα παντα και το μωρο το επαιρνα αγκαλια γιατι δεν ειχα και αλλη επιλογη αλλα ευτυχως ολα καλα. οσο για τον υπνο δεν κοιμηθηκα στη δευτερη καθολου γιατι δεν ειχα χρφονο να το κανω αλλα ολα καλα και τωρα εχω τα μπουμπουκακια μου. βεβαια κουρζομαι πολυ αλλα ολα γινονται απλα θελει υπομονη ομως και μεγαλυτερη διαφορα να εχουν θα εχεις αλλα θεματ τοτε, οποτε κανε το σταυρο σου ολα να πανε καλα και να εχει γερο το σπορακι και με το καλο να το κρατησεις στην αγκαλια σου

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
με το καλο το μωρακι σου κ εγω εχω 3 κορες η δευτερη με την τριτη εχουν 14 μηνες διαφορα εμεινα εγκυος οταν ηταν η δευτερη κορη μου 5 μηνων...ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη κ εγω δεν ειχα βοηθεια αλλα ειναι μεχρι να μπουν τα πραγματα στην θεση τους κ καλο προγραμματισμο...ευχομαι οτι καλυτερο

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συνχαρητηρια !!!με το καλο να γεννηθη το μωρακι σου!!!

tweetypd


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μυρτώ μπράβο! Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια! Εγώ έχω το μικρό μου 7,5 μηνών και έμαθα ότι είμαι έγκυος προχθές! Κι εγώ έχω λίγο άγχος αν θα τα καταφέρω, αλλά νομίζω ότι έχουμε τη δύναμη μέσα μας. Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και ένα γρήγορο τοκετό! Smile

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συγχαρητηρια,με το καλο ακομα ενα υγιες μωρακι!!Σιγουρα θα ειναι δυσκολα,αλλα στο τελος της ημερας οταν βλεπεις δυο αγγελουδια να κοιμουνται θα λιωνεις!!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

joannoua3

joannoua3
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mypto m kalimera s agapi m...
K egw eimai mitera se 2 paidakia 4 k 3 eton sxedwn...
Dld otan gennisa ton prwto meta apo 3 mines pali emeina egkuos...
Stin arxei nai einai duskolo wmos meta ginetai paixnidi....

Otan gennisa tin kori m dld to deutero mwro m eixa ksana minei egkuo meta apo 5 mines...
Wmos to exasa to mwraki epidi pathanen o papakis m...

K tora meta apo anamisi xrono exw ksana minei egkuws k eimai stin 16 eudomada kuisis...

Min fwvasai tpt agapi m,,,
mia xara tha ta pas...
Poso einai to proto s mwraki tora???

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας ευχαριστω ολες,μια προς μια,για τις ευχες!γραφω πολυ βιαστικα κ δεν μπορω να ευχαριστησω την καθε μια ξεχωριστα.η μικρη μου(που ειναι 8,5 μηνων)
επαθε βρογχιολιτιδα κ βγαζει κ δοντια..οποτε καταλαβαινετε..βρηκα λιγο χρονο στα κλεφτα τωρα που κοιμαται κ μπηκα..
οσες ειστε κ εσεις εγκυες με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας..θα τα λεμε συχνα απ οτι φαινεται!
δλδ απ οτι καταλαβα,η αρχη ειναι δυσκολη εε;κ μετα μπαινουν ολα σε προγραμμα;ουφφφ,μακαρι!

lilou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
murtw sugxaritiria me to kalw,
k egw skwftomai gia to deutero einai 12 mhnwn k me agxwnei auto pws tha sikwnw to protw,
tha mou enai duskolo giati tha kanw k exwswmatiki,alla pisteyw pws o theos einai megalos k tha me vohthisi!!!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μυρτω έγραψε:εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο Smile
δεν ηταν προγραμματισμενο,σιγουρα καποια βλακεια θα εκανα με τα αντισυλλυπτικα..μετα το αρχικο σοκ,χαρηκα πολυ,οπως κ ο αντρας μου επισης..αλλαααα
μηπως τα παιδια μου θα ειναι πολυ κοντα ηλικιακα κ θα τα παιξω η γυναικα;εσεις που εχετε μωρακια με μικρη διαφορα ηλικιας πως ηταν στην αρχη τα πραγματα;στην εγκυμοσυνη λογικα δε θα κανει να σηκωνω πολυ πολυ το μωρο,αλλα δε θελω κ να της στερησω τις αγκαλιες..
κ μετα που θα γεννηθει το μωρο θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα;βοηθεια δεν εχω,η μαμα μου ειναι μακρια κ ο αντρας μου δουλευει πολλεεεες ωρες..
αντε να κανω κ τη χοριακη αυριο,να δουμε τι γινεται ακριβως!

με το καλο!!!!οι μικρες μου εχουν διαφορα 13 μηνες....ολα καλα!!!στην αρχη λιγο ζορικα αλλα σιγα σιγα βρηκαμε ολοι τους ρυθμους μας!!!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκι, με το καλό! Έτσι ένοιωθα κι εγώ όταν στους 9 μήνες από την πρώτη κόρη έμεινα έγκυος στο δεύτερο. Τώρα έχω την Παρή 4,5, τον Γιάννη 3, την Μαρία 10 μηνών και είμαι έγκυος στο τέταρτο! Στο σπίτι γίνεται από τώρα ο χαμός! Όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια η αρχή είναι δύσκολη. Μετά θα βρεις τους ρυθμούς σου και θα συνηθίσεις. Λίγο θα κουραστείς στην αρχή, αλλά τα παιδάκια σου θα σε αποζημιώσουν! Εύχομαι όλα καλά και θα τα λέμε.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μυρτω έγραψε:εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο Smile
δεν ηταν προγραμματισμενο,σιγουρα καποια βλακεια θα εκανα με τα αντισυλλυπτικα..μετα το αρχικο σοκ,χαρηκα πολυ,οπως κ ο αντρας μου επισης..αλλαααα
μηπως τα παιδια μου θα ειναι πολυ κοντα ηλικιακα κ θα τα παιξω η γυναικα;εσεις που εχετε μωρακια με μικρη διαφορα ηλικιας πως ηταν στην αρχη τα πραγματα;στην εγκυμοσυνη λογικα δε θα κανει να σηκωνω πολυ πολυ το μωρο,αλλα δε θελω κ να της στερησω τις αγκαλιες..
κ μετα που θα γεννηθει το μωρο θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα;βοηθεια δεν εχω,η μαμα μου ειναι μακρια κ ο αντρας μου δουλευει πολλεεεες ωρες..
αντε να κανω κ τη χοριακη αυριο,να δουμε τι γινεται ακριβως!


μυρτω μου με το καλο κοριτσι μου.μακαρι να μου το εδινε κ εμενα ο θεος κ ας ηταν τοσο νωρις

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μυρτω έγραψε:εκανα σημερα ενα τεστ εγκυμοσυνης κ βγηκε θετικο Smile
δεν ηταν προγραμματισμενο,σιγουρα καποια βλακεια θα εκανα με τα αντισυλλυπτικα..μετα το αρχικο σοκ,χαρηκα πολυ,οπως κ ο αντρας μου επισης..αλλαααα
μηπως τα παιδια μου θα ειναι πολυ κοντα ηλικιακα κ θα τα παιξω η γυναικα;εσεις που εχετε μωρακια με μικρη διαφορα ηλικιας πως ηταν στην αρχη τα πραγματα;στην εγκυμοσυνη λογικα δε θα κανει να σηκωνω πολυ πολυ το μωρο,αλλα δε θελω κ να της στερησω τις αγκαλιες..
κ μετα που θα γεννηθει το μωρο θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα;βοηθεια δεν εχω,η μαμα μου ειναι μακρια κ ο αντρας μου δουλευει πολλεεεες ωρες..
αντε να κανω κ τη χοριακη αυριο,να δουμε τι γινεται ακριβως!

Με το καλο να ερθει το δευτερο μωρακι σου ...Εγω εχω τον Βικτωρα 2 χρονων και διδυμες 6,5 μηνων ..οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος στο δευτερο ο πρωτος μου ηταν 11 μηνων..το ηθελα ομως και ειπα αφου ηρθε ..δεν πειραζει θα κουραστω λιγο παραπανω και θα ειναι και κοντα ομως να εχουν παρεα ..εκει που επαθα το σοκ ηταν οταν μετα απο 2 εβδομαδες εμαθα οτι ειναι διδυμα..νταν και μου λεει ο γιατρος πρεπει να προσεχεις πολυ οχι αγκαλιες τον μικρο ...και τωρα?? τι κανουν?? παλι καλα που ειχα βοηθεια και την μαμα μου καιτην πεθερα μου και την παλεψα γιατι επαθα αποκολληση στις 12 εβδομαδες και εκατσα 1 μηνα στο κρεβατι...Τωρα βεβαια να σου πω μεγαλωνοντας διδυμα με ενα πιο μεγαλο ειναι πολυ μεγαλοοο πακετο δεν το συζητω αν δεν ειχα βοηθεια θα πηδαγα απο το μπαλκονι.....Αν ομως ειχα 1 μωρο με τον μεγαλο θα μου φαινοταν παιχνιδακι πλεον ...ολα τα αντεχουμε εμεις οι μανουλες και τις βρισκουμε τις ισορροπιες μας...Με το καλο

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχει πλακα να εχω κ γω διδυμα!!
γιατι η χοριακη πολυ μεγαλη μου φανηκε κ την εκανα 4η μερα καθυστερησης!
δε θελω να γκρινιαζω κ πολυ γιατι οπως ειπε κ μια κοπελα,δε θυμαμαι πια σορρυυυυ Embarassed αφου ηρθε το νινι χωρις προσπαθεια,ειναι καλοδεχουμενο!
μπορει αργοτερα να προσπαθουσα κ να μην μπορουσα!
απλως μου ηρθε λιγο ξαφνικο κ σε δυσκολη περιοδο(οχι μονο για τα οικονομικα),που θα παει,θα το συνειδητοποιησω!9 μηνες εχω στο κατω κατω!
σας ευχαριστω κ παλι ολες σας για το ενδιαφερονSmile

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 125586 εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 125586 εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 125586 εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 125586 εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 125586 εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 125586 εγκυος κ παλι..μηπως ειναι νωρις; 125586

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις